Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 31. 19:25

Jó estét. Én csak a nevét ismerem, biztos láttam fordítását is.
Mégis nagyon megrázott az eset.
Nyugodjon békében, és a kisfiának legyen biztos szeretetteljes helye az életben.

Rita, szépek a gombák, nálunk is elkezdtek nőni.
Még nem szereztem be mindenféle dolgot, de egy-kettőt sikerült. Ma még azt ettem, amit elsőre csináltam.
gondolkodtam a reggelin, mi legyen az.
Szép estét kívánok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 1. 10:12

nildiko írta:Jó estét. Én csak a nevét ismerem, biztos láttam fordítását is.
Mégis nagyon megrázott az eset.
Nyugodjon békében, és a kisfiának legyen biztos szeretetteljes helye az életben.

Rita, szépek a gombák, nálunk is elkezdtek nőni.
Még nem szereztem be mindenféle dolgot, de egy-kettőt sikerült. Ma még azt ettem, amit elsőre csináltam.
gondolkodtam a reggelin, mi legyen az.
Szép estét kívánok.

Ildikó, itt a fórumban is vanna lefordított sorozatai és filmjei. Ahogy a másik általa létrehozottban is.
Rettenetesen fog hiányozni mindenkinek akik ismerték, még ha csak onlinen is., bár én párszor beszéltem vele telefonon is. :((
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 2. 6:30

Sziasztok!

Kata, ez a gofri nem ragad oda, pedig olaj nélkül sütöm. Amikor szemre dobom össze a hozzávalókat, akkor se ragad le.

Az egyik volt kollégám nagy gombász volt. Ő is imádta a sárga gévagombát, ami szintén taplóféle.

Ildikó, főzd csak azt, amit megkívánsz. Én is mindig így teszek. Tegnapelőtt elfogyott a babos-kukoricás-quinoás kajám,
de már egy nappal előtte eszembe jutott a paprikáskrumpli zabnokedlivel, meg hozzá a hadina. Szóval ezt főztem, mert
ezt kívántam meg.
Harmadik nap már nem esett olyan jól ez a babos-kukoricás-quinoás étel. Az íze nagyon bejött, de a quinoa továbbra is
ritka vendég marad a tányéromon. Hiába van semleges íze, a mérete miatt nem kedvelem.

Kata fotói:

Gyönyörűek ezek a színes naplementés fotók! Ez a kenyér jobban sikerült, mint az előző? Kívülről mindegyik olyan tökéletesen
néz ki.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 2. 6:49

Még tél van, de az OBI-ba már megérkezett a tavasz. Olyan jólesett a sok szín a szememnek a kinti szürkeség után.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ezek az icipici kerámia virágtartók nagyon tetszettek nekem. A kép csalóka. Tényleg falatnyiak voltak.

Kép

Kép

Kép

Kép

Két példa, amikor túlzásba esünk. Rózsaszínre festett kövirózsa, és csillámok alatt senyvedő pozsgás növényke.
Nem látszik jól, de a tartója is csillámos volt.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 2. 7:13

Felhőcsíkok-csíkos felhők a Tesco felett.

Kép

Kép

Kitaláljátok-e, hogy mire valók ezek az 5000 forintot érő dobozok? Nekem nem sikerült, meg kellett néznem
az árcéduláján (kiretusáltam, hogy ti ne kukucskálhassatok). De hogy mi kerül ezekben 5000 forintba????

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 2. 11:57

Sziasztok!Huuuu, de szepek Kata havas fotoi!.Most a telefonomrol irok , igy nem tudom kitenni a kedvencemet.Tovabbgorgetve az ejsuakaiak meg fantasztikusak.Ilyen kek egbolt van?Berreg nagyon a Remington borotva, azert nem sikerult levagni Samu hajat?Mindig gusztara sikerul a kenyered.Minel tobbet fotozzal,mert klasszak a kepek!Hamarosan itt a tavasz es tenyleg jo lenne egy kenyelmes hatizsak,akkor egyik kezben Samu, a masikban a fotozasra kesz telefon.Uzsgyi ki a termeszetbe.!!Regen lattam cukraszdafotot,finom sutit majszolo Samut!Hol van a kep a kis viragodrol? =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 2. 12:12

Rita!Huha milyen komoly felnottnek nezel ki a szep szinu kabatodban!Ilyen komoly vagy?Persze ,jol nezel ki nagyon, de kicsit komoly.:) :movingflower: Lilikerol mik a hirek?Mikor mesz ujra?Irtad, hogy sajnalod , hogy nem lehetnek novenyeid.Persze, mindenkepp jobb ha utazhat az ember ws foleg a szeretteihez.Nekem az utazas kimarad a klausztrofobia miatt.Ha valaki kocsival elvinne, de ahogy oregszem egyre kevesbe szivesen hagyom itt az allatokat.Ezt talan Agi megerti.Szeretnek viszont Szegedre lemenni, amikor Aginak a fuveszkertben jelenese van.Az az oriasi baj, hogy se a buszon, se a vonaton mar nincs egyetlen egy nyithato ablak sem.Eleg lenne nekem a tudat is, am nincs.Tavaly pedig bedoglott az egyik vonaton az elektromos ajtonyito i,gy a hosegben be voltak zarva az utasok, egy mellekvaganyon allt a vonat.Meg is haltam volna.Visszaterve Rita, nagy szerencsed van, hogy tudsz utazni. %%-Kulonlegesek a gombafotok.Tobbszor megneztem.A taplogomba eheto?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 2. 12:19

Ildiko!Ne siettesd magad az atteressel a kosztban!Ha egyszerre csak 1- t , majd a kovetkezo heten a kovetkezot, akkor egy ev alatt teljesen atalakulsz.Itt a tavasz hamarosan es lesz kedved festeni.Varom a szep viragokat, csendeleteket.
Agika!Sokszor jutsz az eszembe. meg egy tavbaratsag is milyen sok oromot ad! \:D/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 2. 12:29

Mar harmadszor tunik el, amit irtam :(( Tehet ma este 7tol 11o30ig vigyazok a harom gyerkocre.Az utolso villamosjarattal jovok haza.Nagyon helyes gyerekek.Mindegyik egy kulon vilag.A kicsinek fogni kell a kezet elalvaskor, a nagyoknak meselni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 2. 12:38

Aginak mondtam, hogy kreativan meselek.Pld.a 3 kismalacnal a kicsinel nem forrazzak le a farkast, hanem megszanjak es kukoricakasat kap a lyukon keresztul.A nagyoknal tovabbgondolom es kiderul, hogy emsztesi gondjai tamadnak a kukoricatol.Igy elterjed a farkasrol, hogy nem erdemes a kozelebe kerulni.sSzegyenebe elhagyja az erdot
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 2. 12:43

Most megyek fozni.Majd este meg benezek.Szep napot!Paghy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 2. 17:51

Sziasztok Lányok, remélem mindenki jól van. Nekem a hidegfront bezavar, de már úgyis nemsokára alvás.
Még mindig nem mentem el elrendezni a dolgaimat, de holnapután vagy délután már biztosan mennem kell mert kifutok az időmből, aztán fizethetem a sok előfizetést.
Még mindig nem tudom kilépjek e a telenortól és átmenjek e a Thomhoz.

Na mindegy majd megoldom.
Rita, gyönyörű lett az obis képek és a felhők. Én hajnali 4kor tettem ki képeket, nem tudom az megjelent e mert még nem néztem meg.
A virágfestést én is túlzásnak érzem, természetellenesnek, nem írom le mire gondoltam.
Én sok mindent a maga eredeti szépségében és formájában szeretek. Persze a virágkompozíció más, azt lehet variálni, de nem a növényzetet kínozni a lefestéssel, persze ha élő példányról van szó. A már szárított az más tészta, ott már izlések és pofonok.

Paggy, nem csodálom az utazási nehézségedet, én is így vagyok már magával a kimozdulással is. Nem mindig Samu a hunyó.

Én is fokozatosan változtatok az étrenden, illetve vezetek be új ízeket. De azokat is csak azért mert hozza a barátnőm, én magam nem áldoznék rá annyi pénzt, ő meg kedvezményesen kapja!
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. február 2. 18:12

Sziasztok.
Hidegre fordult az idő. Ma vásárolni voltam, na még mindig nincs minden, de talán nem is lesz. Hoztam több mindent, próbálok egészségesebben étkezni, de ahogy írod Rita, úgy teszek. Nem minden nap lesz ami mindentől mentes lesz, de figyelembe veszem az általad ismertetetteket.
Tegnap borsót ettem, így ma megviselt a gyomrom.
Gyönyörűek a virágok az OBI-ban. Nálunk talán 2cm-es a kihajtott jácint zöldje. Az erdőben lévő hóvirág szinte alig változik. A hunyor hozza a bimbókat. Az ősszel eldugott hagymák zöldje kis vékonyka szálak, a legmagasabb talán 10 cm. Ennyit láttam.

Paggy ma majdnem éjszakás műszakban leszel.
Kata már éjjel láttam a fotóidat, igen 4 óra körül volt, felébredtem, és belekukkantottam.
Ma voltam egy festménykiállításon. Nagyon szépek, láttam ezeket fotóként is, hát nagyon rossz fotók voltak, itt gyönyörűek. Van pár, amit én is megfestettem.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. február 2. 18:15

Üzenetet láttam. Felhasználói vezérlőpult megtelt.
Nekem szól? Mit kell csinálni?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 2. 23:24

Sziasztok!Korabban ertem haza, mert a szulok csak vacsorazni voltak.A sracok bubajosak.A kicsi a fulembe sugta:- Gyere maskor is jo! :) :littlehearth:
Ildiko!Milyen festmenykiallitason voltal?Nem lathato a neten?Ki a festo?
Megyek, mert meg le kell vinnem Csokit pisilni.Paggy :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 3. 7:47

szia Rita, Hesu elfelejtette a jelszót és nem tud belépni, segítenél? :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 3. 8:21

Sziasztok!

Paggy, magamnak nem tűnök komolynak annyira, szerintem egy kis mosoly is van a számon. Lehet, hogy azért
vagyok komoly, vagy inkább elgondolkodó, mert nagyon koncentráltam. Ugyanis eltartott egy ideig, hogy megtaláljam
ezen az új telcsimen, hogy melyik jelre kell rányomnom, hogy magamat lássam a képernyőn és szelfit tudjak csinálni. :))

Megértelek, nálam is kezdett valami kialakulni az utóbbi években például a lifttel kapcsolatban. Beszállok, de nem
örülök, hogy bent kell lennem. Régen ilyen nem volt. Vagy ahogy már régebben írtam, én is szörnyen érezném magam
MR vizsgálat közben, de szoláriumba se feküdnék be. A repülő túl nagy ahhoz, hogy zavarjon, hála istennek.

Lilyke állandó szerepjátékban van. A legtöbbször bölcsiset játszik. Altatja a babákat, kaját oszt nekik, meg innivalót.
Szokott foglalkozást is tartani. Annyira aranyos

Spoiler: mutasd
Ha altat, a villanyt is lekapcsolja:

Kép

Ugyanilyen IKEA-s műanyag tányérok, tálkák és evőeszközök vannak a bölcsiben is. Mikor meglátta az IKEA-ban nagyon
szerette volna, ha neki is van otthon ilyen. Vettek neki. Színes száraz tésztát adott oda neki a lányom, azt porciózgatja
éppen.

Kép

Itt pedig vizet töltöget:

Kép

Nem félsz nagyon későn egyedül utazni a villamoson? Mások is utaznak még éjfél környékén? Visszajöttem, most olvasom,
hogy hamarabb értél haza. Örülök neki.

Nagyon-nagyon nevettem a kreatív mesebefejezéseiden, a "szeles" farkason különösen. =))

Kata, én a melegfrontra voltam érzékeny. Általában három napig fájt miatta a fejem.

Az előbb mentettem le a tegnapi fotóidat, azonnal kiteszem.

Ildikó, persze, étkezz úgy, ahogy jónak érzed. Az én utam nem biztos, hogy másnak is járható.

Még november elején, mielőtt Angliába mentem volna, én is voltam egy kiállításon, de már nem volt időm akkor
kiválogatni és kitenni a fotókat. Ha nem írod a kiállítást, el is feledkeztem volna róla. Egyszer sort kerítek rájuk.
Főként rézkarcok voltak.

Fogalmam sincs mit tehetnél? Én még soha nem kaptam ilyen üzenetet.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 3. 8:25

Kata58 írta:szia Rita, Hesu elfelejtette a jelszót és nem tud belépni, segítenél? :x


Köszi Kata, hogy szóltál, már el is küldtem neki az új jelszót. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 3. 8:31

Kata fotói:

Jaj, de szépek megint ezek a fotók a színes égbolttal!

Kép

Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 3. 8:39

Kata, visszadobta a rendszer a Hesunak küldött emailemet. Az az emailcím már nem létezik, amivel beregisztrált.
Kérd meg, hogy írjon nekem az [email protected] címre. Köszi!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 3. 8:52

A KIK-ben is jártam, mert ott mindig találok jó fotótémát. Nyuszikat hoztam most, mert ott már javában húsvét van.

Ti láttatok már olyan nyuszit, amelyiknek csak színes háta és farka van? Nooormáááliis?

Kép

Szőrös tojásból (nooormááliis?)....

Kép

....könnyen tudunk nyuszit csinálni, csak fejet kell rá ragasztani. De hogy az miért nem szőrös? Nooormááliis?

Kép

Tojásból kikelő nyuszi (nooormáááliis?):

Kép

Fekete bárány... akarom mondani nyuszi:

Kép

Báránybőrbe bújt nyuszi:

Kép

"Pofátlan" nyuszi:

Kép

Kínai agyaghadsereg nyuszik:

Kép

Nem lát, nem hall, nem beszél nyuszik:

Kép

Tütü szoknyás nyuszi (noormááliis?):

Kép

Igazi régimódi mesebeli nyuszi. Ez az egyetlen példány volt a boltban.

Kép

Nem hagyhattam ki a virágzó szarvast. Muszáj volt lefotóznom:

Kép
Hesu
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2021. május 19. 8:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Hesu » 2023. február 3. 9:20

Hali ismét Lánykák és Elthan!

Rita nagyon szépen köszönöm a segítséget és Kata neked is.
Naaaagyon régen jártam erre és ti nagyon sokat írtatok és rengeteg képet osztottatok meg.
Lesz mit olvasnom.

Sajnos családi egészségügyi problémák hátráltattak eddig, de ez az állapot továbbra is fennáll, de remélem néha-néha egy-egy mondat erejéig itt tudok lenni, vagy csak titeket olvasni, képeiteket megnézni. Kikapcsolódásként.
Remélem mindenki jó egészségnek örvend.
Átolvaslak bennetetket és valamikor az este folyanán remélem itt leszek.
Kiváncsi vagyok, hogy azóta kivel mi történt, hol járt!
Addig is hatalmas ölelés mindenkinek.
Köszönöm szépen, hogy újra itt lehetek köztetek! :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 3. 18:56

De jó, akkor minden sikerült! Üdv közöttünk ismét Hesu! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

sziasztok Lányok és Elthan! Ma egy kicsit zűrös napom volt, de ráadásul még eléggé eredménytelen is. De mindegy, viszont kissé megáztunk, mert ahelyett hogy csökkent volna az eső még rátett egy lapáttal.

Most ettünk olyan ebéd-vacsorát, mert az Auchenbe is bementünk, ha már jártunk a Plázába!
Próbáltam csökkenteni a költségeket, de nem nagyon lehet, mert először is majd csak júniusban jár le a szerződésem, és hiába mennék át a Matávhoz, nem lenne kevesebb csak 1-2 ezer közötti költséggel.
akkor meg mindegy.
Sajnos elsiettem a videnetes hosszabbítást, így az egy év múlva lehet megszüntetni. De a Digivel nem voltam megelégedve.
A lényeg hogy egyik sem olcsóbb a másiknál. Mert ahhoz flottában kellene lennünk, nekem meg nincs kivel. Más meg nem hívott be a flottájába.. úgyhogy erről ennyi.

Nahiszen Rita, hogy máris a húsvétra asszociálnak. Hihetetlen gyorsan váltanak, de a tavaszt nem tudják normálisan bevonzani a kínálatban, persze tisztelet a kivételnek.
A nyuszik terén is egyezik az ízlésünk és a véleményünk. Ez van mikor a fantáziát ebben élik ki.

Pedig sokkal aranyosabb lett volna még Nyúl Péter figuráit is megjeleníteni inkább mint bármi mást.
Te jó ég el is telt a mai napom akkor, s összesen két filmet néztem meg, összeporszívóztam , teregetés stb.
Ebbe a napba már több nem is fér. Megyek is csemetémhez, megnézem mit csinál. Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. február 3. 19:13

Jó estét.
Olyan gyorsan elmegy egy hét, nagyon nem szeretem ezt a sietős időt.
A nyuszis képek: nagyon szép fotók, de ennyiféle nyuszira hasonlító figurát ki vesz meg. Semmi értelme. Mit csinál vele egy gyermek? Rita nem is gondolná az ember, hogy "marhaság" van forgalomban.
Kata a kenyereid első osztályúak. Én pár napja rozsosat sütöttem, és csak fél kg-ot,mert a teljes kiőrlésü 75 dk-os megpenészesedett. El kellett dobnom. Így kis adagok lesznek. Mondjuk most vettem, hét végén nem akarok sütni.
Ma főztem.
Rita, nem fogok utánad menni, mert azt részemről képtelenség, de próbálok, és nem igaz, hogy valami nem változik, még ha minden nap nem is csinálom. Két nap egymás után én is tudok enni ilyen dolgokat.
Megmutatom majd, igaz nem kuktában fő.
Ma kipróbáltam a kölest, nem mondom, hogy nagyon szeretem, de meg fogom enni, mivel nagyon hasznos.
Szóval: sárgarépa, szárzeller, paprika, hagyma, fokhagyma, batáta, brokkoli, kelbimbó, fehérbab, /ez volt itthon/ tahinivel megszórva,fűszerek, és köles.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 3. 22:27


J.S.Bach Toccata and Fugue egy 7 eves kisfiu eloadasaban

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég