Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 11. 7:34

Sziasztok Jó reggelt Lányok és TomTom!
Paggy, köszönöm a "keretezést" Sajnos annyi minden akadályoztatás van még egy felhő készítésénél is, hogy csak.
S ráadásul most Samu nagyon türelmes volt annak ellenére hogy másodjára mozdultunk ki, akkor már a bevásárlás végett!
A szomszéd néninek is! Ma megyünk még a laborba, mert elhozom papiralapuban is az eredményeket.!

Ma gyönyörű időnek nézünk elébe, remélem eljutunk messzebb is, hát majd meglátom. Pillanatnyilag van hozzá kedvem és időm is.! :)

Jövök majd addig is kellemes nyárias időt mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 11. 10:28

Sziasztok!Gondolatok a megbizhatosagrol,az ertekekrol es a mai vilag gyakorlatarol.
Ha mindenki felelisseget vallalna magaert,akkor nem elnenk ilyen vilagban.Pld.A rendelobe idoben erkezne az orvos,ha a tanar ismerne a gyerekeket,akiket tanit/esetleg az otthoni korulmenyeit/,ha fodrasz beszelgetne veled mikozben dolgozik a hajaddal,ha a vizvezetekszerelo garanciat vallana az elvegzett munkaert, ha ............,ha BETARTANAD AZ IGERETEDET,mert komolyan veszed magad is.Miert irom?Azt gondolom biztonsagosabb lenne a vilag igy.
Pld.Elmesz az orvoshoz,ahol meg soha nem jartal.1000-ren ulnek a folyoson.Nincs kiirva,hogy mikent fogsz bekerulni a beutaloddal.Az viszont igen,hogy NEKOPOGTASS.Tehat kerdezoskodsz,ha van ott valaki.Ok mar elobbre tartanak, mint te.Lehet,hogy tudjak , melyik ajto mogott talalhato XY ,csak ritkan itt rendelo orvos.Lehet ,hogy nem.Jo 10 perc mulva kijon egy noveraki halkan beszel a korulallokhoz,mire odaersz mar majdnem bemegy.Kiderul. doktorod ma nem jon be,de majd telefonalj.Persze a telefont ritkan veszik fel....Lanyok!"100" eve dolgoztam asszisztensnokent egy sebeszeti rendeloben.Lehet , hogy mar olvastatok,a mentok nyugdijas foorvosaval ugyeltunk.Azt mondta ,amikor odakerultem: -Tunderke!Itt elso a beteg,mert mindenkinek komoly baja van.En csak a te segitsegeddel tudok dolgozni,igy hat ha jol dolgozol,partnernek tekintelek.Sokat tanultam tole.O megszokta,hogy mi a betegekert vagyunk ott,es nem forditva.Sokan azt hiszik,barmilyen szakmaban,hogy legyunk halasak ,ha elvegzi a munkajat.
Pedig a munkaja minosege rola ad bizonyitvanyt.
Az eljovendo eveknek errol kene szolnia.Bizakodo vagyok,mert latom a fiatalok 15-25 evesek,sokkal komolyabb ertekkozpontubbak, mint a 40-50 evesek.
A parom szerint eleg lenne egy testeden hordott szerkentyu es az automata orvos megmondana , hogy mit csinalj.Nem kellene az emberek kozbeiktatasa.Rettenetesnek tartanam.Esetlegsurgos helyzetben,amig jon a mento ,IGEN,de utana szeretnem,ha egy ember szolna hozzam.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 11. 11:03

Lanyok!Nem am csak szovegelek es osztom az eszt!Neha szinte belebetegszem ,ha latom ,hogy sokan nem erzik jol magukat a borukben.Most nem a gadagsag vagy a jo lehetosegek birtoklasatol. teszem fuggove a " viszonylag jol erzem magamallapotot.Hanem pld,ha mas nincs is jo dolog az eletemben,de en igyekszem .Ne hogy mar az ertekeim masoktol fuggjenek! \:D/
Tuz a nap az erkelyemre,viragoznak az eperpalantak.Kell ennel tobb? :)) Sziasztok.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 11. 12:47

sziasztok ! Most csak képek, s majd jövök olvasni is.. :x :flower1: :littlehearth:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. május 11. 17:25

Sziasztok Lányok.
Nem jöttem péntek óta, akkor el kellett menni a sürgősségire. Annyira rosszul működött a szívem, a vérnyomásom is magas lett, ott fogtak éjszakára, mindenféle monitorozásra. Egész éjjel sípolt, kattogott és mért. Reggel is össze-vissza vert így felvittek a kardiológiára.
Pitvar fibrilláció amit elektromosan visszaütöttek.
Még gyenge vagyok. Nem olvastam mindent csak belelestem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 11. 19:56

Kedves Ildiko!Ijeszto dolog tortent VELED.Csak azt tudom irni,hogy hala Isten nagyjabol elmult.:ympray: :flower1: I
Itt a nagy meleg,csak reggel menj ki es setalgass egy piciket,majd ha jobban leszel!.Gondolok Rad Ildiko es drukkolok,hogy mielobb megerosodj.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 11. 20:00

Kata koszonom a jo kis vidam zold es samukas fotokat.Hoztam egy fincsi receptet.Megcsinaltam az egesz haznak.Nagyon nagyon izlett.Nekem csak 3 falatnyi kostolot szabadott.Ugy ettem, mint egy oriasi ajandekot.Isteni volt.
A link cime:
A legfinomabb Burgonyas Kefires Langos- Gabor a Hazi Pek
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 11. 20:17

Érdekes,fontos téma.Remélem nincs benne napi politika!.Megnézem és ha van ,letörlöm.Addig is felteszem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 11. 21:06

Roppant érdekes!
Pld.Egy kérdés,amiről szavazni kell:
-Lenne -e olyan olyan mennyiségű pénz,amiért BÁRMILYEN MUNKÁT elvállalnál?-Erről is vitatkoznak.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 11. 21:17

Sziasztok!
Lányok, ma csontkovácsnál és akupunktúrán voltam Pesten, ilyenkor mindig lefáradok. Beléptem, hogy gyors irjak Ildikónak. Mielőbbi jobbulást, erősödést!! Nagyon rossz volt olvasni amit irtál és köszönöm, hogy mégis megtetted, igy tudjuk mi van Veled! Pihenj, mozogj, sétálgass is, amennyi jólesik. Irj azért hogy hogy vagy!!

Kata, szerencsére Samu eredményei jók! Minden rendben van vele továbbra is? Elfelejtettem, hogy mikor volt Lyme betegséged....
Nézem majd vissza aképeket, tényleg csak gyors beugrottam pár mondatot irni.
Ja, a koleszterinről és májról, amit a kinai orvosnál a függöny mögött megtudtam:
Cukor ha lehet ne, fehér liszt szintén, kolbász, virsli, felvágott szintén ne, zöldségek párolva- sok és lehetőleg minden nap. Vörös húsok ne, olajban sütés szintén ne. Csináltam, működik.... Mondjuk nekem csak a billirubin vacakol, az is szépen ment le ettől. A szilimarin tartalmú étrendkiegészitő nálam sajnos semmi hatást nem csinált. Már pozitivra értem. Edd azért! Remélem mihamarabb - sajnos ez nem egy hét lesz- javulást kiv ánok!

Paggy, kivántam én Lillának boldog szülinapot? Nem akarok vissza olvasni, mert be kell vennem a gyönyörűséges vérnyomáscsökkentőm.
Kálváriám votl a kardiológián, a bácsika is megkerült, pedig én már eltemettem, de hogy miről akartam még irni...., szita az agyam. Részletekről jövök majd,
Mindenkinek jó pihenést

Jajj, Tom Tomot elfelejtettem üdvözölni! :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 12. 7:26

Agi!Ird meg mi volt s kardiologian!Mit jelent ebben az esetben a kalvaria?A bacsi medvan! :-bd Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 12. 9:46

Sziasztok Lányok és Fiúk! Most már remélem Elthan is bekukkant, rég nem hallottunk róla sem többek között.

Ildikó, de jó hogy már otthon vagy! elég ijesztő dolog ilyenen átesni, de minden jó ha jó a vége! :flower1:
Sétálgass, pihenj, próbálj meg egy kicsit más időbeosztást csinálni magadnak, ne legyél frusztrált az el nem végzett munkák miatt! Az most nem a legfontosabb, hanem csupa kellemes dolgokkal kényeztesd magad, még akkor is ha ez pl egy déli szunyókálás! Valószínűleg a hirtelen nagy meleg borította fel az amúgy is lebilis vérnyomást! :movingflower: :!! :!! úgyhogy adj magadnak szabadkezet mindenre!
Vannak dolgok amik úgysem futnak el az ember elől, legfeljebb később kerül rá sor.. ~o)
Én is érzem ha vihar jön, először cikázik minden a szemem előtt megfájdul a fejem...és a többi. Úgyhogy megyek is
ellendoppingolni, hogy ne dőljek ki teljesen...mert 100%-ban nem tudom kivédeni de enyhíteni igen, ha időben lépek.
Igaz néha ehhez is lusta vagyok, így aztán iszom is a dolgok levét!

Ági, amiket írtál egyedül a fehér liszt amiben nem tudom tartani .. Cukor minimális, mert többnyire Xilit, Eritrit Stevia combót használok..meg mézet. Szalámi nagy ritkán parízer, de inkább nem .. Csak csirkemell, pulyka , Tarja, kb. ezek a megszokottak, és ezt variálom. Mindenből az alapot veszem meg és én Ízesítem.
Csak tudod az a dühítő, hogy közben meg az embert ez a Pharma cég agyongyötör hogy ilyen jó meg olyan fontos ez meg az..de a vérképen egyáltalán semmi javulás, inkább romlás van.
Éhgyomri cukor is 6. ennyi még soha nem volt egyetlen laboreredményen sem.
Most mennem is kell, majd jelentkezem... :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
UI.: Én is örülök, hogy megvan a bácsi... :x
A Lime pedig kb 86-ban volt...

Paggy, még visszaléptem a videót meghallgatva, néha kicsit előreszaladva...
Van egy mondás.. hogy van az a pénz.. de nem nálam.
Az élet nagyon kiszámíthatatlan. Látom sajnos nagyon sok családnál, miközben a családtag kint dolgozik, itthon a távkapcsolat miatt minden elromlik. És a gyerek nem vár a növekedéssel, neki nem csak húsvétkor és karácsonykor van szüksége a családfőre. /Ritka hogy az anya megy ki/. Több ismerősöm pont azért is hagyta ott a kinti munkát, mert fontosabbnak érezte a család összetartását kevesebb pénzzel akár, mint a sok a szétszakadással.
Ideig óráig rendben van ha van valami idénymunka, amit jól megfizetnek, szőlő uborka stb szezonyja, de ez már
itthon is jól megfizetett munka! Pl. ha nem lennék allergiás a paradicsom zöldjére, én is eljárhatnék szedni nem kis pénzért, Samu addig napköziben lehetne! De ez már a saját egészségi állapotom miatt sem lehetséges.

Ez az egész vita inkább csak feltételekről szól, nem az igazi lehetőségeiről és variációkról. Már éppen nem a háború árnyékában való téma ez. Az biztos, hogy több gazdag ember van, aki becsületes munkával fejlesztésekkel, pályázatokkal biztosít nagyon sok embernek munkát, tanulási lehetőséget. A nagy egészet kell először nézni, és utána a részleteket lépcsőkben.
Egyetlen dolog irritál, ha szabad így fogalmaznom, hogy 1. miért nincs egy parlamenti képviselőséggel egy plafon , amit nem
lehetne átlépni> 2. Egy bizonyos nyugdíjösszeg felett már nem kellene járjon a kiegészítés. Mondhatni szolidaritásból.
És itt nem 5oo ezerre gondolok, hanem sokkal feljebb...
Más... a mai gyerekeket vissza kellene vezetni természetbe, amíg még van hova.!
Megtanítani több mindent ami kell a túléléshez. Mind a fizikai mind a lelki mind a szellemi vonatkozásban.
Na mennem kell, most nem tudok többet hozzáfűzni a dologhoz per pillanat... :D :ymhug: :movingflower: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 12. 19:31


holnapi kenyér lesz! :-bd
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. május 12. 20:11

Köszönöm szépen nektek a sok pozitív gondolatot, mondatot.
Sajnos ez már évek óta fennálló probléma, csak most érett a finisébe. Volt időpontom a kardiológiára, de még a háziorvos sem vette komolyan. Pedig már régóta gyenge voltam, izzadtam, stb. Nem volt képes a ho. egy sürgősségi beutalót adni. Rá is kérdeztek ki ez. Nekem pár hónapja ho-som, mert a másik nem rendel többé. Jun. 16 lett volna az idő.
Reménykedek, hogy jó lesz.
Nagyon aranyos volt a kardiológus, annyira örült, hogy jól sikerült. Jót nevettünk..... és azt mondta, lehet, hogy holnap hazaengedem. Azért volt, egész éjszaka monitoron, és csináltak már vizsgálatokat is. Örülök, hogy ezzel az orvossal találkoztam.
Szóval Katám, nem a meleg hozta ki.

Szépek a fotóid Kata, nekem is van pár db. még a kórházból is. majd egyszer talán hozom.
Elmegyek fürödni. Kívánja a testem a fekvést, pedig soha nem szerette. A derekam talán egy picit javult.
:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 13. 15:51

Szia Ildikó! De jó hogy pár mondattal is de jöttél! Én sem tudom kiverekedni a háziorvosomnál a nyaki ultrahangot, pedig a kardiológus írta! hogy javasolt évente egy teljes ellenőrzés!

Most dagad a kenyér...amit tegnap kitettem, hát majd meglátjuk! lehet egy árnyalattal tömörebb lesz, mert 15 dkg teljeskiőrlésü lisztet is tettem hozzá a többi sima liszt aztán most esik le hogy az a fele a lisztnek...pedig csak egy a kettő arányban akartam volna! Na mindegy, meglátjuk mi lesz ebből egy óra kelesztés kell neki!
Remélem nem dolgoztam hiába! :x :ymhug:

Majd ha ráérsz Ildikó, leírnád még hogy kaptál e új gyógyszereket, vagy még mit javasoltak! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
ui.: most keltem fel én is nem rég, mert nekem is pihenhetnékem volt, s már nem az ülés, hanem a fekvés az! :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 13. 19:13

Kata58 írta:https://www.youtube.com/watch?v=1xGOc8Vm2nI
holnapi kenyér lesz! :-bd

elkészültem vele!
és a mai ebéd..

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

ennyi mára! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 13. 20:16

Kenyér megszelve, és a pillanatnyi felhők!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 13. 20:56

AZTA!!!!Kata!Micsoda kenyer!Orom ranezni!Jo lenne belole enni vajaskenyerket!Hozza nemi retek vagy apro koktelparadicsom.Nagyon klasszak a kenyersutes muveleti gotoi.Ez egy specko kenyersuto labas?szepek a felhok is.Most nem erek ra, holnap reggel pedig 10tol BUDAPEST100 .Vasarnap tuzetesrn megnezem megegyszer ezt a nagyontetszo kenyeret. :-bd :movingflower: Jo estet !Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 13. 21:19

szia Paggy, ez egy sima vaslábos, és mivel a teteje üveg és műanyag fogója van kénytelen voltam megoldani az egyik sütőformámmal ami ugyanolyan körméretű! hát így sikerült! Vagy 1o-szer megnéztem a videót, le is mentettem, hogy bármikor megnézhessem, illetve ott állok meg az adás közben ahol akarok!
Egyébként nagyon finom lett!! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 13. 22:43

Ez a felhő nagyon félelmetes!!! x_x
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 14. 6:24

Hali!Szep napra virradtunk.Megyek kutyat setaltatni,majd piac ed utana irany a BUDAPEST 100! :-h Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 14. 14:10

Sziasztok! Mindenkinek csodaszép napot kívánok! A szelet leszámítva gyönyörű időnk van! :-bd :D :ymhug:
Paggy, a felhő már csak azért is érdekes, mert pont kinéztem az ablakon, mikor megláttam milyen felhő van,
úgyhogy rohantam a nagyszobába hogy lekaphassam! Egyébként a szél miatt nem is volt sokáig látható ebben a formában, s mire beesteledett volna már nyoma sem volt!
Örülök hogy tetszik.
A kenyér nagyon finom lett, megcsinálom még egyszer majd vasárnap, addigra elfogy úgy is.
Ha a 2. is ennyire jól sikerül viszek át a szomszédnak is! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 14. 14:11

Sziasztok!Csak bejelentkezem.Tul vagyunk a Leveltaron/epuletseta,raktarlatogatas/,Julika "hazan"..Most ulunk egy kicsit es megyunk tovabb.Jo faradtak vagyunk ,de ma akarunk egy csomo dolgot megnezni.Vigyaznom kell ,mert a telefonom akuja lemerul.Sok szepet lattunk.Paggy:-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 14. 18:33

Hazaertunk holtfaradtan , de megerte.Sok szepet lattunk.Holnap hozom, de elobb megnezem mit irtatok.Aginak uzenem,hogy a kedveert es koszonetkent a festmenyert elmentunk raktarlatogatasra is a Leveltarba.Nagyon nagyon erdekes volt.Majd hozom.Dzep estet!Most mar Ti jottok! :)) UdvPaggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 14. 19:45

:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég