Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 10. 7:56

Jó reggelt Lányok!
Valami nincs rendben a NET-tel ,mert akadozva jön .Nem a gépünkkel van baj,legalább is remélem.
Kedves Ildikó!Meglepődtem,hogy micsoda gazdag virágoskerted van.Olvastam hányféle pünkösdi rózsád van,biztosan nagyon szereted/én is/.Ő a kedvenced???Légyszíves csinálj majd róluk "szagos" fotókat!Nagyon jók a tavalyi képek is,köszönöm szépen.
Ági!Vajon hogy telt az első munkanapod?És,az emberek nem félnek,volt kuncsaft?Azt írtad,eladod az üzlethelyiséget,tehát már itthonról dolgoztál?
Tudom Ági,hogy úgy eltelik a nap,hogy észre sem veszi az ember.Tegnap pld.4-kor keltem és este 7-kor már csak másztam a kutyaséta alatt.Úgy éreztem össze fogok esni.Alig ültem 1/2 órát egész nap,így el tudom képzelni,hogy Te is fáradt lehetsz estére.DE azért ALKALMANKÉNT ne hagyd ki ,hogy benézz ide ,mert hiányoznál! :) Az állatok elég jól vannak.Lizikém,azért "kicsit" leépült,mert süket-vak és a szaglása is romlik.Nem is gondolok bele,milyen rossz lehet neki. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Ha hirtelen érek hozzá visít az ijedtségtől,de ha szép lassan simogatva érek hozzá, rendben van.Ami nehéz,hogy reggel ill.délelőtt nem lehet kiszámítani mikor ébred fel annyira,hogy lemenjünk sétálni.Így sokat vagyok az utcán /persze nem az emberek között/,mert Fruzsit vinnem kell.....Megnézem mindjárt a füvészkerti facebook -csoportot amiről írtál.Hány éves a fiad?Írtad,hogy van azért menyjelölted.Szép napot Ágika! :flower1:
Kedves Kata!Ma tényleg meleget jósolnak,tehát már korán ki kell nyitni az ablakot.Hozok valami nagyon érdekeset,amiről ma hallottam a rádióban csak kis idő kell ,míg utánanézek.Valami finomat főzöl ebédre?Nálunk gomba lesz vadas mártásban.Samuka hogy bírja?Paradicsomka alakul?
Rita!Lilyke tündérke!!!!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Lányok!Most keresgetek egy kicsit és hozok majd valamit.De előbb felteszek 2 kis bimbós fréziáról képet.Üdv.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 10. 7:58

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 10. 7:58

Paggy, elfelejtettem megírni a Lillának szánt jókívánságomat. Most pótolom.
Kedves Lilla, isten éltessen sokáig!

Kata, ma reggel olyan esősre áll nálunk az idő, pedig nagyon várom a beígért 27 fokot. Már nincs
kedvem még időnként se befűteni, úgyhogy a kinti meleggel akarok idebent is jó időt csinálni. :))

Az nagyon érdekes, hogy ha szélcsend van a faluban, a szántóföldek mentén azért fújdogál a szél,
néha egészen erősen. Tisztára, mintha tengerparton lennék... :D

Ildikó! Lilykének csakis akciós ruhákat vásárolnak, mivel gyorsan kinövi. Szerencsére azok közt is
akadnak jobb darabok. :D

Nekem későn jött az életembe az első unoka, de pont emiatt döntöttem négy éve, hogy változtatok
az életmódomon. Sokáig szeretnék élni, hogy láthassam őket is felnőni. Sőt szeretném megélni azt
is, hogy dédunokáim legyenek. :D

Azt hittem, hogy a tájkép a falon van, ezért gondoltam tapétára. Terítőnek se rossz. Nagyszerű
hátteret biztosít a képnek.

Amiről beszélsz, az a csömör. Azért tudtunk rákapni az ázsiai sorozatokra, mert már semmi újat nem
tudtak adni a nyugati filmek, sorik. Most ugyanígy vagyunk az ázsiaiakkal. Nem tudsz tenni ellene.
Erőltetni nem lehet. Én a fordításban érzem ugyanezt. Ezt se lehet erőltetni, pedig akarnám, de nem
megy.

Gyönyörűek a virágaid! Rossz a telefonod? Nagyon klassz képeket csináltál!

Itt a paraszt orgona lett csökött virágú. Még életemben nem láttam ilyet.

Ági! Én se éreztem sokáig az unoka hiányát. De amikor megtudtam, hogy lesz, onnantól már nagyon
vártam az érkezését. Most már a menyem (az itthoni fiam felesége) is kedvet kapott látva Lilykét. :))

Jól telt az első napod? Biztosan örültek a régi kuncsaftjaid. Meg az se mellékes, hogy pénzt keres az
ember.

Mire ideértem az irományommal, kisütött a nap is. Még csak 7:57 van, de már 20 fokot mutat a
hőmérő. Indulok is az utamra. Addig jó menni, amíg nincs nagyon meleg.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 10. 8:00

HOHÓ,van még itt 1!!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 10. 8:08

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 10. 8:11

Paggy, kereszteztük egymást. Na, milyen jó, hogy lesz sárga színű frézia is. Lassan megvan a
szokásos repertoár. :D És egészségesnek tűnnek. Akkor most jó helyről vetted a hagymákat.

Azt elfelejtettem írni, hogy amin Lilyke szokott játszani (inkább csak nézelődni egyelőre) az egy
játszószőnyeg. Én rendeltem neki az amazonról. Ez a típus:

https://www.mall.hu/jatszoszonyeg/yookidoo-jatszoszonyeg-vizszintes-leccel
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 10. 8:23

A Bosco Verticale (Függőleges erdő) Milánó egyik legújabb nevezetessége, a Porta Nuova városrésztől nem messze található két lakótorony elnevezése. A Via Gaetano de Castillia és Via Federico Confalonieri közé eső, a Stazione di Milano Porta Garibaldi vasútállomás közelében található toronyépületek magassága 110, illetve 76 méter, különlegességüket pedig az adja, hogy 8900 négyzetméter összalapterületű erkélyeire és teraszaira a kivitelező mintegy 730 fát telepített. A komplexumban helyet kapott továbbá egy 11 szintes iroda is; ennek homlokzatát nem díszítik növények.
A létesítmény a Bosco Verticale elnevezést a két torony szintjeire telepített 3-6 méteres fák alkotta "erdőről" kapta. Fő rendeltetésük a városi szmog enyhítése és az oxigéntermelés. Hasznosak továbbá az épületen belüli hőmérséklet szabályozásában, mind a nyári, mind a téli hónapokban. A növényeknek jelentős zajcsökkentő szerepük is van. A tervezés során szélcsatornában tesztelték, hogy a fák ellent tudnak-e állni a széllökéseknek. Az építészcsapat botanikusokkal és kertépítő mérnökökkel működött együtt annak érdekében, hogy az épületek szerkezetileg elbírják a növények okozta terhelést. A vasbeton erkélyek fala 28 cm vastag, és a mélysége 1,3 m.

Kivitelezés[szerkesztés]
A tornyok építése 2009 végén – 2010 elején kezdődött 6000 építőmunkás részvételével. 2012 elejére az épületek szerkezetileg elkészültek, 2012 nyarán pedig megkezdődött a homlokzatok kialakítása és növényekkel való beültetése. Az épületegyüttest 2014 októberében adták át.

A két épület homlokzatán összesen 730 fa (480 nagyméretű és 250 kisebb), 5000 tő cserje, valamint 11 ezer tő évelő és talajtakaró növény található. A flóra 50 különböző növényfajhoz tartozik. Minden összevéve annyi növény alkotja az építészeti látványosságot, amennyi általában egy 1 hektáros erdős területen található. A hőszivattyús technológia innovatív felhasználása nagyban hozzájárul a fűtési és klímaköltségek csökkentéséhez.

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 10. 8:25

Rita!A hagymák nagy részét ki kellett dobni,ami megmaradt azt csalános-mzsurlós-kamillás vízben áztattam elültetés előtt.Mindjárt megnézem Lilyke játszószőnyegét.
Igen,Lillának ilyen volt,csak állatkák mozogtak rajta.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 10. 8:35

Tegnap és ma lett volna a BUDAPEST 100 rendezvénye.Ősszel megtartják!!! \:D/ \:D/ \:D/
Hoztam az oldalukról egy 2014-es videót:
acebook.com/budapest100/videos/207606146964580/
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 10. 11:47

szembetalálkoztam egy régi képpel, de hozom a mostaniakat is.! :D ;)
Kép 4 évvel ezelőtt...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 10. 13:43

Sziassztok.
Nálunk most délután alig látjuk a napot. Tegnap nagyon meleg volt.
Ünnepi ebéd volt, bár csak két fogásos. b/Anyanapot tartottunk, így kicsit utólag. Fiamék nem sokáig voltak itt, lányom helyben van, egy házban lakunk. Általában az enyém a kert egy része. ők nem szeretnek a kertben dolgozni, én viszont igen. Csak legyen hozzá egészség. A pünkösdi rózsákat több éve kaptam valakitől, nekem csak rózsaszín és piros volt. /most a piros sztrájkol. Egyszer nyílt innen tudom, a színét. Egy fehéret nem találok, azt hiszem kihalt szegény.Majd fényképezek ha lesz mit, most csak csigákat tudnék.
Paggy a fréziáid nagyon szépek, én is örülnék egy szálnak.

Kata a FB-én már megcsodáltam a fotóidat.Gyönyörűek, a felhőid, a fák, és azok között átszűrődő égbolt. Álmom, hogy ilyet fessek egyszer.

Rita, szóval ez a csömör, de én nem csak koreait nézek, hanem mást is. Nem is tudom ki fordítja az Aranyhordát, az orosz, azt is nézném, csak kevés rész van készen. Már mindenféle gyűjteményem van, hátha valamelyiknél lecövekelek, de most nem tudok. Mondjuk más dolgok is lefoglalnak, így semmire sincs elég időm, és este is el szoktam aludni majdnem időben, az 10-11 óra között. Az éjszaka nem ment, és hajnalban a pacsirtákkal ébredtem, sőt fel is keltem korán.

Én ilyen játszószőnyeget még nem is láttam,mint amilyen Lilykéé. Nagyon szép színes, mi az hogy vizszíntes?

Ma befejeztem egy akvarellt, azért fejeztem be, mert már semmit sem tudok rajta csinálni, kimerült az agytár. Mit, hogyan, merre, meddig? Nincs válasz. azt hiszem visszatérek az akrilhoz.

Ági, szóval dolgoztál? remélem jól sikerült a nap.
Szép vasárnapot, bár én a tegnapi nap után ezt nem érzem ünnepnek.

Több éves gyakorló festemény.
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 10. 18:41

Ezt ma délután csináltam, kis nagyon egyszerű 24*32-es akril.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 10. 19:00

sziasztok lányok, most csak bekukkantok, és kigyönyörködtem magam Lillykében, a fréziákban, a festményekben, és kiolvastam mindent. :D . Hát elmaradt a vihar eddig még, viszont az erős szél miatt mégsem tudtam semmit aludni, most még Samu sem, csak hallgattuk a telefonomról a koreai dicséreteket! Nagyon megdobogtatta a szívemet, nagyon aranyosak. az egyik srác az a fiú aki egyszer az egyik talentban énekelt. Csak véletlen jött velem szembe...de örültem nagyon. Rengeteg vicces kutya macsek történetet néztünk a telóról..közben meg persze néha úgy nézett ki, hogy elalszik erre persze kopogás...nocom---
Ha tudtam volna hogy ilyen jó idő lesz mégis mint ami lett mégis lementem volna vele egy kicsit. most már mindegy.
Na megyek most egy kicsit filmet nézni, mert Ritáét már elfogyasztottam :)) ..aranyos a civódás, szerelmi háromszög..és hogy szinte boldog, hogy nem az igazi Luval van dolga...nagyon várom a továbbiakat. Most megyek a Gardent nézni, az a sorozat is lassan teljesen kész. Nagy öröm , hogy végre annak is van fordítása. :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 11. 16:04

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 12. 17:10

Bár azt hiszed,hogy nem fontos,de igen!Szerintem IGEN.Fontos emberi kapcsolatban lenni.Fontosak a jó helyek és emberek.
https://egy.hu/razos
Ha nincs időd csak magadra,akkor rendben van,de ha nem ,akkor.....tegyél valamit!
Természeten mint mindig KIVÉTEL,ha nincs hol laknod,nincs mit enned,beteg vagy.De ha nem,akkor ne csak kapni akarj!Fel merem vállalni,hogy azt gondolom pld.ez egy ilyen hely lehet........Üdv és sziasztok:Paggy :-h @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 13. 8:17

Paggy! Emlékszem, amikor áztattad a hagymákat. Arra már nem, hogy ennyit ki kellett dobni.
De ami maradt, az nagyon szép. Észrevettél olyat, hogy valamelyik szín érzékenyebb, mint a
többi?

Kata! Emlékszem erre a fotódra! Régen volt. Jó ki szél lehetett nálatok is, jól összefújkálta a
felhőket.
A paradicsomkák erősnek, egészségesnek tűnnek. Fincsi lehet!

Nagyon örülök, hogy tetszik az új sorozatom. Most egy kicsit komorodik a történet, hogy aztán
újra örülhessünk.

Ildikó! Rengeteg hasonló játszószőnyeg van. Én azért választottam ezt, mert a tetején még
zenélő kis vonat is megy. Sejtettem, hogy nagyon le fogja kötni a figyelmét. Többféle zenét
játszik, már arra is figyel, ha csak úgy bekapcsolják neki. Később, ezt a vonatot a sínnel
együtt le lehet majd tenni a szőnyegre, és hason fekve is tud majd vele játszani.

Egy hete kapott hason fekvős játszópárnát, amit még nem nagyon kedvel, illetve a hason fekvést
nem kedveli. De pár percig el van rajta szó nélkül. A fej emelése a célja.

Nem ilyen az ő párnája, de hasonló. Ezt majd rá lehet tenni a játszószőnyegre is:

https://www.galttoys.com/tummytime-ted.html

Harsognak a színek a képeiden. Nagyon tetszenek! Az alsó képed olyan, mint az én tavalyi fotóim
a repcemezőről. Akkor azt ültettek a szántóföldek egy részére. Azok közt masíroztam.

Nem ezt a képet kerestem, de ezt találtam hirtelen:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 13. 15:49

Kedves Lányok és külön!!!!!!!kedves Rita!
Szeretett tanítványom ajánlotta figyelmembe.Sajnos csak ma kaptam meg.Holnapig lehet megnézni.Állítólag nagyon szép és érdekes.IGAZI NŐI DOKUMENTUMFILM.Továbbítom NEKTEK,üdv.Paggy @};-



https://madoke.hu/dokumentumfilmek-onli ... euforiaja/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 13. 16:00

:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 13. 16:25

Kedves Ildikó!Gyönyörű az utolsó képed!!!!!!!!!!!Köszönöm,hogy betetted. :littlehearth: \:D/ :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :flower1:
Kata! :flower1: :movingflower: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 13. 21:05

Még 5 film megnézhető holnap estig.
https://madoke.hu/dokumentumfilmek-online-2020/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 15. 8:08

Paggy! Még akkor megnéztem a Fahidi Évával készült filmet, amikor küldted, de az auschwitzi részeket
kihagytam, mert egyszerűen képtelen vagyok végighallgatni. Ha holokauszt túlélők mesélnek, mindig úgy
érzem, hogy mire a végére érnek, a szívem felmondja a szolgálatot és meghalok.

A múlt hétvégén ünnepeltek Angliában. A második világháborús hősökre emlékeztek. Ilyenkor munkaszüneti
nap van. A lakosok is ünnepeltek, de nem keveredtek a szomszédokkal. A lányom az ablakukból fotózta:

Kép

Sült zöldségek krumplis-répás tönkölybúzával:

Kép

Cukkini-édesburgonya curry, két evőkanálnyi növényi tejszínnel. Csicserilisztből spenóttal, vízzel, sóval,
és hajdinalisztből vízzel, sóval és mediterrán fűszerekkel készült lapos kenyérkékkel.

Kép

A curry másik felét másnap sült tofuval és fokhagymás spenótos babbal ettem.

Kép

Fokhagymás-szójaszószos gomba, bazsalikomos, oregánós olajban átforgatott párolt zöldségek, és krumpli-,
cékla- és édeskrumplipüré. A cékla fermentálásból, az édeskrumpli az előző kajákból maradt ki. Mindegyik
zöldséget kis kockákra vágva kevés sós vízben megfőztem, majd a főzővizükkel és kevéske növényi tejjel
habosra turmixoltam (rúdmixerrel). A cékla hígabb lett a kelleténél, így tettem bele a kész krumplipüréből.
Nem túlzás, ha azt mondom, hogy isteni finom lett. Megtartom!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 15. 8:18

szép reggelt lányok! Itt olyan ronda fellhős, és még a színe brr. nem is nézek ki szívesen, mert belefájdul a szemem.
Végre itthon a gép, nagyjából beállítva, csak a főoldalak a könyvjelzőknél és alul ahova az ikonok vannak azokkal nem boldogulok, mert olyan pici és keskeny hogy ihaj...minden mást sikerült megnagyítanom, hogy ne kelljen erőltetnem a szemem.Ha kisméretű az oldal akkor jobb. lehet így is hagyom, miniatürben jelenik meg ez a baj...csak én széthúzom a széleit..így már jobb. ;;)

Rita, Paggy, mind a Repcés, mind a Fréziakép csodaszép, remek a háttér. szívesen kitenné őket az ember a falra. Tényleg , egyébként beszéltünk már talán róla, de hogy teszitek ki a képet amit elkészítetek? csak azért, mert ugye a festett falra csak kicellukozni nem a legjobb ötlet..de hogy váltogatni is lehessen... ;)

Megyek, megnézem ..fél órája visszaaludt, ha alszik még akkor nekiállok egy kicsit olvasni...jövök még majd.. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
közben egymásra írtunk..micsoda kajás képek....megyek ~o) ~o) ~o)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 15. 8:30

Vöröslencse-édesburgonya főzelék spenótlevelekkel és hagymás-fokhagymás gombával. Azóta már
a lányom is megcsinálta, és nála is nagy népszerűségnek örvend. A spenótleveleket a már kész, de
még forró főzelékbe kevertem bele:

Kép

A szokásos karalábéleveles, torzsás finomságom de most nem kaprosan növényi joghurttal, hanem
lecsósan, apróra vágott gombatönkökkel, zöldbabos-répás barna rizzsel:

Kép

Tökfőzelék répás babfasírttal. A főzelékbe a kapor mellé petrezselymet is tettem. Nagyon fincsi lett:

Kép

A maradék babfasírthoz krumplis-édeskrumplis-csicseriborsós árpát, és almás lilakáposztát készítettem.

Kép

A maradék lilakáposztához, maradék csicseriborsóból, karfiolból, brokkoliból, petrezselyemből sütöttem
fasírtot (mint minden fasírtot, ezt is olaj nélkül a sütőben sütöttem), és hagymás, fokhagymás majoránnás
olajon pirított borsóval, gombával és tofuval tálaltam.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 15. 8:39

Kata! Nálunk ugyanez a helyzet az időjárás terén, bár egyszer egy rövid időre kiragyogott a nap.
Hideg van, néha csepereg és jól be van borulva az ég.

Én nem szoktam itthon a falra kitenni a fotóimat. Csak ti látjátok, és a gyermekeim.

Egy héttel ezelőtti fermentálásaim. A rózsaszínű valami, az céklalével megszíneződött édeskáposzta.
Nem mostam ki az edényt a cékla után. :D

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 15. 8:46

Írtam már róla, hogy nálunk Borsodban nagy hagyománya van a májusfa ültetésnek, és
a május kosár küldésnek. A május kosarak színének jelentősége van. Fehéret azoknak
a lányoknak ad a fiú, ahol már az esküvő időpontja ki van tűzve. Rózsaszínűt pedig akkor
kap a lány, ha a fiú szándéka nagyon komoly, esetleg már az eljegyzés is megvolt, de még
nincs meg az esküvő időpontja.

A fiam is adott kosarakat és állított májusfát a menyemnek.

Mindkét képet itt a faluban készítettem.

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég