Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 10. 12:12

Talaltam egy jo cikket a penzcentrum.hu/friss hirek/ kozott.7 ora 3 perckor kerult fel.Biologiailag tisztulo medence.Nincs benne klor es viztakarekos.Ajanlom figyelmetekbe a cikket!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 10. 16:27

Sziasztok!
Csak bekukkantottam, Paggy párja májkrémvásárlásáig jutottam. Gyors irom is, tedd be a fagyóba!
Látom mindenki itt volt, Rita, Ildikó és Kata is szokás s zerint.
Olvastalak benneteket, de robogok tovább. Vihar-dörgés volt nálunk, Ramos adta a szokásos formáját, loholok hajat festeni.
Lakásnézésben vagyunk, tegnap végigbicikliztük a fiammal a kivánt részt, hátha kiteszik az abalakba, hogy eladó.... Ingatlanosok agyrém. Rémálom az Elm utcában. - sose néztem-
Jajj, pizzát akartam sütni, de nem tettem, igy kenyér nincs itthon. Nem vagyok normális, hogy kiment a fejemből.
Festeni kellene, a szivem idegesit, nincs kedvem elővenni a képet.
Nemsokára Lótusz napok: Mi lesz ott is, fele banda ki fog dőlni...
Rita, még ggyors annyit, hogy szám tátva maradt a mosogatógép befőzési tippen.
Mutatom a meggymagozós tippeket ennek a jóembernek. :-)
Most robogok, mert megint éjfélkor fekszem....
Itt is élénkül a covid
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 10. 21:15

Sziasztok!
https://hvg.hu/zhvg/20220710_vizhiany_a ... zas_Europa
Nálatok mi a helyzet?
Takarékoskodunk a vízzel.És sajnos, vennem kell egy mobilklimát.Nem bírom ki tartósan a 36 fokot.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 11. 8:00

sziasztok LÁnyok, hihetetlen, hogy korán ébredtem de máris itt van a tevegelős reggel. Megyek is beadni Samunak a pajzsmirigy gyógyszert.
Elolvastam a gyönyörű írásokat, igencsak meghatódtam. Ildikó nagyon szép, mély érzemű- és a festmények is csodásak.
Egyetértek Ritával, a címet illetően. Szerintem sincs világvége hangulata. S ne is legyen ilyen ihletettséged.
Hozzád a színek a formák és a témák illenek. Van Gogh pl nem illene hozzád. Ő tudna világvége képeket festeni. meg talán Paál László, amikor már nagyon beteg volt agyilag is szegény. A nemi betegség következményeként.

Mennyi értékes ember veszett oda ilyenek miatt!

Gyönyörű a Zalai táj, mindig gyönyörködöm benne, bármilyen helyről is van szó, s olyankor szinte érzem hogy Zsoltommal újra élem azokat a szép napokat. :movingflower:

Remélem napról napra javul Negro állapota.

Paggy, milyen helyes kis mesét hoztál. A moziról, már a kitett kép sem tetszik, nem is engednék ilyet Samunak nézni.
Annál sokkal értékesebbek vannak még itt a fórumban is amiket Rita fordított!
Emlékszel még azokra a rövid rajzfilmekre?
Szerintem kortalanok!
Nem tudom mikor érkezik Rita családja, de olvasván és látván a híreket, igencsak izgatott vagyok.!

Rita, majd légyszíves jelezzél hogy megérkeztek! Többre úgysem lesz időd!
Remélem jól fogják érezni magukat itthon.

Jut eszembe Paggy, a Top Shopban nagyon jó ventillátort lehet kapni, s ha kifizeted, még 5 év garanciád is lesz rá!
Mennem kell :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 11. 16:31

Sziasztok!Ma vásárolni voltam, most volt hozzá cetlim is. Máskor itthon hagyom, aztán emlékezetből próbálok.
Utamba akad sokféle cucc, ami jó lenne, ezek aztán törlik amit a cetliről megjegyeztem.
Volt egy óra várakozásom. Ültem a padon Ho Si Min szobrot bámultam, milyen szépen szobrászkodott valaki. Nem tudom a készítőjét, mert nem láttam kiírva sehol.Valamikor sokkal kisebbnek láttam ezt a szobrot, aztán nem is az. De az is lehet, hogy én mentem össze, és most nincs meg az a nagy különbség. Valamikor itt laktunk olyan 72 körül. Szerettem, kicsit körbejártam a környéket.
Olyan kedves dolgot láttam, egy ablakban madáretető és beleköltött valamilyen kismadár. Éppen hozta a szájában a fiókának az ennivalót. Későn kaptam elő a telefont, és arra már a fészekbe visszahúzódott a fióka,az anyját meg nem láttam, elment-e, vagy beüldögélt ő is. Majd felteszem a telefonomról. Jó magasan van az etető amiben a fészek van.

Ma olyan jót nevettem, a netes barátnőm volt a kiváltója. Különben is egy nagyon humoros nő.
Téma: baracklekvár főzés, kéri valaki írja már meg lehet-e utólag cukrot tenni a lekibe ha nem elég édes. Senki sem járt arra, így én jó későn észrevettem, de már semmi értelme nem volt a válasznak, mert már biztos üvegben volt az össze.
Azért megírtam, 4o dk kilónként, én annyit tettem bele. /nem zselésítős/.
Visszaírt ma reggel:
"Kozben lemaradtam a valasszal, kilonkent 45 dekat tettunk bele. Meg egy kerek keramia talacskat. Az veletlenul beleesett.Frocsogott,nem lett baj, vihogtunk. :) "

Majd később jövök, uborkát, és cukkinit tettem el és azzal elment az idő. Várom a fa szállítókat, de lehet, hogy csak holnap jönnek.
Majd tüzetesen visszaolvasok később.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. július 11. 21:16

Ma semmit nem fordítottam, bár kezem alatt van egy koreai film, és egy régi 1962-es francia film is. Utóbbinál már a francia felirat filmhez időzítése is sok munka, ezért csak időnként vettem elő, hogy kevesebbet gyötörjem magam. Azt hiszem, talán most nem teszem megint talonba. Vele párhuzamosan fordítgatom a „Letters to the President” c. koreait.
Ha már lazsáltam ma, annak ellenére, hogy nem volt túl meleg, utóbbit kihasználva elmentem a Ligetbe, sétáltam és kigyönyörködtem magam, még képeket is készítettem. Így hát nektek írok most, és teszek fel képeket is.
A város több kellemes része és pihentető parkja közül ez a kicsi park viseli csak a Liget nevet, nagyon régóta csak ez a hivatalos neve is, és a városi színház mellett foglal helyet.
Pár évvel ezelőtt rekonstrukción esett át, ráfért, mert már a múlt század elejétől létezik.
A helyreállítás során kapott több mellszobrot is, amiről most egy kevés történelem is eszembe jutott. Aki nem unja, olvasson tovább!
Spoiler: mutasd
A magyarországi szénbányászat a 19. században indult meg. Ennek során létrejött a MÁK Rt. (Magyar Általános Kőszénbánya Rt.) 1891-ben. Miközben a részvénytársaság másutt is működtetett bányákat, a tatai medence szénkészletére támaszkodva, itt jött létre a legkiterjedtebb bányászkordás. Itt rendezkedett be a MÁK Rt. központja is, és itt hoztak felszínre először kőszenet. Az első csille szén 1896. december 23-án került ki a föld mélyéről.
És akkor a képek:


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
A fotós: Kép

Végül, egy korábbi kiállítás képe (történelem ez is)
Kép
Ez a kép számomra külön érdekes, mivel a balról harmadik ember az apósom volt. Akkor még nagyon fiatal a látható a fotón, én őt már idős embernek ismertem csak, a késői, legkisebb fia volt a férjem.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 11. 21:45

Sziasztok LÁnyok! Jöttem beköszönni, közben látom Dorina is beérkezett :flower1: :littlehearth:
Ildikó, köszönöm a vicces beszámolót, jó volt olvasni a lekvár sztorit. :)) A régi emlékek, még séta közben is annyira jólesőek, hogy az emberben ilyenkor derül ki mennyi minden emléke van.
:D ;)
A képek remekek,
A nagyon régi képek apukám apukáját juttatta eszembe, ő is fiatalon így öltözködött. :-bd :flower1: :littlehearth:
Ahogy apósék is. Mennyi minden elbeszélés merül fel az emberben, főleg a II. világháború kapcsán. Akkor már annyira megfogyatkozott a Pongrácz család hogy apósomat nem vitték el a háborúba.

irtad, hogy tettél el cukkinit is, érdekelne hogy hogyan. Én még semmit nem tettem el, de jó lenne legalább egy vödröset, de ahhoz is alapanyagok is kellenek többek között!
Komolyan nem is tudom mire várok ennek kapcsán, bár talán azt hogy olcsóbb legyen a bekerülés. Bár egyenlőre nem tartunk ott. Hozni meg senki nem hoz ... !

Dorina, nagyon jól sikerült ez a kis szelfi, sokkal fiatalosabb kisugárzásod van, mint amit egyébként az ősz haj miatt feltételezne az ember.
az a kicsi híd, meg olyan aranyos, kis hivogatós egy kis pihenőre, miközben nézed a vizet. :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Remélem még sikerül majd nekünk is egy két felhőtlen pillanatot szerezni valami víz mellett, bár Samukám nem élvezi.
Csak az időjárás legyen kegyes végre hozzánk. Ma egyébként kicsit szelesebb, de kellemes idő volt!

Jó éjszakát mindenkinek! :) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 12. 21:33

A gyerekek már a liverpooli repülőtéren vannak. Bosszankodtak, amikor az EasyJet eltörölte a járatukat, amire
már hetekkel korábban megvették a jegyüket, de ma már hálásak érte. Így nem Manchesterből, hanem a jóval
kisebb liverpooli repülőtérről indulnak a WizzAirrel. Itt nincs tömeg, nincs személyzetgond, ezért nincs fennakadás
se. Az itteni fiam este tízkor indul a repülőtérre értük. Én meg itthon várom őket.
Frissítés: mire befejeztem az írást (képeket is rendezgettem közben), már fel is szállt a gépük.

Ági, csak beszélni kellett róla, máris újabb mosogatógépes hozzászólás érkezett a téné csoportba.
A datolya az édesítés miatt, cukor helyett megy bele.

Kép

Ildikó, én is kíváncsi vagyok, milyen célra tetted el/főzted be a cukkinit.

Dorina, az én családomban is mindenki - apukám, anyukám, nagynéném, nagybátyám, apósom - a bányászatban
(Borsodi Szénbányák) dolgozott.

Paggy, Angliában biztosan nincs vízhiány, mert az utóbbi hónapban gyakran esett az eső, és nagyon nagyon hidegek
voltak. Két napja viszont oda is megérkezett a nagy meleg. Nincs akkora hőség, mint nálunk, de tudjátok, már írtam,
hogy ott teljesen más a hőérzet, mint itthon, a magas páratartalom miatt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 12. 21:48

Pár fotó:

Fekete-fehérben sokkal drámaibbak a felhők, mint eredetiben:

Kép

Kép

Egy keveset esett az eső ma, de tényleg csak pár perc volt. A piacon a nénik nagyon panaszkodnak az eső hiánya
miatt.

Kép

Kép

Kép

Citrom- és kardoslepke a levendulán:

Kép

Kép

Ildikónak írtam, hogy a környékünkön nincs fosókaszilva, és ez nagy tévedés! Pár méterre tőlem, a szomszéd ház
előtt is van. Látszik, hogy arra kevesebbet járok, ugyanis az ellenkező irányban van a városközpont.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 12. 23:00

Cukkini csicseribundában

A nem túl vékony szeletekre vágott cukkinit enyhén besóztam, majd kevés állás után papírtörlőre szedtem
és leitattam róluk a nedvességet. Palacsintatészta sűrűségűre kevertem ki csicserilisztet és vízet, adtam hozzá
fokhagymaport és feketesót (lehet sima só is, a feketesó tojásos ízt kölcsönös az elegynek). Először csicserilisztbe,
majd a tésztába mártottam a cukkinikat, és nagyon kevés olajon kisütöttem őket.
Paradicsommal és paprikával fogyasztottam vacsorára.

Kép

Kép

Végre az Auchanban találtam zabtöretet. Ugyanúgy előpárolják a gabonaszemeket, mint a bulgurnál, ezért gyorsan
megfő. A bulgur búzatöret, az árpabulgur árpatöret, ez meg zabtöret. Mindhárom nagyon egészséges. Nem finomítottak,
teljes értékűek, emiatt nagyon lassan emelik meg a vércukorszintet.

Zöldséges zabtöret (répa, borsó, zöldbab, hagyma, fokhagyma), párolt lilakáposzta, vesebab, sült gomba

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Célom volt, hogy emelem a nyers zöldségek arányát az étkezésemben. Ezt csak turmix formájában tudtam
megvalósítani. Az összetételében vannak állandó és változó szereplők. Állandóak a bogyósgyümölcsök (meggy,
eper, áfonya, ribizli), a banán, a cékla a zellerszár és a zöldlevelesek. A többi zöldség aszerint változik, hogy
milyen zöldségek szerepelnek az aznapi főtt ételemben. Ezek kerülnek még nyersen a turmixba: karfiol,
cukkini, répa, brokkoli. Már csak víz kell a felöntéshez, és egy kevés szója- vagy kesujoghurt. Ha aznap nem
zabkása a vacsorám, akkor ilyenkor eszem meg az egy evőkanálnyi őrölt len vagy kendermagot.

Csak annyira turmixolom össze, hogy a keményebb zöldségeket (cékla, zellerszár, répa, brokkoliszár) rágnom
kelljen. Így szinte nem is iszom, hanem eszem a turmixot. Ez fontos.
Az első étkezésem ez a turmix délben, majd fél óra múlva megeszem az ebédemet, a vacsorámat hatkor fogyasztom
el.

Kép

Kép

Kép

Kép

Thai vörös curry zöldséges hajdinával

Kép

Brokkolis cukkinikrémes tk. tészta párolt zöldségekkel, szójaszószos gombával és füstölt tofuval

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 12. 23:10

Lefekvés előtt csak bekukkantottam.
Rita, a cukkinit nem főztem be, lereszeltem és majd tökfőzelék lesz belőle. Amúgy levesbe is szoktam tenni, még így nyáridőben, a lecsóba és sültpaprika közé is. Azt nem tudom továbbiakban mi lesz, mert rántva sok zsiradékot felszív, így nem annyira szeretem. Talán sütőben fogom megpróbálni. Fasírozottfélét is szoktam belőle csinálni. Húsok mellett is nagyon finom. Most azt találtam ki, hogy kockákra vágva megsütöm úgy fagyasztom le, és talán így nem lesz szotty belőle.

Telihold van, vagy holnap lesz. nem tudtam megnézni a holdat, mert még mindig nem kelt fel nálunk, az erdő eltakarja. Nagy dombon van az erdő, majd éjszaka lesz látható. Remélem arra elalszom, mert ma zavart okozott a vérnyomásomnál.

Rita, kellemes szép napokat kívánok nektek. Édes kicsi lány, nem tudom hogy szokja majd a meleget.

Dorina szépek a képeid. Köszönöm, hogy láthattam. /Régen mikor még képeslapokat küldtünk, akkor is jobban szerettem a fekete-fehér lapokat, mint a színeseket. Párszor én is megnéztem az enyémeket fekete-fehérben.
Jó éjszakát nekünk, mindnyájunknak.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 13. 16:40

Rita megint überelte az eddigieket! Már rég lemondtam arról, hogy utolérjelek,
Lassan már haza is érnek a tieid! Remélem jól fogják érezni itthon magukat, és a kistündér is jó időt fog ki.!
Nálunk most csak 3o van, bár egy kicsit játszadozott velem is a vérnyomás, éppen most normalizálódott!

A Rántott cukkinit feltétlen kipróbálom. De a múltkori próbálkozásom kicsit besült, úgyhogy olyan lett mintha zöldséges smarnit csináltam volna... xdd de legalább finom lett! :))
amúgy nme tudom miért lett ennyi lé még azután is hogy jól kinyomkodtam...de megoldottam, csak arról nincs már külön kép ugyanis befaltuk!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Egyébként nagyon tetszenek a fekete fehérek is, csak valamiért azt sem úgy adja vissza nálam ahogy szeretném! Néha a színes is inkább látszik fekete fehérnek! :))

szép délutánt és estét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 14. 19:56

Sziasztok!Milyen egy butasag, mindig elfelejtkezem magamrol!Ide egy leljendezo, biztato szoveget irtam.Hiszen mindenkiSzi felnott ember, nem kell biztatni arra, hogy ne szomorkodjon vagy ne vegye tulsagosan magara a mostani. vilagot.Kibujik belolem a pedagogus.Bocs.Sziasztok:Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 14. 20:06

Sziasztok Lányok! Paggy, örülök a sok jó hírnek , ezek szerint megoldódik az extra meleg kibírása is. :D
Örülök lányodék balatoni kiruccanásának, s éppen jó időt is fogtak ki hozzá!
A többi meg majd fejlődik.
Szép estét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 14. 20:16

7.hó08. videóm
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 14. 20:52

Le kellett jonnunk setalni Csokival.Hamarosan jovok.Paggy
Kata!Igen emlékszem Rita rajzfilmjeire,csak a mozikban nem játszanak ilyen szép és jó filmet.Néha rászánom magam,hogy elmenjek,a moziélmény miatt.
Ildikó.
Mindjárt megnézem a Ho Shi Minh szobrot,amiről írtál.
https://www.kozterkep.hu/17143/ho-si-mi ... ito=109705
A Vietnami Demokratikus Köztársaság első miniszterelnöke
Dorina:
Nagyon szépek a sétád során készített fotók.Emlékszem,hogy tanultunk a tatai kőszénbányászatról.Jó,hogy megmaradt emlékül ez a kép az apósod fiatal korából.Így nem tűnünk el nyomtalanul.Köszönöm,hogy betettél magadról is egy fotót.Jó színeid vannak,nem hiába a kék a kedvenced!!
Ildikó:
Jaj,de gyönyörű a fekete-fehér pongyolapittypang!!!!!!!
Rita!Köszönöm szépen az ételfotókat.Remélem gond nélkül megérkeztek a gyerekeid és Lilyke élvezni fogja a nyaralást!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 14. 23:06

Kata:
Némelyik képed részlete annyira különleges!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 14. 23:10

Lányok!Annyira fáradt lettem,hogy majdnem leszédülök a székről.Döglesztő meleg van.Megyek tusolni.Szép álmokat! fényképek holnapra maradnak.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 14. 23:37

:flower1:
Az Alkotmánybíróság alaptörvény-ellenesnek nyilvánított és megsemmisített néhány törvényi passzust, amelyek megkönnyítették a Balaton-part beépítését. Eddig miniszteri, kormányzati vagy önkormányzati engedéllyel ki lehetett kerülni az amúgy érvényes beépítési korlátozásokat. Megfelelő papír birtokában

a part 30 méteres sávján belül is építkezhettek,
túlléphették a településrendezési tervben előírt beépítettség és beépítési magasság maximális mértékét,
csökkenthető volt a strandok, kempingek, zöldterületek partszakasza.
Az Alkotmánybíróság szerint legfeljebb törvényekben, nem rendeletekben lehetne ilyen kivételekről határozni, és ebben a formában a szabályozás gyengíti az Alaptörvényben foglalt egészséges környezethez való jog garanciáit.
ÁM!!!
Fontos, hogy kimondták a 30 méteren belüli beépíthetőség tilalmát, de sajnos ez a kikötőkre nem vonatkozik" – mondta a lapnak Bukovszki András, az Aligai Fürdőegyesület elnökhelyettese. Ez esetükben azt jelenti, hogy parti közparkba is nyugodtan építkezhet a beruházó.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 16. 16:21

:-?? :) :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 16. 17:32

Sziasztok Lányok, hhuh Paggy, aaz a darázsvideó! végigfutott a hátamon a hideg....még most is borzongok! :-o :-q Speciel nincs akkora bátorságom mint neked!
Remélem a piaci kalandozás sikerrel járt! Nálam Samu az árkádban elkeveredett mellőlem de már a Spáron belül.
Szerencsére pont a megfelelő embert sikerült megkérdeznem, hogy nem látott e egy downos legénykét.
Így gyorsan odafutottam érte és rohantunk vissza a pénztárhoz!
Sikerült lekvárt vennem, lisztet kr.cukrot, viszonylag normál áron. Így is 1o-et otthagytam, a patikába szintén annyit, a zöldséges és a többi szintén egy 5. úgyhogy úgy döntöttem nem nézem meg az egyenlegemet.
A másik helyen meg 8-at. 12 helyett..
A lényeg hogy minden itthon van. Ja és közben hoztak mirelit csirkemellet panírozva, 15oo-ért kilóját, azt vettem 3 csomagot. tehát az még 4500.

Viszont volt egy másik izgalmas kalandunk...egy kis hölgy elveszítette a vidéki + wellnes bérletét. én meg hazahoztam, de menet közben felhívtam mindkét állomást, hogy találtam egy vidéki bérletet ...néven, hogy ha keresi a hölgy nálam van.
Közben haza is értünk, megúsztuk baleset nélkül, szerencsére!
dologvégezve, átadva a trónt Samunak én meg rohantam a netemhez gyorsan megnéztem a fitneszszalon telefonszámát és felhívtam. Képzeljétek! Pont az a hölgy vette fel a telefont, aki elveszítette! Mondtam hogy hol lakom, s iszonyú fáradtan értem haza s a Samu állapotát, azért hogy megkérjem nem megoldható e hogy ő jöjjön érte!

Azt az örömöt, hogy megtaláltam és így egymásra találtunk...!

Hozott egy Merci csokoládét is. Csak az volt még a kérésem, hogy ne kelljen most lemennem, hanem jöjjön fel és azt is megtette! S még a buszát is így éppen elérte!
Hogy milyen boldogok voltunk mindketten! Tudom milyen borzasztó bármiféle bérletet elveszíteni! Szerintem még egyetemista volt, nem firtattam, mert arra nem volt idő, ő is rohant tovább boldogan!
Én meg úgy fel vagyok spanolva az örömtől. Olyan jó érzés ha érdemlegesen tud az ember segíteni! :ymblushing: :D
:ymblushing: :-bd \:D/
A mirelitből kisütöttem 5 db-ot, villámgyorsan megcsináltam a rizs és a salátát is és tudtunk kissé későn de meleget enni.
Egyébként egy pudingot főztem villámgyorsan pár szem keksszel szaporítva.

Hát ennyi most a mai kalandomból--ja kifelejtettem, hogy megkóstoltuk az újabb sajttortát, most karamell izesítéssel..WOW
Nem merek nekiállni megcsinálni, mert tuti együltünkbe befalnánk az egészet.!

Jut eszembe, csak 1oo Ft- al lesz drágább a telefon tarifa a vonalas, már akinek az a csomagja van. Érdemes bemenni és tisztázni..
Telenor pontosítok Yettelnél még nincs nálam változás, mert majd csak jövő nyáron telik le a hűségidő! :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 17. 8:54

Haliho Kata!Es szisztok Tobbiek!
Kata, jo hogy sikerult Samut megtalalni!Elkepzelem milyen nehez lehet vasarolni egy ilyen szeretett " utanfutival".Az "osszes szemednek"rajta kell lenni.
A berletes csajszinak nagy szerencseje volt , mert gondolom, az egyetemistanak nagy penz a lehet+ wellnesjegy.Szoval szoval ,tegnap szerencses napod volt. %%-
Hat igen, rettenetesen felmentek az arak es sajnos ez meg csak a kezdet.Szeretnek javasolni egy etelt.Tegnap kimentem a naszasszyonyomhoz, aki a lanyomek hazara vigyaz, amig a Balatonon vannak.Olyan finomat keszitett reggelirw, hogy csak NA!A cukkini most olcso, a lanyomek kertjeben terem is.Tehat ,lereszelt egy jo nagy db cukkinit az almareszelon, majd forro olajra/ nem sokra/ radobta, tobbszor megforgatta kis ido mulva 3 tojast + reszelt sajtot+ fuszereket ontott ra.Elfelejtettem irni, hogy a reszelt cukkinit besozta, majd allas utan kicsavarta belole avizet es ugy dobta ra az olajra.Isteni finom zoldseges rantotta lett.DE TENYLEG!!!Ajanlom nagyon kiprobalasra!
Kata!Szep napot!Huvoskes reggel van.Ha felmegyek a kutyasetaltatasbol, teszek fel kepeket.Udv:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 17. 9:58

Kezdjük egy ma hajnali képpel!!!
Kép
Folytassuk a séta utáni, árnyas fák alatti, farágicsálással!
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 17. 10:10

Végül jöjjenek a "HOGYAN KÉSZÜL A ZÖLDSÉGES RÁNTOTTA?" képei!
Kép
Kép
Kép
Itt majd pirított szalonna zsírjára kerül a sós,de már levet eresztett és kicsavart cukkini.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 17. 10:23

Kép
Keverem és átpirítom és persze még fűszerezem:
Kép
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég