Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 17. 14:37

Sziasztok Kislányok!

Kicsit elmaradtam, de nem tudnám megmondani, hogy miért. Valamiért olyan gyorsan elmegy egy nap. Szombaton,
vasárnap és hétfőn itthon van Lilyke, akkor egész nap nem ülök le a laptophoz, de keddtől már írhattam volna, de
mire feleszméltem, már menni kellett a bölcsibe. Reggel én viszem Lilykét, így a vejem is hamarabb mehet dolgozni.
Általában fél kilencre érünk oda. Aztán én megyek menni, meg fotózgatni, majd hazafelé megveszem, ha hiányzik
valami itthonról. Hazaérve elrámolom a reggeli maradványait, majd főzök, mosok, teregetek....Mire készen vagyok,
már ott van az idő, hogy lassan indulhatok a bölcsibe. Ott szoktunk találkozni a lányommal, aki munkából egyenesen
odamegy. Együtt hozzuk haza Lilykét.

Ildikó, én észre se vettem a szarvakat, meg a tűzoltó készüléket a kirakatban. Nagyon szemfüles vagy! Jó poénokat
írtál mindkettőhöz. :))

A Zalaegerszegi Ruhagyár fantasztikus minőségű holmikat gyártott. Utána néztem, hogy mi lehet vele. Hát elég
szomorú sors jutott neki is, és az épületének is, ahogy olvasom.

Na, itt nem tudnál egy jót sütizni a munkatársaddal. Nincsenek fincsi sütik itt, de még a szlovák és a lengyel boltban se.
Azok kicsit hasonlítanak a mi sütijeinkre, de ízben meg se közelítik.

Hogyan sütötted meg a zöldségeket? Nem is beszéltél zöldségeket. :))

Azon gondolkodtam, hogy az ársapkás termékek között végre van egy olyan, amit én is fogyasztok. A krumpli az. Bár
lehet, hogy mire hazamegyek, már nem is fogok tudni venni. Nem baj, nem eszem túl gyakran.

Nincs semmilyen szabályzat itt ebben a fórumban. Bárki bármiről írhat, és bármilyen képet kitehet. Pont az volt a
szabály, hogy nincs szabály.

Kata, az esküvőd dátumát olvasva, újra leírom, hogy mennyire sajnálom, hogy csak kevéske közös év jutott hármótoknak
a pároddal és Samuval. Nekem ettől szorul össze a szívem, ha erre gondolok. :littlehearth:

Mindjárt leszedem a képeket a fb-ról és hozom át ide. Estére tényleg nem szerencsés szalonnát enni. Nem álmodtál
rosszakat? :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 17. 14:42

Kata fotói:

A kenyér, mint mindig, nagyon jól sikerült, elhiszem, hogy kedvet hozott a szalonnához. :)) A felhők pedig
rendkívül különlegesek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 17. 14:42

Holnap hozok én is képeket.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 17. 17:34

Sziasztok Lányok Szia Rita!
Köszönöm a képeket, élvezettel nézem vissza!
Ma tettem ki a tegnap sütött kefires körtés-almás kevert süteményt is Nagyon finomra sikeredett. 2 körte 1 alma.
elvileg poharas, de én 3 dl ben mértem a liszt így 4o dkg lett. egy deci olaj is kellett bele meg egy pici sütőpor és 14 dkg cukor.. nem tettem bele annyit amennyi kellett volna, inkább egy kis eritrittel pótoltam meg citromhéj és vaniliás cukor.
17o fok 3o perc.
várom a Te képeidet is.! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 18. 13:04

Kata fotói:

Kata, máris itt vannak a tegnapi kefíres almás-körtés sütid képei. Annyit írtál a képekhez, hogy "Kefir, körte alma, nagyon jó lett."
Én még annyit tennék hozzá, hogy "Nyamiiii".

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 18. 13:04

Az év ezen időszakában még nem jártam Angliában, ezért nagyon kíváncsian várom, hogy itt milyen jellegűek
lesznek a karácsonyfák, a díszek, a dekorációk, az édességek stb.

Az máris feltűnt, hogy míg otthon tele vannak az üzletek millióféle szaloncukorral, csoki mikulással és figurával,
addig itt szaloncukor egyáltalán nincs, és csokimikulással is kevéssel lehet találkozni. Az ok, hogy december 6-án
az angol gyerekekhez nem látogat el a Mikulás (Lilykéhez elfog :D ).
Még nem minden üzlet kirakata és belső tere van kidekorálva, de annyit már megállapítottam, hogy a feldíszített
karácsonyfák pont olyanok, mint otthon. Semmi különbség nincs. Gömb díszek, füzérek, színes égők. De akkor
ki veszi meg azokat a néha fura, néha vicces, néha bugyuta díszeket, amelyeket az egyik bevásárló központban
fotóztam? Ezeket mutatom meg most:

Avokádós kenyér:

Kép

Szusi evőpálcikával:

Kép

Hamburger:

Kép

Padlizsán:

Kép

Egy kis itóka:

Kép

Súlyemelő mikulás:

Kép

Nyerőgép:

Kép

Mikulásnak öltözött kutyus, koszorúval a derekán:

Kép

Büfékocsi mézeskalács emberkével:

Kép

Csillámos hátú dinó:

Kép

Big Ben:

Kép

Jellegzetes utcai postaláda:


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 18. 13:04

Film- és mesefigurák. Walt Disney meséi a nyerők. Miki egérből millióféle változat van:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 19. 5:22

Sziasztok Lányok, Szia Rita!
Köszönöm a kitett képeket, azóta meg csináltam Mészi féle réteseket, azokat is kitettem. Éppen csak maradt kostolóba mára.
Nem találtam a puha mazsolát, így aszalt áfonyával csináltam, mit sem veszítve az ízérzékből.
Ezután majd bátrabban csinálok réteseket. A darás - meggyes külön szám milyen finom lett! Na meg az elkészítési trükk.!
Úgyhogy nagyon boldog vagyok, mert sok mindent sikerült megmentenem a tönkremenés elől.
Még van egy köteg réteslapom, majd megcsinálom az almás rétest is napokon belül. :D :ymhug: ;) .

Nagyon egyetértek a kitett díszekkel kapcsolatban. Többségében nem az ünnep, legkevésbé a szépség, inkább a giccs felé hajlanak, mintha gúnynak lennének készítve. Egy - két darab nyerte el csak a tetszésemet, bár azt sem tenném ki.
S igazad van, értelmetlennek tartom, mert a karácsonyi díszeknek pont a érdemi jelentését csúfítják el. De már nem is csodálkozom rajta. Remélem itthon nem honosodik ez meg.
Még egy bájos kis mézeskalácsforma is többletjelentőséggel bír.

Azért örülök, hogy legalább bent kellemes csalódás ért karácsonyfát illetően. :D
Samu változatlanul odavan a mikulás verseskönyvért, ha így megy tovább lassan meg is jegyzem egyik másikat :D :D

Remélem mindenki jól van, és még nem szakadt rátok a hó! Itt most -1fok van és felhős.
Tegnap azt hittem már havazni fog. De megúsztuk!

Ma törik szakad muszáj lesz boltba menni tojásért, sárgarépáért! Legyen szép hétvégéje mindenkinek! :x :ymhug: :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 22. 15:16

Sziasztok!

Na, kedd van, ez azt jelenti, hogy mindenki dolgozik, és bölcsiben van, így van időm írni.

Kata, már le is szedtem a rétesek képét, és az új kenyerekét és joghurtos sütiét is. Azonnal kiteszem őket.

Három napig esett az eső, nem tudtam menni gyalogolni, de ma végre szép napos reggelre virradtunk, mentem is jó
sokat. Aztán főztem, most írok, aztán jön haza a lányom és együtt elhozzuk Lilykét a bölcsiből. Nincs hideg, de meleg se.
Reggel 6-7 fok van, délután meg 9-10-11-12. A gyerekeim mindig azt mondták, hogy nulla fok alá ritkán megy a hőmérséklet.
A hó ritka, mint a fehér holló, és ha esik, se marad meg. Kíváncsi leszek rá.

Nem tudom otthon mi a helyzet, de itt még olyan sok növény virágzik, és a fák sem teljesen kopaszok még. Van olyan is,
amelyen zöldek a levelek.

Vannak itt is nagyon szép klasszikus karácsonyfa díszek, azokat a múltkoriakat azért fotóztam le, mert otthon nem láttam
hozzájuk hasonlót. Csak érdekesség gyanánt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 22. 15:19

Kata fotói:

Láttam, hogy beterveztél valami lepényféleséget is elkészíteni. Kíváncsi vagyok, hogy fog ízleni. Nagyon jól néz ki
a fotón. Én a meggyes rétest nem szerettem, a mákos, az almás és a túrós volt a kedvencem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 22. 15:19

Holnap hozok fotókat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. november 22. 21:14

Sziasztok Lányok!Remélem jól vagytok,illetve látom,hogy jól vagytok! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Ildikónak szeretnék üzenni,hogy :ymparty: írtam neki emailt. :ymparty:
Kedves Lányok!Nagyon ritkán járok erre,hogy ne fájdítsam a szívem :)) :) és mert igencsak elfoglalt vagyok.DE!!!!ha erre járok megnézegetem a jó fotókat.Még mindig a kedvenc könyvem AZ ÍGY FOTÓZZ INSTAGRAMRA,amit sokszor nézegetek és emlékszem 2-3 évvel ezelőtt mennyit kísérleteztem a képekkel.Öröm volt!!!Hát a mindennapi élet elsodorja az ember a jó dolgoktól.Jó nézegetni Ildikó képeit,mert picit átvittebb világ,mint a normál fotó által közvetített.
Nem nagyon láttam Lillykéről képet!!vagy csak nem vettem észre???? Samu jól van :) :) :) :) ,mármint a képeken.Ugye??
Üdvözlet a hideg szeles Budapestről :-h :-h :-h :-h :-h Paggy
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. november 22. 21:31

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 23. 14:34

Sziasztok!

Paggy, a fotós kísérleteid némelyike nagyon élvezetes volt. Nekem a lámpafényes variációk tetszettek a legjobban.

Köszi a fotót Csokiról. Nem veszített semmit a cukiságából. Pont ma gondoltam rád, amikor egy ablakban ülő cicát
sikerült lefényképeznem séta közben. Én is rajta vagyok kapucnival a fejemen, ugyanis szemerkélt az eső séta közben.

Kép

Lilyke nagyon aranyos, értelmes, és épp dackorszakban és önmegvalósításban lévő 2,5 éves. Naponta többször talál
olyan dolgot, ami miatt hisztizhet egy kicsit, és még többször szól ránk, mert egyedül akar csinálni valamit. Ilyenkor
elkiáltja magát, hogy "No! Lily!". :)) Ilyen a kézmosás (csak a fürdőszoba ajtóból nézhetjük), cipőfelhúzás, kabátfelvevés
(még nem mindig megy egyedül) cipzározás (még egyáltalán nem megy egyedül), fogmosás (nem tökéletes egyedül)...
Köszi az érdeklődést, ideteszek pár fotót róla:

Spoiler: mutasd
Kabátpróba. Végül ez maradt meg, mert vízhatlan:

Kép

No, Lily! Vagyis egyedül cipzárazom be:

Kép

No, Lily! Vagyis egyedül veszem le:

Kép

Ezt a tornyot teljesen egyedül építette a kanapé tetején állva. Még mindig nagyon szeret az ablakpárkányon játszani,
és közben nézelődni.

Kép

Én kiskertet kerteltem...

Kép

Mindkét fotó az Ikeában készült. Az egyik képen kávét főz - itthon is ugyanilyen kávékészítőjük van-, a másikon a
dekorációt nézegeti.

Kép

Kép

Szerettük volna a pláza karácsonyi dekorációjában lefotózni, neki viszont más elképzelése volt, és mindig lemászott
az ülőkéről.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 23. 15:02

Nem tudom, hogy írtam-e vagy csak akartam arról, hogy meghalt az a hajléktalan férfi, aki évek óta ennek a
templomnak a tövében töltötte a mindennapjait. Nagyon hosszú, boglyaszerű, összenemezesedett haja volt.
Sok ismerőse volt, mindig beszélgetett vele valaki, sőt annak is szemtanúja voltam, amikor egy fiatal férfi
megnyírta ott az utcán. Most már tudom, hogy csak ötven éves volt, de sokkal-sokkal idősebbnek nézett ki
a valóságban. Az egyik írás tanúsága szerint 16 éves korában meghalt az édesanyja, ekkor a főbérlő a fiút
kiteszi a lakásból. Innentől fogva hajléktalan volt.

Kép

Peternek hívták, és állítólag otthon, ágyban halt meg. Ezt nem értem. Lehet, hogy kórházban volt, és ott érte
a halál. Azt is írják, hogy értesítik az embereket a temetés időpontjáról.

Kép

Kép

Kép

Itt már javában árulják a fenyőfákat. Azt mondták a gyerekek, hogy itt jóval hamarabb feldíszítik a fákat, mint
otthon, viszont december 27-én már le is szedik. A cserepes nordmann fenyő 120 cm magas és kicsit több, mint
10 ezer forint, a nem cserepes 180 cm és kicsit több, mint 8 ezer forint. Nagyon régóta már műfenyőm van, nem
tudom, hogy ez az ár több-e mint otthon, vagy kevesebb.

Kép

Kép

Nemcsak Katának vannak szélfútta felhői. :D

Kép

Itt is el tudtam csípni napfelkeltét. Épp nem esett az eső, és nem lepte el szürke felhő az eget.

Kép

Itt viszont ellepte.

Kép

Gyönyörűszép őszi fa, háttérben a lemenni készülő napocskával:

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 23. 20:38

Jó estét!

Már több napja nem voltam. Olvastalak benneteket, most ujra, hogy válaszolhassak. De lehet, hogy így is kimarad v alami. Majd kérdeztek ujra.
Először is Paggy, megkaptam az imélt, még gondolkodom, nem egyszerű a dolog.

Rita, édes ez a kisleány, nagyon fog tudni mindent, és könnyen boldogul majd. Ennyire önálló akar lenni, akkor meg is tudja majd csinálni. Egy cippzár behúzás, és azt alul összepasszítani nem is egyszerű dolog. Volt már, hogy nekem sem ment, /igaz valami gond volt a cippel, úgy kellett belőle kilépnem. Ráadásul egy orvosi rendelőben.
Csudaszépek a fotók, Lilyke, és az összes többi is. Köszönjük, hogy kicsit láthattunk téged is. Nekem is van egy ilyen képem, Márton napon fotóztam, majd hozok belőle képeket. A felhők is nagyon szépek. Micsoda szép dolog, hogy a hajléktalan ember ennyi tiszteletet kap, biztos nagyon kedves ember volt, nem mindenki kapja meg. Biztos sokan segítettél.

Kedves Pékmester asszony, mármint Kata. Igazán nagyon remekelsz a sütődédben, a sütik is nagyon jól néznek ki, mondanám, hogy finomak, de sajnos csak úgy fotón, elképzelem az ízeket. Samu is valami nagyon finomat eszik, talán szilvalekvárral?

Ma egész nap esik az eső, tegnap már elkezdődött, így itthon maradtam, de talán jó is volt így. Megfájdult a fejem, csak a kutyaséta vitte el a fejfájást, ugye nem nálatok dobta le a szél? Fel ne vegyétek!

Csak gondolkodok a festésen, kis képeslapokat festettem, azok is nagyon nyögvenyelősen készültek. A feltett kupolás kép is már több hónapja kész, kicsi problémák vannak vele, de most egyáltalán nem zavar, úgy van, ahogy van.

Kivételesen az idén nem várom a karácsonyt. Eddig úgy néz ki nem is fogok készülni, bár a diót tisztítom, megint törtem, de még álla a kosárban, és kaptam újabb egészet is. Sütöttem finom dióskiflit, olyan hókifli félét, jó sokat megettem belőle. Nagyon szeretem. Ma nálam is kenyérsütés volt, jól sikerült, tettem bele zablisztet is, a következőbe majd többet teszek.
Dokinál is jártam, szeretném megváltoztatni a gyógyszereimet, /azt hiszem el kell mennem kardiológushoz ezért/ mind a háromban laktóz van, és tudjátok a gyógyszer sem hasznosul maradéktalanul, mert ugye a mellékhatás nem igazán kellemes.
Ma bekereteztem egy képet, sokkal jobban néz ki. Volt benne egy festmény, azt kivettem /nem én festettem/ soha nem tudtuk megállapítani mit is ábrázol, de nagy szeretettel adták nekünk, .... és beleraktam az enyémet. Paszpartut kellett bele vágni, az nem lett a legszebb, de szokták mondani a rossz borra, egy pohár szódával elmegy. Elvesződtem vele egy ideig.
Mindenkinek szép estét kívánok.

Testvérem mézesei/kis karácsonyfadíszek.A képek a zalaegerszegi Falumúzeumban készültek.
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Miskapajta gölöncsér
Kép
Kép
Egyelőre ennyi, a következő lépésben majd magát a skanzent szeretném bemutatni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 24. 8:05

Sziasztok Lányok, szép reggelt. Itt nagyon be van borulva. Egész este esett.- úgyhogy most nagyon nyirkos minden.

Szia Paggy, de örülök hogy bejelentkeztél, és aranyos Csoki is, de szerintem egy kicsit többet van nélküled mint veled, ezért látok én egy kis szomorúságot is kis szemeiben.
A virágos képek gyönyörűek, lefelé csak két három virágot nem ismertem fel. Úgyhogy ezen a téren még nem vagyok elveszve.

Tegnap megint nagy finomságot csináltam, de majd legközelebb fele mennyiséggel. Nem is bírtam egy szeletnél többet megenni! Ma viszont babfőzelék lesz és Yudan módszerrel fogom a kenyeret megcsinálni.

Rita, gyönyörűek a képeid, Lilyke meg überelhetetlen. Nagyon sokat fejlődött, s látszik mennyire szeretné maga megoldani a dolgokat. A Cipzár nálunk is mumus, mert Samu egyszerűen széttépné ha hagynám. Viszont nem egyszer jártunk úgy ahogy Ildikó! Én meg a fodrászatnál. egyesült erővel szedtük szét miután már kiléptem belőle. ez van, ilyenkor nincs mit tenni.
Ha itthon történik amikor éppen hazaértünk, na az is gáz, mert nekem első dolgom ilyenkor rohanni khm..még Samut is beelőzve! :)) . Trónolva segítek neki is ha kell.. nem mindig.!

Én is elküldtem a fejfájást melegebb éghajlatra.!
A Skanzenes képek nagyon tetszenek, gyerekként voltam ilyen helyen, s mélyen belém ivódott! Úgyhogy várom is a képeket, amikor lesz rá lehetőséged.
Diót veszek majd én is, de csak fél kilót.

A tűzpiros falevelek csodaszépek.
Rita, elfelejtettem mondani, hogy milyen megható hogy így is gondoskodnak egy emberről, s elkísérik utolsó útjára is.
Bele sem merek gondolni, milyen lehet valakinek 16 éves kortól hajléktalannak lenni! Nagyon szép vonásai vannak, s látszik hogy a megpróbáltatások rávésődtek az arcára! Sajnálom szegényt, viszonylag éppen csak kezdődő érett férfikorban elmenni!

Nem voltam bent a belvárosban már nagyon régóta, az Árkád nem hagyott most jó benyomást benne.
Ha az időjárás engedi, akkor viszont bemegyünk, hogy lássam mennyire készülődnek a karácsonyra!
Miközben írok, Samum éppen csuklás bajnokságba nevezett be.

Jövök majd még, egyenlőre nem is tudom mit csináljak először, a reggelin már túl vagyunk! :x :ymhug: ;;) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 25. 18:14

Jó estét. Paggy írtam neked. :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. november 25. 21:32

Nagyon koszonom Rita a kepeket es a hireket Lilykerol.IldikoOlvastam.Koszonom.Kedves Kata!BOLDOG NEVNAPOT KIVANOK! @};- :movingflower: :flower1: %%- ~o) Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 26. 6:52

Szép reggelt mindenkinek!
Paggy, köszönöm a jókívánságot! :x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 27. 11:21

Szép Advent első vasárnapját.
Gyönyörű az idő, süt a nap, azt hinné az ember tavasz van.
Márton napi képek a Skanzenből.
Kép
Szeretem ezeket a fonott kerítéseket.
Képmetal gear solid phantom pain wallpaper
Kép
Kép
Kép
Kicsit beszélgettünk.
Kép
Nahát, ezt a nézést?!
Kép
Micsoda hosszú ház
Kép
Kép
Dabronci olajütő malom, ide nem tudtam bemenni.
Kép
Kép
Kép
A kis póni is elfáradt.
Kép
Képskyfall wallpaper
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 27. 15:17

Sziasztok Kislányok!

Két napja írok egy hsz.-t, de megint el kellett mentenem piszkozatba. Holnap mindenféleképpen befejezem.
Amikor itthon van mindenki ez van. Most éppen alszik Lilyke, de jön a fiam, és dumcsizni fogunk. Holnap
jövök, ez biztos, és hozom Kata új fotóit (jó sötétek) is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 28. 7:11

sziasztok lÁNYOK MÉG szinte alszom, de már kidobott az ágy ..pont 7 óra.Samu kivételesen még alszik. :D
tegnap nagymaratonoztam, befejeztem a GO AHED sorozatot. Marad is a gépemen annyira jó. Még 2o2o-ban letöltöttem, hátha valakinek megakad a szeme a sorozaton. Egy gyöngyszem ezt a történet, pedig családi dráma és nem vígjáték, mégis!

Köszönöm Rita előre is, meg persze a beszámolókat is. Kellemes hetet ott is. :D :flower1: :littlehearth:

Ildikó, köszönöm a skanzen bemutatását továbbra is, az állatkák nagyon szépek és aranyosak voltak! :D :-bd :flower1: :littlehearth:
A tükörképed is nagyon aranyos lett. :movingflower:
Nem tudom hogy mi az a olajütő kemence. x_x A csacsi meg látom nagyon szimpatizált veled, igen aranyos. DE a kispónik is.
Milyen árak voltak?

Megyek lassan reggelit készíteni! ~o) :x :ymhug: :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 28. 15:38

Sziasztok Kislányok!

Ildikó, nekem is volt már cipzáros kalandom, de ha jól emlékszem csak gyerek koromban. Ha nem romlott el,
csak akadozik a cipzár, akkor meg szoktam szappanozni. Azonnal megjavul. Van is erről egy képem...

Spoiler: mutasd
A dátum szerint ezt a fotót még szeptember 27-én készítettem. Akkor vettem magamnak ezt a kis mustársárga
mellénykét a Tescoban. Csak ez az egy volt a méretemben, és gondolom, azért nem kelt el, mert akadozott a
cipzárja. Tudtam, hogy a szappanozás jót fog neki tenni. Így is lett. Azért készítettem ezt a képet, hogy beszéljek
a cipzár és a szappan kapcsolatáról :D , és arról, hogy gyerek korunkban hogyan bántunk a szappanvégekkel.
Többféle iskola létezett. Volt, aki összegyűjtötte, és hálóba téve használta újra, volt, aki lereszelte és felmosóvízben
hasznosította, volt, aki eldobta, mi egyszerűen nedvesen beleolvasztottuk az új szappanba. Nálam a nagy darab
egy egyszerű olívaszappan, a kis színes folt pedig az előző szőlőmagolajos szappan maradéka. :D

Kép

Látom én is a fotós fotódat. Csini vagy nagyon! :flower1:

Lilyke megbetegedett. Milyen jó, hogy itt vagyok. A múltkor bárányhimlős lett amikor itt voltam, most meg köhög és
belázasodott. Amikor nem vagyok itt, soha nem beteg szerencsére. Tudjátok, már írtam, hogy itt nem írják ki a szülőt
a beteg gyerekkel. Szóval nagyon jól időzíti a drága. :D (Ezt a részt még tegnapelőtt írtam, azóta annyit változott a
helyzet, hogy tegnap már csak hőemelkedése volt, ma meg már az se.)

Itt most elmúlt az esős időszak, hála istennek! Szerencsére én se találtam meg a fejfájásodat! :))

Én most nagyon várom a karácsonyt, mert amióta kint vannak Angliában a gyermekeim (kisebbik fiam és a lányom), azóta
nem karácsonyozhattam velük. És most már Lilyke is itt van!! Hátha még te is belerázódsz és hangulatba kerülsz. Az jó,
ha töröd a diót, ez már önmagában ad egy kis karácsonyi feelinget. A dióskiflit és a hókiflit is nagyon szerettem, és
sokszor sütöttem, főleg a hókiflit szilvalekvárral.
Hogy még egy szívgyógyszerben is legyen laktóz! Szerintem még cukrot is tesznek bele, ahogy az élelmiszerek 99%-ba is.

Húgod mézeskalácsai gyönyörűek, mint mindig.

Minden fotód, ami a skanzenben készült nagyon tetszik. Különleges hangulatuk van, és az őszi háttér is jól áll nekik. Jókat
vigyorogtam a képekhez fűzött szövegeiden. :D A sarkantyúka még virágzik. Itt is elő- vagy utóvirágzik sok növény. Majd
hozok róluk pár fotót.

Ez a kis házacska szerintem még fel fog kerülni egy tájképedre. Minden porcikája gyönyörű.

Kata, te már igazán profi vagy a kenyérkészítésben. Yudan módszer? Nem is hallottam még erről. Mondjuk ez semmit
nem jelent. Kenyeret csak kenyérsütő gépben sütöttem eddig.

Lilykének be nem áll a szája, és folyamatos szerepjátékban van. Bölcsiset játszik. Régebben állandóan altatta a babákat,
aztán tisztába tette őket, most vizet és ételt oszt a legtöbbször. Szokott vásárolni is, és főzni a kiskonyhájában. Nagyon
édes.

Engem is meglepett, hogy így a szívükön viselik egy hajléktalan halálát.

Paggy, szívesen! És köszi az érdeklődést!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 28. 15:44

Kata fotói!

Kata, Győrben lekapcsolják a városi világítást este? Lehet, hogy Miskolcon is? Megkérdezem majd a fiamékat.

Itt nem takarékoskodnak, pedig lehetne és kellene is. Minden este díszkivilágítás van a városban. Erről is hozok
majd fotókat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég