Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. szeptember 4. 21:22

Sziasztok!
Fürdés előtt még gyors felnéztem, hogy irok picit, aztán belemerültem Rita leirásába. Igy megint csak olvastam, meg eg y-két mondatot irok csak.
Majdcsak lesz időm is normálisan irni.
Rita, köszönöm a sok infót. Jövök még elmélyülni benne.
Egy gondolat csak: A szódabikarbónát én úgy ahogy van, keveset teszek a tenyeremre és mint a púder úgy használom izzadásgátlónak. Bevált.
Ami még ehhez kell: legyen a szőr leszedve, mert az is sokat jelent mellette.
Kata, észveszelytő ez a számlázás. Mennyi ilyen lesz majd még!
Sajnálom, hogy nem termett a paradicsomod és paprikád!
Ildikó, én is kérek recpetet! :-)
Nálam is van, hogy senyvedek a képpel, amit csinálok.
A mostani képeden a vizben levő rés zek tetszenek nagyon.
a templomos kép is tetszik. Úúgy megnézném azt a nádtollat, amit faragtál! :-)
Most láttam egy videót, hogy lehet s zilikonos papirral, pl. sütőpapirral kiszedni a ráncokat. Egy festészetben nagy nevű kinai osztotta meg. Csak körvoönalaiban láttam, remélem megtalálom és hozom, hátha érdekel.
Paggy, a gulyáskrémet nézem majd, én mindig teszek el kápia paprikából darálva sóval kis üvegekbe télire.
Tavalyról maradt igy most nem kell spáj zolnom.
Én is a legye zőre szavazok, mint Kata, de a lámpások is nagyon tetszenek.
A termálvizes dologról annyit, hogy itt nálunk a panelokban van, és nagyon utálják az emberek, mert piszok büdös.
A melegviz is az úgy emlékszem.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. szeptember 4. 21:48

Megtaláltam Ildikó a videót. Van forditása is, ha bekapcsolod.

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 5. 5:57

Sziasztok Kislányok!

A fordítás után gyorsan jöttem a fórumba, és azt hittem, hogy itt is maradok egy újabb fordításig,
vagy november 5-ig, amíg el nem utazom Angliába, de a sors közbeszólt. Az úgy volt....az úgy lesz...

Spoiler: mutasd
Szóval úgy volt, hogy tavasszal kezdik el belül rendbe tenni a házamat (nem nagy dolog, csak itt-ott
kisebb javítások, meg festés, mert az eladása mellett döntöttem), de végül nem kell addig várnom,
már ősszel elkezdik csinálni. Viszont előtte mindenemet össze kell pakolnom, csomagolnom, és olyan
állapotba hoznom a helyiségeket, hogy semmi ne akadályozza a munkát, de ha már ott vagyok, akkor
úgy pakolok, mintha máris ki kéne onnan költöznöm.

Minden kisebb mozdítható dolgot összecsomagolok, ami felesleges, és nem fog elférni egy kisebb
lakásban (venni akarok egyet itt Miskolcon, mert tudjátok, most a gyerekekében lakom), azt kiszelektálom,
a nagyobbakat majd középre húzzuk, de amit már most is tudok, hogy nem fog kelleni, már most
kirakom a házból. Szóval, ha elkel, már nem lesz sok tennivaló vele.

Közben zajlik a telekmegosztás is. Tegnap volt a földmérő elvégezni a kezdeti munkálatokat. Úgy
okoskodtam, hogy sokkal jobban járok, ha a hatalmas kertemből leválasztok még egy építési
telket. A falu központjában, gyönyörű kilátással (láttátok sokat a fotóimon), jól el fogom tudni adni.
De lehet, hogy az veszi majd meg, aki a házat is, immár a kisebb telekkel. Mindegy is, hogy hogy
lesz, a lényeg, hogy jobban fogok járni így. Egyébként egy vagyonba kerül egy telemegosztás, de
bőven meg fog térülni.

Ma kezdem a pakolást, és fogalmam sincs, hogy meddig fogok vesződni vele. Segítségem nincs, mindenki
dolgozik hét közben. Bővebbet akkor fogok tudni mondani, ha ma meglátom, hogy hogy haladok.

Tegnapi kilátás. A bal oldalon lévő diófánál végződik a "házas" telek határa, onnan kezdődik a másik.
Ezalatt a másfél év alatt nagyon elburjánoztak a növények, az eddig is eléggé vadregényes kertben.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 5. 7:10

Sziasztok LÁnyok ! Hát Rita nem semmi munka vár rád! Gondolom ugyanazokat a dolgokat éled át majdnem mint én!
Hatalmas munka, részben meg az ember szíve fáj, otthagyni azt a gyönyörű környéket. De hát az embernek változik az élethelyzete, akkor muszáj meglépni ezeket.

Csak óvatosan, és nagyon jó lenne ha lenne mégis segítséged, nem lennél ebben a hatalmas munkában egyedül. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. szeptember 5. 9:15

Sziasztok!
RIta, hatalmas munka vár Rád!
Kivánom, hogy olyan gyorsan el tudd majd adni a házat és a telket, amilyen gyorsan mi eladtuk az üzletet!
Amikor szelektáltam fájt a szivem nagyon a kidobott dolgokért, de nem gyűjtök, ment a szeméttelepre, vagy a kukába.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 5. 16:06

Kata, Ági!

Nagyon jól haladtam, az én szobámban már csak az üres falak, és bútorok vannak, meg az ágyam. Az ágyamat
hétvégén szétszedi a fiam, szerencsére a két matracnak megvan még a nylonja, ha ez elkerül az útból, meg
néhány kisebb bútor, a nagyobbakat középre lehet húzni, és ott már kezdődhet is a munka. Elég sok zsák lett,
főleg könyvekkel teli. Azokat is a fiam majd kicipeli a garázsba. Van nagyon sok kiszelektált könyvem is, egyelőre
azok is be vannak zsákolva.

Nagyon jó ötlet volt tőlem, hogy amikor már tudtam, hogy márciustól Miskolcon fogok lakni, minden héten egy
kukányi szükségtelen, régóta kidobásra váró dolog kikerült a házból. Ezt nagyjából november elejétől csináltam
márciusig. Most áldom az eszem érte. Még van két szoba, de azok se fognak sokáig tartani, a nagyobb pakolni
és szórni való a konyhában és a kamrában lesz még.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 5. 17:30

Kata, igen, le kell mentened a gépre a fotókat, és már töltögetheted is fel. Ha egyszer kipróbáltad, már
nagyon gyorsan fogod tudni felrakosgatni.

Én annyira kevés rezsit fizettem eddig is, hogy nem izgulok a számla miatt. Egyedül vagyok, könnyű kevés
energiafelhasználással élnem.

Még az ecet mellé én is szeretnék illatolajat venni, de nem tudom, hogy milyen illatot válasszak. Úgyhogy
nem leszek illatos. Elengedtem, de még mindig sajnálom azért. :(

Én is mosogatok főzés közben. Mire elkészül a kaja, már nincs mosatlan.

Ági, jól félreértettelek! Azt hittem, hogy a telefon megvan, csak csak a belefolyó víz miatt nem boldogul
vele a fiad. De rendesek voltak azok az emberek, hogy visszahozták neked a telcsidet! Hatalmas szerencséd
van! És azóta minden adathoz sikerült hozzáférnetek? Remélem, igen!!!

Paggy, én úgy spórolok, már régóta, hogy nagyon gyorsan bevizezem magam a zuhannyal, amíg szappanozok,
addig elzárom, majd gyorsan lemosom magamról a szappant.

Három napra főzök magamnak, akkor is leginkább kuktában. A mosogatás gyorsan megvan hideg vízzel. Ha
esetleg a tofuhoz, vagy máshoz használok egy pici olajat, akkor a serpenyőbe engedek vizet, teszek bele
mosogatószert, felteszem a gázra, és felforrósítom a vizet. Kicsit hagyom állni, és amikor már bírja a kezem,
elmosogatom. Ez egy hónapban kétszer-háromszor van.

A kukta magas nyomáson főz, ezért gyorsan elkészül minden benne.

Télen csak ott fűtöttem, ahol voltam. Nappal a nagy szobában. Éjjel a kicsiben. Bezártam az ajtókat, nem
ment ki a meleg. A konvektor se ment állandóan. Alapvetően takarékon volt, és ha úgy éreztem, hogy
lehűlt a levegő, csak akkor vettem fel nagyobb fokozatra. Majd újra levettem takarékra.

Nagyon ritka, hogy a mennyezeti nagy lámpa ég a szobában. Sokkal jobban szeretem a hangulatosabb
állólámpákat. Az oda világít nekem, ahová kell. Kettő is van a nagyszobában, két-két lámpával, nagyon
takarékos izzókkal.

A konyhában két csík LED lámpa van a konyhaszekrények alatt, azok égnek csak, ha este kimegyek valamiért.
Itt se kapcsolom fel soha a nagyot.

A gázsütőt is egyre kevesebbszer gyújtom be. Nem is hiányzik.

Tavaly elkezdtem lecserélni a ruhatáramat sportosra. Ősszel kezdtem, úgyhogy az idén ősszel már semmit
nem kell vennem. Mindenem megvan.

Hirtelen ezek a spórolási módok jutottak eszembe, de Katához hasonlóan, nem most kezdtem el spórolni
az energiával, hanem folyamatosan alakultam ilyenné.

Nagyon kíváncsi vagyok, mivel fogjátok kezdeni a tanfolyamot, és mire juttok a végére. Az elejére egy
könnyű, de mégis dekoratív virágra szavazok.

Ildikó! Akkor a füge a saját cukortartalmától karamellizálódott meg. Nagyon fincsi lesz egye-kettőt (hármat)
megenni belőle télen.

"Nádtollat faragtam, hogy fapáccal fessek"... :-o :-bd Minden szót értek külön-külön, de együtt már nem
könnyű megfejteni a jelentésüket. A "nádtollat faragtam" olyan, mintha egy Weöres Sándor versből
pottyant volna ide. Én is kérem, hogy mutasd már meg légyszi a megfaragott nádtollat. El sem tudom
képzelni milyen.

A templomos kép tetszik a legjobban. Olyan, mintha naplemete színezte volna meg. A karkötő, és az
ismeretlen papíros se rossz, csak ez az utóbbi egy kicsit komorabb, mint ahogy én szeretem.

A krumpli mosóvize (hámozás és aprítás utáni) is nagyon jó viráglocsoláshoz.

Gyönyörűek a pogik! Mintha egyszer már írtál volna a hajtoványról. Olyan ismerős ez a szó, és biztos, hogy
máshol nem hallottam még.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 5. 17:39

Sziasztok csak egy szóra most, Rita, amikor a serpenyőbe teszel egy kis mosogatószert, egy pici szódabikarbónát is tegyél..csúcs jó!
Holnap megyek csontsűrűség mérésre.. szó se róla, hogy nem izgulok egy picit... :)) ;) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 5. 19:50

Mindent elolvastam.Koszonom szepen.
Lemondtam a tanfolyamot, mert jott egy egyedulallo kutyastarsam 5- s kislanya, mint Lilla, akit matakbol kortepetalni kell.Valamint a furulyaval jobban szeretnek haladni.Lillat meg 2 hetig kiserni kell az ujkolaba, mert bonyolultan jut oda.
Megmondom oszinten sznob lettem vagy mi.Eddig varosias kornyezetbe jart itt a XI.keruletben.Most nem eleg , hogy kikoltoztek a varos szelere, hiaba csicsas kornyek, a busztol 15 perc gyalog egy beton uton , de most meg az iskolaba meno busz szo szerint a prerin megy 12 megallot.Ma 2- n voltunk hazafele a buszon.Annyira utaltam.Mi a jo fenenek nem a kozeli, normalis,eleg szinvonalas iskolaba jaratjak, hanem kell a 8 osztalyos baromsag.Hiaba viszonylag jo iskola.Lilla egy almodozo kiskamasz., a csudanak kellett most gimnatistak koze vinni.Neha tele van a hocipom a lanyomekkal.Es egyedul fog hazajarni azon a remes 15 perces uton novemberben a sotetben.Egy voros haju kek szemu kamasz lany.A hazak a kertben bent vannak nem kozvetlenul az utcan.Feltem nagyon.A szulei pedig eddig nagyon feltettek, most meg egyszeriben teljes szabadsag.Mi a nagyik ,.mg ne merjunk szolalni.Lilla meg. Fel van haborodva, hogy nem hisszuk el hogy mar onallo.Inkabb nem gondolok bele.Most 2 hetig vele megyunk felvaltva a naszasszonyommal a buszon.Mashova ulok.Ez van Lanyok.Tanarkodom ketszeresen, furulyazok, es meg sok egyeb.Sziasztok.Szep napot.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 5. 20:01

Mindenkinek minden jot/munkat, festest, kerteszkedest, jo orvosi eredmenyeket, jo hazeladasi arat,finpm sutiket, kenyeret,fizetos fodraszvendegeket, forditast,szep napokat a szeretteitekkel, uj nyuszit vagy kutyat Samunak,nagy setakat a jo levegon,rengeteg konnyen eltett lekvart es sok egyebet ...kivanok!Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 5. 20:55

Sziasztok. Ne képzelegjetek, nagyon egyszerű a tollfaragás, majd lefényképezem. Nem tudom miért ezzel kellett festeni. Diópáccal kellett volna, de volt itthon fapác. Ilyen rózsaszínes a színe, a diópác nem tudom milyen színű, olyan barnásnak képzelem, mint ahogy megfogja a kezünket.
Nem iratkoztam fel a tanfolyamra. Mit kell nekem mindent tudnom, de mégis kiváncsi lettem. Találtam itthon nádat, igaz nem egészen ilyen kellett volna, de hát ez volt/van.
A pogiról biztos írtam már. Sokszor sütöm. Valami hasonló másik két pogim is van, az egyik túrós, az mindenkinek sikerül, még nekem is. A másik olyan kifliszerű.
Hajtovány.
Ilyen receptem van, felezzétek, ha megsütitek, bár én most 1 kg lisztből csináltam.
1 kg liszt, 2 teáskanál só, 1 dl étolaj, 2 tojás sárga, 5 dk élesztő pici cukorral tejben felfuttatva. 6 dl tej, /változó, liszfüggő ne legyen kemény a tészta, és puha sem. / Dagasztás, én géppel csinálom. Kelés után kiborítva 4 felé vágom és kicipózom. Addig összekeverek 1 margarint, vagy vajat kis sóval, és a hosszúkásra kisodrott tésztára kenem, reszelek rá kis sajtot és mint a rétest felcsavarom. Háromszögekre vágom és tepsibe rakom. Kicsit várok vele, /negyed órát/ megkenem tojás sárgával /plusz tojás szóval 3 kell/, megszórom sajttal, és 200 fokra beteszem sülni. Piroskás lesz a teteje, és az alja, akkor kész. Most nagyon nagyra nőttek.

Rita nem irigyellek, költöztünk párszor, a legutóbbi nagyon nehéz volt, rengeteg cuccunk lett már, még mindig vannak bontatlan dolgok a padláson. Persze jött velünk két "mühelycucc" is, ami nehezítette a helyzetet. Ja és volt egy gixer is. 4. emeleten laktunk, lift nélküli házban, a földszinten volt a férjem műhelye és oda raktunk már előrecsomagolt cuccokat, a szemetet pedig lent a konténerbe. Sajnos félreértés során oda került egy zsák mindenféle, ami még kellett nekünk, férjem azt hitte szemét. Elmentünk a piacra, akkor derült ki, hogy hol landolt a csomag. Futás haza, én bemásztam a konténerbe /még szerencse, hogy kevés dolog volt benne, és kiválogattam a a varrógépemhez szükséges dolgokat, és más fontos dolgot. Soha nem felejtem el. Egy ismerősöm meglátott, hogy bent kukázok, /csak később derült ki, mert gondolom nem akart szégyeníteni, hogy mi történt. Akkor azért már jót nevettünk rajta.

Rita, igen így karamellizálódott a füge. Most nincs rajta érett, nem is jönnek a darazsak. Jaj még nem fényképeztem le, de nem szép látvány, még fent lógnak a környező fákon a flakonok.

Paggy elhiszem, hogy izgulsz az unoka miatt. Valami sprét be kell szerezni, ha esetleg használni kell


Ági, nem tudom mi az a videó amit feltettél, magyar felirat nincs. De nagyon érdekes, csak nem tudom mihez használják, így égetik be a festményeket?A te festményeidhez is használod?Vagy csak a vasalást mutatta be valaki. Az akvarellt is vasalni kell néha.
Ma valahogy kizártam magam a festőleckéből, annyira nem izgatott, mert rendkívül kezdőknek jó, de beiratkoztam, teljesen ingyenes, nagyon akarták, hogy csináljam, hát nem csináltam, majd holnap megfestem. Már visszavettek.
Szép estét, jó éjszakát.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 6. 13:22

Sziasztok Lányok..
Paggy, teljesen együttérzek veled, és jogos a felháborodásod! Ekkora sületlenséget a lányodék részéről. Nem is ragozom, mert nem akarok rosszat még véletlenül sem előrevetíteni! De ez így nem megoldás! Most én szégyellem magam a Lányod helyett hogy ennyire felelőtlenek ebben a sarkalatos ügyben.!

Ildikó, köszönöm a receptet...ki fogom próbálni, nem tűnik nehéznek.
Ki is írom majd egy írólapra s kiteszem a hűtőre!
Voltunk a mérésen, Samu megint meg akart védeni, s olyan szinten fogta a csuklómat, hogy még mindig látszik a körme helye.
De sikerült visszaültetni a helyére szerencsénkre. S innen mentünk a csarnokba gyümölcsökért, sikerült ott hagyni 1o ezer forintot, de majdnem mindent vettem. a Csarnokár kb > 12oo Ft majdnem minden...ami olcsóbb, az apróbb is és nem olyan szép.

Volt egy kis séta máma, úgyhogy be is vérzett a bokám, de már szívódik fel..annyira nem bírom a cipekedést, még akkor sem ha húzóskocsival vagyok is. Felváltva legnagyobb"örömömre" mindkét lábfejem begörcsölt... de aztán ahogy jött úgy el is múlt, de egy két helyen még sajog!! A kánya csípje meg az ilyen helyzetet.
Na mindegy, azt mondta a hölgy, akinél vásároltam, hogy még a héten biztosan lesz uborka, aztán már nem valószínű.
Igyekszem a héten megvenni két ládával, hogy aztán legyen értelme, hogy nekiállok eltenni! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 6. 22:24

Amit hoztam egy irtó jó példa arra,hogy milyennek kellene lenni egy közszolgálati tévé alapelvének.
Csak röviden:A PARTIZÁN alapvetően egy baloldali irányultságú média,mégis megpróbál objektív lenni.
Sokszor meghallgattam és megnéztem a Kata által ajánlott Hit rádió videóit.Ott is az a törekvés,hogy sokszor akar a dolgok mélyére ásni,szimpatikus nekem.Nem a világnézetük,hanem a törekvésük a mélyebb megértésre.Ezt az interjút csak az fogja értékelni,aki már látta a Partizán néhány adását.Gulyás Márton a Partizán létrehozójának egyike.

https://telex.hu/video/2022/09/06/gulya ... an-interju
Üdv:Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 7. 9:21

sziasztok Lányok!
Paggy, meghallgattam a videót, és nagyon tetszett, a pillanatnyi szünet, s közben vissza lehet úgy is hallgatni, hogy ami téma érdekel benne megtalálod, nem kell az egészet végighallgatni.
Közben meg ugyanazon az oldalon megnéztem egy cikket a régi vásárlások bevételek arányairól, érdekes volt nagyon.

Megyek, ki kell találjam mi lesz az ebéd. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 7. 10:39



húha
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 7. 16:57

Szia Kata!Köszönöm a videót.Üdv:Paggy
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. szeptember 7. 19:35

Végre alább hagyott a kánikula, ma kijutottam az Agostyán melletti Ágostonligetbe, az Ökofaluba. Ezen a nagyon szép helyen van a férjem fejfája is. Az alapítvány sok egyéb tevékenysége mellett lehetőséget adott néhány fejfa elhelyezésére is az akkor még alig egy méternyi magasságra épített templom mellett.
Az ökofalu része a Gerecse Natúrparknak, ismerkedjetek vele, hoztam pár képet.
A bejáratnál és kicsit arrébb:
Kép Kép
A templom már majdnem készen van, belül vár pár utolsó simításra, úgy tudom ökonomikus formában fogják használni.
Kép
Kép
Kép

Amit érdemes tudni a rotunda templomról:
2005-ben kezdte meg Dr. Nemcsics Ákos építészmérnök és kis csapata egy XII-XIII. századi rotunda hű másolatát a Tata melletti Ágostonligetben.
A közelben, 1992-ben bukkantak dr. Petényi Sándor régész vezetésével egy Árpád-kori körtemplom falmaradványaira.
Az ásatást vezető régész megemlítette, hogy meglehetősen ritka hazánkban az ilyen épen maradt rotunda.
Nemcsics Ákostól megtudható, hogy a rekonstrukciós tervek a fellelhető adatok szerint készültek, az építkezés a feltárt templom alapján történt. Az épület egy pici templom volt, ötven fő körüli befogadóképességű lehetett.

Holnap folytatom további képekkel.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 8. 7:48

Sziasztok Lányok!
De jó ilyen kellemes reggelre ébredni, mondjuk jól be is aludtam... :)) :D
A reggelin már túl vagyunk. biztosan lesz vihar, mert annyira fájnak az izületeim, meg a fejem is, hogy szikrákat látok!
Nem úszom meg gyógyszer nélkül.
Paggy, örülök hogy tetszett a videó, engem igencsak elgondolkodtatott. Nagyon szimpatikus volt a kis hölgyvendég.

Dorina, köszönjük a beszámolót, nem is tudtam én sem erről a ritka kincsről, ami Tatán épült fel. Ezért is érdemes jobban
ismerni a múltunkat! :) :D
Nem felejtettük el a névnapodat, biztosan nem néztél be a megfelelő helyre :)) :)) :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. szeptember 8. 17:21

Kedves Kata! Köszönöm szépen, hogy gondoltál rám, én azt sem tudtam, mikor van Dorina nap. Főként azért nem, mert ez egy álnév, amivel hozzákezdtem a fordításaim közzétételének. A név szép, nekem is tetszik, de esetemben a Dorina név egy elrontott anagramma.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 8. 18:34

Kedves Dorina, akkor viccesen megvezettél, de nem baj, szeretettel küldtem a képet :x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. szeptember 8. 18:35

Folytatást ígértem, íme:
Kép
A térképen látható, hogy Tatától keletre van Agostyán, igaz közigazgatásilag Tatához tartozik, ezért láthatjuk a nevét így: Tata-Agostyán, de egy önálló és szép falu.
A teleülésen túl, a Tardos felé vezető út mellett, nem messze az Agostyáni Arborétumtól található Ágoston-liget. A Tatától 7 km-re fekvő 20 hektáros terület, benne az Ökofaluval, a Gerecse Natúrpark része.
Az Ökofalunak nincsenek állandó lakosai, különféle eseményeknek ad otthont.

Agostyán (Augustin) a Gerecse nyugati részén fekvő 550 lakosú település. A falu és környéke már a bronzkorban is lakott hely volt, erről tanúskodik az itt feltárt urnatemető. Első okleveles említése 1343-ból való, ekkor Anustyan néven említik. Néhány évtized elteltével, 1383-ban már Agostyán néven szerepel az Ábostyáni család és a tatai apátság birtokaként. 1440 és 1446 között a tatai vár ellátása volt az itt élők feladata. A középkori falut a törökök 1543-ban elpusztították, a terület lakatlan pusztaság maradt egészen 1733-ig, amikor III. Károly király gróf Eszterházy Józsefnek adományozta. A földesúr hívására a németországi Würzburg és Bamberg tartományokból római katolikus vallású bajorok telepedtek le itt. A betelepítés után Ágostyánnak mondták a község nevét, illetve a német Augustin szóhoz való hasonlósága miatt Agustinnak is kezdték nevezni.
Gondolom, többen rájöttek már, hogy a település neve az Ágoston névből ered, a falu védőszentje is Szent Ágoston.

A tegnap mutatott rotunda belső képei:
Spoiler: mutasd
Kép
A bejárati fölötti résablakok
Kép
Az oltár helye (látszik még az építők létrája, hátravan az elhurcolkodás)
Kép
Az oltár helye mögötti résablak, éppen olyan kicsi, mint a többi,
de közelről fényképezve ilyen, és látható a kinti zöld növényzet.


Az erdő képei:

Áttör a lombokon a napfény
Kép

Sok évet megért galagonya a göcsörtös törzsével.
A Gerecsében nagyon gyakori az előfordulása.
Kép

Egy artézi kút az erdő közepén, jelzi az Ökofalu jelenlétét
Kép

Van még tovább, pár kép az Ökofalu tevékenységéről:


Spoiler: mutasd
A tájba illő ház, általában a gondnok használja.
Kép Kép

Vannak állatok is, most a birkákat és kecskéket tudtam lencsevére kapni.
Ezt a fajta barna kecskét még nem láttam itt, korábban fehérek voltak.
Kép

Nem csak illemhely van, és nemcsak annak használata után,
hanem bármikor kezet moshat a látogató így, ha szükségesnek érzi.
Kép
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. szeptember 8. 18:42

Holnap még bemutatom a Szent László dombot, ez egy különösen szép része az Ágoston-ligetnek.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. szeptember 9. 1:43

Akkor most befejezem az Ágoston-liget témát. A képek azt a magaslatot mutatják, pontosabban onnan a kilátást,
amit neveznek "gyógydomb"nak is, Szent László dombnak is. Azt nem tudom, segít-e gyógyulásban az ott tartózkodás,
de ott lenni lélekemelő és nagyon jó érzés.
A képek:

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

A fotós árnyéka a tájban:
Kép

Rövidke videó az előbbekről:


Végül, az alapítvány elérése, ha kíváncsi rá valaki:
Spoiler: mutasd
https://www.teaagostyan.hu/
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 9. 8:44

Szisztok LÁnyok, Szia dorina! Élvezettel nézegettem a képeket, s olvastam soraidat. Csodás a videód is. :-bd :flower1: :littlehearth:
Még fiatal koromban voltam Tihanyban anyuval, az ottani csodás környezetben. Ha csak eszembe jut is, megdobban a szívem, annyira tetszett.! :) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 10. 7:18

Jó reggelt.
Pár napja, hogy nem írtam, de itt jártam.
Dorina nagyon köszönöm a fotókat. A körtemplom nagyon szép, csak valamiféle gombához tudom hasonlítani, ami úgy egycsoportban nő.
Rita, remélem sikerült az összepakolás.
Kata és Paggy jól vagytok ugye? A többiek, akiket régen olvastam szintén ugye?
Jöttök néha ide olvasni?
Nálunk mostanában beköszöntött az "esős évszak". A kertem az utolsókat rúgja. A barackfa leeresztette a termését a földre.
Festettem egy kis képet 5 naponta 10 perc festegetéssel. Nagyon élveztem. Nem tudom hoztam-e az olajfás mediterrán képemet. Ha nem akkor majd megmutatom. Áginak tartozom a nádtollal, ami rém egyszerű. Nem használtam mostanában.
Hogy vannak az állatkák?
Mindenkinek szép hétvégét kívánok sok szeretettel.
A/5 akvarell
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég