Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 16. 21:54

Most hozok nehany fotot.Legkozelebb valoszinuleg a kinai fesztival utan jovok, mert nagyon elfoglalt vagyok.
A szobám egy este.Ildikó képét áttettem a másik falra.
Spoiler: mutasd
Kép

Lilla és Csoki:
Spoiler: mutasd
Kép

Lillus ,a kiskamasz,karácsonykor a szülinapomon:
Spoiler: mutasd
Kép

A gyerkőcök,akikre alkalmanként vigyázok:
Spoiler: mutasd
Kép

Nagyon édesek!!!!!
Egy életlen, vicces fotó Csokiról:

KépEz sem jobb :))
Kép
:-h Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 16. 22:40

:flower1:
Kép
Lányok! Ez az én "hazám",azaz ehhez közel lakom.felismeritek,már mutattam képeket róla?

https://welovebudapest.com/cikk/2023/1/ ... orter-2023
https://welovebudapest.com/toplista/fel ... -bela-uton
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 16. 23:10

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 16. 23:28

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 16. 23:32

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 16. 23:35

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 16. 23:51

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 17. 8:13

Sziasztok!

Először kiteszem Kata fotóit, aztán olvasok, írok és én is pakolok ki képeket.

Kata, de jó, hogy lefotóztad azt a kistányért! Mosolyt csalt az arcomra a mintája. Nagyon cuki.
A kenyered csodaszép, a süti meg fincsi lehetett, mert ahogy látom, gyorsan fogyott. :D

Kata fotói:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 17. 16:41

Sziasztok!

Ildikó, mindig izgultam, ha meghozták a fát, hogy elvállalják-e a fűrészelést és a hasogatást a régi embereim. Olyan jó,
hogy már nem kell ezzel foglalkoznom.

Azt kívánom, hogy ne sokáig légy kísérleti nyuszi. Gyorsan találják meg a neked való vérnyomáscsökkentőt, ha lehet olyat,
amelynek nincs sok mellékhatása.

Nálunk is szomorú idő van. Szürkeség, esővel. A legrosszabb idő a depresszióra hajlamosaknak.

Nem mondom, hogy nem tetszik a félaktod, de a virág engem is jobban megfogott. Olyan, mintha kínai tűhímzés lenne.
Annyira ügyes vagy!

Már Paggy is emlegette, hogy Ági sikereket ért el a képeivel, úgyhogy mindjárt felmegyek a fb-ra és megnézem.

Kata, nem lehet, hogy becsípődött egy ideg a gerincedben? Ilyen esetben szokott a fájdalom a lábba sugározni.

Paggy, de jó, hogy megszabadultál a gipsztől! Még van 11 napod a fesztiválig, hogy erősítsd a lábad. Emlékszem a videókra,
amiket korábban hoztál. Biztosan fogsz találkozni ismerősökkel.

A programból a kínai teaszertartás és kóstolás, a kalligráfia és festészet, és a gombóckészítés érdekelne a legjobban, de
a sárkány- és oroszlántáncnak is sajátos hangulata lehet.

Ha hivatalba kell mennem, nekem is összeszorul a gyomrom előtte. Olyan könnyű ott hülyének vagy egy kis semminek érezned
magad.

Jól teszed, hogy csempészel ezt-azt a párod teájába. A legtöbb férfi olyan makacs tud lenni. Sajnálom, hogy nincs jól.
A kutyasétáltatástól nem lett kicsit jobb a hangulata?

Most egy ideig nem utazom sehová, nekem is eszembe jutott, hogy a most kapható hagymás virágokból vegyek egyet-kettőt.
Majd meglátom. Attól függ mennyibe került.

Lilyke a magasabb gyerekek közé tartozik a csoportjában. Továbbra is jellemző rá a makacsság, az önfejűség, de ugyanakkor
nagyon figyelmes, nyugodt gyermek. Nem rongál, nem tör-zúz, nem tesz kárt semmiben. Állandóan beszél, és énekelni is nagyon
szeret. Igazad van, a Kos jegy tényleg nem nudli. :D

Köszi a fotókat! Kár, hogy Csoki homályos lett, de majd lesz még jobb kép is róla. Lilla olyan, mint volt, csak nagyobb
méretben. A haja színe továbbra is nagyon tetszik. Bizonyos helyzetekben Lilyke hajának is van egy kis vöröses beütése. Annak
is nagyon tudok örülni.

A Dunát felismerem a képen :D , de az épületek nevét nem tudnám megmondani.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 17. 16:42

Holnap hozok fotókat is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 18. 9:00

sziasztok Lányok és Elthan! szép reggelt mindenkinek, bár itt most éppen elállt az eső, de egész napra be van ígérve, mindenesetre eléggé felhős!
Ma már sokkal jobban vagyok, s próbálok apránként megcsinálni dolgokat, bár van ami prioritást élvez. De ahhoz meg telefonegyeztetés kell.

Dokinak sikerült jeleznem hogy meggyógyultam, a Zaldiar tényleg rendbe hozott! Hát kevés híján 3 hétig ki voltam dőlve, nem semmi.!

Rita, köszönöm hogy kitetted a képeket. A tányérkához van egy nagyobb tálalótál is azt most kihagytam .
Ha minden igaz ma rántottmáj lesz az uzsonna vacsora.

Elthan , regiztem az általad megadott linkre, várom a visszajelzésüket! Kell majd valamiért fizetni? Mivel torrentes letöltés, ezt is vissza kell tölteni?

Paggy, köszönöm a sok sok érdekes infót, igencsak gazdag sokszinű az a környék.
Unokád változatlanul gyönyörű. Csoki édes. Azért biztosan örül, hogy inkább te mész le vele.

Gondolkodom virágban, de annyira kevés a helyem, hogy még a meglévő dolgaim is dobozban vannak a földön egymás hegyén hátán.
Most éppen a karácsonyi kaktuszom az ami jól érzi magát nálam.
Mindenkinek szép napot mára! :x :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 18. 10:41

Sziasztok!

Kata, de jó hírt hoztál! Nagyon örülök, hogy már jobban vagy. Utánanéztem ennek a gyógyszernek, és azt látom,
hogy álmosságot okoz. Hát emiatt kellett pihenőket beiktatnod a napjaidba.

A karácsonyi kaktuszodról mindig olyan jó képeket készítesz. Jól áll neki a zöld reluxa, és az azon átszűrő fénycsíkok.

A rántott májról jut eszembe, hogy már milyen régen tettem ki kajafotót. Angliában ugyanazokat főztem, mint itthon,
meg nem is volt annyira időm fotózni, mint amikor egymagam vagyok. Na, majd bepótolom.

Az öcsémék péntek estére értek ide. Akkor már csak vacsoráztunk, meg beszélgettünk. Szombaton Tátralomnic volt a cél,
vasárnap Debrecen.

Tátralomnicon arra a gerincre akartunk felmenni, ahonnan olyan nagyon klassz kilátás nyílik a többi csúcsra, meg gerincre,
de sajnos csak a Kőpataki-tóig ment a felvonó. Nem baj, ott is nagyon jó volt, de mivel így maradt időnk, tovább mentünk
Zakopánéba. Debrecenből nem hoztam fotókat. A sógornőm a gyerekkora fontosabb helyszíneit látogatta meg.

Mielőtt elindultunk volna webkamerákon keresztül csekkoltuk, hogy nincs-e köd A gerincen, ahová fel akartunk menni.
Nem volt, így útnak indultunk.

Van egy hely, ahol mindig meg szoktunk állni a kilátás miatt (itt már túl vagyunk az út felén). Most sem okozott csalódást.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 18. 10:41

Tátralomnicról két felvonóval megyünk fel a Kő-pataki-tóhoz. Épp síszezon van, nagy volt a nyüzsgés. Amikor megérkeztünk,
a faluban köd volt, de tudtuk, hogy a köd felett tiszta az idő, láttuk a webkamerákon. Így is volt. Ám amíg a befagyott tónál
és a környéken bámészkodtunk, egyre nagyobb felhőpamacsok érkeztek a mi magasságunkba is (1754m). Aztán jött egy hatalmas
is. Vége lett a napsütésnek, sötétségbe borult a táj. Kb. fél óráig tartott, amíg odébb masírozott, így újra tudtam fotózni.
Lefotóztam a folyamatot:

Megjelent az első felhőfoszlány:

Kép

Egy kicsit nagyobb:

Kép

Még nagyobb:

Kép

És a hatalmas:

Kép

Ez a két kép majdnem ugyanonnan van fotózva. A másodikon már nem látszik a hegy. Sajnáltam a piros kabinban lévőket.
Mennek fel a Lomnici-csúcsra (az első fotón a baloldalon lévő csúcs), nem fognak látni semmit a gyönyörű kilátásból.
Akik 20 perccel előttük mentek, még napsütésben élvezhették a látványt. Egyszer már mi is jártunk így. Erre a csúcsra
csak elővételben lehet megvenni a jegyet, ezért lutri, hogy látni fogsz-e valamit vagy sem.

Kép

Kép

Na, már megy el felőlünk:

Kép

Kép

Megyünk vissza a faluba, és indulunk Lengyelországba, Zakopánéba:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 18. 10:41

Zakopánéban nagy hó és ünnepi hangulat fogadott bennünket. Ott még javában tartott a karácsony. Először fura volt,
aztán sötétedés után minket is magával ragadott a hangulat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Háttérben a Magas-Tátra csúcsaival. Onnan jöttünk át ide:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 18. 10:42

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 18. 16:39

Csodálatos fotók Rita.
Gratulálok.

Remélem te is hozol fotókat Paggy.
Kata örülök, hogy meggyógyultál.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 18. 16:42

Múzeumok ingyenes nyitva tartása Budapesten.
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 18. 16:49

Ildikó, ez a nyitva tartás velem is szembejött a neten, még gondolkodtam is, hogy kiteszem, de végül
nem mentettem le.

Köszi a dicséretet, de nem teljesen az én érdemem. Szép tájról nem nehéz szép képet csinálni. :D

Még beteszek két barifelhőt. Egy hete fotóztam őket. Az alsó a nappal szemben készült.

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 21. 16:32

HALIHÓÓÓÓÓ!
Jöttem nézelődni.
Benyomásaim:
Kata,rendkívül gusztusos a kenyered.Szinte azonnal beleharapna az ember.De jó,már meggyógyultál!Vajon ki tudtok menni sétálni?/Egy bokatörés-teljes kiszolgáltatottság-főleg ,ha a 2. emeleten,lift nélküli házban laksz,EZÉRT HÁT MINDENKIT ARRA SARKALLOK,LASSAN JÁRJON,DE!!!!!!MENJEN,mert szörnyű lesz ,ha majd nem tud./Bármilyen kicsi séta is séta.Esetleg egy háztömbkerülés?Samu nem szeret labdázni?Finom lett a rántott máj?csirkemáj?
Rita!Hú.de szépek a tátrai épek.A felhők fölött jártatok.Nem volt rossz érzésed,amikor teljesen beborította a tájat a felhő?Hangulatosak az esti,kivilágított fotók.Hol laktatok?És finomat ettetek.Fel is írtam az egyik árus kínálatát:ZAKONA FRYTKA 10 zlotyiért.Na mi lehet ez?
Megnézem mindjárt.
Valami hülyeséget ír ki a gépi fordító.Szóval,mit kínálhatott az árus?
Lilyke karakteres kislány.Ezt már többször írtam.Bocsánat a hasonlatért,de kutyában én a karaktereseket szeretem/nem az erőszakost!!/gyerekben is,persze csak egy határig!!! =)) =)) =)) Lilla most kezd karakteres lenni természetileg :)) :)) :))
Tibi hangulata sokat javult Csoki miatt.Imádja a kutyát.Jól el is kanászítja.Alig győzöm megnevelni most, hogy már én is kiviszem.1x ő,1x én/NAGYSÉTÁK /és este 1kicsire felváltva.
Ildikó!Köszi a múzeumi információt.Jövő szombaton megyünk a holdújévi ünnepségre,majd kamerázok.
Lányok hoztam néhány dolgot.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 21. 16:43

https://www.bien.hu/jovokutato-hetkozna ... 2301211534
Részlet:
Milyen fejlesztések várnak még ránk a jövőkutató szerint?
Bellini szerint az egyik leghasznosabb fejlesztés az öntöltő hűtőgép lesz, ami olyan okosnak ígérkezik, hogy jelezni fogja, miből kell vásárolnunk, vagy mi az, ami rövidesen meg fog romlani. Ha minden igaz, a boltba járás időrabló tevékenysége megszűnik és drónok segítségével tudjuk majd megoldani a projektet, bár az egyelőre nem világos, hogyan kerülnek a gépekről a hűtőbe a termékek – főleg maguktól.

Ez még szó szerint a jövő zenéje, de az olyan fejlesztések, mint amilyenek az intelligens vízforralók és a hulladékgazdálkodást segítő alkalmazások, már néhány éven belül piacra kerülhetnek. A kutatás szerint minden ötödik felnőtt ma úgy gondolja, hogy 2050-re az otthonok többségében robotok fognak segíteni a takarításban.

Bellini készített még egy felsorolást is, ami megmutatja, hogy a jövőkutatók milyen irányban várnak jelentős fejlesztéseket. Ezek alapján kalkulálhatunk azzal, hogy az alábbi területek, eszközök válnak általánossá az előttünk álló évtizedekben:

önvezető autók
repülő autók
különféle applikációk, amik segítenek újrahasznosítani
laboratóriumokban tenyésztett húsok és húspótlók
a napsütésben automatikusan színeződő ablakok
hologramok
robotháztartás
egészséges „gyorsételek”
egy gép, ami tökéletesen becsomagol bármit, amit beleteszel
ételek, amik nem romlanak el sosem
csoki ,ami nem olvad el
jet pack csomagok
smell-o-vision, avagy olyan technika, aminek köszönhetően szagolhatjuk is azt, amit látunk (pl. filmnézés közben)
gép, ami kisminkel
konyhai kiegészítők, amik megmutatják, mit és hogyan főzz abból, ami otthon van
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 21. 16:48

Beszereztem néhány magot,amit hamarosan elvetek palántának:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 21. 16:49

Ezekről lemondtam,majd elajándékozom a közösségi kertnek:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 21. 16:52

Azután az évelő szarkalábat visszavettem a tervek közé.
Tervek jövőre:


Képfree image sharing
Ezen kívül ANGOL ZELLER,ILLATOS KAPOR/Kapor: a nyáresti kertek illata/
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 21. 17:11

Hozok még némi jóhangú zenét.https://www.harmonet.hu/kultura/69791-j ... o-videoval).html
A hegyekről jutott az eszembe./

A videóban, amit itt láttok, elmondják, hogy ez az ősi énekstílus a hegyekből származik, kinyitja a szív kapuit és szabaddá tesz. Gyógyító annak aki énekeli és annak is aki hallgatja. A jodli általában vidám zene, dúr hangnemű és nagyon nagy, csukás szerű, fejhangú dallam ugrások vannak benne.

A jódlizás főként az ausztriai Tirol és Svájc népies, szöveg nélküli éneklésmódja. Az énekhang időnként csuklásszerűen a magas fejhangokkal váltakozik, hangok képzésekor a fej rezonál. A technikát segíti a nyitott, illetve zárt magánhangzók kiejtése, a tág hangközök magas és mély hangjain. Tirol tartomány hegyvidékein használták az egymástól távol levő hegycsúcsok lakosai, sokszor így üzentek egymásnak. Egy idő után a vidék népzenéjének részévé vált. Hangutánzás szerűen kapta a nevét, csak a magyarban ejtik hosszú ó-val és a végén itt ejtünk i hangot, a németben „jodl”-nak ejtik inkább, elharapva a szó végi i betűt, utánozva a jellemző szöveget a dalocskákban.

A jódlizás leginkább Ausztriában, Svájcban, Németországban és Észak-Olaszországban kedvelt népzenei elem, de találkozhatunk hasonlóval a skandináv vidékeken, Lappföldön is, ott joiknak nevezik. A magyarországi sváb sramliban is gyakran előfordul a jódlizás. Érdekes még, hogy a jódli meghódította az Amerikai Egyesült Államok igen sok államát is, beépülve az ottani cowboy népzenébe - írja a Wikipédia
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 21. 17:19



Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég