Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 15:55

\:D/
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 12. 19:14

Kép
Kép
Kép
Mai kovászos kenyérsütésem! Végre sikerült! :-bd :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 13. 9:12

Sziasztok Lányok!Végre itt vagyok!!Tegnap ugyanis elaludtam a gép előtt.Mindjárt , azonnal nézem és olvasom a fórumot.Előbb azonban SZOMORÚAN és egy kicsit vidáman,de mindenképp várakozással BÚCSÚZOM EGY KORSZAKOMTÓL. Mivel gondolom ez sokatokkal megtörtént már,ismerős lesz ez az érzés.
TEHÁT ELBÚCSÚZOM A -------KISUNOKÁS KORSZAKOMTÓL----helyébe jön a vagánynak látszó,legalábbis megpróbálom!!! :)) -nagyunokás időszak,amiben jóval kevesebb szerepem lesz :(( :(( :(( :(( :) :) :) :-?? :ymdaydream:
Azt történt tegnap,hogy felhívtam Lillát a másik/most gonoszkodni fogok egy kicsit /
Spoiler: mutasd
a TÜHTIG,SZUPER RENDES-TISZTA,MADÁR A KALITKÁBAN/ :-?
nagymamájánál,ahol természetesen sokkal többet lehet/????!!/,hogy mi újság ?Erre Lilla ,aki otthon nem nézhet TV-t,csak a számítógépen mértékkel,szóval itt a nagymamánál kiélvezheti végre/helyeslem,hogy van hol kiengedni!!!/,azt válaszolta , a LÁNYOM HANGJA KÖSZÖNT VISSZA ,:
-Nagyikám,holnap találkozunk,majd elmesélem.Ne szomorkodj!Bocs most megyek filmet nézni. :( :( :( (-| Na így jártam!! :(( :)) :littlehearth: :flower1:
Ma tényleg találkozunk,hiszen a lányom születésnapját tartjuk.Tegnap volt!!!
Hát Lányok,10 év és 1 hónapig volt kisunokám-ettől kezdve NAGYUNOKÁM lesz. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 13. 9:14

Most olvasok és nézgelődök.Jövök vissza írogatni.
Megjöttem.
Kedves Ildikó!!!Köszönöm szépen a spenótos vagy mangoldos képet,Nagyon friss és üde.Jó így reggel nézegetni,mert kedvet kapok rá,egyébként is szeretem.Ildikó,csak írtál a csónakos képről.Sikerült?Akkor kérem!!!És másokat is a díszhagymafotó mellé sok-sok kerti és tájképet,rengeteg csendéletfotót és ugyanennyi festményt!! :) :littlehearth: :flower1: :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: Szép,fényes napsütéses napot!/Közben szól a HOT JAZZ BAND-küldeném ezt a dalt,ami éppen szól .../
Kedves Kata!
Most jön a esküvői képed-HOT JAZZ BAND-most indult az ODAVAGYOK MAGÁÉRT c...
-Szeretném,ha szeretne,csak rám nevetne.
Nagyon szép ruhában ,üde,boldog menyasszonynak tűnsz és egy fess úriember van melletted.
Samuka édes,huncutka a kockás sapkában.Ki az a hölgy a kis Samuval?
Hú a kislibák,juhok!!!Kata!Fantasztikus,mivel nem foglalkoztál fiatal korodban???Kutyatenyésztés,növénytermesztés,állattartás????HŰHA!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd
Mindjárt bőgök,de nem akarok erre a mondatrészre:
..kit érdekel már,ha nem leszünk....Kata!Csak a mindennapok szépségére koncentráljunk :flower1: :littlehearth: :flower1:
És megint néhány aranyos,játékos,szép felhőkép.Beteszem újra,mert felvidít.Nekem nem sikerül ennyi játékosságot lefotóznom.Ezt csak Te tudod. :) :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 13. 9:29

Közben ,míg nézelődök egy kis reggeli koncert a jókedvért!!!Köszönöm HOT JAZZ BAND ^:)^
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 13. 10:01

Itt egy égi erős ember mutogatja a muszklijait:

Kép
Itt találkozik a 2 világ.A sötét tömör anyagi és a világos,játszi,de ugyanakkor néha komor is tud lenni,égi.Ha nézed egészen különleges!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 13. 10:17

Szia kedves RITA!Most teszem be az utolsót.Nagyon örülök NEKED!!! \:D/
A végére Lányok!A HOT JAZZ BAND utolsó száma ,de nem a fenti koncertfelvételről a MÉZGA CSALÁD -a dal 1 perc 38 -nál kezdődik.Szép napot Lányok!Megyek a lányomékhoz szülinapozni és kisült a pogácsa.

Betettem a pogácsaképet az előzőekben kihagyott helyre.
:ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: Paggy %%- @};-
Kata!Elfelejtettem a kovászos kenyeredet.GRATULÁLOK!Gusztusos!!!!!!!! :ymapplause:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 13. 10:35

https://femina.hu/terasz/nem-hetkoznapi-nagymamak/
Remélem az első képen látható hölgy valóban átvette a diplomáját,mert akkor klassz dolog!!
Még ezt is..Na most már tényleg megyek.....
https://egy.hu/stilus/eletem-szinei-a-t ... F_UD8dR_18
....Olyanok a szép emlékeim, mint egy tarka tulipáncsokor,.../részlet/
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 13. 11:58

Szép vasárnap délelőttöt mindenkinek!

Ildikó! Az a hagymavirág fantasztikus. Bimbónak és szinesnek is.
Köszönöm, hogy megforditottad a receptet, nekem nem akarta engedni a gép. Újra kellett volna szerintem inditanom, mert ment már két napja kikapcsolás nélkül, de lusta voltam. A cicóka és a szántás is nagyon jó kép lett!
Egy nap alatt megfestessz egy képet? Vagyis leülsz és nem hagyod abba addig mig nincs kész?
Nálam ez úgy van, hogy szintén van amit vizesre kell, van amit szárazra. Ha a vizesen már megszáradt állapotában akarok javitani - ami azért ritkán van-, akkor újra vizes ecsettel megyek rá és úgy a tussal. Száraznál nincs gond, az bármikor javitható száradás után. Igy én főleg most a tájképeknél, elkezdem valahol, azt a részt befejezem, a többit mondjuk másnap folytatom.

Kata, az a fentről fényképezett fa, aminek a belsejébe lehet látni, nagyon jól sikerült. Meg perzse a felhőid is.
Nagyon tetszik a vonatos képed Samukával, olyan üdék és frissek vagytok. Meg az ő kockás sapkás képe is nagyon jó.
Azt hiszemi rtad már, hogy Samuka volt valami iskolában, vagy hol, ott készült a kép amit Paggy is irt?
Az esküvői képed is úgy emlékszem régen betetted már. Nagyon jól néztek ki egymás mellett. Szomorú, de mégis jó ránézni igy kivülállónak is, mint nekem.
Kezd nagyon jó idő lenni, ma borzalmasan szeles erre felénk. Ki tudtok mozdulni? Hogy áll Samuka vérnyomása? Nem voltak neki mellékhatások az oltás után? Tudtatok menni istentiszteletre? Lehet átsiklottam felette....
Nagyon szép lett a kovászos kenyered. Egyszer a Duna tv-n láttam, mikor Erdélyben kemencében sütötték a kenyeret és kicsit megkeményedett, feketedett a sütéstől az alja, akkor nagy durungokkal csapkodták meg. Ezt én itthon mikor levettem az öntöttvas edény tetejét és még tovább sütöttem, úgy oldottam meg, hogy a kés nem vágós végével ütögettem meg. Szépen lejött a fekete rész.

Paggy! Hát sajnálattal olvasom az egyik korszak végét Lillánál. Hogy hogy a nászasszonyodnál többet lehet? Közelebb lakik? Most már Te is be vagy oltva, nemsokára szerintem kapod a másodikat is.
Irj majd ha tudsz a szülinapról, remélem jól fogod érezni magad. A pogácsák nagyon jól néztek ki! A párod is megy?
Fidel Castroról az a galambos kép nekem nem volt ismerős.
Az első vizeséses képed mentettem festeni :-)

A héten még tettem el Ramosnak húst a fagyóba, igy összesen 52 napra van neki 730 dkg csirkecomb filéje. 40 kg borsó kifejtve, eltéve a fagyóba. Közben festészet volt szerdán, azt megcsináltam már. Aztán volt a hugom, kaptam anyutól egy rakat tojást, mert a nénikének a piacon a tanyájánál a róka felfalta a tyúkokat. Franc a gusztusát.
A fiam hétfőn államvizsgázik. Kiderült a diplomaátadóra csak ők mehetnek, vendégek nem, sőt talár sem lesz. Negyedik diplomáját csinálja meg és még nem sikerült neki felvenni sehol sem. Morcos volt....
A véleméynem az egészről az, hogy ha pl. mozik mehetnek, meg még más rendezvények, beltérbe maszkban miért nem lehet a szülőknek ott lenni és nézni, hogy a gyerekük átveszi azt a diplomát?

Szépen virágzik a hárs a szomszédban.

Kép
Nálunk a körte egyedül az ami normális, bár jóval kevesebb lesz rajta mint szokott, meg a ciberefánk. Ez a cigánymeggy, csak a megylevest nálunk Békés megyében ciberének hivják, igy lett ciberefa. :-)

Kép

Ez meg a finom mukotályos szilva. Bármit csinálunk vele, mindig igy néz ki, igy ebben az évben, meg tavaly sem volt már permetezve. Most viszont pár nagy szilva van is rajta, az előzőeknél még az sem volt.
Kép


Na most ugrottam nagyot, mert elfelejtettem a csigatésztát amit feltettem főni....

Ramos az esti élvezkedése közben amikor kiülünk már a nem napra a hintaágyra.
Kép

Egy kiló csigatészta és 70 dkg cérnametélt is készült a héten, mert még votl a nénike tojásából, ami nagyon szép sárga tésztát ad.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 13. 12:06

Ramos lába között borsó van. Vadászta, mig mi fejtettük.

Kép
Szerdán hatalmas dörgéssel jött a vihar. A párom szobájában voolt, a fiam tanult a nappaliban, én festettem. A férjem az emeleten dolgozott. Ennek az lett az eredménye, hogy a mi bátor kutyánk a szekrényen levő tv mögé bújt be. Még szerencsére a fiam észrevette és nem lökte le. Hogy hogy sikerült neki, ennek a nagy kutyának bekuporogni arra a kis helyre, nem tudom. Csinálok majd képet róla, hogy lássátok mire nem képes egy kutya, ha fél. Na ezután a férjem marad a senekén és nem virgonckodik viharba, hanem őrzi Ramost. :-)
Kép
Paggy, a komposztodba teleportáltam volna legszivesebben. 15 kg kifejtett borsó
Kép

És az eredmény

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 13. 12:21

A most festett képem, amit szerdán kaptunk a tanár úrtól.
az eredeti
Kép

az enyém:

Kép

Amit irtam órán a kép megfestéséről.
A tanár úr nekünk kép esztétikát is ad le pluszban. Kifejezetten kértük anno., hogy jobban megértsük mit és hogyan kell csinálni.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 13. 12:27

Igy reszelem a speckó sajtreszelőmön - hiába, ha mérnök van a háznál. :-) - a zöldségzöldet a zöldséges krumpliba.

Kép

Kép

Nagyon régen tettem már fel a csilivili épülő - sok éve - lakóparkról ami az üzlethez menet készül . Borzadály ahogy összeérnek az épületek.
Ráadásul nyitott úttal fent a magasban össze is vannak kötve. Na itt aztán lehet majd magánéletet élni...
A nagy tölcsér sárga része felett látszódik egy ilyen összekötő út.

Kép

7 napos kovászom

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 15:44

Sziasztok Kislányok!

Már megint hétvége van! Rohannak a napok! Itt nagyon kellemes idő van, biztosan otthon is. Nem mindig
süt a nap, de nincs hideg, és egy ideje már eső sem esett napközben. Ez itt nagyon klassz időnek mondható.

Ildikó, nem volt követelmény az oltás, csak a negatív teszt. Egyébként ha be lettem volna oltva, akkor is
karanténban kellett volna lennem 10 napig.
Nem veszek ruhát, mert nem akarom a lányomékat vagy a fiamat terhelni velük. Nekik sincs elég helyük.
Azt hordom, ami van. Csak kényelmes, nem gyűrődő, jól mosható cuccokat hoztam. A legtöbb időt a gyerek
társaságában töltöm, ilyenekre van szükségem, de egyébként is ezeket szeretem.

Igen nehéz gyerek cipőt venni, de vannak olyan lehetőségek, amik meg is könnyítik a választást. Később írok
majd róla, és képeket is teszek be hozzá.

A "hang" nevű ütőshangszerhez hasonlított a játszótéri játék hangja. Egy modern kínai sorozatban találkoztam
először vele, annyira elvarázsolt, hogy még frissiben utána is néztem, mi is ez a hangszer.


Ha hazajövök Lilyke megy bölcsibe. Egy évesen is mehetett volna, de mi még kicsinek tartottuk hozzá. Így
hogy itt vagyok vele, fél évvel el tudtuk halasztani a kezdést.

Nehéz belegondolni, hogy újra virtuális nagyika leszek ha hazajövök, de nincs más választásunk. Fél évet
otthon kell, hogy maradjak, de utána ha rövidebb időkre is, de gyakrabban tudok majd kijönni.

A díszhagyma a nyílás m inden fázisában izgalmas és dekoratív. A lila virágnak ernyős tatárvirág a neve. Fehérben
pompázott a szomszédasszonyomnál.

Nagyon tetszik a belső kert részlete. Barátságos, hívogató hangulatú.

Kata, az a kifli Lilyke kezében valójában banán volt :D Mondjuk látványra akár kifli is lehetett volna.
Magam is meglepődök, hogy mennyi mindenről tudok fecsegni és képeket hozni, holott a nap felében otthon
vagyok Lilykével, délután meg ugyanazt a három útvonalat variáljuk. Ha muszáj valamit vásárolni, akkor a
nagyobb üzletek felé vesszük az irányt. Ekkor egy messzebb lévő, de jó nagy játszótéren szoktunk lehorgonyozni.
Ha nem kell vásárolni, akkor a folyó part felé vesszük az irányt, ott egy kisebb játszótér van, de lehet kacsákat
és kanadai ludakat is nézni, meg a forgalom is kisebb. Vagy kocsival kimegyünk Waltonba, a múltkor mutatott nagy
parkba.

A természet szeretetére és tiszteletére szeretnénk nevelni Lilykét. Simogatunk fákat, bokrokat, szagolgatunk
virágokat. Már tudja, hogy nem szabad letépni a bokrok levelét. A mikrozöldek gondozásából ő is kiveszi a részét
(hozok majd fotókat róla).

Itt a városban is vannak nagy parkok (nem akkorák, mint Waltonban), ahová ki lehet ülni napozni, akár fürdőruhában
is. Még nem láttam olyat, hogy egy füves területre kiírták volna, hogy a fűre lépni tilos. De erről korábban már
írtam.
Annyira vannak kullancsok, hogy a vejem épp antibiotikum kúrán van. Pár napja megjelent a combján a tipikus piros
folt, körülötte a szintén tipikus piros körkoszorúval. Rögtön tudtam, hogy Lyme-kór. Igazam volt. Vigyázni kell itt is.

Samukának jó vérnyomást kívánok! Igyon legalább 1,5 liter folyadékot. Jó, hogy Paggy eszembe juttatta.

Most olvasom, hogy ma már el tudtok menni az istentisztelet elejére. Nagyon drukkolok, hogy megvalósuljon! Jót fog
tenni a lelkednek.

Remélem, jól sikerül majd az első kovászos kenyérkéd! Ennek is drukkolok!

Annyira emlékszem az esküvői fotótokra! Samuka pici korában készült fényképeivel együtt tetted ki pár éve. Arra is
emlékszem, amikor arról írtál, mennyire sajnálatosan rövid idő jutott kettőtöknek a pároddal. És arra is, hogy
mennyire boldogok voltatok mikor Samuka megszületett.

Apukád tanyáján készült képek is itt vannak a szemeim előtt. Emlékszem mennyire megdöbbentem, amikor megírtad
hány éves édesapád. Legalább tíz évet letagadhatott volna.

Mintha a felhők tudnák, hogy új telefonod van. Cifrábbak, hóbortosabbak, mint ezelőtt. Vagy csak úgy tűnik...? :))

Most látom, hogy sikerült az első kovászos kenyered! Hurrá! Az íze is megfelelő?

Ági, mindent értettem abból, amit a kínai festészetről írtál, mert egyszer egy fordítás kapcsán utána kellett ennek
olvasnom. Szerencsére nem kellett túlságosan belemennem, elég volt csak nagyjából megértenem a lényeget ahhoz,
hogy ne fordítsak nagy butaságot. Milyen érdekes ez az emberábrázolás. Én például soha nem fotózok embereket,
mert nem tartom érdekesnek őket, nem izgatnak, annál szívesebben fordulok a természet felé. Jó, Lilyke kivétel,
de ő az egyetlen. :D

Írod, hogy a tanárod a festményekből meg tudja állapítani, milyen lelki állapotú a készítője. Ugyanezt olvastam
egyszer egy "hivatásos evő"-vel készült interjúban. Azt hiszem az volt a dolga, hogy kritikákat írjon éttermekről.
Ő is meg tudta állapítani a szakácsról, hogy milyen lelki állapotban volt, amikor az ételt készítette. Nagyon megragadt
az a mondata, hogy az a legjobb, ha otthon főtt ételeket eszünk.

Nem tudom, mi az oka, hogy csak egy kávézó-éterem van Waltonban. Itt nem ezt szoktam meg, ezért tűnt fel.
A másik érdekesség, hogy minden csak négyig van nyitva. A parkba be lehet menni, lehet a játszóteret is használni,
de enni, inni, vagy a kis állatkertbe bemenni (mi csak a háziállatok miatt mennénk oda, de hét közben mindig négy
után érünk ki a parkba) bizonyos gyerekeknek fenntartott játszórészt használni már nem lehet. Az is érdekes, hogy
ez a városban lévő üzletek nyitva tartására is igaz. A plázában lévő boltok már négy-fél öt felé elkezdenek zárni, de
legkésőbb hatkor minden bezár. A nagy élelmiszer üzletek este tízig vannak nyitva, de vasárnap csak 10-kor nyitnak,
és négy-fél öt között bezárnak. Ez alól csak a szlovák, a lengyel és a magyar boltok kivételek. Ezek vasárnap is
este kilencig vannak nyitva. Az éttermek, pubok, kávézók, szórakozóhelyek is sokáig nyitva tartanak.

Én is úgy gondolom, hogy egyenes lesz a haja Lilykének, bár a családban van/volt több göndör hajú is: a volt sógornőm,
anyósom, és az öcsém is.

Nagyon sokat tudtak a régiek. Itt Angliában már még jobban túl vannak ezen az emberek, mint nálunk. A gyerek cipőjét
is akkor kellet kalapálnom, amikor a vőm nem volt itthon, mert infarktust kapott volna. =)) Itt már rég nincsenek
arra rákényszerülve az emberek, hogy valamit maguktól megcsináljanak, megszereljenek, netán egy házat kalákában
felépítsenek, mint mi is a nyolcvanas évek végén.

Zöldségeket és a gyümölcsök egy részét a nagyobb szupermarketekben vesszük, de gyümölcsöt a lengyel, a magyar
és a pakisztáni boltban is szoktunk vásárolni. Sajnos itt a városban nincs zöldségpiac. A lányoméknál senki nem
eszik állati eredetű dolgot - én sem - és minden nap főzünk, ezért fogy ennyi zöldség. Ahogy látom, nagyjából annyi
ideig áll el a zöldség is és a gyümölcs is, mint otthon.

Itt minden szőlő mag nélküli. Ki nem állhatom! És mindez miért? Mert az embereknek nem tetszik a mag, holott az a
növény tartozéka. Az eper nem okozott gondot. Nálunk a családban (de a szélesebb rokonságban se tudok senkiről,
akinek étel allergiája lenne, ebből gondolom, hogy Lilyke is megússza.

Reggeltől estig csak vizet iszik, este még megmaradt nála a lefekvés előtti tápszer, amit már egy hónapja szép lassan
felhígítanak a lányomék szójatejjel. Lassan elfogy az utolsó doboz tápszere, de addigra már nem is fog neki hiányozni
az íze a szójatejből.

Itt az utcán soha nem volt kötelező a maszk, a bolti viselését akkor hozták be, amikor tavaly itt voltam, mert addig
ott sem volt kötelező. Illetve most sem kötelező, de ajánlott. Itt az emberek sokkal szabálykövetőbbek, mint otthon,
ezért fel is veszi mindenki. Amióta itt vagyok azt látom, hogy a fiatalok közül egyre többen nem viselik már vásárlás
közben. Ugyanezt láttam Miskolcon is, amíg otthon voltam. Ott is a fiatalok kezdték el levenni magukról.

Nagyon durva lett a vízeséses festményed! Percekig hasonlítgattam az eredetivel, mert nem akartam hinni a szememnek.
Annyi különbséget állapítottam meg, hogy mintha a te folyódnak nagyobb lenne a vízhozama, és a baloldali szikláid
karcosabbak. Naggggyon tetszik!
A kalácska gyönyörű. Én újabban krumplilángost készítek wrapnak, csak nem fehérlisztet adok a kihűlt tört krumplihoz,
hanem teljeskiőrlésű tönkölyt. Az is zsebesedik. :)) Talán kapros cukkini pörkölt lehetne a neve annak a kajának,
vagy kapros-tejfölös cukkini. Régen csináltam már, jó, hogy eszembe juttattad!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 15:54

Paggy! Micsoda? Bomba? Régi vagy új?

Mintha képeslapon lenne az országház, annyira szépre sikerültek a fotók. Nagyon ötletes az alulról fotózott erkély!

Annyira szépen faragott a Budapesti Műhely bejárati ajtaja, kár, hogy olyan slendriánul rakták ki a neve betűit.
Én így látom: BUDA PESTI MÜ HE LY (rövid Ü-vel a műhely)

Ha nem lett volna ott Ronald Reagan neve, nem ismertem volna fel, mert nem gondoltam volna arra, hogy egy volt
amerikai elnökkel találkozhatok Budapesten. De így ismerős, hogy tudom, ki ő.

Milyen szép fás-árnyas a Szabadság tér! Magyarországon a közterületek sokkal kevésbé szemetesek, mint itt Angliában.

Lilyke azóta se állt meg! Pár napja rászoktunk arra, hogy a játszóterezés után még nem tesszük be a babakocsiba, hanem
a játszótér melletti parkban még szabadon mehet egészen addig, amíg el nem kezdődik a forgalmas útszakasz. Ekkor
muszáj babakocsiba ülnie (persze nem akarja), aztán hazafelé menet újra kivesszük egy nagy téren, ahol újra mehet
szabadon. Hozok erről is fotókat.
Tegnap a lányom messengeren hívott, hogy a nagy játszótérre menet kikéredzkedett Lilyke a babakocsiból, és egyszerűen
nem lehetett visszatenni, mert gyalogolni akart. Végignéztem, ahogy szedte a lábacskáit, csak ment, ment, ment,
de olyan sebességgel, hogy a felnőtteknek se kellett lassítaniuk miatta. Több száz métert tett meg. Aztán hazafelé
újra megjáratta magát. Hamar el is aludt este. :))

Nem a könyvek, hanem játékok zenélnek. Szerencsére nem nagyon érdekli a gyereket, mert különben belegárgyulnék.
Utálatos gépi hangon szólalnak meg a bugyuta szövegű dalocskák. Az egyik baba például franciául nyafog a cumijáért.

A könyvek közül csak egy hangos van, ahol a gombokat megnyomva az éppen az oldalon látható állatok szólalnak meg a
hangjukon. A kiskacsa hápog, a bagoly huhog...stb. Ezt nagyon szeretjük, majd lefotózom. A gyerekeknek szóló könyvek
- a magyarok és az angolok is - sokkal szerethetőbbek és érdekesebbek. Inkább ezekről csinálok majd pár képet.

A rózsaszín cipőnek már meg is vettük az eggyel nagyobb változatát. Az már egyszer bevált, és azt is tudom, hol kell egy
kicsit megkalapálni. A kék szandált látod majd a fotókon. Ennek a tépőzáras pántjait kellett megpuhítanom, mert
nagyon kemények és merevek voltak, és a felsők menet közben hozzáérnek a lábszárához. Egy napon keresztül tekergettem,
csavargattam őket (csigavonalban és spirálisan, mint a csavart tészta), amíg jól be nem törtek. Persze ezt is titokban. =))
A sarkának a kérgét ennek is meg kellett kalapálni egy kicsit.

Ne keseregj, mindannyian meg fogjuk tapasztalni, hogy az unoka megnőtt és más "fontosabb" dolga is akad, mint a nagyihoz
menni. Amikor kicsik voltak a gyermekeim, nagyon szerettek a városi nagymamához menni, mert az érdekes volt nekik
a faluhoz képest. Imádták például a játszóteret. Ott is voltak kis barátaik a házból. Aztán azt vettük észre, hogy már nem
akarnak a gyerekek egy teljes hétvégére a városban maradni, csak egy-egy napra, de ha lehet, este már vigyük is haza
őket. Először nagyon rosszul esett drága anyósomnak, aztán a gyerekek maguk mondták el neki, hogy továbbra is nagyon
szeretik őt, meg nagyapát, de unatkoznak már náluk. Addigra ugye nálunk már volt számítógép, meg internet, meg a
játszótér sem érdekelte már őket, viszont az otthoni barátaikkal jó volt a falusi focipályán jó nagy meccseket játszani,
vagy kerékpározni a több falut is összekötő földúton, vagy csak egymás kertjében összegyűlni és ökörködni. Aztán amikor
a városba kerültek gimnáziumba, újra megnyerték őket a nagyszülők. Szinte minden nap beugrottak hozzájuk, ugyanis
nem messze laktak a buszmegállótól. Mindig volt legalább fél óra a buszig, addig mami jól megtömte őket. :D

Dorina, köszi a videót! Szívfacsaró volt ilyen szomorú apropóból hallgatni ezt a szép dalt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 15:55

Heti Lilyke (lesz még)

Spoiler: mutasd
Csak megy és megy fáradhatatlanul. Itt épp azon a téren vagyunk, amiről Paggynál írtam:

Kép

Kavicsozunk, virágozunk, szorgos poszméheket nézünk a virágzó bokron, flakonozunk... (ha kivesszük a babakocsiból,
az az első, hogy kivesz egy flakont a kocsi aljából :)) )


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Minden étkezés után fel kell takarítani a konyha padlóját, és az etetőszéket, mert sok a leeső étel, és a maszatos
kezével is összefogdossa, amit elér. Egyszer csak azt vettük észre, hogy egy textil pelenkával, elkezdi a padlót meg
az etetőszékét törölgetni. Innentől fogva konyhatakarítás után ő is kap egy papírtörlő darabot, és ő is takaríthat.
Amikor a padlót törli, úgy nyögdécsel, ahogy tőlem hallja. =)) Annyit, de annyit nevetünk rajta!

A képek azért nem élesek, mert folytonos mozgásban volt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Két ruhát szépen kirázott és ideadott, de aztán....

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 15:56

Itt Angliában az a jó, hogy ha valami nem tetszik, amit kaptál vagy vettél, nyugodtan visszaviheted a boltba.
Nem néznek rád gyanakvóan, vagy csúnyán, nem érdekli őket, hogy miért viszed vissza, máris adják vissza az
árát. Persze ehhez az kell, hogy meglegyen a blokk, ellenkező esetben nem kapsz vissza pénzt, de levásárolhatod
az árát.

Lilykének öt cipőt rendeltek meg a lányomék a Clarks webshopjából, kifizették, és pár nap múlva meg is érkeztek
a helyi Clarksba. Elmentünk értük, hazavittük, és a rendeléstől számítva két hetünk van rá, hogy visszavigyük,
amelyik nem kell. Koszosan, használtan nem adják vissza a pénzt, de otthon járhat benne a gyerek, hogy kiderüljön,
melyik lesz a befutó. Természetesen csak egy cipőt akartunk venni, nem ötöt, de a webshopból nem derül ki,
melyik, milyen, és ezek a cipők épp nem voltak az üzletben, hogy felpróbálhattuk vagy megfogdoshattuk volna.
Végül csak a kis fehér edzőcipő (alsó sor) maradt meg, mert inkább megrendeltük neki a rózsaszín cipőt eggyel
nagyobb számban, mert attól jobbat eddig nem találtunk. Ezek a cipőcskék egyébként mind le voltak értékelve.
A lányomék tegnap visszavitték a boltba a többit és visszakapták a pénzt.

Mindhárom apró mintás cipőnek nagyon vastag és kemény volt a lekerekített kivágása. Szerintem ez a fotón is látható.
Sokat kellett volna kalapálnom rajtuk. A fekete pöttyös nagyon nehéz volt, és a rózsaszínnel együtt a hátsó kérgüket
is puhítani kellett volna, a kis fekete mintás pillekönnyű volt, és a hátsó kérge is nagyon puha volt. A kis fehér edzőcipő
vastagnak, keménynek, nehéznek tűnik a képen, ezzel szemben pihe-puha lágyság az egész, az elejétől a végéig,
nagyon hajlékony talppal, és ez is pillekönnyű. Tegnap ebben menetelt Lilyke a nagy játszótérre.

Kép

Az új és a régi rózsaszín cipőcske:

Kép

Ennyi kiszínezhető dobozunk van. Meglepődtem, hogy mind más mintás.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 15:58

A Lidlben az egyik kassza mellett van az újságos polc. Sorban állás közben épp volt mit fotózni. A héten megszületett
Harry herceg kislánya, Lilibet Diana. Lilibet a dédmama, II Erzsébet beceneve, a Diana, meg ugye a nagymamáé.


Kép

Kép

A királynőnek pedig június második szombatján (tegnap) volt a hivatalos születésnapja, egyébként április 21-én született,
de ez a szombati az, amit az egész ország hivatalosan megünnepel. Egyébként a legrégebb óta trónon lévő nő a világon,
69 éve uralkodik. 95 éves.


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 15:59

A héten kapta Lilyke ezt a fejlesztő fajátékot. Az egyik tálcán gyümölcsök, a másikon zöldségek vannak.
A két felüket tépőzár tartja össze (2. kép). Egy kis fakéssel ketté lehet vágni őket. Ez a része még nem
megy Lilykének, nem tudja még beilleszteni egyedül a kést a résbe, de a két kezével szépen szét tudja
szedni, és összeilleszteni a darabokat. Most ez az új ablakjáték (a fotón ő játszik, én meg hajtogatom össze
a megszáradt fehér holmikat), de jól eljátszott vele, amíg a kis székében várta, hogy megmelegítsem az
ebédjét. Nézzetek a spoiler alá!

Újabban nagyon szereti a körte és a kivi tálcájába (ebben lehet kapni őket) ki-be pakolgatni a gyümölcsöket.

Kép

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 15:59

A fentebbi játék után olyan fejlesztő fajátékokat is mutatok, amit már tud használni Lilyke, és olyanokat is,
amik még a szekrényben várakoznak. Az Aldiban egyszer nagyon olcsón lehetett kapni fajátékokat, akkor vettünk
olyat is, amik még nem neki valók.

Kisebb korában, amikor még csak ülni tudott a legnagyobb kedvence a busy box volt. Nem tudom, mi a magyar
neve, az én ajándékom volt, de a lányom rendelte az Amazonról, ha jól emlékszem. Imádta Lilyke, teljesen elvarázsolta.
Ma már nincs olyan varázsa, mint régebben, de még elő szoktuk venni, mert még mindig van olyan dolog rajta, amit
nem tud használni. Például a cipzárt is csak nem rég tanulta meg lehúzni, meg visszahúzni, mert elég kicsi a húzókája.
Nagyobb húzókájúakkal már elboldogult korábban is. A tetején lévő pörgettyű pörgetése, és a dudálás ment a leghamarabb.
Még most is a pörgettyűt hozza mozgásba legelsőként. (kép) Emlékszem, hogy a három kis ajtó ki-be csukásával
napokig elvolt. Minden eszköz, ami rajta van fejleszti a finom motorikát és persze az agyat is. Az utolsó képen látszik,
hogy valójában mekkora is ez a doboz. Minden pénzt megért.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nagyon szereti ezt a kalapálós játékot is, de nem úgy használja, ahogy mi gondolnánk, hogy kéne. Nem erőltetjük,
játsszon úgy vele, ahogy ő elgondolja. Egyáltalán nem használja a kalapácsot, hanem a kezével kihúzogatja, és
visszarakosgatja a kis fahengereket. Mostanában fedezte fel, hogy ha egy hengert mélyre beledug a lyukba, egy
másik ki fog emelkedni. Na, most ezt próbálgatja.

Kép

Ennek a játéknak az a lényege, hogy a drót egyik végéből a másikba tologassa-húzogassa át a fagolyókat, ami hol
sikerül, hol nem, egyelőre.

Kép

Először csak leszedni tudta az alakzatokat Lilyke, de már az is valami. Nem is olyan könnyű rájönni, hogy kell
szépen egyesével lehúzogatni őket. Az egy és két lyukúakat már nagy biztonsággal vissza is tudja pakolni, a
három és négy lyukúak nehezebbek, de sokszor azok is sikerülnek már.

Kép

A spoiler alatt épp "elrontja" a zöld négy lyukút, mert csak két pálcikára húzta rá, de ebből is tanul. észrevette,
hogy valami nem stimmel, leszedte, és újrapróbálkozott.

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 16:00

Ez a játék első pillantásra hasonlónak tűnik a fentihez, mégis teljesen más. Egyelőre annyit csinál vele, hogy
leszedegeti a fadarabkákat, majd ahogy jónak látja, visszarakosgatja.

Kép

Ennek az egyensúlyozó játéknak is próbáltam megtalálni a magyar nevét, de a magyar oldalakon is csak az angol
nevén, balance boardként emlegetik. Szerintem ebben korát meghaladóan ügyes Lilyke. Magától felmászik a billegő
instabil (szőnyegen csúszkál) deszkára, feláll, és hintázni kezd rajta. Még egyszer se esett el vele, pedig még csak
nem régen kezdett el járni.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Most össze van pakolva a Pikler háromszög, mert nagy helyet foglal, de azt is előszedjük időnként. A netről szedtem
ezt a képet, a miénk is hasonló, csak ennek a nagyobb változata, és egy kötélhágcsó is van hozzá. A kis lépcső másik
oldala csúszdaként funkcionál.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 16:01

Most jöjjenek azok a játékok, amik még el vannak téve:

Erre a bálnára úgy kell feltenni a kicsiket, hogy ne boruljanak le. Nehezítés, hogy a bálna előre hátra billeg, miközben
újabb kicsi kerül rá.

Kép

Fa puzzle (közben a bagolynak is megtaláltam a fa alját)

Kép

Ez is egy puzzle szerűség. Belül van még több állat is.

Kép

Cipőfűzőre húzható jó nagy lyukú fafigurák.

Kép


Érdekes ez a kockakirakó. Nem mindig négyzet alakban (3x3 kocka) kell kirakni a kockákat ahhoz, hogy megmutassák
magukat a képek. A mi régi fakockáink még nem ilyenek voltak.

Kép

Kép

Kép

Két játék kimaradt, mert nem abban a szekrényben vannak, ahonnan ezeket kiszedtem, de akkor fotóztam, amikor
Lilyke aludt, nem akartam felébreszteni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 13. 16:04

Láttam, hogy előttem írt Paggy és Ági is, azonnal elolvasom.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 13. 17:11

Rita, ez fantasztikus amit most betettél!! Mindig igy van, de most külön élveztem ezt a sok fejlesztő játékot és leirását amivel Lilyke játszik és fog játszani.
Nagyon birom a kis pofija állását, amikor néz valamit és rákoncentrál. :-)
A kis totyogását, bocsánat robogását is. Látszik a képen, hogy ötödikbe van kapcsolva :-)
Mindig az ilyen tipusú játékokat helyeztem előtérbe régen a fiamnál is, meg most az öcsém fiánál is, aki már 9 éves. Mondjuk ők nem annyira dijjazták, mert hát azért a gyerekkel le is kellett ülni először és megmutatni neki mit kell vele csinálni.
A dróton húzogató golyókat már nem is vettem meg neki, mert tudtam hiába. Pedig nagyon tetszett.
Nagyon tetszett még a szörfdeszkaszerűség. Micsoda ötlet :-)
jót vigyorogtam a titokban kalapáláson és tekeréseken. Tényleg látszik,hogy milyen vastag elől a nyitott résznél a kis cipő.
Ott fizetős a bölcsi? Mennyire jellemző, mint ahogy itt nálunk, hogy azonnal betegek lesznek, mert betegen kénytelen a szülők többsége bevinni a gyerekeket , mivel félti a munkahelyét?
Közben én meg kiegészitettem a mostani festés leirását, mert igy könnyebben vissza tudom nézni mit kell csinálnom. Riták veszem elő a videót, amit felvesznek az óráról. Nincs annyi időm, hogy újranézzem, csak ha nagyon bizonytalan vagyok benne, akkor teszem.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 13. 17:33

Sziaszotok! Rita, Ági, Paggy! jól elárasztottuk egymást a sok sok képpel és beszámolókkal!
:flower1: :littlehearth: :-bd :)) :ymhug:
A Második kovászosom jobban sikerült, de még mindig nem az igazi, de finom s ez a lényeg.
Samu most tévézik, én meg sorozatoztam, már ki is döltem. mert azt hittem még alszik, és csak nagyon hallkan azt néztem, igaz amit csinálni akartam volna az meg hangos..pl a porszívózás.
Át kell hívjam a szomszédasszonyomat egy kis segítségért! Nem tudom levenni a dagasztólapátot a gépről!
Na közben ide is jött! persze papucs nélkül. de most mindegy, legfeljebb megszurja a alábát egykét szem morzsa!

Lilykével együtt élvezkedtem a képek alapján! MIlyen jó hogy ilyen klassz dolgokat tudtatok neki beszerezni..Mind a játék, mind a ruházkodás terén! Annyira aranyos bármit csinál. Samu már sajnos semmit nem hajlandó.

érdekes volt a beszámolód a kinti élettel kapcsolatban, a szabálykövetést illetően is. Ahogy telik az idő, Lylike kezd a nagyijára hasonlítani, a nagy mehetnékkel! :)) De ez nagyon jó, mert a séta az egyik legjobb mód a mozgásra!
Nekünk sajnos megint nem lett kimenetel. Erős a szél és sokkal hűvösebbnek érződik.

Mindenesetre nemet mondott! úgyhogy passz, lévén én is álmos s fáradt. már a 4. kávé van bennem és majdnem bekapom magamat is.

Ág! fantasztikus mennyi mindent csináltál! ennyi tészta! Borsó! Na jó, nyilván kell tárolási lehetőség is ahhoz, hogy az ember ennyi mindent el tudjon helyezni.
Szegény Ramos! amúgy van már hangszigetelt kutyaól is. Éppen a napokban osztottam meg a facen egy témát, hogy a félős kutyáknak ó ha van ketrec a lakásba, ahova elbújhatnak! Hát jó hogy a Tv leejtést megúsztátok!
Azért ennyire félni...nagyon nagy trauma érhette a múltban ! :(

Rita, elfelejtettem mondani, hogy tetszett az a hangszer amit betettél...milyen érdekesen lehet vele zenélni...

Ági, egyébként ilyenkor lehet kérni ilyen esetekre nyugtatót és füldugót .. Eddig itt elkerült bennünket a vihar, de ahogy megnézem a radart meg a képeket a környékről háááát ....brrr.

Paggy, remélem már jobban vagy a oltás után, mindenesetre nagyon sok nézni és olvasni, látnivalót hoztál te is, de van amihez még vissza kell menjek!
Most muszáj menjek, mert mondtam neki ha felveszik a papucsot és visszajön kap vacsorát. Már itt is van, s leült a törzshelyére, úgyhogy most rajtam a sor hogy álljam a szavam. Mindenkinek nagyon szép estét kívánok

:x :ymhug: :D :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. június 13. 18:15

Rita! Sok mindenről számoltál be a képekkel. Legjobban mégis az ötletes gyerekjátékok tetszettek. Az meg igazán kreatív ötlet a kis cipők gyártójától, gondolom, hogy a doboz tetején kifesthető képek szerepelnek.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég