Van képem hozzá

Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. december 7. 23:07

Tudom, megindult a karácsony előtti nagyüzem, de hátha érdekel valakit egy ilyen régi dolog, 1974-ben készült a felvétel.
Véletlenül akadtam rá.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 8. 7:05

Ildikó, én se értem, hogy miért jelentkezik valaki, aki az elsőnél magasabb emeleten lakik. A pontos cím
ismeretében is nehéz volt meglátnom a tükröződő ablakokon a "díszeket" és a számot. Jó messzire el kellett
mennem a háztól és úgy nézegetni, hogy lássak egyáltalán valamit (spoileres képek)

A felsőn a hármast, az alsón az ötös számot kerestem, de tudtam, hogy a felsőn a negyediken, az alsón a
másodikon kell keresnem. Ma, a 7. ablaknál már nem lesz pontos címem, de nem baj, megpróbálkozom, ha
nem sikerül, tényleg abbahagyom. Most nézem, még nincs kint a segítség a 7.-hez.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép


Utólagos engedelmeddel, betettem a korábbi, javítatlan képedet a javított alá, hogy lássuk a különbséget.
Magában nem érzékeltem a "hibát", de így, már látom. Igazad volt! A felsőn nem csak a gömbölydedség tűnt el,
hanem érzékletesebb lett a falak kopottsága, régisége is. Nagyon örülök, hogy kinyitottad a szemünket.
Még egyszer mondom, nagyon tetszik ez a festmény.

Nagyon jó kis szivacsok ezek! Sok mindenre jók. Én is fogok venni.

Ági, jókat vihogtam a videódon. Elképzeltem, mi lenne, ha a fodrászatba is bemehetne Ramos. Ott aztán
napestig ugathatná az ollót a kezedben. :))

A mi Dundink nagyobb szerszámokra volt érzékeny. Ilyen volt a porszívó, a fűnyíró, kerti kapa, és a slaggal
való locsolás is. Végig ugatta-méltatlankodta a foyamatot. A porszívóval az volt a játék, hogy én tologatom,
ő meg ugatva támadja. =))

A mák sokaknál kisebb nagyobb hascsikarást okoz. Az apró magvak nagyon jól kipucolják a beleket, talán emiatt
van ez a kellemetlen érzet.

Kata, ne bosszankodj a szomszéd feledékenysége miatt! Inkább örülj neki, hogy ilyen esetekben is el tudod
látni magatokat friss pékáruval. Várom a fotókat! Ízlett Samukának?

Dorina, köszi a videót! Pár napja nekem is rendszeresen feldobja a yt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 8. 9:06

Paggy mondta a múltkor, a Szeretetdoboz, és a Szeretet Sütigyár kapcsán,
hogy milyen jó, hogy Miskolcon ennyire gondolnak a szegényekre. Akkor is tudtam volna reagálni
erre a mondatra, de megvártam amíg megcsinálom a lenti fotókat. Így hatásosabb, látványosabb,
amit írni fogok. Kicsit túltoltam a válaszomat, ne ijesszen meg benneteket! Csak olvassátok el, nem kell
reagálni rá. Még nekem, aki benne élek, is nagyon nehéz beszélni róla.

Spoiler: mutasd
Már márciusban, ideköltözésemkor sokkolt a rengeteg zálogház látványa. A Búza tér környékén
10-20-30 méterenként találni egyet. És nyilván megélnek, mert egy sincs zárva, és embereket is szoktam
látni bennük. Ha akarom, ha nem, ez arra utal, hogy mérhetetlenül nagy a szegénység Borsodban. Ezt
eddig is tudtuk, mindenki tudja az országban, de ez még engem, aki itt élek 59 éve, is elborzaszt.
Sírhatnékom van, ha erre gondolok.Ez a nagy város, amely valamikor az ország második legnagyobbja
volt, és a valamikori bányáknak és az azokra rátelepült iparnak köszönhetően jómódban élő emberekkel
volt tele, teljesen magára hagyva, gyorsan lerongyolódott a rendszerváltás után.

Nem mondom, hogy mindenki szegény, mert ez nem igaz. Rengeteg vegyes vállalat, multi cég van
a városban, ami nagyon is versenyképes fizetést biztosít a munkatársainak. Látom a tanult menyem, és
a tanult fiam kapcsán. De ők tanultak, mert olyan családból jönnek, ahol ez alapkövetelmény volt, és a
szülők is tanultak voltak, ami követendő példát jelentett. De a bezárt bányák, gyárak segéd és betanított
munkásai, akik jól kerestek ugyan, de szakképzetlenek voltak, és nem találtak munkát miután megszűnt a
munkahelyük, mind ellumpenesedtek. Segélyből tengődtek, naphosszat henyéltek, és úgy nőttek fel a
gyerekeik, hogy nem látták a szüleiket dolgozni. Mindenki sejthette, hogy ebből semmi jó nem fog származni,
mégse tett senki, semmit. Itt persze a mindenkori kormányokra gondolok.

Most ennek isszuk a levét. Itt a rengeteg multi cég és vegyes vállalat, amely jól képzett szakemberekből
ugyan nem szenved hiányt, de nincsenek jó szakmunkások, és a futószalag mellé is alig tudnak megfelelő
embert állítani. Silány minőségű, dolgozni nem akaró, erkölcsi és más emberi értékekkel alig rendelkező
lumpen elemekkel nem lehet termelni. Nagyon komoly munkaerő hiány alakult ki a megyében emiatt.

Ebből is látszik, hogy az még nem minden, hogy idetelepítettek nagy cégeket, az csak egy dolog. Nagyon
nehéz felszámolni a több évtizedes lemaradást, ami az iskoláztatásban, az életkörülményekben kialakult.
Az évek múlásával egyre nőtt az emberekben az igénytelenség, a nemtörődömség és a beletörődés a sorsuk
alakulásába. Évtizedekig csak a segélyezés volt a kormányok válasza a munkanélküliségre. Az embereknek
nem kellett mást tenniük, mint a postára járni a segélyért. Szép lassan ingyen kaptak mindent. A gyerekeknek
nem kellett fizetni a tankönyvért (ma már senkinek se kell, de ez csak pár éve van így), a napközis ellátásért,
minden iskolai szünetben járhatnak az iskola konyhájára ingyen ebédért. Pályáztunk a gyerekeknek kirándulásokra,
nyári táborokra... stb. Ez idővel oda is vezetett, hogy reklamáltak, ha valamiért fizetni kellett, például a
ballagási tarisznyákért. Kis dolog, de én ezeket láttam az iskolában. Mert mindent láttam. Egy településen
minden családot megismer az ember azalatt a 39 év alatt, amíg ott dolgozik. 1982-től voltam szemtanúja
egy valamikor virágzó bányászfalu lepusztulásának.

Természetesen nem minden munka nélkül maradt emberből lett lumpen, sokan voltak, akik kezükbe vették
a sorsuk irányítását. Újra iskolapadba ültek, új képesítéseket szereztek, vagy a családjuktól messze ugyan,
de új munkahelyet kerestek maguknak, vagy a saját lábukra álltak és kisebb vállalkozásokba kezdtek. De
az akkor is igaz, hogy a rendszerváltás után a bezárt bányák és a bezárt gyárak után munka nélkül maradt
embertömeggel senki nem kezdett semmit.


Spoiler: mutasd
Na, mutatom a fotókat. Ha otthonról elindulok a városközpont felé, akkor egy kis séta után, a Búza tér az
első, amibe belebotlok. Itt van a piac és a legnagyobb buszpályaudvar is. Ahogy elérek a Búza térre, máris
meglátom az első zálogházat. (A fotók titokban készültek.) A nagy zöld épület egy kertészeti áruház,
utána van a piac, a háta mögött a piac nagy parkolója, előtte meg a pályaudvar.

Kép

Nem megyek be a piacra, hanem kikerülve egy kis utcán megyek el az aluljáróig. Kb. 150 métert tettem meg
az első zh óta, és már itt a második. Vele szemben, az út másik oldalán a piaccsarnok oldala látható, átmegyek
arra az oldalra, és befordulok jobbra.

Kép

Kép

Befordultam, és alig tettem öt lépést, máris ott egy újabb zh a pénzváltó mellett. Még mindig a Búza téren vagyok
és már ez a harmadik zh, amivel találkoztam.
A képen látható barna téglafal - ami szintén a vásárcsarnok fala - után lesz az aluljáró, csak egy úton kell átmennem.

Kép

A fentebb említett fal után átmegyek az úton, amin a buszok szoktak kijönni a pályaudvarról. Ha jobbra nézek, a
háttérben, az egyik busz felett látható világos tetejű épület a kertészeti áruház, ami előtt volt az első zh. Ebből
jól érzékelhető, hogy egy kb. 150 méter átmérőjű körben már hármat is találtam.

Kép

Na, lemegyek az aluljáróba. Ha nem látnám, nem hinném el! Öt méteren belül kettő is található (a nyitott ajtajúak).
És még mindig a Búza téren vagyok!

Kép

Kép

Feljövök az aluljáróból, és elindulok balra. Biz' isten nem tettem többet 15 lépésnél, amikor újabb zh-ba botlottam.
A bácsi épp ott megy el előtte. De... és most kapaszkodjatok meg! A távolabbi szürke kabátos nő mellett is van egy,
és az utca végén látható piros lámpánál is egy!!!! Ezen a nagyon rövid utcaszakaszon három is van! Szóval máris
nyolcnál tartunk, és még itt van a hátam mögött a Búza tér. Mutatom mind a hármat.

Kép

Kép

Kép

Az utolsó zh-nál befordulok jobbra, és máris a Főutcán vagyok, ahol a villamos is járni szokott. Már szerintem ti
is sejtitek, hogy pár lépés után.... igen, újabb zh. A barna kirakatos, amely felett a futó reklámok vannak.

Kép

Na és vele majdnem szemben az út másik oldalán? Hát persze, hogy egy zh! Eddig 10-nél tartunk, és kb. 200-méterre
vagyok a Búza tértől. A babakocsi mellett van a kirakata. A kép bal oldalán a sok ablak alatt látható sötét átjárónál
újabb meglepetés vár.

Kép

Az a sötét átjáró valójában egy útkereszteződés. Át akartam menni a zebrán, hogy egyenesen folytassam az
utamat a Főutcán, amikor megláttam, hogy a zebra másik oldalán a földön egy kék tábla, a ház falán meg egy
fekete tábla sárga nyíllal tudatja, hogy a közelben újabb zálogházak vannak. Nem mentem át az úton, hogy
messzebbről fotózhassam le őket. Az egyiket, amit a sárga nyilas hirdetett, azonnal megtaláltam, (pár méterre
volt a táblától, a kék parkoló táblával egy vonalban van), a másikat nem kerestem meg, de az is ott van valahol.

Kép

Kép

Már indultam volna vissza a zebrához, amikor magam előtt is megpillantottam egyet. Pont szemben van a sárga
nyilassal. Ez a 12., amit lefotózok. Az outlet és a fogtechnika között van a kirakata. És még mindig csak 300-350
méterre vagyok a Búza tértől!!

Kép

Visszamentem, és folytattam az utam a Főutcán. Ott már "csak" kettőt találtam kapualjakban. A Városház térig
mentem, ott volt az utolsó.

Igazából ez az írás nem válasz Paggy hsz.-ra, csak jó alkalmat teremtett arra, hogy végre nekiálljak, és elkészítsem
a fenti fotókat, amit március óta tervezek. Nem hiszem, hogy van még egy olyan nagy város Mo.-on, ahol ezeket
a fotókat meg lehetett volna csinálni. Talán Nyíregyházán... Nem tudom, régen jártam ott, de a Nyírségben is
hasonló a szegénység, mint Borsodban.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 8. 9:18

Megjött a 7. ablakhoz a segítség. Szerencsére kirakatot kell keresni, ez könnyen fog menni.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 8. 10:06

Megfordítom a sorrendet, most gyorsan hozom a képeket!
És persze Sziasztok Lányok! :)) :x

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 8. 10:39

Sziasztok Lányok ismét!
Ági olyan jót derültem Ramoson mind a mágnes mind a kertészkedés kapcsán :)) :)) :)) :)) igaza van Ritának, micsoda hangzavar lenne a fodrászatban :)) :)) :)) :)) :))
gyönyörűség a kiflid! Én megpróbálom most majd a teljeskiőrlésüvel is..nehogy tönkremenjen a liszt!

JANUÁRTÓL NEM LEHET MAJD NETEN RENDELNI GYÓGYSZERT!

a FACERÓL MEG ANNYI, HOGY A NÉVVÁLTOZÁS MIATT LESZ ÁLLÍTÓLAG MINDENKI ADATA MENTETT DOLGA TÖRÖLVE, DE REMÉLEM CSAK RÉMHÍR. mETA LESZ AZ ÚJ NEVE.

Na a capslopsot én is lenyomva hagytam..
Ildikó, újfent meg kell állapítanom hogy nagyon szép lett kép! Rá nem jöttem volna a problémára, ha agyonvágnak se!

Köszönöm a szivacsképet gyorsan le is fényképezem majd hogy mindig meglegyen.
Paggy, azért lassacskán teljesen összeszokik a csapat, majd Csoki megtanulja, hogy amit az egyiknél lehet, a másiknál nem :)) , Aztán a nyulasozás remélem nem fordul át nyúlpörköltbe..

Ma sikerült feliratnom Samunak a gyógyszereket, de a korházban - on keresztül, mert nem elérhető a doki.
A lényeg, hogy meglegyen a gyógyszer, délután 3 órától már kiváltható!

Úgyhogy addigra összeszedjük magunkat hogy legalább az meglegyen na meg a bevásárlás!
Igaz csak pékárut akarok majd venni, mert most nem akarok foglalkozni vele. Ropi meg ilyenekben gondolkodom kivételesen, ha az oltás után nem lennénk majd jól de ne legyen igazam.

A korházban megkérdeztem a dr. nőt, és azt mondta, hogy mindenképpen oltassuk be magunkat! Pfizerrel.!!
Nekik mindhárom oltás az volt!
Sikerült a legalább két hónapra feliratni...majd most felhívom valamelyik patikát, hogy kaphatók e és hogy megjött e a fehőben a recept!

Na most ennyi fért bele..
Ritának!
Spoiler: mutasd
azért én megnézném, hogy mennyi az orgazdaság része a zálognak..mert a nincsből nem lehet zálogot csinálni, és itt nem is az egyszrű tisztességes emberekről van szó. Sajnos apu mellett is néha muszáj volt betenni a gyűrüket és a láncokat mert különben nem lett volna miből enni és gyógyszert kiváltani. Volt hogy nem egyszer hosszabbítani kellett, mert nem tudtuk kiváltani. De a kurvájára mindig volt pénz persze
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 8. 11:04

Sziasztok Lányok!
Csak bejelentkezek, tegnap ügyeleten voltam, a sztory később, ma doki. Azt hiszem könyvet fogok kiadni az orvoshozjárásomról. Mindenre igyekezni fogok reagálni, csak érjek haza és kicsit erősödjek.
Annyit a tegnap éjszakáról, hogy derüljetek: Az ügyeletes orvos azt modnta, hogy az ne mondjam neki, hogy a Tenaxum az vérnyomáscsökkentő, az fülgyógyszer. Na itt volt, hogy majdnem kifordultam az ajtón....
Legyen mindenki jó, majd jövök.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 8. 12:03

JUJ Ági...jobbulást :)) :)) :)) Lassan már doktori minősítésért folyamodunk! :)) :)) :)) :x
Megnéztem és tényleg vérnyomáscsökkentő :)) :)) :))
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. december 8. 18:08

Kedves Lányok, valahol elkeveredett a levél,amit írtam, még egyszer nincs kedvem leírni.
Képeket hoztam, azokat felteszem, még egyszer, ha most is megengedi a nagyságos fórum. Így kisbetűvel mint nemecser ernő :((
Képek: a kar városból:
a tulipános kút gyertyái, nekem nagyon tetszett.
Képimage to url

Kép
Kép

Kép
Képphoto upload sites
Kép

Kép
Képpicture hosting

Kép

Na nézzük, mit baltikáztam el. A levélke pár soros volt, Ági orvosjárásával kapcsolatos, köszönet a receptér . A festményről, kis effektpasztát alkalmaztam attól lett ilyen omladozó a ház eleje. Kata én imélben szoktam gyógyszert rendelni, erről írsz? Ezt nem lehet jövőre? Rita hajrá, azért is csináld meg már, ha elkezdted. Megnéztem a boltokat, ennyi arany lenne a városban? Érdekes.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 8. 18:44

Kata, mennyi bimbó van a kaktuszodon! Karácsonyra teljesen virágba fog borulni.

Lehet, hogy túlkelt egy kicsit a kelt tésztád, de a végeredmény nyálcsorgató lett. Ez kalács tészta volt?
Mit tettél a zsömlék közepébe?

Holnap kapjátok az oltást? Akkor tényleg jó, ha van otthon kész étel.

Igazad van, nem rendesen mennek a zálogházak körül a dolgok. Ez az uzsora legalizált formája. Szerintem
senki nem néz a körmükre úgy isten igazából. Minden városban vannak zh-k, sokaknak ha gyors segély kell
hozzájuk fordulnak, de nincs ennyire szükség, mint amennyi ebben a városban van. Úgy gondolom, hogy
annak a rengeteg ékszernek a nagy része még a régi szép időkből való, amikor még jómódban éltek a miskolciak.
Aztán az elszegényedéssel, a zacikba vándoroltak az ékszerek. Egy darabig kiváltogatták, aztán ha nem tudták
ott hagyták. Potom pénzért jutottak hozzájuk az uzsorások.

Ildikó, de cukik azok a pöttyös dolgok! Vajtartót, szalvétatartót még nem is láttam agyagból.

Hű, nálatok jóval hidegebb lehetett a fotók készültekor, mint nálunk. Itt még nem volt ekkora dér.

Ági, pihenj, gyűjts erőt és gyógyulj meg minél hamarabb!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 8. 18:49

Ilyen semmitmondó, az adventhez és a játékhoz nem illő ablakot még nem láttatok!
Minimális erőfeszítést se tettek, hogy szebbé tegyék. Egy égősorból kialakított 7-es
árválkodott csak az üvegen.

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 8. 21:44

Sziasztok Lányok!Szép estét!Már reggel beleolvastam a hozzászólásokba és régi módon kifejezve:ÖRÜL A SZÍVEM,mert annyi minden "JÓSÁG" található itt.
Mielőtt az éjszakába nyúlóan végigolvasnám,csak gyorsan ILDIKÓ KÉPE ÉS ROPPANTSZÉP FOTÓI,DORINA nagyon-nagyon jó,hogy Lomb Katóról betetted ezt a videót-A beszélgetést én akkor láttam,szerintem Ti is,tekintve,hogy akkoriban sokan néztünk TV-t.Kata mindenféle érdekes kalandja valamint a finomságok,Ágika teljes betegségarzenálja :littlehearth: :flower1: :) ,Rita izgalmas ablakvadászata és az elemzése,amit reggel el is olvastam a konyhaasztalnál ülve,reagáltam 2x , mindkétszer elszállt.Szóval Lányok,klasszak vagytok.
Most mindjárt elolvasom újra.
ELŐTTE:
Csoki tünde kutya,egy hangja nincs a lakásban,Kobakkal barátkoznak,a többieket még kergeti,mert futnak előtte.Úgy futnak,mint ahogy én "lobogok a szélben",amikor ő egy madarat meglát.Az utcán menés=jobbra -balra csalinkázás/MÉG!!!/mindenkire ráugrálni akarás ,nyalakodás ügyében vagy a fekete kabátosak megugatása,mindent felszedés,szájba vevés,botcipelés keresztben a járdán,kapun bebámulás-kíváncsiskodás,a fűben lehasalás 4 láb széjjel,majd felugrás és rohanás.......Mindent eszik.1 nagy etetés és egy kis nasi/srépa,alma,2 falat bundáskenyér-minden kéne ,amit mi eszünk-persze nem kap /hoztam neki 1 hatalmas gömbölyű marhacsontot-leforráztam-azt cipeli mindenhova magával-egyébként mást nem rág.1 hónapig csak pórázon vezethetem,mely póráznak 2 végén 1-1 kapcsoló-egyik a nyakörvbe,másik a hámba csatlakozik.A következő fázis a hosszú pórázzal fogva a behívás tanulása.Van egy MENTOROM.Egy kedves 27 éves kutyakiképző,civilben gyógypedagógus,aki a menhely társadalmi munkában alkalmaz.Hetente 1 x felhív és majd ki is jön,hogy megnézze a kutyát.A párommal csak este sétálunk együtt.Ja ,képzeljétek,a legforgalmasabb úton biciklizett elesett vele.2 ember segítette fel.Megütötte kicsit a bordáit.Tehát megígértettem vele,hogy soha többé nem biciklizik a forgalmas úton.Lányok!Önmagához képest rettenetesen sovány. A 120kg-os ember most alig 70 kg.Tiszta kis öregember lett pár év alatt/én meg öregasszony!!-NEM TUDOM TI HA REGGEL BENÉZTEK A TÜKÖRBE MIT GONDOLTOK,de én MEG VAGYOK DÖBBENVE- nagyorrú banya néz vissza rám-Most mit csináljak? :(( /--Igen a párom is,mint anyukám////-őszintén mindenkivel toleráns igyekszem lenni,de anyu,aki egész életében nagyon erős egyéniség volt,mikor kis öregasszony lett ///,kezdetben nagyon idegesített.Nem hittem el,hogy nem csak rátesz egy lapáttal.Ilyen kis bugyuta lett..De persze hosszútávon nem idegesít, inkább szeretetre méltó . Az a megdöbbentő,úgy érzem megijedt, ODA A NIMBUSZA,fent akarja tartani a nimbuszát.Biztosan mindenki így van vele,csak "más szemében a szálkát"jobban észrevesszük.Most teszek be képet a kutyáról és olvasok, közben leviszem 10 percre pisilni a kutyát.
Bocsánat Ági,ha pittyegni fog ,amikor kommentelek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 8. 21:52

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 8. 22:17

sziasztok Lányok egy gyors beköszönés, aztán usgyi lefeküdni.
Nagyon jól alakulnak Csókossal a dolgok, biztos nagy segítség lesz a kutyatanár!
Aranyos pofija van. :-bd :flower1:
Ildikó képei csodásak, még sosem láttam ennyiféle gombát így a természetben. Csodaszép a havas deres táj is!
Nagyon tetszett a tulipános szökőkútnál kitett gyertyák, nagyon izlésesek, és elérte a célját! :littlehearth:
Kicsit túlkelt a tészta, eredetileg zsemle lett volna a lelkem, de ilyenre sikeredett, mert nem bíztam benne ha jobban elaprítom lesz e mit beleharapni.
Majd újra megcsinálom. Két évig nem virágzott egyébként a kaktuszom, úgyhogy ideje volt "megemberelnie magát!
Ági, Úgy olvastam, hogy a gyógyszereket nem lehet majd onlinen rendelni, csak a gyógyszertárak foglalkozhatnak vele.
Szerintem ez most hamvába fult ötlet, de majd korrigálják. Hát hogy fognak a gyógyszertári asszisztensek még fuvarozni is?!?
De majd ez is kialakul. Csak néha mintha kicsit kapkodásból lett volna az egész ötlet.
Na mentem, aztán majd jövök! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy, jut eszembe, hogy lehet venni arcmaszkot ami hidratál...azt kellene heti egy alkalommal használni! :x :flower1: :littlehearth:
amit magamnak is írok. :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 8. 23:06

Megjöttem.
Kata köszönöm a 2 jó ötletet.Veszek arcmaszkot,mert már tényleg szörnyen nézek ki, a szgép billentyűzetnél is segítettél. :-bd :flower1:
sajnálom,hogy nem hozott Nektek semmit a MIKULÁS.Nem baj majd jövőre!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: Tényleg nem vette ki a szájsebész a fogcsonkokat?Azoktól rengeteg betegség származhat!!!Megértelek , osztozom a félelmeden és a mérgeden az elektronikus ügyintézésben.Már kikopunk ebből az új világból.Sokszor úgy vagyok ,mint Rita,nem értem mit kell írni a rublikába.Tényleg egy kicsit túlkelt e zsemle,de biztosan finom volt-ez a lényeg!!!Szépek,élők a kaktuszaid.Csak nehogy túllocsold !!!!!!! [-x VALAMINT ÁT KELL ŐKET ÜLTETNI RENDES FÖLDBE,MERT KÓKUSZROSTBAN VANNAK,amiben nincs táp!!!!
Ildikó!nekem is mindkét kép tetszik.Szinte érezni a nap sugarát,látni az árnyékokat.Szépek nagyon!!!!!!a fagombák.Ehetők????Egyre jobban fotózol-élvezem a természetfotóidat. :flower1:
Ágika!Kata már leírta a nyaki érlüktetésről,ami gondol-én is ugyanezt.A változón kor,az minden szempontból változtatv rajtunk.Megkéne nyugodni/nekem is/Már nem lehet annyit és ugyanúgy tevékenykedni.Nem vagy picit maximalista ???.1000 tojásból tésztát gyúrsz,lekvárok-paradicsomok befőzése,udvar,kutya férj,felnőtt fiú+barátnő sütögetés,piac,gyógynövényezés,munka.ÉS KÍNAI FESTÉSZET \:D/ ....Megnéztem Ramos videóját,ARANYOS!!!!!!!!Lássuk majd,hogy mit festesz!! :)
Rita.Örülök-örülök az ablakvadászatodnak-IZGALMAS,NEM?????Miféle buta dolog,hogy emeleti ablakot is kell nézni.Hát ki sincs díszítve,fel se lát az ember!Azonkívül ,ilyen igénytelen valaki /6-os ablak/Nem szólják meg a többiek?
Rita!Rengeteget írtam délelőtt a miskolci szegénységről írt kommentedhez.Sajnos elszállt.
Röviden:
Mi most a kapitalizmus kezdeti szakaszában vagyunk.Nincs kegyelem és belátás,csak felfelé kapaszkodás.Viszont,mi van akkor,ha ott tényleg nem kifizetődő már a bányászat?Mi van akkor,ha nem termelünk az iparban világszinvonalon,tekintev,hogy a NYUGAT ide az alacsonyabb szintű technológiát adja?Mi van akkor,ha nem tanultunk meg mi magunk kiállni magunkért és várjuk a segélyt,mert ez a biztos?Mi van akkor,ha az az érdek,hogy Magyarország ilyen maradjon?Mi van akkor,ha érző ember nem tud megfelelő politikus lenni,mert kicsinálják?Mi van akkor ,ha mi nem vagyunk/mármint itt a fórumon/elég tájékozottak az ország lehetőségeivel kapcsolatban?CSAK A KÖVETKEZMÉNYT LÁTJUK.Őszintén szeretném,ha az ország minden részében hasonló lehetőségei lennének az embernek.Szomorú,amit írtál,nagyon szomorú.
Dorina!Köszönöm szépen a videót.Még ma este-éjszaka megnézem. :-bd :flower1:
Szép álmokat Lányok!Paggy %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 9. 5:28

Kislányok! Nem tudom, mi lehet az oka, hogy elszállnak a hozzászólások, de lehet rajta
segíteni!

Mikor befejezitek az írást, nyissátok meg egy új lapon a fórumot, ott is nyomjátok meg a
"Válasz küldése" gombot, és amit eddig írtatok a másik lapon, ide is másoljátok be. Ez lesz
a biztonsági mentés. Innentől kezdve már nem gond többé, ha elszáll a válasz, ott a másik,
újra lehet próbálkozni. Ez a másolat addig maradjon meg, amíg nem jártok sikerrel, utána
töröljétek ki, vagy csak egyszerűen ikszeljétek ki az új lapot.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 9. 6:52

Paggy, annyira jó volt olvasni Csokiról! Cuki kiskutya! Mintha azt gondolná, "hálás vagyok, amiért
a gazdijaim lettetek, ne féljetek, nem fogok nektek gondot okozni".

Spoiler: mutasd
Igazad lehet a pároddal kapcsolatban. Szemmel láthatóan megviseli a nyugdíj, keresi a helyét.
Eddig büszkén elmondhatta magáról, hogy még idősen is képes 12 órázni, kemény fizikai munkát
végezni, a fiatalokat megszégyenítő módon dolgozni, aztán ennek hirtelen vége szakadt, és nincs,
más, amire büszke lehetne ebben az új helyzetben. Még az is lehet, hogy Csoki lesz itt is a
megoldás. Nem lehetne valahogy bevonni őt a kutya nevelésébe? Vihetné kutyaiskolába például.
Csoki okos kiskutya, lehetne büszkélkednie vele, hogy mi mindent megtanultak már együtt.


Nekem is sokat nőtt az orrom a korosodással! =)) Pedig kifejezetten kis csinos orrom volt. :D

Spoiler: mutasd
Engem is elkezdett idegesíteni, hogy túlzásba viszi az arcbőröm az aszalódást, hát rászántam magam,
és vettem arcmaszkot és nappali meg éjszakai krémet is. Soha nem volt semmilyen kozmetikai szerem.
Nem sminkeltem magam (leszámítva néhány év szemfestést és szempilla spirálozást nagyon fiatal
koromban), nem voltak krémeim, és az arcomat is csak sima vízzel mostam. Nem hóbortból, hanem
mert hajlamos a kipirosodásra, ha valamilyen kémiai anyag ér hozzá. Zuhanyozás közben szoktam hajat
mosni, és a rácsurgó sampontól is mindig kipirul, legyen az bármilyen márka. De azért se használtam
krémeket, mert idegesített a plusz réteg a bőrömön. Nem bírom a testápolókat se, pedig fiatal koromban
imádtam volna kenegetni magam az akkor még csak pult alól beszerezhető eredeti Fa testápolóval.
Imádtam az illatát.

Bementem hát a Rossmannba. Nem szeretek hosszan vásárolni, keresgélni, ezért segítséget kértem egy
eladótól, és jó gyorsan sikerült is megvennem két maszkot és egy esti krémet. A nappaliért két nap múlva
mentem vissza, amikor láttam, hogy bírja a bőröm az éjszakait.
Azért választottam ezt a márkát, mert ez biztosan a koromhoz illő (csak ezen a márkán volt korjelzés).
Először a maszkok voltak meg, utána már ehhez kerestük meg a márka éjszakai krémjét. Két hetente fogok
maszkot feltenni (a múlt héten tettem fel az elsőt), a krémeket viszont éjjel-nappal használom. Egy hét
után azt már biztosan mondhatom, hogy a bőröm tapintása sokkal kellemesebb, de azt nem tudom biztosan
megállapítani, hogy kívülről is látható-e változás... azt hiszem, igen.. Még kevés idő telt el. Őszintén szólva
ez nem is érdekel annyira. Hidratáltabb a bőröm, és ez jó érzés.

Az első maszktól enyhén kipirult a bőröm, aztán elmúlt. Minden bekenésnél látom, hogy kipirosodik,
egy kicsit, de mindig el is múlik.

Nedves bőrre kell felvinni a krémeket (egy ujjbegynyi elég). Gyorsan beszívódik, és nem érzem azt,
mint régen a testápolóktól, hogy még egy bőrréteg van rajtam, és hogy fulladozik a bőröm. A felesleget
a nyakamon és a kezemen szoktam szétkenni. A kézbőröm is sokkal selymesebb azóta.

Ha lúd, hát legyen kövér alapon gondolkodom egy szemránckrémen is, de azzal még várok, most elég ennyi
újdonság a bőrömnek.

Egy arclemosót is vettem. Mivel nem sminkelem magam, elég volt egy egyszerűbbet vennem. Erre azt írták,
hogy érzékeny bőrre is való, és igaz lehet, mert egyáltalán nem pirosodik ki a bőröm tőle. Mindkét krémezés
előtt használom. Nagyon kevés (egy fél nyomat) elég belőle.

Lámpafénynél fotóztam, azért ilyen csillogó a kép. Nem látszik túl jól, de a krémeken is rajta van a korjelzés.
Ja, most jut eszembe, hogy ugyanennél a márkánál láttam 65+-soknak valót is. Gyorsan rákerestem (utolsó fotó).

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 9. 8:24

Hoztam pár nagyon szép fotót, hogy felejtsük el a bajokat és örömködjünk egy kicsit!

November 28.-tól, január 6.-ig ismét jár az adventi mézeskalács villamos Miskolcon. Saját menetrendje
van, bárki felszállhat rá jeggyel vagy bérlettel. Ez az idén tíz éves jubileumi mézeskalács villamos kicsit
más, mint az eddigiek, belül jóval több arany díszt kapott. Minden évben más mese inspirálja a belső díszítést.
Az idén a Szépség és a Szörnyeteg volt a múzsa: Belle, a Szörnyeteg, Kanna mama, a gyertyatartó és Csészike
is megtalálható a villamos belsejében.

Egy cseh internetes portál tavaly negyedik alkalommal hirdette meg az "Európa legszebb adventi villamosa"
versenyt, amit mind a négyszer a miskolci nyert meg. :flower1:

Vasárnap a régiség vásár ideje alatt ingyen is szét lehetett nézni benne. Kivették a forgalomból, és leállították
a Városház téri megállóban. Én is kiálltam a soromat, csináltam is fotókat, de telefonnal, sietve, nem lettek
olyan szépek, mint a hivatalosak, ezért főként azokat teszem majd ki.

Ezeket a fotókat én készítettem, a szépek a következő hozzászólásban lesznek.

Séta közben fotóztam le először:

Kép

Kép

Itt pedig sorban állok. Lassú tempóban, de folyamatosan menni kellett, mert sokan várakoztak kis gyerekekkel
is. Emiatt sem lehetett jó képeket csinálni.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 9. 8:24

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 9. 8:24

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 9. 8:25

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 9. 8:55

Sziasztok Lányok! Szép reggelt mindenkinek! Itt havaseső esik.és +1fok van. Megyünk fürdeni, meg hajat mosni!
Izgulok rendesen az oltás miatt. Egyszerre még nem voltunk oltva!

Rita, csodaszép a villamosotok, csak sóhajtozom! Micsoda kreativítás kell egy ilyen alkotáshoz is, mert ez az!
Gratulálok a kivitelezőknek! :flower1:

Én meg megvettem még a Gajosból a lézer körömtisztítót, börre is lehet használni, majd hozom a képet róla ha kicsomagoltam. Mindkettőnknek kell. Igaz hogy elemes, így legalább nem vagyok helyhez kötve, ha netalán ide-oda
mászkálna közben.

Nem volt drága, de most kivételesen csak 01-et vettem!!!
Megyek, pontosabban itt ülök, hogy elérjem a korház gyógyszertárát!
Tegnap a kodály zoltán utiak nagyon szemetek voltak! :-q x_x :flower1: :littlehearth: :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 9. 9:01

Probléma megoldva, másodjára felvették a korházi patikában. Mindkét gyógyszer van, s ki is tudom váltani.
Abban maradtunk, hogy sorszámot vegyek, de kopogjak be .. mert mondtam hogy oltásra menet mennénk a gyógyszereiért! Így is lehet! A Kodály Z. uti meg lehurrogott de milyen hangnemben. pedig csak az iránt érdeklődtem, hogy fenn vannak e a receptjei Sámuelnek a felhőkben, és kaphatóak -e ...no com! :-q
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 9. 11:26

Na most indulunk!!! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita kedves, a múltkori pizsikép nem ment át gmailba? :ymblushing: :x :flower1: :littlehearth:

A kandallós kép a kedvencem... :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 9. 13:53

Kata! Már biztosan szerencsésen túl vagytok az oltáson. Kívánom, hogy semmilyen utóhatását
ne érezzétek!

Itt nem esett semmi, de csípős az idő, és a felhőkből ítélve fog esni valami. Gyorsan megnéztem
az Időképen, ónos eső várható.

Utána kellett néznem, hogy milyen a lézeres körömtisztító. Még nem is hallottam róla. Azt olvasom,
hogy megszünteti a körömgombát. Mit tud még?

Nem kaptam fotót tőled. Küldd el még egyszer, és kiteszem.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég