Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 4. 6:08

Szia Paggy! Egyet kell értsek Katával. Azok a fotók voltak a legélvezetesebbek, amit te készítettél.
Azokat látom, értem, és jó érzést vált ki belőlem. Ugyanez érvényes a "kinti" videódra is. Rendezett,
kellemes, békés környék, szép színes halacskák... jó nézelődni veled. De a benti művészeti alkotások...
A festmények még csak csak, de a fotók egyáltalán nem nyerték el a tetszésemet. Egyiket sem tudnám
behozni a lakásomba. De ez nem a te hibád, légy szíves ne vedd magadra a kritikát. Egyszer ezt is meg
lehet nézni, tanulságos. Legalább beleláttunk a modern képzőművészet és fotóművészet világába.

Azokat a spoileres képeket nem néztem meg, amit szörnyűeknek tituláltál. Nem mertem.

Ez a fotód jellemzi legjobban, mit gondolok a művészek alkotásairól. Ha ezt is feltehetnék a többi közé
a falra, a hétköznapi emberek ennél ácsorognának a leghosszabban, és azonnal kedvet kapnának kimenni
a galériából. Bent a mű, kint az igazi. Nagyon tetszik. (Mind a négy oldalából levágtam egy kicsit az eredeti
fotóból, hogy kiállítási darabot faragjak belőle :)) :)) )

Ez az eredeti:
Spoiler: mutasd
Kép


Kép

Mostanában nem járok sehová, így maradnak a hirtelen ötletek, mint például az árnyékom fényképezése.
Az is hátráltat, hogy már nem cipelem magammal a fényképezőgépemet, a plusz objektívvel, így sok
lehetőségről lemaradok. Bosszankodom is időnként. A telefon lehetőségei behatároltak.

Már sok fotót hoztam a falumról. Erről az útról is. Legutóbb talán télen, havazáskor. Igen, ezen az úton
megyek le a buszmegállóba. Mellettem jobb oldalon a templom van, balra a parókia.

Kis kíváncsi. Milyen nyárias hangulata van a képnek, pedig kedden készítettem:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 5. 7:56

Kérlek, ne hagyjátok ki a spoileres olvasnivalót!

Spoiler: mutasd
Vagy az ötödik órában van lyukasórám, vagy az elsőben. Ha nem kell mennem helyettesíteni, vagy nem esik az eső,
minden alkalommal elmegyek járni egyet. Nem mintha annyira felüdítő lenne ez a falu, ahol dolgozom, de az iskolánál
mindenféleképpen jobb. Nagyon ritka, ha ilyen alkalmakkor fényképezek, nem szeretem ezt a helyet viszontlátni
semmilyen formában, de semleges fotók készülnek, például a fenti árnyképeim. Ez a valamikor gazdag bányászfalu
(1982-ben, mikor idekerültem, még az volt) szánalmas állapotban van. Köszönhetően a bányák bezárásának, és az
emberek földönfutóvá válásának. Aki tehette, még idejében elköltözött, a fiatalok mindenféleképpen, aki maradt,
arról jobb nem is beszélni. A falu tönkretéve, lepusztítva... nagy szerencsém, hogy a Sajó másik partján, az én drága
kis falumban lakom, így gond nélkül regenerálódik a lelkem. Vannak hasonló korú kollégáim - akikkel egyszerre, vagy
majdnem egyszerre érkeztünk ide friss pályakezdőként - akik itt telepedtek le. Vagy házat vettek, vagy építkeztek.
Mára már semmit nem ér az ingatlanjuk. Lassan ugyanolyan megkeseredettek, mint a falu maga.

Most vidámabb képek jönnek, mert csak a természet van rajta. Itt kezdődik a bandukolásom, aztán a faluban folytatódik,
de ahogy írtam, arról nem készítek fotókat. Az első órai lyukasórámban még általában köd van (tudjátok a Sajó miatt,
szoktam is a konyhaablakból fényképeket csinálni), a "tiszta" képek viszont az ötödik órai lyukasórás sétákon készültek.


A Sajó az első és az ötödik órában:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 5. 7:58

Az útvonalam képei előre, hátra, jobbra és balra fotózgatva ködben és anélkül. A ködben jó vizes
hajjal szoktam visszaérkezni a suliba. Mondjuk az én rövidke hajamnak nem árt, komoly frizurának
viszont annyi lenne. :))

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 17:55

Sziasztok!Megjöttem a biokertész tanfolyamról.Először megnéztem Rita köszöntését.Jó sok finomságot kaptál!!!! :littlehearth: :littlehearth: Majd az itteni Sajót csodáltam meg.Mindkét időpontban szép.De még ennél is szebb az a fa a párában,festői.Mint egy angol parkban lenne az ember.Elolvastam a spoiler alattit és elszomorított.Hát ez van!!!!!!!!!Mi sajnos nem tudunk tenni ellene. x_x
Kedves Rita!Meghoztam a képeket,mert azt írtad régebben Téged a biokert tanfolyam érdekel.
Előzmények.
Az az ágyás,ami látható ,1 hónap alatt teljesen tönkre ment, Beszabadultak a vadállatok és minden termésünket lelegeltek. :(( Most őszi munkákba fogtunk:ásás ,komposztszitálás és ültetés.Erről látható kép és videó.Szép estét és mégszebb napokat kívánok!Paggy :movingflower: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:22

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:27

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:28

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:31

a KOMPOSZTÁLÓ MEGNYITÁSA.A felső,még nem komposztálódott réteget levessdzük/majd visszarakjuk/,majd átrostáljuk,ezután az ágyásra kerül.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:36

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 5. 18:36

sziasztok! most csak beköszönök, mert megyek a másik szobába majd nézni a gyülit. Szombat lévén! :D :littlehearth:
Rita, milyen jó hogy vannak lyukasórák, és ki tudsz mozdulni olyankor. Köszönöm a képeket, egy kicsit olyan mint Zsoltom szülőfaluja! :D
Mi is sokat sétáltunk a Rába töltésén!Éppen találkoztam egy falunk- :( belivel, az új tulaj eladta a házat és azt lerombolva teljesen más van a helyén! :( Így aztán végképp nincs miért odamenni. :(
Hozok majd képeket, voltunk tegnap a városban, csak annyira elfáradtam hogy nem volt kedvem a képeket feltölteni sem. De fogom hozni, igaz csak felhőképek, pontosítok nem is a városba voltunk, csak az Aldiba mentünk, oda is gyalog, hogy egy kicsit megmozgassuk magunkat! Úgy látszik
kb kétnaponta fogunk kimozdulni...hát ez van! szép hétvégét mindenkinek! :) :ymhug: :x :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:37

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:38

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 5. 18:39

Paggy, köszönöm a biokertes képeket, azért látszott hogy milyen szép is lehetett a termés...a kánya csípje azokat a rongálókat..biztosan nagyon finomnak találták a növényeket. Viszont a virágok a maguk szépségében teljes erővel pompáztak! Látszik ahogy nem dolgoztatok hiába, talán majd jövőre jobban sikerül.
Nálunk meg képzeljétek az összes dió fekete! :(( .
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:40

A komposztból vettem ki.Ezt nem rágcsálták el:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 5. 18:43

Végül 2 kép .Ma reggel 7ó35p.
Kép
Du 16ó.
Kép
SZIASZTOK. :-h :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 5. 19:19

hozom a képeket a tegnap délutáni és a mostani helyzetről..aztán iszkiri
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/71636195_2698494203528837_483552444958113792_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQnnNF4qzW1kSwk7ObMEgaKaFr2YG7Ea489H9WQcNkJzi3j97-ngLZgW6K0YepCa4mE&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=1ee5a22adbe5e9ac89e3ddba40344bb3&oe=5E320616
[/img]
Kép

Kép
Kép
Kép
:ymhug:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 6. 6:36

Szép jó reggelt Mindenkinek!
Végre itt vagyok és végig is tudtam nézni a hiányosságaim.

Kata, nagyon tetszik ez a kislibazöld kabátotok!
Van egy kép ahol ketten vagytok benne, meg egy, ahol egyedül. Csuda fiatalnak nézel ám ki rajta!
Ahol az LLC irodaház van olyan, mint egy kastély.
Jót vigyorogtam a fogorvos hozzáállásodon. Észveszejtő mennyibe kerül, ha az ember nekiindul.
Az örkényi dilemád tökéletesen megértem. Samuka végre szokott helyen és jól érzi magát. Levegőn van, jöttek a cicák, süt a nap, kisebb rezsi. Sok előny, sok hátrány. Megoldod majd, mert ügyes vagy!
A telek piszok nagy! Rendbe tartani, kertészkedni, bejárni a városba… Hát főhet a fejed mit is csinálj.
Kata, a dió nálunk is tiszta fekete volt. Mondjuk volt rajta három szem. Az életbe nem lesz rajta annyi, hogy süssek belőle egy beiglit karácsonykor.

Gabóci, de jó, hogy ennyit kirándulsz! Tényleg mily meglepő, de nagyon hasonlitotok a lányocskáddal!

Paggy, van egy kép, amin a falevelek az arcodon tükröződnek vissza a sötéten. Olyan, mintha kéményseprő lennél . :)
Az elmélkedésedről jut eszembe: Van jó pár vendégem, akik idősek és a család miatt költöztek be Szegedre. Egyedül laknak saját lakásban. Nagyon sokat mesélnek a régi életükről, de soha nem mondják, hogy mennyivel jobb volt ott, nem szidják a várost.
A zöld esőcseppes kép és az ajtócsengő tetején levő esőcseppek is nagyon tetszenek. Milyen egyszerű téma és milyen jó képeket lehet belőle csinálni.
A Széll Kálmán szobor nagyon tetszik!
Ötletes talapzat, jól kidolgozott emberkép.
Az Art Market képeit megnéztem, de ezek azok a fajta alkotások amik nem hoznak lázba. Sokkal jobban tetszettek az aranyhalak. Nem vagyok hal szakértő. Télen ők lemennek a mélybe, vagy ugyanúgy úszkálnak?
Két kép viszont mégis tetszett igy utólag visszanézve. Amikor a pasas fogja a csaj derekát is kilátszik a feneke, valamint az utolsó pirosas összetekergős pár képe.
A biokertész farmon őzek, meg nyulak , vagy milyen vadállatok szabadultak be?
Jó kis meló van ott is. Az a szerencse, hogy nem kőszikla kemény a föld amikor most ástatok.
Nagyon szép lett a végeredmény és előtte az a sárga virág nagyon jól mutat. Ugyanigy a kelkáposzta, meg a dáliák is.
Majd elfelejtem a váratokat a ház kertjében. A lakásod amiben albérlő lakik, az a Te szavazatod nem? Nálunk ez igy működik, teljesen mindegy, hogy albérletbe van kiadva.
Annyi tulipánt elültetni! Viszont nagyon szép lesz amikor nyilik. Formába ültetted ?

Rita, nagyon s zépek a közeli virág képeid. Ez az időjárás még csodát tesz velük, vagyis akkor, amikor fényképezted, mert most azért már kicsit talán hidegebb van. Tegnap nálunk hat fok volt korán reggel, most tizenegy.
A fa törzsén az árnyékod, főleg amikor alul a kör fényben látszik a fejed, nagyon jó kép. A lámpaoszlopon meg meg nem találtalak volna.
Katához hasonlóan nálam sem marad nyugton a bejelentkezés az oldalra. Először frászt kaptam, hogy nem tudok jönni.
A Sajó ködben, vagy köd nélkül nagyon tetszik! Az alatta feltett fás képeid, meg tisztán olyanok, mintha a régi korokból lépne elő. Már csak a gróf kisasszony meg a lovagja hiányzik lovon róla.

Jövök majd videókkal, képekkel, mert tegnap a mongol és ujgur esten voltunk, de most robogok ki Ramoshoz jó reggel kivánni.

Paggy, Ramos két éves ivartalanitott pasi. A fajtamentés ezt megcsinálja, csak igy adnak ki kutyát. Szivférgességre van szűrve még, kombinált és veszettség elleni oltás is beadva neki. Ezért kellett 20 ezret fizetni, de jóval többet többet hagytunk ott, mert János szerint ez lópikula amit kérnek. Szép bögréket, pólókat vettünk. Meg kétszer vittünk 36 kg farhátat, mert azt esznek. Nyers etetésben vannak, azrét eszik Ramos szerencsére ilyen szépen. Ez az adag két napra volt elég a kutyáknak. A gond akkor van náluk, mikor a föld úton amit a traktorok meg nagy járművek összevágnak nem lehet bemenni a heti húsadaggal.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 6. 8:08

Kép

Kép
A két műsorvezető:

Kép

Kép




Kép





Érdekesség:

Van egy mongol torokhangon éneklő rock együttes, akik per pill. Amerikában túrnéznak.
Beteszem a linket. A fiam totál fel volt villanyozva, mert ő meg ismerte őket. :-)

A tényleges zene a harmadik percnél kezdődik





Hétfonató copf:



hosszú dal:

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 6. 8:23

Nem a legjobb helyen ültünk. Néha a zoomolás elveszi az élességet, de hát ez van :-)
Nem vettem fel sokat egyszerre, csak betekintés a zenékbe

Kép



A 6-os pont nem volt

A pásztor:


Kép




Jakvaj készités

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 6. 8:43

Kép

Porcelán tánc: A végén lehült mindenki, mert ugye azt hittük össze vannak ragasztva a tálkák. Hát nem. :-) A legutolsóban meg még viz is volt. :-)



A 10-es kimaradt

Kép

A hangszer húrja kanca és fiú ló - nem jut eszembe a neve - farkszőréből készült 100 valahányból. Faragott lófejes hangszer, ez náluk nagyon becses dolog.





Altatódal: A Terebess zenekar és a mongol énekes együtt, valamint külön-külön énekeltek különböző népzenei alkotásokat, amivel párhuzamot vontak a két nép dalainak hasonlóságai között.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 6. 8:54

Kép

A videó kicsit mást takar, mint a 13-as pont :-) A lófejes hangszerrel ilyet is tudnak :-)



Jugur ünnepi viselet tánca:


Kép

Dzsingisz kán két paripája: Itt jól látható a lófejes hegedű

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 6. 8:58

Hát ennyi volt a mese mára! :-)

Jöjjön a záró videó és összkép:



Kép


Huhh, de megdolgoztam a mai ebédér! :))
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 6. 9:10

jöjjenek a napi hirek Szegedről :-)

Ramos a házában a szalmán.
Na amit én ezzel a szalmával szerencsétlenkedtem. Szúrt, mint a veszett fene, erre szépen kézzel összetörtem, nehogy megszúrja a lábát. A kezem az kikészült természetesen. Ma már vettem fel kesztyűt is. :-) Ezután betettem és jégvágóval ledöngöltem. Mit csinált mikor bement??
Hát az egészet összetúrta és belefeküdt. Hitelesitett képek jönnek :-)

Kép

Kép

Rájött, hogy szereti a körtét. Igy a második napján le kellett az egészet szedni a fáról, mert vadászta. A kennelbe is be kellett csukni, mert nem lehetett tőle dolgozni. Vagy a körtét vette el tőle a férjem, ekkor meg nem támasztotta alulról a létrát, igy félő volt, hogy én esek le a magasból, vagy ment a kennelbe. Utóbbi lett. :-)

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 6. 9:29

Készültem a következő kiállitásra, ami novemberben lesz a Konfúciusz Intézet új helyén.

Fogalmazó vagy fűirás:

Kép

Két jókivánság:

Kép

A krizantémok, bár azt hiszem volt már amit feltettem:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 6. 9:51

Ági! még csak a szememmel futottam végig, amit kitettél, de szerintem a vacsoráért is
megdolgoztál már! =)) =))

Délután jövök, akkor fogom a videókat is meghallgatni, és Paggy meg Kata képeiről is írni.

Nem hiszitek el mit csinálok éppen. Záródolgozatot! Írtam már, hogy a jövő héten lesz a
továbbképzésem utolsó napja, de ma éjfélig fel kell töltenünk a záródolgozatot. Ki kell
elemeznem egy szülők által kitöltött szülői kérdőívet (hét saját szülőmmel töltettem ki),
ami arról szól, hogy miben tartják hasznosnak, az ő bevonódásukat az iskola életébe.
Ez már készen van, ezt a héten megcsináltam. Aztán ki kell elemeznem egy gyerekrajzot,
és azon keresztül a gyereket, a családját, és a családban elfoglalt helyét (ez még nincs
készen, de azt hagytam a végére, mert ez könnyen fog menni).
És egy önreflexiót is kell írnom arról, hogy amit tanultam a képzésen mennyire volt hasznos
számomra, mennyire változtatta meg az iskola és a család együttműködésével kapcsolatos
nézeteimet, véleményemet. Miután átadtam az iskolának az itt megszerzett tudásomat, mi az,
amit javasolni fogok, hogy másképp csináljunk, mint eddig.... ezt szülöm most. Azt a célt tűztem
ki magamnak, hogy csak akkor állhatok neki ebédet főzni, ha befejeztem az egészet. Szóval
nekem is meg kell dolgoznom az ebédért. Haha! =)) =))

Ha hiszitek, ha nem, ez egy 8.-os kislány rajza, ezt fogom kielemezni. Jól ismerem a családot,
mindhárom gyereküket tanítottam, illetve Virágot még most is tanítom, és amit tudok róluk,
az ott is van a rajzon, úgyhogy ez könnyen megy majd. Ezért hagytam utoljára.

Spoiler: mutasd
Ez egy SNI-s, enyhe fokban értelmi fogyatékos kislány. Amint látjátok, nem dolgoztam hiába, a családot
először angolul írta fel, aztán rájött, hogy most csak rajzolnia kell, nem angol órán vagyunk, és áthúzta.

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég