Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 6. 16:59

Újratervezés.Míg én itt bent nézelődök ,a párom bevitte az ágyába/nem megvetett/hogy aludjon ott vele.Megyek be a kutyáért,erre azt mondja szegény halálra fagy kint.A meleg radiátor mellett?Megáll az eszem.Most kellene egy kis ideig a kutya ,utána meg, miután felborul a rend,már majd nem kell.Hess innen!-mondja neki.Gyorsan kiparancsoltam a szobájából,mert majd akkor cirkusz lesz éjszaka.Leülök én is a kutyával,nem az a baj,de beszoktatáskor nem lehet összevissza.Bejöhet,ha szociális lesz.Mindig ezt csinálja.Nem baj,ha szereti,de akkor vállalja is a következményeket.Azt már nem.A lányommal is ilyen volt.Bár nem a gyereke,de nagyon szerette,mint egy jóbarát és ha rászóltam az igencsak szemtelen lányomra,azt mondta szegényt ne bántsam.dE,AMIKOR FELNŐTT,HOGY MEGSÉRTŐDÖTT RÁ.sZÓVAL MOST A KUTYA ITT KUKSOL A LÁBAMNÁL,MINDJÁRT MEGYÜNK SÉTÁLNI.
nA lÁNYOK ENNYIT AZ ÉN kutyaügyemről.mAJD AZÉRT BESZÁMOLOK /IDŐNKÉNT ,RÓLA.
áGI:
aMIT ÍRTÁL A SZÍVEDRŐL,AZ ELÉGGÉ IJESZTŐ.mI AZ,HOGY NEM TUDNAK MIT KEZDENI VELE?nEM AZ IDEGI ÁLLAPOTODTÓL FÜGG ,HOGY HOGYAN MŰKÖDIK?VAGY A HORMONOK PLD.PAJZSMIRIGY-SZÍVDOBOGÁS.....mENNYIRE TUDSZ NYUGODT LENNI.A hyper MŰKÖDÉSŰ PAJZSMIRIGY ÁLLANDÓ IZGATOTTSÁGOT OKOZ.
CSATLAKOZOM A CUKORMENTES DIÉTÁDHOZ.MI SSEM HASZNÁLUNK MÁR,DE NÉHA AZ ÉDESÍTŐ VAGY 1 KISKANÁL MÉZ A KÁVÉBA AZ KELL.hOGYAN TERVEZED?EZENTÚL CSAK NYERSET ESZEL?VAGY ÚGY MINT RITA?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 6. 17:06

Rita!Sajnálom,hogy nem folytatod a játékot,de megértelek,ha NEKED tájékozódási problémáid vannak,akkor ez csak frusztrál.Mi lenne,ha csak úgy sétálnál,abban az idegen városrészben ,közben ha találsz ablakot megnézed,fotózol,nézelődsz,s a végén megkérdezed valakitől hogy jutsz el a kiindulási pontodra.Annak a pontnak viszont egy ismert helynek kell lenni.PLD SPAR vagy DM.s onnan haza kell találjál.A barátnőm ilyen volt,sőt a lányai is ilyenek.jÓKAT DERÜLÖK,AMIKOR 1 VILLAMOSMEGÁLLÓ UTÁN FOGALMUK SINCS HOL JÁRUNK.ám ennek a dolognak JELKÉPES ÉRTELME IS VAN
Spoiler: mutasd
.mOST NEM PSZICHOLÓGIZÁLOK,DE MÉGI.pLD.AZ ÉN BÉLPROBLÉMÁM =NEM RÁGOM MEG RENDESEN A DOLGOKAT/LELKIEKET IS /CSAK ÚGY GYORSAN LENYELEM ÍGY NEM TUDOM rendesen MEGEMÉSZTENI.a TÁJÉKOZÓDÁS PEDIG A MAI VILÁGBAN VALÓ ELIGAZODÁST JELENTI.vAGY CSAK ÚGY GONDOLOM????? =)) =)) =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 6. 17:10

rITA!mINDEN ÉTELED ANNYIRA FINOMNAK NÉZ KI!kÜLÖNÖSEN A NYERS ZÖLDSÉGFOTÓDAT NÉZEM NAGY ÉLVEZETTEL.
a FENÉBE MEGINT BERAGADT EGY BILLEN :(( :(( :(( TYŰ,AZÉRT ÍROK ÍGY!!!
sZÍVESEN MEGKÓSTOLNÁM A SALÁTASZERŰEKET.aZ ÁTVETTEM,HOGY A ZÖLDSÉGEK LEVELEIT IS FELHASZNÁLOD.KÖSZÖNÖM AZ ÖTLETET.
Kata!Nincs baj a kutya izgágaságával,ha nem a lakásban rohangál fel,s alá.Nekem muszáj mozognom.Így meglesz a napi 10000 lépés és még labdázni is fogunk,tehát hajlongani is kell.
-------A fenébe,mindjárt mennünk kell és ,most itt horkol.Jól elrontotta a párom,mert 10 percig kaparta az ajtaját az ágyonszundikálás után,kifáradt,most meg horkol. :(( :(( :((
Lányok!Jövök vissza kb 1 óra múlva.---
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 6. 17:41

Paggy, olvasom az ágyon alvást. Először ugye mosolyog az ember rajta, aztán az első reakció után fogja a fejét. Szegény igy nem tudja megtanulni a szabályokat. Majd később, ha még mindig tart a rajongása és már megnevelted a saját igényeitek szerint.
Azért nem semmi a párod :-)
Jó sokat fogtok sétálni, bár nekem ugye fogalmam sincs arról, hogy mennyit kell velük menni, hogy nyugiba legyenek az ifjoncok a lakásban.
Az hogy kint rohangál, az meg normális. Azon gondolkodtam, hogy a két pórázt, ha összefonod, vagy sodrod, talán az a jó kifejezés miután ráteszed, akkor nem gabalyodsz igy bele. Lehet rosszul gondolom, Akkor csak egy van.

Még mindig nem festettem, mert közben sütöttem graham lisztból kiflit. A fiam is azt mondta miután evett belőle, hogy nagyon finom volt. Jobb, mint tönkölyből. Szellősebb, de jobban is érződnek benne a darabkák.
Nem tudom azt csinálni étkezés szerint, mint Rita, viszont sok hasznos ötletet fogok átvenni.
Két pasinak a napi főzéssel, akik húsevők, nekem nincs időm még pluszban nekem főzni. Ők nem fogják ezeket a fajta ételeket megenni, amiket én biztos megkóstolnék, ha volna csőposta. :-)
Még a bulgurt sem eszik meg rizs helyett. Simán megeszem a reszelt répát és céklát, na ők aztán úgy otthagynák mint a huzat.
A másik, csirke és halhús az marad. Beszéltem erről már az akupunktúrás orvosommal is Pesten.
Paggy, félreértetted, nem a szivemmel nem tudnak mit kezdeni, hanem saját magammal.
Spoiler: mutasd
Kezdve azzal, ha elmegyek orvoshoz, a vérnyomásom kapásból 180/100. Itthon normális. Háromfele égetem a gyertya végét, pörgök ezerrel, bár amennyire régen, már nem birok. Hiába mondom az orvosnak,hogy higgye el, otthon ha felidegesitenek, akkor felmegy 140 fölé, de utána lemegy.
A változókor kezdete miatt vacakol még, de ezt már régen irtam. Azzal sem tudtak mit kezdeni, mert a hormonok nem indokolták. Emiatt voltam aztán belgyógyásznál, aki felirta a legalacsonyabb vérnyomáscsökkentő felét, mert az egész szemtől lement 110-en körülire, attól meg szédültem. Mondtam neki, hogy rendben, de mikor pl. havonta egyszer felmegy az első nap éjszaka 150/95-re, amitól nagyon rosszul vagyok, akkor mit csináljak? Széttárta a kezét és mondta vegyek még be fél szemet. Hiába mondtam, nem csinál semmit. Erősebbet nem ir fel, mert elájulnék tőle.
Aztán ott a pajzsmirigy: Autoimmunos hashimotós. Viszont a pajzsmirigy értékek jók. Ezért nem ir fel gyógyszert. Hat vagy nyolc éve iszom a füvesember teáját. Mondjuk itt a doki rendes, elfogadja.
Vér van a vizeletben, de hogy mitől nem tudják, mert minden rendben. Modntam, hogy száz éve egy csontkovácsolás után helyreálltak a medence csontjaim, utána tisztult, valószinűleg homok volt a húgycső vezetékében, felsértette. A doki tárja szét a kezét, mert nyoma nincs.
Törött boka, viszerek, szem...
A szememnél sem tudják mitől magas a szemnyomás, mitől vérzik be. Oka nagyon nincs.
Tehát ezrét irtam, hogy orvosok amig távol vannak tőlem, addig jó, marad a mágnes, Pesten az akupunktúra, csontkovácsolás, itthon az orgonterápiás készülék, gyógyteák és biotron lámpa, meg a kristályok.
Csontvesztés van a fogaimnál, valószinűleg genetika. Valamikor majd mind kiesik, ki kell hőzni, a doki szerint még sokára, de hogy én implantátumot nem tetetek az is biztos. Ugyanúgy ki fognak esni. Jelen állás szerint 3 millió, ezt irtam a multkor. Félévente megyek ellenőrzésre, mert nekem a fogaim nagyon fontosak.
A gerincemnél sem tudták évekkel ezelőtt miért csuklok össze. Semmit nem találtak a három sérven kivül. Mondták szedjek nyugtatót. Hát....
A pesti orvos viszont ajánlotta a milgamma neurót az gerincpályák melletti idegpályákra, ez működött. Szegeden ezt miért nem tudják?
Igy bárki bármit mond nekem, elegem van.
Törlöm is majd kicsit később, mert túl sok ez igy nektek. nekem is :-)


Graham kifli, ez lassú felszivódású. Ujjé :-) Senkit ne tévesszen meg, pihe-puha az állaga és finom.

Kép

Ramos a mágnesen. Most hogy el kellett találnom, hogy a nyakamban dobog a szivem mitől van, többet voltam rajta, de csak úgy tudtam leküldeni róla, ha lehúzom lepedőstől a disznót. :-)

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. december 6. 20:30

Nagyon örülök, hogy eddig ilyen jól ment a beszoktatás. Csokinak jó dolga lesz.

Lányok kérdeztétek a festményen mit vettem észre mi nem jó. Lehet, hogy több minden, de nem vettem észre mást, mint az első épületen a felénk néző fal nem volt jó. Sikerült kijavítanom. Ma festettem egy másik képet is, 2. lecke. Nehezebb volt mint az első, teraszok, mit tudom én mi van rajta, ezeken a nekem tetsző, ramaty épületeken. Az árnyékok tartanak a legnagyobb "rémületben" =))
Remélem jók voltatok, mindenki kitette a cipőjét, csizmáját?
Megyek, mert kezdődik a műsorom.
Szép estét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 6. 21:44

sziasztok Lányok, gyorsan írok, mert Samu már itt volt értem, bennragadtam egy sorozatnál..
Na mindegy.. Új kutya, új gyerek én ezt szoktam mondani, aztán mindenki a saját képére alakítja :)) :)) :))
Ebből lesz majd az érdekes helyzet!
Majd megszokjátok egymással a kutyával való helyzetet, mert az is új dolog, hogy nagyon fiatal és eleven, s hála Istennek egészséges is!
Úgyhogy várom a folyamatos minibeszámolókat!
Ági, egyrészt az időjárás, másrészt a pajzsmirigy harmadrészt meg lelki eredetű a magas vérnyomás. Nem egy betegről hallottam, hogy a rendelőben le kell venni a fehér köpenyt, mert felmegy a páciens vérnyomása 2oo-ra.
Fehér-köpeny szindrómának is mondják.
Nem kell törölnöd semmit, az ember a más bajából is tanul esetenként.
De érdekesség képpen a másik mágnest még nem fogtam be, az csak talp, és magas vérnyomásnál, stb tilos használni!
De az csak azután derül ki miután megvetted! nem semmi...
Ahogy azt a másik masszírozót sem használhatja mindenki, vagy ki kellene hogy hangsúlyozzák, hogy kinél milyen program nem javasolt semmiképpen sem!
Egyéként nálam sem lesz beültetés..majd eszek tejbepapit..mert a csonkook egyegy része bent maradt, az csinál gyulladást, de már nem érdekel, ha eddig kibírtam ezután is.!

Rita! kérdezd meg légyszíves a fiadat, hogy tényleg megszünik e a névváltozással a facebok és az eddigi mentett dolgainkat törlik e állítólag jövő év február a határidő!

Na mentem , majd még jövök, de nem ma mert tegnap is elmaradt a mese ...Jó éjszakát mindenkinek!
szia Ildikó, köszönjük a mikulásos érdeklődést, túléltük
Spoiler: mutasd
a csalódást
:x :ymhug: :-q :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 6. 22:10

Kata, ennél nagyobb bajotok ne legyen, hogy nem lett mikulásra semmi Samunak.
Más szégyenségi bizonyitványa, hogy nem gondol rá. Még egy telefonnal sem.
Kata, hogy a bánatba nem műtötték ki a bent maradt csonkokat szájsebészeten?
Az én esetemben nem kell levenni a fehér köpenyt a rendelőben. Már az úton odafele felmegy a vérnyomásom. =))
Hazaérek egy óra múlva normális. :-) Viszont van olyan orvos, aki a fehér kötény szindrómát nem ismeri el.
Nekem lassitani kellene és kevesebb stressz. Majd beáll, ha vége a változókornak.
Milyen mágnes az, amire oda van irva, hogy magas vérnyomásnál nem használhatja az ember?
Az első mágneses matracunk egy angol volt, azt utána a biomernél beszámitották mikor az elsőt cseréltük nagyobb tudásúra. Még megvan az övük viszint, amire rá lehet csatolni egy kis mágnest, az nekem nagy szolgálatot tesz kerti munkák után a derekamra.
Mindegyik matracunknál csomó program és ebben a magas vérnyomás is benne van.
Az ember viszont vásárlás előtt nem mindig tudja mit vesz sajnos.

Ildikó, néztem én a képed, de szerintem nincs semmi baja. :-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. december 6. 23:28

Nem értelek Kata,milyen csalódásról van szó?
Ági,
Spoiler: mutasd
a magas vérnyomásnál nem lehet mindenhol masszírozni. A fejem és a nyakam kivétel. A szívemet is zavarja, pl. a rezgés. Van masszírozóm, de a hátamon a lábamon, talpamnál, és a derekamnál használom.
A magas vérnyomás tönkreteszi a szemet, bevérezhet, akár egy magasabb értéknél is.
Nálam glaukómát / zöldhályog/ okozott, szemvizsgálatnál derült ki. Az értékek most talán jók, de szemcseppet használok, ami 12-14-nél tartja az értéket. Milgammát szedtem, most fejezem be az 5o szemeset, nem kell felíratni,/nem is lehet, nincs rá engedmény/ gyógyszertárba lehet venni. Nem olcsó. Nem kell sehol bejelenteni, az orvos egyáltalán nem kíváncsi rá, hogy szedem, vagy nem. Nem szedem állandóan, csak időközönként, de valamit segít. A gerincműtétet nem szeretném, /egyet lehetne a 4-ből műteni, ezért van a masszírozás , csontkovácsolás 4 hetente /jelenleg a csontkovács covidos,/ így nem tudok menni. 4 db sérvem van, innen vannak a lábfájások.
Magamnak kell eldöntenem mi legyen ha magasabbak a vérnyomás értékek, akkor kísérletezek+ v agy -. A gyógyszer bevételnél is kivárok bizonyos időt, nem veszek be egyszerre több félét, hogy ne üssék ki egymást. A kovid miatt, most több félét is szedek, nem vagyok oltott. Fájdalomcsillapító a legutolsó, ha nagyon kell.
Próbáld meg átgondolni a dolgokat, saját magad leszel az orvosod, mikor miből mennyit. Ezt nem tudja neked senki sem megmondani mikor hogyan csináld. Meglátod gyógyulsz. Más bajodra nem tudok semmilyen tanácsot sem adni.
Lassíts kicsit. Iktass közbe egy kis szünetet, akkor tedd, azt, ami pihentet, legalább fél óráig. Én is nagyon nehezen fekszem le még fél órára is.
Én így csinálom. Csak leírtam.

A kifli receptedet nagyon szeretném, nagyon jól néz ki, a tésztakészítést nem vállalnám, nagyon munkaigényes.

A festménynél a ház eleje, kicsit gömbölyded formát mutatott, most kivettem a sötét színt és az eleje bal széléről, és egyenes lett.
Jó éjszakát.
Remélem nem okoztam sértést senkinél sem. Ha elolvastad kitörlöm.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 7. 1:30

Köszönöm Ildikó a sok információt!
Elaludtam filmnézés közben, most ébredtem, de holnap normális időben irni fogom a kifli receptjét.
Spoiler: mutasd
Délután ebéd után, ha van lehetőségem pihenek kicsit, és úgy, ahogy irtad, tapasztalgatom én is, hogy hogy jó, mit csináljak amikor mégsem jók az értékek valamiből.
Van masszázs ágyunk, de ritkán használom, az akkor nagyon jó nekem, ha becsipődés határán áll a derekam. Akkor se egész program, csak 10 perc rajta.
A szememnél azt mondta a doktornő, hogy nagyon vékonyak az erek, hajszálvékonyak. A zöldhályogot mondta nekem is, hogy kialakulhat. Teljesen kétségbe is estem. Még nincs szerencsére. Csináltak mindenféle vizsgálatot, de egyenlőre rendben vagyok, csak a szemüveg felirással és használattal vannak gondjaim. Egy idő után nem jó, és nincs , vagyis sajnálok évente egy vagyont kiadni cserére.
A számitógéphez cilinder nélküli kell, pedig amúgy meg van rajta. Multissal nem látok, vagyis húz, de festészethez meg jó. Dolgozni is. Tv-t nézni viszont nem tudok vele. Arra kell a normális szemüveg, ami csak távollátó, plusz az olvasó, mert a multissal az sem megy. Négy szemüveg. Magamnak is sok vagyok néha.
Mostanában bevérezni, vagy nagyon piros szinte véres lenni az egész akkor szokott, mikor sokat festek. Félek nagyon, hogy nem tudom majd később csinálni. Amikor ilyen, jó a vérnyomásom. A fiam születésénél is rutascorbint kellett szednem, ott a fél szemem tiszta vér volt.
A csontkovácsolás nagyon jó. Örülnék, ha Szegeden laknának, mert sűrűbben eljutnék hozzájuk. Két nagyon jó orvos akihez járunk.Csontkovácsolás-akupunktúra.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 7. 8:20

sziasztok Lányok! De jó hogy cserélgetjük a tapasztalatokat.
Samu közben megébredt, így gyors reggeli után már itt is vagyok. Magasvérnyomás esetén tilos nem szedni szemvitamint az én főorvosom szerint. Úgyhogy én is mindig szedem, volt egy rövid időszakom amikor nem szedtem, egy idő múlva a látásom kezdett hol jobb hol rosszabb lenni, a csikok, fekete foltok stb juttaták eszembe hogy kimaradt! Ami viszont tartósan megmaradt, hogy bizonyos fényhatások nem jók a szememnek. Elő is kell szedjem a biopron lámpámat hogy újra használatba vegyem. Magamat kezelgetni vagyok a leglustább. Aztán persz megis van a bőjtje.

Csütörtökön megyünk mi oltásra, nem merem kihagyni a 3. -at, annyian betegek körülöttem. Most meg egy másik sportoló van lélegeztetőgépen, Kóbort meg ugye, tegnap veszítettük el. Sajnálom, ő is élhetett volna még, nagyon sok dala volt a kedvencem.
Mikor az I.Női Klinikán dolgoztam már akkor is egy nagyon kedves, diszkrét udvarias ember volt, nagyon jólesett, hogy még a portásnak is köszönt. Én akkor váltottam múszakot és pont hazafelé tartottam , mikor összefutottam vele. :flower1: :littlehearth:

Még nem hallgattam meg a Testamentumot..de sajnos most már részéről is aktuális! :((

Mennem kell, ma jönnek a Luxtól! Mindenkinek áldott napot mára, itt -3 van éppen.. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Ui! hozom majd arról a képet, melyikről van szó..
A kiflireceptet én is kéremszépen! :x
Ági, elfelejtettem írni, hogy 3. nekifutásra nálunk végre bevált a bulgur! Ma lecsóval együtt fogom csinálni!!!!
Csak annyi, hogy egy árnyalattal erősebben fűszerezem! :-bd :flower1: :littlehearth:

Paggy, elfelejtettem neked írni, hogyha véletlen a kapclocot kapcsolod be a számsor fölött olyankor ég a 2-es szám is akkor tudsz folyamatosan csupa nagybetüvel írni. Onnan jövök rá, hogyha olyankor meg a kezdősornak a vastag felfelényilt írod be akkor pedig az kicsi lesz a többi marad nagy!
Számtalanszor beleesek ebbe a hibába!!!!! :-bd :x :ymhug:
A frász akkor jön rám amikor egyik sem ég, mert akkor nem tudsz írni!!! Mire rájöttem hogy a Mum Lockot kell olyankor lenyomni!!! Mert előfordul hogy takarításnál véletlen jobban hozzáérek meg is van a baj.! De most már tudom orvosolni!!! A kánya csipje meg az ilyen élményeket...kisebb szívütem kihagyás jön rám ilyenkor! brrrr. :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 7. 9:04

Kata, néha én is alig boldogulok a komoly hivatalok online oldalaival. Annyira le tudja törni a kedvemet.
Hülyének, butának érzi magát az ember. Mondjuk ez akkor is előfordul, ha személyesen megyek be
valahová, és az orrom alá dugnak valamilyen nyomtatványt. Néha olyan rubrikák vannak, hogy fogalmam
sincs mit írjak bele.

Megkérdezem, de nem hiszem, hogy csak úgy megszűnne a fb.

Ági, Paggy, miután kipanaszkodtam itt magam, és eldöntöttem, hogy nem folytatom a játékot, válaszoltak
az emailemre, és leírták a meg nem talált ablakok pontos címeit, remélve, hogy így már meg fogom
találni őket. Ekkor derült ki, hogy ezek az ablakok nem kirakatok, hanem lakásokéi, amik a negyediken,
és a nyolcadikon vannak!!! Hát én ilyen magasságokban még véletlenül se keresgéltem. Azt is írták, hogy
ha mégis úgy döntök, hogy nem folytatom, menjek be az irodájukba (azt tudom, hol van, övék volt az
első kirakat), szeretnének egy csekély ajándékkal kedveskedni nekem.
Be is mentem, de nem az ajándékért, hiszen nem dolgoztam meg érte, hanem, hogy megköszönjem a
segítséget, és hogy elmondjam nekik, hogy milyen jó, hogy megírták a címeket, mert én leginkább kirakatokat
keresgéltem, és max. az első emeletig figyelgettem az ablakokat. Elmondták, hogy a 24 ablak közül a legtöbbje
magán személyé lesz, erre készüljek. Lesz egy tizedik emeleti is. :-o
Végül elmentem begyűjteni a három ablakot, és úgy döntöttem, folytatom a játékot.
Ma könnyű dolgom lesz, mert az ékszerboltos már megsúgta, hogy övéké lesz a hatodik ablak. :D Már csak
18-t kell megtalálnom. 8-| :ympray:

Paggy, ilyenek ezek a férfiak. Ugyanezt csinálta az én volt férjem is. Aztán amikor épp nem volt hangulata
a kutyával veszekedett, ha olyat csinált, amire épp ő szoktatta rá. Kedvenc mondása volt, hogy: Leveszem
a kezem erről a kutyáról! El nem ismerte volna, hogy ő a hibás.

Nagyon örülök, hogy a zöld leveleket beépíted az étrendedbe! Annyi hasznos dolog van bennük!

Ági! Nagyon jól néznek ki a kiflicskék! Igen, a teljes kiőrlésű lisztekkel a legnehezebb bánni, főleg nekünk,
akik a fehér liszttel való sütés-főzéshez vagyunk szokva, és fura, ha az elkészült kenyér vagy péksütemény
nem úgy néz ki, mint az abból készültek. A graham liszttel azért könnyebb sütni, mert nem kerül bele a
korpa, csak a magbelső és a csíra. A tk.lisztekben pedig a korpa is benne van, ezért teljes értékűek.

A nők könnyebben változtatnak bármiben, mint a férfiak. A Téné csopiban is szoktak nők panaszkodni, hogy
a férjüket nem tudják rávenni, hogy lemondjanak a megszokott ízekről.

Jaj, pedig a bulgur annyira finom!

Ildikó, fent van a fórumban a régi kép, ha megtennéd, hogy felteszed a javítottad, akkor össze tudnánk
hasonlítani. Olyan jó lenne látni a különbséget.

Ez a javítatlan. Ide hozom, hogy ne kelljen keresgélni.

Spoiler: mutasd
Kép


Ildikó, Ági! Ne töröljetek ki semmit! Bár a betegségekhez nem tudok hozzászólni, de szívesen elolvasom, amit
írtatok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 7. 9:16

A negyedik és az ötödik ablak azonnal megvolt, de a harmadikkal megint problémám volt, pedig
most már pontosan tudtam, hol kell keresnem.

A negyedik ablak a nyolcadik emeleten volt. Jó nagy négyest raktak rá, így azonnal észrevettem.
Az ötödik ablakot nehezen vettem észre a tükröződés miatt. De mivel tudtam, hogy a második
emeleten van, addig meresztgettem a szemem, amíg meg nem találtam. A fotók nagyítva vannak
már.

Kép

Kép

A harmadik ablaknál viszont nem lehetett látni a hármas számot, de ennek kell lennie a cím alapján.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 7. 13:01

Megjöttem a 6. ablakkal.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 7. 13:05

Sziasztok, csak bekukkantottam, mert függönymosásban és virágültetésben vagyok.
Rita, örülök, hogy megoldoódott és sikerült a folytatás. Hát az a 6. ablak kicsit szegényesre sikeredett.
Jövök majd, még adós vagyok a kifli receptjével is...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 7. 13:17

Tegnapi mákos cukkini tészta. Amit a tányéron láttok, az egy egész cukkini spirálózóval metéltre
vágva. Hat-hét friss datolyát kevés vízzel összeturmixoltam, majd hozzáadtam a darált mákot.
Ezután összekevertem a cukkini tésztával, picit megmelegítettem, és jóízűen megettem.

A mákban nagyon sok hasznos tápanyag van, de elég rossz az omega 3-6 aránya (túl sok benne az
omega 6), ezért kevertem bele egy evőkanálnyi őrölt lenmagot (sok benne az omega 3). A lenmagnak
majdnem semleges, egy picit dióba hajló íze van, szóval nem befolyásolta az összképet.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 7. 13:19

Ági, én is csalódott vagyok! Ha már jelentkeztek a játékba, kicsit jobban is
kitehettek volna magukért. :-?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 7. 16:32

Ezt most találtam a Madarak a kertben FB csoportban. Eddig nem is hallottam róla, hogy ezt is lehet
adni a madaraknak. A hozzászólók közt volt, aki azt írta, hogy a nyuszijának szokta adni, más meg a
teknősének, így Ági és Paggy is eszembe jutott olvasás közben. :D

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 7. 17:09

Sziasztok!Most én leszek,aki majd mindig lemarad,mert a "NEM SZOKTA A CIGÁNY A SZÁNTÁST" helyzet forog fenn.Szóval 1/2 6tól séta-majd lépcsőházfelmosás,majd nagy séta,majd városba menés,majd nagy séta,majd főzés.Most lettem kész és 1 órám van az esti kutyabarátos sétáig.Muszáj ledőlnöm,hogy utána még ébren tudjak maradni.Egyébként érzem,hogy szuper lesz.A kutya már olyan mintha mindig velünk lett volna,a macskarendszer is alakul.Kobak nem fél tőle,hiszen neki Fruzsi volt az anyukája és őt nem kergeti meg.OKOS,izgága,eléggé szófogadó ÉS SZOBATISZTA!!!!!Nem ugat,csak az utcán a sötét kabátos emberekre.Még ide-oda csalinkázik.Addig amíg nem tudom lemozgatni nem fegyelmezem meg ezt a dolgot.A járda szélén átmenetkor leültetem és kb 4 mp-ig ül is,de feláll viszont nem indul el.ARANYOS NAGYON.Persze a párom becsempészte magához délelőtt.Mikor hazaértem a városból együtt horkoltak az ágyán.Nem veszekszem.Ha itthon vagyok,akkor az lesz,amit én jónak látok,ha elmegyek legyen úgy.Csak az a hülyesége a páromnak,hogy egy vadászkutyát össze akar szoktatni az öreg nyulakkal.Mondtam neki,ha csak meg is próbálja,akkor leöntöm egy fazék hidegvízzel.A párom örök ellenálló,ha valamit nem lehet,akkor ő azt biztosan megpróbálja,amíg ki nem derül,hogy tényleg nem lehet.Így működik.DE NE A NYULAKON PRÓBÁLJA MEG!!! :(( :(( :((
Most ledőlök 3 óra múlva visszajövök olvasgatni.Sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 7. 17:52

Paggy, ez nem is olyan rossz rendszer, hogy ha otthon vagy a te akaratod szerint mennek a dolgok, de ha nem
vagy otthon a párod is gyakorolhatja, amit egyébként nem néznél neki jó szemmel. Végül is neki kell majd
megbirkóznia a kutyával, ha olyat akar csinálni Csoki, amit korábban megengedett neki, de a párodnak épp
nincs kedve hozzá. :D

Igazán gyorsan alakulnak a dolgok! Okos kiskutya Csoki! És hogy már a cicákkal való viszonya is rendeződni
látszik! Megy minden, mint a karika csapás.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. december 7. 18:12

Rita, én is nagyot csalódtam a dekorációk terén. Hogy lehet ilyen kicsi akármit csinálni, amikor azt lentről kell fényképezni, és hogy is lehetett elfogadni a verseny kiírónak. Ki a fene látja meg? Én biztos nem. De hát már csak csináld végig Rita, csak el ne tévedj a városban.
Ági nem kell sietni a recepttel, majd megcsinálom amikor lesz rá időm. Csak a lisztfélét írd ide, mit vegyek hozzá a többi hozzávaló majd később is jó lesz.
Paggy örülök, hogy a kutyusod ilyen jól megvan nálatok. Azért ez a jövés-menés eléggé fárasztó lesz. A férjed is biztos nagyon megkedvelte, hogy beengedte az ágyába.

Hozom a jav. képet. Csak a ház elejébe, a bal felső részébe nyúltam bele, és így kiegyenesedett, nem lett gömbölyded. Na most már tudom, hogy nem kell a szélén sötétíteni.
A szivacsfélét is lefényképeztem. 4 db kisméret van benne,most olvastam el én is, hogy mihez használható. Le szoktam vágni belőle egy kis darabot és a fehér részét használtam a festmények törléséhez. Többször rámentem, kis vizes résszel /óvatosan, kevés vizzel/ utána letöröltem papírtörlővel, majd megint ugyanígy és jó lett. Kiváncsi leszek Ági, hogy a te tústintádat is felszedi-e a papírról. Próbáltam akril festéknél, ott is felszedte. Lehet, hogy Rita nekem is használható lesz. Sőt máshoz is. Spárban kapható, a csodaszivacs nevet törölték. és kapott egy kemény réteget is a b elsejébe.
Hozom a képeket.

Dorina, köszönöm szépen a fordítást, ma letöltöttem, láttam felszabadítottad a töltést. Már máskor is jártam nálad.
Még egy mi lehet a DA-val ma nem tudtam belépni, elsötétedik az oldal ott vannak az adataim, kattintás után sem enged be. Remélem csak ideiglenes.
Kép

Ez pedig a még javítatlan változat. Bocsi Ildikó, hogy belenyúlok a hsz.-ba, de így látszik igazán a kettő közti különbség. Rita

Kép
Képfemale versions of male names
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. december 7. 18:14

Ezt meg nem tette ide. 4 db kisméretű

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 7. 19:24

Sirok, véletlenül kiléptem az oldalról és a hosszú hozzászólásom elillant. Hogy lehetek ilyen.....
Hát ezt már bármennyire akarom nem tudom visszahozni.

Nagyvonalakban:
Hulla fáradtan ülök a gép előtt, ezért is sajnálom, hogy az agyam túráztatnom kell, emlékezve mit irtam.
Függönymosás, nagy hibiscusaim újra ültetése, mert nem volt időm egész szeptember óta ezekre. Úgy, mint a festésre. Betudom ezt a nőgyógyásznak, aki a frászt hozta rám és továbbküldött urológushoz, aki persze semmit nem talált. Azt modnta valószinűleg a mióma türemkedik kicsit be a hólyaghoz. Ezt mutatta a tükrözést. Nem pedig azt, amit ő mondott. Meg volt még más is, amiről aztán elmondták mi volt, mert megoldódott másnap reggelre. Ezt kellett volna látnia, nem pedig rám hozni a frászt. Ez még pluszban hozzámegy a tegnap leirtakhoz orvosügyben, igy megvan, hogy min idegesitem magam feleslegesen és persze, hogy túráztatom a vérnyomásom.
Na, tehát ma dolgozás volt, Ramosról egy videó, amint kifejezi nemtetszését. Bármilyen szerszám legyen a kezemben, ő igy reagál rá.
Csoda, hogy amikor a létrán voltam fent és a függönyökkel bajlódtam nem eresztette kia hangját.
Vékony a kép, mert igy fért bele minden. A páromnak mondtam, ha videózás közben megszólal legközelebb , lecsapom.
Paggy ötlete sem rossz a vizzel. :-)



Hozom a receptet. Nekem most az volt a fontos, hogy lassú felszivódású legyen. Graham liszt volt otthon, mert elnéztem amikor vettem.
A nyújtásánál nekem a teljes kiörlésű tönköly máskor könnyebben volt nyújtható. Ennek a graham lisztnek a nagyobb szemcsetartalma érdekessé tette a munkát. Nem mondom, hogy nehezebb volt, csak másabb. Pl. nem kellett alálisztezni, de többször kellett nyújtófával rámenni, hogy vékony legyen. Mindig emelgetni egy nyújtás után, igy nem ragadt le a munkalapra

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 7. 19:32

Rita, köszönöm a madárkáim nevében a kápiás tippet.
Ezek kis disznók amúgy. A búzát és a fekete napraforgót szeretik, a kölest, almát, szalonnát nem.

Ildikó, nekem mindkét kép tetszik, komolyan!
Ennek a mostaninak a felénk eső nagy ház oldala fent az ablaknál bal kéz felől, na az nagyon szép szerintem. :-)
Köszönöm a szivacs képet, megnézem majd, ha a Spar-ba megyek.

Kata, voltak a Lux-tól?
Gondoltam most rád, mert megjött a Pingvin patikából az e-mail, hogy úton a B-vitamin komplex.

Paggy, hát a párod már csak ilyen. Amikor lebuktattad őket és Csoki lejött az ágyról, akkor is kaparta utána az ajtót, vagy most elállt ettől?
Ha elmész otthonról úgyis azt csinál amit szeretne és akar a párod. Nem tudsz vele mit csinálni, ha már ilyen. Az enyém is hasonló, de hát ez van, ezért szeretjük őket. :-) :-)
Nagyon ügyesek vagytok macsek ügyben.
Jajj, a nyuszkók! Nem is próbáltad őket bemutatni egymásnak?
Gyorsan formálódik Csoki, ügyes nagyon! A nevére hallgat?
Hányszor adsz neki enni?

Valamit akartam még, de megyek fürdeni, hajat már mostam, mágnes letudva, pihi jön és a filmen elalvás, mint rendszeresen. :-)
De azért figyelő szemeim itt vannak,hátha Csokiról jön egy kis infó, vagy kép :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 7. 19:38

Jajj, kihagytam RIta mákosát!
Hú, micsoda ötlet! :-)
A mák valahogy nem szereti a belső berendezésem, most meg a mákos nudli után a cukorral, hát egy darabig hanyagolom, még a gondolatát is.
Mákolajat viszont napi egy kiskanállal eszek, hátha megelőzhető a csontritkulás. Nem a kedvencem, de lecsúszik.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 7. 22:58

Lányok! Sütöttem zsemlét, de holnapra hagyom. Elfilmeztem az időt, s már full fáradt is vagyok!
Holnap hozom a képeket is. Nagyon jó volt az olvasandó!
A Luxos nem tudott jönni, mert belázasodott!!
A szomszéd meg nem hozott kenyeret. /megint/ Így mérgemben kénytelen voltam mert Samu nagyon hiányolta a pékárut!
Egész jó lett csak túlkelt szerintem. A facéra egyébként azt hiszem kitettem hogy melyiket sütöm meg. de a youtubos fordatáson jókat röhögtem, a kocsikázáson... Mióta kocsikáztatjuk a kelesztős tésztát :)) :)) :)) :))
Na pusz mindenkinek holnap jövök és érdemben válaszolok másra is!!! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég