Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 13. 19:29

Most ugrunk 2 nagyot!Először egyet jön egy videó,azután még egyet és jön a másik videó,s azután THE END :)
Most a Nyugati pu-os videót kihagyom.Utazunk a 6-os villamossal a Margit hídon át Budára.

Kép
Kép
Kép
Itt látszik a Margit -sziget,amit a Duna körbevesz.
Leszálltam a villamosról videót készíteni.

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 13. 19:46

Mindjárt felteszem a videót is.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 13. 19:54

Most megint ugrunk.ÁTÉRVE A HÍDON, felszálltam a 19-es villamosra. Majd jött egy ötletem,hogy leszállok,megnézzük hogy áll a LÁNCHÍD, ezt a videót hozom.

Jó vacak a videó,folyton mozgok és így rezeg a kép.BOCS!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 13. 20:03

Kép
Kép
:-h Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. május 13. 20:14

Köszönöm szépen a szép fotókat, és a videót.
Nekem nagyon tetszettek a házak, de nem szeretnék ott lakni. :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 13. 21:10

Ildiko!Akkor mindkettonknek szerencseje van, mert ott el, ahol szeret. :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 14. 17:50

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 14. 18:01

A Budapesti Torteneti Muzeumban most nyilt meg egy kiallitas arrol, hogy mit jelent budapestinek lenni?Van -e az emberekben valami kozos?Van e varos identitas?Sokan gyulolik a varost, de meg sem tudnak lemondani rola.Tehat en elmegyek es megnezem.Ha erdekel benneteket beszamolok rola.
Mert kieBudapest?Azok, akik ki tudjak hasznalni a nagyvaros altal adott legetoseget vagy ide kotodik kozossegileg...
A kiallitas koratoranak felteszik azt a kerdest mit jenent a magyar embernek Budapest?Mit jelent neki Budapest?A valasz:a csaladjanak ismeretsegi korenek fontos a varos.Kultura fogyaszto, tartalom gyarto...A kiallitason megszolalnak azok is, akik nem szeretik.Most mar kivancsi vagyok nagyon.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

NosRe: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 14. 18:19

O:-) Nos ez Budapestrol szol, de mi szol a tobbi telepulesrol?Kivancsi vagyok.Mit jelent gyorinek, szegedinek, miskolcinak, zalaegerszeginek......lenni?EZ MEGINT SZEMELYES KERDES, csak akkor irjatok meg, ha nem zavaro a kivancsiskodas! :)
Allitolag egy nagyon modern. a kiallitas ...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 14. 18:33

:flower1:



https://24.hu/kultura/2023/05/14/heti-f ... -varoskep/
Tűzfalak és grundok városa – így kapott új arcot Budapest a háború után
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 14. 19:27

:flower1:
https://welovebudapest.com/cikk/2023/5/ ... sti-parkok
NA MOST MÁR ELÉG VOLT BUDAPESTBŐL!!!GYERTEK TI!!!!!!!! :)) :)) :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 15. 16:34

Sziasztok!

Ebéd után vagyunk, Lilyke alszik, befejeztem a mosogatást. Szombaton jöttek a gyerekek, azóta nem jártam itt, nem tudom
meddig jutok, de később fogom majd folytatni.

Ági! Egyszer mondtad, hogy a kovid jól megtizedelte a vendégeidet. Kezdenek visszatérni? Csak azért kérdem, mert írtad, hogy
másnap nagyon sokat fogsz fodrászkodni. Szerintem nagyon jó, hogy lefoglalod magad, addig se gondolkodsz, és nem aggódsz.

Köszönöm! Nagyon jól telnek a napok! :D

Ildikó, amikor kint vagyok, Lilyke gyakran kérdezgeti, hogy mikor megyek haza, itt meg azt kérdezgeti, hogy ő mikor megy haza.
Ezen mindig szorong. Nem szereti, ha elválunk.

Nálunk ma esett először egy kiadósabb eső. Szerencsére abbahagyta, mire elindultunk itthonról.

Ha zavar, hogy mások (szerinted) jobban festenek, mint te, gondolj arra, hogy milyen rövid idő alatt, milyen messzire jutottál.
Én másokat nem látok, csak téged meg Ágit, számomra ti vagytok azok az amatőr festők, aki idősebb korban is képesek voltak
elkezdeni tanulni és azóta is folyamatosan képezitek magatokat, egyre többet szeretnétek kihozni magatokból. Kíváncsiak vagytok,
vállalkozó szelleműek, addig próbálkoztok, amíg úgy nem érzitek, hogy elértétek a célotokat.
Ez csodálatos dolog. Irigylésre méltó. Sokan szeretnének a helyetekben lenni.

De sajnálom, hogy alig lesz barackotok! Én is hálóra futtattam az uborkát. Nekem is mindig volt palántáról ültetett és magról vetett
paradicsomom és hagymám is, így hosszabb ideig látott el a kert friss zöldséggel. A dughagymáról ültetett hagymát csak zöldhagymaként fogyasztottuk, a magról keltet hagytam meg beérni. Azt hittem, hogy a füge kevésbé bírja a hideget, mint a barack, ezek szerint
nem így van.

A mákos palacsintáról jut eszembe, hogy időnként megkívánom, és ha nem tudom lebeszélni magamat róla, akkor csinálok
cukkini tésztát, és datolyapasztával ízesített/édesített darált mákot teszek rá. Nagyon kielégítő! Szeretem nagyon.

Nagyon tetszik az orgona csendéleted, és nem csak azért, mert kedvencem az orgona. Mennyire illik hozzá az a szép keret.

Paggy, milyen jó ötlet a Filmklub útlevél! Az ajándék jó motiváció, hogy minél többször elmenjetek.

Szívesen! Magammal is toleráns vagyok és jóindulatú. Nem volt ez mindig így, a rossz házasságomban biztosan nem. Le- és alulértékeltek
én meg mindent elhittem. A válásom után összekaptam magam, és elkezdtem magamnak olyannak látni, amilyen vagyok. A hibáimat
is elfogadtam és megszerettem, a jó tulajdonságaimnak örülök és boldog vagyok, hogy vannak nekem. Mióta meg vagyok elégedve
magammal, sokkal több dicséret jön ki a számból és a billentyűzetemből, mint azelőtt.

Na, nézzük, mik jutnak eszembe a fotóidról.

Az első térképet már megérte feltenni! Nem is tudtam, hogy a rakpartot Antal Józsefről nevezték el!

A második térképen pedig három szó ragadta meg a figyelmemet, amik a Lovag utca felett láthatóak: Budapest Wrecking Room.
A wreck angolul azt jelenti, hogy tönkretesz, zátonyra futtat, pusztít, a room pedig szobát, helyiséget, termet. Azt gondoltam
hogy ez egy szórakozóhely, ahol mindenki jól "tönkreteheti, lepusztíthatja" magát. Utána néztem, és kiderült, hogy részben igazam
volt, de nem magát teszi tönkre és pusztítja le az ember ezen a helyen, hanem a környezetét rombolhatja. :-o x_x Ez egy dühöngő,
ahová bemész, és kedvedre törhetsz zúzhatsz. Ilyenről se hallottam még. :D

https://www.bpwreckingroom.hu/

Felébredt Lilyke. Julika videóját még láttam, és a lakók 1944.-ben írt kérelmét is. Innen fogom folytatni valamikor.

Puszi

Paggy, nyugdíjkor megjutalmaztam magam. Megvettem a White Tea Wild Rose-t. Azért nagyon meglepett, hogy a dobozhoz képest
mekkora a valódi parfüm mérete. Nagggyon picike!! De nagggyon fincsi az illata!

Kép

Ági, az Intersparban az aszalt paradicsomos helyett spárgás szendvicskrém volt. A salsásat bontotta fel a lányom, nagyon ízlik neki.

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. május 16. 18:31

Sziasztok innen az esős Zalából. Szakad, rendületlenül .... nem vagyok híve ...... a további esőnek, de nem törődik vele. Jön az újabb felhő.

Rita, nagyon szépek a kis figuráid az ablakban. A legközelebbi alkalommal szeretném "megkóstolni" a parfümöket.Biztos megtalálom valahol nálunk is.
Nem zavar éppen, hogy mások szebben, jobban festenek, csak keresem a módját, hogyan csinálják. Mondjuk egy olajfestékkel alkotott kép szebb, de már láttam olyat is ami nekem nem tetszett. Az sem biztos, hogy rossz, vagy csúnya, csak nekem nem áll rá a szemem. Kicsit könnyedebben szeretném tenni a pacsmagolást, de mindig átmegyek realisztikusba. Ma Paggy ajándék virágkönyvéből tanultam egy kicsit, három virágot sikerült megcsinálnom. Majd megmutatom. Festettem még egy életfa félét, fekete alapra, fehérrel, szürkével, kis arannyal,/az ezüst nem ment hozzá/
és valamiféle rózsaszínnel. Nem fogom feltenni,mert kicsit szomorkásnak tűnik.
Ezt is valamelyik filmben láttam, falra festve, ott is eléggé sötétedett az egész. Örülök, hogy azért belefogtam ebbe a festés-rajzolásba, nagyon feldob engem minden nap, főleg, ha olyan lesz, ahogy elképzeltem. De most már nem bánom azt sem ha nem egészen olyan, hisz csak sötétben fekete minden tehén, világosban már mind más. Megint volt egy fotó, amit le lehetett festeni minden tagnak, és mennyiféle lett. Ez így van jól.

Ma vettem észre, hogy a videán lévő sorozatok betűi nagyobb méretben is elérhetők. Így azt hiszem nem töltök le mindent, csak amit másképp nem érek el, vagy rossz minőségű a film. Most mind olyat néztem ami nincs kész. Hát belefutottam én is ebbe a hibába.
Nyugtáztam én is Paggy, hogy mindketten elégedettek vagyunk. Gyönyörű Budapest, egy hétig azért ellennék ott egy kísérővel, aki megmutatna nekem sok mindent. Igazán legjobban itthon szeretek lenni, minden elérhető, amire szükségem van. Ahogy öregszem úgy kellenek a megszokott dolgok. Jó azért elmenni valahova, de szeretek haza jönni.
Kata, hogy vagytok? Játszik-e még Samu a kirakóval? Milyen játékokat szeret?
Ágikám, hajrá, ügyes vagy, szépek a dolgaid.
A tumultus nálad a fodrászatban a ballagás miatt volt? Képzeld az én vérnyomásom meg lent van. Nem is tudom miért, és igazán nem érzem annyira jól magam tőle, pedig nagyon normális értékek. Már megkezdődik a "nyári vérnyomás"? Tavaly nyáron csak fél szem gyógyszert szedtem, de most még be is kell fűteni, mert különben fáznék, kint hűvös van, és már most ez van, gondolkodtam még a fél szemen is, hogy bekapjam-e?
Mindenkinek szép estét.
Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 17. 8:10

Sziasztok Lányok és Elthan. Itt is esik, meg eláll de a szél egyre erősebb. Nálam is ez már túl megy a nem szeretem határán is.
A múltkori kidőlt fa nyomai még megvannak, s nagyon hiányzik a látványa! Mármint a lombkoronának már majdnem elérte a 3. emeletet szemben, most meg ha akarom ha nem belátok ha nincs befüggönyözve, vagy leredőnyözve szemben.

Samuval szó szerint csak tengetjük a napjainkat, ez a sok eső igencsak bezárt bennünket. eszünk, alszunk..filmezünk, néha olvasás bár az esti nem marad el, csak nagyon ritkán. Én lettem egy kicsit bealvós.
Jövök majd, most éppen a kenyér tészta dagad, még van 1o percem. aztán formázás és újra kelesztés.
Ez még a jutalom-liszt...
Vettem egy icike piciket kis porszívót, majd ha beüzemeltem bemutatom, ha jó azért, ha nem akkor meg azért.. hogy nehogy vegyetek. Nem volt drága, és sok olyan helyen tudom használni reményeim szerint, ahova a normál porszívócsővel nem érek oda. s ugye ha az embernek nincs segítsége, akkor csak képzeletben vannak megcsinálva a dolgok a valóságban meg csúsznak.

Egyébként még a szokásos hírfolyamom sem mindig hallgatom, s van mit bepótolni.
Viszont az Ázsiába szakadtam dokiját amikor csak tudom meghallgatom.
Hamarosan nyugdíjas leszek, hát egyenlőre nem tudom örüljek e vagy se. Még nem tudom a végeredményt, már ami az összeget illeti.

Gyönyörű a virág a teljes kinyílott pompájában. Éppen azon morfondíroztam, hogy az idén még kevesebb virágzó képem lesz mint eddig.
Samukám már kora reggeltől kakukkol, hosszú lesz a mai napunk, pro és kontra. De legalább a fejfájás már elmúlt, úgy látszik tegnap sikerült kialudni!

Na megyek a kenyeremhez, aztán megnézem egyik sorimat, aztán a lovak közé csapok, mert sok lett a tennivaló itthonra is.
Ki akarom majd próbálni az új sütőtálcát is, tegnap azzal sütöttem a sült húst, most majd az édesburgonyát akarom megcsinálni chipsznek! Talán sikerül...
Jövök majd, szakaszonként visszaolvaslak benneteket, Paggy tornáját is vissza kell keressem... egy kis ideig csináltam de aztán elmaradt..én meg elmentettem, de szokás szerint nem találom.. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: ~o)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 17. 8:26

végigolvastam az oldalt, s lám hogy repül az idő, én még ott tartottam , hogy majd Lilyke jön májusban, s már itt is vannak!
De jó! :D :-bd :littlehearth:
Paggy, köszönöm a pesti képeket, mindig odaképzelem magam egyik másik helyszínre, de nagyon meggondolnám, hogy akarnék e én is pl. Pesten lakni.
Én is nagyon szeretem Győrt, bár én itt is születtem, s lehet ez még hozzátesz a dolgokhoz.
Leszámítva, hogy mostanában elég sok rossz dolog történik itt.
Teljesen lesokkoltam, mikor megtudtam hogy az egyik antifa blokk éppen abban az aluljáróban található, ami az első és 2. Marcalvárosi részt összeköti!
A betyársereg 7 tagja meglátogatta őket, mert életveszélyes üzeneteket küldtek nekik.. S fogták magukat lejöttek Sopronból jelezve, hogy nem félnek! Hát a kommentek..nem részletezem. Csak örültem, hogy éppen nem akkor jártunk arra.
Balhé nem volt, egyébként egy koncertet tartottak az ifjúságnak..

A vadhajtások most elég durva kommenteket kreáltak, úgyhogy inkább nem írtam, de magamban szégyenkeztem, hogy azt amiben igazuk lehetne .. ilyen durva és ugyancsak szélsőséges véleményekkel teszik a 0-val egyenlővé. Nagyon kezd elromlani a helyzet,... remélem a megfelelő szervek majd a helyszínt bezárják, mert amúgy életveszélyes valóban, s nem kellene megvárni egy nagyon szélsőséges balhét.

Remélem ez a kívánságom is teljesül. Na vár a kenyér! :D :-bd :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 17. 9:44

végigolvasva a következő oldal. Nagyon sajnáltam a régi házakat, hogy hagyták ennyire kívűl is lerombolódni.
A videókat utólag fogom meghallgatni, úgyis jövök még vissza ide is.
Rita, csodás a kirándulásotok, tripla örömmel. a felvételek is csúcs! Nagyon várom már hogy egy kicsit én is eljussak egy két helyre Győrön belül, hogy megmutathassam milyen szép kis pihenők vannak,. Csak hol az eü állapot, hogy az időjárás kapcsán egyenlőre nem lett belőle semmi. Na meg akkor muszáj lesz a hátizsák.

sokat gondolok Ildikóra is, a sok sok vihar és eső kapcsán. de örülök, hogy azért ha lassacskán is, de csak felébred és magához tér a természet.

Paggy kifakadása az aksigyár kapcsán megértem, de az éremnek is két oldala van. Mindenesetre én sem örülök, hogy nem egy hanem mindjárt kettő is lesz ott a környéken, bár állítólag a természetes vízből lesz a legkevesebb felhasználva, a többi az tisztított szennyvíz stb stb...
Legyen így, hogy ne hiába, illetve feleslegesen aggódjunk. Ugyanez a helyzet egyébként Győrben is, annak is Szentiványi részén. Ott akartam kertet venni, mert ott van buszközlekedés bolt orvosi rendelő stb...

De már evidens hogy ez is ugrott!
A volt Sashegyi kertem meg oda már nem mernék visszamenni. Ugyanaz lenne a helyzet mint Örkénynyel, akkor meg.....

Kenyér már a sütőben, remélem jól sikerül, mert ilyen formában még csak egyszer sütöttem kenyeret. :-bd x_x
Mindjárt mennem is kell a hőt csökkenteni.

Lílykének remélem tetszik majd a 3 kismalac. Meg maga az élmény, az élő bábszinházzal. :D :flower1:
Igazad van Rita, hogy a fényelosztástól a lila is milyen más tud lenni...Gyönyörűek Paggy fréziái, de hát nála ez már szinte
természetes.
Nem írta, de remélem nem fagyott el Pesten se semmi!

Rita, próbáltam a videót átküldeni de nem jártam sikerrel, nem tudom mit rontottam el.
Ha elég türelmes leszek magammal újra próbálom.
Na megyek a kenyérhez hőt csökkenteni!
na amilyen ügyes vagyok.. sikerült a fele kávét megsütnöm..s megint azt hittem a szomszédban történnek a dolgok. :-?? :-q x_x

A kenyér alakul, már kezd annak kinézni.. :)) :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 17. 16:44

Sziasztok!

Lilyke alszik, a gyerekek elmentek a Frei kávézóba, meg sétálnak egy kicsit, én meg folytatom az olvasást Julikától
és a Lovag utcától, itt hagytam abba a múltkor.

Paggy írta, hogy rondának találta első ránézésre a házakat. Szerintem nem annyira csúnyák azok, csak kicsit komorak.
Talán az a ház a legelhanyagoltabb, amit meglátogattatok, főleg belül. Csak a folyosó korlátai egységesek, a ház többi
része egy nagy patchworkre emlékeztet, de abban is biztos vagyok, hogy meglepődnénk, ha egy-egy lakásba benyitnánk.
nem ezt a lepusztultságot látnánk.

Vajon a második szinten miért nem fut végig a folyosó?

A közeli képek mutatják, hogy milyen szépek a komornak tűnő házak is. Mintha lőnyomok lennének az egyiken. Lézetik,
hogy a háború óta nem hozták rendbe?

A Lovagház nagyon szép belülről! A homlokzat alapján egy egyszerű épületnek tűnik.

Apukám nagybátyja és a családja lakott nagy belmagasságú lakásban a Majakovszkij utcában (ma már biztosa nem így hívják).
Ha meglátogattuk őket, ott is aludtunk pár napot. Én, bár élveztem, hogy a fővárosban lehetek, mégis alig vártam, hogy
hazamenjünk. Olyan nagyon nyomasztó érzés volt náluk lenni. Lehet, hogy nem csak a magasság tette, hanem a sötét antik
bútorok és a hófehér falak is hozzájárultak, de nagyon nem éreztem jól magam az egyébként csupa szív, kedves emberek
között.

Szerintem azért nem ülnek ki ma már az emberek azokra a szép erkélyekre, mert túl zajos a forgalom, és nem akarják a
kipufogógázt szívni. Amikor a házak épültek, még lovakkal közlekedtek, jó mulatság volt fentről nézni, mi zajlik az utcán.

A Margit szigeten még nem voltam. Egyszer szívesen elmennék megnézni.

Milyen szépek a villamos felső vezetékeinek kovácsoltvas tartói, a közlekedési lámpák tartói és a kandeláberek együtt,
és mennyivel szebbek a színes, világos épületek, a lovag utcaiaknál.

De jó, hogy az oroszlánok újra a helyükön csücsülnek!

Nekem még nem jelent sok mindent miskolcinak lenni, mert két éve lakom itt, amiből egyet nem is itt töltöttem. De az biztos,
hogy nagyon jól tettem, hogy nyugdíjasként kis faluból és nagy házból, nagy városba és kis lakásba költöztem. Gyorsan és könnyen
hozok döntéseket, és soha nem bánom meg őket. Vissza nem nézek, de nagyon előre se. Szeretek a jelenben lenni, élni.
Most Miskolc ez a jelen, ahol az itthoni fiamék élnek, meg Warrington, ahol a kinti fiam és a lányom laknak. Jelen pillanatban
nagyon jól érzem így magam.

Felébredt Lilyke, innen foltatom legközelebb.

Láttam, hogy Ildikó és Kata is írt, de időrendi sorrendben haladok az olvasással, hozzájuk még nem értem el.

Ma ezt láttam a a konyhaablakomból reggel fél hétkor.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 18. 6:31

sziasztok Lányok és Elthan! Remélem mindenki jól van! Rita! Míg falun laktál sem tudtál ilyen "természeti"képeket hozni!
Engem világgá lehetne kergetni, ha szembetalálkoznék a vaddisznókkal.! Még jó, hogy nem konda, mert az nagyon veszélyes lenne bárki számára! De már most is, hiszen ilyenkor már feléled mind a falu mind a város... x_x :-q :-ss

Minden reggel az időjárás radarral kezdem az időképnél. Nem semmi világ van az ország majd felénél.
remélem azért nem fogtok teljesen bezárődni a négy fal közé!
Samuka még alszik, de szerintem hamarosan megébred.. úgyhogy addig még olvasok amit tudok csendben! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 19. 13:03

Sziasztok!Elvesztem,mert sok a dolgom.Pld."készülök" a KÖZÖS ESEMÉNYRE/ a lányommal és Lillával megyünk a Csontváry kiállításra , szeretném,ha Lillának emlékezetes lenne.Készítettem neki kvízt.Először nyugiban végignézheti a képeket,addig és ameddig akarja,majd kezébe adom a TÍZKVÍZT.Nagyon kevés ismeret kell hozzá,főleg a képek,amiket lát,ha akarja ,megoldhatja.5 lap kitöltése után , meghívom a múzeum büféjébe egy tortára.Ha van kedvetek megnézni,hogy mit írtam ,mellékelem , kis felnőtteknek való kiegészítést teszek hozzá . Lilla 12 éves.Nem szeretném a fejét teletömni,fontos,mint ahogy nektek is írtam,hogy a KÉPEK HASSANAK RÁ,NEM A FESTŐ ÉLETRAJZA.Este ide felteszem.
Ezenkívül" furulyatanfolyamom" volt és gyakorolnom kellett,valamint 1000 egyéb más dolog.A jövő héten megyünk Julikával görög étterembe ,majd vasárnap ,a kiállításra .Főztem,takarítottam,kutyáztam turkálóban voltam/3 jó pulcsit vettem/kertészkedtem stb..stb...Ma délután ,kutyasétáltatás után,megnézem,mit tettetek fel.Jó étvágyat!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 19. 13:07

De még gyorsan felteszem a kinyílt fréziák képeit.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 19. 13:21

Ő a legszebb "fréziám" :)) :)) :))
Kép
:-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 19. 16:46

Hazaértünk Csokival.Legelőször:Ildikó itt van a zalaegerszegi bolt címe,ahol biztos van parfüm
https://www.dm.hu/store/hu-323/zalaeger ... utca-21-23 és
https://www.dm.hu/store/hu-286/zalaeger ... oni-ut-5-7
Rita:
Milyen szörnyű ez a dühöngő terem,amit felfedeztél a városi képeimen!.Olyant már hallottam,hogy SZABADULÓ SZOBA/no nem klauszrofóbiásnak!!! :)),de dühöngőről még nem. Igaz PAINTBALL is ,ahol festékpisztollyal lövöldöznek egymásra.Talán az agresszió levezetésére szolgál?Örülök,hogy vettél magadnak parfümöt.Olyan jó érzés kicsit a finom illatban fürödni.
Ildikó:
Milyen jó és mekkora eredmény ,hogy eddig jutottál a festés tanulásában .Szép és élvezetes képeket festesz,mindegyikben benne vagy kicsit.
Spoiler: mutasd
Az én fréziáim is girbegurbák,de finom az illatuk
Nekem nagyon tetszenek a tájképeid is,nem csak a csendéletek.Olvastad,hogy milyen értéke van egy híresebb festő képecskéinek?Beteszem mindjárt.
https://papageno.hu/intermezzo/2023/05/ ... tmenyeert/
Megértem,hogy legjobban otthon szeretsz lenni.Már én is .PONT AZÉRT MUTATOM ÉS VÁRNÁM,hogy TI IS MUTASSÁTOK,mert így a KAROSSZÉKBŐL TUDUNK VILÁGOT LÁTNI.Fiatalabb korodban talán utazgattatok a férjeddel?A párom rettenetesen röghöz kötött.Őt kimozdítani nem lehet-lehetett.Viszont én a táborokat csináltam,kirándulásokat szerveztem,így eljutottam sok helyre itthon.A kutyxákat magammal tudtam vinni.Később már én is csak Pesten turistáskodtam.Szerintem az sem biztos ,hogy úgy van,hogy nem tudnál Budapesten élni,.Pld,ahol mi lakunk,az csendes rész,mint egy kisváros.Gyönyörűek a hortenziák.Talán a hűvösebb éghajlat is belejátszik?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 19. 17:30

Kata:
El tudom képzelni,hogy mennyire nehéz lehet egy nagy gyerekkel kimozdulni esőben.Hiába van az embernek magának kis éltereje,de még a másik embert,a gyerekét is fel kell tuningolnia.
Spoiler: mutasd
Nálunk a párom az,aki állandóan leereszt.Néha úgy érzem magam,mint egy idősek otthonában élnék.Más majdnem 68 éves még aktív,de mi már "majdnem meg akarunk halni",a "sír szélén tántorgung" a párom szerint.Szóval "iszonyú öregek" vagyunk.Mondom neki,hogy csak TE.Nevet rajtam.Kapálódzom ellene,de néha annyira lehúz a mélybe.Fekszik,támolyog,tévézik ,azután megrázza magát és elmegy vásárolni.Vasággyal együtt 60 kg.Már kezd jobbra fordulni a sorsom,de mivel sokáig tartott a lelki nyomorúság,néha elhagy az erőm és elkeseredem.Azután megrázom magam....
Mindenek ellenére Kata,eröltesd magad a felkelésben,a sétában!!!Jó lesz az a kis porszívó!!Nekem is lett,mert a naggyal nem férek oda bizonyos helyekhez.Köszönöm,hogy Rita is és Te is megírtad,hogyan viszonyulsz a városodhoz.Képzeld én általad kedveltem meg,mert azelőtt Sopronba menet,nem szerettem Igaz,hogy hozzájárult az,hogy az apám a jeges időben megmotoroztatott.teljesen átfagytam mindig,vagy egyedül utaztam Budapestről haza Sopronba télen 12 évesen . Sokszor féltem a sötét elrobogó kinti tájat nézve.És jött a győri állomás.Ricsajozó emberek szálltak fel a vonatra,akik éjszakai műszakra mentek valahová.Egyedül éreztem magam.FELNŐTT LETTEM ... JÖTTÉL TE.Drukkolok,hogy minél többet ki tudjatok mozdulni , lássuk a csodaszép Duna partot , a szélkakasos belvárost,a cukrászdát,ahol esélyegyenlőségre szoruló gyerekek szolgálnak fel , a zsinagógás és sok egyebet,amit még nem láttunk. :-bd
Az akkugyár ügye rettenetes!!!!És a győri bandaháború is!!
Nem vagyok fent a Facebookon,mert rengeteg ember vesz körül,ezért nem olvasok kommenteket sem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 19. 18:01

Rita:
Igazad van ,hogy a bemutatott házak komorak.Régen szépek lehettek,de a koszos levegő és a kicserélődött lakók ....Julika "háza" nem volt nagyon érdekes,de az utca igen.Persze,hogy nem ülnek ki az emberek a zsufolt utcára néző erkélyekre hétközben,de hétvégén?Nálatok Miskolcon?És Angliában?
Klassz volt a múltkor mutatott ház előtti kitelepülés.Végre valami kölcsönös és emberi.!!
Gyorsan elmesélem,hogy milyen hülyeséget csináltam ma hajnalban!!! :(( :(( :)) :))
4-kor,hajnalban!,felébredtem .A fürdőszobában az egyik teknősöm nagyon be akart menni a medencébe fürödni.Jó, gondoltam,akkor megetetem.Elővettem a halszeletet a hűtőből, nagyon vastagok voltak benne a szálkák.A konyhában a bárddal jópárat rácsaptam.Fél perc múlva feljött az alattam lévő házaspár férfi tagja,hogy mit kopácsolok.Kedvelnek,de az már nem fér bele,hogy hajnalban püföljek vágódeszkán egy halszeletet.Elnézést kértem és ledaráltam a halszeletet.Előbb is eszembe juthatott volna!!!!Nem szoktam zajongani.Kicsit megsértődtem,mert bár igaza volt,picit várhatott volna,magában káromkodva :)) :)) :)) DE NEM!!Azután gyorsan elengedtem a sértődöttségemet,mert nagyon szeretik a macskáimat,beédesgetik magukhoz. és zöld gondolkodásúak mint én.Jobban kell figyelnem magamra,mert újabban kontrollt vesztek.Ja és rajzoltunk egy táblát az alattam levők ajtajára,ahol tudatják,hogy ne keressem a macskákat,mert náluk vannak. :-bd
ÓÓÓÓÓÓÓ,vaddisznók a képeken!!Együtt lehet velük élni?Itt lelőttek néhányat,akik a villamosmegállóban voltak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 19. 18:07

Lányok!Köszönöm szépen a képeket és a hozzászólásokat.Először teszek fel egy vicces videót a mai sétánkról/Csokival/,majd a Csontváry kvizt.
Toronyházak előtt sétálgattunk Csokival.
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég