Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 26. 18:38

Paggy, örülök, és mindenkinek nagyon szép estét továbbra is! Megyek valami könnyű vacsorát összeütni! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 26. 19:35

Hú lányok, voltam kutyázni!
Gyönyörűséges 4 éves német juhász lánykutyát dögönyöztem.
A férjem mondta, hogy meglepődött, mert vele jó ideig tartózkodó volt, hozzám meg azonnal odajött farkcsóválva, simogattatta magát.
Ramos itthon tüzetesen végigcsekkolt merre voltam. A párom meg is volt sértődve, hogy őt nem. :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 26. 20:11

Lányok!Egy tüneményes,szívet melengető filmet láttunk.
A cshilgoki nagymamák japánul tanulták meg a szorzótáblát, és egész életüket úgy élték le, hogy koreai nyelven írástudatlanok voltak, mivel 1938-ban Korea japán főkormányzója minden iskolában betiltotta a koreai nyelv használatát és oktatását. Ezek a nagymamák mindent megtettek gyermekeik oktatásáért, a rettenetes terheik és a kemény munka ellenére. Egy nap koreai iskola nyílik a faluban, ami teljesen lázba hozza őket. Ahogy megtanulják a koreai ábécét, olyan irodalomszerető hölgyekké válnak, akik a világon mindenben a költészetet látják. „Versek itt. Versek ott. Versek mindenütt.”

Ez a leírás nem pontosan fedi a tartalmat.
Nagyon idős nénik,akik nem tudnak koreaiul írni és olvasni ,egy tündéri negyvenes tanárnőtől megtanulnak.De közben ,szó van benne a szeretetről,a magányról,az egymás segítéséről ,az éneklésről és arról,hogy még ilyen idősen is érdemes tanulni .Valamint,hogy a KÖZÖSSÉG OLDJA A MAGÁNYT ÉS ÉRTELMET AD A MINDENNAPOKNAK. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Köszönet az alkotóknak,a fordítónak és a lehetőségnek,hogy megnézhetjük,ÉS!!! :flower1: Birinek :flower1: ,aki megvette nekünk időben a jegyet :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Holnap találkozom Dorinával/ha az ÉGIEK is ÚGY AKARJÁK/ A MESTER ÉS A HALÁSZ c.film megtekintésekor.
Rita remélem szerencsésen megérkeztél!!! %%- %%- %%- %%- Ágika!De jó,de jó!!Nem akartad hazahozni?Kata és Samu! :flower1: :flower1: :flower1:
Üdv az ÖSSZES FÓRUMOS "CSAJNAK" és esetleg" PASINAK".Paggy %%- @};-
Itt a részletes kritika a filmről/JÓ!!!/Biri blogjából kölcsönöztem. :littlehearth:
https://koreainhungary.blog.hu/2021/09/ ... versklubja
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. szeptember 26. 21:37

Sziasztok Kislányok!

Itthon vagyok már egy ideje, de csak most keveredtem gépközelbe. 12:20-kor szállt le a gépem, aztán
hosszas sorban állás után végre megnézték az útlevelemet, meg a negatív tesztemet, és jöhettem haza
a fiammal meg a menyemmel. Beugrottunk a menyem szüleihez (nagybeteg az apukája), aztán mentünk
tovább bevásárolni, hogy legyen itthon valami, amiből gyorsan főzök vacsorát magamnak. Megfőztem,
mostam egy adagot, és most a megérdemelt pihenésemet töltöm elmaradt yt videókat nézegetve.

Bár nem akkora a por, amilyenre számítottam, de nemcsak a vízszintes, hanem a függőleges felületeken
is van bőven. Szóval egy nagyon alapos nagytakarítást tervezek a csempemosástól az ablakpucolásig,
a függönymosástól az ajtók lemosásáig.

Közben már azt is nagyon várom, hogy holnap elmenjek az innen nem messze lévő művészellátóba, meg
a város központjában lévő kreatív boltba, hogy alapanyagokat vegyek az új hóbortomhoz. Már nagyon várom,
hogy kipróbálhassam magam. Elsősorban akril és vízfestékre, meg különféle papírokra van szükségem.
Nagyon izgulok!

A nászuram megkért, hogy nem főznék-e neki is a magam ételeiből. Természetesen szívesen megteszem,
de annyira más ételekhez van szokva, meg a kemó miatt étvágya sincs, félek csalódni fog. Ezt ő is belátta,
de azért ki szeretné próbálni. Úgyhogy holnap indiai ízesítésű édeskrumplis vöröslencsét fogunk enni
szójaszószos gombával. Kíváncsi leszek, mit szól majd hozzá.

Még nem olvastalak el benneteket, de be fogom pótolni.

Jó éjszakát mindannyiunknak!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 26. 22:13

ISTEN HOZOTT ITTHON RITA!!!! \:D/ :-h :-bd :flower1: :littlehearth:



ÉRDEKES 42 perces riport Földes András újságíróval,aki most jött haza kalandos útjáról AFGANISZTÁNBÓL!!!!Meglepően kedélyes riport,mert bár fene tudja mi lesz,de a lakosok egy része megkönnyebbült,hogy veszély nélkül kiléphet az utcára......de azután elkomorul a "szín" és a nők........A tálibok is a külföldi segélytől függnek vagy ÓPIUMORSZÁG MARAD.Hallgass bele,nem hosszú!
https://www.klubradio.hu/archivum/regge ... dras-20106
Csak olyan műsort teszek be,amiben napi,magyarországi politika nincs,ezért mindenki számára megnézhető,meghallgatható. :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 27. 6:29

JUHÉÉÉÉ!!!! Végre Itthon! Isten hozott RITA!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :ymhug: :littlehearth:
PHŰ de nagy kő esik le a szívemről! \:D/ \:D/ \:D/

Örülök hogy épségben megérkeztél, s máris mennyi mindent elterveztél! Csak győzzed majd! De azért vigyázz is magadra, ne ess a ló túlsó oldalára! Elfutni úgysem fog semmi előled! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Paggy, köszönöm az ismertetőt, biztosan meg fogom nézni majd a filmet! szeretem az ilyen építő, annak ellenére szívderítő filmeket, hogy rengeteg nehézségen kellett átmenniük. ;) :D további jó szórakozást a többi filmekhez.!
A többieket meg szeretettel üdvözlöm innen Győrből! :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Afganisztánról majd én is hozok beszámolót, riportot! :x De jó hogy nem odaszülettem! x_x

Ági, jól megnevettettél! szóval ezek szerint igencsak jól sikerült a kislánnyal a randevú! Szegény párod igencsak meghökkenhetett a kutyus viselkedésén ;;) :)) :)) :))

Mindenesetre nagyon örülök, hogy sikerült ez a kis családi kaland! Azt hiszem, Ramosnak nem lett volna ellenére az
ismerkedés! :)) ;)

Itt most szemerkél az eső, és 16 fok van. Határozottan kellemes. Mindenkinek kellemes hetet kívánok! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 27. 8:01

Jó reggelt.
Üdvözlet Ritának, örülök, hogy szerencsésen haza érkeztél. Nagyon fogsz hiányozni a szeretteidnek, és neked is ők. Én is izgalommal várom a műveidet.
Paggy majd megnézem amit feltettél.
Ági, biztos megérezték a kutyák, hogy te jó barát vagy, ezért is voltak nagyon barátságosak veled.
Kata veled többször több helyen is találkozom. A sütiződet "irigylem" na csak igazán jó szándékból.
Tegnapi bolyongásom képei /telefonnal fotózva/.
Képpic image upload
Kép
Kép
gesztenyetermés
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Képonline free photo storage
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 27. 10:41

Szia Ildikó, neked is szépséges napot és hetet kívánok, nagyon örülök, hogy ha egy röpke pillanatra is, bekukkantottál :ymhug:
Nagyon tetszenek a képeid, olyan Bakonyos... az a kis házikó, meg ha eladó lenne már repülnék is megnézni!
Nagyon tetszett az is ahogy a ház alja körbe van rakva hogy az eső és a sár ne rongálja!
Meg is néztem a többi képet a facen, hát gyönyörű! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 27. 11:13

Hozom a képeket...amik a napokban készültek...
Kép
fehércsokis mindenmentes
Kép
málnás változat
Kép
Kép
Kép
:-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 27. 12:44

A sütemények nagyon guszták.
Kérek szépen egyet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 27. 13:32

Kedves Lányok!Minden nagyon klassz,amit feltettetek,szerda este jövök tüzetesen megnézni.Most csak átfutottam. :flower1: :flower1: :flower1:
DE ILDIKÓ!Te tényleg ilyen filigrám hölgy vagy ,mint az árnyékod mutatja???Azt képzeltem töltöttgalamb alakod van. :)
Futok krumplis pogácsát sütni.Kész az ebéd zukkiniből "tökfőzelék" és hozzá főttsonka.Persze nem nekem,hanem a páromnak.Nekem üres basmati rizs pici snidling+petrezselyem,kacsamell/1/4/vajon pirítva.Képzelhetitek,alig ehetek rendes ételt!Csak kacsát egészen-egészen frisset,marhahúst,halat 24 órán belül levágás után.Valamint natúr zöldségeket minimális olivával.Mozarellát,laktózmentes vajat,2 evőkanál tejet,friss túrót,köleslisztet,rizslisztet és tésztát és néhány gyümölcsöt+ csak a tojás sárgáját,vagy fürjtojást/még nem ettem/.Kacsazsír,kókuszzsír.Nehéz átszokni,mert nem úgy ahogy Rita finomra készíti.Ja és,ami jó ,májat /kacsa-csirke/ehetek.Ezt tehetem a rizs-kukoricalapokra.Snidling hagyma helyett,de az is pici.Pár szeletke zöldpaprika igen.DE!!!!Paradicsom,padlizsán,bab,olajos magvak,borsó,füstölt cuccok,édességek,lisztek/búza-rozs/élesztő,üdítők,teák,sertéshús,felvágott ,szalonna....TILOS!!!!! 8-X
Megyek sütni a páromnak.Délután film:

Biri blogjában a KAGYLÓHÉJBAN mindent megtaláltok a filmfesztiválról.
Lányok!Előre is köszönöm a fotóitokat és a hozzászólásokat.Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 27. 16:05

Akkorát nevettem Paggy. Nem voltam soha kövér. Baba koromban igen. Utána a 3 testvérem közül, én voltam a legsoványabb. Anyukám mindig mondta, hogy én is pont azt kapom, amit a testvéreim. Egy idő után ketten maradtunk a Hugommal. Két testvérem meghalt. 11 és 35 éves korban.
Kis kitérő volt bocs. Olyan vagyok, igen, talán még egy kicsit kövérit a hátizsák, ami oldal látszik.
Azt hiszem M-es a méret, amit néha elkapok itt-ott. Nem nagyon vettem mostanság ruhát, ami igazán olyan alkalmi. alkalom sincs.
Nagyon sajnálom, hogy ekkora tiltás van az ételek terén. Milyen betegség ez, ami nem engedi a napi majdnem normális étkezést. Én a zsírosat, /jaj szalonnát szoktam enni, főleg az erdélyit/ a laktózos dolgokat nem ehetem. Epeműtétem is volt, egy hét alatt meggyógyultam belőle, pedig hónapokkal e lőtte csak kenyérhéjat ettem. Azért valamennyit vigyázok. De a tiéd nagyon szigorú, de ha így vagy jól, akkor kell csinálni.
Esett az eső nálunk, reggel még leszedtem az érett paradicsomot, és virágot, hogy megyek a temetőbe, de nem értem ki vele.
Várom a gázszerelőt, ma este, vagy holnap reggel jön. Nem tudom bekapcsolni a gázkazánt. Mindjárt ellobban a lángja, aztán most már szikrát sem ad a nyavalyás. A vegyesbe nem akarok begyujtani, mertmire azzal kicsit felmelegszik a lakás, a hosszú folyamat.
Mennem kell sütöm a pogit, nehogy elégjen.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 27. 17:15

Ildikó, remélem nem égett meg a pogácsa. Én mindig halogatom.
A hisztamin diéta kemény dolog, s ha már túl van az ember a kb kétharmad időszakon, akkor falatonként vissza lehet térni a normál ételekre, de egy hétig csak egy félével. Ídőnként nekem is belobban, akkor töprenghetek hogy mit nem kellett volna ennem . Még szerencse, hogy az allergiám annyira elcsitult, hogy már csak hébe hóba kell bekapnom egy egy szemet. Mondjuk ma a 2. kávé kijött belőlem... valami nem tetszett a nem is tudom minek, mert még jóformán le se nyeltem. azóta már ittam kettőt, és kutya bajom... ki érti ezt?! De azért egy kicsit meg voltam ijedve!

Ildikó, a Netratton van több fantasztikus sorozat, na a Cruss ból néztem két részt, nagyon átéli az ember a látottakat. Én még bentről nemigen láttam olyan otthont, ahol nem látó gyerekeket tanítanak . Olyan édesek a kis egyenruhájukban!

Persze alapból a körülöttük levő felnöttekről szól, de mégis nagyon megható!
Mindjárt én is rohanhatok a konyhába most készül a párolt csirkemell és a rízs. az uborkasaláta pedig félig készen.!
Mindenkinek szép estét lassan, a borús időtől olyan estébehajló már a kinti világosság.
Na meg mindjárt végez a mosógép! Hogy az mekkora áldás hogy van!!! :x :D :ymhug: :-q :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 27. 17:25

Kép
Árnyékkép és egy kis pogi.
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 27. 17:27

Most a Phonix-et nézem. Nekem tetszik, főleg a fél órás részek miatt is.
Nézzétek meg, 120 részes, de örülök neki, mert könnyedebb, mint más, és most arra van szükségem.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 27. 18:22

Sziasztok!
Rita, örülök a hazatértednek, nagyon sok feladat vár rád most itthon, kiváncsi leszek hogy fog tetszeni a főztöd másnak. Mennyire tudja az új izeket elfogadni. Ami annyira azért nem új, de a hagyományos ételekhez szokott embernek bi ztos szokatlan.

Ildikó, nagyon szép erdei képeket hoztál!
A pogi is guszta!
Kerestem ezt a 120 részes Phonix-et , de nem találtam....

Kata, jól néznek ki a sütik. :-)
A múltkor feltett lilás őszirózsa borzalmasan tetszett. El is fogom menteni a festendők közé.
Ildikónak is volt egy csokra, amiről hasonlót festettem, csak meg kellene keresnem az övét is, meg az enyémet is.

Paggy, van egy vegyész vendégem, aki a gyerekklinikán laborvezető és alkalmazza is az alternativ dolgokat. Orvos család, igy látja mind a két részét. Egyszer az egyik vendég beszélt a kókuszzsirról, meg, hogy néha főz vele. Akkor mondta, és úgy eszembe is maradt, főleg mikor a hugom apunak vette, vissza is vitte utána, hogy vagy csak kókuszzsirt használ és jó, de ha másfajta zsiradékot is, akár olivaolajat, disznózsirt, vajat, aztán egyszer ezt, egyszer azt, az szépen belül összeveszik és nagyon nem jó hatása lesz a szervezetre.
Ezt nem reklámozzák, meg nem is tudják. Apunál azért tettem tiltólistára, mert ők mást is használtak.
Nagyon remélem, hogy javulni fog a diéta hatására az emésztésed és egy idő után szépen vissza lehet térni a normál étkezésre.

Ma egész nap tésztáztam, - volna-. 9 tojásból csiga és 8 tojásból cérnametélt.

Kép

Nagy mozgolódás volt ma a festészet és kalligráfia kurzusok körül. Úgy nézett ki nem lesz belőle semmi,hogy folytassuk és a tájképfestészetbe ismét belemélyedjünk. Na a vége az lett, hogy csak összejött. Igy 9.-én lesz egy eddigiek megbeszélése személyes keretek között a szokott helyünkön Marcsiéknál, aztán online, vagy szeméylesen az majd kiderül indulnak az órák.
Holnap irány Pest, remélem nem lesz addig villámlás, mert Ramos a fiammal lesz egyedül, az meg dolgozna, meetingeket tart és egyebek...

Na megyek készülődök, mert holnap fél hétkor reggel indulás, hogy nyolcra felérjünk

Csak visszajöttem,hátha ti is derültök rajta.
A szegedi oldalon irták a közelgő ebzárlat kapcsán:

Buksi home office-ból ugatja majd a postást. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 28. 7:47

Sziasztok!Jo reggelt!Tegnap is egy jo filmet lattunk./A Mester es a halasz./Es talalkoztunk BIRI ,Cinke,Dorina es en.Kepzeljetek Dorinat keso este jol eltereltem egy nagy setara s ezert lekeste a vonatat.Kb 3/4 orat uldogeltunk a palyaudvaron.Sajnalom.Viszont jot beszelgettunk.A telefonomrol irok.Ma este ismet film!!!Buvarnokrol szolo dokumentumfilmre megyek.Valtozatlanul ajanlom,hogy nezzetek be Birihez a fesztivallal kapcsolatban!Udv:Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 28. 8:34

Sziasztok Lányok! mindenkinek szép napot! Itt esik, néha eláll egy egy röpke pillanatra, s újra nekiáll!

https://minidrama.net/phoenix-k-drama/ itt a link
vagy
https://avistaz.to/tv/29967-phoenix-2020
vagy
Remélem valamelyik sikerül

Ági, fantasztikus milyen tésztakölteményeket csinálsz.! Ezek szerint egyszerűen maradok inkább az olivaolaj, vaj, zsír combó mellett , mert akkor mindig van mihez nyúlnom! Mindig mik derülnek ki! Én meg rendeltem egy olyan cukorteát, aminek a szedési ideje két és fél hónap, azalatt belülről teljesen rendbe teszi szervezetet, nem beszélve a súlytöbbletről, a vese helyreállításról és az inzulin rezisztencia megszüntetéséről. S ráadásul nem éhgyomorra, hanem étkezés után kell egy pohárral inni! Jövő hét péntekre kértem a szállítást! Már előre örülök neki, ha csak a fele igaz!

Jót derültem a postás kutyás viccen is! Továbbra is ilyen derüs napot kívánok mindenkinek.
Örülök, hogy sikerül elindítani a tanfolyamot, Marcsit ölelem, ha találkoztok! :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:

Ildikó, változatlanul klassz az árnyékkép, hát én dupla lennék, ha csinálnék magamról.. :((
A pogácsa meg olyan guszta, hogy az ember legszívesebben belenyúlna! Hogy kivegyen egyet a tányérról! :)) :flower1: :littlehearth:

Most már törik szakad, én is csinálok majd, de egy érdekes felállással, tejfölöset. Majd csak sikerül.
Samukám meg most itt stíkelget a hátam mögött az ablaknál, élvezi a friss tiszta levegőt. Szerencsére nem fullasztó párás, pont ellenkezőleg. Ha erősebben csinálja rászólok hogy nana...és akkor már egy kicsit visszavesz a lendületből.

Paggy, jót derültem a "sétára való elrabláson" Még szerencse, hogy ebből nagyobb baj nem lett! S haszna is lett a dolgoknak, hiszen legalább jól ki tudtátok magatokat beszélgetni, s remélem mindenki egészségesen ért haza!

Várom majd az új híreket! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. szeptember 28. 16:57

Rendben hazaértem. Egyáltalán nem volt ellenemre a hosszú séta, még úgy sem, hogy otthon a vonatról leszállva gyalogoltam újabb 2 km-t. Szerencsére tudok gyalogolni, nem okoz problémát. Az meg kifejezetten jó volt, hogy tudtunk még beszélgetni, Paggy - mivel nem lakik messze a vasútállomástól - megvárta, míg felszállok a vonatra, ő egy nagyszerű és nagyszívű ember.
"A mester és a halász" c. film nekem is tetszett, összesenjében megérte felutaznom Pestre. Sajnos, amennyire tudom, a filmnek közkézen semmilyen felirata nincs, nemhogy magyar, ezért egyelőre nem igazán juthat hozzá a kis magyar "diaszpóra".
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 29. 6:20

Sziasztok, szia Dorina!
De aranyos vagy hogy megnyugtattál bennünket, hogy épen és egészségesen hazaértél.! :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1:
Régen én is nyugodtan bevállaltam a 4 km-es gyaloglást a kertembe, amikor még megvolt, de ma már nem, semmikép nem mernék, már csak azért sem mert ahhoz nem elég jó sem a hallásom sem a látásom, simán el tudnának ütni, vagy akármi ha hátulról lenne valaki rosszakaró! Ugyanis sem Apu felé sem az én régi kertem felé nem építettek járdát, csak a megállóban van egy minimális lelépő.

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Talán majd így, hogy vetítve volt lesz esély a nagyobb megjelenésre, s talán fordítására is! Azt hittem felirattal nézitek meg a filmeket.! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 29. 8:33

Szep napot!Mindenkinek: :flower1: Este jovok.Nagyon szep filmet lattunk.Nagyon-nagyon!!!!Gondoljatok el a tenger Csedzsu szigete korul,viharos,napsuteses,kodoses benne apro pontokkent bolyacskak,amik alatt a melyben idos es nem idos nagyszeru,bator,csodalatos asszonyok harcolnak a megelhetesukert.Ebbol a nehez es nagyon veszelyes munkabol tartjak el a csaladjukat,tanittatjak a gyerekeiket.Sokan a tengerbe vesznek,mert szabad tudos buvarkodas
es ha nincs eleg levego lentmaradnak.Gyonyoru kepek es nagyszeru embetek.Elmeny volt megnezni es igazan fohajtas ezek elott a nok elott.Meg igy is SZERETIK a TENGERT es orokke visszavagynak a melybe.Koszonet az alkotoknak es a forgalmazoknaPaggyk is. ^:)^

A koreai Csedzsu tartomány női búvárai szabadtüdős merüléssel, 10-20 méter mélyről gyűjtenek hínárt és kagylókat. A tenger, amelytől a megélhetésük függ ugyanaz, mégis minden henjó számára mást jelent a mélység. A film hat éven keresztül követi a henjók életét a Csedzsu tartományban található szigeten, Udón, amely a henjók szülőhelyeként ismert. Közvetlen közelről szemléli az élet és halál határán egyensúlyozó életeket.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 29. 9:13

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 29. 9:28

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 29. 13:23

Kedves Paggy, köszönöm a sok néznivalót! További szép napot mindenkinek, most csak beköszöntem! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 29. 17:50

Sziasztok!Megjöttem.Végre van időm olvasgatni és nézelődni.Legelőször ezúton is megköszönöm Dorinának ,hogy a kelekótyaságomat elviselte és még kedvesen írt is rólam.Arról hogy milyen nagyszerű vagyok ,mint írta Dorina:)) a párom ,az állatok/ha tudnának beszélni/ és a házban lévők adhatnának hírt,de azt hiszem nekik inkább más lenne a véleményük.A párom azt mondaná:
-Ja igen az asszony,hát nem kismiska.Folyton pörög-forog,"fontoskodik ",de a legnagyobb baj,hogy néha engem is bele akar vonni,pedig én jobban elvagyok a könyveimmel.Szóval ő olyan, mint a KELETI PÁLYAUDVAR INDULÁSI OLDALA.KICSIT-NAGYON FÁRASZTÓ. :ymhug:
-Az állatok azt mondanák:
-Hát persze-persze jófej a mi gazdánk,csak ne rohangálna állandóan valahová ÉS FŐLEG ne mozogna annyit éjszaka.Amikor elhelyezkedünk a lábánál-az oldalánál és édesdeden alszunk,állandóan felkelt a sok izgésével-mozgásával.
-A házban lévők az mondanák:
-Jópofa,de fárasztó kedves öreglány,ÁM miért akar mindig valamit csinálni a kertben?Szóval Dorina köszönöm szépen,a negyedét megtartom, a többit visszaküldöm a kedves feladónak. =)) =)) :littlehearth: :flower1:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég