Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 3. 16:03

Sziasztok!

Kata, tematikusan fogom majd az új lakásba kitenni a kannákat. Mindegyik témához akarok venni képeket is. Persze azokat is
használtan. Nagyon olcsón hozzá lehet jutni másolatokhoz, nyomatokhoz. Nem az érdekel, hogy eredeti legyen, hanem hogy
nekem tetsszen, és jó kis hangulatos csoportot alkossanak az egy témába eső kannák, képek. Az egérkés házikó, az egérmama
és a kacsamama az angol mesevilág témájához tartozik. Eredetileg csak a vidéki Anglia és a középkori hangulatú angol kisváros
témák lettek volna, de az egérkés ház mindent felülírt, így lett egy harmadik is. Sajnos már most tudom, hogy lesz negyedik
és ötödik is... 8-| :-o Nem baj, imádom őket.

Mindjárt hozom az újabb fotóidat is!

Paggy, rá se ránts! Néha én is elszöszmötölöm az időt.

Kata fotói:

Micsoda színei vannak ennek a naplementének! A többi...nyamiii!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 3. 16:34

Ezt a képet, ami nem egy nagy durranás önmagában, soha nem jutott volna eszembe megvenni, de ezekhez a fali kerámiákhoz,
és a hotel, a teázó és az élelmiszerüzlet házikómhoz nagyon passzol majd. A kép egyébként egy francia városka részletét ábrázolja,
de egy angliai kisvárosban is lehetne. Jó kis hangulatos egységet fognak képezni. A fali kerámiák a lányom ajándéka.
A kép 2 font volt, ami átszámítva kb. 900 forint, a kerámiák darabja is 2 font volt. Balról jobbra: játékbolt, pub, pékség, édességbolt,
zöldséges, virágbolt. Így is állhatnak majd a polcon, de a hátuljukon van egy lyuk is, ha szögre akarnám akasztani.

Kép

Ezekkel a kannácskákkal lesznek együtt. A harmadik képen csak a bal szélső hotelt gondoljátok oda.

Kép Kép

Kép

És ezt a cukiságot nézzétek meg! Három dimenziós, domború és gyönyörű. 4 font, kb. 1800 ft. volt. Ezen egy percig se gondolkodtam.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 3. 18:48

HAHAHA Rita!Micsoda kis mesevilágot építesz!!Igazán hangulatos lesz a lakásod!!! :) :) :) :) Olvasok.
Kata:
Olvastam,amit a családodról írtál,elsírtam magam.Sajnos cipeljük magunkkal a hátizsákunkban szüleink,nagyszüleink el nem rendezett dolgait.Hiába minden,muszáj szembenézni.Erről ír Orvos-Tóth-Noémi,akit Rita "hozott ide" a fórumba.Nem tudom emlékeztek-e :
A Thébai mondakörhöz kapcsolódik: Laiosz Théba királya, szerelme Iokaszté, fiuk „dagadtlábú” Oedipus. A jóslat szerint megöli az apját és az anyjával hál. Oedipus meghallja a jóslatot, és Théba felé menekül.Hiába menekül,beteljesül a jóslat.
De mi már ,talán tudunk tenni valamicskét ellene,ha tudatosítjuk magunkban,hogy mi van a hátizsákunkban./DE ATTÓL MÉG NEHÉZ ÉS FÁJDALMAS!!! :((

Örülök,hogy a nyakad helyre jött.HURRRRÁ!!! :-bd :-bd :-bd
Rita:
Hatalmas,terebélyes a vadgesztenye fa.
A levesfőzéshez:
Rita!Te tudsz több napig is enni,nekem meg,aki szintén úgy járok mint Te,le kell fagyasztanom adagonként,mert csak frisset ehetek.Birivel és Julikával járok filmklubba.Most mindkét júniusi filmet megnézem:
Akkor se mondok fel/júni.09./és Ahol tekinteted megpihen/júni 23./
Kicsit elkalandoztam,hogy hátha tudok már nektek programokat mutatni a Múzeumok Éjszakájáról,de még nem nyitották meg a honlapot.
VISZONT!!!!Holnap megyek Birivel a Csontváry kiállításra. :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 3. 19:50

Kata és Rita!/Elfogytunk a fórumról :-?? /Nagyon kedvelem a városi fotókat.Tudom Kata nehéz Samu kezét fogva a városban igazán jó képet csinálni,de mindig érdekes,ha sikerül valamit lekapnod.Egy kis részlet,egy szobor valamelyik benyilóban,egy erkély.Kata!Milyenek a kirakatok Győrben?Van elegáns üzlet a környéketeken?Olyan gazdag hölgyeknek való öltözet?"SZALONOK"?Nem tudom Kata emlékszel-e,amikor Pesten jártál ANNO ,a Váci utcában volt a ROTCHILD Klara Szalon?
https://welovebudapest.com/cikk/2023/2/ ... hild-klara
Ez már rég volt.A mostani menő cuccokat az üzletközpontokban ,a külföldi cégek boltjaiban, találod.Elvétve láthatsz kirakatokat a normál utcán.Pld.a Kossuth Lajos utcában,ahogy az Erzsébet hídról lejövünk van:
Kép
Állítólag Miskolcon és azt hiszem Győrben is van üzletük.
http://www.marthamay.hu/index.php?m=19263
Részlet:
A martha may® collection elsősorban a 30-70 év közötti nőket célozza meg a klasszikus és tradicionális divat értékrendjét hangsúlyozva. A termékskála kifejezetten az elegancia jegyében fogant, különleges, finom kelmékből készül a legigényesebb kivitelben. Ruháink tapasztalt, kreatív szakemberek összehangolt munkáját dicsérik és a gyártás is Magyarországon történik.Különleges alkalmakra - esküvő, ballagás, családi- és ünnepi összejövetelekre ajánljuk .....
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 3. 20:15

Kata:
Szépek a naplementés fotók!!A sütemény pedig micsoda,Rizskoch?
Rita!Írtam már,hogy HŰHA ,MILYEN MESEVILÁGOT ÉPÍTESZ!!Nekem a középkori angliai téma lesz a kedvencem!!Aranyos minden,jó hangulatú.Amíg itthon vagy,addig is a közeledben lesz Anglia.Igen kreatívan kitaláltad!!!Köszi,hogy megmutatod!!! :) :) :) :) :flower1: :flower1: :-bd :-bd
Lányok!Megyek Csokival sétálni.
Ma turkáltam Lillának egy "csajos" könyvet.450 ft volt.
De előbb megírom,hogy a Szent Johanna gimit olvassa.
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_Szent_Johanna_gimi
A ma turkált könyv:
Kép
Kép
És végül az idei utolsó előtti néhány fréziám.Homályos a kép!!
Kép
Sziasztok!!!Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. június 4. 7:09

Szép reggelt lányok és Elthan! Samut visszaküldtem aludni, mert hajnalok hajnalán felkelt, s még a legkorábbi gyógyszerbevétel is majd csak egy óra múlva lesz.
De közben hogy olvastam el is repült az idő!

Köszönöm a kitett képeket! Rita, nem tudom írtam e, most nem keresem vissza, de nekem a nyúlcsalád és a vadliba a kedvencem. Amúgy az alkotó tudja még a kártékony állatot is rendkívűl pozitívan és aranyosan megjeleníteni .

Amúgy éppen a te egyik sorozatodnál ismertem meg Nyúl Pétert és társait, tényleg voltatok olyan múzeumba Angliában?

Roppant bájosak lesznek a kannák és a többiek, és a háromdimenzióson meglepődtem, milyen aranyos, kisugárzása tud lenni.

Rájöttem, hogy a túrós dolgokat sokkal többféle izesitéssel lehet csinálni, de most a kevert változatok a kedvencek, mert nem sokkal több idő mint a túrós tészta, és mégis gazdaságosabb.. Lehet ma is csinálok valami egyszerűt, talán kivételesen kakaósat, mert azt is régen csináltam.
Bár azt a sajttortát is meg kellene már próbálni...
Halogatom..

A fréziák most is nagyon szépek, hozzáképzelem mindig az illatokat.
Jártam arra Paggy, bár nemigen emlékszem olyanra, hogy bementem volna vásárolni, de mindig a szép dolgokat akkor is meg tudom csodálni, mert egyszerűen csak jólesik a szemnek.
Amúgy itt még a Lachman az ami nagyon győri..
https://www.lachmann.hu/
Nem csak az Árkádban van, hanem a belvárosban is!
Most mennem kell, mert reggeli, gyógyszer stb... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 9:03

Lanyok!Itt allok a villamosmegalloban.Megyek a Csontvary kiallitasra. \:D/
Megjott a villamos!Sziasztok , delutan talalkozunk!!!! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 4. 14:23

Sziasztok!

Na, ma én "izéltem" el az időt. Reggel nyolckor elindultam a menőkémre - régiségvásár is volt - és egy órakor
értem haza. Beugrottam a nászasszonyomhoz egy pillanatra, aztán sokkal több lett belőle.

Most fordítani fogok, de holnap jövök.

Kata, holnap hozok olyan teáskannákat is, amelyeket nem vettem meg.

Paggy, jó szórakozást a kiállításhoz. Várom a szép képeket!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 14:46

Lanyok!Kepzeljetek ,csak most megyek hazafele.Csak estefele novok.Nagyon nagyon sok mindent hozok.Birivel egy igen tartalmas napot toltottunk el.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 17:44

Hát megjöttem.Túl vagyunk a sétán Csokival.Azt gondolom, kevés szöveggel ellátott,hosszú kiállításbemutatást tartok.Akit érdekel ,nézze meg,beteszem a látott!! és nem az ott kiállított képek jegyzékét is!.Szerintem egy kép akkor jó,ha hatással van rám,ezért a képeknél nem "szövegelek".Remélem néhányatoknak örömet okozok vele,hogy megosztom a képélményeimet.
Most hosszantartó képfeltöltés következik+ pár mondat,ahová muszáj. :)
Indulás tőlünk villamossal-át a Szabadság hídon,tovább a Kálvin téren,a Nemzeti Múzeum előtt megy el a villamos,érinti az Astoriát- végállomás-DEÁK tér,ahonnak az M1-es "METRÓVAL" ,azaz ,a KISFÖLDALATTIVAL utazom a Hősök teréig.Felhívom a figyelmeteket,akik még nem utaztak FÖLDALATTIN,hogy nagyon szépek az állomásai.A Kisföldalatti a Vörösmarty térről megy a Mexikói út felé.Most én az Andrássy út alatt metróztam.Ezeket a képeket fogjátok látni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 17:53

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 17:58

Kép
Kálvin tér
Kép
Nemzeti Múzeum

Kép
Astoria
Kép
Villamos végállomás Deák tér
Kép
Deák téri aluljáró,3 metró keresztezi itt egymáűst.Életlen képek!!!
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 18:10

Mi az M1-el megyünk,azaz a FÖLDALATTIVAL.Itt nem kell mozgólépcsőn menni.
Kép
A Mexikói út felé megyünk a Hősök teréig.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 18:17

Néhány állomás képe jön /a földalattiból kinézve/.Kedves Lányok!Nem válogatom át a képeket,ahogy lekattintottam,úgy rakom fel,mert így hiteles és valódi.
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 18:22

Hősök tere-KISZÁLLÁS!!!Fel a lépcsőn!!!
Kép
Kép
Kép
Oda megyek-a Szépművészeti Múzeumba.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 18:26

No de,no de mit látok?????

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. június 4. 18:29

Jövök majd újra olvasni, ma nekem is össze vissza ment a napom, mondjuk azért csináltam a dolgomat is, de alapjában olyan heverdel stb nap volt, lévén tegnapról maradt még tökfőzelék, így nem strapáltam magam. Igaz , tizóraira palacsintát sütöttem, s végre sikerült 12 darabot csinálnom a nem tudom hány helyett... :))

szép estét majd mindenkinek a vacsorán már túl vagyunk, de még egy vagy másfél mire ágyba kerülünk... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 18:34

Aranyos Biri már vár.Ő vette meg online a jegyeket,mert azt gondoltam, sokan lesznek.DE NEM VOLTAK.Vasárnap reggel van.Szombaton még hosszú ,kígyozó sorok álltak a múzeum előtt,most nem.
Kép
Bemegyünk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 18:38

Át az előcsarnokon,ahová a végén még visszatérünk.IZGI LESZ!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/
Kép
Kép
A folyosó végén balra.Jegykezelés után HURRRRRRÁÁÁ!!!!
Kép
Kép
Lányok a CÉLNÁL VAGYUNK,MOST 5 PERC!!! HATÁSVADÁSZ SZÜNET JÖN/pisilés,gyógytea főzés/jövök vissza rögtön!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 18:51

Már itt is vagyok.Gyerünk be!!
Kép
Kép
Kép
Kép
https://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl ... C3%A9p.jpg
Kép
Kép
Ablaknál ülő nő
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 19:12

Kép
Jobbra, Castellamare di Stabia.
Balra,Halászat Castellamareban.
Kép
Kép
Ennek a címét nem tudom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 19:25

Kép
Kép
Kép
Római híd Mostarban
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 19:30

Kép
Kép

Tavasz Mostarban
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 19:33

Kép
Kép
Kép
Sétakocsikázás Újholdnál Athénban
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 4. 19:39

Kép
Kép
Balra az első:Selmecbánya látképe
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég