Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 19. 11:46

Sziasztok Lánykák!

Gyors beteszek egy linket és videót, amit tegnap este csináltunk a párommal. nem az igazi, de ő kamerázott, én fényképeztem. Sajnos nem az igazi az éjszakai felvétel egyikünknél sem. Aztán láttam ma más képét is, hát az sem dicsekedhet, úgyhogy ma még ha van kedvem kimegyünk nappal megcsodálni a csodát. :-)



https://www.mavcsoport.hu/mav-start/bel ... vonatokkal

Az éjszakai kiruccanásunk majd másfél órásra sikeredett, mert persze, hogy nem akkor jött a gőzös, mikor mondták. Ráadásul meg sem állt Szeged-Rókuson, csak a központi állomáson. Viszont! Aki meg ott várt, az nem látta a robogós fürstfelhőt. Igazi Harry Potteres élmény volt dementorok nélkül. :-)
Kép

Ez a gőzös a képen látszik mekkora böhöm valami. Kár, hogy hiába fényképeztem pl. le a vezető előtt lévő küyüket, szelepeket, meg karokat, nem látszik. A férjem közben kiselőadást tartott a gőzmozdonyok működéséről. :-)

megyek ebédet befejezni, meg mágnesezés van már egy ideje, meg torna, igy nagyon eltelik a nap. Ramos is sántit, most kapja az Apto Plust, de nem tetszik ahogy nem javul, igaz nem olyan rég kezdtem nála. Szeretnénk Patadokit megúszni, mert hál istennek a férjem belement, hogy oda menjünk ne pedig a hagyományos szteroidos, gyulladáscsökkentős kombót szedje élete végéig, ha gond van a jobb mellső lábával.

Szép idő van nálunk, de azért nincs meleg.
Nézelődés később.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 19. 11:53

sziasztok lányok!
Milyen érdekes napok vannak mögöttünk. Reggel ősz, van ahol váratlan tél lett, volt földrengés, szerencsére nem Győrben,
déltől meg kánikula!
Elgondolkodtam Paggy, amiről írtál, és én is tapasztalom, hogy az emberek valahogy kiégtek, belefáradtak a helyzetekbe.
Pedig csak annyi kellene, hogy egymásra mosolyogni, köszönni, érdeklődni hogy hogy van , hogy telnek a napok, merre tartanak, tud e erről vagy arról.... aki meg beszélget, azokkal meg tisztelet a kivételnek, nemigen van más téma, mint a betegségek. Oké ez is egy szinten, na de mindig csak arról beszélni, se egy jó könyv, se egy környék, vagy bármi, amire szívesen visszaemlékezne.
Én most lehet kissé önző vagyok, de muszáj is, mert az ember előbb utóbb azzal szembesül, hogy csak magára számíthat.
Bezzeg.... ! De muszáj az embernek lerázni magáról ezeket a pesszimizmust okozó gondolatokat!
várom én is a többieket is. Na meg nem utolsó sorban, kissé más volt ez a tanévnyitó is, talán nehezebb belerázódni a normalitásba.. további szép vasárnapot mindenkinek! :x :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 19. 11:58

Ágí! De jó hogy te is jöttél, éppen egymásra írtunk! Aranyos az a mozdonykép!
Mi már túl vagyunk az ebéden, Samum már el is vonult a másik szobába!
Nem lehet hogy Ramos meghúzta a lábát? Gyors gyógyulást mindenkinek! Várom ám a többi beszámolódat, ha majd ráérsz!
:x :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. szeptember 19. 13:18

Sziasztok Kislányok! Ez az utolsó bejelentkezésem innen Angliából. Legközelebb már otthonról fogok
hírt adni magamról. El se tudom képzelni milyen vastag lehet a fél éves por a bútorokon. Egy jó nagy
takarítással kezdem majd az otthonlétemet, na, meg vásárlással, mert ugye leengedtem a hűtőt és a
fagyasztót is. A nagyobbik fiam jön ki értem a reptérre, így a vásárlást még a hazafelé úton meg tudom
ejteni.

Elkezdődött Lilyke beszoktatása a bölcsibe. Még csak egy órát tartózkodott a gyerekek között, de máris
elkapott tőlük ezt-azt. Már másnap folyt az orra, és estére be is lázasodott. Számítottunk rá, mégis
meglepődtünk ezen a gyorsaságon.

Kata, nagyon örülök, hogy a gyüliben is azt tanácsolták, hogy ne segíts erődön felül, és annak is nagyon
örülök, hogy sikerült könyveket vásárolnod. Érzem az írásodból, hogy mennyire boldoggá tesz.

A 6337 lépés nem túl sok, de nem is annyira kevés. Jó lenne, ha minden nap sikerülne ennyit megtenni.

A képeidből ítélve otthon is kellemes őszi idő van. Itt is egyébként, néha még túlzásnak is érezzük a
meleget. jaj, de szépek a színes levelek!

Jót röhögtem a fél palacsintán. Olyan jinjangos.

Sajnálom, hogy ki kellett dobnod a bulgurt! Próbáld meg úgy főzni, mint ahogy sok helyen a rizst is
szokták. Forralj fel vizet sóval. Amikor forr, szórd bele az alaposan megmosott bulgurt, és néha megkevergetve
addig főzd, amíg puhának nem találod a szemeket. Szűrd le, és ízesítsd még sóval, ha kívánja. Egy bögrényi
bulgurból annyi lesz, hogy kettőtöknek bőven elég egyszeri evésre. Szerintem nagyjából olyan gyorsan fő meg,
mint a fehér rizs.

A darált húsos vacsi jól sikerült? De jó, hogy kétszer is le tudtatok menni. Samuka aranyos és türelmes volt.

Dorina, igen, szerintem is ezek egyike kerülhetett a nagyidhoz.

Paggy! Ott tartok az olvasásban, hogy reménykedsz nem lesz rossz a leleted. Nagyon remélem, hogy azóta
már kiderült, hogy valóban nem az. Gyorsan olvasok tovább és drukkolok.

Most értem oda, ahol Fruzsiról írsz. Nagyon sajnállak, hogy ismét át kell majd élned egy kedvesed elvesztését.
Nem is tudok erről többet írni. Mit lehet ilyenkor mondani?

Jaj, de jó, hogy ismét unokázhatsz egy kicsit! És a negatív leletnek is nagyon örülök!

Többször is megnéztem a kosaradat, hogy miért nem piros a színe, mikor azt írtad, "hogy bepakoltam a piros
kosaramba". Aztán újra elolvastam, hogy "Piroska" kosárról van szó. :))

Nekem is tetszik a Lehel piac.

Köszönjük a házbemutatót. Igazi szocreál épület, ami a mi korosztályunknak annyira ismerős kívül és belül is.
Mennyire illik hozzá az "élmunkás" szó. Én is egy ehhez hasonlóban éltem életem első 31 évében. A központi fűtés
tényleg nagy szó volt abban az időben. Kár, hogy nem használják ki a tetőteraszt.

Kiváncsi leszek a bálnás programra. Kívánom, hogy el tudj menni, mert az azt jelenti, hogy Fruzsi jól van.

Ne keseredj el! Az előttünk járó generáció ugyanezt érezte, amikor annyi idős volt, mint mi. A világ halad előre,
mindig változik, és általában sose abba az irányba, amerre idősként helyesnek látnánk. Ezek a gondolatok
törvényszerűen fordulnak meg a fejünkben, de a mai fiataloknak már ez a természetes, ebben a létben érzik
jól magukat. De idős korukban ők is morgolódnak majd, csak még nem tudják.

Ildikó, az én "művészetem" a nagyon vegyes technikákból álló, "mixed media art" lesz, aminek nincs még
magyar neve, illetve néhol látom fél magyarosan leírva "mixed média art-ként. Nagyon szerteágazó ez a
művészeti ág. Engem a monoprint, a kollázsok, a nyomdák, a stencilek, a textúrázók, a vízfesték, az alkoholos
tinták, az akrilfestékek keveredéséből álló technikák érdekelnek a legjobban. Ezeket tanulgattam lépésről
lépésre, külön-külön. Ezeket fogom összeötvözni vásznon vagy papíron. Nagyon várom már, hogy kipróbálhassam.
Viszek innen pár olyan dolgot haza, amit otthon csak előrendeléssel lehet megvásárolni. Sajnos a legjobb
forrásból, az Amazonról nem fogok tudni rendelni, mert a brexit miatt vámot kell az áruk után fizetni, de
szerencsére a német Amazonon is minden megvan, ami nekem kell.

A mixed media a médiumok keverését/keveredését jelenti, vagyis többféle médium alkalmazását egy alkotásban.
Amikor te az egyik festményeden marker tollal vagy tűfilccel emeltél ki vonalakat, akkor már te is kétféle
médiumot használtál.

Igen, nagyon fog hiányozni Lilyke, de ebbe most nem gondolok bele.

Én is azt a nagy fajtát szerettem a legjobban a paradicsomból. A koktélfélékből meg a sárga körte alakút.

Nekem nagyon tetszenek ezek a nem realisztikus akvarellek. A legelső a legjobban.

Ági, szóval retró vonatokkal lehet utazni? Nagyon klassz! Tényleg kicsit sötét a videó, de így valóban Harry P.
világában érezhettem magam.

De sajnálom Ramost! A mi Dundink is lábfájós volt egész fiatal korától neki is a jobb mellső lába fájt, hol jobban,
hol kevésbé. Nagyon érdekes volt, hogy amikor elváltam, és elköltöztünk a gyerekekkel egy másik házba (Dundi is
jött velünk), akkor elmúlt nála a lábfájás, és nem jött többé vissza. Arra gondoltam, hogy talán lelki eredetű
lehetett nála a dolog, ami a válással rendeződött.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. szeptember 19. 13:18

Majd hozok képeket is, csak gyorsan kiporszívózok, amíg a fiam dolgozik.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. szeptember 19. 13:53

Ja, még Paggynak! Én is akkor hagytam abba a kertészkedést, amikor a gyerekek elköltöztek, és egyiknek
se kellett már a hazai termés, inkább megvették a boltban. Persze megértettem, hogy pár szál hagymáért,
cukkiniért, tökért, paradicsomért nem fognak kilométereket utazni Miskolcról. Egymagamért meg nem volt
kedvem fenntartani a kertet, inkább befüvesítettük. Nem morgolódtam, mert én ugyanezt csináltam a
szüleimmel, akiknek volt egy kis hobbitelkük, ahová én utáltam kijárni. Ők is adogatták ami épp termett,
de ha én pont nem azt akartam főzni, simán hagytam megromlani a küldeményt, és szó nélkül hajítottam ki
a szemétbe. Nem tudtam értékelni a bio zöldségeket és az igyekezetüket sem. Csak később jött el ennek
az ideje. Ma már a lányom is minden nap elmondja, hogy milyen jó lenne megint a kertből főzni, a saját,
vegyszermentes zöldséget, gyümölcsöt enni. Hát ez van.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. szeptember 19. 15:47

Már megkezdődött az üzletekben a halloweenre és a karácsonyra való hangolódás. Az egyik üzletben lehetett
kapni ezt a kis aranyos mikulásos szatyrot. Akkor megkapta, nem is lehetett volna elvenni tőle, de otthon eltettük
későbbre.

Spoiler: mutasd
Kép


Kép

Kép

A plázában ez az egy repülő az, ami nem szólal meg, ha beleültetjük Lilykét. A többitől mindig megijed.
Pedig pénzt se dobunk bele.

Kép

Kép

Kép

Amikor délelőtt kipakolták a kis járgányokat a parkban, vártuk, hogy hozzák a rózsaszínű autót is, de nem
érkezett meg. Kértem a bácsit, aki mindig ott van, hogy hozzák már ki a "mi" autónkat is, de kiderült, hogy nincs
sehol. Valaki elvitte előző nap. Szerencsére volt még egy piros-sárga, és egy fekete is elfekvőben. Letisztogatták
nekünk, és mehetett az autózás. A bölcsiben is ugyanilyenek vannak.

Kép

Itt még megvan a rózsaszínű. Majd hozok képeket erről a cuki teázóról is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. szeptember 19. 16:12

Még Lilyke:

Spoiler: mutasd
A hét elején még megvolt a rózsaszínű. A második képen beparkoltunk. :))

Kép

Kép

Vagy én toltam vagy ő...

Kép

A kismotor is bejött neki. A többihez még nőni kell.

Kép

Hajtogatom a megszáradt ruhákat, közben mesekönyvezünk. Lilyke lapoz, én szövegelek... néha már ő is. :))

Kép

Kép

Kép

Ezeket most szedtem le a telefonomról.

Kép

Kép

Kép


Nagyon kevés mag volt a zacskóban, így csak ennyi amaránt mikrozöld növöget. Az íze megtévesztésig hasonlít
a cékla mikrozöldhöz. Gondoltátok volna, hogy az amaránt egyenlő a disznóparéjjal?

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 19. 18:51

Szia Rita! De jó hogy ilyen sok képet kaptunk Lilykéről, határozottan egyre karakánabb, bátrabb, bevállalóbb.
A zenélős autókat Samuel sem szerette, azonnal ugrott ki belőle.
Remekek a felhőképek is, látni, hogy mennyire nem lehet unatkozni ott sem, ha csak az égre hagyatkoznánk, mindig mutatnak valami egyedi szépséget.
érdekes lesz majd az új hobbid is, kíváncsi leszek majd a fejleményekre, eredményekre! Mindenesetre, jó lesz hogy lesz
valami ami szintén feltölt életerővel, örömmel, ahogy engem meg a filmnézés és az olvasás! Már nagyon bánom hogy anno nem vettem meg a Trianont, de azt hittem majd jövünk visszafelé legénykémmel, de aztán más útvonal lett belőle, de már nem is tudom pontosan miért, de másnap meg nem mentünk már vissza a belvárosba! Majd lesz más alkalom!Nagyon finom lett az ebédünk, mert végre igazi húslevest csináltam, csak már szinte az összeset megettük, mire eszembe jutott, hogy megint nem csináltam képeket.

Sebaj majd legközelebb. Mindenkinek szép vasárnap estét kívánok!
Rita, neked pedig szerencsés hazaérkezést, és jó egészséget! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 19. 21:22

Jó estét.
Most csak gyorsan annyit, Lilyke minden fotón nagyon csinos.
Jó a frizurája, a cipője, ruhácskája, szóval igazán csinoska.
Rita, majd megpróbálok utána kutatni a te jövőbeni festészetednek, mert elméletben nagyon tetszik nekem.
Használok még krétát is, és most próbálkozom majd szénnel. Holnaptól fákat, és felhőket fogok festeni. Ami megint csak tanulás lesz, mind a házak.
Paggy feltett egy elhomályosított képet, /az enyémből/ nagyon tetszett, szóval ködösített igazán. A realisztikust igyekszem elhagyni, de eléggé nehéz nekem a "pacás, foltos" festés. Az akvarellbe azt hiszem belefér a tintaféleség használata is. Sőt a fapác is. Nem is tudtam, hogy sokféle színben létezik.

A felhők is gyönyörűek.
Ma nálunk olyan felemás idő volt, de.: felhős, délután meleg, aztán megint kezdtük elölről.
Mindenkinek jó éjszakát kívánok. :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 19. 22:47

Sziasztok!Ez egy kissé hosszú,ebben az adásban egyáltalán nem politikai indíttatású [-x [-x [-x ,NAGYON FONTOS KÉRDÉSEKKEL FOGLALKOZÓ,ÉRDEMES VÉGIGHALLGATNI műsor.Felteszem ,hátha valakit,mint engem,érdekel a téma.Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 19. 22:52

És akik alternatívákat keresnek:
https://pakblog.uni-nke.hu/hirek/2021/0 ... lternativa
A Noam Chomsky−Marv Waterstone szerzőpáros idén megjelent könyve a kapitalizmus következményeit veszi számba, kifejtve nézeteiket a jelenleg meghatározó világrend válságával és a lehetséges alternatívákkal kapcsolatban.
MÁR EZT A KÖNYVISMERTETŐT IS ÉRDEMES ELOLVASNI,mert nagyon világosan,közérthetően ír a könyvben foglalt tartalmakról.
HISZEN MOST MI EGY NAGYON_NAGYON GYORSAN VÁLTOZÓ VILÁGBAN ÉLÜNK....
Néha úgy érzem,ha nem veselkedem neki egy ilyen cikknek,vagy könyvnek,már nem fogok tudni bonyolultabb kérdésekről gondolkodni.



HISZEN MÁR CSAK ILYEN HÜLYE ,PRIMITÍV HÍREK TÖMKELEGE ÁRASZT EL MINKET:
Gyönyörű fiatal nő lett Gesztesi Panka: hivatalos fotózásra kérték fel
Óraátállítás - 2021-ben ekkor kezdődik a téli időszámítás
Majka megmutatta a fotót, ami mindent elmond a lagzijukról
Megveri a terhes feleségét és megerőszakolja a sógornőjét
Ami elveszi egy pasi kedvét a további ismerkedéstől
Kiállította a bíró a focistát, aki leütött egy a pályára futó és a csa...
„Kijött neki b*meg.” - Tóth Gabi nem bírt magával, tombolni kezdett - ...
Nagyot hibáztak az Álarcos énekes nyomozói, meg is büntették őket
Ha ezt látod a párodon, tuti, hogy boldogtalan a kapcsolatotokban
Minden nap önkielégít a gigamellű modell: szerinte ez az örök fiatalsá...
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 20. 8:48

sziasztok! Szép hetet mindenkinek! :ymhug: :movingflower:
Ma még s talán a héten is viszonylag szép idők lesznek, egy egy kisebb esővel.hozom majd a felhő képeket is, a múlt héten csináltam őket, a képeket nem a felhőket.. :)) :)) :))
de azt hiszem még nem tettem fel.
Paggy, egyébként tényleg szörnyű dolgokat tesznek fel mintha az lenne a normalitás.Én is szűröm a híreket, s többnyire a PestiSrácok, Magyar Nemzet Hetek, Hitrádió stb.dolgokat olvasok vagy női vonalon pl. a Divány..

A videót amit betettél, majd kicsit később hallgatom meg, amikor már nem lesz muszáj itt ülnöm, hanem pl. a leszedett ruhákat hajtogatom. Jut eszembe, mennem kell elindítani majd a mosógépet, ma párna és paplan mosás lesz. :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 20. 10:11

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 20. 12:26

Budapest :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: és bármely másik hely az országban :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd :) :-h @};- %%- :flower1: (~~) ~o)Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 20. 19:24

jó éjszakát mindenkinek, holnap de. szeretnék kimozdulni, de délután 3-ra haza kell érjünk..remélem tudok képeket is hozni... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 21. 14:55

FONTOS!!!!
https://egy.hu/golfaramlat/15-emelettel ... int-109889
És én hülye slagból locsoltam idén,miközben tudattalanul tudtam,hogy ez vízpazarlás.Nemhiába néztek be az emberek a kerítésen át,hogy este a nyga meleg után azonnal locsoltam.TANULNI KELL MINDENT.Persze még csak az elején járok,a kertészkedésnek.Muszáj megtanulni másképp élni-nem szövegelni a környezettudatosságról.Tusolás-ez már alakul,nincs folyóvizes mosogatás.Nem kell 5 félét főzni,mert sok lábos kell hozzá-mosogatás!Turkálóból öltözködök.CSAk a cappuccinóról nem akarok lemondani :)) :(( :) .
lÁNYOK!VASÁRNAP,HÉTFŐN ÉS KEDDEN MEGYEK A KOREAI FILMFESZTIVÁLRA.
KÖSZÖNÖM SZÉPEN A KÉPEKET ÉS AZ OLVASNIVALÓKAT.Csütörtök este jövök és mindent megnézek.Szép napot!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 21. 16:42

Sziasztok!Csak azért,hogy egy jó kis délutáni megbotránkozást váltsak ki .Persze amíg kiheverem a kertészkedést,bevásárlást és főzést,egy kávé társaságában, véletlenül rákattintottam erre a nem éppen tudományos cikkre.
Most jöjjön a BOTRÁNKOZÁS!!!!!Mit szóltok a képekhez?
https://www.joy.hu/lehet-e-egy-szoros-n ... =hirkereso
A vélemyényem spoilerben lesz-CSAK ,HA MEGNÉZTÉTEK TI IS!!! :)) :(( :) :-bd :-q :flower1: ~o)
Spoiler: mutasd
Szerintem szörnyen ronda .Bár én nem vagyok híve a borotválásnak-szúr-de képen ronda.BRRRRR!
Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 21. 16:51

Ezt az utolsó cikket főleg Áginak küldöm.Szívesen olvasnám a véleményét ! :littlehearth: :)Persze,ugyanígy a TIETEKET IS!!!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 21. 17:08

HŰŰŰŰŰ Lányok!Mondhattok és gondolhattok bármit,DE EZT MEG KELL NÉZZÉTEK!!!!!Elmegyek én is,mert "baromi" jók,hatásos,sokatmondó képek!!FÉLRE AZ ELŐÍTÉLETET,mindent,CSAK A KÉPI ÉLMÉNYRE KONCENTRÁLJUNK!!
Szóval megyek hamarosan.Egyébként is ...SZÜRREALISTA képek.Emlékeztek?
https://www.alkotasutca.hu/blog/szurrea ... valosagtol

....A kritikusok a legjobb kortárs, imaginárius művészek között említették a nevét.....
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 21. 17:15

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 21. 17:25

Itt egy igazi képgaléria a szürrealista festményekből.KÉRLEK NE ÁLLJ ELLENT NEKI ,CSAK NÉZD MEG!NEM KELL FELTENNED A FALADRA!Van olyan ,amelyik tetszik???
https://www.google.com/search?q=sz%C3%B ... 2ahUKEwii9
Na most már tényleg megyek a dolgomra! :-h :-h :-h :-h :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 21. 20:15

Huh Paggy, miket tudsz találni!! :)) :)) :))
Egyik másik képtől, szinte majdnem egy két kivételtől a hideg is kirázott! Mintha elmebetegek képeit kellene nézni. tudathasadás, magára találás talán egy volt a lepkével a plafon. Ami a realitást tükrözte.

Képzeljétek kicsit kusza lett a napom, de most már mindegy.! Csak ha valaki megigéri hogy jön és mégse! Mi meg miatta itthon maradtunk, hát mérges voltam.

Meglátjuk holnap milyen idő lesz, aztán csak egy pici szatyorral megyünk sétálni, mert visszafelé be akarok majd menni boltba.
Igazából csak azért sétálnánk egy nagyot, hogy képeket csináljunk. Ki akartam menni délután a Lajtára, miután a városban ettünk egy sütit a szokásos helyünkön! :D

Na majd talán holnap! Mindenkinek nagyon szép éjszakát kívánok! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 22. 16:35

Sziasztok!
Csak bejelentkezek, mert erőm nincs irni, fáradt vagyok, de nagyon.
Tegnap még eső előtt gyors fűnyirás volt, aztán a szokásos hatos kelés, most végeztem mindennel, kezdődik a vacsora kiagyalása. Vacsorára is főzök meleget, nagyon ritkán eszünk hideget, de akkor is sütöm vagy a kiflit, vagy a croassant hozzá.
Paggy, a szürrealista festészet az nem az én világom. meg sem nézem a képeket, mert számomra aki ilyet fest, annak valami hibádzik az elméjében. Nem fárasztom magam vele.
A szőrnélküliségről viszont lenne egy-két sztorim a szakmán belül. Elfogadom, ha valaki hónalja, lába, bármilye szőrös, én magamon nem szeretem.
Viszont a borotvát ahogy irtad messze elkerülni javaslom, mert tényleg szúr utána a növésnél. Ki a fene akar vakarózni állandóan, meg aztán naponta borotválkozni. :-)
Amikro a fiam született, ugye át kellett esni rajta. Hát én vittem a sajátomat, mondtam a nőnek aki borotvált, hogy engem aztán csak ezzel fog, mert különben nem szülök. :-)
Akkor jött be az AIDS. Ma már gyantával megnyúzom magam, szó szerint bizonyos részeken, igy marad a külön gép a megnyúzandó területre. Érdekes, hogy nem mindenhol egyforma az ember bőre, és persze, hogy ez igy van rendjén.
Van olyan vendégem, akinek a bajusza két vége kb. 1,5 cm és az istenért nem engedi legyantázni, szőkitteti. Borzalmas!
Spoiler: mutasd
Aztán volt egy férfivendég anno a kozmetikán száz éve, jött gyantáztatni a fazont. Egyszer csak látom a kozmetikusom kikerekedett szemét, mire a pasira nézek, hát lekapta úgy a gatyáját, mint a pinty. Még ma is röhögök rajta, ha eszembe jut. =))
Aztán a mi sztorink otthon. Nyár van és ugye nálunk iylenkor elég lenge az öltözet, nem is szeretjük a vendégeket. :-)
Ebédelünk, a férjem velem szemben. Egyszercsak felugrok az asztaltól és kirántom a fiókból az ollót, kiabálva, hogy nekem most már elegem van, megyek a férjemhez, a két pasiban meghűl a vér, mikor mondom neki, hogy na emeld fel a kezed. Szerintem a döbbenettől megtette, mire én levágtam a hónaljában a szőrt. =)) Azóta nem engedte meg. =))


Néztem a szocreális házi kirándulásotokat is. Micsoda dolgokat ki nem találnak? De jó, mert nem is gondolná az ember mit meg nem tud egy ilyen eseményen.
A fenti teraszt valami fantasztikus módon rendbe lehetne hozni! Kár érte!

Kata, nagyon jó, hogy ki tudtatok mozdulni! Imádom, mikor látom Samukát enni a sütiket. :-)
Gondolkodtam azon, mit mondtál azzal kapcsolatban, hogy az emberek mennyit beszélnek egymással a betegségeikről, bajaikról.
Szere ncsére az én ismerős köreimben nem jellemző, vagy ha igen, akkor aki nekem mesél azért mesél, mert tudja, hogy valamit talán tudok hozzáadni pozitivat.
Inkább az jellemző, hogy úgy köszön el az ember: Vigyázzatok magatokra!
Érdekes, mit tett a virus.
Ma jött meg a férjem antigén tesztje a 3. oltás után. Na ez már hál. istennek jó, úgyhogy nyugi van. :-)
Nálunk az idő vacak, eső és hideg.
Jól belevágtam ma a nagyujjam párnás részébe, annyi is lett a tésztagyártásnak.
Kezdődne a festészet is jövő héten, de nagyon kevés a jelentkező, nem tudom indul-e egyáltalán....

Rita, nagyon várom hogy hazaérj, és sajnálom, hogy már jössz!! Hogy elrepült a bejelentkezéseiddel ez az idő!
Lilyke fantasztikus kiscsaj! A betegség az sajnos utoléri őket a közösségben, ez mindenhol igy van, mert amig betegen beviszik a gyerekeket el is kapják egymástól a nyavajákat. Ott az étkezést hogy oldják meg az ő esetében?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 23. 6:20

Szép -Reggelt lányok!De örülök Ági, hogy bejelentkeztél! Köszönöm az írásodat. Jót nevettem én is a poénos helyzeten!
A férfiak már csak ilyenek! :)) :)) :)) :)) . Nem voltatok megnézni Légballon kiállítást?! Én már nem mernék bevállalni ilyen utazást Megelégszem a filmekben látott szép élményekkel.
Sajnálom hogy megvágtad a kezed, mostanában nálunk is előfordulnak konyhai balesetek, úgyhogy vettem egy sprayt aoleverásat, hogy gyorsabban gyógyuljon. meg kényeztetésként egy kis körömvirág levendula krémet. ;) :D Veszett éles és hegyes a rövidkésem, és megtanultam, hogy nem a márkák a lényeg, hanem hogy hogyan áll kézre egy kés!

A tegnapi és tegnapelőtti napunkat keresztülhúzták, nem jött akit vártam! Azért bosszantó! Legalább egy sms.-t meg lehetett volna ereszteni, hogy elnézést, de nem érnék oda..

Na ezen már kár bosszankodni! Még nem tudom a mai napba majd mi fér bele, néha olyan sok mindenre gondolok, hogy mit merre, hogyan kellene, hogy aztán nem lesz belőle semmi!
Azért remélem ez nem válik rendszerszintű dologgá!

Rita, ha hazaértél, csak annyit írj, hogy megérkeztem, aztán a beszámolóval ráérsz! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1:
ui! Ha nem késtem el a kéréssel, tudsz csinálni képet a repülőtérről? :x

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég