Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 6. 16:52

Kata fotói:

Kata, látom, közben papucsod is lett. Jól tetted, hogy megvetted. Szerintem a másik túl zárt ahhoz, hogy egész nap
a lábadon legyen.

Azt írod, hogy intézted a nyugdíjadat a vasútállomáson. Tényleg, 65 éves lettél! De miért a vasútállomáson kell intézni?!
És sok intézni való van vele?

Ez az a liszt, amit az ajándékutalványból vettél? Látom, hogy szép lett belőle a kenyér, de adott valami pluszt hozzá, akár
ízben, akár állagban?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 6. 17:35

Minden évben május elseje környékén szoktam írni egy, a felénk még mindig élő néphagyományról. A május kosár küldésről
és a májusfa állításról.

"Mi a májuskosár?

Míg az ország nagy részén a májusfa állítás dívik, északkeleti megyéinkben májuskosarat is kapnak a lányok. Mind a májusfa,
mind a májuskosár a szerelmet, az élet körforgását és egyben a természet újjáéledését szimbolizálja.

A májuskosarat manapság kizárólag a fiatalemberek viszik, de a régen a fiú édesanyja, nővére vagy egy idősebb nő rokona
vitte. Ha a fiú vitte a kosarat, azt jelentette, hogy a fiú anyja nem fogadja el a lányt. A kapott májuskosarat apró ajándékkal
illett meghálálni.

A település legnépszerűbb hajadonjai több legénytől is kaptak szimpátiát kifejező májuskosarat. A kosarakat a lányok az
ablakba helyezték, hogy mindenki láthassa, hány májuskosarat kapott.

Milyen virág kerül a májuskosárba?

A szalagokkal dúsan feldíszített kosárban vágott és cserepes virág is helyet kaphat. A kosár és a virágok színe árulkodott
a kapcsolat mélységéről is.

A fehér virágos kosár azt üzente, hogy a fiatalok már eljegyezték egymást, hamarosan összeházasodnak. Ha valamelyik lány
már kapott egy fehér virágos kosarat, annak nem illett újabb virágkosarat adni.

Melyik szín mit jelent a májuskosárban?

A májuskosár színe szinte mindent elárul a megajándékozott és a megajándékozó kapcsolatáról.

Fehér: gyűrűs menyasszony, még abban az évben férjhez megy.

Rózsaszín: komoly kapcsolat, a következő évben megy férjhez a lány.

Lila: ha már régebben együtt járnak.

Zöld: kibontakozóban lévő kapcsolat.

Kék: csak egy barát vagy ismerős adta.

Narancs- vagy citromsárga: sárga májuskosarat az apukák szoktak adni kislányuknak.

Manapság a színek jelentéstartalmával nem igen foglalkoznak, és sokan nem is ismerik azt. Sokkal fontosabb szempont a
májuskosár választásnál, hogy milyen virágokat kedvel a lány. Manapság népszerűek a tarka, vegyes színű kosarak. Cserepes
növények közül a hortenzia a favorit.

Nagyon szép magyar hagyomány, érdemes lenne az ország többi részein is feléleszteni, de semmiképp sem hagyni kimúlni."

Forrás:
https://viragotegymosolyert.hu/majuskosar/

Április végén minden virágbolt tele volt különböző színű és nagyságú májuskosarakkal. A cikk szerint ma már nem törődnek
a színének jelentéstartalmával, de ez nem igaz. Itt mindenki tudja, hogy milyen színűt kell venni a barátnőjének.

Egy faluban könnyebb családi házak ablakába kitett májuskosarakat fotózni, mint itt a városban, ahol több az emeletes ház.
Májusfát is csak a Herman Ottó múzeum előtt sikerült fotóznom. Mivel nálunk a májusfát a lányos ház kapujához rögzítik,
ez a hagyomány is a családi házban élőknél kivitelezhető.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Voltak hatalmas nagy fehér kosarak is. Megkérdeztem, 160 ezer forintba került. :-o

Kép

Az egyikbe még csipke napernyőt is beleszúrtak, ami nagyon fájt nekem. Azonkívül, hogy mérhetetlenül giccses, még lábbal
is tiporja a hagyományokat. Ez 165 ezerbe került.

Kép

Kép

Ezt az egy lila kosarat sikerült lefényképeznem:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 6. 18:55

Boldog névnapot kívánok, Paggy!

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. május 6. 21:59

Jó estét. Köszönöm az információt a légyről. Nagyon érdekes. Lehet, hogy a légycsapót is meglátja, és elmenekül. Nem szeretem őket, de a te fotód igazán nagyon jó. Még nem csináltam semmit, még egy árva vonalat sem húztam. Ma vendégek jöttek, és utolsó pillanatban jelentkeztek be, így a szabad délutánom másképp alakult. Ha megcsinálom, akkor majd felteszem ide.

A virág -gyöngyvesszőt ismerem, nekem is van. De a világért nem ismertem fel a makrofelvételen.
Paggy, nagyon különleges kulcsod lehet, hogy ilyen drága volt. Azt hiszem a kocsikulcsokat szokták ilyen drágán készíteni. Viszont van amit nem is tud a kulcsmásoló megcsinálni, mert kiadtak a zárhoz egy csomó kulcsot, és azok lejártak, így újat nem csinálnak. /így jártunk, nem lett pótkulcsunk./ A fréziáid gyönyörűek. A színek csodálatosak, a dupla az valami csoda. Nagyon ügyes "kertész" vagy

Ma nem tudtam jönni, mert eltörött a számítógépem, bekapcsoló gombja. /asztali/ A telefonomon soha nem kerestem meg a fúrumot, és nem is írtam onnét. Nagyon hiányzott a gépem. Most ideiglenesen jó, talán majd véglegesíti Bence.
További szép estét kívánok
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 7. 9:00

Sziasztok LÁnyok és Elthan!
El sem hiszem hogy két oldalt olvastam visszafelé, s szerintem még a 3. is vár. Hogy el tud rohanni az idő!
Tegnap negyedóra alatt akkora vihar volt itt, hogy kicsavarta az egyik kedvenc fámat a két épület között. Szerencsére nem volt alatta senki!
Látom közben Paggyinak névnapja volt s lemaradtam.
Kép
Boldog névnapot utólag is.

A kulcsmizéria kicsit ijesztő volt, a felesleges költséggel együtt meg ajaj.!
Csodásak a képek, aranyos a rejtvény is, jópofa az autós kép mintha a templomból jönne ki.
Gondolom az ellenoldal visszatükröződése az útról.

Nálunk is volt Győr révén ballagás, nagyon sok csinos hölgyet lehetett látni, s a férfiak is kitettek magukért!
A kis hölgy a pesti barátnőm és tesóm legkisebb lánya, nem találkoztak már 2o éve és megismerte!
Sajnálom hogy az érkezés pillanatáról nincs videóm, mert valami csúcs volt!
A könyvet ő hozta nekem, látszik, hogy igencsak megváratott hogy hozzám kerüljön.... :))
Jövök majd..
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 9:01

Sziasztok, sziasztok!Most nem tudok meg irni, mert varom az unokam anyaknapi koszontesre.Du jovok, nem este.Jujj olyan klassz kepeket tettetek fel es izgalmasak a hozzaszolasok.Bocsanat Lanyok, rosszul irtam 2 kulcscsomot csinaltattam.6 kulcs kerult 27000ft- ba.Hajnalban keltem, nert frissen akartam a turos sossutit es az edeset.Most jottunk a futtatobol esvarjuk Csokival Lillat es a lanyomekat.Ilyenkor a vejem is hoz nekem viragot.yigazan kedves tole.
Kedvesek vagytok a koszontessel, de mar leszoktunk rola es nem szeretnek kivetel lenni. :)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. május 7. 11:23

BOLDOG ANYÁK NAPJÁT!

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 14:05

Sziasztok!Negyedszer próbálok belépni a Fórumba.
Már megint elment az a 3 mondat ,amit írtam.Mi lehet ez????1 mondat után ismét be kell jelentkezni!!! :((

Csapzott vagyok a lótás-futástól.Szép volt az Anyák napja,mármint a lányomékkal. :)
Csoki horkol a földon
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. május 7. 14:07

Sziasztok!
Lassitok és az az eredménye, hogy van, amire már csak nagyon kevés idő jut. Ez a gép előtt ülés.
Fáradok sokkal jobban, mióta kijöttem a klinikáról, pihenek délben, ha meg nem, akkor elalszok már este tizkor. Vagyis, mikor leülök a gép elé, akkor elszom el ülve, bár volt, hogy napközben is megtörtént.
Bizom benne, javulni fog.
Túl vagyunk az anyáknapi köszöntéseken, most már kezdhetek festeni :-)

Hát nagyon szégyenlem magam, de Paggy névnapja az úgy elkerült, hogy ihajj.
Drága Paggy, mivel keveset nézem a naptáram, igy nem jelzett semmi, hogy névnapodon bárhogy is köszöntselek. Utólag, most!! :-)
Kép
Remélem szép napod lesz ma anyáknapján! :-)

Rita, Lilike képeit néztem még régebben és a festős kis kezével csinált képeinél jól le is ragadtam. Fantasztikusan sikeredett mindegyik. Jó sokat nőtt! Olyan jó, hogy akkor repülhetsz, amikor kedved tartja meg ott az internet, Lilike is egyre nagyobb, megismer már, és biztos jót elcseverésztek kamerán keresztül is. :-)
Kata, Samukát láttam most hirtelen a kirakóssal. Hú, de jó játék neki! Nem olvastam, mert csinálom a dolgom, kész akarok lenni egy képpel, igy majd később, de olyan jó volt látni, hogy érdekli.
Az ajtótok előtti lopás, meg utána volt még amit, talán tojás? , széttörtek, hát jól fejbe kellene verni az utóbbit, az előbbit meg micsodán rugdosni. Jó kis középkori itélőszék lopás esetére.
A jelek szerint sikerült akkor a lisztet megkapnod, amit nyertél! Szuper! :-)

Ildikónál még nem tartottam, képeket láttam a jómúltkor, mind nagyon szép volt. :-)

Lassan három hete, hogy a festős csapat nálunk volt egy kis festegetésre, képek megmutatására, és kis nasira. Tanár úr jött Pestről, jó kis nap volt. Az intézetbe nem tudtunk menni, máshol meg a feltételek nem lettek volna meg ehhez. Az emeleten, ami nem lakott lakás, simán elfértünk.10.00- 17.00-ig volt a buli. :-)
Kereteztetem be a képeim, voltak újak is, amit tanár úrnak megmutattam. Voltak a csoportból Szerbiában neves versenyen indulók, Nivó dijjal végeztek, igy a kis csapatunk tényleg nagyon sokat fejlődött, a jelek is ezt mutatják. Nemsokára Lótusz napok.
Volt cseresznyevirágzás nap is a Füvészkertben. Elmentünk a fiammal, gyönyörű volt az ébredező természet.
Kép

Ramos rájött, hogy ki t ud nézni az ablakon. :-)

Kép
Lányok, most csak ennyi, megyek pihenek kicsit és utána festés.
Igyekszem jönni, de egy ideig biztos nem tudok nagyon sűrűn, remélem minél hamarabb többet birok. Ha leülök a géphez, elkezd lüktetni a szivem. Már most is azt teszi, igy fekszem is le.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 14:09

Szia Ági!A 2. kép nem látható!!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. május 7. 14:10

megjavitottam :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 14:13

:flower1: :flower1: :flower1:
OLVASOM,AMIT ÍRTATOK.
Rita:
Azért írtam le a kulcsos kalandomat,hogy lehessen vihogni rajta/utólag én is!!!/Nagyszerű,hogy belekapcsolódsz és továbbfűzöd a "történeteimet".Áthangolod,Ismered a STOPOS Játékot?Valaki elkezd egy történetet,a másik valahol megállítja/STOP!/és folytatja az ő elgondolása szerint.Nagyon élvezetes játék!!Örülök,hogy találtál egy könnyed filmet.Illetve 2-tr.Még nem tartok ott,hogy a 2-t is megnézted?Folytatom az olvasást....Ha kimész Angliába,fotózz nekünk jó kis régi hidakat!
Borzasztó drága az ARANYPÓK!!A feladványodra a megfejtést tudom,csak azt nem ,hogy sikerült így?Csak nem az ablak kétszeres fénytörése-tükröződése?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 14:51

:flower1:Ide majd fréziaképet teszek.
Ez a szimpla frézia:
Kép
Kép
ALUL SZIMPLA,FELÜL DUPLA FRÉZIA.
Kép
a KONYHAABLAK "LAKÓI".
Kép
:-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 14:59

Kata!Nagyon szépek a kis százszorszép-szerű/?/ virágos képek.
Rita!HÚÚÚÚ,de jók a fotók a légyről a városról a vízcseppben!!! :-bd :-bd :-bd :ymparty: :ymparty: :ymparty: Kimcsit pedig boldogan ennék,befalnék egy dobozzal!!Nem lehet nekem! :(( :(( :(( :(( :(( :(( Irigyellek RITA!!!!És igen ügyes vagy,mert meg tudtad csinálni.
Ezen a képen különleges a zöld levélfüggöny!!!
Kép
Na vajon melyik a helyes?
Zöld levélfüggöny vagy a ZÖLDLEVÉL függöny?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 15:08

Kedves Ildikó!Amikor írod,hogy nem ismered Pestet,azt gondolom,kéne egy varázsszőnyeg és akkor HIPP-HOPP csak röpködhetnénk és mutogathatnánk egymásnak a néznivalókat.Bájosak a cicák és gyönyörű a kis csokor,amit küldtél.Köszönöm szépen.Nem tudom,hogy nevessek vagy sírjak,amit a buszról írtál .Sok évvel ezelőtt diákcsoportot vittem az Őrségbe táborozni.Zalaegerszegig még csak eljutottunk,de onnan tovább kilátástalan volt.5 órát kellett volna várni a buszra,ami az Őrségbe "REPÍT".NEM HITTEM EL,DE EZEK SZERINT,SEMMIT SEM VÁLTOZOTT A HELYZET. :(( :(( :(( éS AZ ,HOGY KERESTEK EGY NŐT,,,tiszta őrület!!!
Rita!Micsoda ötlet az evolúciótól,hogy átlátszó egy légy!!!!Ma hallottam,hogy a mesterséges intelligencia a testtartásból,nézésből pontosan leolvassa,hogy mire gondolsz,illetve ha a fejedre egy leolvasót tesznek.Nem tudsz már elbújni a gondolataidba!Szörnyűűűű!A gyöngyvesszőnek mézes illata van!!A páromnak nincs semmihez türelme.Pld.Várakozni a kasszánál.Nem én mondom,hogy menjen.Megkérdezi ,hogy mi kell a boltból?Ha megmondom , csak 2 dolog,OKÉ,ha több,akkor idegesíti.Pedig felírja,de itthon felejti.Olyan esendő lett.Ha ellágyulok iránta magamban,biztos megbánt valamivel és ekkor visszaszívom a jóindulatomat.Igazából többé-kevésbé jól elvagyunk.Önmagához sincs türelme.Megsértődött,hogy öregszik.Pedig én is csinálok olyan hülyeségeket....!!!Pld.a kulcsügy!!Ilyenkor kellenek a szép ,közös emlékek. :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 15:31

Kata!Nagyon vidám a papucsod!!!!! \:D/ Gratulálok a nyugdíjaskor eléréséhez!! :flower1: :flower1: :flower1: :) :) :)ÓÓÓ,de szép a felvágott kenyér!!!!Sok munka van vele????Heti hányszor sütsz?És mit teszel rá??Azért kérdem,mert vittem a barátnőmnek töpörtyűkrémes kenyeret a játszótérre.Gondoltam,biztos régen evett,mert mindig nagyon egészségesen táplálkozik.Úgy örült neki és gyorsan befalta. :)) :)) :))
Spoiler: mutasd
Kép

Azért a játszótérre,mert vele és az unokájával szappanbuborékot fújtunk a játszótéren.Az ő unokájára is szoktam vigyázni.
Spoiler: mutasd
Kép

Visszatérve.Kata!Tehát,milyen kenyérkrémed van?Melyik a kedvenc?Esetleg a körözött?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 7. 15:49

Na tessék Rita!Milyen különlegesség ez a májuskosár.Tavaly vagy azelőtt már írtál róla,de ilyen részletesen nem.Micsoda különlegesség,és személyes!!!Nahát ennyivel személyesebb a VIDÉK!!Budapesten ilyen nincs.Sőt már locsolkodás sem.Megnéztem a kosarakat.Megértem,hogy jelentősége van a színnek.DE HOPPPPÁ!Mit is olvastam,ami idevág?
https://nlc.hu/trend/20210426/kiralyi-o ... -jelentes/
Mivel a brit királyi család tagjai nem politizálhatnak ezért:
....A brit királyi család tagjai rendszeresen viselnek olyan ruhákat és kiegészítőket, melyek az elegancián és az esztétikumon felül valamilyen rejtett jelentéssel is bírnak....
...2017 augusztusában Vilmos herceg, Harry herceg és Katalin hercegné a Kensington-palota csupa fehér virággal beültetett kertjében emlékeztek meg a húsz évvel korábban elhunyt Diana hercegnőről. Az eseményre Katalin egy Prada ruhát vett fel, mely több rejtett jelentést is hordozott. Egyfelől feltűnően hasonlított arra a virágos ruhára, melyet Diana 1981-ben, az esküvője főpróbáján viselt, másrészt pedig pipacsminták díszítették, ez a virág pedig a briteknél a háborúban elesett katonákról való megemlékezés, illetve a háború és a béke jelképe. A néhai walesi hercegné harcos életét és halálának körülményeit ismerve ugyanakkor a szimbólum rá is vonatkoztatható....
Kata!Ezek szerint voltál ballagáson tegnap?Örülök,hogy megkaptál egy számodra kedves könyvet. :-bd
Lányok!Köszönöm a képeket és az érdekes hozzászólásokat.Mindent elolvastam.
Ágikának mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!
Teszek be a kihagyott üres helyre néhány fotót.Szép délutánt kívánok!Paggy mINDJÁRT ELALSZOM!!!brrrrrr
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. május 8. 9:54

szép jó reggelt mindenkinek, mondjuk már dolgoztam, úgyhogy napot. :-)
Csak gyors beteszek két kenyérre kenhető krémet, amit vettem a klinikára bemenetel előtt és nemrég ettem meg. A salsát most vettem, a paprikakrém az volt kipróbálva, kép is van róla, csak a kábel tropára ment és nem tudom áttenni a gépemre a telefonról milyen a belseje. Majd. finom volt, izlett.
Ez amit most vettem:

https://ecofamily.hu/orsi-vega-salsa-krem-100g.html

na közben kiderült, hogy száritott paradicsomos volt. mindegy, finom volt.

http://www.orsi.hu/termekek/vega/orsi-v ... ekkel-100g

Valamikor szó volt a zabitalról azt hiszem. Vagy zabpehelyről, meg Rita irt , hogy Zsuzsiék vettek növényi ital készitő gépet.
Nézegettem én is, aztán mivel az Aldiban lehet kapni fermentált változatot, mégsem vetettem gépet.

https://cashmap.hu/termekek/37357/natur ... abital-1-l

A férjem is ezt issza, kevés tehéntejet veszek már.

A sóskafőzelékről: Régen a fiamnak csináltam, mikor picike volt. Hát nem aratott osztatlan sikert. Na most a klinika utána férjem vásárolt be. Hát... Na a lényeg, ő nem mászkál, hanem megveszi az első helyen. Mivel nem volt spenót, hozott sóskát. Na ő ette meg az egészet, legyűrte. Mi nem voltunk hajlandók. Valahogy nem izlett.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. május 8. 17:04

Most lettem kész vele:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. május 8. 17:13

Ezek régebbiek:
Az első a mostani kurzuson készült, a másodikból kettő lett, az meg az előttiből.

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. május 9. 8:43

Hatodszor lépek be.
Jó reggelt.
Ágikám, nagyon szépek, nekem legjobban az utolsó kettő tetszik. Visszafogott színek,majdnem monokróm,de mégsem. Mindkettő nagyon jó. Nagyon nehéz lehet ezzel a tintafélével festeni, a víz is teljesen jó.
Gratulálok. Vigyázz magadra.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 10. 16:27

Mindjárt jövök az irományommal. Szombaton jönnek a gyerekek, ezért vagyok láthatatlan. Már tegnap elkezdtelek
benneteket olvasni, de mára maradt a befejezés.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 10. 16:55

Sziasztok!

Ildikó, remélem már megjavították a géped kapcsolóját. Én se vagyok telefonhoz szokva, túl kicsi nekem a képernyője, meg
az egész kezelőfelülete. A laptopomon tudok a legjobban "gépezni". Eddig mindig volt két laptopom, egy régi, meg egy újabb.
A régit mindig meghagytam aranytartaléknak, nehogy véletlenül laptop nélkül maradjak, mert azt függőként igazi katasztrófaként
élném meg. Két és fél éves a mostani laptopom, és egyedül van, mert a régebbi hirtelen halált halt. Pár hete eszembe jutott,
hogy jövőre veszek egy újat, mert muszáj, hogy legyen egy tartalékban. :-o 8-| Nooormáááliis? Igen! És erősen függő... :(

A buszjáratról írottakat nagyon át tudom élni. Az én kis falumba is nagyon ritkán járt a busz. Sokat kellett gyalogolni ahhoz, hogy
a főútra kimenjünk, ahol sűrűbben jártak a buszok.

Kata, nálunk tegnapig (hétfő) nagyon szép idő volt, de tényleg, árnyékban 25 fokkal. Tegnap viszont egész nap rettentően fújt
a szél, viharosnak is mondhatnám. Azt hittem, hogy tényleg lesz vihar, hirtelen lezúduló esővel, de nem lett igazam. Kíváncsi
vagyok, ma mi lesz.

Jó a megfejtésed! Én is a templom falából kiálló fehér teherautóra gondoltam, mint furcsaság és optikai csalódás. Nagyon tetszik!

Kép

Paggy, látszik, hogy nagyon régen kellett kulcsot csináltatnom, mert még hat darabért is sokallom a 27 ezret.

Egyszer-kétszer próbálkoztam telefonról írni (pl. a repülőtérről), de engem is kidobott azonnal. Laptopon sikeresebb vagyok, de
itt is mindig elmentem a hozzászólásomat, mielőtt elküldeném.

Azt már biztosan olvastad, hogy a Mrs. Harris Párizsba megy c. film kellemesen elszórakoztatott. Sajnos a magyar filmet - Hab -
abba kellett hagynom, mert egy ponton nagyon leült a történet és nem akart abból a hullámvölgyből kijönni, nekem meg nem
volt türelmem kivárni. Pedig jó volt a kezdés, nagyon tetszett az eleje. A leüléssel majdnem egyidőben egy koravén, tudálékos
kisfiú is belekerült a történetbe, akit végképp ki nem állhattam.

Katának fentebb írtam, hogy milyen furcsaságra gondoltam.

jaj, azok az eprek! Május végétől szüreteltük, meg legeltük, ha csak a kertben jártunk.

Lilykénél is sláger most a buborékfújás. A múltkor is tettem be egy képet róla (akkor még én is ott voltam vele), és tegnap is kaptam
egyet a lányomtól.

Spoiler: mutasd
Kép


Hamarabb is neki kezdhettem volna a kimcsinek, a koreai paprikapehelyhet már az előző utamról hazahoztam. Valamiért nem
volt kedvem belevágni. Az adott lendületet, hogy Zsuzsi többször is készített, amíg kint voltam. Nagyon sajnálom, hogy nem eheted!

Szerintem annál a képnél a zöld levélfüggöny is helyes, és a zöld levél függöny is.

Ági, nem volt jó olvasni, hogy fáradékonyabb vagy a beavatkozás óta. De ha csak ennyi következménye van, akkor az orvosolható
pihenéssel. Szerencsére már megengedheted magadnak, a munka meg megvár.

Lilykének rosszul esett, hogy hazajöttem, de már megszokta, hogy időnként eltűnök az életéből, és virtuálisan vagyok csak jelen.
Már tudja kérni, hogy hívjanak fel, mert mondjuk meg akar mutatni valamit, vagy el akar mondani valamit, vagy csak azért, mert
hiányzom neki. Szombaton jönnek haza és tíz napig maradnak. Számolja, hogy mennyit kell még aludnia. :D
Az tényleg nagy boldogság, hogy akkor megyek, amikor akarok, és maradhatok is bármeddig. Ha iskolás lesz, a szünetekben lesz
rám nagy szükség, és én boldogan repkedek majd.

Milyen jó kis összejöveteletek volt! Írtad már korábban is, hogy mi mindenre jó az a felső szint. Hová jutottatok nem túl hosszú
idő alatt! Ehhez mindenféleképpen tehetség is kell. Lesz még tanfolyam is, vagy már nincs tovább, és csak ilyen formában fogjátok
tartani a kapcsolatot?

Azzal a dzsekivel te is jól beilleszkedsz a füvészkert ébredező növényei közé. Mondtam már, hogy imádom ezt a színt? Anyukám után
én is kisliba színnek hívom. Nagyon tetszenek a belógó vörös juhar ágak is. Klassz fotó lett!

Ramos mellett én is kikukucskáltam az ablakodon. Épp nyílott a magnólia. Lehet, hogy Ramos is azt figyelte. :D

Én is láttam ezt a két krémet valamelyik üzletben. Még eszembe is jutott, hogy veszek belőlük a lányomnak, ha itt lesznek. Szóval
finom. Hiszek neked, akkor holnap veszek is.

Zsuzsiéknak megérte venni egy ilyen tej és krémleves meg egyebet készítő masinát, mert náluk egy héten több liter is elfogy.
A felnőttek a kávéjukat tejeskávéként isszák, és sok elmegy a reggeli zabkásához is, meg a gabonapehelyhez is. 1,3 l zabtejhez
egy harmad csésze zabpehely kell csak a víz mellé. Csináltak már dió, pisztácia, és mandula tejet is. Ezekhez is csak víz kellett
még pluszba a mérőpohárnyi olajosmag mellé.

Tényleg nem jó mindegyik fagyasztott sóskakrém. Egyszer sikerült olyat vennem, aminek gyógynövény íze volt. Azt hittem csak
véletlen, valami a sóska közé keveredhetett, de nem, az a márka ilyen volt.

Tyű, azok a festmények! Nekem is az utolsó kettő a kedvencem, de csak azért, mert összetettebbek, több néznivaló van rajtuk.
Az előtérben lévő két fa körüli sziklák mintha mohásak lennének. Szinte érzem, ahogy csúszkál rajta a lábam. A fentebbi kettő
közül nem tudok választani. Számomra ők egymás ellentétei, és pont ezt szeretem bennük. Mennyi munka van abban a vízesésben!
Mennyi apró pici vonal, mennyi ecsetvonás! Nagy robajjal zúdul lefelé a hatalmas víztömeg. Az alatta lévő kép fenséges és csendes.
Nyugodtságot, harmóniát áraszt magából. Színei szelídek, vízesései kecsesek. Biztosan boldog emberek élnek a kis házikókban.
Hát gratulálok hozzájuk!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 10. 17:34

Holnap hozom Kata és a saját fotóimat is.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. május 10. 22:10

Sziasztok!

RIta, gyors megkóstoltam a vegan salsakrémet is. Kicsit, lehelletnyit csipős, nem is tudom melyik a finomabb, a száritott paradicsomos, vagy ez. Léyneg, nekem izlik.
Most csak ennyit irok, nagyon zűrös napom volt, vagyis inkább mozgalmas, elfáradtam, pedig aludtam délután. Ilyenkor mindig Ildikó jut eszembe, neki is pihennie kellett a beavatkozás után , mert fáradékonyabb volt.
Lilyke egyre nagylányosabb! :-) De jó, hogy jönnek! :-)
Mindenkinek szép álmokat, jó pihenést!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég