Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 2. 12:06

A válasz a spoiler alatt:
Spoiler: mutasd
Megjött a születésnapomra,ami még csak jön dec.26-án, páromtól kapott LED-es, teljes spektrumú, növénynevelő lámpa.A teljes spektrum azt jelenti,hogy a "bölcsőtől a sírig",azaz a mag kikelése utántól ,a palántanevelésen át,a virágzásig lehet használni.Miért vettünk még egyet?Mert eldöntöttem mindinkább belevetem magam,nagyon korlátozott létszámú ,télen 30 ,nyáron 40 szál frézia neveléséhez.Miért ilyen sokat ?Mert minél több színben szeretnék gyönyörködni.Ha FRÉZIA MIX virághagymát rendelsz,izgalmas dolog,hogy milyen színű kel ki.A 2 évvel ezelőtt vásárolt lámpa kisebb,és csak kevesebb ideig használható.

Itt a régi:
Spoiler: mutasd
Kép

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 2. 12:19

Megmutatom Nektek,hogy milyen volt az első évemben /2015/a "fréziatermesztésem":
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 2. 12:21

2016:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 2. 12:23

2017:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 2. 12:24

Azért ilyen homályosak a fenti a képek,mert nejlonban vannak.Mindjárt teszek be szebbet:
Kép
Kép
Ennyit délelőtt.Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 2. 18:46

Itt az új lámpa:
Kép
Kép
SZIPI-SZUPER!!! :ymparty:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 2. 19:14

És még ez is:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 2. 20:54

Hú Paggy, micsoda gyönyörű lámpád lesz és milyen hasznos! A fréziák is csodaszépek, ahogy az emlékek is az első frézia képekkel. Mennyi izgalommal jár még egy szép virág kinevelése is!
Most csak bekukkantottam, mindjárt megyek vissza másik szobába! Ott megy a youtubon az istentisztelet, csak itt meg félbevoltam egy letöltéssel.
Puszi mindenkinek és jó éjszakát! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 4. 12:04

Kép
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 4. 15:52

Kata, nagyon szép és kívánatos a kávéd!
Hoztam megint a 100 év képeiből egyet, mert Nádasdy "félperces"-e nagyon tetszett.
Kép
Kép
És még egy:
Kép
Ehhez egy családi hozzászólás
Spoiler: mutasd
Pont így nézett ki a nagyanyám, csak ő Németországban nézett így ki, mert német asszony volt. Ebben az évben született az apám, tehát a kép ősszel lehetett ilyen, mondta édesanyám az unokájának.

És egy ráadás kép a naptáramról:
Kép
Spoiler: mutasd
A naptáramon mindig ott van két szólás. Azok, amik olyan krisz-krasznak látszanak. Az első a "Mindent lehet, csak akarni kell." A koreaiak úgy mondják, ha az elme egységben van, nincs lehetetlen feladat. Én pedig így értelmezem: Tégy meg érte mindent, sikerülni fog.
A második: "Olajat önt a tűzre." Koreaiul így hangzik: Tűz keletkezik, és még legyezi is.
Az elsőt követni szeretném, a másodikat pedig elkerülni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 4. 17:00

Kata!Hol ittad ezt a guszta kávét? :)
Dorina!Megint nagyon tetszik,amit hoztál.Nádasdy gondolatai és a képek.Csinálhatnánk mi is ilyent.Hoznánk egy nem nagyon személyes vagy kicsit személyes képet és mindenki írhatna róla,majd a tulajdonos leírná a valóságot.Igazán jó játék lenne!
A második kép a nagymamádhoz hasonló hölgyről.Vajon hányban készült?Írnál néhány sort a nagymamádról?Természetesen csak az elmesélhető dolgokat,nem sértve az ő emlékét :flower1: .
A harmadik:
Mindent lehet,csak akarni kell.-Tégy meg mindent érte!-
Nekem pedig:
Csak amit el tudsz képzelni és el is képzeled ,az tud megvalósulni.A végig nem gondolt gondolat is megvalósul,de olyan lesz mint az elefánt a porcelán boltban.Rengeteg példám lenne az utóbbira,de most inkább,mivel bogarat ültettél a fejembe,keresek egy képet,beteszem.Mondjátok el mi jut eszetekbe róla!
S hoztam egy minivideót is.
Itt a kép:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 4. 18:11

A videó:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 4. 18:13

Képhow to reduce your breast size without exercise
Szélcsengők a harmóniáértA szélcsengők a feng shui elmélete alapján csak akkor számítanak aktívnak, ha éppen mozgásban vannak. Ezért, ha nem ajtó mellé vagy széljárta helyre teszed, magadnak kell időnként megráznod őket. A szélcsengő hangja energiahullámokat indít el, melyek segítenek a csi mozgatásában és szétterjesztésében. A csengőkkel eloszlathatod a lakásban az ajtónyitáskor beáramló csit, így új energiával töltheted fel az otthonodat, és nyugodt, harmonikus légkört teremthetsz.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 4. 18:31

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 4. 19:44

Sziasztok ! A macska csendélet, a még helyén levő dolgokkal.Mert ha trappra fogják ott is repül minden! :))
A szélcsengő is nagyon szép, szép hangja van. A linket is megnéztem, de majd országonként is elolvasom.
Most egy kicsit ledőlök mert mióta sikerrel elestem már minden porcikám fáj, s úgy látom Samu is nagyon fáradt!
Szerencsémre egy hölgy éppen kiszállt a kocsijából és látta, milyen remek bemutatót tartok az aszfalton!
Ő segített fel, harmadik nekirugaszkodásra sikerült nagy nehezen felsegítenie! brrr.... :)) de úgy elnyúltam mint a levelibéka micsoda látvány lehettem volna ha nem éppen besötétedett volna! :(( :)) :(( :))
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 4. 20:14

Kata! Ilyen kunsztokat bármelyikünk csinál néha. Remélem, azért nem történt nagyobb baj, és hamarosan kihevered.
Paggy! Nagyon szép a képen látható szélcsengő. Én a hangjukat is nagyon szeretem.
A felmenőről, aki 1926-ban nézett ki hasonlóan - természetesen az öltözék miatt -, mint az 1926-os fényképen a hölgy, nem sokat tudok. Arról az ágról való nagymamámról meg azért nem tudok mesélni, mert 2 hónappal azelőtt meghalt, hogy én megszülettem. Ezért csak elbeszélésekből tudok róla, sajnos személyesen nem ismerhettem meg. Úgy mondják, nagyon szerette volna még megérni, hogy lásson, de a betegség nem adta meg neki a kegyet, hogy teljesüljön a kívánsága.
Mindenkinek szép hétvégét és egészséget kívánok a továbbiakban is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 5. 9:27

sziasztok! most csak be köszönök, mert eddig feliratvadászaton voltam.túl vagyunk a reggelin, fürdés, pedikür a manónak.. s várom a barátnőmet aki a maradék dolgokat bevásárolja majd nekem.
Csak a térdem és a középső ujjam van bedagadva, de nem vészes annyira. Csak ahhoz képest hogy reggel van, máris fáradt vagyok. Tegnap 14o volt a vérnyomásom, a szokásoshoz képest kicsit magas, de a többi okés.
Betudom a tegnapi szédülésnek is. A bal állam is megúszta eddig, hogy nem lilult be :)) .

Legyen mindenkinek szép napja! Jh majd keresek én is korabeli családi képeket...de nem most, mert a bal kezemnek kötelező pihenőt adtam pont az ujjaim miatt.! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 5. 14:09

Sziasztok!Hű Kata!Elszédültél vagy elcsúsztál?Mi történt?Siettél vagy a vérnyomásod ingadozik?Van ,aki kontrollálja az egészséged?A körzeti milyen?
Olyan mágnes,mint Áginak van nem kellene neked is?Esetleg konzultálnod kéne vele?Vigyázz magadra!!! %%- %%- %%- %%- :flower1: :flower1:
Kedves Lányok!Hoztam egy jó kis cikket.Meg kell fogadnunk,jót tesz !
https://wmn.hu/wmn-unnp/54021-kivul-bel ... z-eddigiek
És Lányok!Kisült a ropogós sajtos .Gyors,irtózatosan finom.3db-ra elcsábultam :(( :((
Hozom a képet..A Mikulás is kap majd a lányoméknál.Kép:)) :)) :))
teszünk ki az ablakba egy jó pohár forralt borral a csizma mellé!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 5. 14:15

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 5. 14:21

Persze a Marcsié szebb,mert én csak összedobtam fejből. :))
Megyek kutyát sétáltatni.Este jövök valami szellemibbel.Jó dolog ,takarítás ,mosogatás után Nádasdy Ádámot olvasni. :-h
Szép délutánt!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 5. 14:35

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 5. 17:39

Megjöttem egy rövid időre.
Megvallom őszintén a Szent Efrém férfikart én csak a rádióból ismertem meg.Most hoztam egy koncert felvételt a gyönyörű máriapócsi templomból.Érdemes meghallgatni,még ha eddig esetleg nem szeretted az egyházzenét,akkor is.Kiemelném a WIKIPÉDIÁBÓL: Az együttes célja:

„fő célja a bizánci rítusú keresztény világ vokális örökségének kutatása, bemutatása és népszerűsítése, a bizánci zene szépségének és misztériumának megismertetése elsősorban a magyar, valamint az európai közönséggel. Ugyancsak nagy hangsúlyt helyez az európai kortárs zene új kompozícióinak megszólaltatására és a magyar férfikari hagyomány (Liszt, Bartók, Kodály, Ligeti) ápolására.”[1] CSENGŐK ÉS ZENGŐ FÉRFIHANGOK!CSODÁS!!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 5. 17:49

A Szír Szent Efrémről elnevezett férfikart 2002-ben alapította az együttes művészeti vezetője, a Liszt-díjas Bubnó Tamás. Saját megfogalmazásuk szerint az együttes „fő célja a bizánci rítusú keresztény világ vokális örökségének kutatása, bemutatása és népszerűsítése, a bizánci zene szépségének és misztériumának megismertetése elsősorban a magyar, valamint az európai közönséggel. Ugyancsak nagy hangsúlyt helyez az európai kortárs zene új kompozícióinak megszólaltatására és a magyar férfikari hagyomány (Liszt, Bartók, Kodály, Ligeti) ápolására.”[1]

Gyakori fellépője Európa legfontosabb zenei központjainak és fesztiváljainak. 2011 óta rendezője az Orientale Lumen – Kelet világossága hangversenysorozatnak a budapesti Szent István-bazilikában. Rendszeres résztvevője a Budapesti Tavaszi Fesztiválnak, a pannonhalmi Arcus Temporum Fesztiválnak és más rangos zenei rendezvényeknek, gyakori zenei kísérője a magyar görögkatolikus egyház istentiszteleteinek, a magyarországi ruszin nemzetiség ünnepeinek és más, a bizánci kereszténységhez kötődő nemzetiségek vallási vagy ünnepi rendezvényeinek is.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 5. 17:55

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 5. 18:03

Végül egy aktuális:
https://777blog.hu/2020/05/13/remek-dal ... apoloknak/ A dalt meghallgathatod ,ha a link megnyitása után lefelé tekersz.
Most megyek vacsorát adni a páromnak és az állatoknak.Sziasztok,szép estét!Paggy @};-

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég