Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 21. 17:48

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 21. 17:49


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 21. 19:28

Kedves Paggy, köszönöm a videókat, nagyon tetszettek! Valami rosszat a Windos frissítés tett, még a tegnap látott képeim sincsenek most ott. Ma 11 óra után ébredtem, pedig megébredtem fél 6-kor, de általában max 8 ig ha alszom még vasárnap is. Még jó hogy volt a tegnapi főzésből, így csak melegíteni kellett.

Rita, olvasom, hogy a net téged is egy kissé eltérített az olvasástól. Én azért is vezettem be az olvasást estére, mert így legalább a szemem is megnyugszik. Viszont van hogy a pesti srácokat olvasom a telefonon, pedig már annyiszor be akartam vezetni hogy nem lesz mellettem mobil, de csak egyszer-egyszer sikerült.. Úgyhogy nem erőltetem tovább a dolgot, csak annyi, hogy kiveszem kikapcsolom a wikit, hogy ne tudjak új híreket kapcsolni :))

Muszáj az embernek néha megálljt parancsolni... Na mennem is kell, mert a videó majd egy órás volt az utóbbi, és nagyon élveztem az amerikai vélemény-életvezetéseket....Még egyszer köszönöm! Szép estét mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 10:59

Sziasztok!"új életem=Fruzsi kutya nélküli életem,első már kicsit összeszedett lelkiállapotban lévő napomon rendszert kell felállítanom.Ehhez Rita szolgál mintául,azaz naponta 2x megy ki a lakásból.1x nagy séta,1x bevásárlás.Ezt én úgy módosítom,hogy hetente 3x fogok takarítani és ezen a napon csak 1x sétálok.Mint már írtam, muszáj az agyamat edzeni,ezért mindenképpen olvasok valami érdekeset,ha csak fejezetenként is,a barátnőmmel skypon furulyázunk,1x hetente zumbázok és nyilván a sétával összekötve megyek a CSARNOKBA. Fényképezni mindenképpen fogok.Havonta 1x pedig valamilyen tematikus sétám lesz,amiről beszámolok NEKTEK.A kutyával kapcsolatban:azt hiszem vagy az lesz,hogy MAJD beszerzek egy pici ,nem túl karakteres lánykutyát,ami egy szatyorban elfér vagy majd később egy idős kutyát,hogy megszépítsem utolsó éveit.MAJD,MAJD,MAJD.....
Ma túl vagyok az első sétán.Sorban állnak az emberek a kórháznál,hogy beoltassák magukat.A rendfernntartó hölgy mondta,50 fő/ óra.Tehát gyorsan megy.5 képet beteszek a mai nem túl izgalmas környékbeli sétámról.
Kata:
Olvastam,hogy későig aludtál.Samuka kibírja és nem kelt fel?Kata!Pont ezért állítom magam be egy rendszerbe,mert félek elkanászodnék.Összevissza aludnék és egy idő után felborulna körülöttem minden.Vigyázz MAGADRA és minél többet menj a levegőre!!!Örülök ,hogy tetszett a videó,én is csak most fedeztem fel,úgy hogy a rádióban hallottam róluk...... :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: ....Ma a fodrász előtt jöttem el.Nagyon szeretem őket /Nóri fodrász -Anikó kozmetikus/.Nórinak is van egy idős mopsz kutyája és pont annyira szereti őt, mint én Fruzsit szerettem..Jóbarátságban vagyok mindkettőjükkel.Nóri kijött az üzletből megölelni engem,együttérzésből.Szombaton fánkot sütöttem,azt vittem az unokámnak,s mivel tudtam, hogy Nóri és Anikó szombaton bent vannak , vittem nekik 4 db-t.PIKK-PAKK elfogyott.A vendégek csalódottan néztek,legközelebb többet csomagolok.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 11:18

Kép
Kép
Kép
Kép
A háttérben a kórház,ami előtt kígyózik az oltásra várók sora.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 11:37

Lányok!Ezen a héten folytatom AZ ÉLŐ VÁROS c.könyvem következő fejezetének zanzásított bemutatását.
AZ ÉLŐ VÁROS/3
Kedves Lányok!Igen izgalmas rész következik majd /A VÁROSOK ÚJ EURÓPÁJÁNAK KEZDETE Kr.u.kb 1000-től/, előtte viszont áttekinteném a Római Birodalom bukásától Kr.u.476-Kr.u.1000-ig terjedő ZŰRZAVAROS,VÉSZTERHES időket,azaz a NÉPVÁNDORLÁS korát.Természetesen csak az általános tudnivalókat összegzem/az én szintemen!!!!!/kiegészítve fotókkal.Semmi sem származik a saját kútfőmből.Forrásom a gimnáziumi történelemkönyv és az internet.Viszont igyekszem érdekessé tenni,hátha TI is "beleolvastok" :) :) :) :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :-bd :flower1: :ymparty:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 11:42

AZ ÉLŐ VÁROS/3
Nyugat-Európában a népvándorlás pusztításai már már az antik világ teljes megsemmisülésével fenyegettek.
De HONNAN és MIÉRT :-?? indult el a népvándorlás,amely a belső válságokon kívül a Római Birodalom bukását okozta?
Spoiler: mutasd
A 4. század elején Nagy Konstantin császár (Constantinus, ejtsd: konsztantinusz) úgy döntött, hogy a hatalmas birodalom irányításához szükség van még egy fővárosra, amely a birodalom keleti felén helyezkedik el. Így született meg a korábbi Bizánc területén Konstantinápoly, amely Rómával egyenlő rangot kapott. A keleti területek sokkal gazdagabbak voltak, több volt itt a nyüzsgő életű nagyvárosokból is, amelyeket Egyiptom bőségesen ellátott gabonával. A lakosság itt görögül beszélt.

Eközben Itália gazdasági jelentősége gyorsan hanyatlott, a termelés csökkent, a városok elnéptelenedtek.

KA latin nyelvű nyugati biro­dalomrészt többször sújtották a barbár népek támadásai. A városok is gyakran váltak a rablóhadjáratok áldozataivá. Annak érdekében, hogy a védelmet jobban megszervezzék, a birodalmat 395-ben két részre osztották. A két államrész, a Nyugatrómai és a Keletrómai Birodalom azonban nem segítette egymást, inkább arra törekedtek, hogy a barbárok ne rájuk, hanem a másik birodalomrészre támadjanak.
.A RÓMAI BIRODALOM ezeresztendős dicső történelmi múlt és folytonos emelkedés után azonban a délszaki nap ernyesztő hatása és másfajta elemek vérének és műveltségének korlátlan befogadása miatt kimerült, elfajzott, elpuhult. Birodalma határainak védelmére idegen erőt volt kénytelen igénybe venni. Lenézett, nyers, harcias barbárok lepték el a birodalmat, és megismétlődött a régi történet, amikor görögök és latinok foglalták el a földközi-tengeri világot.
A népvándorlás a 4. századtól a 10. századig tartó hatalmas, észak-déli és kelet-nyugati népmozgást jelent, melyet a fent említett okok mellett az éghajlati változások is magyaráznak

A történeti korszak nagy népvándorlásának századokon át hullámzó áradatában délre húzódó fiatal északi népek árasztották el egész Európát és a mediterrán partvidéket, hogy új államot alapítsanak Róma örökén és a birodalom szomszédságában.A ködös északi erdőségekben égetéses földművelést folytató, vándorló germánok a termékeny déli területek felé tekintgettek. Ezek a germán népek már törzsekbe, törzsszövetségekbe szerveződtek, kiemelkedő nemzetség- és törzsfőik népes katonai kísérettel rendelkeztek, és megismerkedtek a kereszténységgel is.
ermánoknak nevezik azt a nyelvi közösséget, melynek tagjai a Kr. e. 1. és Kr. u. 3. század között Skandinávia déli területeiről kiindulva benépesíteA ködös északi erdőségekben égetéses földművelést folytató, vándorló germánok a termékeny déli területek felé tekintgettek. Ezek a germán népek már törzsekbe, törzsszövetségekbe szerveződtek, kiemelkedő nemzetség- és törzsfőik népes katonai kísérettel rendelkeztek, és megismerkedtek a kereszténységgel is.
ermánoknak nevezik azt a nyelvi közösséget, melynek tagjai a Kr. e. 1. és Kr. u. 3. század között Skandinávia déli területeiről kiindulva benépesítették és uralmuk alá hajtották Közép- és Kelet-Európa vidékeit

Kép
Ge4rmán harcos.Kr.u.4.sz.

Kép


F Az eurázsiai sztyeppék nomád állattenyésztő népeinek (hunok, szkíták, szarmaták, alánok, avarok stb.) a szárazságot okozó felmelegedés miatt új legelők után kellett nézniük. A keletről így megkezdődő nomád vándorlás a "dominóelv" szerint lavinaszerű népmozgást indított el: az új legelőket kereső törzsek - maguk előtt hajtva gyengébb ellenfeleiket - rázúdultak Európára.

Kép
ONTOS!!!!!
Spoiler: mutasd
z eurázsiai sztyeppe a mérsékelt övbe, azon belül is a nyugati szél övezetébe esik, aminek fontos következménye, hogy az Atlanti-óceán felől érkező kezdetben nedves légtömegek folyamatos, de kelet felé egyre csökkenő mértékű csapadékkal látják el a sztyeppe területét, amihez a sztyeppe lakóinak alkalmazkodniuk kellett úgy, hogy kelet felé növekszik az állattartás és csökken a földművelés jelentősége.Erre az állandó éghajlati sajátosságra ülnek rá a globális éghajlatváltozások, felmelegedések, lehűlések, csapadékosabbá, illetve szárazabbá váló periódusok, amelyekre már rövidebb távon kell válaszolniuk az ott élő népeknek. Ez a válasz mindig lehet az életmódváltás, de ez időnként fájdalmasabb, mint az életmódhoz való ragaszkodás, amit odébbvándorlással lehet megőrizni. Ha az éghajlat csapadékosabbá válik, akkor több lehetőség nyílik az élelmiszertermelésre, nincs vándorlási kényszer, a régi életmódot lehet új elemekkel bővíteni a régi feladása nélkül. Ez nem alapvető probléma, az ilyen időszakok nem okoznak drasztikus változást, hacsak nem elmocsarasodásról van szó. Más azonban a kiszáradás időszaka, ami rögtön éhínséggel jár. Ilyenkor kézenfekvő az elvándorlás a csapadékosabb területre, ami az eurázsiai sztyeppén egyértelműen nyugat felé vándorlást jelent a fentebb vázolt éghajlati okok miatt. :o) AZ ILYEN SZÁRAZ PERIÓDUSOK OKOZTÁK A TÖRTÉNELEMBEN BEKÖVETKEZŐ NÉPVÁNDORLÁSOKAT :o) , amelyek története némi egyszerűsítéssel az eurázsiai sztyeppe történelme.


Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 12:36

A kora középkorban királyságok szerveződtek, a barbár népekből ,és bomlottak fel.A belső harcokban és külső háborúkban kialakult egy az eddig megismert államoktól teljesen eltérő államtípus,a feudális állam-a feudális társadalom.Létrejött az új vezető réteg,amelynek tagjai között szövevényes alá-fölérendeltségi viszonyok szerveződtek.Ekkor kristályosodott ki a földesúri-jobbágyi viszony,a maga bonyolult jogi,gazdasági és személyi kapcsolataival.DE KÖZBEN EBBEN AZ IDŐBEN SZÜLETTEK MEG A MÁIG KÖVETHETŐ EURÓPAI CIVILIZÁCIÓ ALAPJAI.A kora középkorban emelkedett ki a PÁPASÁG,a világhatalomtól független KATOLIKUS EGYHÁZ,mely az antik műveltség átmentésében ,az új államok létrejöttében s a gazdaság felvirágzásában egyaránt kiemelkedő szerepet vitt.
ÉRDEKESSÉG:



Spoiler: mutasd
A germánok a Kr. e. 1. századig a Balti-tenger partvidékén éltek, onnan kiindulva népesítették be Közép és Kelet-Európa vidékeit. A Kr. u. 3. századig a Fekete-tengerig is elértek.
Csak érdekességként:
Nem teljes lista az ókori germán törzsekről:

Északi germánok[szerkesztés]
dánok
jütök
svédek / sveák
Nyugati germánok[szerkesztés]
bajuvárok (bajorok)
foszuszok
elbai germánok (herminonesek)
szvébek
svábok (Neckar mentiek)
alemannok
türingek
longobárdok
markomannok
északi-tengeri germánok (ingaevonok)
anglik
frízek
kimberek
szászok
teutonok
rajnai germánok (istaevonok)
frankok
chamavusok
chattok
Keleti germánok[szerkesztés]
basztarnák
burgundok
gepidák
gótok
keleti gótok (osztrogótok)
nyugati gótok (vizigótok)
herulok
lugiak (?)
szibinek
szkírek
vandálok

PÉLDÁK KÖVETKEZNEK az új királyságokra.
Képhow to be a strong person mentally
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 12:40

"barbárok" között volt azonban egy nép, amelynek sikerült viszonylag tartós és erős, a római egyház által is támogatott államot teremtenie. Ezt az újjászületést a frankok hozták el, akik a későbbi keresztény Európa alapjait is lerakták: az új civilizáció súlypontja a Földközi-tengerről immár északnyugatra tevődött át.

A középkor a frankok történetével kezdődik, akik germán eredetűek voltak,
Spoiler: mutasd
és két nagyobb törzsszövetségben éltek. Észak felől vándorolva költöztek be a Római Birodalomba, Gallia provincia északi részére. Ebben a provinciában az őslakos gallok már erősen romanizálódtak, a frankok pogányok maradtak, a kereszténység egyik ágát sem követték. A megtelepedés után a frankok Róma szövetségesei lettek, és részt vettek a hun terjeszkedést megállító catalaunumi csatában is (451).
A Római Birodalom bukása után a két frank törzset a Meroving-dinasztiából származó Klodvig (482-511) egyesítette, aki a törzsi területekből és hódításaiból megalapította a frank államot. Súlyos harcokat vívott germán "testvéreivel", legyőzte az alemannokat, a burgundokat és a vizigótokat, hatalmát a Pireneusokig terjesztette ki. Korán felismerte, hogy uralmának egyik fő támasza az egyház lehet, és miután maga is megkeresztelkedett
, a pogány frankok között megkezdődött a római hittérítés.Kép
Kép
Klodvig megkeresztelkedése
A Klodvig által kiépített állam tartósnak bizonyult.Ebben jelentős szerepet játszott a frankok nagy létszáma,főleg a szabad frankok,a király számára jelentős katonai erőt biztosítottak.Klodvig EGÉSZ NÉPÉVEL CSATLAKOZOTT A RÓMAI EGYHÁZHOZ.Ez biztosította számára az egyház támogatását,ami írástudókat, és hatalmának ISTENI IGAZOLÁSÁT!!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 13:11

Most azért nézzük meg azt is ,hogyan jött létre a pápaság? Kis ebédszünet következik :)) :)) :))
Spoiler: mutasd
Már a múltkori rész tárgyalta,hogy a kereszténység elterjedésének a Római Birodalomban az volt az oka,hogy a polgárok kiábrándultak a politikából részint az állam az életükben mindenbe beleavatkozott ,a barbárokkal folytatott háború miatt sok pénz kellett az államnak és nőttek az adóterhek,ÍGY AZ EMBEREK A VÁROSOKAT ELHAGYVA VIDÉKRE KÖLTÖZTEK és ott is közösségeket hoztak létre ,melyek általában az új reményt adó hitrendszer ,a kerszténység által létrehozott kis közösségek lettek,.A kezdeti üldözés után a császárok is felvették a kereszténységet,Így államvallássá lett a késő Római Birodalomban.
A Római Birodalomban a kereszténység államvallássá válása után az egyház felett a császárok hatalma érvényesült.Az egyhá z hierarchiájának nem volt feje,több kp alakult ki,amelyek hitéletét vezetők irányították.Ilyen tekintélyes egyházi vezetők voltsk sa késő császárkorban Alexandria,Konstantinápoly,Antiochia és Jeruzsálem püskökei,nyugaton Róma püspöke.A birodalom kettéválásakor keleten a helyzet változatlan maradt.
395. január 17-én Mediolanumban (a mai Milánó) meghalt az egységes Római Birodalom utolsó császára, Flavius Theodosius. Az elhunytat a birodalom keleti felében (piros terület a képen) idősebb fia, Arcadius, a nyugati részben (zöld terület a képen) kisebb fia, Honorius követte a trónon. A történelemben a mai napig fontos határkőként kezelik ezt az eseményt, holott Theodosius egy évig sem volt Róma egyeduralkodója, és 379-től induló uralkodása alatt maga is kénytelen volt megosztani uralmát társcsászárokkal.

A gyakorlatot, mely szerint nem egy, hanem két, sőt négy császár (két fő és két alárendelt) irányítja a Római Birodalmat, még Diocletianus (284-305) imperátor honosította meg, miután ráérzett, hogy ekkora egység irányítása a növekvő erősségű barbár támadások miatt már nem lehetséges egyetlen központból. Diocletianus elsőként osztotta két (azon belül még két-két) részre a birodalmat, hogy így az adott térséget irányító császár gyorsabb akcióra legyen képes.

Kép
Az egyházszakadásBal oldalon a Nyugat -Római-jobbra a Kelet-Római Birodalom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 14:17

Most csak felsorolásként jönnek az egyes dinasztiák,amíg elérünk AZ ÉLŐ VÁROS c.könyvkövetkező fejezetében tárgyalt időpontig.
Klodvig utódai ,a Merovingok idején a frank állam fennmarad,bár meggyengült,majd egymással laza kapcsolatot ápoló részekre esik szét
Majd jönnek a KAROLINGOK/Pld.Martel Károly/-megszilárdította a központi hatalmat
Fia Kis Pippin751-ben Róma püspökének támogatásával lett király
Mutatok egy szép épületet a Karoling -korból
Kép
Corvay kolostori temploma Németország
HÓDÍTÓ Nagy Károly/768-814//Kis Pippin fia/hódításra használja a hatalmát.Nyugat-Európa nagy része az övé.
Halála után a frank birodalom jelentősen meggyengül.Fia Jámbor Lajos/814-840/ nem tudta erős kézzel összefogni a nagy birodalmat..Egymással versengő fia 3 részre osztották.A részek nem maradtak egységesek,hanem grófságokra,tartományok egyre lazább halmazává váltak.Ekkor érte el Nyugat _európát a normannok,arabok és a magyarok támadása.A harcias portyázókkal szemben Európa népei mintha átmenetileg megfeledkeztek volna a védekezésről.A sokszor kis létszámú csapatok egész városokat mészároltak le,fosztottak ki.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 14:41

Kép
VIKINGEK/, vikingek skandináv származású kereskedők, hajósok és harcosok, akik a 8. és a 11. század között indultak rablóportyáikra vagy hódító hadjárataikra. Ismertek normann (északi ember), rusz és varég néven is
ARABOK és MAGYAROK portyázasai EURÓPÁBAN
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 14:48

Kép
Viking harcos.

A hátrafelé nyilazó magyarok
Mohamed halála után az iszlám által egyesített arab törzsek még a Római Birodalomnál is nagyobb területeket hódítottak meg. Néhány évtized alatt elfoglalták Palesztinát, Egyiptomot, Szíriát, Mezopotámiát, hatalmuk kiterjedt egész Észak-Afrikára, az Atlanti-óceántól egészen Indiáig. 711-ben átkeltek a Gibraltári-szoroson és elfoglalták Hispániát. (Maga a Gibraltári-szoros is egy arab vezérről kapta nevét: Gebel al Tarik = Tarik sziklája.) Az európai terjeszkedést 732-ben Martell Károly állította meg a mai Franciaország területén (Poitiers).
Kép
A POITIERSI CSATA
A csata ábrázolása Charles de Steuben festményén.
Spoiler: mutasd
Az arabok a számukra legszerencsésebb pillanatban érkeztek, a vizigót államot belső viszályok sújtották. A hatalmi harcokba Julianus, a ceutai várúr is bekapcsolódott, aki úgy gondolta, jó ötlet az arabokkal szövetkezni. Hajóit a rendelkezésükre bocsátotta, így aztán 711-ben Tarik ibn-Zijád partra is szállt a Vizigót Királyság déli csücskén.

A rabszolgából lett hadvezér, 15 ezres seregével legyőzte a belső megosztottsággal küszködő vizigótokat, ezzel ki is törölve őket a történelem lapjairól.

Az utolsó nyugati gót király, Roderich fel is került az Ommajád dinasztiából származó, I. al-Valid dicsőségfalára, mint a legyőzött ellenfelek egyike. A muszlim harcosok Gibraltárról, azaz Tárik sziklájától indulva eltörölte a nyugati gótok államát, a félsziget egészen a Pireneusokig az uralmuk alá került. Pár évvel később már Gallia ellen indítottak támadást, évről évre portyázó seregek indultak a Pireneusokon túlra, melyek hamarosan – Aquitania mellett – a mai Provence-t és Burgundiát is rendszeresen végigrabolták.


A további terjeszkedésüket, sőt egyes történészi vélekedések szerint az egész kereszténység vesztét, Martell Károly poitiers-i győzelme állította meg. Az utókortól e győzelemért kapta meg a Martell – kalapács nevet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 15:30

És akkor már csak pár mondat,hogy ENNYI ZŰRZAVAR után megérkezzünk AZ ÉLŐ VÁROS c.könyv 3.fejezetéhez,ami az 1000-res évek-ről szól majd.
A frank birodalom is széthullik,kihalnak a KAROLINGOK/911/Ekkor azonban egy új ,energikus uralkodóház a SZÁSZ dinasztia szerzi meg a trónt.Kiemelkedő tagja az az I./Nagy/Ottó ,aki döntő csapást mért a portyázó magyarokra Augsburgnál./955/I.Ottó meghódította az Elba vidékét .Hódításai összefonódtak a kereszténység terjesztésével.Észak-Itáliát is a birodalomhoz csatolja,valamint 962-ben császárrá koronáztatja magát Rómában.Így létrejött a Német-római Birodalom,mely hosszú időre Európa legjelentősebb hatalmává válik.
És most ,Majd folytatom a könyv 3.fejezete szerint.
Kedves Lányok!Remélem,aki olvasta,átvészelte a sok zűrzavart!Folyt köv .még a héten,ha az ÉGIEK is úgy akarják!Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 15:38

MOST DIREKT NEM JAVÍTOM,de ettől kezdve már TUDOM:
Keletrómai Birodalom
2012. 08. 24.
Hogy írják a kelet-római birodalom, nyugat-római birodalom szavakat?
Ami elbizonytalanított, az alábbi két variáció, amit a magyarhelyesiras.hu oldalon találtam.
Római Birodalom
Német-római Birodalom

A helyes írásmód: Keletrómai Birodalom, Nyugatrómai Birodalom. A Keletrómai és Nyugatrómai egybeírását a szó jelentése indokolja: ’a felbomlott Római Birodalom keleti (nyugati) feléből alakult birodalom’ (Magyar értelmező kéziszótár, OH. 899., 1130.).
Kedves Lányok!Amiket itt leírtam,az nagyon-nagyon nem a lényege ennek a többszázéves átalakulásnak.Mint ahogy ,ha elvetünk egy magot és utána kihúzzuk a földből az eredményt, a z újhagymát.Iszonyú sok dolog történt belül ennyi idő alatt. Csak azt szerettem volna a könyv bemutatásával elérni,hogy amikor Budapesten barangolok,fényképezek és azt NEKTEK bemutatom,akkor ne egy ismeretlen város legyen,hanem arra gondoljatok , minden épület mögött ott van az a 2000 éves múlt,ami után ez most így áll.És ugyanerre gondolok,amikor a TI városotokat és falutukat nézitek és nézem illetve nézném :)) :)) :)) .MERT MÁS IGÉNY HÍVTA ÉLETRE a .....
Magyarország funkcionális várostípusai:

bányaváros (Tatabánya, Oroszlány, Komoló)
iparváros (Ózd, Miskolc, Dunaújváros, Győr)
vásár- vagy kereskedőváros (Eger, Miskolc, Győr, Gyöngyös, Pápa)vasúti csomópont (Cegléd, Celldömölk, Dombóvár, Hatvan)
hídváros: (Szolnok, Komárom)
agrár- vagy átalakuló agrárváros (Kiskunfélegyháza, Kiskunhalas)
iskola- és egyetemváros (Gödöllő)
fürdő- és műemlékváros (Keszthely, Balatonfüred, Sopron, Kőszeg)
Tehát Lányok,ne haragudjatok a sok betett dolgomért!Magamnak is csinálom.Üdv:Paggy %%- @};- :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 22. 22:19

Lányok!Visszajöttem ,mert a párom azt mondta ,hülyeség ilyen témával fárasztani Titeket.Ő bár nagyon olvasott,utálja a történelmet és nem keresi a dolgok miértjét,csak konstatálja a problémák meglétét.Nekem fontos az elemzés,de nem szeretnélek fárasztani vele BENNETEKET.Úgyhogy még ezt a 3. fejezetet megírom és beteszem ide a héten,s utána visszatérek a normál terjedelmű kommentre.Mindenesetre ez egy érdekes ,gondolkodásra sarkalló könyv.Jó éjszakát!Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 23. 9:57

sziasztok!Paggy, olyan sok infót írtál, hogy két nap alatt olvastam végig.. :D .
Csak azért nem reagáltam eddig, mert próbáltam magam helyrehozni, több kevesebb sikerrel.
Már sokkal jobban vagyok, úgy látszik nem véletlen aludtam akkorát, azóta kb minden másnap alszunk egy kicsit délután.
és korán ébredek. Olyankor olvasok, mert nem akarom Samut sem felébreszteni, mert van hogy fél 6 - 6 magasságában visszaalszik még egy két órát! Mindegy, most negyed 9-ig aludt, s már túl vagyunk jócskán a reggelin is.

Kicsit még mindig fáj a hasam, mit mondjak egyáltalán nem tetszik nekem. Na közben meg itt volt a csótányírtó.Szomszéd meg hoz kenyeret!

Lányok ki kapott szputnyikot? Mi lesz a 3. oltás? Én még vaciálok hogy melyik..

Megcsináltam az avokádókrémet, de olyan finom lett, hogy mire észbekaptam hogy kép, addigra becsókoltuk!
Sebaj, majd a következő!Csak annyira örültem hogy Samunak ennyire izlett!!!! \:D/ .Ismét egy finomság, amivel bővül a repertoár.
A sütőtököket is megettük, de amiből majd a leves lesz az még itt vár rám. Azzal még adós vagyok ahogy a káposztásrétessel is.

Na megyek is lassan, legalább legyen lereszelve a káposzta, onnantól úgyis lesz megint fél óra pihenőm!
Azt nem akartam megcsinálni hogy lereszelve beteszem a hűtőbe, mert nem volt túl kellemes élmény hogy kinyomkodás közben úgy beleállt a kezembe a hideg, hogy a könnyeim kijöttek. Még ha csak rágondolok is végigborzongok.

Na megyek frontfelmérésre, meg egy kis rakodásra meg egy kis pihenésre aztán megint hajrá!
Vigyázzatok magatokra! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 23. 18:38

Sziasztok Lányok!Miközben középkori városképet kerestem ,találtam egy .........linket.Olyan téma,mint amiről Rita írt/Kakilós medve/
Spoilerbe teszem.
Spoiler: mutasd
ndex.hu/tudomany/til/2020/04/21/a_kozepkorban_emberek_eltek_a_fingasbol/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 24. 8:01

Paggy, én is olyan voltam, hogy nagyon sok minden érdekelt, de 95%-ban beértem egy felszínes tudással,
nem akaródzott jobban beleásni magam a témákba. Ahogy valamennyire megértettem az egyiket, máris
úgy éreztem, hogy ki van elégítve a tudásvágyam, és mentem is tovább. Ez egy embertípus, amelybe én
is beletartozom. Ami pár éve már a legkomolyabban érdekel, az a teljes értékű növényi étrend. Na, ettől
nem sajnálom az időt és az energiát. Imádok ebben a témában és a hozadékaiban okosodni. Ilyen mellékszál
a fermentálás, a csiráztatás, a nyers vegán táplálkozás, az aszalás, az ehető vadnövények...

Szerintem nagyon jó az új életmódterved! Én most kicsit bajban vagyok a korai sötétedés miatt, mert túl
közel került egymáshoz a két sétaidőpont. Ez önmagában nem lenne probléma, de zavart okoz az étkezésemben.
Erről majd írok részletesebben.

A vércsét szerettem volna igazából lefotózni. Éles szemmel figyelte, ahogy lassan közeledek, és a szárnyát
kör alakban a galamb felé terjesztette, hogy eltakarja előlem.

Hogy érzed magad? Elmúltak már a gyanús tünetek?

Én is láttam ezt az Elviszlek magammal adást. Nem követem az On The Spot munkásságát, csak most olvasom,
hogy már a két kisfiukkal járják a világot. A nagyobbik gyerekük 3 éves korára harminc országban járt már.

Két képedet ragadnám ki:

Az egyik Klodvig keresztelkedése. Meglepett mennyire másképp történt a keresztelkedés akkoriban.
A másik egy yt videó index képe, rajta egy hátrafelé nyilazó magyarral. Ez az egyik általam fordított mongol
történelmi filmet juttatta eszembe. Az a film magyar is lehetett volna.

Most olvasom, mit mondott a párod. Ne befolyásoljon senki! Az én TÉNÉ ételeimre meg az étkezéssel kapcsolatos
bogaraimra se kíváncsi senki, de ettől még rakom kifelé a kajákat, mert engem meg ez érdekel, és ide minden
jöhet.

Kata, de örülök, hogy ízlett az avokádó krém!!! Nem tudom, hogy van-e a közeledben Spar vagy Interspar. Most
299 forintra van leértékelve, én is vettem kettőt tegnap.

Sütőtököt akár minden nap is ehettek. Olcsó vitamin és rost forrás.

Mitől fájhat a hasad? Vezess egy naplót, amibe minden nap pontosan leírod, hogy mit ettél. Így sikerül majd
kiszűrni a "tettest".
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 24. 8:16

Angol kis kedvencek karácsonya. A fotókat a lányom küldte.

Adventi kalendárium kutyáknak és cicáknak:

Kép

Kép

Kép

Kandallóra akasztható harisnya cicáknak:

Kép

Ha már van harisnyája a cicának, akkor elég csak a belevalót megvenni:

Kép

Na, és mi kerüljön a fa alá? Természetesen sok játék és ropogtatni valók ünnepi fémdobozban.
:-? :-o

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 24. 8:24

Spoiler: mutasd
A szórólapok és az üres péksüteményes zacskók Lilyke gyengéi. Ezekből mindig kell venni egyet.

Kép

Kép

Új ruhában.

Kép

Mióta itt várok! Ti mikor készültök már el?

Kép

Vásárlás közben:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 24. 8:57

Reteklevél szerzemény. Ott kaptam, ahol a leveles karfiolokat vásároltam. A vásárlók nem kérték,
ezért letépték. Félve kérdeztem meg, hogy elvihetem-e, mert a Tescoban például nem engedték
meg, hogy elvigyem.

Ezek már a kiválogatott és megmosott darabok. Ma fogom elkészíteni. Az indiai édeskrumplis
vöröslencsébe fogom fővés után belekeverni, mint ahogy a bébispenótot szoktam.

Kép

Nem tudom, hogy legutóbb kitettem-e ezt a négy üveg káposztát. Ők most a legutolsók.

Kép

A múltkor mutattam ennek a márkának a teljes értékű növényi étrendbe illeszthető ropogós lapos
kenyerét. Most itt a TÉNÉ ropogtatni való is. Nekem nagyon ízlik. Van többféle ízesítésű is, de csak
ez az egy felel meg a TÉNÉ elvárásainak. Vacsora után szoktam párat elmammogni belőle, ha rám
jön a rágcsálhatnék. Nem lehet sokat enni belőle, mert gyorsan eltelít.

Kép

Minden hónap harmadik vasárnapján van az Erzsébet téren kézműves vásár. Elmentem megnézni, de
nem csináltam képeket. Nem volt tömeg, ami eltakart volna és nem akartam, hogy rám szóljanak.
Nem voltak sokan se az árusok, se a vásárlók. A kínálat: Ízesített mézek, kézműves szappanok, erdélyi
só, sólámpák, fürdősók, füstölt húskészítmények, disznóságok (hurka, kolbász, szalonnák), házi sütemények,
mézes kalácsok, kézműves karácsonyfa díszek, lekvárok, gyümölcslevek...

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 24. 9:55

Sziasztok!Rita köszönöm a "felhatalmazást",de azért nem élek vele teljesen,azaz mértékkel leszek a fórumban való garázdálkodással.
Amiért most gyorsan írok,az hogy VIDÁM REGGELT és NAPOT KÍVÁNOK valamint várom Kata fényképét a rétesről!!! :) Egy jó káposztásrétes a hidegedő időkben ,visszaadja az életkedvet.Életkedvre meg gondolom mindnyájunknak szüksége van. :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:
A mai napot,mivel sajnos már nem kell kutyát sétáltatnom/ még sokáig-sokáig és örökké az agyamban és szívemben fog kavarogni.El sem hiszem,hogy nincs Fruzsi............./ma reggel gombapörköltet kezdtem csinálni.Összevágtam a hagymát,feltettem a serpenyőbe és bejöttem a szobámba egy pillanatra/ami kb 5 perc lett :(( :(( :(( /mikor kimentem,ezt láttam. :(( :(( :(( :(( :(( Gyorsan lefotóztam,hogy kinagyítva ide teszem az íróasztalom fölé.Végre észhez kell térjek,csak 1 DOLGOT CSINÁLJAK egyszerre!!!!!!! [-x
Kép
Elölről kellett kezdenem az egészet,az eredmény viszont ... \:D/
Kép
Lányok!Most butaságot fogok kérdezni,mennyire más az íze a róka-,vargánya és kitudja még hányféle gombának?A CSARNOKBAN "1000" féle kapható,de nem mertem venni.Tudtok valami igen finom, nem pörkölt ,főzött gombareceptet?
Teszek be még néhány reggeli képet,elolvasom mégegyszer mit írtatok. :-h Paggy %%- @};-
JA és szombaton jövök egy NAGY SÉTABESZÁMOLÓVAL.AZ ÉLŐ VÁROS 3. fejezetének taglalását jövő hét elejére halasztom.Várom nagyon ,hogy MEGJELENJETEK!!!Mi újság Ágika,Dorina és MI ÚJSÁG KEDVES MINDENKI?Ildikót csak azért nem szólítottam meg,mert tudom,hogy hamarosan ismét itt lesz :) Jöjjenek a képek!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 24. 10:11

Kép
Kobak mosakszik az ágyamon.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 24. 10:14

Kép
Megvettem ezt az újságot.Hozok belőle néhány sütireceptet.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég