Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 27. 19:33

Rita,nagyon szépek a munkáid, a levelesek nagyon tetszenek, főleg a tölgylevél. Csak kisérletezgess, és majd megtalálod a neked legjobban tetszőt. Persze addig sok-sok óra rámegy a tanulásra.
Nekem is van még egy tanfolyami anyagom, de még nem kezdtem bele, inkább festettem mást.
Már régóta szemezgettem egy tornyos épülettel, kicsit folyatós is az egész, hát megpróbáltam. Talán holnap lefotózom,estefele csináltam róla egyet,de nem találom jónak,mert mindenféle színt f elvesz, ami a környezetében van.
A bőrvirág, nálunk József virág,mert József nap körül szokott nyílni, sajnos nincs már egy tő sem belőle, valahova eltűnt. De lehet, hogy kikapáltam.
Fényképeztem még különböző deres, leveleket, szépek is lettek, de még a gépben vannak.
Szép estét mindenkinek.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 27. 19:43

Hozok pár mézest, Klári húgom mézeseiből:
Képbank of america city and state
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 27. 22:28

Ildikó!A húgod egy igazi MESTER!!!!!!!! :flower1: :flower1: :flower1:Ez a foglalkozása????Gratulálok.Ilyen biztos kézzel írókázni!!!Szuper!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 28. 10:06

Na, eddig esegetett nálunk, most abbahagyta, mindjárt megyek utamra, csak írok pár sort.

Kata, el az a nagyon izgalmas a gelli plate-tel való ügyködésben, hogy soha nem tudom, mit
fogok látni, ha lehúzom a papírral róla a festéket. Ez minden esetben meglepetés. Tudom,
már ígértem fotókat a folyamatokról, de mindig maszatos a kezem, és a lendület is elkap, meg
menet közben is gondolkodom, és azt bizony nagyon gyorsan kell, mert szárad a festék. A gelli
plate-re meg nem lehet vastagon kenni. Illetve lehet, de nem érdemes, mert akkor csak egy
nagy paca kerül a papírra.

Lilykéről szólva én is azt gondolom, hogy sok izgalomban, és annál több fejtörésben lesz részük
a lányoméknak. Észnél kell lenniük nagyon. Nekem másak voltak a gyerekek, de ő már sokkal
kisebb korában is ment a maga feje után. Lehet, hogy a korszellem is teszi, nem tudom.

Bejgli! Mákos, diós... bármelyiket befalnám. Nagyon szerettük a frankfurti levest is.

Jobban utánaolvastam, hogy milyen szatyrokat vált vissza a Tesco, és állítólag pár éve már nem
működik ez a szolgáltatás. Úgy tűnik, későn szereztünk róla tudomást.

Paggy, egyetértek veled, ezeket leveles nyomatokat én is textilszatyrokon, ágyneműn, terítőn,
kárpiton, függönyön tudnám a leginkább elképzelni.

Igen, tudom, hogy nagyon kényes a mikulásvirág. Nagyon régen nekem is volt egy, és én se tudtam
pirosan tartani. Nem találtam meg a jó helyét.

Ildikó, nemcsak sok-sok óra, hanem papír és festék is rámegy a sok gyakorlásra... de nem baj, élvezem.

Remélem, majd én is tudok szép deres leveleket fotózni! Nagyon hiányzik a természet közelsége,
de nem panaszkodom, mert más szempontból meg nagyobb kényelemben élek.

Gyönyörűségesek a húgod mézeskalácsai! Nagyon jó legeltetni rajtuk a szememet! Mindkettőtökben
van művészi hajlam. Örököltétek? Percekig gondolkodtam rajta, hogy a hóemberek testét hogy kell
úgy bekenni a tojásfehérjével, hogy az apró sálak helye kimaradjon. Azóta se jöttem rá.

Kép

A Jyskben most 60%-kal le vannak árazva a képkeretek! Úgy látom, még ma érvényes az akció.

https://jysk.hu/lakberendezes/dekoracio/kepkeretek
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 28. 10:28

Egyre több állvány kerül le a Nagyboldogasszony minorita templomról. Ennek a kupoláit készítették
az előtte látható téren. Az órái pontosak, leellenőriztem. :))

Kép

Újabb két csokor mángold levél. És már megint a thai curry jár a fejemben! Jövő héten csinálnom
kell, nincs mese. :))

Kép

Tegnap hajnalban már a laptopomon csüngtem, amikor észrevettem, hogy a még sötétszürke égbolt,
hirtelen még jobban elsötétedik. Nagyon sok varjú rótta felettünk fáradhatatlanul a köröket, aztán
egyszer csak letelepedtek az ablakommal szemközti fákra. Egy darabig mozgolódtak, majd szinte
mozdulatlanná merevedtek. Aztán mintegy varázsütésre egyszerre felszálltak, és továbbrepültek.
Azt hittem mind elment, de aztán mozgást láttam az egyik fán. Ha jól számolom, három nem ment
el a többiekkel. Vajon miért?

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 12:22

Kedves Lányok!Tegnap hirtelen felindulásból jelentkeztem az ismerősöm állatvédő egyesületének honlapján.Az éjszakám és a mai délelőttöm úgy telt,hogy kutyákat böngésztem a macskáim mellé.
Semmiképpen nem akarom felkavarni a lelketeket,de ezt azért megmutatnám.Ilyen gyönyörűlelkű menhelyek is vannak.Ezt írják egy kutyáról:
https://www.eszkulap.hu/index.php/veden ... lmos.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 14:48

Nézzétek meg!!!
Ő CSÓKOS:
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 28. 15:40

Nagyon édes kiskutya!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 19:53

Sziasztok,megjöttem .Elment a napom a kutyaüggyel :flower1: :) Még nem biztos semmi.Majd,ha az égiek is akarják.
Hogy miért ugrottam bele ilyen gyorsan?-Mert látom,hogy magától az ember a hideg,esős,havas időben nem mozdul ki,mert a párom pizsamában flangálna egész nap-hiába a "retorzióm"hogy nem szólok hozzá,mert lelassul a mozgásom,mert esetleg elmegyek vele kutyasuliba.no nem a kunsztok miatt-hanem,hogy tudja magát kontrollálni-ugyanis 1,5 éves kis kankutyus,meg a lányomékkal elmegyek esetleg vele kirándulni,meg a páromat ráveszem ,hogy sétáljon vele ÉS MERT SZERETEM AZ ÁLLATOKAT és mert segíteni is szeretnék-Bár őt hamar elvinnék az örökbefogadók,de rájöttem a macskák miatt ,talán,a fiatalabb kutya jobb.Kellett a lányomtól egy nyilatkozat,EZ HELYES!!!!!!!!,hogy ha mi betegek leszünk-vagy meghalunk-ő befogadja VAGY AKKOR VISSZA KELL ADNI A MENHELYNEK.
Samu a 15 évvel ezelőtti szeretett kutyám.
[Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 19:59

Az első tacskóm, DANI-16 éves voltam,amikor kaptam-azóta tart a szerelem :)
Kép
Az első és egyetlen németjuhászom NYINA :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Kép
És az első kisunokám Lilla,4 éves. :)) :)) :)) :))
Spoiler: mutasd
Kép

Bocsánat Lányok,mindennel elcsúsztam!Ma nem rakom fel a sétát,majd máskor.Most elolvasom,hogy mit írtatok.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 20:09

+1 kép.
Fruzsi örökbe fogadta Kobak cicát,akkor került hozzánk.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. november 28. 20:45

Sziasztok!
Most végeztem a festéssel és kifolyik a szemem.
Még mindig nagyvonalakban irok, csukott szemmel, hogy pihentessem.
Ami eszembe jut, aztán majd ha normálisan olvasok, jön a többi.
Először is Paggy, mert ő volt a végén.
Mosolygok ezerrel! Akinek hiányzik a kutya, annak hiányzik és punktum. Kell és kész! :-) Nagyon kis aranyos ez a mütgyürke!
Lilla milyen kis fiatalka volt Veled együtt. :-) Hát nem is tudom, nekem most fura a nem ősz haj. :-) Már úgy megszoktalak vele. Persze megcsodáltam milyen jól néztél ki. Na ezt most megint félreérthetően irtam, de nem törlöm ki. :-)
Hát meglepetésként ért, hogy volt német juhászod.
Jövök majd és újra gyönyörködök bennük :-)

Rita, Lilyke nem is lenne Lilyke, ha nem ilyen lenne. Aztán meg majd kiderül az idő folyamán, hogy mennyire alakitja a család és a közösség a jellemét. Mert az oviban is meg kell neki küzdeni a létért. :-)
Nagyo n guszták az ételfotók. :-)
Nem irtam még, csak néztem és csodáltam a kirakodóvásárt a sétálóutcán. Ami most eszembe jut, egy esernyőnek a fogókája, ami megragadta a figyelmem. Volt még azt hiszem kettő, megkeresem majd, ha megtalálom, mert akkor nagyon tetszett.

Ildikó, én totál a vadgesztenyére gondoltam ám, hogy azt gyűjtöd és azt lehet megsütni. :-I Igy köszönöm, hogy megcáfoltad a gondolataim. :-)
A csontkovács javitott rajtad??

Rita, az amazonról és ebayről el van felejtve sajnos a rendelés már, mert vámot és a posta ÁFÁ-t, vag ymit is rak rá, majdnem háromszoros árba kerül a rendelés.
Nagy gond lesz a rizspapirt beszerzés is majd, mert eddig is drága volt, de 20-30 ezret kiadni érte.... hát kicsit sok lenne.
Nagyon tetszenek a mostani leveleid is. Látom a javulást, kicsit tudatosabbnak tünik most már egy-egy kép.


Most csak ennyi voltam, mert fáradt vagyok képeket feltenni.
Szakad az eső.
Annyira fáradt vagyok, hogy meg kell néznem Ramost bent van-e, mert nem emlékszem, hogy beengedtem-e, vagy nem. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 21:05

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 21:23

Kép
Nagyban,az előzőekben jól érvényesül.Szép nagyon Rita!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 21:28

Ági!A szelídgesztenyének nem fehér a feneke.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 28. 21:32

Rita!Szép lesz,ha kész lesz ,a Nagyboldogasszony templom és mellette a "mézeskalácsház".
Jó éjszakát Lányok!Paggy %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 29. 8:25

Paggy, nem véletlen, hogy megtetszett Csókos. Mindamellett, hogy nagyon édes, Samu kutyádra is
nagyon hasonlít.

Az összes érveddel egyetértek, és azzal is, hogy a cicák miatt egy kölyök kutyus jobb lenne neked.
A nyilatkozattal is egyetértek.

Igaza van Áginak, hogy fura látni téged nem ősz hajjal, de egyébként a 16 éves Györgyiben jól felismerhető
a mai Paggy. :D

Köszi a "műveim" megképesítését! Jó látni így őket, és az a tudat is jólesik, hogy olyan technikákat gyakorolok,
amit még nagyon-nagyon kevesen alkalmaznak itthon, gondolok itt a jelli plate-re, és a gel press technikára.

Ági, igen, a közösség is sokat alakít a gyerekeken. Az is sokat számít, hogy egy családon belül hányadikként
születnek. Egy ilyen kis kosnak nagy tanulságokkal szolgálhat, ha nem ő áll a ranglétra tetején.

Megkerestem az esernyő fogantyút. Észre se vettem volna, ha nem mondod. Nagyon tetszik.

Spoiler: mutasd
Kép


Azért mondtam a német amazont, mert az az eu-n belül van, és igaz, hogy az áfát felszámítják, de
150 euró alatti vásárlásokért nem kell vámot fizetni. Saját raktárkészletükből napokon belül szállítanak.
Mivel én is érintett vagyok a brexit miatt, nagyon utánanéztem a változásoknak. Ezért rendeltem meg
egy csomó stencilt, meg a jelli plateket is az angol amazonról, amíg kint voltam, hogy ne kelljen utánuk
fizetnem. A határon meg senki nem foglalkozott azzal, hogy mit hozok haza a hátizsákomban.

Itt egész érthetően vannak a szabályváltozások leírva. Ami számunkra érdekes, az az "Áfa-fizetés és vám"
címszó alatt kezdődik.

https://tudatosvasarlo.hu/uj-szabalyok-vam-internetes-vasarlas-mire-kell-figyelni/

Csak úgy találomra választottam ki ezt az ecsetkészletet. A jobb felső rózsaszín sarokban látható, hogy
ha ma megrendelném, akkor december 6.-7.-én érkezne meg az áru. A bal alsó sárga gombra kattintva
lehet beregisztrálni, és utána már a "kosárba teszem" és a "most megveszem" gomb is látszani fog szerintem,
legalábbis nekem így van az angol amazonon, ahová be vagyok regisztrálva.
(A német ebay azért nem jó, mert ha ott rendelünk, Kínából kapjuk az árut (majd egy hónap a várakozási
idő), és ezután már a vámot is meg kell fizetnünk.)

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 29. 8:33

Paggy, októberben még teljesen fel volt állványozva a templom. Haladnak szépen, márciusban a
kupolák még a téren álltak.

Kép

A mézeskalács házon jót nevettem. Az a Földes Ferenc Gimnázium épülete, amely Miskolc egyik
legnevesebb középiskolája. Ezt írja róla a wikipédia:

"A Földes Ferenc Gimnázium egy gimnázium Miskolc belvárosában. Az iskola jogelődei révén 450 éves
múltra tekint vissza. Mai formájában 1953-ban jött létre az 1729-ben alapított Fráter György Katolikus
Gimnázium és az 1560 körül alapított Lévay József Református Gimnázium egyesítésével. Épülete 1911-ben
készült el, a Hősök terén, a minorita templom szomszédságában. Az intézmény a város egyik legjobb
gimnáziuma; négy- és hatosztályos képzést, valamint esti tagozaton felnőttképzést nyújt."
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. november 29. 8:46

Sziasztok!
Most csak megint rövidet és nagyon gyorsat, nem reagálva mindenre....
Rita! Nagyon köszönöm az amazonas infót!!! Meg volt az oka, hogy miért nem onnan rendeltem, de már az is elhárult úgy néz ki, igy átnézem amit küldtél.
Azt mondták a kinaiak meg fogják találni a kiskaput, és az EU-n belül létesitenek telephelyet, onnan fognak szállitani és kikerülhető a nagy plusz pénz fizetése. Nekik sem jó, ha megzsünik a pénzjövetel.
Az esernyőre viszsatérve. Olyan jó, hogy mindenki mást vesz észre és igy " sok kicsi sokra megy". Paggyn mindig csodálkozok, hogy ő mi mindent belelát pl. a képekbe. :-)
Megint húzos nap van, itt ülve látom, hogy megrohamozták a tengelicek az etető. Ez azt jelenti, hogy hivatalosan is jön a hidegebb idő. Van már zöldike is, tegnap meg majd elájultam, tisztitottam ki az etetőt az eső után és egy őszapó odarepült tőlem kb. 30 cm-re. ÚÚgy örültem neki.
tennem kell még a kicsi flakonos etetőt is ma.
Főzök, jön a fiam munkatársa, segit neki a szakdolgozatát megirni, meg a barátnő is jön, Rammos itt horkol a mágnesen, kezdődik a nap. Nekik, mert én már fent vagyok hat óta.
Megjött a papir a tábor elvégzéséről Kinából.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. november 29. 8:53

Az eddig megfestett képek. Szerintem megint nagyon megosztóak lesznek. :-) :-)
Az első három még a hegyek ecsetkezeléséről van, amit a Lótusz Napokon megigért a tanár úr. Hogyan lehet éltetni a hegyet. Hát.....

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Ezek már az új tanagyagok, amikor a hegyeknél felhő is van, úsztatni hogyan kell a tusos-vizes ecsetet, forgatva, húzva.
Nagyon fontos lenne a jó rizspapir, sokat próbálkoztam, de a papir nem mindig jó rá.

Kép
Kép

Ez pedig a nemrég megjött ecsetem, az ecsetbolt.hu-ról. Hát ilyet sem láttam még. Fontos volt a vékony ecset, háromból egy nagyon jó lett, rendelek is még belőle újra.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 29. 9:13

Ági, ismét gratulálok a teljesítményedhez és a kitartásodhoz is! Nagy dolog ez, ide eljutni!

Ne már! Az élő hegyek után még az élő felhők is!! Mondjuk gondolhattam volna rá. Ahol magas hegyek
vannak, ott felhőknek is kell lenniük.
Ha látnék egy eredeti kínai felhős képet jobban meg tudnám ítélni, hogy a tiéd hogy sikerült. Tudom,
hogy ezt a technikát is sokat kell még gyakorolnod, de én már most is elégedett vagyok a felhőiddel. :D

Hű, látom az új ecsetedet, de mégse tudom, hogy mit látok! Lefotóznád más szögből is?

Arra mérget vettem volna, hogy a kínaiak lépni fognak. Nem kell őket félteni.

Kétségbeesésemben a volt férjemmel kokettáltam madáretető ügyben. Már csak ki kell várnom az idejét,
ugyanis nála lassan őrölnek a malmok. :(
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 13:57

Sziasztok,szia Ágika!Először én is gratulálok,de most mindkettőhöz:az oklevélhez-hurrá megjött! \:D/ ÉS a NAGYON-NAGYON-NAGYON klassz felhős sziklákhoz.TETSZENEK!!!!Milyen fantasztikusan ügyes vagy!
Gondoljátok el Lányok!2 év alatt már majdnem kész festő.Szuper!!!!!
KEDVES LÁNYOK!tI,AKIK CSAK OLVASSÁTOK a fórumot,biztosan NEKTEK is van valamilyen hobbytok,vagy ha nem ,biztosan nagyon finomakat süttök,vagy szép a kertetek.Gyertek ide ,legyetek a fórum tagjai.Nem csak az ilyen "különc"hobby az értékes nekünk,hanem az hogy megmutatjuk magunkat 50-től 90 éves korig és még azután is.Isten éltesse sokáig azt ,aki elérte e :flower1: :flower1: :flower1: zt a szép kort!!!
Hogy bebizonyítsam,hogy bármivel ide lehet jönni,köszönet Ritának a fórum működtetéséért , tényleg nagy dolog működtetni egy ilyen fórumot,Szóval teszek be 3 képet.
CÍME: A KORSZERŰ HAGYMAVÁGÁS
Műfaja:életkép
Kép
Minden hiába,csak hullanak a könnyek.... =))
Kép
Na de ,jön az erős férfi,aki megmenti a nőt!/Ezt a párom mondta,hogy írjam oda. :)
Kép
Az asztalon egy műanyag vágódeszka van,azaz egy műanyag lap,amin állítólag lehet vágni!!!ÉS IGEN!!!!!! :-hPaggy- %%- @};- Este jövök ,ma felteszem valamelyik "cuccom".de előtte krumplis lángos sütök.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 29. 14:46

Sziasztok! Most csak pár sort írok, mert Paggy linkje megint elkalandoztatott és már majd egy órája olvasgattam ezt azt.
Nagyon édesek a régi fotók, s meglepődtem, azon hogy volt németjuhászod, de szerintem hozzád a tacsik illenek mindenféle szempontból. S talán a szálkásszörűeknek van tartásilag a legnagyobb előnyük.
Nagyon nagyon tanulékonyak és nem hullajtják annyira a szőrüket.

Tegnap láttam vagy ma reggel futottam bele egy hírbe, s megnéztem a képet én marha, hát még most is rosszul vagyok tőle. Nehogy megnézzétek. Bp-en találtak egy táskát, iszonyat amit abban találtak ez a cím!
hát tényleg az volt, még most sem tértem magamhoz! De hogy azt aki így elhanyagolta az állatot, tuti fejjel lógatnám és jól megkorbácsonám meztelenül...minimum.

Nagyon tetszettek a kirakott nagyított képek, így sokkal több érződik ki belőle!
A kacsaformájó esernyőfogantyún jót derültem.

Ági Itt is ezerrel gratulálok az elért eredményekhez, és egyetértek Ritával, hogy egyáltalán nem könnyű hegyeket festeni, na meg mellé a felhőket...Nekem már maga a "nyers" stick is nagyon tetszik, mert látszik ahogy a mű születendőben van!
Élvezem látni minden pillanatát, pedig tudom az alkotónak mennyi munkája van már eddig is benne.
De az a jó, hogy mi már most is láthatjuk ahogy születik az alkotás! :-bd :flower1: :littlehearth:

Remélem a 7oo. as oldalról nem maradtam le sok mindennel, de most muszáj a facéra is belépnem egy kicsit.
még adós vagyok a névnapi köszöntések megköszönésével, mert azóta nem voltam fenn, nem volt lelkierőm ahogy fizikai sem.
Egyébként ma elvoltam a szűrővizsgálaton cirka 18-ért de az eredeti ár 5o lett volna!

De legalább megvan a mindenféle ér és csont vizsgálat is. Egy kalap alatt! S megdicsértek! :)
Jövök majd megint visszafelé, és meg kell nézzem mindenkinek válaszoltam e

Csodaszép a gimnázium Miskolcon is, és csodaszép a toronykupola is! Milyen jó lesz amikor teljes egészében látható lesz.
Egyébként jut eszembe a varjakról itt is kavartak rendesen, de mire meggondoltam volna magam hogy csinálok képet addigra meg odébb is álltak!
Samukám nagyon ügyes volt oda és visszafelé is, sőt sikerült elmenni egykét boltba és a gyógyszertárba is!
kb 5o-el könnyebb lett a pénztárcám, igaz ebbe már sajnos bele kellett nyúljak a hitelbe is!
De a 3 legfontosabb csekk is fel lett adva, igaz az nincs a fent emlitett összegbe, mert akkor majdnem 7o- Így jár aki igéretet tesz plusz halogatja a postára menést! De legalább most ezen is túl vagyok!

Azt mondták a szűrővizsgálaton hogy pfizert kérjek!!!!!
Korházi dolgozó volt, két éve nyugdíjas, és nagyon örült nekünk, főleg hogy a Samu anno a gyerekosztályon az ő betege volt!
Holnapután újabb de már nőgy. szűrésre megyek a korházba!Még az első hullámkor lett volna időpontom, de lemondatták, hogy inkább ne menjek..De most kaptam időpontot! Rettenetesen utálom, de jobb ezen túl lenni!!
Jövök majd :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

A Mézeskalács költeménynek WWWOOOOOOOWWWW! Csodaszépek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Mire elkületem jöttek Paggy hagymás képei! S micsoda mentőanygyala van valakinek Ez Igen! :-bd :-bd :-bd :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 15:16

Lányok!Sztornó minden ígéretem ,a héten lehet menni a kutyáért.--------Lakáselőkészítés az új kutyához----egyelőre éjszakára a konyhában lesz,mert a macskák ki-be járnak este a macskaajtón.Elég zűrös időszak jön-nagyon labdázós-mondta a menhelyes j hölgy.Na szóval fel kell kötni a gatyámat!!! :-h Paggy %%- @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 29. 17:17

Paggy nagyon ügyes vagy. Annyira jól összeraktad Rita szépséges leveleit.
A 16 éves Györgyi és a mostani is tetszik. Szóval lesz kutya. Remélem jól összeszokik a cicákkal. Jól megríkatott a hagyma, de láttam megmentődet, igazán nemes tett volt tőle.

Ági gratulálok neked, és a festményed is szépen alakul, ha egyáltalán kell még valamit rajta csinálni.
Nem vagyok tisztában az elkészítésével, ahogy Ritáéval sem. Ári! Örülök, hogy közben nem szedtél fel vadgesztenyét.

Rita! Köszönöm a szép fotóidat, a varjak elég szép számban összegyűltek a fán. A kelő nap szép folt a fák között. A "mézeskalács ház"nekem is nagyon tetszik. A szomszéd templomtornyok már szabadok, remélem hamar lekerül a védőruha a többi részről is.

Húgom más több mint 15 éve foglalkozik mézeskalács készítéssel. Nem tanulta, nyomdász /kéziszedő/ a szakmája. Valamikor a kisebbik leánykája születése után kellett felmondania az állását, ami már többműszakos lett volna, és nem tudta vállalni a leánykája allergiája miatt sem. Mindkét lány 6 év alatti volt.
Önképzés volt, Eléggé macerás a dolog, jó szem kell hozzá. Először megsütni a tésztát, aztán jön az összeállítás /szabás is/ és díszítés.Biztos kéz kell ahhoz,hogy ott legyen bekenve a figura, ahol kell. Könnyen lehet ínhüvely gyulladást kapni. Ehhez is be kellett vásárolni mint sokunk hobbijához, de neki most ez a kereseti forrása, ami tavaly és az idén eléggé gyenge. Sokan vásároltak tőle karácsonyi díszeket, ajándék tárgyakként, esküvőkre, szülinapokra, stb.-re. Csak úgy gondoltam megmutatom.

Ma is dolgoztam a téli képen. Még nem tudom hagyhatom-e így? De lehet, hogy marad, mert ha már ennyi év után sem tudom jobbra csinálni, akkor hagyni kell.
Ma hidegnek találom az időt.Pedig pici napot is kaptunk, de hamar vége lett a fényességnek.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég