Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 15:04

Teljes kiőrlésű tönkölytészta, lecsó és fokhagymás szójaszószos gomba. Utána szaftos mangó.

Kép

Kép

Hortenziák. Itt nagyon kedvez nekik az éghajlat. Még nem láttam satnya vagy beteg bokrot. Fotóztam már
tőlem magasabbra növő példányokat is.


Kép

Kép

Kép

Kép

Harangvirág, virágzó fagyal és atalanta lepke:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 15:06

Ez az nő pont ezt a tenyérnyi füvet nézte ki magának az út közepén, holott rengeteg füves rész van
a lakóparkban. Lilyke is a házuk háta mögött lévő gyepen szokott pancsizni. Az a jó, hogy a sövények
és a fák árnyékkal is szolgálnak, ha arra van szükség. Ebben a nagy melegben nagy szükség volt rá.
Nézzetek be a spoiler alá!

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


Megyünk vásárolni. A nagy melegben is vinni kell a kis táskát a kardigánnal, a jéghideg szupermarketek
miatt. Szerencsére a nem élelmiszert árusító boltokban nincs eszetlenül lehűtve a levegő. Ha csak beugrunk
a boltba valamiért, nem adjuk rá, csak betakarjuk a kardigánnal. (2. kép a spoiler alatt)

Spoiler: mutasd
Kép

Kép


Életében először akart ilyen játékra felülni Lilyke. Nem dobtunk bele pénzt, mert a nagyon hangos játékoktól
még mindig ijedezik, de így is nagyon élvezte.

Spoiler: mutasd
Kép


Walton Gardenben nagyon jól átvészelhető a kánikula a sok fa miatt. van, ahol egész kis erdőket alkotnak.
Lilyke két tobozzal rohangászott egész délután. Csak a virág simogatáshoz tette le a kezéből.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép


Barna Cicával most a templom kerítésén kívül találkoztunk, de ügyet se vetett ránk.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 15:07

A fiam házában az a szokás, hogy a feleslegessé vált, de jó állapotú használati tárgyakat leteszik a földszinti
folyosóra, és akinek megtetszik elviheti. Volt már ott kanapétól kezdve vastag plédig minden, de sajnos
nem fotóztam le őket eddig. Innentől lefogom. A múlt héten egy vagy vadiújnak tűnő karosszéket tettek ki
pár könyvvel és egy hűtővel felszerelt laptoptartóval. Előbb a laptoptartó, majd a karosszék kelt el. De mára
már a könyvek is eltűntek. Pénteken ezt a szőnyeget láttam kitéve. Ez is jó állapotban volt, megnéztem belülről.

Kép

Kép

Kép

Az itteni lakásokban nagyon nehéz meghívott gyerekekkel szülinapi bulit tartani, hiszen nem túl nagyok a szobák,
és a kis kertekben se férnek el sokan. Ezért különféle szórakoztatási lehetőséget kínálnak élelmes vállalkozók.
Láttunk már a bejárat elé helyezett épp egy lakás elé beférő ugrálóvárat, a városban flangáló bulibuszt, és most
itt ez a zöld autó. Úgy van kialakítva a belseje, hogy pár gyerek tudjon benne xboxozni.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 15:08

Kata, Ildikó! Láttam, hogy írtatok előttem. El fogom olvasni, de mindjárt hazaér a fiam, melegítem
az ebédjét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 25. 16:09

Köszönöm a gyönyörű képeket. A kakis könyvökön még mindig hüledezek, de ez is majd az érzékenyítés egyik folyamata lesz majd.
3 oldalt kell majd visszalépni, hogy láthassátok a lemaradt képeket, nem értem miért volt ez a jelenség, hiszen mindig megnézem hogy sikerült de ha már így alakult egy két régi képet is betettem.
Lilykén látszik, hogy egyre magabiztosabb! a pancsikálásnak hogy örült! Samu is félt a túl hangos játékoktól, de a kivétel az autós volt, azt nagyon szerette. de a guruló mozdonytól megijedt! :-q

kicsit elmaradtam..megyek uzsonnát csinálni. Azt hittem elaludt, de mivel nem maradtam mellette így csak nézte a plafont.. grrrr

Ide lassan készül megint a vihar, meleg van, de nem vészes. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 25. 16:45

Köszönöm az ismertetőt és a hozzá tartozó képanyagot.
Lilyke nagyon sokat fejlődött,már rohangászik is. Nagyon szép helyen jártatok Rita.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 17:29

Kata, visszanéztem, és bizony kár lett volna kihagyni. Mostanában kínálják neked magukat a különleges
felhők. Mindegyik nagyon izgalmas vagy a sötét morcossága vagy a habossága, vagy a mérete vagy a formája
vagy a színe miatt. Nagyon tetszenek!

Emlékszem ezekre a családi fotókra. Összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy milyen kevés boldog
együttlét jutott Neked, a párodnak és Samukának, de a tágabb családnak is. Samuka rád hasonlít, ezt
már kiskorában is meg lehetett állapítani. Nagyon cuki kisbaba volt.

Ildikó, igen, nagyon szépen fejlődik Lilyke. Minden nap látom, és még így is feltűnik.
Írtam már, hogy a borzaskata fekete magja ehető? Nigellaként vagy fekete köményként lehet kapni.
Főleg indiai ételekben használják. Erős gyógyhatása is van.

https://www.egzotikusfuszerek.hu/hu/fuszer_webaruhaz-category-0/alapfuszerek-category-9/nigella_mag-product-79-1/

Ez a festményed is nagyon tetszik. Eszembe se jutna egyszínű festéket használni egy tájképnél, pedig
milyen jól mutat.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 25. 19:16

sziasztok! Visszakukkantottam! Örülök, hogy valahogy sikerült megoldani a felhődolgokat! Hát igen.! Nem volt hosszú az együtt töltött idő, de ha választanom kellene ugyanezt választanám mind a férj, mind a Samuel tekintetében! :-bd :flower1: :littlehearth: Minden nehézség ellenére, megmásíthatatlan számomra! De azért az érdekes, hogy vannak emberek, akik megkérdezik hogy nem bántam e meg a Samu felvállalását! Kategorikus nme a válasz! Csak azt sajnálom, hogy anno nem mondták meg hogy mire számítsak, így sem lelkileg, sem fizikailag nem voltam felkészült, s ráadásul hamarosan magunkra maradtunk. Ha tudom hogy D.sz.val születik, sokkal jobban felkészültem volna, hogy mi merre hány méter! S az elmaradt lehetőségeket meg nem lehet bepótolni. ez a vonat elment.
Mindenesetre tanulságként annyit levonhatok, illetve mondhatok, hogy szégyen a rokonimra nézve, hogy így magamra hagytak. Szóval az ember jobb ha felkészül arra, hogy egyedül marad, s ha ez nem így lesz, az Isteni csoda, amit ezerszer sem elég megköszönni!
szóval néha fáj az igazság..tudom nekem is vannak hibáim, nem vagyok tökéletes, de szerintem legalább a gyerekre való tekintettel nem ezt érdemeltük volna.
Miközben ők sok millióval lettek anno gazdagok apu segítsége által. Nem is akarok rágódni rajta!

Ildikó, nagyon szép a virágcsendéleted, de a festmény meg egyszerűen csodálatos. Olyan meghittség árad belőle, hogy elég ránézni, s máris megnyugszik a szív, a szem meg gyönyörködik. :littlehearth: :flower1: :-bd

Igaza van Ritának, hogy hihetetlen kisugárzása van az egyszínű tájképnek, s azért nem komor, mert nem fekete! :-bd :flower1: :littlehearth:

Tényleg Rita, mindig elfelejtem, hogy ebből a növényből van az az úgynevezett feketekömény /borzaskata/ Nigella!
Ebből is rábeszéltek hogy vegyünk, igaz 6o db-os 5oo mg-os / 3 db 35000FT. de szerintem így is piszokdrága, s tegnapelőtt és tegnap is hivtak, akkor már a főnök személyesen egy új formula miatt.
Egyszerűen elképesztő milyen erőszakosak. MOndtam neki, hogy nem tudok vásárolni, mert elfogyott az összes pénzem az önök vitaminjaiban van benne! De hát nem tudom kiszorítani valahogy ... mondtam hogy nem , mert így is kölcsönt kellett felvegyek önöknek köszönhetően. Jaj elnézést...és letette a telefont. A jó éd....a-ba!
Még most is feláll a szőr a hátamon olyan ideges leszek tőlük! Mindig más számon hívnak így nem tudom letiltani! Vagy úgy hogy magán szám..szóval nem tudod visszahívni, mert akkor nem kapcsolható.
De tényleg, én is hova tettem az eszem ! Na mindegy most aztán tényleg van itthon homoktövis, 3 Nigella 1 Vörösszőlőmag 3 Na jó, én is megérem a pénzemet, mert annyit dumálnak hogy a végén beadom a derekam. De már sikerült nemet mondanom nekik ahogy a Tv shopnak is.!
Ilyen csomag olyan csomag ennyi kedvezmény és a többi...............................................
Őket is leráztam. De ha valami nem jó akkor bezzeg eddig nem jelezte senki, hogy ezzel bármi probléma lenne....ugye hogy ismerős szöveg? grrrrrrrrrrr

Na panasz és mérgelődés vége...megyek pancsázunk egyet Samuval! Jó éjszakát mindenkinek! :x i-) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 25. 19:32

Na tényleg megérem a pénzem. Csinálom a fürdővizet, Samu lesz mint az a bizonyos borjú az újkapura, otthagytam.
Megyek vissza, még mindig nincs a kádban...belenézek...s nem tettem bele a dugót :(( :)) =)) :(( :)) =)) .
Kész! No Comment!

Most megyek elzárni, mert még azt sem tudja, s gondolom a szomszédok sem akarnak úszni..mindjárt visszajövök.

Na! vízengedés előtt még kinéztem s ilyen felhők voltak!
Kép
Kép
Kép
Kép
\:D/ :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 25. 20:23

Kata bizony vannak ilyen "események" amire az ember nem számít. De csináljuk, ahogy tudjuk, magunkhoz képest a legjobban.
Most akkor szedjem össze az összes virágmagvat és izesítsek vele. Majd elolvasom a linket, hogy mit, hogyan kell izesíteni vele. Emlékszem rá Rita, hogy írtad.
Kata, a vörös szőlőmagot én a szüretelőktől szoktam kérni, ha van ismerősöd, akinek vörös szőlője van, kérj tőle, és megszárítva, ledarálva ugyanolyan jó, mint akármelyik. Még nekem is van, nem porítva tárolom, hanem egészben, Persze van vele kis macera, de megéri.

Az élesztős öntözővíz: 5 dk élesztő 3 liter langyos vízben felfuttatva /pici cukrot szoktam beletenni, nem biztos, hogy kell./ Másnapig áll, ezt hígítom vízzel, mondjuk felénél többel. /veszel ki belőle, amivel akkor locsolsz, és azt felengeded vízzel. Lehet, neked nem is kell ekkor mennyiség. Én a levelekre is szoktam spriccelni. Nem mondom, hogy jó szaga van, de a benti virágok nem sokszor kapnak, a kintiek talán többször. A paradicsomra nagyon jó volt, és a palántákra is, naponta húzta őket felfelé az élesztős víz. /a petrezselyem nem kelt ki tőle, hiába csináltam, most ládában van, ott kelt ki, remélem megmarad/
Szépek a felhőképek.
Festés: Ezt a színt nagyon szeretem, ezzel sok mindent festenék, mert tényleg a kedvencem. Nem ezzel indult, hogy ilyen lesz, de nagyon hiányosnak találtam, ahogy először kinézett. Találtam egy fehér keretet, ennek különösen megörültem.
Ma aztán sokat írtam ide. Most elolvasom a mag hasznosítását. Jó éjszakát. Még van egy sorozatom Bossam.... utolsó része, be szeretném fejezni.
:littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 20:59

Kata, általában elfogadó vagyok, így megértem, hogy megszülted Samukát, de megértem
azt a nőt is, aki nem képes egy beteg gyermekkel járó terheket vállalni. Nem akarok álszent
lenni, bevallom, fogalmam sincs, hogyan viselkedtem volna hasonló helyzetben. Nyilván kell az a
helyzet, hogy az ember elgondolkodjon rajta.

A párod nagyon kedves, egyenes, jóravaló ember lehetett. Látszik az arcán, meg a tartásán. Az azért
nagy szerencse, hogy az ő családja is feltétel nélkül elfogadta Samut.

Spoiler: mutasd
Ne hallgass senkire, aki rád akar tukmálni valamit. Ezeknek van egy szenzoruk, amivel ráéreznek, hogy
kire lehet rásózni valamit, akár nagy tételben is. Egyszer a buszmegállóban álltam, mellettem a padon
ült két idős néni. Odament hozzájuk - illetve mindenki máshoz is, aki a megállóban állt, de a két néninél
ragadtak le, nem véletlenül - egy román cigány asszony, és elkezdte mutogatni az ágyneműket, amiket
két hatalmas szatyorban tartott. Az egyik néni határozottan kijelentette, hogy nem szereti ezt a fajta
textíliát, köszöni szépen, de nem vesz egy darabot se. A másik viszont gyengécske hangon hajtogatta,
hogy sok ágyneműje van, nincs szüksége újabbra, de közben sorra szedegette ki a csomagokat, nézegette
a mintákat. A cigány asszony jól tudta, hogy itt van keresni valója, addig-addig szövegelt, hogy a néni
megvett két szettet, de miközben fizetett is azt hajtogatta, hogy neki milyen sok ágyneműje van otthon,
nincs szüksége újabbakra. Nem véletlenül szállítgatják ingyen árubemutatóra a nyugdíjasokat. A guta
ütögetett, amikor apukám bejelentette, hogy újabb bemutatóra viszik. Mindig azt mondta, hogy nem fog
venni semmit, de a részvételért jár az ingyen ajándék, azt meg akarja kapni. Általában tényleg nem vásárolt,
de volt, hogy hazaállított valami felesleges hülyeséggel. Volt olyan is, hogy nem volt felesleges (tésztafőző
edény például), de nem volt jó minőségű, nem érte meg az árát. A helyi vasas boltban tudott volna venni
hasonlót sokkal kevesebb pénzért.

Jót nevettem a dupla vizes pancsoláson. A felhők pedig megint parádésak. a legutolsó sugaras tetszik a legjobban.

Mindig elfelejtem az én felhőképeimet összeszedni, de már csak a jövő hétvégén lesz rá lehetőségem.

Ildikó, én se vagyok tapasztalt a feketekömény használatában, még soha nem vettem. Akkor ismertem meg,
hogy egyáltalán létezik ilyen, amikor a vegetáriánus és vegán indiai receptes videókat fordítottam. Ott gyakran
használták. Van egy színész, Karalyos Gábor, aki Vegán Hegylakó néven van fent a fb-on. Ő is szokott tenni az
ételeibe. Van borzaskatája, gyűjti a magvakat és felhasználja. Ő inkább csak rá szokta szórni az elkészült
ételre. Bár szerintem érdemes lenne megőrölni előtte, hogy hasznosuljon is belőle valami.

A fehér keret valóban nagyon jól áll a festményednek, de eltudnám képzelni natúr színű fakeretben is.

Érdekes ez az élesztős locsolóvíz, még nem is hallottam róla.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 21:09

Még nem jöttek haza a lányomék a vendégségből, gyorsan össze tudtam szedni pár felhőfotót.
Lehet, hogy valamelyiket már kitettem, akkor bocsi.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 26. 8:10

sziasztok Lányok! Ma viszonylag korán ébredve már most reggeli után vagyunk, na jó ez még csak a turmix pár keksszel, úgyhogy majd lesz valami komolyabb is persze! Samu gyanús nekem, mert otthagyta a felét, s fekszik, csak a minimaxot nézi, pár kivétellel ott még normális rajz és kisfilmek vannak. Érzem én is hogy jön a meleg, igazából még most sincs kedvem kimenni nekem sem.
Tegnap itt elmaradt a vihar, de látom a keleti rész kapott megint rendesen ahogy elvonult a Tisza teljes hosszában.
Ildikó, kitaláltam, hogy majd arányosítok! köszönöm a tippet! Nagyon sajnálnám ha tönkre menne, Valahogy nem igazán jönnek össze ezek a dolgok nekem. A miértet nem értem! Legrosszabb esetben veszek másikat, vagy még egyet mellé, mert lehet azt viseli nehezen hogy egyedül van... Na meg majd átültetem. De annak nem igazán most van itt a szezonja, úgyhogy kivárok!

Rita, csodás felhőképeket hoztál, az egyik olyan mintha ló vágtázna felétek. Irtad, hogy nemigazán volt eső felétek.
Elnézve őket csodálom. Lilyke látott már villámlást és dörgést? Valahogy nem emlékszem hogy ilyen időjárás helyzetről írtál volna. Én is megelégszem a sima esővel.

Errefelé megint minden be van ígérve még ha nem is 100%-ra, de a hőség már igen. Attól tartok ma csak vizes napunk lesz meg dinnyeevés!
Mindenkinek legyen szép napja! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 10:42


Este jövök olvasni és nézni :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: ,most rengeteg dolgom van.Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 13:00

Hát Lányok,olyan dög meleg van,hogy nem nagyon megy a munka.csinálok valamit és azután letszem a hátsóm egy székre és ott pihegek.Ezért 2 "csinálok valamit" között olvasok és írok.Annyi érdekeset hoztatok,hogy alig bírom megjegyezni,amire reagálni szeretnék.Külön vettem 2 nagyalakú spirált,hogy ne papírfecniket keresgéljek,mikor írni akarok.
Nem is tudom hol kezdjem.De ez az érzés nagyon jó,mert bőséges választék van.
Gyorsan megkeresem a neten,hogy Katának megírhassam,hogy az egyik fotóján milyen kék az ég.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 13:04

Részlet a Wikipédia KÉK szócikk-ből:
Acélkék
Akvamarinkék
Azúrkék
Babiloni-Kék
Bilikék
Bogyókék
Brit-Kék
Búzavirágkék
Égszínkék
Indigókék
Tengerészkék
Tengerkék
Türkizkék
Ultramarinkék
Világoskék
Zafírkék
MIT TALÁLTAM,MIT TALÁLTAM!!!!!!!!????? \:D/ Kata!!
https://www.szinpaletta.hu/szinarnyalatok/kek Nyissátok meg!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 13:09

3 oldalon csak kékek!!
Tehát Kata a bárányok GÁZKÉKBEN ÚSZNAK az egyik fotódon?
Mutatom Kata nagyon klassz nyári a bárányos felhőcskéit.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 13:18

Lányok!Nem tudok betelni ezzel a rengeteg csodás felhőképpel-felhőkékkel!Gyönyörűek!!Katáé mindig vagy monumentális,vagy kecses vagy épphogy fuvallatnyiak,Ritának-jelentős,mérges,vad,szenvedélyes felhőket sikerül fotózni.
Ez pld.Rita:

Kép
Mintha a víz alól néznénk a vízfelszínt!!!!
És a többi is gyönyörű- :flower1: :littlehearth: :flower1: :-bd gyönyörű mindegyik.Néhol igazán félemetesek.Nagyon-nagyon köszönöm MINDKETTŐTÖKNEK.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 26. 13:31

Sziasztok, szia Paggy, hát soha nem gondoltam volna egyik-másik kékről hogy kéknek lehetne nevezni, de mindenesetre nagyon szép árnyalatok vannak benne! Megyek, lefektetem a Samut, lehet én is bealszom a melegtől, bár még csak 3o fok van, de többnek érezni!
Vigyázzon mindenki magára! :ymhug: :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 13:36

Mellékesen:
https://www.libri.hu/konyv/ahol-a-folya ... gLz-PD_BwE
Delia Owens bestsellere, az Ahol a folyami rákok énekelnek egyértelműen a tavalyi év egyik legnagyobb sikerkönyve volt, Magyarországon is hónapokig szerepelt a sikerlisták élén (a Bookline top50-es listáján még idén júniusban is a 7. helyen állt). A könyvet mi is szerettük, ezt írtuk róla:

„Kya története egy hihetetlen fejlődéstörténet, hiszen mezítlábas hatévesből minden komolyabb segítség nélkül odáig jut, hogy könyveket ad ki, és ismert természettudóssá válik. A regény már ennek a különleges, természetközeli és elszigetelt karakternek a megteremtéséért és kidolgozásáért is figyelmet érdemelne, de Delia Owens nem elégszik meg ennyivel, mert egy krimivonalat is belefűz a regénybe, és a két fő szálat kiváló szerkezeti megoldásokkal építi össze.”

DELIA OWENS
Ahol a folyami rákok énekelne
Libri Könyvkiadó, 2020, 460 oldal
Megveszem
bookline
Delia Owens: Ahol a folyami rákok énekelnek
A lápi lány, azaz Kya történetének egyik legnagyobb rajongója Reese Witherspoon, aki korábban már híres könyvklubjába is bevette a regényt, nemrég pedig lecsapott a megfilmesítési jogokra is. Eddig elég kevés információt lehetett tudni az adaptációról, a napokban azonban kiderült néhány fontos részlet, ezért most mi is összefoglaljuk a lényeget:

Miről szól az Ahol a folyami rákok énekelnek?
Spoiler: mutasd
A regény főhőse, Kya, kinek életét 1952 és 1970 között követhetjük nyomon, nagyjából hattól huszonöt esztendős koráig. Kislányként hagyja magára az anyja, aki egy átlagosnak induló reggelen felhúzza krokodilbőr mintás magassarkúját, és búcsú nélkül maga mögött hagyja népes családját. Az anya nélkül maradt gyerekek aztán sorra útra kelnek, csak a kicsi Kya és részeges apja marad a fűrészpálmák alatt álló kis viskóban, de egy nap a férfi is eltűnik, így a lánynak egyedül kell megtanulnia túlélnie ebben a cseppet sem veszélytelen környezetben.

A közeli kisváros, Barkley Cove lakói nem vesznek tudomást a „lápi proliról”, és Kya is kerüli a várost, ahol lenézik, megalázzák, kigúnyolják. Iskolába nem jár, közösséghez nem tartozik, teljes elszigeteltségben él a mostoha peremvidéken. Itt cseperedik aztán gyönyörű és különleges kamasszá, és kerül közeli kapcsolatba egy Tate nevű fiúval, majd a város szépfiújával, Chase-el is szerelmi kalandba bonyolódik. Életét a cserbenhagyások és megaláztatások kísérik, azt tanulja meg, hogy csak magára és fogadott családjára, a lápra számíthat. Az állatok viselkedését tanulmányozva igyekszik következtetéseket levonni az emberi kapcsolatokra vonatkozóan, hiszen tudása a világnak erről a szegmenséről nagyon korlátozott.

A láp minden fűszálát, kagylóját, teknősét ismeri, képes elrejtőzni, ismeri a természet erőit, meg tud élni a zord vidéken, de az emberekről nagyon keveset tud. Önmaga erejéből, teljesen egyedül marad fenn a természetben, fizikailag jól van, de magánya és elhagyatottsága miatt olyan érzelmi sebeket szerez, melyek nagy része soha nem gyógyul majd be.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 13:42

Hamarosan jövök vissza és folytatom,csak ebédet kell adjak a páromnak.
Változatlanul nem lehet mit csinálni,mert szörnyű meleg van.
Épp Rita írásáról beszélgettem a párommal ,hogy milyen meleg van Angliában.Ő felhívta a figyelmem egy cikkre:

https://hu.euronews.com/2021/03/23/tobb ... lf-aramlat
Részlet:
....Az egyenlítő térségéből Nyugat-Európa partjaihoz meleg vizet szállító óceáni áramlat még soha ilyen gyenge nA 16. század elején felfedezett Golf-áramlat évezredek óta szabályozza Európa nyugati és északi részének éghajlatát. Az áramlat ezt megelőzően mintegy tizenkétezer évvel ezelőtt teljesen leállt, tudósok szerint ez volt felelős a Fiatalabb Dryas-szakasz lehűléséért, amikor a kontinensre egy rövid időre visszatért a jégkorszak: az évi középhőmérséklet 7-8 Celsius fokkal a mai alatt lehetett.

Az óceánográfusok egyelőre nincs egyetértés abban, hogy a mostani gyengülés miben hasonlít a korábbi folyamatokhoz, iletve, hogy ez csak egy pillanatnyi változás, esetleg egy ijesztő trend kezdete. Stefan Rahmstorf, a potsdami Climate Impact Research Intézet kutatója időszámításunk előtt 400-tól vizsgálja az áramlat változását.em volt az elmúlt ezer évben,...

....A Golf-áramlat úgy viselkedik, mint egy hatalmas futószalag: az egyenlítőtől szállít meleg vizet északra, és hideg, alacsonyabb sótartalmú vizet pedig vissza délre. Nagyjából húszmillió köbméter vizet mozgat másodpercenként, ami százszor annyi, mint az Amazonas vízhozama – mondta Stefan Rahmstorf....
Az áramlat körforgását az Atlanti-óceán északi részén lesüllyedő sűrű sós víz okozza.
A felfedezés alapján egyre valószínűbbb, hogy az áramlat tovább lassul, ami katasztrofális következményekkel járhat az Egyesült Királyságra és Írországra nézve, de sok más ország számára is rosz hír, írja az IFL.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 14:43

Stefan Rahmstorf/aki a fentebbi állításokat közzétette/ -találtam néhány cikkét a DER SPIEGELBEN.Egyet hozok ide.
https://www.spiegel.de/wissenschaft/nat ... a6ef96223b
/Hogyan függ össze az éghajlatváltozás az áradásokkal/
A cikk végén a konklúzió:
Azt, hogy a különféle folyamatok milyen mértékben játszanak szerepet a jelenlegi árvízben/NÉMETORSZÁGRÓL VAN SZÓ!!!/, csak további tudományos elemzések mutathatják meg. Mindent egybevetve azonban egy dolog világos: a szélsőséges eső fokozódik, és mi Németországban egyáltalán nem vagyunk mentesek a globális felmelegedés következményeitől. Mondhatnánk tehát azt is: a klímavédelem egyben a belbiztonság is.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 14:58

Rita!El tudom képelni,hogy a párás meleg még fullasztóbb lehet.Nagyon szépek a tengerparti fotók illetve nagyon szép a tenger ,a sziklák,az ebédlőhelyül szolgáló fennsíkszerű.a kilátás.Lilyke pedig roppant aranyos.Néhány fotó,meg különösen:-ahol felszállni készül ,mint egy kismadár,ahol pancsikol,ahol autót vezet.
Nem lehet,hogy a szellentéses könyveket csak mi nem értjük?Van ahol, úgy mint a böfögés, a test megfelelő működését jelzi. Sok a bevándorló Angliában,esetleg ezzel segítik megérteni a más kultúrát?Nekem szörnyű,de hát....Csodásak a hortenziák!Ilyen nálunk maximum az Alpokalján lehetséges.
Jó ötlet,a mi utcánkban is csináljuk,hogy a jó,de már nem kellő dolgokat,el lehet vinni.Gondolom,azért ott kulturáltabban csinálják.Mi csak úgy egyszerűen.Az utca végén lévő beton lámpaoszlopon vannak nagy kivágott részek,ahová becsomagolva kitesszük,s ha nem kel el másnapig,visszavisszük .Persze ezek nem fotel nagyságú tárgyak.A fotelok lomtalanításkor kerülnek ki.
A zöld gyerekfoglalkoztató buszokról-klassz,ám itt Magyarországon az a hülye divat ,hogy nem csak 2-3 gyereket hív meg valaki,hanem a fél óvodai-iskolai csoportját.BORZALOM-sokba kerül-nem személyes-ajándéktömkeleg.Itt a MC DONALDSBA mennek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 15:18

Ildikó!Remélem,hogy jobban vagy!Szépek nagyon az asztali virágaid is.Különösen a borzaska kék-rózsaszín változata.Igen,a ventilátortól is beteg lehet az ember,de nélküle?.... :-??
Kata!Nagyon megértelek,hogy mennyire rosszul esik,hogy magadra hagytak.Hatalmas ,szeretetteljes vállalásod van,ami egész életre szól.Viszont én nem tudnám ezt valamilyen segítség nélkül csinálni.Mármint,akár szociális,akár hitközösségi segítségre gondolok.Mivel,bár elég felelősségteljes vagyok,viszont szent nem.Nagyon tisztellek a vállalásod miatt .Bár még ha nem is a szeretett gyermekedről lenne is szó,az embertársunkat is segíteni kell . :flower1: :flower1: :flower1:
Azért az is igaz,hogy vannak ember,aki sok gyereket vállal és abba nem nagyon gondol bele,mi van akkor,ha nem bírja,ha egyedül marad vagy beteg lesz.Lehet,hogy írtam már:
Egy nagyon-nagyon kedves kutyás társunknak középsúlyos értelmi fogyatékos a lánya.A lánya 45 éves.Nemrég keresett egy ottlakós napköziotthont neki.Most még csak behordja foglalkozásra és néha bent alszik,később,ha ő idősebb lesz,akkor meg látogatni fogja.Nagyon jó hely és kis csoport van,pár felnőttgyerek,akikkel foglalkoznak.Azt hiszem 5-en tartoznak 1 csoportba.nasgyon kedvelem ezt a kutyástársat,mert jóhumorú,életigenlő ember.Sok helyre megy a gyerekével,igaz a kezét kell fogja,de viszi magával. Szinte a 2 ember olyan mintha 1 ember lenne.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 26. 15:35

Rita!Szépek a napon fényképezett ételfotók.
Köszönöm szépen MINDENKINEK a fotókat és az írásokat. :flower1:
Lányok!Tegnap KOMPOZTAM VÁC és TAHITÓTFALU között a Dunán.Hoztam videót.
A nagymamám és dédmamám Vácon,a nagypapám,mivel a nagymamám halála után újra nősült,Tahitótfaluban/Váccal szemben/van eltemetve.

Szép napot Lányok!Paggy %%- @};-

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég