Van képem hozzá

Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. augusztus 31. 19:18

Csak pár képet gondoltam feltenni, de megakadt a szemem Rita egy mondatán, amiben a 4 részes DMZ-t bemutató rövid sorozatról ír. Láttam akkor frissiben, és nagyon tetszett Rita fordítása is, a sorozat is.
Két hazai kép:
Ez a fává nőtt boróka életben még szebb:
Kép

Ezen pedig a hegygerinc legalacsonyabb részének látványa a városból, nem a felhő a lényeg, így sikerült:
Kép

És Dél-Korea:
A Gvánhvámun tér egy-kép nappal a nagy esőzés előtt, egy nappal a felújítás után:
Kép

Végül a híres erőd egy ütemes, felülről fényképezett videón:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 31. 22:15

Rita köszönöm a linket, mindjárt megnézem mi is az. Valószínű nem láttam. Légy szíves írd le a térdgyógyításodat. Hátha fel tudom használni. Bár az én térdem a sípcsont törés miatt is fáj, és a gerincsérv miatt is. De hátha hasznosíthatom. Még szerencse, hogy mostanság nem mindig fájdalmas. /kop-kop-kop, babonások lekopogják, fára, és alulról felfelé/ :D

Dorina, letöltöttem a fordításodat, meg is köszöntem nálad.
Holnap még egyszer olvasok. Köszönöm a "fényezésemet".
Jó éjszakát.


Erre most akadtam rá, soha nem tudtam, hogy Ő énekli, de nagyon kellemes zene.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. augusztus 31. 23:54

"Dorina, letöltöttem a fordításodat, meg is köszöntem nálad."
Kedves Ildikó! Megtaláltam, és válaszoltam is rá. Itt is megerősítem, nagyon szívesen.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 1. 8:05

Most csak beköszönök, két oldalt visszaolvastam. Megint jól elaludtam, de kinézve nem is csodálom!
Volt egy kis eső! Végre elkezdődik az iskola, beáll egy rendszer megint a gyerekek életében . Kell a közösség is.
Samunál nem működne! Még a játszótér sem.
Nem értem ezeket a képeltünéseket, igen sajnálom. Esetleg a facéról ha próbaképpen egy kettőt leemelnél, ami tetszik.
Remek volt a paradicsomos kiemelés, nagyon tetszik. Nem tudom itt az oldaladon nem lett e véletlen valami elállítva ami eltünteti a képeket? Persze ha igen az is csak az én hibámból lehet..

Mindenesetre szabadkezet adok Rita Ági Ildikó, egy kis garázdálkodásra a képeim körül. A facén is.
Megyek is, élvezettel olvastam mindent, és persze Dorinát is!
Paggy videóival és a magaméival együtt le vagyok maradva mint a borravaló! De ma megyünk egy két helyre! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 1. 12:42

Dorina, jól látom, hogy a szökőkút vize alatt mennek az emberek?

Nagyon szép az erődről készült videó. Szeretem madártávlatból látni a világot. A videó alatt olvasom, hogy
1997-től a világörökség része. Megérdemelten.

Ildikó, akkor, amikor fájtak az ízületeim - egyébként a bokáim is sajogtak néha, a bal vállam is, és a bal
könyököm is - akkor nem gyógyítottam magam sehogy, pedig már akkor is ismertem az agykontrollt, tisztában
voltam vele, hogy a gondolatainkkal meg tudjuk magunkat gyógyítani és még alfába se kell tudni lemenni
hozzá (nyilván úgy gyorsabb a hatás), elég elképzelni dolgokat.

Spoiler: mutasd
Nagyon rossz házasságban éltem, szenvedtem, édességet zabáltam, meg csupa olyanokat, amit ma
már nagyon egészségtelennek tartok, és eszembe se jutott az öngyógyítás. De abban a pillanatban, amikor
elhagytam a finomított lisztet és az abból készült ételeket, meg cukros dolgokat, már az is nagyon sokat segített.
Leugrott rólam vagy 13 kiló, és nyilván ez is jót tett az ízületeimnek. A végső megoldás az állati dolgok elhagyása
volt. Már vegánként is nagyon szuperül éreztem magam, úgy éreztem, hogy hegyeket lennék képes elmozdítani.
Innen nagyon hamar áttértem a teljes értékű növényi étrendre, és ezzel végleg elérkeztem a mennyországba.
Ez a vérnyomásomat is rendezte.

Kata, a fb az oka a képeltűnésnek. Nem szereti, hogy képfeltöltő oldalként használják, ezért úgy van beállítva
a rendszerük, hogy a tőlük továbbított kép linkek csak pár napig éljenek. Visszanéztem sok-sok oldalt, a te
képeid mindenütt hiányoznak sajnos.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. szeptember 1. 13:39

Igen, Rita, a szökőkút alatt haladnak át. A kép akkor készült, amikor ott is nagy volt a kánikula. A koreai emberek pedig általában nem olyan magasak, mint Dél-Korea színészei.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 1. 16:40

Na, jöjjön a takarítás, mosás, tisztálkodás természetes, környezetbarát anyagokkal.

Takarítás: ecet, víz, szódabikarbóna, citromsav (bármilyen furcsa, csak ezeket az olcsó anyagokat
használom már, semmi mást)
A szódabikarbóna pezseg az ecettel, a citromsav nem.

Két szórófejes flakonom van, az egyik a takarítós, a másik az ablakpucolós.

Ablakpucolós flakon: ecet és víz 1:1 arányú keveréke

Takarítós flakon: kb. 1:1:2 arányban 10%-os ecet, citromsav és víz.
(Az én kis flakonomba nagyjából 1/3 csészényi citromsavat, 1/3 csészényi ecetet, és 3/4 csészényi
vizet teszek. Mielőtt rátenném a tetejét jól összerázom, hogy feloldódjanak a citromsav nagyobb
szemcséi, mert ezek el tudják tömíteni a szórófejet.)

Konyha:

Mosogató: ráfújom a keveréket (a csaptelepre is), hagyom állni vagy 20 percet, majd egy szivaccsal
és folyó vízzel leöblítem. Minden vízkőcseppet eltávolít.

Tűzhely: szintén ráfújom a keveréket, majd egy kis idő múlva szivaccsal eltávolítom. Mivel csak nagyon ritkán
használok olajat, nálam ennyi elég a tűzhelynek.

Sütő: nagyon ritkán használom, nem takarítottam még.

Csempe: itt egy szivacsra szoktam fújni a keveréket, áttörlöm vele a csempét, utána egy nedves kendővel
újra végigmegyek rajta

Mikró: ugyanaz, mint a csempe

Vízforraló: 1 evőkanál citromsav+annyi víz, hogy színültig legyen a forraló. Természetesen el kell keverni a
vízben a citromsavat. 10-15 perc állás után egy fakanállal szoktam ellenőrizni, hogy leoldódott-e a vízkő.
Ennyi idő még mindig elég volt neki. Háromszor kiöblítem a vízforralót, de előtte egy szivaccsal kitörlöm
az alját, hogy biztos legyek benne, hogy teljesen vízkőmentes lett és kész.

Konyhapult: ugyanaz, mint a mikró vagy a csempe

Burkoló: a felmosóvízbe is szoktam löttyinteni a flakon tartalmából+egy-két csepp mosogatószer

Lefolyó: ha csak egyszerű tisztításról van szó, akkor egy evőkanál szódabikarbónát beleszórunk a lefolyóba,
majd utána öntünk egy fél bögrényi ecetet. Így hagyjuk addig, amíg pezsgést hallunk, utána leöblítjük
vízzel.

Ha lassan folyik le a víz, vagyis kisebb dugulás van, több szódabikarbóna kell és több ecet is. Lehet, hogy
meg is kell ismételni.

Fürdőszoba:

Kád, mosdó: a keverékkel alaposan bespriccelem, állni hagyom, egy szivacs dörzsis felével átsúrolom, majd
vízzel leöblítem.

WC kagyló: belül a keverékkel alaposan bespriccelem a perem alatt is, majd a lefolyóba teszek egy evőkanál
szódabikarbónát+egy evőkanál citromsavat+egy fél bögre ecetet
. Lehajtom az ülőke fedelét, és addig nem
nyúlok hozzá, amíg a szódabikarbóna abba nem hagyta a pezsgést. Több, mint fél óráig is eltarthat. Amikor
már nem pezseg nagyon, bele szoktam állítani a WC kefét is a lefolyóba, hogy az is tisztuljon. Utána lehúzom a
vécét, és közben a kefével végigsikálom.

WC kagyló kívülről: ugyanaz, mint fentebb a csempe vagy a mikró.

A mosógépet még nem tisztítottam ki. Nem is régi, és használtam is vízlágyítót. Egy ideje meg mosódarát
használok, az meg lúgos, lágyítja a vizet. De ha valamikor szükségét látom az átmosásnak, akkor a dobba
fogok önteni két evőkanálnyi citromsavat, meg egy liter vízzel felhígított ecetet, és lefuttatok egy 90 fokos
programot.

Ablakok: először vizes ronggyal lemosom a szennyeződést, majd ecet és víz 1:1 arányú keverékével befújom
az ablakot és szárazra törlöm. Nem lett rosszabb az eredmény, mint az ablaktisztítónál. Nekem régen is
maradtak foltok itt-ott, és most is, de nem igazán szokott érdekelni.

Mosás: forró vízben feloldott mosódara. Kezdetben főztem, most már csak kimérek hat púpos evőkanál darát
a tartójába, majd ráöntök a vízforralóból egy liter forró vizet, és állni hagyom. Nagy ritkán megkavarom.
Szépen feloldódik magától.

Kevesebb kell belőle, mint a folyékony mosószerekből általában. Ki kell tapasztalni.

Fehér ruháknál a dob tetejére szórok egy evőkanálnyi mosószódát is. Nagyon szépen fehérít, és kiszedi
a foltokat.

Öblítés: nagyon drága a csomagolásmentes boltban kapható csak természetes anyagokból álló öblítő, ezért
ha elfogy, nem fogok már venni. Jó volt, de nem éri meg. Majdnem 1000 forint egy liter. Már megbarátkoztam
a gondolattal, hogy maradok az ecet és víz 1:1 arányú keverékénél.


Mosogatás:
mivel nem eszem állati eredetű dolgokat és olajat se használok, ezért hideg vízben, mosogatószer
nélkül mosogatok. Ha mégis használok egy picit, akkor a csomagolásmentes boltban vásárolt csak természetes
anyagokat tartalmazó mosogatószerrel mosogatok. Meg vagyok vele elégedve.

A mosogatáshoz mindig szivacsot használtam, de tavasszal vettem egy kókuszrost "szőrű", cserélhető fejű, komposztálható
fa kefét. Nagyon fura volt először ezzel mosogatni, de ma már megszoktam, és például a robotgép kelyhét, amiben
alul éles kések vannak, és szivaccsal nem férnék hozzá, nagyon klasszul el tudom mosogatni.

Tisztálkodás: továbbra is szappant használok. Bevált a szőlőmagolajos, de a múltkoriban
pont nem volt, ezért olivásat vettem, ami szintén nem szárítja a bőrömet. Ezeket is a csomimentes boltban veszem.

Ősztől tavaszig bevált a szódabikarbóna dezodor helyett, de a hőségben, jó nagy gyaloglás után mit sem ért nálam.
Most srayt használok, de jövő nyárra keresek valami környezetbarát és egészséges megoldást.

Ezt néztem ki a DM-ben, nem értek sajnos az összetevőkhöz, nem tudom, hogy mennyire barátságos. A csomimentesben
lévők jóval drágábbak sajnos.

https://kremmania.hu/kremek/alverde-bio-narancs-es-bio-sheavaj-kremdezodor

Ősztől télig elég, ha szódabikarbónával mosom meg a hónaljamat. Úgy szoktam csinálni, hogy bevizezem magam,
majd a szódabikarbónát szétkenem a tenyeremen, és rákenem a hónaljamra. Addig rajta marad, amíg a többi
testrészemet beszappanozom.

A mosogatókefe. Így szoktam lecsepegtetni.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 1. 17:18

Köszönöm Rita sok sok infót. Egy dolog még bizonytalan nálam, ugye a mosószóda nem azonos a mosódarával.
Mert az utóbbival még soha nem találkoztam. Pedig kerestem.
A Dm öblítőjével meg vagyok elégedve egyébként... bababarát és nagyon kellemes illata van.
A guggolásról jut eszembe, hogy tényleg nem tudok guggolni, de ami még rosszabb térdelni sem .
5 perc után csillagokat látok és elrontja az egész napomat. Ez a sok eleséstől van. Meg kell nézzem az időpontjaimat.
Már keverem, hogy mikor merre, csak az van hogy rémlik ez az.
Majd holnap reggel.
Nem voltunk itthon délelőtt elmentünk új kör a telefon cserével, de már beszóltunk a központba is.
A központból meg felhívták a nénit, ő meg engem, hogy bocsánatot kérjenek, mert annyira értetlen volt az automata majd a
hölgy aztán az egyik férfi ügyfélfogadó is. A 3. személlyel már szerencsések voltunk, és 24 órán belül megoldják a problémát.
Mennem kell valami kaját összedobni, mert ma még alig ettünk valamit.
Rita, ezek szerint meg kell tanuljak más módon is hozni a képeket majd . a Face meg mehet oda ahova gondolom...........!

Legyen szép estéje majd mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
holnap muszáj lesz kenyeret is sütnöm! :((

ui.. amilyen nagydarab... olyan csodás hangja van... :D ;)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 1. 22:15

Sziasztok!Katának küldöm,de másnak is.Megcsináltam.Jön a drágulás.Lányok!Olcsó a paprika/viszonylag/ még egy héjában sült krumplira is jó.

Sziasztok,sziasztok.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 1. 22:35


RÁADÁS!!! :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 2. 7:04

Paggy, remek a recept, a srác meg nagyon jól tanít a kenyérbirodalomban ;) :D
Nekem most kel a kenyerem, mert tegnap elfogyott! :D
Megnézem majd indulás előtt a receptet, s ha eljutok a csarnokba, veszek valamennyi paprikát! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. szeptember 3. 5:43

sziasztok Lánykák!
Egy gyors bejelentkezésre futja most csak
Tegnap reggel a piacon a szakadó esőben kieshetett a telefonom a zsebemből. Valami oknál fogva nem lehet visszaállitani rajta az adatokat. Még küzd ma majd vlee a fiam. Minden telefonszámom, privát, vendégeké, képek oda. Olyan fejgörcsöm lett, hogy még ma sem vagyok jól. Vérnyomásom az egekben. Nem is csináltam tegnap semmit.
Ma irány Szatymaz tanyavilág Ramosnak szalmát szerezni télire. Előtte piac. Aztán fekvés.
Picit olvasgattam, de érdembenileg most nem tudok per pillanat jelen lenni, megyek picit visszafekszem, hajmosás, mert bányarém vagyok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 3. 7:28

Kata, a mosódarával én is csak az idén nyílt TEBE csomagolásmentes boltban találkoztam. Ugyanaz lehet
összetételre, mint régen a Flóra mosószappan volt, mert az illata ugyanaz. Régen sokat mostunk kézzel,
ezért jó volt a szappan formátum, de ma már a könnyebb oldhatóság miatt lereszelve, dara formában
árusítják. Nem is kéne feloldani, mert a meleg víz a mosógépben elintézné, de én szinte mindig csak 30
vagy 40 fokon mosok, és rövid programokon, így inkább feloldom én magam forró vízben, és úgy teszem
a mosószer adagolóba. Biztos, ami biztos.

Győrben két olyan bolt van, ahol csomagolás mentesen lehet vásárolni. Hátha valamelyik közel van hozzád,
és szét tudsz nézni.

1 Csepp Zöld, Vasvár Pál u 1.
https://www.facebook.com/1cseppzold
https://1cseppzold.hu/


Zsákoljunk, Batthyányi tér 6.
https://www.facebook.com/zsakoljunk
https://www.zsakoljunk.hu/

"Normális' boltban már nem akarok öblítőt vásárolni, mert minél kevesebb környezetkárosító anyagot szeretnék
látni az otthonomban. Takarításhoz és mosáshoz már nem használok egyebet, csak amiket fentebb felsoroltam.
Azok mind csak természetes anyagokat tartalmaznak, és mind környezetbarát is egyben. A csomimentes boltot
azért is szeretem még, mert a legtöbb termékük (lehet, hogy az összes) 100%-ban növényi alapanyagok felhasználásával
készült. Még a kefék szőre is kókuszrostból van, de a szappanokhoz is csak növényi zsiradékot használtak.

Hű, milyen kálváriát jártatok a néni telefonjával!

Ezt az oldalt használjuk képfeltöltésre: https://postimages.org/

Ha ráklikkelsz, ezt látod:

Kép

Ha a legfelső ablakot lenyitod, kiválaszthatod, hogy mekkora méretben kerüljön be a fórumba a fotód. A képen
a legnagyobb méretet látod, azt választottam ki, hogy jól láthatóan tudjam neked megmutatni a lépéseket.

Kép

Ha kiválasztottad a méretet, a "Képek kiválasztása" gonbra kattintva, a gépeden megkeresed a feltölteni kívánt
képet, és arra is rákattintasz. Én most a tegnap reggeli színes felhőcskéimet választottam. A bal felső sarokban
kicsiben látszik a kép, középen pedig a linkek. Alulról a harmadikra rákattintva kikéül a link. Ezután jobb klikk ->
Másolás -> (a fórumba) Beillesztés és készen is vagy.

Kép

Kép

Ági! Megértelek! Nagyon nagy veszteség lenne, ha mindened odaveszne. De hátha.... ki kell teljesen száradnia,
és akkor sokszor ha még napokba telik is, magához szokott térni a telefon. A lányoméra ráömlött a víz, emiatt
rettentő halk lett, nem is lehetett vele telefonálni. Aztán meggyógyult. Már nem emlékszem hány nap kellett
hozzá, de elég sok, azt hiszem, több hét is. Később megint valami hasonló történt vele, akkor megint halk lett,
de újra helyrejött. Drukkolok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 3. 8:00

Utóirat Katának:

Előfordulhat, hogy a te fotóid mérete is sokszor meghaladja a 10 MB-ot, akkor ezt a képfeltöltőt nem tudod
használni. Ilyenkor ezt a piros üzenetet fogod látni.

Kép

Mivel nem akarjuk az időnket a fotók kicsinyítésével tölteni, másik oldalt kell keresni, például ezt (ha jól látom,
nincs is több, ami nekünk jó lenne): hu(pont)imgbb(pont)com (nem lehet belinkelni, mert akkor nem engedi
elküldeni a hozzászólást).

Ki is próbáltam az egyik 10 MB-ot meghaladó méretű fotómmal. Sajnos itt nem lehet méreteket választani.
Ez van, meg egy sokkal kisebb.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 3. 9:34

Sziasztok Lányok!
Rita, köszönöm az instrukciókat. Megkeresem majd a boltot, a Batthyányi a belvárosban van a szépségszalon körül.
A másik valahol a Marcal II.-őn.
A képekről. ehhez össze kell kapcsoljam a gépet a telóval. csinálni egy mappát és a napi képeket beletenni...

Ági, hát el tudom képzelni a lelkiállapotodat. Nagyon sajnálom hogy ilyen kalandban is részesültél. Nem volt védőtokban?
Reméljük a legjobbakat. Meg kellene próbálni egy másik helyre kinyerni az adatokat, de lehet, erre egy másik helyreállítási program kellene. Mindenesetre várom a nagyon jó hírt, hogy megmentve és működésképes a telefon és az adatai.

Hasonlót éltem át tegnap én is más vonatkozásban.
reggel nyitom a borítékot, és 21 ezres csekk várt csak a villanyra... hát elkezdtem röhögni... de mivel hiába próbáltam felvenni velük a kapcsolatot, így fogtuk magunkat rohanás az eonhoz. Nem is akartak fogadni, mert nem volt időpont bejelentkezés.

Hétfőre akartak adni. Mondtam hogy kizárt, mert örülök hogy most el tudtam jönni a gyerekkel, hajlandó volt kimozdulni.
Mondtam hogy szóljon az egyik ügyfelesnek, hogy itt vagyunk..stb....

A lényeg fél óra na jó háromnegyed óra múlva fogadtak ...korrigáltuk az adatokat, a lefényképezett óraállást beírta, ahogy az augusztusit is...és mondtam hogy ilyenkor szoktam visszakapni nagyobb összeget, mert nem annyi a fogyasztás, csak amolyan vésztartaléknak állítottam be, minden évben vissza szoktam kapni a megfelelő összeget!

Sikerrel jártunk, úgyhogy jövő héten meg is jön a pénz!!!!! Phűűűű még hogy 21! Nekem az majdnem fél év de minimum 4 havi villany...úgy hogy minden villannyal működik nálam.. :x

Szóval érdemes időpontot kérni és pontosítani, mert ezek a kiszámolások az eddig használtak átlagolása, és könnyen úgynéz ki mintha átlépted volna a rizikóvonalat!

Nekem még vannak öblítőim, azokat elhasználom..aztán már én is csak ecet meg illatolajjal fogok öblíteni.. :-bd :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Most néztem meg a szoky konyhája videót, hát kedvem van megcsinálni.... :-bd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. szeptember 3. 13:48

Sziasztok Lányok!
Ha még ma nem is, mert a fejem nem engedi, de jövök, látom sokat irtatok.

A telefonom ma megkerült. Hát bőgve vártam a férjem, hogy bejöjjön, mert kb. hallottam mit beszélgetnek ablakon keresztül a délelőtti csengetővel.
Tegnap zuhogó esőben voltunk a piacon, mert egy nénike igérte a finom édes paradicosmot. Aztán nem jött, mert belement a zöld kukac és nem telt le a permetezés ideje. Nem volt meg a telefonszámom, igy hiába riasztottam a férjem, aki Ramossal a kocsiban várta, hogy biciklivel odavigyem és hazahozza a jó pár kiló mással együtt, hogy ne kelljen cipekednem. Ekkor eshetett ki az esőkabátom zsebéből a telefon, amikor pakoltam be a kocsiba.
Jó pár óra mőlva vettem észre otthon, hogy hiányzik. visszamentem én biciklivel, de sehol sem volt. A piacona rendészeknek is szóltam. Minden boltba bementem, ahol voltam. Semmi eredmény.
A gond az volt, hogy a nyomkövető nem működött, mivel lemerült. Kevés nafta volt benne, de elégnek kellett lennie, mig a férjem felhivom, hogy hol állt le a kocsival és hova vigyem a cuccokat.
A másik gond, hogy nem volt bekapcsolva a wifije. Igy hiába mentünk be délután a t-homehoz, csak akkor tiltódott le benne minden, ha wifire csatlakoznak. Namármost iphone-ja százalékban nem sok embernek van, igy volt rá esély, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, és kidobják, vagy alkatrésznek beadják. Ezzel szembesültem, mikor a sok videókészités miatt - a barátnőmnek kellett a Lótusz napokon egy pályázatra- lemerült. Úgy kellett telefonálni az igazgató lányának, ha jön ki a rendezvényre, hozza a töltőjét...
Tehát vártuk a csodát, hogy megjelenjen a képernyőn, hogy valaki wifihez csatlakozott, na akkor már látjuk hol van a telefon és letiltódnak a rajta levő dolgok.
Mivel amikor megvettük akkor hiába telepitette fel a clodra, vagy mifenére a fiam a benne levő adatokat, valami oknál fogva most nem adta vissza az új SIM kártyára. Na ekkor éreztem, hogy végem. A szere ncse az volt, hogy a kinai képeim a drive-on, de a német juhászainkról voltak még képek amik nem lettek lementve a gépre. Meg hát az üzleti telefonszámaim. Sok olyan telefon volt, ami cak nekem lett megadva....
Igy olyan patthelyzetbe kerültem, hogy csak fogtam a szétdurrani akaró fejem. Vérnyomásom egekben, szemem tiszta vér....
Nem akartam elhinni, hogy ilyen hülye lehetek.
Ma kimentünk Ramosnak Szatymazra szalműért , amit a nénike elfelejtett, sehol sem volt, mivel nem mobil számot adott meg, igy ott szobroztunk fél órát és hazajöttünk utána.
Na ekkor már sok volt a jóból, épp lefeküdni készültem, mikor csöngetnek.
Ekkor hozta egy idős néni a fiával el a telefont boritékba.
Kiderült nem messze laknak tőlünk és hogy nagyon jó ember találta meg, aki valamit konyitott a telefonokhoz, és látta a cimet is, igy ma hazakerült a tulajdonoshoz. Na ezt már nem birtam bőgés nélkül. Úgy mentem ki megköszönni, a férjem meg vitt pénzt, amit nem akartak elfogadni. A szomszédunk épp dolgozott belül a kerités mellett, kiderült ismeri őket - nagyon rendes emberek, mondta- , és mondta a srácnak, hogy nyugodtan fogadja el a pénzt. Aztán a párom azon agyalt, miért nem adott többet. 10-est adott, de mondtam neki, szerintem ennek is nagyon örültek.
Úgyhogy ez volt a röviden hosszú történet.
Most pihennem kell és lenyugtatni magam, hogy megvan minden adat, telefonszám.
Egy életre megtanultam, hogy a zippzárt felhúzzuk a kabátnál, mert nem mindig hallja meg az ember ahogy kiesik a telefon.
Most csak ennyi voltam, de jönni fogok. Muszáj pihennem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 3. 20:51

Sziasztok!
Kép
Paggy :-h :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 3. 20:57

Sziasztok.
Ági elolvastam a kálváriádat, nem semmi. Egyszer az én telefonom is a vízben landolt. Kiszáradt és jó lett, de addig az izgalom azért megvolt.
Kata a telefonodon kell beállítani mekkora képet csináljon a gép, egy középméret biztos megfelel. Ha bemész egy telefonos boltba, biztos segítenek hogy kell csinálni. /én sem tudom hogy kell/. Amit Rita leírt nagyon egyszerű én is azzal csinálom, pedig én sem tudtam hogyan kell. Méretet énitt a küldésnél nem szoktam beállítani.
Rita a sült fügére semmit sem tettem. /na várjunk csak lehet, hogy egyet sütés után becukroztam még forrón, az eléggé éretlen füge volt. Most a fagyasztóban van, mert nem merem kint tartani.
Az egyik sült paradicsomom keserű lett, hogy mitől, csak a piros paprikára gondolok. bár a pár db, amit meghagytam, annak semmi keserű íze nincs.

Mostanság több napig festettem, még mindig nincs kész, amit elkezdtem, mert mindig meglátok rajta valamit, amit talán javitani, vagy "rontani" kell.
Nagyon elfáradtam bele. Ági nálad is előfordul, hogy így jársz?
Szóval nem az a nyugis.... jaj most festek egyet..... hanem a drukk, hogyan is csináljam. Az ecsetforgatást utálom benne, mert ugye nem egyfelé húzzuk csak.
Sok eső volt nálunk, most aztán nőhet a fű ujra, a többi növénynek elég lett volna kevesebb is. A paradicsom már lassan fog érni, mert éjszaka hideg van.
Kata szép pár voltatok, szép menyasszony voltál, és látom nagyon boldog. Samu is édes kisbaba volt. Már egyszer valamikor láttam pár képet, de ez most kibővített kiadás volt. Megnéztem a pogácsasütést. Én is pogácsasütő vagyok. Holnap is az lesz, mert nem akarok édes sütit.
Paggy nem látlak.
Szép estét. Már napok óta nem néztem filmet. Rita nem tudtam letölteni a bejelölt 4 részes filmet. Fene tudja miért nem. Ne vesződj velem, így maradok, nem látom.
Nemrég festettem, akvarell, egyiptomi ékszer, szkarabeusz bogárral, ami az életet jelenti, /ganajtúró/
Kép
Nádtollat faragtam, hogy fapáccal fessek. /nem vettem meg a tananyagot, magamtól, gondoltam nem nagy ügy. Nem is volt.
Kép
Ismeretlen papír próbája, hát úgy behullámosodott, azt hittem sohasem simul ki. 220 gr-os papír. Tegnap éppen voltam a művészellátó boltjában és az eladó is hasonlót kínált nekem. Mondtam soha, annyit vesződtem vele, hogy ilyen is lett. Amúgy az "életben" jobb lett,mint a fotója.
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 3. 20:59

Nagyon jó a rajz Paggy. Én ilyet nem tudok csinálni, mert nincs fürdőkádam. A gyümölcs és zöldségmosáshoz használt vizet fel szoktam használni virágöntözéshez.
A kutya vizét is ugyanerre, mert olyan meleg lesz, hogy teafiltert lehetett volna bele lógatni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 3. 21:49

Sikerülni fog termálvízzel fűteni?
https://www.e-gepesz.hu/cikkek/85-terma ... ore-varnak
Részlet:
Magyarországon jelenleg több településen használnak termálvizet is a távhőszolgáltatás biztosítására. Ezek többek közt: Hódmezővásárhely, Szeged, Szigetvár, Szentes, Nagyatád, Csongrád, Veresegyház, Jászkisér, Makó, Kapuvár, Kistelek. Olyan települések is vannak az országban, ahol ez a fűtési mód jelenleg kialakítás alatt áll (például Mórahalom, Gárdony, Erdőkertes, Törökszentmiklós).
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumtól kapott adatok alapján az ország területén jelenleg több mint 1500 termálvíz kutat tartanak nyilván. Ebből több mint 900 kút üzemel, amelyek mintegy 31 százaléka balneológiai célú, több mint negyedük ivóvíz-ellátásra hasznosul. A hévízkutak több mint 40 százaléka szolgál mezőgazdasági, kommunális ipari fűtési, használati melegvíz-ellátási és egyéb célokra. A kitermelt hévíz hőtartalmát általában a mezőgazdaságban üvegházak fűtésére, épületek, uszodák fűtésére, használati melegvíz-termelésre, esetenként távfűtésben hasznosítják. A kutak összes névleges kapacitása meghaladja az 1450 m3/percet.
A kutatás költségei erősen függnek az adott terület földtani felépítésétől, jelenlegi kutatottsági állapotától, a geotermikus energiahasznosítás tervezett módjától (földhőszivattyús vagy termálvíz-használattal járó), illetve céljától (egy kertes ház hőigényének kielégítése, vagy elektromos energiatermelés céljára irányuló nagy mélységű kutatás).
ÉRDEKES CIKK,HA VÉGIGOLVASOD,MÉG A HOZZÁSZÓLÁST IS.Vajon most, 2022-ben, hogy állnak a dolgok?
ILDIKÓ!Jók a képek nagyon!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 4. 7:41

Sziasztok Lányok! Egyenlőre a facen fenn vannak a mostani két nap képei.!
Ági nem semmi tortúra amin átmentél, de minden jó ha jó a vége! Most már megnyugodhatsz!

Ildikó, csodásak a képek, és az elázott papíros kép a folyópartról meg számomra tökéletes. Ha nem meséled el a papíros sztorit, nem is jövök rá hogy egy kis balesettel készült a kép a papírminőség miatt.! Nekem ennek ellenére nagyon tetszik. :flower1: :-bd

Na nem fogjátok elhinni, hogy egy szem paprika és paradicsom sem termett. Vágom ki a fenébe az egészet!!

Paggy mi is spórolunk, amennyire tudunk, de már évek óta így csináljuk.annyi, hogy a mosogatást változatlanul folyóvíz alatt csinálom, de ott is vigyázok hogy gyenge sugárral csináljam. van amikor egy pillanatra leöblítem, s a legnagyobb edény a mosogatóedénnyé vedlik. De én ami nem kell azonnal elmosom, mert utálom a halmazt.

Itt Győrben is több minden termálvizes megoldással működik! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 4. 16:40

Sziasztok!
Nálunk nem lesz termálvizes fűtés, van ugyan lefojtott termálvíz, de annak kitermelése és hasznosítása, nagyon drága lenne. Nem tudom kinek lenne drága, de gondolom mivel ilyen "nehéz" hozzáférni, így mindenkinek a használójának is. Polgármesteri tájékoztatón olvastam. Szóval mint kérdés, és mint kérés felmerült.

Kata, nem vagyok elégedetlen a folyópartos festeménnyel, mert a lehető legjobbat hoztam ki belőle.
Hoztam nektek egy pogácsát, ami nagyon egyszerű, lehet, hogy ismeritek is a hajtoványt, de nagyon finom, és kenyér helyett is szoktam enni.

Ha valaki érdekel, elhozom a receptjét.
Kép
Festettem egy mediterrán képet. /olajfákkal és a hozzá tartozókkal, csak a tengert nem látni ezen. Majd a következőn. /persze vannak hibák, de most legalább megláttam./
Ma jó kis idő van, bár délben azért elég meleg volt már hűl a levegő.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 4. 16:49

Sziasztok Lányok!
Ki kellett volna használnom a jó időt, de nem volt lelkierőm, aztán pedikür..d oly mélyen volt a gyökere mire kiszedtem sikerült egy kis sérüléssel de a 3 as gyökeret kiszednem. Ma éjjel már tuti jól fogok aludni!!!

Rendesen kimerültem ebben az akcióban. Az ígéretekből nem lett semmi, úgyhogy nem vagyok a hangulatom magaslatán, de ez van. Én meg biztosra mentem és nem mentem bevásárolni!

Valószinűleg az időjárás változást érzem, mert tiszta kóma vagyok, pedig itt olyan gyönyörű idő van, amit nagyon szeretek,
23 fokkal. Számomra a legideálisabb!

Na mindegy ez a nap elment, pedig még főznöm sem kellett, de hát most már mindegy..mert mire mennénk valahova addigra már majdnem ránk is esteledne!
további szép napot mindenkinek!

A pogireceptre kíváncsi lennék, bár az a baj velük, mint a kevertekkel, hogy nem tudok ellenállni ha van.. :(( :)) :(( :)) :-bd :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 4. 19:07

Lányok!Nem vagyok leskelődő,ezért megírom,hogy mindent elolvasok és megnézek,amikor a gép elé jutok.Bocs Lányok,de most nem írok.Ennek ellenére MINDENKIT NAGYRA TARTOK és örülök a sikereiteknek/bármiben is van/. :flower1: :-bd
A jövő héten csütörtökön , CSAK A HÁLÁM JELÉÜL és nem azért ,mert annyi a szabadidőm,beiratkoztam egy koreai papírtanfolyamra a Koreai Kult.Kp-ban.Miért a hála?Hála Koreának,hogy ennyi jó sorozatot csináltak.
A koreai papír neve HANJI.Majd teszek be róla valamit.
https://uticelkorea.blog.hu/2014/03/11/ ... csodapapir
Üdv:Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 4. 20:43

HÚj de szuper lesz Paggy, elképzeltem hogy egy csodás legyezőt csinálsz magadnak! :D :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég