Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 16. 20:45

A következő 2 képen öltözékrészleteket kellett megtalálni és a nevével azonosítani.
A képen :
Gróf Nádasdy Ferenc országbíró és felesége herceg Eszterházy Anna látható.
Kép
Az országbíró kialakult formájában a király és nádor után a régi Magyarország harmadik legfontosabb világi tisztviselője volt, országos bíró, az országgyűlésen a nádor helyettese.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 16. 20:50

Búcsúzunk a kiállítástól egy olajvászon képpel.
Buda felszabadítása 1686-ban:
[url=https://postimg.cc/kBHPxJP8]Kép[/urlTermészetesen ennél sokkal többet láttunk.és a kiállítás 8 helységéből,mi csak 3-ban voltunk.De a tudásunk még nem éri el /Lilla 11 éves/ ezt a szintet.Érdekes és szép volt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 16. 20:54

Ezután beültünk a múzeum kertjében nemrég nyílt AUGUSZT cukiba krémest és fagyit enni.
Kép
Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 16. 21:01

Hát ennyi volt Lányok a napunk.Jól éreztük magunkat.Most pedig szép álmokat Mindenkinek!Paggy %%- @};-
A LÉNYEG A TUS ALATT JUTOTT AZ ESZEMBE!!!! Visszajöttem.Már reggel meg akartam írni KATÁNAK:
https://index.hu/tudomany/til/2021/04/0 ... elkepeve-/
PÁLFFY MIKLÓS CSELLEL VISSZAFOGLALTA GYŐRT A TÖRÖKTŐL
https://24.hu/tudomany/2019/03/29/gyor-ostrom-torok/
:-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 17. 8:18

Hű, Paggy! A képek meg a leírások berakása is elég nagy munka volt, hát még a helyszínen végig
olvasgatni, keresgélni és megoldani a feladatokat. Én is azt gondolom, hogy jobban fogja érteni
Lilla, ha felső tagozatos, vagy középiskolás lesz.

A háztartási eszközöknél kérdezted, hogy mik lehetnek a kanalak alatti díszes tárgyak. Hajdíszre
gondolnék, de az nem háztartási eszköz. Az erdélyi résznél nagyon szép volt a cserépkályha.
Rögtön megragadta a figyelmemet. A Báthory család templomi ülőpadja nagyon emlékeztet arra,
amit Yorkban láttam a katedrálisban. Sajnos ezen a gépen nincsenek rajta a régebbi angliai fotóim,
amiket meg ide betettem már nem láthatók (a képfeltöltés nevű oldal megszűnése miatt), így nem
tudtam összehasonlítani. A múzeum maga is nagyon szép kívül-belül. A végén én is sütivel vagy fagyival
zártam volna le ezt a szép napot.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 17. 9:06

Még pár kép az IKEA-ból:

Lilykének ez az érdekes gyerekszék is nagyon tetszett. Le fel tologatta azt az akármit a tetején.
Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép


A kis konyhával együtt fogja megkapni ezt a textil pizzakészítő szettet. Eddig még nem sütöttünk pizzát,
de addigra ilyet is látni fog. Épp nemrégiben beszéltük a lányommal, hogy már házi pizzát is adhatnánk
neki. A játék pizzára való zöldségek tépőzárasak, maga válogathatja össze a feltétet. A halat és a sajtot
ki fogjuk venni belőle. Egyelőre ő ilyeneket nem fog enni.

Kép

Nagyon tetszettek nekünk ezek a kisebb-nagyobb méretű fonott lámpák. Nagyon kellemes hangulatot
teremtettek a fényükkel. A fotók nem adják vissza sajnos. A legutolsó képen látható kültéri fadézsát
marhára tudnám élvezni. Ez egy kétszemélyes darab volt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 17. 9:21

Mondtam, hogy rákattantunk a nagyon gyors, nagyon egészséges, két összetevős hajdina lepényre.
Először mindig pár tortillát sütünk ki, majd a maradék tésztába teszünk még egy kis vizet, összekeverjük,
és vékony palacsintákat is sütünk ki belőle.

Legutóbb otthon is kapható növényi csokikrémmel ettem. Nagyon finom volt!

Kép

Kép

A Lidlben minden nap tesznek ki ilyen dobozokat, amelyekbe olyan zöldségeket, gyümölcsöket tesznek,
amiknek közeli a lejárati idejük. Egyikben sincs kornyadozó, fonnyadt, vagy romlásnak indult élelmiszer.
Egy ilyen doboz 1,5 fontba kerül, ami nagyjából 600 forint. Krumpli, banán, kaliforniai paprika, citrom,
szilva, alma, saláták, zöldfűszerek (élő), mandarin volt most ezekben, de minden nap változik a dobozok
tartalma. Nagyon megéri az árát szerintem.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 17. 12:11

Kedves Paggy, és Rita, köszönöm a csodálatos kép és írás beszámolót. Rendkívűl élveztem.
Lilla igencsak nagy fába vágta a fejszét, de láthatóan élvezte is. Öröm volt látni a történelem ezen szeletét !
Egyébként a környezet is csodálatos. Sajnos manómat nem merem ilyen helyekre vinni.
Lilyke meg mennyire élvezi az új dolgokat! Milyen érdekes megoldás az árnyékolós szék! Ilyet még nem láttam reklámokban sem. Biztosan sok örömöt fog okozni. A dézsán jót vigyorogtam :D ;) .
Milyen kár hogy az ember néha hajlamos elfelejteni fontos képeket elmenteni egy pendrayra, pedig sokkal több minden meglenne. Bár miutánunk már kit érdekelne? egy kettő emlék talán..
Na hess ilyen gondolatok...
gondolkodom hogy mit ebédeljünk, de pillanatnyilag totál lustának érzem magam hozzá! Meg szívesen aludnék még, meg lenne tennivalóm is. De most irány a mosógép, mielőtt nagyon begyürődnének a ruhák! Mindenkinek kellemes hétvégét
kívánok. Jut eszembe, Rita, arra felétek milyen idő van? Mert a környező országok most nagyon megszívták. Sajnálom az áldozatokat
A facen jött az üzenet, hogy sikerült az egyik magyar kisfiút megmenteni! Örök hála az ott összefogott embereknek!
Gyerekként 24 órát várt hogy kimentsék! :-bd x_x :-o :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 17. 12:26

Kedves Lányok, nagyon sok gyönyörűséget küldtetek az utóbbi időben. Paggy nagyon sok időbe telhetett mire összeszedted az anyagot. Később írok, most teszek fel képeket.
Nyári virágaim, igaz nem "fénykorukban"fényképeztem, akkor még szebbek voltak, most virítanak rajtuk a nem odaillők is. Muskátlik:
Kép

Kép

Képrascal flatts wallpaper
Kép
Kép
szellőrózsa
Kép
sarkantyúka
Kép
Kakukkmák, vagy kaliforniai mák.
Kép
Képkillzone 2 hd wallpaper
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 17. 18:30

Szia kedves Ildikó!Igen igen még a mi korunkban sem érünk rá hosszú szövegeket olvasgatni és tengernyi képet megnézni.Nem is kell,csak annyit amennyi a kedvedre van! :flower1: :littlehearth: :) Szépek a virágok. Üdv.Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 17. 18:38

Csak egy pillanatra beléptem és nagy örömömre Ildikó is bejelentkezett! Nagyon szépek a virágaid, ez a nyár már a 2. hogy semmi sincs szinte még az ablakomban sem. :x :D ;;) :ymhug:
gyorsan hozok egy két mai képet!
Megpróbálom újra betenni
Kép
Kép
Kép
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.18172-8/20280282_1592492890795646_1631040959560928234_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0Et9UpPafywAX83iJc5&_nc_ht=scontent-vie1-[img]1.xx&oh=1fa30fecb5da6e7931a5aa548f852b40&oe=61226581[/img]
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=6124B324[/img]
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép most vettem észre, hogy olyan mint egy griffmadár
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép ezzel nem lehet betelni
Kép

Kép apai nagyszülők... :littlehearth:

Kép amikor még csak 1 éves volt
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép drága após ki nem hagyta volna a szülinapját! :littlehearth:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép nosztalgia befejezve.. :flower1: :flower1: :flower1:

:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 17. 20:40

Kedves Lányok, bizony nem annyira értem rá. Sok elmaradásom v olt.
Beteg voltam több mint egy hétig, v alahogy a gyomrom, beleim nem szuperáltak úgy ahogy kellett volna. A Csontkovácshoz sem tudtam elmenni. 4 kg-ot fogytam, elment az erőm.
Most éppen leszakadt az ég, dörög is, remélem semmi rossz nem történik. El kellett menteni a virágokat, mert szétverte volna az eső.
Katikám, nekünk sincs az ablakban virág, mert teljesen elégne. A 3 láda muskátli is így járt,. amig ott volt.
Paradicsomjaim kicsit fejlődtek, talán meg tudom majd mutatni, most megint fel kellene kötözni.
Ma különösebben semmit sem csináltam, festettem egyet, amihez már kb két hete nem jutottam hozzá.
Igaz megnéztem a tésztás filmet végig, de az sem annyira jó, mert a szemem nem bírja.
Na majd jövök olvasni, azért átfutottam ám a hsz-eket, csak nem annyira alaposan.
Láttam drága is Lilykénket, köszönöm Rita neked is, hogy ilyen részletesen írsz róla. Nagyon örülök, hogy el tudtál menni. Mikor kell hazajönnöd.
Örülök Paggy, hogy jobban lettél, most csak Samukát várom, hogy kicsit rendezze az egészségét. A férjednek nagyon kellene vigyázni az étkezésre, tudom milyen, férjem ebben szenvedett. Inzulinos volt.
Ági nagyon szép a festményed, nagyon alapos munkát végeztél.
Mennék fürödni, de míg dörög nem akarok villanyboyler van a fürdőszobában, állítólag nem tanácsos ilyenkor .....későbbre halasztom.
Szép estét kívánok. :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 17. 21:23

Szia Ildikó! Az utolsó mondattal kezdem, nem csak a villanybojler, hanem a maga a víz vezeti a villámot. Ilyenkor nem érdemes mosogatni sem. Tényleg nagyon veszélyes.
ezek szerint a te nyarad sem volt próbáktól mentes. Amennyire lehet, te is vigyázz magadra, és persze szeretteidre.
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 17. 21:42

Köszönöm szépen, vigyázok.
Gyönyörű az égbolt, Jó lenne ilyet festeni. Még nem megy.
Mindenkinek jó éjszakát. :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 18. 8:55

Mindenkinek szép vasárnapot! Itt gyönyörű idő van most! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 18. 10:25

Sziasztok !Először is Kata!Különleges ez a rózsaszín-öszibarackszín égbolt.Ügyes vagy,hogy elkaptad a pillanatot. :-bd :flower1:
Nálunk felhőskés az ég,de meleg van.Lehet,hogy hamarosan Ti is ki tudtok menni egyet sétálni.Esetleg a folyópartra?
Lányok ,végre sikerült a rég nem hallott bátyámmal beszélnem.an,
Keresek valami jó zenét most délelőttre.Szép napot! %%- @};- Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 18. 10:34

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 18. 14:21


:)) =)) :)) :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd :littlehearth: :littlehearth: ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 18. 14:30

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 18. 14:33

Ez aranyos.Ti hallottatok erről a dologról?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 18. 14:36

LÁNYOK!Nézzétek meg,mindenki mosolyog táncközben! :flower1: EZÉRT JÓ TÁNCOLNI,ZENÉT HALLGATNI!!FELSZABADÍT, :-bd :flower1:
A SZOLNOKI KÓRHÁZ VIDEÓJA MINDENT VISZ!!!! :-bd :-bd :-bd :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 18. 21:59

Megnéztem a táncot, imádok táncolni. Mostanában már nincs kivel, és néha nem is merek.
Régebben még egyedül is szoktam táncolni a konyhában ebédfőzés közben. Ma is teszek néhány lépést.

Jó pár éve, nagy fájdalmaim voltak, de elmentem egy társasággal vacsizni, unokatesóm kivánságára.
Ott aztán kitáncoltam magam. Semmim sem fájt. Szóval a tánc gyógyít, lelket simogat, másnap sem volt izomlázam.
Annyira jó partnerem volt, hogy évek óta nem táncoltam annyit,mint aznap.
Felvidított.

Ma fényképeztem paradicsomot, még a gépben van. Egyik másik szépen fejlődik. Majd megmutatom.
Tegnap és előtte napokban csak festettem. Gyakorlatoztam, hogy tudom használni az ecsetet, festéket, tanfolyamon kívül. Igaz a tájkép festést nem tanultuk, de már annyira vágytam rá, hogy kipróbáljam.
Ne várjatok csodát, de én örültem.
ablak, romos fallal
Kép

séta
Kép

Jó éjszakát.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 18. 22:05

HŰŰŰŰ Ildikó,de klassz képek!!Szuper!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :flower1: :littlehearth: :flower1: Nagyon tetszenek.Köszönöm szépen,hogy elhoztad ide!!Paggy %%- @};- Mégegyszer megnézetem.Nagyon jók!!!
A táncot még nézni is jó. \:D/ \:D/ \:D/
Ildikó!Van Zumba időseknek,sőt széken ülve is,ha szédül az ember.Nem szégyen.Bármilyen örömmel végzett mozgás jó.
ILDIKÓ!Találtam egy jót!!!!!

Beírtam a keresőbe:
zumba chair for seniors
Rengeteget lehet találni.Szia,jó éjszakát!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 20. 21:28

Sziasztok!Várom,hogy megkeljen a krumplis pogácsa ,amit a szomszédok rendeltek tőlem.Közben egy kis esti hangulat:


Paggy %%- @};- :-h
A közepébe tekerj,ott énekel a mester/Mikis Theodorakis/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 20. 21:34

Itt még fiatalabban látható:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég