Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 13. 15:09

Paggy, nálam is szalad minden, de ahelyett, hogy a konyhában végre beinditanám a mosogatógépet, a tó felöli keritésről szedtem a gazt, mert a folyondár totál ellepte. Most meg itt ülök és élvezkedek a videódon. nagyon tetszik amit láttam. Valahogy nekem kimaradt eza közösségi kert dolog.
Ha én laknék ott és lehetőségem lenne, biztos éltem volna vele.
Nem is gondoltam, hogy Lizikére ennyire kell figyelni, igy még nem vetted fel őket.
Lukrécia műtét árán azért nem ájultam el, mert soknak sok, mi már hozzá vagyunk szokva, de ahogy irtam nálunk nincs ilyen,hogy bent is maradhat felügyelet alatt. Gyógyuljon a cicus minél hamarabb. Az alvás most neki gyógyir. Gondolom szép lassan az étvágya is megjön.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 13. 16:10

Lányok!Mosogatás közben jutott az eszembe,hogy igaza van Áginak,rettentő soknak tűnik a cicámra költött pénz .Visszatetszést kelthetek vele.DE ,lefényképeztem Nektek a kórlapját. Rengeteg gyógyszert kapott a nagy daganat miatt.Nem mertem hazahozni,mert rosszul volt.A napi díj kezeléssel 5900ft.Gondolom, abban közösek vagyunk az állatbarát fórumtársakkal,hogy mindent megteszünk a az állati családtagunkért.Tényleg egy 3/4 nyugdíjnyi összeg/a dugipénzem/,de nekem 1 esélyt minden állatomnak kell adnom.Úgy hogy, ne vegyétek szemérmetlenségnek!Minden társammal együttérzek,akinek nincs nagy nyugdíja.Egyébkénz nekem se magas,mert az utolsó éveimet magántanárként töltöttem,s azoknak senki sem fizeti a TB-t,csak saját maga,valamint nyáron nincs kereset.Osztottam -szoroztam és KATÁS lettem.Még jó,hogy nem egyedül élek!!!! :-??
Most gyorsan leírok egy vidám történetet.
Mindig nagyon méltányos óradíjat kértem,mert a környezetembven senki sem jómódú ..De voltak igen gazdag gyerekek is,akiket,régen még megtehették ,a szüleik nem engedték a "pórnép" közé.
Tehát, volt olyan anyuka,egy államtitkár /55 éves/ 35 éves ,kebelben dekoratív felesége ,nagy derültséget okozott.Akkor éppen egy fejlesztő klubban dolgoztam,Beállított , hálából/nagyon jószívű, egyszerű nő volt/,egy éppen kisült grillcsirkével akarta honorálni az órát.Egy hosszú asztal végén ültünk a gyerekével , mivel már vége volt az órának ,a többi gyerek és szülö a nyitott ajtóból nézte az eseményt.Szóval, meglódította a grillcsirkét,ami kibújva a zacskóból,saját zsírján át csúszott az asztalon , a gyerek nyitott csicsás táskájában landolt.A srác kínjában sírva fakadt,én meg tenyeremet a szájamra tapasztva vihogtam.
-ANYA-mondta a srác-MOST HOGY FOGOK ÍGY ENNI BELŐLE?
Mi segítettünk kiszedni a csirkedarabokat , megmenteni srácnak néhány darabot.
A kórlap részlete:Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 13. 16:26

Paggy, jót vihogtam itt, ahogy elképzeltem a grillcsirkés jelenetet! :-)

Lukrécia műtéti költségéről még egyszer: Az állatoknál nincs TB, mindent zsebből kell kifizetni. Ha az ember elmegy maszekul ultrahangra, neadj isten MRI-re, CT-re, hát jócskán zsebbe kell nyúlni. Én sem virgonckodhatnék - jó nem a szó szoros értelmében teszem-, ha nem volna a párom. Régen nagyon jó szakma volt amit művelek, nem is csinálnám már ma, ha nem szeretném. Éhenhalásra bőven elég, másra nem. Ezért modntam most Ödön halála után,hogy nincs kölyök német juhász! Nem tudnám finanszirozni az orvosi költségeket, ha a férjem érné valami.
Most nem is adtam össze, amit ez alatt a három hét alatt gyógyszerekre, orvosi költségekre költöttünk, de kb. ott van most a Te költséged körül. A hamvasztásról ne is beszéljünk... Ráadásul ez nem szegedi ár, hanem makói.
Úgyhogy én egyáltalán nem veszem nagyzolásnak, vagy bárminek, ha leirja valaki az árat, mert sajnos ez van. Ha valaki olyan, mint mi, akkor időben félretesz, tartalékol, hogy tudja finanszirozni.
Nem semmi ez a töménytelen adathalmaz, amit kaptál a kórházban.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 13. 18:59

Szeretem én a sünöket, de hogy ezek csak vasárnap tudnak előjönni! Most a változatosság kedvéért a tónál flangált. Kis sün, simán átjönne a drótkeritésen megint.
Igy Ramos a kennelben csukott ajtónál éjszakázik, miután vacsi után félig-meddig kiugrálta magát. A guta üt meg, komolyan. Viszont rájöttem, hogy sünike piszok büdi, olyan, mint az egér. A lábain meg úgy kotor, hogy szerintem ember legyen a talpán, aki utoléri.
A szomszédban akkora gallyhalmaz van összedobálva, lehet nem is egy süncsalád van benne. Én meg eszem a kefét.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 14. 9:23

Sziasztok Lányok! :movingflower: :littlehearth: :movingflower: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 14. 9:44

Rita!Mégegyszer köszönöm a fiadnak a szép képet Tátra Lomcicról.Hát ,hát és hát!!!!!Szörnyű lehet ilyen köveken lépkedni!!!!A tó gyönyörű közelről és távolról is. Gyönyörű egy hely !!!!
Ági!Sajnállak a sünikék miatt.Kész frász ez a kutyákkal.Ne hogy szétszedjen egy macskát vagy valakit!!!!!
Mindenkinek szép hetet kívánok!Paggy :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 14. 12:39

Sziasztok lányok, mindenki remekül néz ki a képeken! Az árnyákképek és a hegymászósak is valamint a veteményes is milyen klasszul néz ki még mostani állapotában is. Lukréciának meg további gyógyulást! Érvényesül a 7 élet, azt hiszem annyi van a macsekoknak! Itt gyönyörű idő van, most öltözünk és húzunk is kifelé..mielőtt meggondolnám magam..Reggel 3 kávéval és egy 5oo mg-os algopirinnel kezdtem, most zsibbad egy kicsit az orrom de az már elviselhető! Megyünk Samunak kiváltani az egyik pajzsmirigy vitaminját. Jó lenne elcsípni valamelyik városi buszt.

voltunk szavazni, mindjárt reggel, délután meg bementünk a városba és onnan haza, csak éppen begörcsölt a lában és alig vonszoltam magam. Úgyhogy nem maradt kedvem a fényképezéshez. na majd talán ma!

Tarlóst nagyon sajnálom, egy jó fej polgármestert veszített Budapest, na majd ez a kártékony szemétláda jól szétszedi pestiek minden eddigi eredményét...gyurika majd segít. Na mindegy ...ezen már nem lehet változtatni. Nála még Puzsér is jobb lett volna pedig rendes utálatot érzek irányába is. De Hova csudába tették a pestiek a szemüket?! Ilyen emberre a kutyámat nem bíztam volna nem egy várost, amikor még a kerületét sem tudta rendesen csinálni.

Na mentem mert Samu várja a ruhatárát! Az előbb beharangoztam hogy indulunk!
Puszim majd jövünk! :x :ymhug: :-h :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 14. 15:01

@};- %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 15. 6:13

Nem sok újdonság történt mostanában velem, készülődök az angol Halloween projektemre. Mint minden,
ez is az egyik pályázatunkhoz kapcsolódik. Projekt, projekt hátán, a lényeg, hogy mindent le kell fotózni,
hogy valóban megtörtént, névsort is le kell adni, a gyerekek aláírásával. Nem bíznak meg bennünk csak
úgy. Egyébként ilyesmiket pályázati nyomás nélkül is szoktunk csinálni, nem újdonság számunkra.

Ági! Várom nagyon a festészeti élményeidet és persze a produktumokat is! Remélem, Ramos jól viselkedett
az iskolában! Minimum kitűnőt várunk tőle! :)) :))

Kitartás! Egyszer vége lesz a süniszezonnak is, elbújnak téli álmot aludni.

Paggy! Megnéztem a videót. Nagyon klassz kezdeményezés a panellakókat "hobbi telekhez" juttatni. Ezt
a jó szándékot csak az ember tudja elrontani azzal, hogy képtelen többesszámban gondolkodni. Vagy csak
magát nézi, neki jó legyen, a többi nem számít, vagy magát se nézi, de a többinek se legyen - lásd tetűk.
Az a baj, hogy ami mindenkié, az senkié. Ezért koszosak a nyilvános vécék vagy a lépcsőházak például.

Ha még egyszer kertészkednék, csakis magas ágyásaim lennének.

Gyönyörűek az aranyfák! Lehet, hogy elviszem ma magammal a fényképezőgépemet, hogy én is csinálhassak
róluk fotókat. Telefonnal nem az igazi.

Kata! 3 kávé???? Hűha! Én két kávét iszom meg egy nap, de a délutáni az koffeinmentes Omniából
készül. Szeretem.

Jól tetted, hogy sétáltatok megint egy nagyot. Olyan szép idő volt tegnap is, hogy még melegem is volt,
pedig ruhában voltam.

Beteszek pár képet az október 6.-i ünnepségről:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép


Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 15. 11:33

Sziasztok Lányok!Egy kávéra jöttem és felteszek egy leendő programomot.
Kép
https://welovebudapest.com/program/text ... 9-premier/
A nagy sikerű összművészeti előadássorozat 2019-ben is folytatódik, és visszatér a megújult Szépművészeti Múzeumba!

A TEXTÚRA képzőművészet, irodalom és színház találkozása egyazon térben és időben.
Ismét kortárs magyar szerzőket kértünk fel, hogy írjanak új irodalmi szövegeket a múzeum gyűjteményének egy-egy kiemelt alkotásáról. Az elkészült műveket a kiállítótereinkben, színművészek tolmácsolásában ismerhetik meg az érdeklődők, öt esti előadás alkalmával.

Kortárs íróinknak idén a legismertebb műtárgyaink közül ajánlottunk hét alkotást inspirációs forrásul, hogy azok kortárs és friss, akár provokatív megközelítésben, új értelmezést nyerjenek. Reméljük, hogy a képzőművészeti alkotások irodalmi/színházi parafrázisai ráirányítják a figyelmet a klasszikus művekre, hangsúlyozva fontosságukat és megmutatva, milyen új jelentést hordoznak a 21. század hazai közönsége számára
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 15. 11:48

A komposztáló videónk a tanfolyamról:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 15. 18:49

Sziasztok! Jöttem egy kicsit nézelődni. Remélem minden gyengélkedő jobban van már. :ympray:

Rita! Szép képeket tettél fel a Tátráról. Eszembe jutatta a 30 évvel ezelőtti emlékeim, igaz csak az alacsony tátrában voltam, amikor Jasnán üdültem, és felmentünk a Chopok csúcshoz. Részben libegővel, részben gyalog, olyan köves úton, mint amit feltettél. Megkerestem a neten amerre jártam, de azóta rengeteget változott minden, a szálloda leégett ahol laktunk, és sok szép új dolog is van. B-)

Ági! A sünökkel nekünk is volt kalandunk. Pórázon könnyebb kontrolálni mikor mit csinál, de este ő hamarabb mindent meglátott mint én. A foxitól képtelenség volt elszedni bármit, legyen az vakond vagy sün. Igaz ő nem ette meg, csak rázta a szájában, míg minden csupa vér lett. Amikor elfáradt és egy pillanatra elengedte, akkor gyorsan elvettük.
Ramosnál nehezebb a helyzet, a kertben szabadon van. Kényszerből kell a kenelbe zárni éjszakára.

Paggy! Nagyon pörgős vagy, sok elfoglaltságod van, de azért vigyázz magadra is! Azok a magas ágyások nagyon jó ötlet egy városi környezetben lakóknak, főleg ha szépen gondozzák. :)) Lukrécia szépen gyógyul? Írtó nagy vágása volt. :-ss

Nagyon szép őszi képeket lehet most csinálni. Hónapok óta most mentem le először a Körös partra fotózni, és színes leveleket gyűjteni. Gombákat is találtam.

Kép

Kép

Kép

Kép

Egy kicsit kreatívkodtam is.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 15. 19:20

Gabi! De jó az a róka! A Körös partról mindig olyan nagyon szép fotókat hozol. Egyszer írtam, hogy a
Sajó partja tele van sűrű növényzettel, nem lehet sétálni mellette. Ha a falun keresztül folyna, akkor
biztosan lenne kiépített partja, de így, hogy folyik, amerre lát, így nincs neki.

Csodás a fasoralagút a játékos árnyékával! A gombák, meg mint kis virágcsokrok ülnek a fűben.

Ma elvittem magammal a fényképezőmet a nagy objektívjével. Jó nehéz lett a táskám, épp hogy
csak belefértek, de megérte. Beosztom három napra a fotókat. :D

A tulipánfa tulipán alakú levelei:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 15. 19:21

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 15. 19:21

Ezt a cukker társaságot nem tudom holnapig eltenni. Ezeket látni kell!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 15. 19:31

Rita, nagyon édes, cukker egy társaság!

Kép

Az őszi levelek sokszínűsége önmagában is szép, ha átvilágítja a nap, az csak plussz. Napfény és árnyék, mesés kombináció. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 15. 19:36

Gabi! Azt hiszem két, de lehet, hogy három éve innen már hoztam egy kis édeskét.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 15. 19:59

Sziasztok!

Olyan gyönyörűségeket tettetek fel, hogy hiába vagyok piszok fáradt, egy pár mondat erejéig csak itt magadtam.
Paggy! Ramos emberrel borzalmasan barátságos, ezt ma a postás is megerősitette :-) viszont macsek, sün, az nem áll meg előtte.
Egyik kutyánk sem birta ezeket az állatkákat, talán Arthur volt az, aki csak ugatta a sünt. Viszont egyszer éjszaka kellett a szomszéd néni cicáját kimenekiteni a kerités sarkából, ahova beszoritotta.

Kép

Megbeszéltük, hogy két létrával átmegyünk a keritésen amig Ramos ugat. Én átnyúlok valamivel, összegömbölyitema sünt, János meg beteszi egy vödörbe és kivisszük a Maty érre. Szerinem megérezte, mert ma nem jött elő, hiába várta Ramos. Én meg tök ideg voltam miatta, mert egyedül ez nem működik, vagyis a megfogás. maradt volna a kennelbe zárás.Most őkelme már alszik, remélem nyugis éjszakánk lesz, sünike is mást boldogit.

Holnap megyünk Makóra tanácsot kérni etetésileg, meg hogy nézzék át , mert csak német juhász. Igy legalább meg is lesz mérve, mert a súlyát sem tudom.

Gabóci, mindig gyönyörű a Körös part!! A kreativkodásod meg nagyon tetszett! :-)

Rita, ezek a cicmicek annyira aranyosak igy hárman együtt! A szineik, az árnéyk, a napsütés, minden annyira ott van a képen!
A fekete cicus meg ahogy hanyagul odadől a falhoz!
Nincs erőm mesélni most a kalligráfiás-festészetes óráról, de a legutolsó képem beteszem, amit a tanárunk kiválsztott a többi mellé.

Kép

A fáradságom oka: Fent vagyok a meggyfa tetejébe. Jobb oldalról látszik meddig ér a fa, addig kell metszenem. A mosoly az a kinlódás, hogy elérjem az ágat. Ezután még füvet vágtam, mert Ramos legel. Ma már nem kapott marhahúst, mert savat öklendezett fel. Lehet hogy táp lesz belőle. Majd kiderül mit mond a doki holnap.

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 15. 20:13

A múlt hétről naplementék.

Kép

Kép

Kép

Garfield napozik a terasz asztalán, és pihen a terasz falán. Meleg van, árnyékba húzódott.

Kép

Kép

Ági! Gyönyörűséges ez a krizantém képed!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 15. 20:43

A gyönyörű cicák és csodálatos őszi levelek után,amiket NAGYON KÖSZÖNÖK.Garfieldnek ezer pusszancs,mert ő is szeret az asztalon tanyázni és Áginak a fantasztikus krizanténokért. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Jöjjön egy kis más!
http://www.erdekesvilag.hu/a-korinthoszi-csatorna/
Ekkora hajó még nem ment át ezen a csatornán – videóORIGO2019.10.15. 05:00A Korinthoszi-csatorna egy mesterséges víziút Görögországban, de ekkora hajó még soha nem ment keresztül rajta.Négyszáz kilométeres kerülőt spórolhat meg az a hajó, amely az Égei-tenger és a Jón-tenger között a Korinthoszi-csatornát választja. A 6,3 km hosszú átjárót a 19. század végén hozták létre a Korinthoszi-földszoros átvágásával Türr István és Gerster Béla tervei alapján./részlet az ORIGO.HU cikkéből/
  
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 15. 20:52

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 15. 20:56

És most hajózzunk át rajta mi is!!Gyerünk!!!!
:-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 15. 21:33

Leragad a szemem,de azért ezt megnézem!!!Jó éjszakát!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 16. 5:25

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 16. 5:42

Paggy! Érdekesek voltak a videók.

Most folytatom a tegnapi színes leveles képeket, mert nem tudom, délután tudok-e jönni.

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég