Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 6. 13:40

Kép
Kevin Best fotós
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 6. 13:47

Kedves Rita és kedves Lányok!Azonnal folytatom,mert Rita "asztali csendélete" kapcsán ismét bekukkantottam kedvenc modern,nemzetközi fotógalériámba/ LUMAS Art Fotó Galery BUDAPEST/,ahol rengeteg jó fotó van.Itt Budapesten a Honvéd utcában található/világszerte rengeteg helyen/ , többször voltam már ott,valamint mutattam is NEKTEK.Senki ne rémüljön meg,mert sok esetleg nemtettsző fotó is van,de amelyik mégis,ha rákattintasz kinyit egy kincsestárat.
Beteszem ide a linket.
https://www.lumas.com/search/az/
Most pedig visszatérek Rita gyönyörű havas képeihez és megnézem Ildikó fotóit. :flower1: :-bd
Rita!Tényleg nagyon jó,hogy ennyiféle étel van/BATYUBÁL/ ,mindet megkóstolnám,de leginkább a grillhúsokat,a medvehagymás öntetet,a hínáros tofut és sajnos,innék kávét és coca colát :(( :(( ,mert mindkettőt szeretem.Utóbbit csak nagyon ritkán iszom,mert nem tudnám abbahagyni.
Mekkora hó esett nálatok!!!ÁmuldozoK rajta.Jaj, majdnem elfelejtettem,megdöbbentem,nyitva voltak az üzletek Miskolcon????Itt Budapesten hatalmas bírságot kellene fizetni,ha a rendőrség cirkálva meglátja.Nagyon köszönöm a havas és csendéletes fotókat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 6. 14:11

Ildikó!Úgy tetszik a meggyes fotód!!!!Annyira jó emlékeket idéz fel bennem.!
Végül is túlvagy a szeretetteljes vendégségen .Jó lehetett,mert együtt voltatok!Picit "irigylem".
Spoiler: mutasd
Addig én nem mehetek,mondja a lányom,amíg nem oltatom be magam.Azt mondja engem féltenek.Persze jönnek a ház elé látogatni,s ott 1,5 méterről találkozunk.Sok mindent hoznak,de inkább időt adnának!Még mindig betegeskedem,addig amíg nem kerülök egyensúlyba nem merem magam beoltatni.
Nálatok is finom ételek voltak és a locsolásból sem maradtál ki.Ez jó dolog.Úgy vélem,sétálni muszáj,mert akkor ,ha nem már nem tudunk majd felkelni sem.IGAZ MÓDJÁVAL !!!
Ildikó!Köszönöm szépen a szép képeket.
Sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 6. 15:41

Kedves Lányok és NEM LÁNYOK!
Figyelmetekbe ajánlom ezt a gyönyörű természetfilmet.A tanítványom hívta fel rá a figyelmem.Több mint 1 órás,de szép nyugiban este egy jó tea mellett a lelkünket simogatja és megtanítja nekünk mi a fontos.Nagy tanítónk a TERMÉSZET.IAnnyira gyönyörű film,hogy be is fejezem a szövegelést.

Köszönöm szépen kedves tanítványom. ^:)^ :littlehearth: Paggy
Magyarországon forgatták,teljesen elzárt természetvédelmi területen.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 6. 16:48

Paggy este fogom megnézni mit is beszélgetnek a fák. Biztos ott laknak a tündérek és a manók. Csak csendben kell lenni,mert ha megreccsen egy ág, akkor bizony odébb állnak, valami biztonságos helyre. Jól kijönnek egymással, sőt még talán terülj asztalkám is lesz, ahogy a feltett képeken is látszik. Csodaszépek.
Most éppen félbe vagyok Biri fantasztikus sorozatával, 14 rész, és a "lódoktor" levesz a lábamról.
Itt hideg szél fúj, nagyon nemszeretem idő van.
Mostam /feketéket/ és ki is tettem, félig meg is száradtak, már nem sok kell neki itt bent.

Rita nálatok nagyok sok hó esett, itt már nem is látszik.
Bekereteztem a pillét. Fekete és vékony aranyozásos keretet kapott, na mondjuk a paszpartu - én általam vágott, nem dicsérhetem magam érte.
Ma henyélős napom van. Tehát majdnem a "magamé" vagyok.
Hogy a séta meglesz-e holnap nem tudni, ahhoz a szelet el kéne zárni, valami jó helyre és hét lakat alatt őrizni.
A meggyfa virágai most jönnének, épp ma néztem meg, remélem nem fog elfagyni. barackfa virágokban még nem vagyok biztos.
Életem első almafa metszése is hajt, de hogy hoz-e termést azt nem tudni, mert fogalmam sincs mit vágtam le,vagy hagytam-e rajt termőrügyet.Nem értek hozzá, csak csináltam, mert borzalmasan nézett ki.
Kertem nyári virágaiból

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 7. 7:41

Paggy, legalább egy akkora asztal kellett volna ötünknek, mint ami a te képeden van. =)) Van is, de még
nem szedték elő a nászomék a kerti bútorokat.

Lehet, hogy rosszul tudom, de te magad, a saját üzletedben dönthetsz úgy, hogy ünnepekkor is kinyitsz.
Azt nem tudom, hogy alkalmazottat lehet-e dolgoztatni ilyenkor, de ha te saját magad állsz be a pult
mögé, az megengedett. Bár ha a MacDonald'sre gondolok... ott nem a tulajok, hanem alkalmazottak
dolgoztak húsvét hétfőn...

Ildikó, én a bográcsozást is nagyon szerettem. Nagyon sok mindent főztem benne, olyat is, amire más
nem gondolt, például töltött paprika, vagy tejfölös karfiolleves. Mennyire másabb íze van mindennek
szabad tűzön! A kazánban elszenesedett, és el nem égett famaradékokat egész télen gyűjtöttem egy
papírdobozban, gondolva a nyárra. Ezek már nem égtek, csak izzottak, és két közepes méretű darabbal,
egy egész kondér ételt meg lehetett főzni.

Emlékszem az ázsiafan barátnőidre, akiknek vitted a sorozatokat. Arra is emlékszem, hogy próbálgattad
tanítani őket, de nem mindig volt sikerélményed benne. Ezek szerint mégis elboldogulnak már maguktól is.
Hát, tőlem már nem fognak semmi újat látni, továbbra se kívánja egy porcikám se a fordítást, és így,
hogy unokázni fogok fél évig, hiába is kívánná.

De jó látni a fotóidat! A nyarat idézi, az itteni bolond hidegben. Szeretem az olyan kis csendéleteket, mint
a rózsás képed. Harsogó cseresznye! Falnám! A hortenziáról jut eszembe, hogy abban a barna öblös
cserép vázámban, amiben a húsvéti dekorációm volt, ősztől tavaszig száraz hortenzia csokor szokott
lenni, amit Margitkától, a szomszédasszonyomtól szoktam kapni. Nem szárazként kapom a virágokat,
hanem a vázában állva szoktak megszáradni. Az idén nem tudom, honnan lesz hortenziám. Lehet, hogy
a piacon fognak árulni.

Délután már semmi nem maradt a hóból. Bár nagyon hideg volt, de annyira mégsem, hogy ne tudjon
elolvadni.

A fekete-arany keret nagyon mehet a pillangós festményedhez.

Ti láttatok már ilyen kakaót? Mi értelme van? Egyáltalán van értelme? Húsvét hétfőn fotóztam az egyik kisboltban,
ahová vízért mentem be.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 7. 8:04

Sziasztok Lányok! Köszönöm a sok élményt, beszámolóstúl, képestül! :ymhug: :x :littlehearth:
Ildikó, gyorsan írom, hogy amikor a még kisebb fákat metszettem, remek segítőm volt a METSZÉS ABC-je c. könyv, mindig megnéztem hol kell metszeni, minek kell látszódni! Érdemes megnézned, egyik legkedvesebb kertészeti könyvem volt.
A nyári virágaid csodaszépek. Nekem is voltak a Sashegyi kertemben anno.. Apunál nem miután nem anyu gondozta a virágos részt, + a bárányok anno mindent lelegeltek... :((

csodásak a kerti képek, ahogy a havasak is, bár nem igazán díjaztam, hogy karácsony helyett most esett. Én is remélem, hogy nem minden fagyott le ezekben a napokban, mert nem fog tudni minden újra virágozni!

Tegnap filmes napom volt, csak hideget ettünk, hogy minden elfogyjon! még mára maradt egyszeri evésre sonka és tojás, de tegnap hozott a kisboltból a szomszédasszonyom friss kenyeret, hát nagyon finomnak éreztük, mert vasárnapi lejárt kenyeret ettünk.

A fás filmet majd a kisszobában Samuval nézzük meg, mert biztosan nagyon szép de ha nagyon nem lenne kedve hozzá akkor majd csak magam. Olyan jó pedig legalább így barangolni! :D

15. én megkapom majd a 2. oltást, és akkor már hamarosan mindenfelé mehetünk, Bár Samu még nem kapott, de mivel a maszk így is úgy is szükséges rossz marad még egy ideig rá könnyebb lesz vigyáznom mint mindkettőnkre egyszerre!

Nagyon várom már hogy kiülhessünk egy teraszra süteményt enni! Nem magáért a süteményért, hanem a vendéglőkért, hogy minél előbb talpra állhassanak! :D :-bd

Ma már használom újra majd a tisztító gépet, ma a nagyszoba reluxája lesz soron.

Mindenkinek nagyon szép hetet, ez még rövid lesz, de legalább már egy kicsit visszatér a normalitás!
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Elfelejtettem válaszolni, az ilyen epercsoki marhaságokat még megkóstolni sem érdemes, mert mert egyik íz sem az igazi keverve! Még ha rumos lenne... :)) :)) :)) .
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 7. 11:47


csodaszép :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 7. 19:17

A Miskolci Nemzeti Színházról, és környékéről mesélnék most képekben.

Ez Magyarország első kőszínháza. Klasszicista és romantikus stílusban épült 1847. és 1857. között. Az első színházi
épület, amelyet 1823.-ban adtak át, a tűz martaléka lett az 1843-as nagy tűzvészben, a múltkor említett, a Hősök
terén álló minorita templomhoz hasonlóan, amely szintén súlyosan megrongálódott ebben a tűzvészben.

Az 1990-es években, gyökeresen új elképzelések szerint nagyszabású átalakítások kezdődtek, melynek révén Miskolcon
Közép-Európa egyik legösszetettebb színházi együttese jött létre. A megújult Miskolci Nemzeti Színház összterülete
az eredeti méret kétszeresére, 15 074 négyzetméterre növekedett. Az épületegyüttesben a nagyszínpadon kívül még
négy játszóhely található: Csarnok, Kamaraszínház, Játékszín, Nyári színház

A netről szedtem le az színház épületegyüttesének makettjét. Próbatermek, színészlakások, raktárak, irodaépületek,
a Játékszín, a Nyári színház, a Kamaraszínház, színészmúzeum, a Nagy színház látható a képen. Az épületek egy nagyon
hangulatos terecskét, az ún. Déryné udvart fognak közre.

Kép

A kis fehér papíron olvasható, hogy az a Déryné utca, na én ezen a kis utcácskán sétálva készítettem a fotókat.
Képzeljétek el, hogy a makett mellett látható fehér fal mellől indultam, amíg el nem jutottam a rá merőlegesen lévő
Széchenyi utcáig. A sarkon bekanyarodtam, majd az utcára kilógó főbejárat mellett lévő árkádok alatt bementem a
Déryné udvarba. Ott lefotóztam a színészlakásokat, mega művészbejárót, és az udvar másik végén kiballagtam.

Szóval, ahol a fehér fal van, ott ér véget a Hősök tere, a Nagyboldogasszony templommal, a két gimnáziummal,
a Nagypostával, meg a zsinagógával. A zsinagóga mellett megyek be a Déryné utcába:

Kép

Visszapillantva:

Kép

Aztán következik a Játékszín Kamaraszínház

Kép

Kép

Majd a Nyári színház bejárata:

Kép

És a Színészmúzeum:

Kép

Végül a Nagyszínház épülete:

Kép

Az utca túloldalán egy stílszerűen Tháliáról elnevezett söröző, és egy Déryné presszó található:

Kép

Kép

Majd a Déryné utcáról ráfordulok a Széchenyi utcára, ahol a színház kiugró főbejárata található.

Kép

Elhagyva a bejáratot besétálok a színészek képeivel díszített oszlopsorok mellett a Déryné udvarba.
Baloldalon a színészlakások ablakainak szivecskés spalettái láthatók. A baloldali kis átjárón megyek
majd ki az udvarból.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 7. 19:24

Paggy, teljesen véletlenül, egy újságcikkből tudtam meg, hogy mi a szöszt ácsolnak a Hősök terén:
a Nagyboldogasszony templom két új toronysisakját. A téren van hely elég, így a járókelők szeme
előtt készülnek el.

https://borsod24.hu/2021/03/30/igy-halad-a-miskolci-minorita-templom-felujitasa-fotok/

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 7. 20:18

Köszönöm ezt a szép körsétát, most látszik csak hogy a hatalmas hó és a láz miatt miről maradtam le anno, de sebaj, most viszont csodaszép ismertetőt kaptam Ritától! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 7. 23:33

Halihó,annak aki még ébren van!Nagyon köszönöm Rita a sétát.Igen hallottam,hogy mennyi színháza van Miskolcnak.Igazán jó dolog.És vajon milyen darabokat játszanak ennyi helyen?Még arra is emlékszem kicsit,hogy izgalmas előadások vannak.Szépek,rendezettek,békések az utcák.Kedves Rita!ha esetleg egyszer lesz kedved ,írnál a város múltjáról?Valamelyik este a Trend FM rádióban,csak félfüllel és csak picit ,hallottam valami olyasmit,hogy borvidék volt?????Igaz ez?Gondolom,majd ha lehet fogsz kirándulni is .Őszinte kíváncsisággal várom,hogy Angliából való visszatérted után milyen sétákat teszel.Rettenetesen drukkolok,hogy utazhass!!! :-bd :-bd :-bd
Vajon hogy fogják a toronysisakokat beemelni?
Kata!Minél előbbi oltást kívánok.A 15-e már közel van. \:D/
Már nagyon fáradt vagyok,mert nehéz napom volt.Mindenkinek köszönöm a figyelmet és az ittlevést.Jó éjszakát!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 7. 23:52

Most pénteken lesz!!! :ymparty:
https://welovebudapest.com/program/paul ... ne-eloadas
Paul Foster színdarabja a világtörténelem egyik legnagyobb és egyik legellentmondásosabb alakjának, I. Erzsébetnek, a modernkori Anglia megteremtőjének állít emléket. A felvétel 2020-ban, az utolsó előadáson, nézők jelenlétében készült a Szkéné Színházban.

Szereplők: Fodor Tamás, Bercsényi Péter, Bodor Johanna, Herczeg Tamás, Kaszás Gergő, Keresztény Tamás, Király Attila, Nagypál Gábor, Tamási Zoltán, Tóth József
Rendező: Szikszai Rémusz
Megosztás
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 8. 9:38

Paggy, biztosan tudok majd Angliában is fotózni, csak nem sok időm lesz a gép előtt ücsörögni.
Na, majd meglátjuk, hogy lesz, egy biztos, igyekszem majd jelentkezni onnan is.

Miskolc történelméről semmit nem tudok, a fotókhoz a wikipédiából okosodom. Minél többfelé
mászkálok majd, annál jobban össze fog állni a kép a városról... gondolom én... Most gyalog
megyek mindenhová, mert nem vagyok hajlandó 500 forintért jegyet venni (oda-vissza 1000 Ft).
Ha hazajöttem veszek nyugdíjas bérletet, akkor messzebbi helyekre is eljutok majd. Már nagyon
várom a kilátót például. Tudjátok, nagyon szeretek magasban lenni. =))

Egyébként azt már most megfigyeltem, hogy több üzletnek a kirakatát a régi Miskolcot ábrázoló
képekkel dekorálták. Még csak pár helyszínt tudtam beazonosítani. Hoztam pár példát.

Miskolc már a középkorban is kereskedőváros volt, aztán a 19. században nagyarányú ipari fejlesztésekbe
kezdtek, ami miatt iparvárosként él a köztudatban. Ezért is nevettem nagyot ezen a névtáblán:
Aranykasza söröző

Kép

Az üzlet kirakata tele van pakolva régi fotókkal, és leírásokkal. A hét fotóból csak kettőt teszek be,
mert az ezeken lévő épületeket azonnal be tudtam azonosítani. Az elsőn a színház épülete látható
jobb oldalt, a másikon meg a ma már Tulipán-tömbként, régen Singer-palotaként ismert saroképület
látható, amit az üzlet mellől le is fotóztam, hiszen ott van nem messze tőle.

Kép

Kép

Kép

A Déryné presszó kirakatában hét régi fotó látható, ezekből csak négyet teszek be. Az elsőn a színház
épülete látható a háttérben, az előtérben pedig duhajkodásból hazatérő jól öltözött urak. Lehet, hogy
előtte színházban is voltak. :))

Kép

Itt a Déryné utca bejárata látható a Hősök terén lévő Nagyboldogasszony templommal, és bal szélen a
Berzeviczy szakgimnáziummal, ami régen is kereskedelmi iskola volt, és ma is. Innen kezdtem én is a sétát
a színház felé.

Kép

Ennek a borozónak a kirakatában lévő régi fotó neves kereskedőházakat mutat be.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 8. 9:54

Képek még a tegnapelőtti havas délelőttről és délutánról. Az első két fotó még az erkélyről
készült. Dél körül már csak szemerkélt a hó, akkor elindultam a piacra. Ekkor már erősen
olvadni kezdett mindenütt a hó, de azért elég hideg volt ahhoz, hogy másnap reggelre még
nyomokban maradjon belőle (utolsó két fotó).

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 8. 9:58

Nem tudom máshol hogy van, de itt az épületben az a szokás, hogy a lakók minden héten
kitesznek 5 liter vizet az ajtó mellé a lépcsőház felmosáshoz.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 8. 10:04

A tegnapi bandukolásom közben kaptam lencsevégre ezt a hatalmas függőleges felhőtömböt.
Emlékszem, hogy tavaly is fotóztam már egy ehhez nagyon hasonlót, ki is tettem ide akkor.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 8. 17:19

Köszönöm Rita, egyre több és szebb képeket ismereteket kapunk Miskolc múltjáról jelenéről. S mennyire más így, hogy az ember tudja, hogy ezek a képek a te sétád és kezed eredményei! azt a felhőt igencsak sikerült elkapnod! remek! :D :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 8. 19:06


Ehhez nem is kell semmit hozzátenni!

:flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 8. 19:26


:flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 8. 19:53


na ezt kerestem...csodálatos! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 9. 8:45

Köszi, Kata a videókat, később belehallgatok mindegyikbe, kivéve az utolsót. Őszintén szólva kiver
a hideg Vásáry Andrétól.

A Széchenyi utca Miskolc belvárosának főutcája, ami igazából egy sétálóutca, csak a villamos jár rajta.
Ezzel párhuzamosan (egy utcával feljebb), folydogál a Szinva patak. Általában békés kis patakocska,
de volt már, rá példa nem is egyszer, hogy jól elárasztotta Miskolcot, nem véletlen, hogy megmagasították
a medrét. Kétszer futottam neki, hogy készítek fotókat a Szinva hídjairól, és a Szinva teraszról, mert
első alkalommal hazakergetett, mit kergetett, hazaűzött egy hirtelen kerekedett borulat. Először erről
teszek be képeket.

Már a Szinva teraszon jártam, amikor hirtelen elsötétült az ég. Persze nem hoztam magammal ernyőt,
pedig pár nappal előtte - akkor is muszájból - vettem egyet az egyik Rossmannban. És nekem még
vásárolnom is kellett, úgyhogy gyorsan elindultam A Sparba.

Kép

A Sparból kijőve már ez volt felettem:

Kép

A Búza téren azt éreztem, hogy talán magam mögött hagytam az esőt, a piacot elhagyva már biztos voltam
benne:

Kép

Kép

Na, és akkor jöjjön a Szinva, és a Szinva terasz, ami a Borsod Online Önnek melyik a kedvenc miskolci tere?
szavazásán az első helyet érte el.

Miközben mentem a térre, a patak hídjairól is készítettem egy-egy fotót. Milyen szép lehet a látvány nyáron,
amikor már minden zöld.

A jobbra lévő épület végében van az az étterem, aminek az üvegezett, húsvétra díszbe öltöztetett teraszát
már korábban megmutattam.

Kép

Itt van, ni:

Kép

Menjünk tovább, ha erről a hídról lejövök, Manccsal találom szemben magam.

Kép

Kép

A Szinva terasz. A szemben lévő végére érkeztem meg, de innen lehet jobban rálátni. Két oldalán szórakozóhelyek,
kocsmák, éttermek, sörözők, presszók, cukrászdák vannak. Nyáron, a szemben lévő nagy kivetítőn sportversenyeket
szoktak kivetíteni, és lehet közösen drukkolni, de más eseményeknek is színtere a terasz. (A második képet a netről
vettem.)

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 9. 17:27

szia Rita! nem engedi nézni a képeket, újra fel kellene tenned, mert diagnosztikával sem engedi... :((
:ymhug: :flower1: :littlehearth:

Nekem sem kedvenc , csak meglepődtem...le is törlöm... :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 9. 17:51

Nem tudom, mi lehet a baj, ugyanúgy tettem ki a fotókat, ahogy máskor is. Én mindegyiket
látom. Jó lenne tudni, hogy mások látják-e vagy sem.

Na, most már nálam is vacakol. Hol mindet látom, hogy meg csak párat. Vacakol a fórum.
Várjunk egy kicsit, hátha szerverhiba.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 9. 20:39

Örömmel jelentem csak szerverhiba lehetett, már ki is gyönyörködtem magam a képeken! Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég