Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 30. 21:30

Ebben is igazad van! Úgyhogy ezt az irányt fogom követni.. vagy megkérlek titeket, ha valami nagyon fontos hogy mi a véleményetek róla!
Ginát nem érem el, de most nem kerestem a facen. Van hogy kint dolgozik, így nem tud fordítani, de azért jelezhetne..
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 30. 21:33

ugye milyen különös? de azt hittem csak én vagyok balkezes...idézőjelben persze hogy ennyire nem találok semmit!
Mindegy lányok lapozzunk, nem veszem át és kész! Aztán lesz ami lesz!!! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Amúgy tényleg Ági, a homoktövis egyébként egy májtámogató gyógynövény! Csak igen macerás a termesztése, s egyébként úgynéz ki hogy a jövő szuperélelmiszere lesz! :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. november 30. 21:38

Kata, régen ettünk , vagyis ittunk homoktövist. Brrrr. Emésztésre.
A májtámogatásra az egyik ismerősöm mondta, akinek a családban nagy gond volt májértékileg, hogy silymarin tartalmú terméket nézzek. Máriatövismag nagy dózisú legyen benne.
Az oltás után ahogy vacakolt - még mindig, hullámzóan az emésztés, máj nálam- akkor kezdtem szedni a bioextra silymarint. A DM-ben volt a legolcsóbb.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 30. 21:49

Köszönöm Ági, oda is benézek majd akkor, ha lesz időm holnap! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 1:19

Késő éjszaka halkan és lábujjhegyen :!! bátorkodom betenni egy linket. :ymparty: Lányok!Nagyon ajánlom,még úgy is ha csak az első 15 percet hallgatjátok meg!
Őszintén megvallom,hogy újabban szívesen hallgatom a társadalmi,gazdasági jelenségek magyarázatáról szóló műsorokat.
Előítéletem volt Puzsér Róberttel és Vona Gáborral szemben ÁM, mostanában olyasmiről beszélgetnek,ami engem nagyon érdekel.
Kedves Lányok!Beteszem ide a linket,ne ijedjetek meg a címben szereplő témától!Olyan közérthetően,érdekesen beszélnek róla,hogy még így éjszaka ,mikor az elaludtam az ágyon és felébredtem,jöttem a géphez hogy becsukjam , ideszögezett , és végig kellett nézzem-hallgassam.Mindjárt hozok néhány ízelítő mondatot.LÁNYOK NEM NAPI POLITIKÁRÓL,HANEM A VILÁG ÁLTALÁNOS ÁLLAPOTÁRÓL és ennek magyarázatáról beszélgetnek, nem elcsépelt szólamokban.

Egyre gyakrabban halljuk, hogy környezeti-társadalmi szempontok alapján a huszonnegyedik órában járunk. Mégis hogyan lehetséges ez, ha évről évre növekvő gazdasági teljesítményről árulkodnak a statisztikák?
A fennálló gazdasági rendszerrel szükségszerűen együtt jár környezetünk pusztulása és a társadalmi igazságtalanságok kiéleződése, vagy a fókuszpontok átrendezésével vissza tudnánk fordítani a visszafordíthatatlannak tűnő folyamatokat?Puzsér:
Az nem egy reális elvárás,hogy a fogyasztó,ha szárnyas betétre van szüksége,vagy pelenkára,lemegy a szupermarketbe és a telefonját böngészve termékeknként vizsgálja,hogy melyik a legkörnyezetbarátabb termék.........
..Azért hoztuk létre az államot,hogy ne nekünk kelljen mindent csinálni....az állam a mi érdekképviseletünk
...kétféle nézet létezik a környezettudatos gondolkodásban.Az egyik a felelősséget rátolja az egyénre,a másik a cégekre.Mindkettő hibás......
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 1:53

Zseniális mondatok Puzsértól szabadon:

Az államnak a természetesen profitorientált cégektől/mert egy cég nem is cég,ha nem profitorientált-akkor minek működik,ha nem akar nyereséget/-nyilván a mérték az számít!!!/ki kéne kényszerítenie ,hogy ne rombolják a környezetet.NE ÖNTSE A MEXIKÓI ÖBÖLBE AZ OLAJAT,MERT HA IGEN, AKKORA BÜNTETÉST KAP,HOGY NE ÉRJE MEG NEKI ODAÖNTENI,VAGY AZ ÁLLAM DARABOLJA FEL A CÉGET.....EZ LENNE AZ ÁLLAM FELADATA ,....ÁM EZ MEGVÁLTOZOTT :(( :(( :(( :(( Az államot kivásárolták a nemzetközi cégek lobbistái.Ma már, az állam nem a mi közös érdekeinket képviseli,hanem a nemzetközi lobbistákét.Ők többet tudtak fizetni,mint mi állampolgárok.Nem a valódi problémákról szól a politika,hogy mi az ami mindnyájunk érdeke lenn/valódi környezetvédelem/,hanem álproblémákat nagyítanak fel és arról vitázzon az állampolgár.LMBTQ.Miközben a tőke folyamatosan növekszil és rombolja a természetet.......,
AZ EGYÉNNEK IS VAN FELELŐSSÉGE!!!A POLITIKÁBAN, KI KELL KÉNYSZERÍTSE AZ ÁLLAMTÓL A CÉGEK MEGREGULÁZÁSÁT és az ÖKOLÓGIAI SZEMPONTOK ÉRVÉNYESÍTÉSÉT!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 1. 7:25

Paggy, elfelejtettem írnia tegnapi hozzászólásomban, hogy a városi sétádról feltett videódat nem
lehet lejátszani. Utánanéznél, meg szeretném nézni. Köszi!

Puzsért és Vonát is követem a youtube-on. Puzsérral szemben nem voltak fenntartásaim, de Vonát
csak mostanában, mióta nincs köze a jobbikhoz, és középutas lett, tudom elviselni és hallgatni.
Több közös videójuk is van, mindegyiket érdemes meghallgatni. Komoly élményben részesítenek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 1. 8:58

Megérkeztem a fodrászatba (jobbra). Szemben a mézeskalács gimnázium és a minorita templom
két tornyának részlete. Micsoda hajmosásban volt megint részem...! :))

Kép

Milyen kincsekre bukkan az ember, ha nyitott szemmel mászkál a városban! Ezt a kezdeményezést
a Szinvapark bevásárlóközpontban fotóztam.

Kép

Kép

Találtam egy régebbi thai sorozatot a külső winchesteremen, amit le akartam fordítani, de soha nem
került rá sor. Belenéztem, és azt látom, hogy a lánynak ugyanolyan vázlatfüzete van, mint nekem.
Ha jól emlékszem 2013-as a sorozat, szóval nyolc év telt el a két vásárlás között. :))
Most látom, az övé A5-ös lehet, az enyém A4-es.

Kép

Kép

Kész thai curry-t már többször fotóztam, most csak az alapanyagokat kaptam lencsevégre. Ami nincs itt
az a lencse (elfogyott a vesebab). Cukkini, karfiol, brokkoli, édeskrumpli, lilahagyma, pritaminpaprika,
reteklevél és mángold. A napi tucatból máris négyet (hüvelyes, zöld leveles, keresztesvirágú, egyéb zöldség)
kipipálhattam velük.

Kép

Hüvelyesnek minden nap szerepelnie kell az étlapomon, ha nem önmagában, akkor feldolgozott formában
tofuként vagy hummuszként. Ez egy vacsorám volt. A napi tucatból kipipálhattam a hüvelyest, a zöld levelest,
a gabonát és az egyéb zöldségeket. Ez a fél palermói paprika, és pár répacsík nem elég a napi adaghoz, de
már az ebédemben is sok zöldség volt. Együtt bőségesen kiadták az ajánlott mennyiséget. Ezek inkább azt a
célt szolgálták a salátával együtt, hogy nyers zöldségeket is fogyasszak minden nap.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 1. 9:07

Végre rászántam magam és csináltam pár esőcseppes képet. Utálom, amikor vizslatják, hogy
mit csinálok. A fotózás számomra intim műfaj, szeretek magam lenni közben. A legtöbb kép
nem is lett jó. Zavartak a járókelők, kapkodtam, igyekeztem túl lenni az egészen.
Istenem, de jó volt, amikor egy szál pizsamában csendben, nyugalomban fotózgattam a hajnali
harmatcseppeket!

Kép

Ma reggeli napkelte:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 1. 9:16

Madáretetés élőben Finnországból. November 7.-től tart az élő közvetítés. Amikor kiteszem
ezt a videót, épp egy gyönyörű szajkó falatozik. Érdemes a videó jobb alján lévő fehér színű
Youtube-ra ráklikkelni és nagyban nézni az egészet.

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 10:30

Kép
Paggy :-h %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 13:39

Sziasztok!Rita!Köszönöm szépen,hogy szóltál,Feltöltöttem mégegyszer.A Dob utcában járunk,ami egy viszonylag szűk utca..A Dob utca az ERZSÉBET térről indul és kimegy a Körútra.Itt most a közepe táján egy kis beugróban találod meg a lélegző tűzfalfestményt és ezt a kis "BÉKE SZIGETÉT".Lányok!Nagyon lelkendezős vagyok!!! :)) :(( :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 13:44

Jujj Rita!Mennyi mindent töltöttél fel!!!Kata "pokoljárásához" nem írok,mert csak idegesít,hogy hülyének nézik az embert és ránktapadnak az árujukkal.Bár kicsit nehéz lehet az eladóknak is,hiszen ebből élnek.Azt is megértem,hogy Kata csak így tudsz dolgokhoz hozzájutni.Sajnálom. :flower1: Viszont tényleg konzultálj a LÁNYOKKAL! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Nézelődök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 16:01

Kata!Ha lehet,keresd meg a FACEBOOK-on a még életben lévő ismerőseidet,hátha egy jó kapcsolat kialakul!Szerintem ,néha a védőangyalkák küldenek nekünk jóembereket.Mikor mész "oltakozni"/Müller Cecilia :)) /
Mészi és Szoky receptjei közül melyek váltak be NÁLAD?Régen láttam ételfotót.Próbáljuk meg "überelni" RITÁT! :)) :)) :))
Rita:
Köszönöm a teraszos hagymavágó ötletet.Nálunk erkély van,majd kipróbálom.
Állítólag CSÓKOS kutya nagyon szeret labdázni.Már meg is beszéltem régi kutyás társakkal,hogy kezdetben jöjjenek elém,mert a pórázat fene tudja mennyire ismeri és lehet-e már távolabb menni vele./A párom szerint ,aki még soha nem mászkált fiatal kutyával,IGEN!!!!PERSZE!!!.Biztos írtam már,hogy sok évvel ezelőtt elment a kutyával sétálni és nélküle jött haza.
-Hol a kutya-?kérdeztem
-Milyen kutya-válaszolta.-Jesszus, elhagytam a parkban.-Visszament és szegény kutyám ott ült tanácstalanul,mert nem mert lelépni az úttestre,hogy hazajöjjön./
Szóval CSÓKOSRÓL azt írják,hogy eleven,rosszcsont. :)) :)) :)) :(( :(( :(( ???????
Madáretető-nagyon köszönöm a videót-élvezet nézni.Tovább is küldtem a nászasszonyomnak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 16:03

Itt is van MÖMAX.Nagyon tetszenek a bútorok-pácolt fából,szuper!!!Nekem is kéne új.Mindjárt mutatom,hogy a 35 éves fenyőbútoraim már kopottak.Teszek be képeket.

[
Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 16:30

Tetszenek nekem is az órák.Elterpeszkedve a falon,FIGYELMEZTETNEK AZ IDŐ MÚLÁSÁRA!!!
-VIGYÁZZ BARÁTOM!!! Fogy az időd,okosan használd!!! [-x
Szépek a tányérok.Pont tegnap vettem hasonlót,úgy látszik egyrugóra járunk néhány dologban.
Kép
Kép
Kép
Ilyent már, normál agyagból ,korongoztam.25 éve még nagyon ment nekem.ma már nem tudnám egyenletesen hajtani a lábammal.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 16:37

Persze a mázazás,a festés az más.Oda jó ötletek kellenek,de a formát öröm létrehozni a "földből!!Ez az,így tanultam:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 16:42

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 16:44

Így persze könnyebb.Elektromos korong.De csak könnyebb,mert nagyon finom mozgásának kell legyen a kezednek.Ha erőteljesebben belefogsz,akkor vagy lerepül vagy túl mély lesz a tál és törékeny a fala.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 16:52

Rita, tetszik a fodrász előtti utcafotód.mintha ott lennénk.Ez a "VILÁGJÁRÁS FOTELBŐL" effektus.Köszönöm a képet.
A bölcső ,szerintem,csak jelképesen jó ötlet.Ki merne ma beletenni egy ilyen kis mélységű bölcsőbe, egy mai ,már újszülöttként is ficánkoló babát?2 testőr kell mellé.DE SZÉP KEZDEMÉNYEZÉS!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd
Gyönyörű a naplemestés képed!!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd
Köszönöm szépen,hogy felraktad őket.
Lányok!Csináltam fázisfotókat a gesztenyesütésről-HÁTHA KEDVET KAPTOK HOZZÁ.I \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ rtó fincsi!!!
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 17:20

Kép
Megmosod-BEVAGDALOD-VÍZZEL SPRICCELT ALUFÓLIÁBA,vágással lefelé ,TESZED-ÖSSZECSUKOD A FÓLIÁT,közepesen meleg platnin vagy gázon a palacsintasütőben-MEGNÉZED MEGSÜLT-E AZ EGYIK OLDALA,megfordítod-ÖSSZEZÁROD A FÓLIÁT-HA PUHA A FÓLIÁVAL EGY KONYHARUHÁBA CSAVAROD 5 percre,könnyebb pucolni!!-ÉS KÉSZ-JÓÍZŰEN FALATOZOD :-bd :-bd :-bd
%%- @};- Sziasztok,megyek teát főzni.Üdv:Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 1. 17:35

Lányok ! Sziasztok! Megvolt a nőgyógyászati nemszeretem rész, túlétük. Utána bementünk a városba, pontosabban a tortáért!
Paggy, Vona adott interjút a Hetek c. lapnak nem oly régen. Időnként én is belehallgatok ilyen vitákba, beszélgetésekbe.
Nagyon tetszettek a képek! Samu komodja és könyvespolca is ilyen érett szinű lett! Legalábbis majdnem!
Hozom a mai képeket.
Holnap itthon maradunk, és főzés. Ma még a sült csirkét is vettem, de jól tettem, mert tudtam sokára érünk haza. Így hazaesve máris nekiestünk. Igaz a fél csirkét nem volt nagy kunszt eltüntetni, de nagyon kellemes csalódás volt, mert jól átsütve és kellemesen fűszerezve kaptuk!
Rita, a képeid olyan guszták, hogy legszívesebben visszamennék enni még de nem lehet, legalább negyed kiló szőlőt most ettünk meg.
itt vannak a képek!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 17:48

KATA!DE ARANYOS A SAMU/KA/.Tündér fiú itt.
Kép
NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT NEKI :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :movingflower: :movingflower: @};- @};- :ymparty: :o) és NEKED!!!!Mindjárt keresek valamilyen szép szülinapi zenét neki.az ÖRÖMHÍREKBE IS BE FOGOM TENNI.
Gyönyörű a torta!!!Minden nagyon hangulatos.Rettentően ügyes vagy Kata!!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 1. 18:19

Kata, a tegnapi ijedelem el is feledtette velem, hogy Samuka szülinapjáról és a citromtortáról
is írtál. Látom, nagyon ízlett neki.

Itt ezt a mozgó képeslapot küldöm neki sok szeretettel. (Ha betöltődik a kártya, csak rá kell
kattintani a kezdőképre és elindul a zene és a videó.)

https://www.jacquielawson.com/sendcard/preview?cont=1&hdn=1&fldCard=3461849&path=393919&pmode=init
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 1. 18:26

Rita! Megnéztem én is:) :) :) :flower1:, nagyon aranyos. :-bd

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 17 vendég