Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. május 30. 19:16

Szeretettel köszöntelek Rita.
Nehéz lesz Lilyke nélkül. Nagyon édes kislány.
Melegedj fel, bár ma nálunk befűtöttünk a lakásba, és tegnap este is, egy kicsit. Fáztunk.
Esős idők vannak. De a növényzet nagyot nőtt.
Ma nem az én napom van, talán majd a holnapot megkapom. Most estefele lettem jobban.
Lehet, hogy a délelőtti vásárlás okozott ekkora fáradtságot, vagy a tegnapi front mégis itt van, tegnap békén hagyott.

hozok pár képet, amit pár napja fényképeztem.
Kép

Kép
Kép
Kép
Mostanában nem tudtam festegetni ez született.
Kép

Szép estét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 30. 19:47

Hurrá! Rita De jó hogy biztonságosan hazaértél! Lilykének fáj a szíve, de hát ez természetes, de majd jön nyaralni, aztán újra tietek a világ! Édesek róla a képek, milyen stabilan használja már a kismotort! :-bd :flower1: :littlehearth:

Hétvégére már nagy kánikulát ígér, nekem mondjuk nem hiányzik a 30 feletti az már durva. De a nyár velejárója!
Ildikó, biztosan a vásárlás is és a front is betesz az embernek. Ez van, nem vagyunk 20 évesek. Ezzel együtt a kisherceg rókája igen bájosra sikeredett!
A bazsarózsás képek meg csodásak! Élőben az idén még nem láttam. Így jólesik ránézni! :littlehearth: :littlehearth:

Mindenkinek nagyon szép estét kívánok! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 30. 20:08

Szia Rita!Udvozollek ITTHON!Az OTTANI HON utan itthon.Pihend ki az utat es melegedj! @};- Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 30. 21:43

Sziasztok!
Üdvözlet itthon, ha jól mondom. Hol is az itthon és hol az otthon....?
Örülök,hogy nemsokára jönnek Lilykéék haza. Na ezekkel a fogalmakkal bajban leszünk :-)
Melegedj!!

Ildikó, nagyon szurkolok,hogy legyél jobban már és ne érjenek utol a frontok, erősödj!!
Szép a képed!!
A virágok is, nekem különösen a fehér tetszik nagyon!

szép álmokat mindenkinek!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 1. 4:02

Ildiko!Nagyon szepek a bazsarozsak es biztosan illatosak is.Nem tudsz kuldeni az illatbol egy kicsit?Vagy legalabb lefesteni az illatot? :) Aranyos es melegseget araszto a kis herceges festmenyed.Gyogyulj,gyogyulj es gyogyuljPaggy%%- :movingflower: :flower1: P
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 1. 4:07

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 1. 19:33

Sziasztok.
Köszönöm Lányok, tegnap rossz napom volt, ma jobb.

Ma nagyon meleg lett, pedig boltba akartam menni, mert összesen 1 kg cukrom van. De hát a fene tudja minek mire kell az a sok cukor, hogy hiánycikk lett. Pedig úgy MO-n is van már ujra cukorgyár. Na nem idegeskedek rajta, csak úgy megemlítem. Egyelőre még elég az az egy kg.
Rita, köszönöm az AvistaZ értesítését. Lehet, hogy holnap megnézem mi az ami kell.
Mindenkinek szép estét kívánok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 2. 7:02

sziasztok szép reggelt Mindenkinek!
Ildikó, tegnap itt is nagyon meleg volt nem is mentünk sehova, mert nekem vérnyomáscsökkentőt kellett bevennem, Samut meg nem győztem itatni, hogy legalább 95-ig felmenjen a vérnyomása! 88/45 pulzus is 88
Közben meg szakadt róla a víz!
Reggelre egy kis eső utánra ébredtünk!


egy érdekes téma :-o
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 2. 7:04


:D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 2. 7:38


hoppá :D ;) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 2. 8:35

Sziasztok Kislányok! Köszönöm az üdvözlést!

Visszafelé kezdem az olvasást. Kata és Ildikó bejegyzése az utolsó.

Kata! Én most még élveztem a tegnapi jó meleget. Végre izzadtam! Samu vérnyomása aggasztó. A vízivás
segít rajta? Nem vagyok tisztában az alacsony vérnyomással.

Lilyke már nem keres, már tudja, hogy a telefonban találkozunk - nekünk ez milyen idegenül hangzik, neki
meg ez természetes.

Pünkösdi kirándulás? Elhiszem, hogy van benned félsz. Na olvasom tovább, milyen jellegű ez a kiruccanás.

Nem látom a kenyeredet! Biztosan leszedted a fb-ról a fotókat. Nem baj, a többiek reakciójából ítélve, pofás
kenyérke lehetett. Olyan jó, hogy újra sütsz!

Épp ott tartok, hogy emlékeztetsz Pünkösdre. Basszus, az most vasárnap és hétfőn lesz! Szaladok még vásárolni.
Egyelőre csak két-három napra való kaját vásároltam. Gyorsan megtervezem miket fogok főzni hétfőig.

76 ft egy tojás? Hűűű!

Ildikó, azt olvasom, hogy jobban vagy, ezek szerint voltál rosszul is. Nem is olyan rossz a végéről kezdeni
a hsz.-ok olvasását, legalább megnyugodva olvasom a rossz hírt. Olvasok gyorsan, hogy megtudjam az okát.

Most jutottam oda, hogy talán front okozta rosszulléted volt. Régebben a meleg front érkezésekor három
napig fájt a fejem, de amióta TÉNÉzek nincs ilyen problémám.

Hű, de jó lett a kisherceges festményed!

Paggy, találkoztatok Ágival! Na, olvasom gyorsan, hogy hol, merre. Megvan!

Kincskereső nap Lillával? Hű, mi lehetett ez? Olvasom, hogy nemcsak Lillával voltál, és így már nem volt
annyira jó az egész. A nyári szünetben biztosan tudtok majd kettesben programot szervezni, mint régen.
Az lesz az igazi.

A menekültek közt tanárkodtál? Még mindig jársz segíteni?

Ági, az az égőcserélő villanyszerelő engem is megöl! Nem tudnának annyi pénzt adni....

Én kétszer jártam az országházban. Egyszer gyerekeket vittünk, egyszer pedig a kollégákkal mentünk.
Kívülről is csodás a parlament, na, de belülről! Megdöbbentett, milyen kicsi az ülésterem. Jó közel ülnek
egymáshoz az egymást sértegető honatyák, jó mélyen bele tudnak nézni egymás szemébe.

Gyönyörűek a a fotók!

Olvasom, mi történt Imre bácsival, pont az ilyen élmények miatt nem akarnak szállóra menni a hajléktalanok.
Inkább maradnak a szabadban. Nagyon szomorú.

Szegény Ramos! Nagyon sajnáltam, de azért jót nevettem is a fotón.

Dorina, csak egyszer voltam Tatán, és az is nagyon régen volt már, úgyhogy jólesett róla látni képeket.
Meglepő, hogy a legtöbbjéből mediterrán hangulat árad. Nem csodálkoznék, ha Ildikónak kedve szottyanna
valamelyiket - mondjuk a legelsőt - megfesteni.

Én is emlékszem Öveges professzorra a tévéből, sőt egy könyve is megvolt nekünk, de bevallom, nem olvastam.
A fizika és én nem kedveltük egymást.

Éva, te is megjöttél! Még csak az írásaidat olvastam, a dodis képek a negyedik oldalra esnek, így azt majd később
nézem meg, mert most mennem kell vásárolni. Örülök, hogy bejelentkeztél!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 2. 8:40

Egyelőre négy oldalt olvastam vissza, de most muszáj mennem vásárolni. Kata egyik hsz.-a rádöbbentett,
hogy Pünkösd van, zárva lesznek az üzletek, én meg még nem töltöttem fel rendesen a hűtőmet.

Tegnapi fotók:

Spoiler: mutasd
Már csak pár pötty látszik.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 2. 18:46

Sziasztok! Rita, nagyon örülök az írásodnak! Nem tudom mi a fene szedi le a képeket, hiszen nem nyúlok hozzájuk!
Remélem a vásárlás összejött, s már minden megvan a jövő hét keddig.
De nem csak a kenyeres képek hanem az égképek is eltüntek meg a Samusak is .. ki érti ezt?
Lilyke egy tűndérke! :movingflower: :littlehearth:
Ma megszületett Bori unokája 3.35 kg-mal. Kisfiú és császárral! Egy héttel elhúzták neki! :movingflower: :flower1: :littlehearth:

elküldöm a mai kenyeret..
De elküldök egy két képet majd Gmailba is..de akár a facéról is hozhatod át vissza, hátha így nem tűnik el!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép MÁjus 28.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 2. 18:57

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
ez az 5 nappal ezelőtti kenyér felszelve!
Kép
Kép :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 2. 20:32

Hú Kata a kenyered. Nagyon nyerő. Addig nézegettem, míg megkívántam
Nálam minden képed megvan.
Ma úgy éreztem, el kell mennem egy kis cukrot venni.
Kell majd az uborkámba, a lekváromba /barackot szeretnék/ csinálok egy kis bodzaszörpöt abba is kell.
Nagy nehezen kaptam 3 kg-ot. Ez sem magyar cukor,hol a mi cukorgyárunk?
Rita nem a front a hibás. Már elég régóta össze-vissza ver a szívem. De mostanság nagyon rosszul csinálta a dolgát, megijesztett rendesen.
Ezért sürgősségi, és utána kardiológia a kórházban. Gyógyszerekre nem reagáltam, így kiütötték. /elektromosan/. Most gyógyulnék, de a vérnyomásom mindig "közbeszól".
Letöltöttem két sorozatot, majd ha kész lesz megnézem.
Van valami javaslat mit kellene még letöltenem? Bár nekem rengeteg pontom van, nem szorulnék erre az engedményre, de azért jólesett.
Szép estét nektek.
Hiányolom Ágit, és Paggyt.
Ja és festettem tegnap egy impasztó képet. Ez az első nekem, a leckében az utolsó, lehet, hogy a legnehezebb? Annyira akartam, de lehet még megcsinálom, már színekkel és az egészet festőkéssel.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 3. 7:54

sziasztok LÁnyok! Mindenkinek kellemes hosszúhétvégét kívánok, valamint nagyon szép Pünkösdöt! :movingflower: :flower1: :movingflower: :flower1: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Ildikó, gyönyörű ez a kép, már tegnap is megcsodáltam a facen. Holnap már tényleg megcsinálom majd a kiflit, mivel még lesz kenyerem egy kevés, így ráérek nyugodtan megcsinálni! Köménymagosra akarom majd, mert azt nagyon szeretem..

Javulgatsz már? Nálunk most úgy néz ki beválik a galagonya, kicsit kordában tartja a kiugrásokat nálam is.
Én már évek óta nem tettem el semmit, úgyhogy most akciós lekvárokra pályázom. Nagy sikere van a Spár saját lekvárjának mind a barack mind vegyesnek! Erről jut eszembe, a szilváról el is felejtkeztem.
De ha találok azt is lestoppolom! Aztán ha jutok gyümölcshöz, természetesen azt teszek el, de inkább kompótnak!
A többi még rejtély!

Vigyázzatok magatokra! az időjárás kissé meg van bolondulva! Szerbiában lapátolják a jeget! :-q :-ss ~o)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 4. 9:10

Sziasztok Kislányok!

Nálunk épp eseget, de egyre jobban derül az ég, szóval nem tart már sokáig. Jó lenne, ha holnap nem
esne, mert ki akarok nézni a régiségvásárba.

Ma továbbolvasom az elmaradásomat, de közben teszek ki a saját fotóimból is, hagy fogyjon.

Kata, csudaszép kenyereket sütsz! Címlapfotó is lehetne. Jó nagyokat tudnék harapni a ropogós héjukba.
A bélzet is olyan, amilyet elvár az ember a külső alapján. Biztosan nagyon fincsik voltak.

Igen, bevásároltam. Eldöntöttem, hogy mi lesz a hétfői kajám és célzottan megvettem a hozzávalókat,
amik még hiányoztak.

Mintha Samu is a kenyér kisültét figyelné. ;) Nagyon koncentrál valamire.

Úgy látom, nem habos, hanem szélfútta felhők jártak felétek. Ezeket is nagyon szeretem, meg a barikat is.
Én is fotóztam párat, majd szép lassan hozom őket. Ki kell válogatnom a jobban sikerülteket.

Ildikó! Nagyon ijesztő volt olvasni az írásodat! A szív mégiscsak a legfontosabb szervünk. Írtad is korábban,
hogy éjjel többször is összevissza kalimpált. Akkor kórház lett a vége. Ez a "kiütötték" szó, annyira félelmetes!
Szó szerint úgy csinálták, mint a filmekben? Atyaég! Gyógyulj meg minél gyorsabban! A séta biztos, hogy jó
a vérnyomásnak és a szívnek is. Apósomnak és a volt szomszédomnak is minden nap mennie kellett orvosi
utasításra. Mindketten "szívesek" voltak magas vérnyomással, sőt apósom kettes típusú cukros is volt.

Nem tudom, mit lenne érdemes letölteni az AvistaZról, már megint kiestem a sorozatos vérkeringésből. Ha
nem fordítok, nem megyek a fb csoportokba, csak az Ázsia Ékkövein szoktam olvasgatni.

Utána kellett néznem, mit jelent az "impasztó" szó. Nagyon-nagyon tetszik a műved! Nagyon sokat dob a
képen, hogy a virágcsokor körül a bordós-lilás fal kékes-sárgássá alakul. A fehér foltocskáktól pedig ódon
hangulata lesz az egész festménynek. Nem úgy tűnik, mintha "csak" egy lelkes rajongó képe lenne. Ügyes vagy
nagyon!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 4. 10:05

Sziasztok Lányok! Itt reggel volt egy kis eső, de már szinte nyoma sincs!
Rita, örülök hogy mindent be tudtál szerezni! Én is bespájzoltam, végül is karfiolleves lesz a 2 napra, ugyanis annyit főzök.
A hús még képlékeny, ahogy a krumplis tészta is. Majdcsak eldöntöm merre...
Most mennem kell Samu most fürdik, én már túlvagyok rajta, olyanok voltunk reggelre mint a csatalovak, pedig nyitott ablaknál alszunk!

Ha megyek is boltba, inkább csak eperért és túróért!
Mindenkinek kellemes hétvégét! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 4. 11:23

Mire belekezdtem ebbe a hsz.-ba, zuhogni kezdett az eső. Olyan sötét van a szobában, hogy gondolkodom
a lámpagyújtáson.

Összevissza, minden koncepció nélkül hozom a képeimet.

Ezeket az elültethető meséskönyveket a piacon fotóztam. Ha jobban megnézitek, ott vannak a magocskák az
egyébként újrahasznosítható papírból készült fedőlapban. Semmi értelmét nem látom, sőt tök felesleges
pénzkidobásnak, és felesleges újrahasznosításnak tartom. Csak a gyártónak van haszna belőle. Pár magért
10 fontot (4600 forint) tudott elkérni. Sárgarépa, saláta, bazsalikom, kapor és petrezselyem magok vannak
a fedőlapokban. A könyvecske összesen csak pár lapból áll egyébként.

Kép

Kép

A szokásos kavicsos előkert :( egy gyönyörű bokrocskával, és szegélynövényekkel.

Kép

Több kacsaetető helyünk is van. Ez van a legközelebb. A Mersey nem messze folyik a lakóparktól, így gyalog
is megközelíthető, a többi park a város határában van, oda autóval szoktak menni.

Kép

Kép

A kacsák megszokták az embereket, mindenütt ott vannak.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 4. 20:53

Szia Rita! Gondolom csak kisérleti jelleggel vannak azok a kis magok, hogy ahogy a gyerek nő és érdeklődik miből mi lesz talán ez a mottója ennek a csomagolási trendnek! Amúgy nem tartom rossz ötletnek!
Itt is lóg az eső lába, bár most éppen vörös az ég.
Hoppá! majdnem lemaradtam erről a képről de jó hogy kinéztem! Megpróbáltam a gmailba küldeni.
Remélem sikerült.
Lilyke milyen élvezettel figyeli a kacsákat! :-bd :flower1: :littlehearth:

elvileg átment.. gondoltam addig is míg kiteszem ide előbb a facéra kellene de most egyszerre több dologra kell figyeljek, ezért most innen is búcsúzom a holnapig!
Áldott Pünkösdöt! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 5. 6:54

Kata, én az ára miatt (is) tartom rossz ötletnek. Pár magért ennyi pénzt elkérni csak azért, mert pár lapos
mesekönyvet csináltak belőle, pofátlanság. A lányom is ültetett salátát meg mikrozöldet Lilykével, amit
egyszerűen úgy vetettet el, ahogy azt valójában kell. Itt meg egy mesekönyvlapot kell földdel betakarni,
és locsolgatni, ami messze áll a valóságtól, és még jó drága is.

Csodálatosak a színes felhőképeid, amit elküldtél! Mintha nem felhőt, hanem lángtengert látnék. Tedd ki
ide is őket, hagy lássuk sokáig. Én is teszek ma ki felhőképeket.

Tegnap "elgyerekeztem" az időt. Az itthoni fiammal voltam vásárolgatni. Épp gondolkoztam, hogy veszek
egy új gofrisütőt, így legalább nem kellett hazacipelnem.

Most olvasok tovább, és írok is, aztán jöhetnek a felhőképek. Közben elugrok a régiségvásárba is.

Egy kóstoló. Ez a szépséges barnacicás templom csúcsa. Sajnos a cicát egyszer sem láttam a templom udvarán.


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 5. 8:33

Szép reggelt mindenkinek! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Tegnap 1o tojásból 6 rossz volt abból 3 záptojás! a maradékot felhasználtam, bár ne tettem volna! Most ápolhatom a Samut!
Pedig még csak egy hete járt le a dobozon levő dátum szerint. Tanulság... ha nehezen törne fel inkább dobd ki!
Még szerencse különben, hogy egyenként szoktam tálkákba feltörni! Dühös vagyok magamra is!
Szegénykém néz rám hogy mi volt ez! szóval lőttek a mai napnak! Ma csak kekszet fog enni!
Megyek utána olvasni hogy mivel csapjam be a gyomrát! Normaflor és széntabletta kettő már benne van!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Ez a fénykép egy bejegyzésből származik.Ez jelenik meg amikor a saját oldalamról másolom át a képeket! Nem értem mi ez az újdonság, ez nem volt, de ha eltünne az oldalról a képek akkor ez a bibi.
Vagyis akkor meg kell várjam míg a főoldalon megjelennek a képek és majd csak onnan ide feltölteni .. meglátjuk!
Csak előbb valakinek lajkolni kellene hogy ott is megjelenjen.!
:x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 5. 9:02

Jó reggelt. szép képek. Remélem minden rendben.
Szép napot.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 5. 9:10

szia Ildikó! alakulunk, 1 :1 az állás... :)) :(( :)) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Szóval az már biztos hogy ma nem megyünk sehova! megyek teát csinálni! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 5. 9:24

Elkezdtem tovább olvasni.

Éva, melengette a szívemet, amit Dodiról írtál. Újra és újra meglep, hogy tud egy általában ostobának
tartott madár ragaszkodni, szeretni. Tudom, hogy a papagájok a madárvilág "agyai", de akkor is hihetetlen.
Tényleg nagy szerencse, hogy van köztünk egy madarász is, mert így hiteles forrásból hallunk erről.

A betegséged miatt nagyon sajnállak, de hasznos információval nem tudok szolgálni. Illetve azt hiszem,
hogy tudnék, de megfogadtam, hogy nem tolakszom az ötleteimmel. Mindenki mást gondol a gyógyulás
útjáról, és mindenki számára a sajátja a leghasznosabb. A lényeg, hogy higgyen valamiben.

Ildikó, most tartok ott a visszaolvasásban, hogy már túl vagy a kórházon, és lassan rázódsz vissza a hétköznapokba.
Paradicsomkarózás, festés.... Bárcsak vissza tudnám adni mindannyiótok egészségét! Dupla adagot adnék, az biztos!

Ági, megnéztem az esti videót, és jót nevettem magamban. Bár sötét volt, láttam magam előtt Ramos
arcát, aki azt gondolta magában: "Hiába akarod elterelni a figyelmemet, ma is fogok sünizni, meg ugatni.
Haha!"

A kalács olyan, milyennek a nagykönyvben le van írva. Nyálcsorgató!

A rózsabokrokon már nem is lehetne több virág. Csodaszépek!

Én is átmentem egy krízisen, mint te a bácsikáddal. Írtam, hogy két emberem van, akinek pénzt szoktam adni,
ha találkozom velük az utcán. Az egyik egy nagyon öreg citerás bácsi, a másik egy torzszülött fiatalember.
200-200 forintot szoktam nekik adni.
Egyik napon megláttam a fiatalembert, már elő is készítettem a 200 forintot, amikor megláttam, hogy cigizik.
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy nem akarom, hogy cigire költse a pénzemet, és eltettem a 200 forintot.
Továbbmentem, de hirtelen két dolog is eszembe jutott. Az egyik, hogy ennek a szerencsétlennek talán az
egyetlen boldog dolog az életében, hogy elszívhat egy szál cigarettát, miért akarom én ezt az örömöt elvenni
tőle. A másik pedig az, hogy milyen önző gondolat az tőlem, hogy meg akarom szabni, hogy mire költse a pénzemet.
Önként adom neki, ne akarjam tudni, hogy mit vesz belőle. És bizony az is eszembe jutott, hogy ez a pénz adás
nem önzetlenség a részemről, hanem csak a lelkiismeretem megnyugtatása. Hát nem esett jól a magamról
alkotott véleményem. Visszafordultam, és odaadtam neki a pénzt.

Megint a szíved! Ildikó is, te is! Olyan rossz ezt olvasni. Fiatalok vagyunk még. Csak kívánni tudom, hogy mindenki
megtalálja a neki megfelelő kúrát, és gyorsan meggyógyul.

Nem biztos, hogy neked nem állna jól az ősz haj. Szőke vagy, nem lenne nagy a kontraszt. Nálam az volt, de
annyira semmi hajam van, hogy úgy gondoltam, azzal is könnyítek neki, ha abbahagyom a festést. Örülök, hogy
rászántam magam (az első nagy lezárások után döntöttem úgy, hogy ez a jó alkalom a lenövesztésre), egy
gonddal kevesebb.

Paggy, most értem a kincskeresés leírásához. Írtál már róla korábban is, nem tudom, hogy nem emlékeztem rá.

Írtál fagyi recepteket, én is írok ténéset. Én nem tudom megcsinálni, mert nincs nagy teljesítményű robotgépem,
és az kell hozzá sajnos. Nagyon érett banánt négybe vágsz, és a darabokat lefagyasztod. Ezeket a darabokat
kell összeturmixolni fagyosan, és kész a banánfagyi. Lehet bármilyen fagyasztott gyümölcsből készíteni. A lányomnál
áfonyából is csináltunk. Csuda finom volt az is. Semmi más nem kell hozzá a gyümölcsön kívül.

Nagyon sokat számít a lelki béke szempontjából, és feloldoz a régi sérelmek alól, ha egy csendes pillanatban, amikor
senki nem zavar, lehunyod a szemed, és visszagondolsz olyan élethelyzetekre, amik sérülést okozhattak benned,
és ott, akkor, a kezed nyújtod annak, aki okozta azt, és megbocsátasz neki. Teljesen benne kell érezned magad a
szituációban, és tiszta szívvel, őszintén és szeretettel kell megbocsátást érezned. Akár ki is mondhatod hangosan,
hogy "megbocsátok neked". A hatásosság érdekében többször is megteheted ezt.

Én most ott tartok, hogy azonnal elmormolok egy megbocsátást, ha valaki rosszat tesz nekem. De őszintén, tiszta
szívből, mert csak úgy van értelme. A volt kollégámnak kellett legutoljára megbocsátanom. Nem titkolta, hogy ki
nem állhatja a gondolatot, hogy négy évvel hamarabb megyek nyugdíjba, mint ő. Egy idősek voltunk, csak ő nappalin
végezte a főiskolát, én meg levelezőn, miközben képesítés nélküli pedagógusként dolgoztam. Az utolsó évemben már
szeptemberben elkezdte a hülyeségét. Háromszor is próbált betartani valami kapcsán. Tudtam, mi zajlik le benne:
"te már mész, de jó neked, nekem meg még négy évig itt kell lennem, ebben a bolondokházában". Miközben áskálódott,
én sorra bocsátottam meg neki. Nem hagytam, hogy megérintsen az ő dühe, rosszindulata.

Most olvasom, hogy járt Csoki, és hogy milyen szép összeget hagytál ott az állatorvosnál. De a képen úgy tűnik már
jól van. Nagyon aranyos! Én se vinném oda többet, ahová engem nem engednek be. Hogy meg lehetett rémülve szegény.

Eper! Fűszernövények, paradicsom, muskátli! Szépen fejlődik minden a balkonkertecskében.

Kérted a kedvenc levesek listáját. Nem vagyok nagy leveses, de ha megkívántam valamelyiket, egymás után főztem,
egészen addig, amíg meg nem nyertem. A miso levessel voltam így legutoljára. Hónapokig ettem. Most kezdtem
újra rágondolni. Hétfőn meg is veszem a hozzávalókat.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég