Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 26. 16:27

Gyorsan beteszem a képeket és este jövök olvasni.
Kép
Kép
Kép
Kép
Lányok!Ágika egy fiatal ,csinos "hölgy"
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. január 26. 18:27

Sziasztok. Kata az e-book letöltő oldalon nem kell fizetni. Persze lehetőséget adnak rá, hogy aki megengedheti magának az egy kisebb összeget átutaljon. Seedelni érdemes. Én ezt úgy szoltam megoldani, amikor be van kapcsolva a gép valamiért, a transmissiont elindítom (linuxon ez a torrent kliens).
Sajnos a feleségemet megműtötték, most szedték ki a varratokat szerdán. Jól van, bár a seb a melkasán húzódik.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 26. 21:18

Kedves Lányok!
Nagyon köszönöm a szépséges fotókat. Nagyon jól érezhettétek magatokat. Szép mosolygós képeket csináltatok. A palacsinta nagyon finom lehetett. Ágikám a szíves dolgok eléggé megviseltek engem is.
Sürgősségi ellátás lett egy hete, mert jól felment a vérnyomásom. /magánorvosi rendelésen voltam már többször új gyógyszerek stb. /
Visszatértem saját magamtól a régire, mert rájöttem, a laktózos gyógyszerek nem használhatnak annak, akinek ezzel van gondja, mielőtt felszívódnának távozik a szervezetből.
Mivel a sürgősségin olyan gyógyszert kaptam, amit este kell bevenni, így reggelig hatott. /persze ez mind tüneti kezelés, nem gyógyítás/. Így reggel legelőször a laktazánt veszem be és várok, hogy felszívódjon, aztán a reggeli gyogyókat, így most bennem marad. A magándoki valahol csúszkál a havon, majd ő fog hívni, de ne írjon nekem már semmi újat, mert talán megoldottam a rejtélyt.
Kerestem egy csomó új dolgot, most legutóbb a kölest találtam meg, /bár régóta van itthon/ hogy mennyire hasznos. Nézd meg te is Paggy hátha neked is megfelel.
Ma találtam a Lidl-ben valami káposztaféle leveleket, először kicsit meghurcoltam a boltban, de mégis visszatettem. Ismered esetleg Rita?
Zablisztet is csináltam, egész szemből, molnárkodtam egyet. Így olcsóbb, mintha megvenném az öröltet. Szóval szőlőmag, tahini van, szoktam szórni erre-arra, szeretem az ízét. Élesztőm nincs, még nem is próbáltam /most el is felejtettem pontosan a nevét. Van nálunk ilyen szakbolt, minden kapható. Majd lassan rátérek valamiféle rendszerre, mert még igen szétszórt vagyok. Egy estém ráment a rákeresésre, mi lenne jó nekem.
Elthan jobbulást a feleségednek.
Kata örülök, hogy javulsz. Nehéz lehetett neked, közben Samut is ellátni.
Ágikám, megmutathatnád a nyertes festményedet.
Rita, ugye nagyon hiányzik Lilykéd?
Szóval pár napja vagyok talán kicsit jobban, bízom benne, hogy így lesz. Ezért is nem kérem Paggykám a magvakat, nem tudom hogyan állok majd a nyáron. A kertet nagyon szeretem, de már nem birkózom meg vele, ha fennállnak az eüs gondok.
Rita,ha eszedbe jut valami, írd meg nekem,mit vegyek, ami nagyon hasznos lenne. /most vettem fokhagymaport is/.
Köszönöm a sok szép értékes képet, és írást.
Legyen szép estétek.
Nálunk az unokám, pénteken fog végezni a Mesterképzőn. Remélem a saját maga elvárásai szerint fog sikerülni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 26. 21:52

Szep kesoestet Lanyok!Itt ulunk Csokival az agy szelen.Most vegre van idom elolvasni, hogy mit irtatok.
Agika!Mutasd meg legyszives a 2!!!!!! dijnyertes kepedet!
Most olvasom az irasaitokat.
RitaKoszonom szepen a valaszaidat.Lehet hogy felreertettelek a piros bogyos novenmyel kapcsolatban, csak piros paradicsom es epermagokat vettem.Mas nincs .
Ujraneztem a fotoidat.Hat valami kulonlegesek az esocseppben tukrozodo valosagkepek!!!!!!! :o)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 26. 22:31

Kata!Rettenetesen draganak tunik a legtishtito szurocsereje.Nem lehet kimosni hazilag?A derekat meg mindig faj?
Agi!Nem jutott el tegnap a tudatomig, hogy eret egetnel majd a szivedben.Esetleg egy zsakutca ag, ahova csak befolyik a ver es pang?
Ildiko!Most olvasom, hogy a surgossegin voltal.Vacak lehetett.Minden nap oruljunkk valaminek, hogy minden nap szep legyen!Minek lehet orulni?Tenyleg Lanyok, minek orultok mostanaban?
Elthan!Jobbulast kivanok en is a felesegednek! :flower1:
Kedves Lanyok!Koszonom szepen az irasokat es a fotokat.Leragad a szemem.Csoki mar horkol.Muszaj aludnom. :-h Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. január 27. 6:42

Szép jó reggelt Mindenkinek!
Ramos várja a reggelit, igy gyors irok, aztán loholás tovább.
Gyógyteák megcsinálása, lángos kisütése a bácsikának utána irány a piac, hátha kint van, boltba menni, mert tegnap leltároztak, ebéd csinálása, tornázni kellene, lézeres kütyüt feltenni, hogy az ereket, szivet kezelje, mágnesezni, állva aludni, és végre festeni az új képemet, mert borzalmasan vágyom még egy kihivásra. Ezek ma dióhéjban és irja a gép, hogy eső és hó hamarosan. Hát addig várjon, mig hazaérek.
Vissza kell olvasnom Kata légszűrőjével és Ildikó mizériájával kapcsolatban.

Ildikó, én totál azt hittem, hogy már rendben vagy. Kisérletezd csak ki ahogy neked jó, úgyis érezni fogod a gyógyszer szedését.
Mikor mondtam most a dokinak, hogy miket tapasztalok nem is mondott semmit, hogy az egész szem helyett, csak negyedet szedek.
Meg iszom a teákat. Mondjuk azt nem mondtam, mert kitért volna a hitéből s zerintem :-)

Kata, muszáj lesz tekernem vissza, hogy megézzem mi is kinoz mostanában. Meg hátha van kép rólatok.

Paggy, vigyázz a lábadra! Ennyi sétát azzal a nagy izével, hát hős vagy, komolyan!
Azt mondta most a pesti doktornő, hogy csináltassam csak nyugodtan ezt a dolgot meg most a klinikán, remélhetőleg megszünnek a panaszok.
Csak mire odajutok, mert eszembe sem volt megkérdezni,hogy a holter után, amit a doki intézet a klinikán mi a teendő. Ha mondják,hogy magánba kell visszamenni, akkor jó előre kérek időpontot, mert igy megint három hetet kell várni. Na m indegy, ez van.
Elthan, kivánom én is, hogy minél hamarabb jobban legyen a feleséged és gyógyuljon meg!
Nem olvastam, hogy hogy vagy a legutóbbi műtét óta, de remélem az is szépen javult. Nem most volt már az sem.

Rita, amikor láttam a képeidből egy -két darabot örültem,hogy ismét tudsz fényképezni. NEm olvastam, csak láttam a vizcseppeken a visszatükröződő képet és borzalmasan tetszett. Utána olvastam, hogy tényleg jól láttam. Annyira jól megy neked ez a fajta fénykép készités.
Lilykét még mindig nem láttam, de igyekszem.

Egy kép a dijátadóról
Balról tanár úr, jobbról az ELTE Konf. Int. igazgatója és a két nyertes kép.
Majd teszek be róla nagyobbat is, csak most robognom kell.
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 27. 8:25

Sziasztok!

Csak nem sikerült tegnap képeket hoznom. Na, majd most!

Paggy, mi az a korcsolyaszerű valami, amit visszatettek a lábadra? Emellett nem is tudsz cipőt húzni a lábadra?
Nagyon kellemetlen és kényelmetlen lehet így menni. De menni kell, nincs mese. Megértelek Csokit illetően. Nem
neki való a keksz (se), meg kell a nevelés is.

Jól gondoltam én, hogy Csoki ott lesz a központban. :)) Úgy ül ott, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Ahogy mondani szokták, átjött a hangulat. Csupa mosoly az arcotok. Jó látni benneteket! Az állatkák is fotogének,
még a teknős is. Az öledben látszik igazán mekkorák azok a nyuszikák.

Egy ötlet nagyon fincsi, TÉNÉ zabpalacsintára (lehet, hogy a zabtócsni jobb elnevezés lenne)

Egy yt csatornán találtam, azóta ez Lilyke újabb kedvence. Ő is minden nap eszik zabot valamilyen formában. Zsuzsi
áfonyás szójajoghurtot csinál neki hozzá. Tegnap is ezt kért vacsorára.

Spoiler: mutasd
20 deka zabpehely
2 alma
1/2 liter forró víz
fahéj

Egy tálba beleöntjük a zabpelyhet, a két héjastól kockára vágott almát, és a fahéjat. Nyakon öntjük fél liter forró
vízzel, és botmixerrel összedzsamáljuk, de úgy, hogy darabos maradjon a massza. Teflon serpenyőben tócsni nagyságú
és vastagságú darabokat sütünk ki belőle. Nem kell olaj, nem ragad le a tészta, de a lányom olajsprayvel egy fújásnyit
mindig tett az adagok alá.
Ebből nagyon sok lesz, egy fél adag is bőven elég két személynek, de a lányom szerint másnap is nagyon fincsi, szóval
ő is mindig az eredeti mennyiséget készíti el, és másnap gyümölcsökkel ő is ezt reggelizi.

Az áfonyás szójajoghurt úgy készül, hogy turmixban összeforgatja a joghurtot és az áfonyát. Semmi mást nem tesz
hozzá.

Itt a videó hozzá.


Ági, ahogy Paggynak írtam, átjött a hangulat. :)) Nagyon örülök, hogy ilyen sok időt el tudtatok tölteni egymással.
A képeken is jól látszik, hogy milyen élettel teli, gyönyörű zöld, burjánzó növényei vannak Paggynak. Erről a lila fényről
én is hallottam már a mikrozöldek nevelése kapcsán. Több minden miatt is, de az erdei szamóca miatt kicsit sajnálom,
hogy nekem nem lehetnek élő növényeim. Nagyon sajnálnám, ha nem tudnám, hogy mi miatt kell mellőznöm őket.
Cserébe akkor és annyi időre láthatom a kinti gyerekeimet és unokámat, amennyire akarom.

Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de miért mentetek Pestre?

Gratulálok az eredményeidhez! Megnéztem a fb-on, milyen nagyon ügyes voltál! És rögtön két első hely!!! Büszke lehetsz
magadra, és mi is büszkék vagyunk rád. Milyen klassz már, hogy a kezdetektől figyelhettük, hogyan válsz díjnyertes alkotóvá.
A csónakos kép nagyon ismerős nekem, szerintem azt már mi is láttuk.

Jól értem, nyertél egy tanfolyamot, amit a fiad végez? Jól megfertőzted. :))

Ildikó,

Spoiler: mutasd
azzal kezdem, ami szerintem a legfontosabb. Én a helyedben azonnal elhagynám az állati eredetű dolgokat. Mindet,
kíméletlenül, egyik napról a másikra. Már ettől sokkal jobban fogod magad érezni. Ez lenne az első lépés.Az a sok telített zsír,
ami a húsban, tejben, sajtban zsírban van rettentően ártalmas. Lerakódik az erekre, emiatt szűkítik az erek keresztmetszetét,
így növelik a vérnyomást. Lerakódnak a belekre, a gyomorra, akadályozva a felszívódást. Nagyon sokáig rohadnak a gyomorban
és a belekben, órákig emésztődnek, megterhelve a szervezetet (ezáltal a szívet is), így az nem tudja a regeneráló, gyógyító,
egészségfenntartó és megőrző funkcióját ellátni. Nincs bennük rost, ami nélkülözhetetlen az egészséghez. Nincs bennük olyan
anyag, amit növényekkel ne lehetne pótolni. A B12-t szokták emlegetni, de az az állatokban is csak azért van meg, meg adnak
nekik táplálékkiegészítőként. A fehérje a másik, ami szóba kerül az állati dolgokat nem fogyasztóknál, de ez is csak egy mítosz.
Valójában sokkal, de sokkal több fehérjét fogyasztanak a kelleténél azok, akik napi rendszerességgel esznek húst. A sok fehérje
pedig nagymértékben károsítja a májat.
Egy felnőtt nőnek kb. napi 50 gramm fehérjére van szüksége. Ezt bőven be lehet vinni pl. a napi tucat betartásával.

Kezdetben nagyon idegennek érzi magát a konyhában az ember, hiszen hozzászokott egy bizonyos rutinhoz. Nem tudja elképzelni,
hogy mit is egyen a gulyás, a rántott hús vagy a pörkölt helyett. Melegen ajánlom ezt az oldalt. Három szakácskönyvük van
már. Nagyon dicsérik őket. Ők is akkor kezdték a vegánná válást, amikor én, és ők is eljutottak a ténéhez. Egyszerű de nagyszerű
ételeket készítenek. Majdnem mindegyikhez van videójuk is, de a receptek a blogjukon megtalálhatók leírva. A férj főz, a feleség
videózik. A feleség, Dóri, gluténérzékeny, ezért minden ételük egyben gluténmentes is. Ez jó, de ha te eszel búza, rozs vagy
árpa tartalmú kajákat is azzal sincs baj.

Kattints rá a felső sorban található "Receptek" fülre.

https://veganblog.hu/

Hűha! Az első étel máris nagyon felkeltette a figyelmemet. El fogom készíteni. Azt már most tudom, hogy a mindenmentes
ételízesítőt (pici kockára vágott aszalt zöldségek hozzáadott anyagok nélkül)ki fogom hagyni, mert nem szoktam használni, de
anélkül is szuper lesz. Ők kuktában főzik, de a tűzhelyen, hagyományos módon is könnyen elkészíthető.

Még annyit, hogy ők mindent maguk készítenek, a növényi tejeket és a növényi "tejfölt" is. Én nem vacakolok vele. Növényi
tejet soha nem használok, a "joghurtot" pedig megveszem, és ezt használom a "tejfölös" ételekhez is. A szójajoghurtot itt
csak az Auchanban tudom megvenni. Az Aldiban mandula és zabjoghurtot lehet kapni. Mindkettő natúr, nem ízesített. A DM-ben
kesu és zabjoghurt kapható. Ezek mind "mentesek", semmi csúfság nincs bennük. Szinte minden nagyobb üzletben lehet kapni
kókuszjoghurtot is, de azt nem szeretem, pedig a currykbe ez való igazán. A mandulajoghurt és a kesujoghurt semleges, nem
savanyú ízű, a zabjoghurt édeskés (nincs benne hozzáadott édesítő, a zab jellemzője, hogy édes). A szóját szeretem leginkább.

Egyelőre ennyit, de minden alkalommal fogok neked írni a szívedre és a vérnyomásodra hasznos növényeket. Ezt nem számítom
térítésnek, mivel te bátorítottál. :D


Elthan, mielőbbi gyógyulást kívánok a párodnak!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 27. 8:27

Amíg írtam, Ági is megérkezett. Mindjárt olvasom.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 27. 8:37

Sziasztok!

Csak nem sikerült tegnap képeket hoznom. Na, majd most!

Paggy, mi az a korcsolyaszerű valami, amit visszatettek a lábadra? Emellett nem is tudsz cipőt húzni a lábadra?
Nagyon kellemetlen és kényelmetlen lehet így menni. De menni kell, nincs mese. Megértelek Csokit illetően. Nem
neki való a keksz (se), meg kell a nevelés is.

Jól gondoltam én, hogy Csoki ott lesz a központban. :)) Úgy ül ott, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Ahogy mondani szokták, átjött a hangulat. Csupa mosoly az arcotok. Jó látni benneteket! Az állatkák is fotogének,
még a teknős is. Az öledben látszik igazán mekkorák azok a nyuszikák.

Egy ötlet nagyon fincsi, TÉNÉ zabpalacsintára (lehet, hogy a zabtócsni jobb elnevezés lenne)

Egy yt csatornán találtam, azóta ez Lilyke újabb kedvence. Ő is minden nap eszik zabot valamilyen formában. Zsuzsi
áfonyás szójajoghurtot csinál neki hozzá. Tegnap is ezt kért vacsorára.

Spoiler: mutasd
20 deka zabpehely
2 alma
1/2 liter forró víz
fahéj

Egy tálba beleöntjük a zabpelyhet, a két héjastól kockára vágott almát, és a fahéjat. Nyakon öntjük fél liter forró
vízzel, és botmixerrel összedzsamáljuk, de úgy, hogy darabos maradjon a massza. Teflon serpenyőben tócsni nagyságú
és vastagságú darabokat sütünk ki belőle. Nem kell olaj, nem ragad le a tészta, de a lányom olajsprayvel egy fújásnyit
mindig tett az adagok alá.
Ebből nagyon sok lesz, egy fél adag is bőven elég két személynek, de a lányom szerint másnap is nagyon fincsi, szóval
ő is mindig az eredeti mennyiséget készíti el, és másnap gyümölcsökkel ő is ezt reggelizi.

Az áfonyás szójajoghurt úgy készül, hogy turmixban összeforgatja a joghurtot és az áfonyát. Semmi mást nem tesz
hozzá.

Itt a videó hozzá.



Ági, ahogy Paggynak írtam, átjött a hangulat. :)) Nagyon örülök, hogy ilyen sok időt el tudtatok tölteni egymással.
A képeken is jól látszik, hogy milyen élettel teli, gyönyörű zöld, burjánzó növényei vannak Paggynak. Erről a lila fényről
én is hallottam már a mikrozöldek nevelése kapcsán. Több minden miatt is, de az erdei szamóca miatt kicsit sajnálom,
hogy nekem nem lehetnek élő növényeim. Nagyon sajnálnám, ha nem tudnám, hogy mi miatt kell mellőznöm őket.
Cserébe akkor és annyi időre láthatom a kinti gyerekeimet és unokámat, amennyire akarom.

Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de miért mentetek Pestre?

Gratulálok az eredményeidhez! Megnéztem a fb-on, milyen nagyon ügyes voltál! És rögtön két első hely!!! Büszke lehetsz
magadra, és mi is büszkék vagyunk rád. Milyen klassz már, hogy a kezdetektől figyelhettük, hogyan válsz díjnyertes alkotóvá.
A csónakos kép nagyon ismerős nekem, szerintem azt már mi is láttuk.

Jól értem, nyertél egy tanfolyamot, amit a fiad végez? Jól megfertőzted. :))

Ildikó,

Spoiler: mutasd
azzal kezdem, ami szerintem a legfontosabb. Én a helyedben azonnal elhagynám az állati eredetű dolgokat. Mindet,
kíméletlenül, egyik napról a másikra. Már ettől sokkal jobban fogod magad érezni. Ez lenne az első lépés.Az a sok telített zsír,
ami a húsban, tejben, sajtban zsírban van rettentően ártalmas. Lerakódik az erekre, emiatt szűkítik az erek keresztmetszetét,
így növelik a vérnyomást. Lerakódnak a belekre, a gyomorra, akadályozva a felszívódást. Nagyon sokáig rohadnak a gyomorban
és a belekben, órákig emésztődnek, megterhelve a szervezetet (ezáltal a szívet is), így az nem tudja a regeneráló, gyógyító,
egészségfenntartó és megőrző funkcióját ellátni. Nincs bennük rost, ami nélkülözhetetlen az egészséghez. Nincs bennük olyan
anyag, amit növényekkel ne lehetne pótolni. A B12-t szokták emlegetni, de az az állatokban is csak azért van meg, meg adnak
nekik táplálékkiegészítőként. A fehérje a másik, ami szóba kerül az állati dolgokat nem fogyasztóknál, de ez is csak egy mítosz.
Valójában sokkal, de sokkal több fehérjét fogyasztanak a kelleténél azok, akik napi rendszerességgel esznek húst. A sok fehérje
pedig nagymértékben károsítja a májat.
Egy felnőtt nőnek kb. napi 50 gramm fehérjére van szüksége. Ezt bőven be lehet vinni pl. a napi tucat betartásával.

Kezdetben nagyon idegennek érzi magát a konyhában az ember, hiszen hozzászokott egy bizonyos rutinhoz. Nem tudja elképzelni,
hogy mit is egyen a gulyás, a rántott hús vagy a pörkölt helyett. Melegen ajánlom ezt az oldalt. Három szakácskönyvük van
már. Nagyon dicsérik őket. Ők is akkor kezdték a vegánná válást, amikor én, és ők is eljutottak a ténéhez. Egyszerű de nagyszerű
ételeket készítenek. Majdnem mindegyikhez van videójuk is, de a receptek a blogjukon megtalálhatók leírva. A férj főz, a feleség
videózik. A feleség, Dóri, gluténérzékeny, ezért minden ételük egyben gluténmentes is. Ez jó, de ha te eszel búza, rozs vagy
árpa tartalmú kajákat is azzal sincs baj.

A yt csatornájuk:

https://www.youtube.com/channel/UCMjP4rHhLwe_SETrB32RikQ

A blogjuk: kattints rá a felső sorban található "Receptek" fülre.

https://veganblog.hu/

Hűha! Az első étel máris nagyon felkeltette a figyelmemet. El fogom készíteni. Azt már most tudom, hogy a mindenmentes
ételízesítőt (pici kockára vágott aszalt zöldségek hozzáadott anyagok nélkül)ki fogom hagyni, mert nem szoktam használni, de
anélkül is szuper lesz. Ők kuktában főzik, de a tűzhelyen, hagyományos módon is könnyen elkészíthető.

Egyelőre ennyit, de minden alkalommal fogok neked írni a szívedre és a vérnyomásodra hasznos növényeket. Ezt nem számítom
térítésnek, mivel te bátorítottál. :D


Elthan, mielőbbi gyógyulást kívánok a párodnak!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 27. 8:52

Ági, közben megnéztelek a fb-on, és írtam is róla. Itt is gratulálok! Nagy dolog ez!

Meg is érkezett a kérdésemre a válasz: orvosnál voltatok Pesten.

Nincs valami varázsige, ami távol tartja a betegségeket és az orvosokat? :(

Azok az esőcseppes fotók nekem is a kedvenceim most. Itt van a valós helyszín. Erre mondtam, hogy illúzióromboló.
Varázslatosabb a világ a cseppeken keresztül nézve.

Előtérben a bokor, aminek az ágain voltak a cseppek, jobbra a kétemeletes ház, szemben a gesztenyefa, amely
visszatükröződik a cseppekben, balra a fenyő.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 27. 13:11

Lanyok!"Megkovettem" a paromatt=)) igy holnap kiviszi a kutyat, tehat el tudok menni a holdujevi buliba Birivel. \:D/
Es a Rtg. szerint mar nyoma sincs a toresnek,de elegge faj a bokam.Szoval csizma le es uzsgyi/ovatosan/a. kutyaseta!Szerintem ,reggel en viszem, du meg a parom, hogy jokedve legyen.Szep napot!Ja es videozni is fogok, hogy lassatok ti is.Remelem legalabbis, hogy mukodni fog a telefonom!Itt Pestem iszonyu dragasag van!!!!!! :-q Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 27. 18:22

Köszönök mindent, még ujra át kell néznem, amit most kaptam.
Rita, csak legalább azt tudjam kibogozni, hogy mit NE egyek, vegyek. Köszönöm a segítséget. Valamit kell tennem.
Talán majd tudatosul.
Most kicsit meg vagyok ijedve.
Na majd megnyugszom.
Akkor most itt a húsvétellel leállok. Ennyi biztos. Csirkét szoktam enni általában.
A többi még bizonytalan. ki kell tanulni.
Paggy, lehet venni valami gumirozott izét a lábtartáshoz, Szerezz be egyet.
Ági, csak kicsiben látom a képeidet, de így is nagyon szép.
Majd megírom mi van itthon, ami használható..... talán.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 28. 8:19

Sziasztok!

Paggy, érezzétek jól magatokat Birivel! Várjuk a beszámolót!

Örömhír, hogy tökéletesen meggyógyult a lábad, a fájdalom meg majd elmúlik.

Ildikó, főzzünk együtt egy darabig. Mit szólsz? Induljunk ki a belinkelt blog receptjeiből, aztán később már a fantáziánkat is bekapcsoljuk, hiszen lesznek maradékok, amit szintén fel kell majd dolgozni. Itt olyasmire gondolok, hogy ha
megveszünk egy lilakáposztát, akkor azt nem használjuk fel egyszerre, de nem is tartogathatjuk sokáig. Az én főzésemet mindig
befolyásolja a hűtő aktuális zöldségtartalma.

Spoiler: mutasd
Ez a recept jó lesz? Ezt már akkor kinéztem, amikor belinkeltem neked a blogot. Felezzük a hozzávalókat, mert mi egyedül esszük
majd meg, amit főztünk, és módosíthatunk is az összetevőkön.
Ha fele mennyiséget csinálunk, azt két- három napig fogjuk enni. Gond ez neked?

https://veganblog.hu/recept/chilis-bab-edesburgonyaval/

Én kuktában fogom csinálni, de leírom majd a végén, hogy én hogyan főzném meg tűzhelyen. Nem tart sokáig elkészíteni, mert a
quinoa gyorsan megfő, az édeskrumpli és a paprika is, a bab és a kukorica meg eleve főtt.

Ez az eredeti recept:

1 közepes (lila)hagyma - apróra vágva
4-5 gerezd fokhagyma - apróra vágva
2 közepes édesburgonya - felkockázva
2 közepes piros kaliforniai paprika - felkockázva
csipet fahéj
1/4 -1/2 kiskanál őrölt koriander, őrölt kömény, római kömény
1/8 kiskanál bors, kurkuma
só + 2-3 evőkanál mindenmentes ételízesítő
3 bögre (bögre=2,3 dl) víz
1 kis konzerv (1,5 bögre) darabolt paradicsom
1/2 bögre zabtöret/ quinoa /köles
1 kis konzerv /1,5 bögre főtt vörös vesebab
1 kis konzerv /1,5 bögre főtt fehérbab
1 konzerv/ 1 és 1/3 bögre kukorica

Így módosítanám a hozzávalókat és a mennyiségüket:

1 közepes (lila)hagyma - apróra vágva (én félkarikákra fogom vágni, mert szeretek ráharapni)
3 gerezd fokhagyma - apróra vágva
1 közepes édesburgonya - felkockázva
1 közepes piros kaliforniai paprika - felkockázva
csipet fahéj
1/4 -1/2 kiskanál őrölt koriander, őrölt kömény, római kömény

kb. 1,5 bögre (bögre=2,3 dl) víz
0,5 kis konzerv darabolt paradicsom
1/2 bögre quinoa
1 kis konzerv vörös vesebab
1 kis konzerv kukorica
1 csokor újhagyma

Még nem vettem soha őrölt koriandert, de ha ma kapok, akkor azzal fogom elkészíteni, ha nem kapok, akkor őrölt
curryvel fogom pótolni. Nagyon szeretem.

A kurkuma és a bors azért szerepel az eredeti receptben, mert ők is a téné szerint étkeznek. Bár ezek nincsenek benne a
napi tucatban, de benne vannak a napi ajánlásban. A kurkuma szinte minden folyamatot jótékonyan befolyásol a
szervezetben, de csak a borssal együtt fogyasztva tud jól beépülni. Ez az 1/8 kiskanálnyi mennyiség nem befolyásolja
az étel ízét, de én ettől egy kicsit többet, kb. 1/4-1/3 kiskanálnyit szoktam megenni, ennyit már nem főzök bele az ételbe,
hanem egy kis vízben elkeverem egy nagy csipet borssal és megiszom.
Ha ízületi gyulladás van a lábadban, napi 1/3 kiskanálnyi kurkuma egy csipet borssal nagyon jót tenne neki.

Vesebab, quinoa, paradicsomkonzerv van itthon. Kukoricát vennem kell. Az újhagyma se szerepel az eredeti receptben,
de imádom a zöld szárával együtt. Nagyon el tudom képzelni az ételben, mert hiányzik belőle a zöld szín. Ha nem kapok
szépet, akkor nem teszek bele.

Azért választottam a quinoát, mert nem biztos, hogy kapsz zabtöretet. Csak egy fajtát lehet kapni, a Szafiét, és csak
az Auchanban tudtam megvásárolni eddig. A köles azért nem jó most, mert tűzhelyen jóval tovább tart a főzési ideje,
mint a többi hozzávalónak. Minden szétfőne, mire végre megpuhulna.

Kép
Én így készíteném el tűzhelyen az ételt:

Jó forró lábasba (olaj nélkül) beledobnám a hagymát és a fokhagymát, picit megsóznám, és addig kevergetném, amíg
meg nem indul a karamellizáció. Ilyenkor barnás-vöröses lerakódás jelenik meg a lábas alján. Ekkor kell beleszórni a
fűszereket, kevés ideig azzal is keverni a hagymát, majd ráönteni egy kevés vizet, hogy a pörzsanyag feloldódjon.
Ekkor minden hozzávalót beleöntenék a lábasba, felönteném a maradék vízzel (vagy, amennyit jónak látsz), ha kell
még fűszerezném, és letakarva, néha megkevergetve, közepes tűzön megfőzném. Nem baj, ha kicsit leveses marad,
mert a bab fog még rajta sűríteni. Ha mégis úgy ítélném meg, hogy nagyon leveses maradt, akkor egy pici keményítővel
sűrítenék rajta.

A főzés után fog maradni egy fél paradicsomkonzervünk (bár az is lehet, hogy menet közben úgy látjuk, hogy az egész
mehet bele a kajába), ami egy műanyag tárolóba kiöntve öt napig is gond nélkül eláll a hűtőben. Ezt a következő
főzésünknél felhasználhatjuk.

Ételtől függő, hogy milyen baktériumok vannak a beleinkben. Aki nagyon ritkán eszik hüvelyest, annak nincsenek ehhez
meg a bacijaik. Elképzelhető, hogy ha három napon keresztül esszük a fentebbi ételt, és vele a babot, akkor kicsit
puffadni fogsz. De semmi gond, ahogy megjelennek a hüvelyesek lebontásáért felelős baktériumok, megoldódik a
probléma.

Kérdezed, hogy mit ne egyél még. A következő a fehér liszt és a fehér cukor, amit gyorsan elhagynék, de haladjunk lassan.
Most szoktassuk hozzá a szervezetedet az állat nélküli létezéshez. De addig is lehet csökkenteni ezt a kettőt is.

Írd meg, hogy benne vagy-e ebben a közös kalandban. Ha igen, vásárlásra fel! A quinoa drága, de szuper élelmiszer, és
úgyse ezt esszük minden nap.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 28. 11:57

Sziasztok,
Szia Rita!
Köszönöm szépen a recepteket, és a gondoskodást.
Azt hiszem először be kell vásárolnom, ami hétfőn jöhet létre. Összeírom ami nincs itthon.
Valamikor majd veszek egy kuktát is, ahhoz egyet mennem kell, és nem is tudom milyen fajták vannak, és hol kapok. A legnagyobb áruházak városon kívül vannak, oda több idő kell, míg eljutok, ill. hazajutok. Egyelőre azt hiszem nehézségeket látom csak, de minden megoldok.

Azt hiszem nagyon nehéz lesz,.... elsőre a fehér liszt elhagyása nem gond, de a cukor az már más, kívánom estefele az édeset. Te milyen édesítőt használsz?
Valahova el kell mentenem ezeket a recepteket.
Köszönöm szépen, fel kell készülnöm, mert nekem utaznom kell az anyagokért, azután kezdhetek főzni magamnak.
Szép napot mindenkinek. Itt szomorkás idő van.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 13:26

Fel a fejjel Lanyok!Ittvagyunk a kinai unnepen Ezer ember van, most a kivansagfara irok. Valamit.Varjuk az eloadast.Este festeszem.Lefagyott a labunk, mert a kezdo unnepseget a szabadba terveztek.Alig lattunk valamit.Most jobb lesz.Sok mindent nyertunk.puszi
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. január 28. 17:39

Sziasztok.
Bekukkantottam és csak néhány észrevétel, mert kinait kellene végre tanulnom. Meg festeni, meg mágnesezni. Ilyen sorrendben =))
Még mindig nem értem Katához, hogy mi a gond az egészségével.
Paggy, nagyon várom a képeket. Ma irták a facebookra, hogy rettentően sokan vannak és alig lehet látni valamit.
Ma kérdezte a fiam, hogy anya , nem akarsz holnap menni Pestre? Aztán közölte tanulnia kell a kinait.
Rita, a helyezésekhez járt tanfolyam is. Vagy festészet, vagy kalligráfia, vagy pedig kinai nyelv oktatás. Mivel minden Pesten van, és az első kettőt én itt Szegeden művelem, ezért nem volt kérdés a nyelv.
A fiam akar menni Japánba, utána hazafele Koreába. A barátnőjét ez nem érdekli igy én lennék a senyvedő alany, aki társulna hozzá.
Nagyon szenvednék =)) Ezért kezdett el kinait tanulni, mert a japánt utána könynebb.
Nekem alig van rá időm, ma akartam, de megint hat, mire a közelébe jutok.

Az Ildikónak tett ajánlatokat én is követni fogom kajafőzés terén. Meg persze az eddigieket is.
Irtam már, hogy nálunk kivitelezhetetlen,hogy a fiúk egyáltalán egyenek belőle. Ezt az egészet meg kell tanulni, nem lehet fejetlenül nekiállni. Te is sokáig olvastál utána.
Nálam egy-két dolog, mint pl. a szója, meg a csicseriborsó, amit egyáltalán nem tolerál a szervezetem kilőve. A hashimotós pajzsmirigy miatt más is, vagyis nagoyn ritkán lehetne enni. A pajzsmirigy nem fog változni bármit csinálhatok vele. A vérnyomásom meg a stressztől is szépen emelkedik. Ott van a fehér kötény szindróma, amivel megint nem tudok mit kezdeni. Orvosnál min. 180/100, ott ájuldoznak, hogy akkor most mi legyen. Semmi, kimegyek tőlük, egy óra mulva normális.
Ma láttam az ecofamilyben itt nálunk olyan ételizesitőt, ami vegán. Meg sem néztem az összetevőit, mert amikor elhagytam az E számokkal telitett dolgokat, hiába irták rá, hogy nincs benne semmi, mégis ott volt. Gondolom ebbe nincs, de nem néztem.
Cukrot nagyon régóta nem használok. A mesterséges cukorpótlókról is megvan a véleményem, nálam az is tiltólistás, mióta a stiviától, vagy hogy a fenébe olyan rémképzeteim lettek, hogy megijedtem. Elhagytam, abbamaradt. Azóta még a nevüktől is feláll a s zőr a hátamon.
Marad a méz, hiába mondják,hogy az sem jó. Érdekes módon nem fáj a gyomrom tőle.
A fiúk még a barna kiflit sem eszik meg itthon amit sütök. Nehéz dolgom van. Kétfelé késziteni meg már időm sincs, meg energiám sem.
Ez nagyon jó, hogy adod a tippeket, én is szivesen olvasom, meg memorizálom.
Pl. Paggy zablisztes palacsintája tényleg nagyon finom volt.
Naponta ezsek zabpelyhet, az az almás varriáció is nagyon megfogott. Van is itthon olyan, ami kőszikla kemény, meg nem puhulna, na azt le fogom darálni lisztnek. :-) Jó volt Ildikó ötlete is ebben.

Paggy, egy törés után sokkal érzékenyebb a láb az időjárás változásra. Nekem pl. a hideget, havat is megérzi.

Szerdán amikor Pesten voltunk akupunktúrán és csontkovácsoláson, forditott sorrendben ment a dolog. Először a csontkovácsolás szokott lenni, de most úgy jött ki a lépés, hogy másodjára volt az akupunktúra után. Nem szereti a testem, nem is úgy működik utána. Az orvosok rémálma vagyok.

Rita, tényleg kicsit kiábránditó az esőcseppes kép valódi környezete. Viszont milyen jó, mikor az ember meglátja a szépet, legyen az akármilyen picike.

Egyre több őszapó van az etetőn. Múltkor hatot számoltam meg. Csak a cinkegolyóra jönnek. Viszont a karvaj is megjelent. Van mikor ott ül a fán és vár. El is hesegetem, tudom neki is enni kell, de ne az én madaraim közül válasszon.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 28. 17:45

Ildikó, mindig olyat választunk ki főzésre, amihez kevés új dolgot kell vásárolni. Nagyon örülök, hogy együtt főzőcskézünk majd!

Spoiler: mutasd
A konzerv babokban sajnos van só, és néha cukor is, ezért magam szoktam megfőzni, de azért vésztartaléknak van itthon. Mindig
van itthon szeletelt paradicsom konzerv. Szeretem, de ritkábban használom a hámozott paradicsom konzervet.

Ha megkívánsz egy kis húst, akkor egyél egy keveset. Most még belefér, és este is edd meg nyugodtan az édességet. A blogon vannak
TÉNÉ sütireceptek is, keresgélünk majd köztük. Nekem csak datolya van itthon. A piacon veszem, 50-60 dekás, dobozos. Nagyobb
üzletekben Tesco, Auchan is lehet kapni. Natúr, kezeletlen, nem aszalt datolya. Nagyon lassan fogy, mert nem sütök, de volt már olyan,
hogy banánt vastagabb karikákra vágtam, ezekre a karikákra mogyoróvajat halmoztam egy kiskanállal, és ráadásnak datolyát
csipkedtem a tetejükre. Tömény gyönyör. Az a legjobb, hogy nem lehet sokat megenni belőle.

Kukta: Nekem Instant Pot márkájú kuktám van. Sok évvel ezelőtt vettem a kinti fiam és lányom után. A fiam vett legelőször, és azért
vettünk mi is ilyet, mert ő már el tudta mondani a tapasztalatait. Neki azért esett erre a márkára a választása, mert erről volt
a legtöbb videó a youtubeon. Akkor még nem lehetett itthon kapni, az Amazonról rendeltük mindhárman. Ma már itthon is árulják.

Sajnos kuktában csak akkor tudnék segíteni, ha neked is ilyen lenne, mert mindegyik másként működik, főleg, ha a nagyságuk és a
teljesítményük is más. Az enyém 5,7 literes. Vannak nagyobbak és kisebbek is. Néztem egy videót a yt-on, ahol tefal márkájúval
főztek, egy picit se hasonlított az enyémre a működése.

Ez a német Amazon. Mi innen rendeltük. Ilyen az enyém.

https://www.amazon.de/-/en/Instant-IP-DUO60-Programmable-Electric-Pressure/dp/B08Z4HCGDH/ref=sr_1_5?crid=1VNEGM732VV2Q&keywords=instant+pot+duo+6+quarts&qid=1674923493&sprefix=instant+pot+duo+6+quarts%2Caps%2C114&sr=8-5

Ez egy magyar webshop. Innen is meg lehet rendelni, de jóval többe kerül:

https://topjuicers.hu/termek/instant-pot-duo-6-multifunkcios-fozoedeny/


Paggy! Már biztosan egy melegebb teremben hallgattok valamilyen kellemes keleti muzsikát. Jó szórakozást!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 28. 17:50

Ági, megint egymásra írtunk, de neked már csak holnap tudok reagálni, mert mindjárt jön Lilyke, aztán vacsizok,
aztán lebonyolítok két telefont és újra Lilykézek egy kicsit. :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 18:35

Sziasztok!Hazaertem.Lanyok most este felteszek mindent, mert holnap de.jonnek a lanyomek es reggel en viszem Csokit , megsutom Lillanak a meggyes retesr/ csak mirelit reteslapbol/ es meg ganajoznom is kell a lakasban.Ha 1 nap elhagyom vege a vilagnak.Szoval Lanyok csak holnap delutan olvasok.Meg csokival es a nacskakkal is kell "lavoznom"..Ezt a kifejezest a baratnomtol tanultam.Jelentese : szeretgetjuk egymast az allatokkal- simogatasra dorombolas vagy kutyanyalintas/
Igyekszem a feltetellel.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. január 28. 18:39

Csináld csak Paggy! Kivánom, hogy jól sikerüljön a holnapi nap!! :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. január 28. 18:40

Ildikó! Elfelejtettem irni Neked, hogy én biztos voltam benne, hogy a katéterezés az megold mindne problémát. Remélem minél hamarabb stabilizálódik nálad minden!! @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 28. 18:45

Sziasztok.
Rita egyelőre nem veszek kuktát. Majd, ha úgy hozza a "sors". Majd biztos kérdezgetni fogok tőled, csak legyen türelmed hozzám, mert lehet, hogy magamtól is tudni kellene de pl. nekem van a fagyasztóban zöldleveles étel alap /pl. sóska, spenót. ezeket lehet,-e alkalmazni? Ennyire szigorúan biztos nem fogom csinálni mint te, de belegondoltam, hogy ha semmi húst nem eszem, akkor mi fog hiányozni a szervezetemből, ha nem tudom összeszedni a 12 tucatot? Úgy emlékszem a burgonya is tiltólistás. /azt én nagyon szeretem./ Rizst már magamtól is elhagytam, van hajdinám, köles, fehér káposzta, sárgarépa, hagymafélék, petrezselyem, brokkoli, alma citrom, teljeskiőrlésü búzaliszt, rozsliszt, zabpehely, abból őrölt liszt, magvak. Yoghurt megengedhető-e?

Összetevők
95 g apróra vágott dió
2 db érett banán
120 ml olvasztott kókusz olaj
150 g méz
1/2 teáskanál vanília kivonat
230 g zabpehely
95 g teljes kiőrlésű liszt
3/4 teáskanál sütőpor
1/2 teáskanál só
1/2 teáskanál őrölt fahéj
1/2 teáskanál őrölt szerecsendió
1/4 teáskanál szódabikarbóna
90 g szárított áfonya

Elkészítés
Melegítsd a sütőt 180 °C-ra. Egy 20x20 cm-es sütőpapírral bélelt tepsit vékonyan kenj át kókuszolajjal. 8 perc alatt pirítsd át a diót egy száraz serpenyőben. Közben villával törd össze a banánt egy tálban, add hozzá az olajat, a mézet és a vanília kivonatot. Keverjük simára a masszát. Egy nagy tálban keverd össze a zabot, a lisztet, a sütőport, a sót, a fahéjat, a szerecsendiót és a szódabikarbónát. Keverd hozzá a banános masszát, a pirított, apróra vágott diót és az áfonyát. Simítsd bele a keveréket az előkészített tepsibe és süsd 25-30 percig. Szeletelés előtt hagyd teljesen lehűlni, majd vágd 12 egyforma szeletre.
Ennyi......
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 28. 18:52

Ágikám, nem volt katéterezés.
Nem tudom minek nevezik, áramos visszaütés volt a szívre. Pillanatra megállítják a szívet és ujra inditják. De ez a fibrillációra volt, a magas vérnyomásra csak gyógyszerezést kaptam.
[*]Most a sürgősségin kaptam egy esti gyogyót is, és az eddig jó volt, ebben a pár napban. /kop-kop-kop, babonás vagyok/
Probléma volt /magam megállapítása/ még a laktózos gyógyszerszedés, amit nem tudok kiküszöbölni, mert eddig amit kaptam mindben volt, és majdnem mindenben van. Tehát megettem, és már ki is ürült. Most egy órával előbb beveszem a laktazánt, és így bennem marad, felszívódhat a gyógyszerem.
Lehet, hogy meg kéne nézni az erek állapotát. Valamelyik nap olvastam, hogy a karban meg lehet nézni milyen az állapot, csak így egy felrakott akármilyen kütyü segitségével, nem kell a testben turkálni. [*]
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 28. 18:52

Elfelejtettem, hogy kell elrejteni a szöveget. Azt hiszem rosszul csináltam.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 18:56

Lányok!Fél óra múlva kezdem,mert kicsit töltenem kell a telefonomat.Addig lavozok Csokival. :))Ildikó! :flower1: :-h

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég