Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. április 29. 17:24

A zt hiszem Ildikó irását vissza kell keresnem....
Paggy, jót mosolyogtam amit irtál a videó hallgatásáról és amit közben gondoltál.
Ezért jó,hogy nem vagyunk egyformák :-)
Belelapoztam, érdekesnek igérkezik a könyv. Irtam már, én pl. a filmekkel vagyok úgy, hogy valami miatt nem igazán vonzanak... Okot nem tudok....
Viszont köszönöm a feltett videót, Mohr Richárd ő a Konfúciusz Intézet Igazgatója Szegeden. Nagyon birom :-)
Ramost miután eltéritettem egy rigófióka megkergetésétől - ebben segitettek a szülők-, megetettem, csend van itthon, kezdek neki festeni.
Kata! Én is kiváncsi vagyok mondott-e valamit a doki a lábadról!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. április 29. 20:37

Lányok, már többször visszaolvastam.
Mi van a fügefával? Miért kell gyufaszálakat beletűzdelni?
Nekem is van 3 fügefám. Világosítsatok fel már valaki, mi van, valami megtámadta a fügefákat? akkor én is megnézem az enyémeket.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. április 29. 20:40

Mire vagy kíváncsi Ági? Mit nem találsz?
Látod én sem találom a kérdést, csak a választ találtam meg valamire. Mik jönnek ki a fügefából? Mik vannak bent?
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. április 29. 21:55

Ildikó, a teáscsésze maradt ki nekem, amiről Paggy irt.
a képeslapméretű festményeid láttam és nagyon tetszettek. Irtam már előtte, hogy az ember azt hinné, ó, mennyivel egyszerűbb kicsit. Hát nem. :-)
A fügefáról: Az egyik vendégemnek gyökereztettem az őszi metszésből. Egy már kinyúlt, mert a covid miatt alig jött hozzám. A másik gyökeres amit elültettem szépen fejlődött és egyszercsak a levele elkezdett kókadni. Jött a másik, igy nem fogalkoztam vele. Viszont tegnap olyan barna pukkancsok lettek rajta, amit menyomtam és levedzett, tehát valami nyavalya ragadozó bogár lehetett benne. Erre irta Kata, hogy tegyek fejjel lefele gyufaszálat, ne dobjam ki. Hát én adtam neki most párat, majd kiderül mi lesz vele.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. április 29. 23:06

Köszönöm a választ Ági.
Most kezd rügyezni a fügebokor, kettő bokor és egy faféle. Így hagytam meg őket. Minden évben le kell szedni az összes fentmaradt éretlen gyümölcsöt. Lehet, hogy ennek helyén történik fagyás.
A kávéscsésze sajnos nem az enyém, egy filmből fényképeztem ki. Ami megtetszik mindig kifényképezem.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. április 30. 13:11

Sziasztok Lányok! Samunak most adtam B1-B6ot ..
Megfürdettem, hajat mostunk, hogy konszolidáltan nézzünk ki.
Mindjárt hozom a képeket..
A gyufa foszfortartalmát lehet kihasználni, ahogy az öntözéssel leázik a gyufafeje. ezért is kell fejjel lefelé beszúrni, többet. a fokföldihez elég egy.max2.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

egyenlőre ennyi.
A doki egyébként most csak Samuval foglalkozott! Magammal nem is mertem előhozakodni!
Megyek vissza mellé, mindenkinek szép hétvégét kívánok! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. április 30. 17:04

Sziasztok!Kata guszta a süti vagy péksüti?Úgy néz ki,mint egy jó kis bukta,vagy pedig elnyújtott zsemle :)
Lányok!Májusi programom:Lilla születésnap május 8
Budapest 100 május 14-15.
Ja, még színház jövő héten ,május 3-án .A közelünkben van a Karinthy Színház , kaptunk anyáknapi kedvezményes jegyet a kifutó előadásokra.Le se merem írni,hogy mire megyünk.Miért?Mert őszintén szólva, megnézem a koreai -kínai romantikus sorozatokat,de már színházban kiver a víz az ilyentől.Régen rengeteg-rengeteg csöpögős könyvet olvastam,mostanában nem bírom.Milyen kettős életem van???? =)) =)) =)) Tehát és szóval színházba megyünk a nászasszonyommal/Ezt kapta tőlem ajándékba a szülinapjára/.Mint már írtam,kész anyagi csőd a tavasz:a vejemnek,Julikáéknak,a nászasszonyomnak,Lillának és végül nyár elején ,a lányomnak, van szülinapja.A páromnak augusztus végén,az egyik kedves barátomnak is akkor ,nekem karácsonykor.
Budapest 100:Sok a program.Kiválasztottam 4 fontosat amire regisztrálni is kellett,valamint még 6-7 épületet megnézünk.Ebből az egyik Julika által "megkutatott,igy mondják,ha a ház múltjáról kutakodsz a levéltárakban,beszélgetsz a lakókkal,akik a saját vagy hallott történeteiket mesélik,majd készítesz belőle anyagot.Direkt nem írom le,hogy hová megyek,hagy legyen meglepetés.Viszont, beteszem a programok linkjét.Képzeletben lehet rá jelentkezni,aki nem tud eljönni.
Mától lathatok a programok.
https://budapest100.hu/aktualis/programok/
Júniusban pedig a lányom szülinapi ajándékainak egyike a saját ,családi,VÁROSI SÉTA ,azaz, kincskereső.5+1 ,általatok már ismert helyen lévő ,
Spoiler: mutasd
valamit megtalálniuk.Körülírom,hogy mi az,de nem mondom meg.Pld.a videómban már említettem:
1.KINCS:
Ez a KINCS egy hídon van,ami a Gellért térről indul.
A híd a nevét egy híres-hírhedt császárról kapta,majd később átnevezték.Ez a császár fojtotta vérbe az 1848-as forradalmat.
A KINCS fémből készült és k. 15 cm.
A KINCS a híd Pesthez közelebbi részén van.Ha elindulsz Budáról a bal oldalán menj!
A Kincs a korlát alatt,egy benyílóban található.
A KINCSET készítette valaki,aki már sok hasonló KINCSET alkotott és elhelyezte a város pontjain .Aranyos,vicces valamik.
Találd meg,fényképezd le!!!
Ha sehogy sem találod,segít a térkép!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. április 30. 17:36

Spoiler: mutasd
Kép

Spoiler: mutasd
Kép

Ugye Ti tudjátok mi az????
Ha nem,iderejtem:

Spoiler: mutasd
https://hvg.hu/kultura/20210507_ferenc_jozsef_fuggoagy_miniszobor_kolodko_mihaly

A célom,hogy Lilla 4 év alatt/4.osztály utáni nyáron,5,6,7. után/,mielőtt végkép kamasz lesz ,elkezdje megismerni a várost,hogy majd otthon legyen benne.Jó móka.Idén ilyen aranytallért/csoki/ lehet kapni,ha megtalálta,amit igazi strandbelépőre be lehet váltani.500 tallér 1 db strandbelépő nyárra.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. április 30. 17:51

Lányok!Holnap ANYÁKNAPJA.Ha nincs is mindenkinek gyereke,de anyukája van vagy volt.Ünnepeljük őket,magunkat!

Sziasztok. :-h :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: @};- :movingflower: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. április 30. 18:07

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 1. 10:03

Kedves Lányok! Mindenkinek szép örömteli vasárnapot! Akár emlékek, akár kézzelfogható valóságként mindenkinek Boldog Anyák napját!
Kép

Kellemes szórakozást! :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 1. 14:37

Sziasztok!Kata!Nagyon szép az orgona. :-bd :-bd :-bd :-bd Itt voltak a lányomék , Anyák napjára festettek nekem egy tacskó kutyát.Megmutatom.Aranyos!! \:D/
Kép
Szép napot!Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 1. 19:06

Kedves Paggy, igazán nagyon kedves kis tacskóképet kaptál, nagyon bájos, és remekül mutat a falon! :flower1: :littlehearth: :x :ymhug:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 2. 16:36

Sziasztok!Mi olyan "aktivak" vagyunk,hogy csak na!!!Bekukkantok es mar megyek is.Udv:Paggy =))
https://tenyek.hu/cikkek/ennyi-az-ideal ... ek-szamara
Csak ,mert a kínai festményeken gyakran szerepelnek:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 2. 18:36

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 2. 22:25

Sziasztok!Ma ezt hallgattam:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 3. 13:58

Imádom a halakat, amig nem nekem kell gondozni :)) :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 4. 6:52

Hello,hello!Kihaltunk ugy nez ki.Azert en beteszek egy kepet.Sziasztok.:-?? Paggy
Kép
MI ÚJSÁG VIDÉK????? :littlehearth: :)
Hiába mutogatom itt a kis palántáimat?A "NAGY TESTVÉRNEK" nincsenek növényei?/azaz NEKTEK/Kénytelen vagyok én ,a "balkonparaszt,"behozni a természetet? =))
Akkor nem merem majd megmutatni a BUDAPEST 100 szép és érdekes pesti épületeit,a sétákat és semmi egyebet,ha csak én PIPISKEDEM ITT.
No nem baj,KIVÁROM,HOGY RÁJÖJJETEK MILYEN LEHETŐSÉG LENNE ABBAN, HOGY ÍGY, MAGUNKON KERESZTÜL, JOBBAN MEGISMERJÜK MAGYARORSZÁGOT.Sziasztok. :) Sziasztok.Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. május 4. 11:24

Sziasztok Kislányok!

Hát nem hittem volna, hogy nem lesz időm fórumozni, ha itt leszek, de így lett, és ennek egyébként
nagyon örülök. Ez azt jelenti, hogy van dolgom, hasznossá tudom tenni magam, és ez boldog érzés.

Majd ha otthon leszek, visszaolvasgatok, most csak írom, ami eszembe jut. Épp szitál az eső, lehet,
hogy nem fogok tudni elmenni a napi gyaloglásomat letudni, ezért gyorsan beugrottam. Mosni fogok
két adagot, meg főzni. A főzés és új kaják felfedezése most a legfontosabb feladatom, mert Lilyke
épp a válogatós-szétválasztós korszakát éli és a régi kajáit, amiket nagyon szeretett, már nem eszi
meg a régi formában. Például a tésztának csupasznak kell lennie, nem lehet rajta semmi, de a rizst
is csak magában fogadja el. Vége a zöldségekkel, hüvelyessel elkészített rizs/hajdina/bulgur köretnek,
de vége a főzelékszerűségeknek is, amibe rengeteg zöldséget bele tudtunk rejteni. A bölcsiben mondták,
hogy ott is úgy teszik az ételeket a tányérra, hogy ne érjenek össze, mert csak kevés gyerek eszi meg
összevegyítve.
Szerencsére mindenféle tésztát megeszik. Mehet a vöröslencse, a hajdina, a barnarizs, a csicseri és a
tk. tönkölytészta is. Ezek mind teljes értékűek. Készítettem cukkini krémet, amit a tészta mellé tettem
a tányérra, és abba szívesen mártogatta a tésztát, mielőtt a szájába tette volna. A céklakrémmel nem
jártunk sikerrel (pedig nagyon nagy kedvence volt korábban). Siker volt a cukkini-répa-krumpli mackó
is. A tofu, a babkrém, a szójajoghurt, a hummusz, a gyümölcsök, a reggeli zabpehely, gofri (banán, víz-
zabpehely), hajdina wrap mind megmaradtak kedvencnek, ezekre lehet építeni. Új nagy imádat a babgofri
(főtt bab, zabpehely, víz), amit pár éve találtam ki, és szerencsére most eszembe jutott. Ami még nagy
szerencse, hogy nagyon szívesen issza a nyers zöldségekből kevés gyümölccsel készült turmixokat, amivel
be tudjuk juttatni, ráadásul nyersen a most épp nem kedvelt, de nagyon fontos zöldségeket. Így a napi
tucatból minden megvan a nap végére.

Miután mindenki elment itthonról, összepakolászok, elmosogatok, felöltözöm, és megyek menni. Közben
fotózgatok, nézelődöm. Ha már jó sokat mentem, segítek a lányomnak felfedezni olyan termékeket,
főleg üveges szószokat, amik beleférnek a ténébe. Nincs sok ilyen, ahogy otthon se, de azért találni.
A Tescoval kezdtem a nézelődést, aztán az Aldi következett. Egy ASDA nevű szupermarket lesz a következő.
Miután hazajöttem főzök, és mire elkészülök lassan jön haza a lányom és megyünk Lilykéért. Estig ő a
főszereplő az életünkben. Ha elaludt, még beszélgetünk egy kicsit, aztán fekvés-alvás.

Közben két napja meghalt a vejem bátyjának a felesége. 45 éves volt. Számítani lehetett a halálára.
Egy éve tudják, hogy áttétei vannak, és hogy nem lehet rajta segíteni.

Remélem mindannyian nagyon jól vagytok! Puszi!

Spoiler: mutasd
Lilyke új fogkefét kapott:

Kép

A kacsáknál:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 4. 11:45

Sziasztok Lányok, most csak egy szusszanásra, mert majd paradicsomos káposztát terveztem be...az nem készül el magától :))
Paggy, ma mozdultunk ki először, de majd egy kis konyhai csendélet képet csinálok ha el és összerakodtam! Borzasztóan kimerülök még attól is hogy elvoltunk a dokinál a beutalókért, aztán az Arrabona, és a busz majd a Tesconál leszállván megláttam hogy epret árulnak ! Hazai, a szomszédos falu kertészetéből. Be is tankoltam fél kiló epret!

12oo.- Ft volt, nem nagy összeg, és én válogathattam a szemeket.!
Samu is már remegett a fáradtságtól, még szerencse hogy mégis vettem mákos kalácsot, azt a gyerekkori puhatésztájút
Úgy megette, hogy képre már nem is futotta, s megivott hozzá fél liter tejet!

Én meg megeszem a barátnőm által hozott édes mandarint, 4 db van még abból kettő már kezdene romlani, így azt nem merem
Samunak adni.

Egykét ruhaneműt is sikerült megvennem 3/1 arányban...Samu javára! Én magamnak egy nadrágszoknyát vettem!
Azóta nem hordtam ilyet, hogy kihiztam anno még anyu varrta, nagy margarétás volt. Ez meg egyszínű kék, most éppen a dupla súlynál tartok 100kg.!

tündéri Lilyke a képen, milyen elmélyülten szemléli a fogkefét. S nagyon szereti a kacsákat is.
Ismeretlenül is részvétem a veszteségért, ezek szerint borzasztó fiatalon ment el. :((

Paggy, csodaszép lesz a kiskerted majd megint. Amint stabil helyzetben leszünk és nem vásárolni megyünk le
csinálok majd képeket! Addig minden erőmmel magamra és Samura kell koncentrálnom. :x ;;) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Egyenlőre feladom a bagettkészítést..hol összejön hol nem!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 4. 18:50

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 4. 18:59

Kép
Kép
Kép
Kép
jön az eső :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. május 5. 9:29

Jó reggelt.
Itt szép idő van, süt a nap ezerrel,
Kicsit elfoglalt voltam mostanában, Tegnap délelőtt, és tegnap előtt délután kerti munkám volt, még lenne is, de fő a beosztás. Nem kapkodom el. Nem is voltam túl jól, elért valami kiütésféle, ami viszketős, és el kellett mennem a bőrgyógyászatra.A nagy viszketéstől még a vérnyomásom is felszalad, a szívem is beindult. Besírtam magam a rendelőbe, mert ugye beutalóm nem volt. Mondtam másnap hozom a beutalót, de jelenleg az orvos délutános. Az asszisztens mondta a beutaló, az időpont miatt kell. Én voltam egyedül a rendelőben, mi a fenének kell időpont? Na végül is fogadtak. Kaptam gyógyszert, aminek felét bevettem, mert ugye egész szemtől lehet rosszul leszek. A féltől is az lettem. Ja és még egy krémet is jó nagy tégely.
Előtte festettem több napig. Ez történt, aki kíváncsi rá.
Örültem Kata szép fotóinak, a színek csodásak. Remélem lassan csak javulsz, de mi bajod van? A fájdalmakat tudom. Próbáld kitornászni.
Paggy a kerted nagyon szép, sokat vállalsz te is, igaz én sem régen redukáltam le a teendőket, mert már lassabban tudom megcsinálni, és rámegy az egész nap.
Jó, hogy jelentkeztél Rita, nálad is megszaporodtak a tennivalók. Nagyon aranyos Lilyke, nagyon csinos a kis ruhácskájában. Megváltozott az ízlése, más ételeket szeret, lehet, hogy hiányzott neki a más ízvilág. Majd talán visszatalál.
Most hozok egy fotót a festeményről. 4o*50 cm-es akril festék, feszített vászonra.

Kép
Hesu
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2021. május 19. 8:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Hesu » 2022. május 5. 10:40

Hali lányok!
Remélem mindenki jól van.
Köszönöm szépen a sok gyönyörű fotót.
Elkezdhettem végre az intenzív edzést. A mozgáskoordinációm az nem nagyon esett vissza, de az egyensúlyom hát jelenleg egy nagy fos. Be vagyok szűkülve, meg vagyok rettenetes merevedve és még izomlázam is van. De dolgozok rá és rajta.
Aztán beindult a kerti munka. Minden elvetve és gyomirtózva. Csak az a k..... eső sehol. Amikor Ati gyomirtózott, akkor már gyülekeztek a felhők és esőre állt az idő. És erre mondta is!!!! De nem lett belőle semmi. A fene ott eszi meg. A kukorica, a saláta hagyma, a lila hagyma, a fejes saláta, a borsó, a zöldbab és a retek már kikelt, vele a gaz is.
További szép napot mindenkinek!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 5. 13:28

Sziasztok! Ildikó Hesu, de örülök hogy pár szóra és képre beléptetek!
Valami olyan virágzik most amire még én is vakaródzom mint a bolhás kiskutya. Egyébként Histasint szoktam néha bekapni.

Óvatosan a mozgásokkal, most én is elkezdem először a masszírozgatást itt ott. Ami nem tetszik az a folyamatos álmosság és bizsergés. hol itt hol ott. Majd lesz jobb is. reggelre megint hőemelkedése volt, visszaaludt a reggeli után aztán el is múlt, viszont nyüsszög, nyugtalan..engem meg idegesít, mert nem találom mi lehet a gond és nem tudok segíteni.

Ilyenkor szeretném a fejem a mélyhűtőbe dugni, hátha attól beindulnak az agytekervényeim. :(( :)) ~o)
Mindjárt végez a mosógép, kíváncsi leszek most milyenek lesznek a törülközők! Mostanában minden olyan mint a beton. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: Ja meg mint a smirgli. :(( :))

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég