Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 30. 20:02

Köszönöm Rita sok sok infót, ától szettig minden elolvasva! és mindennel egyetértek! Mi is fokozatosan csökkentjük a húsféleséget, szalámit már rég vettünk, Barátnőm hoz néha halas dolgokat. :D
A cukkinit még nem csináltam meg, mert annyira sok lett a leves, hogy alig bírtuk elpusztítani, egy adagnyi így is ment .......!

Holnap viszont gombapörkölt tésztával. Ma ebédre túrós tészta, viszont vacsorára uborka, lilahagyma, kukorica, saláta joghurtos öntettel, amit én izesítettem.

Egy ilyen régi háznak én is sokkal jobban örülnék! százszorta biztonságosabb! De majd ha odakerül a sor, kérdezzék meg hogy hol van rejtett kút. Az egy olyan szabadszemmel nem látható nyílás, amibe egy kutya, vagy gyerek simán bele tud esni, s ha mázlija van talppal előre, mert megfordulni nem tud benne s .............................
Ezt abból az életrajzi könyvből tudom, amit régen olvastam.. csak kötéllel leeresztették a vödröt, de nem olyan mint nálunk a pusztán vagy a régi tanyasi házaknál, hanem mintha egy szűk vízakna lenne, s a vicc, hogy 9o %-ban nincs letakarva!

Na Samu jött értem, megyünk aludni, gyógyszer, mese és alvás! Mindenkinek szép estét és kellemes hétvégét.
A Ténébe nem meghívás alapon lehet bejutni? :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-) i-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 30. 20:09

Sziasztok.
Itt már lassan vízözön lesz, annyi eső esett.
Rita nagyon tetszett a megosztott táplálkozási tanács.Kérdezem, elvihetem-e, és feltenném a FB-ra. Van több ismerősöm is, akik biztos szívesen vennék.

Én is megpróbálom tartani, bár nem tudom, hogy a tojásról le tudnék-e "szokni". Nem mondom hogy száz százalékik be tudnám tartani, de már több mindent nem veszek meg, szalámit már évek óta nem eszem. Mostanság elhatároztam a kenyérsütést is, igaz nem sokat eszem belőle, de azért az kell nekem.
Ági, ez a kutyapecér nagyon rosszindulatú ember, tartózkodjatok tőle, örülök, hogy Ramost el tudtad tőle zárni. Képzeld már évekkel ezelőtt az ismerősöm kutyája a hegyen van, igaz legutóbb nem hallottam az ugatását. Ő bezárja a kutyát egy kerítés mögé, /mikor elhagyja az objektumot/ és nem azért, hogy valakit ne támadjon meg, hanem azért hogy a kutyát ne bántsa senki. Én is féltem a miénket.

Rita Lilyke 4, vagy 5 éves korában iskolás lesz? Lehet, hogy elírás, vagy én olvastam félre? Olyan korán indulnak ott iskolába?

Elvittem Lányok 2 db festeményemet a kiállításra, elfogadták, és tetszett. Hétfőn lesz a megnyitó. A többiekét nem láttam, mindenkié be volt csomagolva. Elkezdtem a sorozatot, nagyon keveset néztem belőle, mert elcsábított az ágy.

Paggy sikerült keretet venned a festeményekhez? /

Holnap idősek napja lesz, meg vagyok híva. Lesz valami vacsiféle is. Nem valami jó a gyomrom, nem tudom megyek-e. Majd holnap meglátjuk.
Mennem kell kutyagyógyszerezni /epilepszia/ 12 óránként kell egy fél tablettát adni. Megeszi simán. Ma új edényzetet kapott, és csak nézte, nem akart enni. Aztán mégis elcsábította a benne lévő.
Ennyi lányok. Tegnap is korán lefeküdtem, mint írja a doki Ritánál aludjunk többet, és nagyon keveset alszom.
Jó éjszakát.
Ha nem tudok aludni, akkor mégis itt leszek.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. szeptember 30. 21:30

Sziasztok Lánykák!
Csak benéztem, mert zajlanak nálunk az események, ha minden igaz Ramossal megyünk holnap Pestre a Fajtamentés bulijára.
Megyek fürdeni, aztán ágy, olvasni és irni remélem már vasárnap tudok normálisat.
Hatalmas jégeső volt nálunk, most is vizcseppes a fű a kertben.
Ramosnál életmódváltás volt, még paradicsomot is kaptam ma igy pasziroztam is.Megszámolom majd mennyi üveg van, mert kiváncsi leszek meddig elég. Úgy számoltam napi két decivel kettőnknek eddig márciusig lenne elég. Tegnap ülve elaludtam a gép előtt olyan fáradt voltam.
Legyetek jók, vigxyázzatok magatokra.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. október 1. 6:15

szép jó reggelt mindenkinek!
Indulás a piacra, aztán remélhetőleg Pestre. Gyors pár kép feltöltés. Spoilerbe a fürdőszoba átalakitása dolgozóvá :-)

Spoiler: mutasd
Kép


Kép


Kép
Kép

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 1. 7:21

Sziasztok Lányok! Egy ideje már fenn vagyok, így olvastam, hogy ne ébresszem fel a Samut. :)
De el is ment az idő, úgyhogy mehetek is reggelit csinálni, s meg a reggeli gyógyszerek.
Ildikó nálatok is rengeteg eső esett mostanában, de ami most megy keresztül az országon.... hát nem semmi.
Itt szerencsére csak apró jég volt a napokban, de tegnap is pl. a déli országrészen olyan volt mintha hirtelen tél lett volna!
Most csak csendesen esik, ugyanis csak a széléből kaptunk most reggel a viharból.
Remélem sokaknak fog tetszeni a festményed!
A rendezvényhez meg kellemes szórakozást! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Ági, nagyon jól néz ki a mini egyszemélyes fodrászatod, éppen kényelmesen elfértek az ügyféllel. A bútorzatot megcsodáltam nagyon tetszik, ahogy a székek is!
Remélem jól sikerül majd a mai napotok, s Ramosnak is tetszeni fog .
Én még nem tudom mit csinálok ma, semmihez nincs kedvem, de tennivaló sok van, úgyhogy reggeli után majd kitalálom!
Szép hétvégét mindenkinek! :x :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 1. 7:51

https://dietaktika.hu/insumed-rendszer
Tegnap megjött a tabletta, de várok keddig mire elkezdem.. :movingflower: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 1. 17:22

Kata, nem hiszem, hogy lenne a kertben rejtett kút. Ezek a lakók a 70-es évektől itt laktak, nekik is volt
3 gyerekük, van öt unokájuk, szóval biztosan felfedezték volna már, ha lenne.

Amikor legutóbb gombapörköltöt csináltál, az engem is megihletett, és most sincs másként. Hamarosan
sort kerítek én is rá. Imádom a gombát, a nőknek minden nap kéne enniük.

Kíváncsi leszek, mennyire lesz hatásos ez a tabletta.

Minden Téné csoport, amiben bent vagyok zárt és nincs meghívási lehetőség. De jelentkezni lehet, és ha
válaszolsz az általuk feltett kérdésre, bevesznek.

Spoiler: mutasd
Én ezekben vagyok benne:

Teljes értékű növényi étrend _ Whole food plant based diet
Teljes Értékű Növényi Étrend - Receptek, Mindfulness, Tudomány
Zöldségeket beszélek

Az első csoportban sok orvos, és dietetikus van, akik a Téné-re esküsznek, és felhasználják a gyógyításaik során.
A másodiknak a vezetője egy házaspár, ahol a feleség jogász-természetgyógyász-dietetikus, a férje pedig orvos,
aki szintén elvégezte az életmódorvos képzést az USA-ban. Németországban élben és dolgoznak, a férj szintén
felhasználja a Ténét a gyógyító munkája során.
A harmadik csoportot egy Skóciában élő magyar hölgy alapította, aki már ott kint végezte el a Plant Coach képzést.
A plant coachnak nincs magyar megfelelője. Úgy tudnám lefordítani, hogy növényi táplálkozási szakértő.

Az első csoportban rengeteg beteg írja le a problémáját, és kér tanácsot, de olyanok is írnak jó sokan, akik a TÉNÉ
segítségével gyógyultak meg valamilyen betegségükből. Ebben a csopiban látszik leginkább az, hogy az orvosok nagy
része nem halad a korral, a tudomány fejlődésével, és hogy legtöbbjüknek nem korszerű a tudása. Persze van sok
kivétel is. Ezeknek az orvosoknak, dietetikusoknak, táplálkozási szakértőknek, háziorvosoknak kézről-kézre adják nevét.

A második csoportban a feleség, Gergely Anna rengeteg kutatómunkát végez, és publikálja a legfrissebb tudományos
eredményeket, hétköznapi nyelven. Élvezet olvasni. A férje a szakmai lektora.

Itt van Anna és a cikkei:

https://prove.hu/author/gergely_anna/

Itt pedig a radiológus férj Dr. Makra Milán:

https://prove.hu/vegan-orvos-dr-makra-milan-interju/

A harmadik csoport vezetője Zsuzsa K. Farell akkor határozta el, hogy csoportot indít, amikor a Téné-re áttérve
kigyógyította magát a hashimotóból, és más járulékos betegségéből. Ekkor végezte el a növényi táplálkozási szakértő
képzést is. Másoknak is segíteni szeretne meggyógyulni.

Mindhárom csoportban rengeteg kaja recept is található fotóval.

Ildikó, nálunk is minden nap esik, de nem zuhog, csak csendesen eseget. Kora délután mindig abbahagyja, és néha még
a nap is kisüt.

Persze, nyugodtan vidd a tanácsokat, ahová szeretnéd. Legfeljebb vágd le róla a Doktornő nevét, nehogy megorroljon
azért, mert egy zárt csoportból kikerült a posztja. Ha nem sikerül levágni a nevét, szívesen segítek.

Spoiler: mutasd
Mindig azt mondják, hogy lassan, fokozatosan kell csinálni, ha változtatni szeretnénk az étkezésünkön vagy az életmódunkon.
Ez így is van, így kell csinálni. Ezt határoztam el én is annak idején, aztán nem bírtam türelemmel, és a lovak közé csaptam.
Szerencsére nem vettem észre, hogy nagy sokk érte volna a szervezetemet. Sőt, szinte azonnal azt éreztem, hogy tele
vagyok energiával. A megnövekedett rost fogyasztás miatt, három hétig "kislabda" volt a gyomromban (kisebb puffadás),
de nem volt kellemetlen vagy fájdalmas. Ez volt az egyetlen "kellemetlen" mellékhatás.
Ha a tojást nem tudod elhagyni, akkor egyed továbbra is. Az állati eredetű dolgok közül a tej, a sajt, a feldolgozott
húskészítények (virsli, felvágott, sonka, vagdalthúsok, májkrémek...) és a vörös húsok okozzák a legtöbb bajt. Ha már
ezeket elhagyod, és nem sütsz semmit bő olajban, már nagyon sokat tettél az egészségedért. A cukrot is érdemes lenne
csökkenteni, de szerintem azt nem eszel túl sokat.

Angliában más az iskolarendszer, mint nálunk. Az úgynevezett "nursery"-be (amit én jobb híján bölcsinek hívok) járnak
4-5 éves korukig (attól függően, hogy késik-e évet vagy nem) és utána mennek a közoktatásba, vagyis az iskolába. Majd
ha ott járunk fogok róla mesélni, én is nagyon kíváncsi vagyok rá. Míg a bölcsiért egy vagyont fizetnek a lányomék havonta
(mai árfolyamon átszámítva 477 ezer forintot), addig az iskola teljesen ingyenes. Még ceruzát és füzetet se kell venni a
szülőnek. Iskolakezdéskor nincs is a boltokban akkora iskolaszer szekció a szupermarketekben, mint nálunk. A hátizsákjukban
kaját és a tornacuccot viszik csak a gyerekek. Úgy tudom, hogy házi feladat sincs.
Lehet, hogy jó lenne mégis elmenned az idősek napjára. Csak elindulni nehéz, de ha már ott leszel, jól fogod érezni magad.
Csak annyit és azt egyél, ami jó a gyomrodnak.

A kiállításra feltétlenül menj majd el! Olyan jó lenne nekünk is a falon látni a képeidet! Biztosan lesznek még szép dolgok
másoktól is, hátha tudnál fotózni. :D

Én már gyerek koromban se voltam nagy alvó, a változókor meg még ezt a nem túl sok órát is megrövidítette. Fél ötnél tovább
nem tudok aludni, de mindig kipihenten ébredek.

Ági, remélem gondolsz ránk pár bulifotóval! :D Ramost szépen fésüljétek meg, hagy lássák, milyen fess legény lett belőle. ;)

Milyen életmódra váltottatok Ramosnál? Kíváncsivá tettél.

Ezennel ünnepélyesen "Paradicsom Nagykövetnek" nevezlek ki.

Kép

Nagyon tetszik az új fodrászműhelyed! Világos, könnyen tisztán tartható, tágas, kényelmes. Nagyon jól megoldottátok a
kád lefedését. A puha székekre emlékszem a régi fodrászatból.

Hol járnak be a vendégek? Csak azért kérdezem, hogy mennyire zavarják a ti életeteket.

Nálunk nem esett jég szerencsére.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 2. 7:50

Sziasztok Kislányok!

Október első vasárnapja van, ez azt jelenti, hogy Régiségvásár lesz a sétálóutcán. Szerencsére nem esik,
sőt, máris süt a nap, úgyhogy ott is szétnézek majd a menőkém során. Megpróbálok sutyiban pár fotót
készíteni.

Addig ideteszem ezt a pár képet.

Kép

Kép

A múltkor egy másodvirágzásban lévő almafát tettem be, de újra virágzik az orgona, a boglárkacserje, és több
más növényt is.

Kép

Kép

Írtam már nektek, hogy itt Miskolcon mindig lufialagúttal ünneplik egy új üzlet nyitását, vagy születésnapját.
Biztosan máshol is így van, de én itt találkozom vele először. Itt egy új pizzázó nyílt. Szegények lehet, hogy
nem a legjobb időszakban szánták rá magukat a nyitásra. a második fotón pedig egy pékség az első szülinapját
ünnepeli.

Kép

Kép

A piacon lévő egyik kocsma neve. Jót nevettem rajta, amikor először megláttam, de látva a törzsközönséget
már kevésbé van kedvem a nevetgélésre. Idősebb nők is vannak szép számmal a tagok között.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 2. 8:28

Sziasztok Lányok! Köszönöm Rita az infókat megint sokat segítettél. Ezért nem tudtam belépni, de majd most még egyszer elolvasom amit írtál, aztán a többi remélem majd sikerül. Mi is rengeteg gyümölcsöt megettünk ebben a két évben, meg több zöldséget, de a tejről nem tudunk lemondani. Valamennyire sikerült csökkenteni, mert ellensúlyozom teával., de teljesen nem .Viszont pl. mindig vagyis majdnem mindig van itthon görög joghurt. Most csak natur van, meg tejföl
a tegnapi Tescos bevásárlással sikerült megint 12 ezret költeni, s ebben nincs olaj liszt cukor, viszont sikerült vennem pulykacombfilét is 1 kg.
Tejet meg 3x3 litert, így most már egy kicsit nyugodtabb vagyok. Palacsintába, smarnihoz, kásához stb nálam kihagyhatatlan.

Ildikó remélem elmész az időstalálkozóra, és a festménybemutatóra, és jól fogod érzeni magad.
Ági nálad is remélem remek lesz a mai találkozó és hozol pár képet a helyszinről, remélem megengedik.

Mindenkinek szép vasárnapot, nálunk is most éppen felhős, és napos között ingázik az időjárás, mindjárt megnézem mi a helyzet, mert akkora fejfájással ébredtem hogy ..pil.
Most pillanatnyilag normális, délutánra mond esőt kisebb széllel.

Már túl is vagyunk közben a reggelin.. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Rita, közben szinte egymásra írtunk... :)) :)) :))
Tudod enni mindig kell, kérdés milyen árak lesznek milyen a minőség. Ritkán Samunak ez szokott lenni a jutalom ha elintézünk valamit. De 2500 alatt soha nem ússzuk meg mert vagy gyümölcslé vagy szénsavmentes ásványvíz mindig kell.
Szép egyébként Miskolc, bár a nászút óta nem voltam ott. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 3. 7:52


Kata,
nem kell lemondanotok a tejről, ha szeretitek, ha jól esik nektek, akkor nyugodtan igyátok. Én csak leírom,
hogy az én hitem szerint mi egészséges, és mi nem, de messzemenően elfogadom, hogy másnak más a véleménye.

Az nagyon jó, ha minél több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztotok. Csak a növényekben van rost, ami nagyon-nagyon
kell a szervezetnek. Ezzel táplálkoznak a bélbaktériumok.

Nálunk tegnap olyan idő volt, hogy napos helyen rövid ujjúban lehetett lenni. Az előbb néztem az időképet, és azt
látom, hogy a héten jó kis felmelegedés jön. Ez azt jelenti, hogy még mindig nem kell bekapcsolnom a konvektort. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 3. 7:53

Lassan fogyóban volt a datolyám, a piacon járva vettem egy dobozzal. Otthon kimagoztam, aprítóba tettem, annyi
vizet öntöttem hozzá, hogy krém állagú legyen a folyamat végén. A hűtőben is bármeddig eltartható, de én a fagyóban
szoktam tartani. Olyan magas a cukortartalma, hogy nem fagy meg, ugyanolyan krémes marad, mint aprítás után. Az
előző doboz fél kilós volt, és nagyjából egy évig kitartott a belőle készült paszta. Ez most 60 dekás volt és 1200 forintba
került.

Így dobozban, hűtés nélkül is eláll bármeddig. Olyan, mint a méz, saját magát tartósítja a magas cukortartalma miatt.
Nem aszalt, kezeletlen, puha, szájban olvadós, isteni finom. A TÉNÉ-ben ezt használjuk édesítésre, mert ott a legfontosabb
alapelv az, hogy úgy fogyasztjuk a növényeket, hogy semmi rosszat nem teszünk hozzá, és semmi jót nem veszünk el
belőle, vagyis nem dolgozzuk fel. A datolya cukortartalmát nem nyerjük ki, hanem együtt fogyasztjuk a növény húsával,
héjával, rostjaival, enzimjeivel, vitaminjaival, mikro- és makrotápanyagaival, így másképp emésztődik, mintha csak
datolyacukrot ennénk. Nem emeli meg kórosan a vércukorszintet, nem árt az egészségnek, sőt. Persze csak a normál
fogyasztás mellett igaz ez. Ha valaki túlzásokba esik, az a TÉNÉ esetében sem egészséges.

Kép

Kép

Kép

Újra csíráztattam bio barnalencsét. Ez a mennyiség kb. három evőkanálnyi lencséből lett. Alaposan megmostam, egy fél
napra beáztattam, majd újra átmostam, és máris kezdődhetett a csíráztatás. Naponta kétszer, reggel és este átöblítettem.
Négy nap után kivettem az üvegből, alaposan átmostam, majd lecsepegtetve a hűtőbe tettem. Négy nap alatt megettem.

Kép

Kép

Írtam nektek, hogy múlt vasárnap találkoztunk az USA-ban élő öcsém lányával, férjével és az egy éves kislányukkal. Az
anyai nagyszülőknél, a sógornőm szüleinél, laknak, mi is ott találkoztunk. A nagymama, Juci, nagyon szeret, és tud is
főzni. Tudta, hogy nem eszem állati eredetű dolgokat, így nekem külön főzött. Nagyon megható ez a figyelmesség.
Zöldséges bulgurt és narancsos-mézes zöldségek volt az én ebédem. Nem tudta, hogy mézet sem eszem, de megnyugtattam,
hogy jóízűen meg fogom enni amit készített, emiatt ne aggódjon. A zöldséges bulgur is nagyon fincsi volt, de ezt én
magam is szoktam készíteni, nem volt újdonság. A narancsos-mézes zöldségek csodás íze viszont ismeretlen volt számomra.
Ahogy ettem, el is határoztam, hogy el fogom készíteni, de nem mézzel, hanem datolyapasztával. Mivel a narancs héja is
belekerült az ételbe, keresnem kellett olyan üzletet, ahol kezeletlen héjú narancsot lehet kapni. Az Intersparban nem
volt szerencsém, nem tartanak ilyet. Kijőve épp elkaptam az ingyenes buszt, elmentem hát az Auchanba. Ott volt, de
négy van összecsomagolva, nekem meg csak egy kellett volna. 1350 forintot fizettem értük. Legalább szép nagyok voltak.
Mind a négynek lereszeltem a héját, és lefagyasztottam. Egynek a leve és a rostja kellett a kajához, a többit meg
megettem. Nem csak nagyok, nagyon finomak is voltak. Majd jön a recept is.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 3. 8:25

Narancsos-datolyapasztás zöldségek

Összevágtam és egy mély tálba raktam sütőtököt, brokkolit, lilahagymát, zellerszárat, kápiapaprikát, majd nyakon
öntöttem és alaposan összekevertem őket egy jó evőkanálnyi datolyapaszta, egy narancs leve, héja, egy fél evőkanálnyi
olaj, egy pici só, pici bors és kakukkfű keverékével. Sütőben kb. 220 fokon megsütöttem. Én zöldséges zabtöretet
főztem hozzá. Naggggyon fincsi volt. Legközelebb ehhez a mennyiséghez két narancs levét fogom kinyomni. Lehet,
hogy a képen nem látszik, de a narancsnak nemcsak a leve a rostjai is belekerültek a tálba. A pici olaj miatt ez az
étel nem TÉNÉ, de ennyi megengedhető.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Karfiolos-céklás krémes tészta párolt zöldségekkel és füstölt tofuval

A kuktába beletettem a párolóbetétek, öntöttem alá háromnegyed bögre vizet, és elkezdtem belepakolni a zöldségeket.
Brokkoli, a torzsája is, karfiol, cékla, hagyma, fokhagyma, krumpli. Majd magas nyomáson megpároltam őket.

Kép

Kép

Közben zöldségekkel (répa, borsó, zöldbab) együtt kifőztem 18 deka (három napi adag) teljes kiőrlésű durumtésztát.

Kép

A megpárolódott céklát, a karfiol egy részét, és a krumpli egy részét összeturmixoltam egy jó adag sörélesztőpehellyel,
pici sóval, és kesujoghurttal (növényi tej is lehet). A tofu lemaradt a legfelső a képről. Mondanom se kell, mennyire fincsi
volt.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 3. 17:02

eszméletlen finomságokat raktál ki kedves Rita, komolyan nyelem a nyálam..pedig most ebédeltünk nemrég!
Képzeljétek 1o órára volt időpontunk, és bő 11 felé hívtak be bennünket!
Megint rákérdeztek a cukorra, hogy mennyi a cukrom,bár amióta szedtem ezt a másik cukrosoknak való vitamint azóta jobban vagyok, tehát biztos hogy van ilyen gond csak irtóra lusta vagyok előszedni a dolgaimat hogy ellenőrizzem.
Ha rá tudom venni magam akkor holnap előkeresem.
na most jött meg az ápolásim, viszont nem kaptunk családi pótlékot!

Na mindegy ,majd az is befut, ha nem akkor meg megint kezdődik valaminek az utánjárása! :D :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 12:20

Sziasztok Lányok!
Igen régen találkoztunk. A betegeknek jobbulást kívánok!

Kép

Dodi nyáron.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 12:25

A nyáron elkezdtünk a mikróban kenyeret sütni.

Kép

Kép

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 12:30

Ez barnarizslisztes félbarna kenyér. A férjemnek sokkal jobban ízlik, mint a sütőben sült kenyér, mert sokkal puhább a héjja. Én jobban szeretem, ha ropog. De másnapra úgysem marad ropogós. Az íze kifejezetten finom, a régi tönkönköly kenyereimre emlékeztet.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 12:52

Azért tettem fel, mert megörültem neki, hogy sikerült a régihez hasonló és ehető kenyeret sütni gluténmentesen. Meg irigykedem Kata és Ági kenyereire. Annyira megenném én is. Mostanában naan kenyeret kisérleteztünk ki. Először ezzel a félbarna kenyér recepttel, majd kukoricalisztes recepttel próbálkoztunk. Ma a sólethez készült ez az adag. Fél óra alatt sült ki.
Kép
Kép ez a belseje.Képi love everything about you poem ilyen kis pufi, pihe puha, most olíva olajjal van kenve.

Nyáron kicseréltük a palacsintasütőt és ezzel olaj nélkül, csak a tésztájába téve egy pici olajat, nagyon finom palacsintákat, krumpli laskát és naan kenyret tudunk sütni. A régivel nem sikerült ilyen jól. Mindenféle liszttel próbálkozunk a palacsintával és a kenyerekkel. A legfinomabb a hajdinalisztes palacsinta, szerintünk.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 12:54

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 12:57

Bocsi, de az első 2 képet nem láttam, ezért ismételtem. Ez főtt krumplis kukoricalisztes. Picit füstös ízű, emiatt nagyon ízlik mindannyiunknak. Hűtőben megkeményedik, de mikrózva ismét felpuhul.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 13:03

Még látni a nyári képen, hogy nem tökéletes a bőröm, de augusztus végére nagyjából rendbejött. A cukor gyógyszerem okozta, mint kiderült. Illetve talán a steressz is hozzájárul, mert ismét néhány helyen előjött, de már nem vészes.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 13:14

Mostanában a kefírt, joghurtot, tejföli és túrót is megint magam készítem. Erről nincs kép, de 2l tejből 35dkg túróm lesz. A savót meg fel lehet használni kenyersütéshez és palacsintához is.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 13:17

Kép Dodi játszik.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 13:21

Itt talán jobban látszik. Kép3157244022
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 13:26

Kép Paprikamag a nagy kedvenc.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. október 5. 13:29

Kép itt éppen répázik. Ennyire összekeni a csőrét mindennel.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég