Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 13. 17:36

Nézzétek, milyen kis cukker teáskannákat láttam az egyik jótékonysági üzletben! Tudjátok írtam már, hogy itt nagyon sok
ilyen jellegű bolt van, általában önkéntesek dolgoznak bennük, jó részt nyugdíjasok, és valamilyen célcsoportnak gyűjtenek.

Ez az üzlet. Utána néztem, a CAREUK a rászorulóknak gyűjt.

Kép

Rengeteg gyönyörű teáskanna, teás készlet volt, de én ezeket a bumfordi, színes, csicsás, vicces darabokat imádtam. Minél
meglepőbb volt, annál jobban tetszett.

(A képek alatt a spoiler alá is kukkantsatok be!)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Milyen meglepő volt magyar szavakat olvasni egy angol jótékonysági üzletben. Ez a két tároló nagyobb volt, mint amilyennek
a fotón látszik, és csak 2 fontba kerültek, ami nagyjából 900 forint. A régiségvásárban kisebbeket több ezer forintért kínálnak.

Kép

Képek is voltak ebben az üzletben. Nyilván másolatok vagy nyomatok vagy nem is tudom, hogy hívják ezeket, de nekem
némelyik nagyon tetszett.

Zablepényt készítő nő:

Kép

A kép címe alapján - Wensleydale-i kötők - és a képen lévő juhok miatt azt gondolom, hogy ezek az emberek gyapjúfonalból
kötek valamiket.

Kép

Gyerekek, akik háborúsat játszanak:

Kép

Ez egy polgári család lehet egy beteg gyerekkel. Nem figyeltem meg jobban, mert annyi látnivaló volt, hogy siettem.

Kép

Most jön az abszolút kedvencem: A kakas és a tyúk

Kép

És akkor jöjjön a csavar!!!

Spoiler: mutasd
A kannák közül pár darab már az én birtokomban van. Nem bírtam ki, megvettem őket, a kakasos képpel együtt.
Átszámítva 24 ezer forintot adtam ki értük. A legnagyobb kanna - amelyiken a sok kis porcelán van a pénztárgéppel együtt,
sokkal drágább, volt, mint a többi, az 11 ezerbe került, majdnem annyiba, mint az összes többi együtt, de egyszerűen nem
tudtam otthagyni.
Ne nevessetek ki. Olyan tárgyak között szeretek lenni, amikre szeretek ránézni. Az új lakásomba fogom majd kitenni őket
polcokra. Jó lenne, ha minél hamarabb elmenne a házam.

Kép

Vegyesbolt elölről és hátulról

Kép

Kép

Vidéki vityilló elölről és hátulról:

Kép

Kép

Porcelánbolt elölről és hátulról:

Kép

Kép

Torta:

Kép

Virágcserép

Kép

Kép

Mai szerzemény. Ez egy másik jótékonysági üzletből van (csak olyan kannákat veszek meg, amely nem csupán egy díszes
teáskanna, hanem más jelentése is van. Hogy hogy viszem haza? Na, ez jó kérdés. Azt hiszem, apránként. :))

Teázó:

Kép

Kép

Még a baloldali órakannát is meg fogom venni holnap. Ma az eső miatt siettünk haza.

Kép

Az első üzletből pedig ezt a kis giccses virágkosárkannát fogom még megvenni. Megbántam, hogy nem vettem meg az első
körben. Visszamegyek érte:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 13. 17:40

Paggy, ezek a kaják valóban nem rosszak! A tökfőzelék alól kihagynám a vegán krémsajtot, mert ezeket
kókuszzsírból készítik, arra meg egyáltalán nincs szüksége a szervezetnek, semmi hasznos anyag nincs benne,
sőt...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 13. 19:04

=)) =)) 000, Rita!!!Ezt nem gondoltam volna rolad!!!Aranyosan giccsesek!Jokedvre deritenek.Nehez lesz eltores nelkul hazavinni!Lilyke biztosan szivesen jatszana veluk.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 13. 19:53


Itt van az en colas palackos termesztesem
Probald ki, evek ota csinalom! :-bd
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. március 13. 22:25

Sziasztok. Itt a tavasz, sok a munka. Már vetek, metszek a kertben. Kerítést kell csinálnom, mert a kb. 10 éves fenyő deszka kerítés elég rossz állapotban van. 3x lett vékony lazúrral festve, de nem látszik rajta.. Említettem Mikonak, akinek az apja ács volt Japánban. Javasolta a japán Shou Sugi Ban technikát. Égetik a deszkát, majd tung olajjal kenik be. 100 évet kibír. Tung olaj Magyarországon nagyon drága 5 l. 40000-60000 Ft. között van. Szlovákiából rendeltem, ott 25000 Ft. volt. Deszkát a tüzifának vett kőris rönkökből vágtuk ki 3 éve. Azóta száradt.
Kép
Balról a 3. tetszik a feleségemnek. Megpróbálok hasonót alkotni.
Ezt a youtube csatornát nem régen találtam, egyszerű módszerekkel, mutatja be, az orchideák gondozását, szaporítását. Nem magyar, de van magyar felirat. https://www.youtube.com/watch?v=p1uA_rZNs7Y
Ez pedig a csatorna https://www.youtube.com/@MeovatcuocsongLNV. Egyszerű fahéjat, fokhagymát használ legtöbbször. Ha jól emlékszem vietnámi.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. március 13. 22:37

Hát Rita nagyon szépek azok a kis teás kannák. Nálunk ilyesmi nincs, nem is lesz. Egyetlen teljes üvegpohár készletünk sincs, de minden egyéb törhető edény, tányér hiányos. Tavaly novemberben vettem fém teáskanna kiöntőt a feleségemnek. Az elmúlt 5-6 évben a 4. teáskiöntőt törte össze. Régebb is voltak ilyen balesetek, de azt már nem számolom. Mindegy, hogy jénai üveg, vagy porcelán. Utoljára még a lábfejét is összeégette, mert a széttört kiöntőből a tea ráfröccsent.
Itthon egyenlőre mindenki jól van, a megszokott itt fáj, ott fáj dolgokon kívül.
Remélem mindenki jól van, még nem olvastam most vissza, csak az utolsó oldalt. Talán 2 hetente 1x bekapcsolom a számítógépet, azt is a banki ügyek miatt.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. március 14. 8:42

Sziasztok LÁnyok és Elthan!
De örülök Elthan hogy végre jelentkeztél. Gyorsan válaszolok is a kérdésedre, nekem is tetszik a balról a a 3. de a negyedik is nagyon tetszik.
Örülök, hogy a körülményekhez képest mindenki jól van.! :ymhug: :-bd

Paggy, nagyon tetszettek a receptek, mivel szeretek improvizálni, egyik másik hozzávalót nyugodtan lehet helyettesíteni!

Rita, én is jót nevettem a gyűjteményeden, de legjobban a kakas - kép tetszett a leginkább, a kannák közül most nem is tudom, mert 3 is tetszett, bár elgondolkodtam rajta, hogy milyen nehéz lehet tökéletesen tisztán tartani, főleg a szögletes formára hajazót.
Én meg réz illetve cink -ből készített poharat illetve kannát keresek, de az sem baj ha bármilyen főzőalkalmatosság.

Sajnos azért vannak hiánybetegségek részben, mert nem ezeket az alapanyagokat használjuk már. így egészséges mennyiségben nem kerülnek a szervezetbe!
Most mennem kell.
Elthan, ha festesz gondolj rám, imádtam az ilyen munkálatokat, mindegy hogy fa vagy vaskerités! :D :x :ymhug: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 14. 18:56

Diszkos vallalkozonak itelte a lomenhely foldjeit a siofoki foispan.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 14. 18:58

Diszkos vallalkozonak itelte a lomenhely foldjeit a siofoki foispan.a 24.hu mai cikke
https://24.hu/belfold/2023/03/14/siofok ... hatarozat/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 14. 21:08

Lattatok?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 14. 21:14

Lattatok Friderikusz karacsonyi Repteri tortenetek 3. RreszetHa meg akarod nezni ,be kell irni a cimet es azt ,hogy Talalkozas ujra.
Tul hosszu a linkje, ezert nem teszem be.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 14. 21:22

Kedves Elthan! Jo kis munkad lesz a festessel!Kozben lehet gondolkodni.Emlekeztek Tom Sawyerre,amikor keritest kellett festenie? =))Mindegyik szin jol nez ki a feltett mintak kozul.
Rita!Micsoda kannakavalkad!!!Igaza van Katanak, hogy nehez lesz takaritani,meg hazaszallitani!!!De megeri!!!Rita!Valld be oszinten , hogy jatszani szeretnel a kannakkal! :)Mikor Lilla kicsi volt, irigyeltem a jatekait. =)
Kata!Ha rez es cink poharat keresel, vigyazz a fogtomesedre!Femes izt erzel a szadban.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 15. 12:13

Sziasztok!2 filmet ajanlanek:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 15. 12:30

^:)^ :movingflower: A masikat Rita forditotta es mi penteken neztuk meg a filmklubban.Koszonom szepen Rita.
Cime:YAMCA Baseball team.
Rita forditasai. Filmek koreai 2018.
Jo voltl!!!!! :-bd Kezdetben bugyutanak tunik, de a vegere meglatod ,jo lesz!!!
Lanyok!Erdemes filmet is nezni!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 15. 12:49

Oo, Kata es Agi mar latta!
Teszek be tegnapi lovaglos kepet es talan videot.
Az unokám kisgyerek kora óta lovagol.Hol ilyen,hol olyan formában.Kipróbálta a western lovaglást és istentudja még hány fajtát.Most az új iskola/8 osztályos gimnázium/miatt fél évet kihagyott és egy új lovardába/a házukhoz közelebb/ment.Tegnap elmentem megnézni.Lányok!Tudjátok nagyon-nagyon szeretem az unokámat,mint mindenki más is.Most már kamaszodik/12 éves lesz/ és egy kicsit nyegle,de azért ugyanolyan szeretetteljes velem,ami jól esik :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: \:D/ .
Amíg a lányom a kocsiban dolgozott,én addig körbenéztem a lovardában.Jól bánnak a lovakkal.Nem elegáns,nagypénbzű lovarda,de szeretik az állatokat.Sok gyerek jön lovat ápolni és lovagolni.Jobban szeretem az ilyen helyet,mint a HOCH ELEGÁNSAT,AZ ÉSZJÁTSZÓSAT.Most hozok képeket és 1 videót is közben.
Amikor megálltunk ez a ló fogadott:
Kép
Kép
Itt a lányom és az unokám Lilla:
Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 15. 13:51

A Natasa nevű lovon szokott lovagolni:
Kép
Natasa:
Kép
Lilla és Natasa:
Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 15. 13:57

Vannak bértartott lovak és kb 12 saját ló.Ők bértartottak:
Kép
Ő is.Először azt hittem,hogy öreg ló,de nem:
Kép
Ők a lovardáék:
Kép
Kép
Itt egy kislány éppen besegít a lóápolásba/befonja a sörényét/Ezeken a pónikon kisgyerekek lovagolnak:
Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 15. 14:13

Spoiler: mutasd
Kép

Lilla a lovon:
Most pedig jöjjön 2 különlegesség.Először képen,majd videón/ :x :x :x :x /!!!
Ő az öreg,dagi kutyájuk:
Kép
Ő PEDIG....majd mindjárt meghalljátok a videón ÉS BOCSÁNAT ,de Lillánm kívül/ :)) :) / láthattok még egy szépséget is.
Először a kép:
Kép
Itt a videó és mára ennyi voltam Lányok.Szép napot,sziasztok!Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. március 15. 18:18

Köszönöm Paggy, a csodás videókat, Dorka is nagyon tetszett, minden amit mondott, s jó volt látni, hogy felszabadult és vidám.
Lányodék nagyon helyesek, a lovak és a helyszin is csodálatos. Na s a végén az a paripa!!!
Az idős ló meg megérdemli a nyugodt öregkort.
Ja a discohelykiválasztás kiverte nálam a biztosítékot! Arra marhára szükség van!!! Ó hogy az a .....................!
Ma nem mentünk sehova, remélem a hét hátralevő napjai azért majd kárpótolnak valamennyire .
A "felnőtt"videót is megnéztem... el sem hiszem néha milyen szavakat használtak! :)) :)) :))

Szép estét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 15. 20:21

Kata!Jobb is hogy nem mentetek ki.Vacak, szeles ido volt.
Nagyon elvezetes a Gryllus Dorkaval keszitett Szavakon tul.Meglepodtem, nem ilyennek gondoltam ot.
Pikans a Szerelempatak c.kisfilm, de hat a tema is az.Gryllusz Dorka is dec.26-an szuletett, mint en.Hahaha
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 17. 7:18

Jo reggelt! :)Sut a nap?Ma meleg lesz. \:D/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 17. 9:23

Nem tüntem el csak egy kicsit. Főzés után jövök. Nincs rajtam szemüveg, bocs az elírásokért.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 17. 9:24

Itt is süt a nap és nincs olyan hideg mint az elmúlt két napban, hála istennek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 17. 15:11

Sziasztok!

Paggy, én vagyok most úgy, ahogy te szoktál lenni az én kajáimmal, most én is csak nézhetem a te fordított kólásüveges,
meg lilalámpás, meg komposztos dolgaidat, de nem vehetek kóstolót belőlük, mert összevissza vagyok otthon. Most
például csak egy hónapra akartam jönni, mégis majdnem két hónap lesz belőle. Lilyke szülinapja (április 2.) után terveztem
haza menni, de a húsvét miatt a légitársaságok jól felemelték a jegyárakat, a leghamarabbi nagyon olcsó jegy húsz nappal
későbbre, április 22.-re szól, erre le is csaptunk. A gyerekek örülnek, ha maradok, és nekem se sürgős hazamenni.

Lehet, hogy a fotókon nem látszik, de ezek igazi teáskannák, szóval jó nagyok. Nem nagyon lehet velük játszani. Egyelőre
nem vettem több kannát, de egy képet igen. Majd lefotózom.

Megnéztem a yt linkedet, és emlékszem, egy rövidke részlete keringett ennek a fb-on, amit már láttam korábban. A tiéd
egy hosszabb részlet, de itt van a teljes film linkje is. Mindenféleképpen megnézem, ha hazamentem.



Nem is tudtam, hogy az általam fordított filmet is vetítették a KKK-ban. Örülök, hogy tetszett. :D

Nagyon tetszettek a lovas képek és a videó. Szellő tényleg olyan légies mozgású volt, mint egy szellő. Szerencsés sz uncsid,
hogy ilyen okos és szép állatok közt töltheti a szabadidejét. Barátságosnak tűnik ez a hely, csak hát az ember az, aki elcsúfítja
néha, lásd undok lányka. Nem baj, egyszer Lilla is lesz "öreg lovas", akkor övé lesz az elsőség a lóválasztásban. Lilla magasabb
lett ugyan az évek alatt, de arcra semmit nem változott. Milyen hosszú már az a gyönyörű haja.
Milyen jó, hogy egy ilyen lovas helyet is láthattam belülről. Még soha nem voltam hasonló helyen.

Egyszer hallgattam egy beszélgetést Oroszlán Szonjával. Neki is harminc éves a lova, ha jól emlékszem.

Elthan, nekem is a harmadik és a negyedik színű deszka tetszik a legjobban.

Én csak ritkán török össze valamit, szerintem ezeket a kannákat se fogom, mert nem fogom használni őket, nem szoktam
teázni. Csak a szememet akarom legeltetni rajtuk.

Kata, a kakasos képhez még annyi, hogy fára van festve. A kannákat nem fogom használni, csak a port kell majd róluk
törölgetni, mint más dísztárgyról.

A lenmag, a tökmag, a kendermag, a szezámmag sok cinket és rezet tartalmaz. Én minden nap megeszek két evőkanál őrölt
lenmagot, ritkábban kendermagot.

Itt olyan összevissza időjárás van. Két napig esett és marha hideg volt, még jég is esett. Ma meg istenien süt a nap és jó
meleg van. Bárcsak így maradna. Úgy utálom a telet és a hideget.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 17. 15:19

Holnap hozok képeket is.

Most csak ennyit:

Spoiler: mutasd
Indulunk sétálni. Mindig babát szokott ültetni a kis babakocsiba, ma egy télapó kesztyűbábra esett a választása. :))

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég