Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 27. 15:56

Sziasztok. Most ébredtem délutáni alvásból.
Paggy válassz még egy festményt. Azt tudod ugye a kisméretet választottam elsőre. Kicsit várnod kell még, mert a héten megérik egy nagyfajta paradicsom, nem a marhaszíves, akkor abból is küldök magot.
A füge is érik, de nagyon szeretik rajtam kívül a darazsak is. Most csapdákat gyártok, kettő már van. A harmadikat is megcsináltam, az meg fenetudja hogyan lyukas volt, így nem tudtam feltenni.
Kata, én írtam, hogy a "tanár úr irigy lehet". Persze biztos nem igaz.

Én legutóbb a Náray könyvet olvastam. Még vissza van a második része. Nehezen olvasok, mióta mással is rontom a szemem.
Ha a feltettek közül valakinek megtetszik valamelyik, szívesen elküldöm.
Most megiszom a kávém. Van még sütim abból is eszem egyet. Egyszer csak meghízok. Már így sem tartozom a soványak közé.
Délelőtt az elhunytak emlékhelyén tartózkodtam. Utána főztem, holnapra Bencének is /unoka/ .
Majd jövök. :flower1:

Képchinese food hampstead nc
pár éves felvétel.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 27. 17:56

Szia IldikoKiszonom a lehetoseget.Neked is ajanlom a kb.7 perces berlini kiallitasi videot!
Mindjart valasztok es olvasom , hogy mit irtal.
Ildiko!Az A5 - s jobb felso sarok, ahol a fa lathato.Elore is koszonom.Ildiko!Legyszives csak olyan paradicsommagot kuldj, ami finom es nem felfele novo,!Az erkelyen csak 2m-ig tudok termeszteni,ugyanis szedulok, ha letrara allok,az erkelyen meg plane felnek.
Ildikó!Ugye Máraira gondoltál?Melyik könyvét olvasod?Jó is az a reggeli kávé kis sütivel!!!Csak keveset ehet a magamfajta "GÖMBALKATÚ" nő.A hattyúkat először nem ismertem fel a fotón,annyira csillámlott a víz.Messze van a temető,ahol ma voltál?Élő virág borítású vagy letakart a sír?Anyukámmal ,ha kimegyek, én is beszélgetek .
Ildikó!Teszek fel néhány igen finom sütireceptet.
Kép
Kép
Kép
Most csak 2-t hozok,mert vinnem kell a kutyát sétálni..Ezek ugyan téliek,de finomak.Később még betérek.Szép estét!Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 27. 19:12

Paggy Náray Tamás : Zarah, és Náray Tamás: Zarah öröksége, ez következne. Van egy csomó könyve, ami még érdekelne, de nem tudok ennyi mindent összeegyeztetni, az idő véges.
Van egy haramadik is Zarah álma. az enyém is, hogy el tudjam olvasni.
Ő most nem Mo-n él, azt hiszem Olaszországban, de még utána kell néznem, mert már régen olvastam. Ő készítette azokat a szépséges ruhákat, ami nagyon nagyon drága anyagból voltak, és t többszázezer volt egy - egy db. Kiárusította az egész anyagkészletét, jótékonykodott is vele, az árvák is kaptak belőle.
Most fest is, általában arannyal is. Láttam a festményeit is, szépek, de nem különösen kidolgozottak, de nagyon mutatós.Én absztraktnak néztem őket. Mivel ő csinálta így nagyon sokat ér. A felső tízezer vásárolja. Van pár kutyája, külön szobájuk van a kutyáknak, van egy férfi, akivel együtt él. Főz is. Engem a párválasztása nem érdekel, mindenki azzal éljen akivel jól kijön. Nincs botrányos élete, de szép kényelmes és gazdag, nincs gondja. Most hirtelen ennyit tudok róla.
Magas, és úri körökben forgolódott, mert az írásai ezt tükrözik. Le tudja írni egy tárgynak, ami nem mindennapi a formáját, színeit, és mi illik, és mi nem, mikor mit kell/ene viselni, pl. mihez mi illik. Már így is kezdődik az első könyve is. Pl. egy szoba bemutatása, mi van előkészítve egy vendégfogadáshoz stb. Azt hiszem majdnem minden videóját láttam.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 27. 19:15

Ja persze,nem gondoltam rá!!Érdekes lehet!!!Interjút hallottam vele.Jó egy kicsit más közegről olvasni.!!! :)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 27. 19:25

Paggy nincs messze a temető. Egy dombon van, és most már úgy veszem észre mindig meredekebb lesz./haha A telefon velem volt, nem tudom hány lépés lehetett odáig. jelenleg a telefonon 5351 lépés van, ebben pár db itthoni lépegetés is van. 3,82 km.-t mutat. A kertbe kivittem velem, de itt a konyhai lépések nincsenek benne, mert az asztalon volt.

Most borult idő van nálunk, nincs az a rekkenő hőség. Kétszer is permetezett az eső.
Kivittem 3 csapdát a darazsaknak. Szépen gyűjtöm őket, vigyázni kell, mert a csípés igazán nem kellemes, és veszélyes is lehet. Van a csapdában kevés ecet, hogy a méhek ne menjenek bele. Bogarak viszont vannak benne. Most egyet akasztottam a bokor belsejébe is. Ami érik, pl a füge, mind megrágják, és csak a héja marad. Ma leszedtem a féléretteket, talán magában is megérik.
Megnézem Paggy amit feltettél. Most h ogy van édes süti, így nem kívánom annyira. Most éppen sós kellene.
Szép lett a te kenyered is. Én is sütöttem tegnap, fele még megvan. Vacsira az lesz, egy kis szalonnával /felvágottakat nem szeretem, nem is veszek/ paradicsommal.Délelőtti mosott fehér ruhák megszáradtak. Na most aztán mindent megírtam, azt is talán amit nem kellett volna.
Festegetés nem nagyon megy, mert sötét van a szobában, ha nem sötétítek be, akkor meleg van. Van álló ventilátorom, de magamra nem irányíthatom, mert akkor megfájdul a fejem és a szemem.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 27. 19:29

A paradicsomok, kb. másfél méteresek, de lehet, hogy annyi sincs. Ha hosszabbra nő, akkor én elhajlítom, mert olyan magas karókat nem tudok leverni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 10:35

Jaj Lanyok!Odaig vagyok.Mosogatas kozben hallom, hogy VEGRE,vegre eszbe kaptunk:Filmsorozat keszul Moricz Zsigmond Tunderkert c.muvebol.A mu a XVII. szazadi Erdelyt mutatja be.A politikat , a hetkoznapokat, a szokasokat.Jovo ev szeptembereben mutatjak be.SZUPER,SZUPPER.A mi orszagunknak olyan "kalandos" elete van es volt, hogy mi lehetnenk a 2. Korea.
A Tunderkert az Erdely-Trilogia elso kotete.Jelentos kritikusok meltattak, a legjobb multfeltarasnak es tortenelmunk birtokbavetelnek tartjak.Megvan hangoskonyvben is.Ha a nagy gep ele ulok, beteszem.
Ildiko felhivta a figyelmem Naray Tamas konyveire.Riportok keszultek vele.
A radioban pont arrol beszelnek,hogy a XXI.szazad embere i zgaga, nyugtalan es beteg.Igen igen sajnos ram nagyon igaz.De azt nem taglalja, hogy miert.Nem csak elvhajhaszas, hanem a belso otthon hianya vagy serulese.Viszont a biztonsag, a szeretettseg gyerekkorban alakul ki.Ha nem volt, muszaj allandoan resen lenni, mert meg kell magad vedeni, igy felnotten is radkovesedik ez a nyugtalansag.Sok sok ev alatt lehet valamit javitani az allapoton.Viszont Lanyok az allatok csodasak.Olyan mertekig kepesek nyugalmat adni, hogy igazi ghogyszernek is minosulnek.Termeszetesen ezt a szeretetet viszonozni kell es biztositani nekik a sajat eletet is elni.Sok bandazas mas allatokkal, seta,sajat ter, fekhely.Eleg normalis , egeszseges koszt.
Szep napotPaggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 28. 13:22

Sziasztok.
Én is szép napot kívánok nektek. Minden igaz Paggy. Várom a filmet.
délelőtt takarítottam egy kicsit, az ablaktisztítás van hátra, és előtte szekrénypolc takarítás. Ma nem lesz meg. Miért kéne egy nap minden megcsinálni. Elfáradtam.
Tegnapi darázscsapda működik. Néha gondolok szegény darazsakra, de bőrig leeszik a fügét. az almát is megeszik. Minden darabja meg van rágva.
Mindjárt megyek a fodrászhoz. Most lesz egy fürdés a munkák után, aztán indulok két házzal odébb. Ott a fodrász, aki férfi, és viszonylag jól megcsinálja a frizurám. Persze akkora igényem nincs, nincs festés, különleges vágás, csak jól csinálja.
Majd jövök.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 28. 15:02

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Sziasztok lányok, csak az olvasásig jutottam meg a képe feltevéséig! Vigyázzatok magatokra! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:13

Sziasztok!Először Kata köszönöm a szép kék égboltokat.Megmutatom mit láttam a felhőben.
Itt egy németjuhász lelke távozik a földi létből vagy egy farkas.??????
Kép
Itt a szeme:
Kép
Vagy róka?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:21

Kicsoda Náray Tamás?
2015-ben:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:24

2019-ben:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:25

2022-ben:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:32

https://cornandsoda.com/wp/naray-tamas- ... nyvajanlo/
.......Bár Náray Tamás elsősorban divattervezőként vált ismertté, azonban 2014 óta több regénye és receptes könyve is napvilágot látott. A Zarah– trilógia darabjai – Zarah, Zarah öröksége és Zarah álma – 2017 és 2019 között jelentek meg. Az első könyv a huszadik század világát mutatja be a második világháború előtti évektől a Winter család szemszögéből, de a további két kötet is újra meg újra visszanyúl ehhez a korszakhoz. Vajon Náray Tamás hogyan közelít a történelemnek ehhez a viszontagságos évszázadához, amely egyre több kortárs író számára jelent ihletet? Képes olyan nézőpontot megragadni, ami igazán eredeti?........
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:41

A Tündérkert hangoskönyvnek szörnyű hangja van.Nem is teszem be,viszont letölthető.Először viszont:
https://www.arcanum.com/hu/online-kiadv ... kert-5022/
......A bukott forradalmak utáni magyarságnak próbált utat keresni. A 17. századi Erdélyt, Báthory és Bethlen korát érezte a Trianon utáni Magyarországgal leginkább hasonlatosnak, a területi szétszaggatottságban és a lelkiállapotban. A "régi nemes haza", a 17. század elején "mint a széttört tükör cserepei", "kétharmadán a török, egyharmadán a német az úr, s itt Erdély, akin a pokol uralkodik", – s 1920-ban, a "megtöretett hazában" az ellenforradalom tobzódik. A 17. században a reformáció és ellenreformáció lelki zűrzavarát is sokban hasonlónak látta a forradalmak utáni lélekállapotokhoz. A feladatokat még inkább: akkor is, most is a letarolt mezőt kellett kizöldíteni, a kis országból tündérkertet építeni. Bethlen Gáborban vélte megtalálni a példát, hogy miképpen. A nagy fejedelem "fennköltségében is emberi alakja" már régen kísértette, évek óta gyűjtötte az anyagot a róla tervezett trilógiához (egyik 1913-as levelében már egy háromkötetes Bethlen-regény tervéről beszél), a rászakadó nemzeti fájdalmak és gondok most sürgetőn megfogalmaztatják vele az első kötetet, a Tündérkertet. A Nyugat 1921-ben kezdte közölni, könyvalakban 1922-ben jelent meg. A második és harmadik kötet nem született ilyen egy lendületben. Öt esztendő múlva nyúlt ismét a témához, majd újabb három esztendőre félretette a második kötetet (A nagy fejedelem), s csak 1934-ben készült el végleges formájával. Ugyanekkor készült el a harmadik kötetnek végleges szövegével (A nap árnyéka) s jelentette meg a három kötetet egyben, Erdély címmel (1935). Az első és harmadik kötet két változatban, a középső rész három fogalmazásban ismeretes.
A több mint húsz esztendei munkával készült hatalmas alkotást a konzervatív kritika egy része elutasítón, a polgári kritika hódolón fogadta. A legnagyobb erőfeszítésnek és a legnagyobb eredménynek tekintette Móricz Zsigmond pályáján, minden eddigi értéke szintézisének, monumentális alkotásnak.....
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:46

Itt a letöltés:
https://mek.oszk.hu/01100/01164/01164.pdf
Részlet/az első oldal/:
Spoiler: mutasd
Ragyogó téli nap volt odakinn, február tizedike, vasárnap.
Az ajtónálló úgy elbámészkodott az ablakban, a kint ácsorgó népen, hogy maga is a fejét
csóválta rá.
- De mi az ördögöt tudnak úgy csudálni ezeken az ablakokon - mondta magában. A Szent
Mihály temploma körül vastagon állt a nép, bundások meg darócosok vegyesen. Hidegnek
kellett odakint lenni, mer nagyon dugták zsebre az öklüket, s asszonyok nagyon húzták nyakba
a kerek subácskákat meg a posztó ujjasokat.
- Má pég csak déllére gyün meg a fiatal fejedelemasszony - perelt velük magában a hajdúlegény
-, azt igen, annak lesz láttattya, ha az meggyün, mer arra mindenki kíváncsi mien lehet, hogy a
fejedelem mán egy esztendeje nem ereszti be Erdélyországába...
Elmosolyodott, mert ő tudná az okát, mér... Nagyon remek egy fiatal gyerek a fejedelem
őnagysága, a fejedelemasszonynak áspisnak kell lenni, hogy annyira nem kívánja...
De azér ezek a bámész városiak, a mégis csuda, hogy tudnak odale fagyoskodni...
A nagy mélázásba észre se vette, hogy a háta megett elsillant s már a kilincset fogja a
szépséges kancellárné asszony...
- Nem szabad - kiáltott rá olyan ijedten, hogy ő is megijedt, de az asszonyság is megállt... -
Nem szabad bemenni!
- Nekem se, Lukács? - nevetett rá nagy szemmel a szépasszony, aki olyan szép volt az arany
ruhájában, bő arany szoknyájában, mint egy arany kemence.
A hajdúlegény nagyot is nyelt, mer ennyi aranyat még sose látott egész életibe s azt mondta:
- Még magának a magasságos jaó istennek, neki magának se!
A szép asszonyság felemelte a karját, s csókra nyújtotta azt a drágalátos gyönyörűséges fejér
kezét:
- Hagyd, csak egy félpillantatra nézek be...
Avval bebillent a nehéz zöld ajtón.
A hajdúlegény az üstökét vakarta: hű atyaisten - mondta alföldi szójárásával -, hogy micsoda
ménkű pofontok lesznek ebbűl.
Az asszony azonban átsuhogott a két fegyverszobán, s az ablakon besütő nap amint arany
ruhájára rávillant, kigyúltak a falak, s hetykén csillogtak fel a fekete, füstös boltívek alatt
felaggatott fegyverek.
Be sem kopogtatott, kissé hallgatózott s benyitott.
A fejedelem hálószobája fullasztó meleg volt. A fejedelem már teljesen felöltözve készen állott,
a tükör előtt nézte magát, az öltöztető komornyikja olyan mosolygással gyönyörködött benne,
mint a szakács a jól sült kalácsában.
Habos selyem dolmány volt a fejedelmen, szederszín, sárga csizma arany sarkantyúkötővel.
Gyönyörű volt, kihajló patyolatinge skófiumarannyal gazdagon kivarrva, az ingujja kilógott a
dolmányujj alól, dús aranyhímes volt, s egész takarta a kézfejet. Nagy fekete haja csimbókba
volt kötve elöl, s kondorítva verte a nyakát, régi magyarosan.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:48

Nem olvassuk el?Lassan,fejezetenként?No nem együtt,csak esetleg részletekben.Biztos nehéz lenne lelassulni és a hosszú szöveget olvasni,ezért lett volna jobb a hangoskönyv.Azért beteszem,hogy halljátok.2016-os

A mindenit,meghallgattam az első oldalt,nem rossz,csak gépi a hang
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 17:50

Itt meleg van.Allitolag mar nyakunkpn a hodegfront.A fejfajosoknak remalom- gondolom Szep estet!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 28. 18:31

Klausztrofobia!!!!!!
https://www.borsonline.hu/aktualis/2022 ... aggregator
Most pedig sziasztok:Paggy :-h :-h :-h :-h :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 29. 8:06

Szép reggelt mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 29. 8:06

Szép reggelt mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 29. 9:46

Sziasztok Kislányok!

Már hónapokkal korábban rám tört a fordíthatnék, de nem akartam semmibe belekezdeni, mert vagy én mentem
hosszabb időre Angliába, vagy a gyerekek jöttek, és utáltam volna, ha menet közben kell leállnom a fordítással.
Most azonban én se megyek egy darabig, és ide se jön senki, szóval elérkezettnek láttam az időt, hogy keressek
fordítani valót magamnak. Nem könnyű feladat! Sokan fordítanak, azonnal gazdára lelnek a sorozatok, még a nem
túl jók is.
Végül tegnapelőtt rátaláltam egy thai sorira, ami szerintem tetszeni fog nekem is, és a nézőknek is. Csak két részt
néztem meg, nem volt többhöz türelmem, égtem a vágytól, hogy fordítani kezdjem, ezért tegnap belevágtam.
Jó nagyon az angol felirat, így gyorsan fogok tudni haladni vele. Szóval hétfő óta a sorozatok világában múlattam
az időmet, és ott is ragadtam. :D

Erről a soriról van szó. Jó értékeléseket kapott, optimista vagyok:

Egy hat éves kisfiú szülei balesetben meghalnak. Az édesanya bátyja, azonnal magára vállalja az apa szerepét, és
örökre gondoskodni akar a fiúról. Az édesapa húga is ugyanezt szeretné, de ő még soha nem találkozott a kisfiúval.
Nehezíti a helyzetet, hogy a nagybácsi egy szerényebb körülmények közt élő kávéültetvényes, míg a nagynéni
családja nagyon gazdag. Valójában évekkel ezelőtt pont azért tagadták ki a kisfiú apját a családból, mert vidéki
lányt vett el feleségül. A balesetig csak a nagynéni tudott a kisfiú létezéséről, míg a nagybácsi mindig is részese
volt a fiú életének, és nagyon szeretik egymást.

https://mydramalist.com/684251-aom-fah-oab-din

Most tényleg jövök vissza, csak muszáj mennem. Nem kell semmit vásárolnom, kajám is van még két napig. Táska
nélkül szeretek menni a leginkább, szabadon, minden nélkül, de az előbb felhívott a nászasszonyom, hogy a piacon,
ahol eddig 2000 forint volt kilója az áfonyának - itt volt a legolcsóbb eddig is - , most csak 1500 ft, úgyhogy visszafelé
veszek két kilót és teszem be a fagyasztóba.

Szóval jövök vissza, és olvasok.

Most ezt eszem három napig:

Gombás lecsó zöldséges bulgurral feketebabbal

Mivel keresztesvirágú nincs az ebédben, se a vacsorában, a déli turmixomba teszek nyers brokkolit vagy karfiolt,
hogy meglegyen a napi tucat. Mivel egy ideje nem kívánom a zabkását estére, ezért szinte minden nap hummuszos
abonettet eszem egy paradicsommal, egy paprikával, és uborkával.
Egyszer már írtam, hogy majdnem mindegyik Abonett kenyér beilleszthető a TÉNÉ-be.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 29. 11:42

Kedves Lanyok!Latom mindenki nagyon elfoglalt, ezert most en is bevallaltam a meglevo "tanarkodas" melle nehany mast.Pld.segitek a tanitvanyomnak, akinek 3 gyereke van.Igy hat szep maradek nyarat!Jo setat, olvasast es ne felejtsetek el fotozni, mert milyen jo lesz feltenni a falra az elmult nyar kepeit!Sajnalom, hogy nem bovult a tagletszam, igy lemaradtunk az orszag jonehany szep helyenek megismereserol.Viszont,amiket en lattam altalatok, nagyon tetszett:-bd :flower1: :littlehearth: Koszonom a sok szep fotot, festmenyt, ismertetot, barati beszelgetest.Mennem kell befejezni az ebedet.Udv:Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 29. 13:53

Sziasztok.
Most akkor Paggy semennyi időd sem lesz? Így is telítve voltál, legalábbis úgy éreztem.
Én ennél többször nem tudok jönni, a neten való olvasgatásom is kimerít. Meleg van.
Mai dolgaim: korán ébredtem 6 ó. A lefekvéshez viszonyítva korai az időpont. Tegnapi takarítási dolgaim ma nem folytatódhattak. Lányom kitalálta, hogy egér van a lakásban, valamiből következtette, ami egyáltalán nem volt valós. Ezért kitett mindenhova ilyen ragasztós akármit, hogy majd belefut az egér. Hát persze, hogy nem jött. Éppen tegnap délelőtt gondoltam, hogy kidobom, minden ajtót nyitva hagytam, jöjjön elő, ha az én szobámban van. Mielőtt kidobtam volna a függönyöm szépen lesétált és pont bele a ragasztóba. Kimoshatatlan, megpróbálkoztam mindennel, még hintőporral is, de csak az olló segített rajta. 3 részes volt, így egynek felét le kellett vágnom.
Reggel locsolás volt, aztán valami kis kapirgálás a kapával a növényzet alatt. Összeszedés, első kertben is locsolás. Kutyakisérgetés az erdő alá, fontos dolog elvégzése céljából. Közben be-be futottam mikor fáradtam a géphez, megnézni mit irtatok, és írtak. Köszöntések lerendezése, és kis napi feladatok elvégzése. Aztán főzés, most ettem meg az ebédem. Ja és közben megnéztem egy videót az absztrakt festészet témában.
Délután alapoznék egyet, mert be vagyok "sózva" hogy fessek egy ilyet. Még hátra van a konyha takarítása. Úgy lopkodom össze az időt magamnak. Lenne 4 rész a sorozatomból, hogy végre befejezzem,..... elegem van a háborus filmekből. Aki fordította neki is elege lehetett végignézni a csatákat, volt éppen elég az 5o rész miatt.
Ezt most azért írtam le, mert annyira elfoglalt vagy Paggy sokfélét keresel a neten. A Náray videókat már mind láttam, így nem néztem meg. Hogy lesz időd egyáltalán ezekre a kutatásokra, ha még bevállaltál plusz munkát. Ez napi szinten fog menni?
Hogy nem jött senki új? Vannak akik csak olvasni szeretnek, mint valami folytatásos regényt. Így voltunk az nlc-s topikkal kapcsolatban is. Még jó, hogy itt nem durváskodik senki sem, még akkor sem, ha olvas, mert ott megtörtént.

Kedves Paggy! Nagyon sajnálom, hogy így lett, de én ezt mégis pozitívnek gondolom, mivel kiváncsi vagy ránk, szereted, ha jövünk.
Jövő héten lerendezem a csomagküldést, még nem tudom hogy oldom meg, megérett a kerek nagy paradicsom is, reggel vettem le, ma szedek magot.
Tegnapelőtt felavattam a szép zöld táskát, külön köszönöm ezt is.

Rita loptam egy kis ötletet tőled a mai ebédemhez, nem olyan tudományos, de nekem ízlett. Örülök, hogy fordítasz megint.

Most mennék mosogatni.
Mindenkinek kellemes pihenést hűsölést,mert nagyon meleg lett megint bár néha kis felhőpamacsok is feltűnnek és a napot leárnyékolják, így nem éget annyira.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 29. 14:08

Ildiko!Semmit ne vegyel Magadra.Csak azt irtam, hogy ha ugy is elfoglalt mindenki, akkor nem nezek be mibden nap.Tehat, ha irsz vagy ir valaki, lehet hogy csak 1 het mulva reagalnak ra.Szoval Ildiko @};- A csomaggal sem kell siess!.A paradicsommag nem romlik, a festmeny sem.Barmikor orulok majd neki.Koszonom szepen.Akkor jossz, amikor tudsz es kedved van.Most par nap van meg a nyarbol, ki kell elvezni.Megyek uszni,heti 1× tanarkodom es neha segitek majd a 3 gyerekes tanitvanyomnak.Sajnalom, ha rosszul fogalmaztam.Most nincs idom tobbet irni, kesobb jovok es elolvesom ujra.Szep napot!Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég