Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 5. 9:34

Kata! Szerintem a fb besokallt attól, hogy őt használják képfeltöltő oldalnak. Ha megint megszűnnének a képek,
akkor majd megint elküldöd nekem, és én kiteszem őket.

Na erről a lángtenger égboltról beszéltem. Fantasztikus! Samukának jobbulást! Főtt krumpli, vízben főtt gríz,
háztartási keksz mind nagyon jó ilyenkor.

Na, indulok a régiségvásárra. Nem esik szerencsére. De előbb még teszek be pár felhőképet Angliából. Itt
is volt mindenféle: bari, szélfútta, habos...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 5. 9:34

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 5. 11:46

Gyönyörű égfelhőket hoztál Rita! Köszönöm szépen! Ott is táncolt a szél, jó kis hangulatot csinált a felhőkkel! :x :ymhug: :-bd :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 5. 14:41

Na ez legalább elkészült!
Kép
Kép
~o) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 5. 15:38

Kata, gondolatban beleharaptam! Finom volt!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 5. 15:44

Kép
Kép
Még nagyon meleg de már nem bírtam tovább! :)) :)) :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 7. 8:29

Június 2.-5. között ünnepelték II. Erzsébet királynő trónra lépésének platina jubileumát, vagyis
uralkodásának 70. évfordulóját. Eddig ez eddig az egyetlen platina jubileum a világon.

Amikor kint jártam, folyamatosan öltöztek díszbe a kirakatok, pubok, magánházak. Ebből hoztam
ízelítőt. Az Egyesült Királyság zászlaja a négy tagország lobogójának színéből és mintájából tevődik
össze. Piros, fehér és kék szín szerepel benne, ezt a három színt helyezték előtérbe a dekorációknál
is. Nekem nagyon tetszett, azért is készítettem sok képet róluk.

Kép

Sok, nagyon szép kivitelezésű kiadványkészült a királynőről:

Kép

Szinte minden nap elmentem/elmentünk az Üdvhadsereg imaháza(?), temploma(?) és a mellette
található jótékonysági bolt mellett. Minden csütörtökön idős asszonyok ültek az egyik helyiségben,
és kézimunkáztak. Az üvegablakon keresztül láttam őket. Aztán azt is láttam, hogy kisebb nagyobb
koronákat készítenek. Később az ablakba is kitették őket, így meg tudom mutatni nektek is. Nem
tudom, hogy csak dekorációnak szánták-e, vagy meg is lehetett vásárolni őket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 7. 8:29

Ez egy üdvözlőlapokat (írtam már, hogy kint mennyire népszerűek ezek) és partikellékeket árusító
üzlet kirakata. Amit a többi képen láttok dekorációt, az itt megvásárolható volt. Biztosan volt több
ilyen üzlet is a városban, de ennek a kirakata keltette fel leginkább az érdeklődésemet.

Kép

Piros, fehér, kék ruhák és kiegészítők mellé már csak pár zászlócska kellett, és kész is az ünnepi
dekoráció.

Kép

Kép

Ez a fotó nemcsak a kék-piros-fehér kirakata miatt érdekes, hanem azért is, mert egyszerre két jótékonysági
bolt is látható rajta. A közelebbi egy szív-és érrendszeri kutatásokat támogató alapítvány, a távolabbi
pedig az Üdvhadsereg üzlete. A városban hemzsegnek az ilyen jellegű boltok. Mindegyiknek van
regisztrációs száma, szóval nyomon követhető a tevékenységük. Az ezekben dolgozó alkalmazottak
önkéntesek, nem kapnak fizetést, ezért leginkább csak nyugdíjas korú hölgyek és urak tudják ezt a
feladatot vállalni, de látszik rajtuk, hogy szeretik csinálni.
Bárki felajánlhatja a már nem használt ruháit, táskáit, használati tárgyait, természetesen ingyen.
Lilyke kinőtt ruháitól még egész könnyen meg tudtunk szabadulni, de a játékokkal, könyvekkel több
kört kellett futni. Még jó, hogy rengeteg a lehetőség.

Kép

Az Üdvhadseregé közelről is:

Kép

Ez is jótékonysági üzlet. Kiírták a kirakatba, hogy az ünnepségsorozat végéig, jún.5-ig, nem eladóak a
kirakatban látható ruhák. :D Nem akaródzik nekik újra és újra berendezni a kirakatot. Megértem.

Kép

Ezen a képen egy ágyakat és matracokat árusító üzlet kirakata látható, egy szóviccel megtűzdelve.
Angolul hallottam már a king-size kifejezést, mert a lányomék ágya is ilyen, vagyis jó nagy méretű.
Rákerestem, magyarul használják így is, és "királyméret"-ként is. Ezen a king-size szón alapul a szóvicc.
A királynő kezében lévő papír szerint, a boltban található összes ágy "queen-size" vagyis "királynőméret"-ben
is kapható. :D

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 7. 8:29

Még néhány kirakat: díszesebbek és egyszerűbbek vegyesen.

Ez szintén jótékonysági üzlet. Bútorokat és kiegészítőket árulnak benne.

Kép

Kép

Kép

Lilykével

Kép

Kép

Kép

A szupermarketek csak belül tudtak dekorálni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 7. 8:30

A piac, pár pub, és magánházak. A pubokban nemcsak a sporteseményeket, hanem az ünnepi
közvetítést is együtt lehetett nézni. A városban, a régi piactéren úgyszintén.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Lilykével

Kép

Kép

Kép

És még az autó is...

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 7. 9:25

Sziasztok Lányok!
Köszönöm Rita az Angliai izelítőt!
remélem más jobban megúszta az ünnepeket mint mi! Már gyógyulunk de még nem látom a végét! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 7. 10:11

Kata! Még mindig Samuka? A tojás veszélyes a melegben. Lehet, hogy szalmonella okozta nála a bajt.
Szerencsére magától is elmúlik, csak hát nagyon kellemetlenek a tünetek. Diétázzon még pár napig.
Remélem, gyorsan letudja. Mielőbbi jobbulást kívánok neki!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 7. 19:08

Köszönöm az újabb képeket! Már jobb, de még nem megyünk sehova! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 8. 9:03

Jó reggelt.
Nálunk beköszöntött az "esős évszak". Most már azért elég lenne belőle. Rózsáimat szétveri az eső. Tegnap kicsit kertészkedtem. Karókat kaptak a paradicsomok, persze újabbakat, mert akkorát nőttek, van pár db óriás.
Tegnap mostam háromszor is, még jó, hogy meg is száradt, mert ma szárítás lehetetlen lenne.
Rita gyönyörű fotókat hoztál, nagyon tetszik a kék-fehér-piros díszítés, a felhők, a házak, kacsák, stb.
Samukának mielőbbi jobbulást kívánok.
Mi van veled Paggy? Ennyire el vagy "havazva"? Nagyon lefoglal Csoki?
Ági, mit csinálsz mostanában? Gyógyulsz-e, vagy dolgozol? Festesz-e, vagy valami terápián vagy?
Többiek?
Rita, köszönöm az olvasatod az állapotomról, ezek a szélsőséges időjárási viszonyok nem kedveznek nekem. /megijesztett egy múltkori eset, mert a vérnyomás méréskor előjött a kamra fibrillációs jel/, aztán nem láttam később. De nagyon igyekszem beosztani az időt, mindenfélére /pihenés, kertezés, séta, festés, stb/. Még mindig nem tudom mi lesz a masszázzsal, pedig már nagyon hiányzik.
Most éppen elállt az eső. Friss a levegő.
Legyen szép napotok.
Orchideák, pár elhervadt virág társaságában.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 8. 12:03

Sziasztok!Nyaralok. :movingflower: Paggy
Nem drága pénzért,a baráti kölcsönösség jó dolog.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 8. 14:46

Kellemes, és pihentető nyaralást kívánok Paggy. :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 8. 18:21

Ildiko es Lanyok! :) :littlehearth: :flower1: Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 8. 19:22

Sziasztok Lányok! Ildikó, csodásak az orchideáid, nyugodtan benevezhetnél virágszépségversenyre! :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy, kellemes nyaralást kívánok, élvezd ki minden percét!
Ági, Rita, Ildikó, eléggé megtréfál az időjárás mindnyájunkat! Remélem azért a kellemes dolgokból is kijut!
Én aluszékonyabb vagyok ettől az időtől, úgyhogy képes vagyok 2-3 órákat aludni délben!
Most én döltem ki egy kissé, de már jobban is vagyok! Hol fenn vagyok hol alszom, még szerencse hogy az én szőke kis hercegem türelmesen kivárja hogy jobban legyek, Ma már sütöttem kenyeret, de ez az utolsó hogy a hosszúkás jénaiban sütöttem. Még jó hogy egyáltalán megsült, és finom lett , kép még nincs majd talán a felénél csinálok...
de messze nem olyan amilyennek szerettem volna! Mindegy ez van! Viszont vajjal megkenve nagyon finom volt hosszúkávéval, Samunak meg kamilla-rozmaring teával. Utóbbit csak egy csipetet tettem bele!

megyek felmosni, aztán kezdődik az esti program! Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 8. 21:55

Sziasztok!

Csak beköszönök....
Nem tudom mi van velem, de nem vagyok toppon. Elmúlt héten festészetre menetelve a lábam már ott nem mozgott. Azóta se a jobb. Semmire nem reagál. Térd és lejjebb. Nincs dagadás, ödéma, csak fájdalom. A szivem sem a legjobb. Most két napig rendben volt, aztán rendbetettem a ház elejét az utcán most meg ismét mutatja a szivritmust a vérnyomásmérőn. Ma hivott a kardiológus, hogy elintézte a klinikán ben ta holtert és valószinűleg a katéterezés ami ezt követi.
EZ van. Mondtam jól érzem magam. Akkor s zóljak, ha nem. Hát pár órával utána már nem. A kapálás a vérnyomásom is megemelte. Nem nagyon, de a gyógyszer levitte, most meg ez már túl sok. Nincs határérték felett, de most ez sok.
Jövök majd csak ennek valahogy rfendeződnie kell-lene. Kedvem sem a régi miatta.
Most csak ennyi voltam. Fekszem és lámpázom magam.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 9. 5:31

Hali!Őrület,mindnyájan betegeskedünk,hálisten Rita nem!!Gyógyuljatok!"Megyek" tovább nyaralni!!!Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 9. 7:01

Sziasztok Lányok, Jó reggelt! :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Ági, kicsit sok a front és a fizikai terhelés egyszerre! Nekünk ez már sok! El tudom képzelni milyen ijesztő ilyenen átmenni amin Te most. A gyógyszerek mellett szedve bár néha nem veszem be, csak a muszáj helyzetben.. a galagonya reggel és a hibiszkus vitamin tabletta este elég szépen beállítja az értékeket.
De a lábfájdalommal én sem tudok mit kezdeni, és a vicc, hogy nem csak a cisztás láb fáj, hanem a másik is.
Most itt ülök és olvasok, de hidd el, olyan a bokám, körüli fájdalom, mintha satuba szorítanák, és még zsibbad is. :-q :(( .
Idegesítő! Azt hiszem le kell szokjak a papucsról, és egy nagyon jó kondicipőt kellene vegyek itthonra is, ami jobban tartja a lábat.
Nagy eső volt itt is, de a széltől már szárad is minden. a pára meg magas itt bent is.!

Remélem a vizsgálat nem fog súlyos dolgot kimutatni nálad, de találnak valami iránymutatót, ami segít ezt a helyzetet minimalizálni!
Megyek én is bekenni a lábamat, vannak fájdalomcsillapító krémek, hátha elhagyja ezt a hasogató fájdalmat. Ilyenkor, mikor már az izmokat is szaggatja akkor már kénytelen vagyok gyógyszert is bevenni rá! DE próbálom nem szedni, de ha elérek addig a pontig akkor már muszáj.
Szerintem ez lehet egyébként a covid mellékhatása is akár, még akkor is ha esetlegesen tünetmentesen estünk át rajta!

Samu tegnap már végre jól volt, ha délelőtt is minden rendben lesz akkor már rendes ebédet fogunk enni végre!
Én még nem, de nekem a saláta is éppen elég lesz!

Paggy, további nyaralást! A többieknek meg gyógyulást!! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 9. 7:14

Kedves Rita! Megnéztem az újabb képeket is, és nagyon tetszettek! :-bd :flower1: :littlehearth:
Az Angolok tényleg megadták a módját az egész területen, ahogy fellobogózták az országot és a hétköznapi tereket is.

Nem is tudtam, hogy az angol királynő magyar felmenőkkel is rendelkezik! Machenék jól kiszúrtak magukkal, semmi sem úgy sikerült ahogy gondolták!
Elnézegettem a kirakatokat is, és aranyos Lilyke is, ahogy kukucskál a kirakatnál befelé! :-bd :movingflower: :littlehearth:

Milyen jó dolgokat tudnak csinálni, az üdvhadsereg és más alapítványi üzletek létrehozása remek ötlet, ahogy az üzemeltetése is. Az biztos, hogy hatalmas lelkesedéssel lehet csak az ilyet csinálni! :flower1:

Mivel nem vagyok egy matekos alkat, megmondanád hogy a kenyérféle, a heverő, milyen áron van átszámítva?
S kb. mennyi arányosítva a kinti élet költsége az itthonihoz képest? :-bd

Köszönöm ha válaszolsz rá!
További szép napot mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 10. 19:25

mai ez az ... meg tegnapi felhők..
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 10. 21:34

Kata ez a kenyér? Valami gyönyörűség. Jó volna egy szeletke nekem.
Mindig tetszenek a fotóid, a felhők különösen, de az utolsó kettő azzal a tiszta égbolttal együtt nagyon szép.
Jobban vagytok?
Ágikám a pihenés sokat számít. Én sem hittem volna, csak én nagyon türelmetlen vagyok fekvés közben, nagyon unom magam. Egyszer csak elalszom, ha nem akkor felkelek.
Mai sétám nagyon jó volt annak ellenére, hogy nem volt gyógyszerem. Vagyis rosszul írták fel, kiváltottam, és nem vettem észre, hogy nem az új,mert egy nevük van, csak az új erősebb. Bevettem a régit, megreklamáltam a receptet, és ma délután elmentem érte.
Közben megnéztem egy fotóművész munkáit, jobban mondva az előadását, vetítéssel együtt.
De nem ide kellett volna mennem, hanem egy festménykiállításra. Ott is voltam, talán 10 percig de nem tetszett,í gy eljöttem. Mindenféle hacuka-ruha varrományok voltak, amiket talán maszkabálba felvesznek az emberek, és picike fekete-fehér képek, amiket csak messziről láttam. A kiállítás főszereplője a "mester" élménymesélésbe kezdett, amit csak azok értettek, akik közvetlen munkatársai, vagy a tanuló csapat. Alig voltak páran. Na én gyérítettem a létszámot. Buszok nem jártak, mert valami evős-ivós hétvége lesz 3 napban. Néztem én is mit kívánnék, megveszem magamnak..... hát semmit sem vettem.
Remélem Paggy jól nyaral, kikapcsolódik egy kicsit.
Tegnap megfestettem az utolsó impaszto képet, /lenne még egy, de azt már nem csinálom meg/
Szép estét mindenkinek. :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 11. 7:16

Sziasztok Lányok szép reggelt, és kellemes hétvégét mindenkinek! Ma egy kicsit korán ébredtem, Samu visszaaludt, én meg itt olvasgatok a neten.
Szelet leszámítva szép időre ébredtünk. Mindig megnézem a radarvidaót és a riasztást, hát az ország kétharmada most is úszik!
Borzasztóan sajnálom ezt a rengeteg vizet, hogy megy pocsékba, mikor egyébként meg szárazság van!

Röhögök az angolokon, mert senki nem szedi le a szívsalátájukat, meg a brokkolit! Derogál nekik ilyen munkákat csinálni, inkább kidobják! Úgy látszik a migránsoknak is derogál!

Ildikó, csak olyan dolgokkal foglalkozz, ami tényleg felüdit, kikapcsol. Jól tetted hogy otthagytad. Van ami nem fér bele az ember elvárásaiba!

Remélem Paggy is kellemesen kikapcsolódik! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég