Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. március 10. 19:45

2-
Most itt vagyok a Mozillában. Sziasztok.
Délelőtt átfutottam Paggy képeit. Csontváry színes képeit tetszenek. Volt egyszer egy falinaptáram, amin több festő képei a/3-as méretben fent voltak. Tudom, hogy költözéskor még megvolt, meg kéne keresnem, tudom miben volt, még van egy csomó cucc a padláson ami válogatásra szorul, lehet, hogy megtalálom.
Kata édesem, lehet, hogy még két kiállítási anyagot is össze tudnék hozni, mert rengeteg van, de már nem vagyok képes elszállítani, felrakni, előtte kereteztetni, ezzel én már nem bírok el.
Nem lesz kiállítás, sok segítséget kellene igénybe vennem. Általában kínálat is van a megnyitón, terembérlet is, nem csinálom. Visszafele majdnem ugyanez. Nekem elég, hogy amit megcsinálok, azt hogy tudom, milyen módon tudom elkészíteni,mennyire felel meg nekem. Sok ügyes ember van, és szépeket alkotnak.
Rita, most rengeteg ember tanul festeni, tele vannak a tanodák. férfiakat elvétve látni, de az is lehet, hogy ők már nem tanodákban tanulják, így már kész művészek lesznek, mire végeznek.
Vannak most is amatőr férfiak, és nők is akik nagyon szépeket alkotnak.
Most próbálom majd elküldeni, hátha sikerül.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. március 10. 19:48

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 12. 10:11

sziasztok lányok és Elthan!
Ildikó gyönyörű a fokföldi ibolya! :x :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 14. 15:41

Holnap jövök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 14. 16:13

Hétvégén hozom a Koreai Kult.Kp.papírkiállítását.Üdv:Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 15. 10:37

Ma március 15.-e (nem tudom, helyesen írtam-e a dátumot) van, de az alábbi hsz.-t még február 5.-én kezdtem
írni, csak elmentettem piszkozatba. Ma folytatom.


Korábban írtam, hogy ha befejezem a fordítást, elkezdem kitenni különféle kiállítások fotóit. Egy kassai
festő, Szabó Ottó képeit hozom elsőként.

Szabó Ottó festő, grafikus, 1965-ben született Rozsnyón. 1994-ben végzett Pozsonyban, a Képzőművészeti
Akadémián, azóta gimnáziumi tanárként dolgozik. Számos kiállítása volt a Felvidéken és Magyarországon
(Kassa, Dunaszerdahely, Pozsony, Budapest). Festészeti és grafikai munkái mellett verseket is ír. Több kiadónak
és folyóiratnak készít illusztrációkat. Készít nagyobb méretű alkotásokat is, bronz domborműveket és oltárképeket.

Nagyon tetszettek a festményei főleg a többrétegűsége és annak mélységei, és a technika, amivel készíti a műveit.
Képes voltam hosszasan állni az egyes alkotások előtt, annyi apró és nagyobb látni- és felfedezni való van rajtuk.
A legtöbb festménye (a sötét tónusúak) szinte maguk világították meg magukat. Nagyon tetszett ez is. Ha látjátok
a képeket, megértitek, hogy miről beszélek. Annak is nagyon örültem, hogy a képek címe nem egy értelmezhetetlen
valami volt, ami nem találkozik a mű jelentésével, tartalmával. Legalább 90%-ban értettem, hogy miért azt a címet
kapták.

Ezt a fotót már betettem egyszer, mutatva, hogy milyen sötét tónusúak Szabó Ottó képei.

Kép

Jól látszik, hogy nincsenek direktben megvilágítva a festmények, mégis mintha meglennének. Néhol mutatok
közelebbi képet is a részletekről:


Például ez is:

Kép

Kép

És ez is:

Kép

Kép

Kép

És ez is:

Kép

Kép

És ez is:

Kép

Kép

Kép

Egyik képet se hoztam volna haza, de voltak olyanok, amik nagyon tetszettek, el tudtam mélyedni bennük,
megfigyelni, hány réteget tudnék lerántani róluk, egyszerűen csak jólesett nézni őket:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 15. 10:38

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 15. 11:45

Sziasztok Lányok és Elthan!
Köszönöm ezeket a képeket ! Nagyon lényegre törők és remekül el van találva a mondanivaló által.

Miért hagytál el engemet kérdés a keresztáldozat 2. legfontosabb kérdése!
Így tudott Isten mint ember azonosulni az emberi kiszolgáltatottsággal, magára maradottságával, amikor már nincs semmi és senki
veled és körülötted.

És pont ez az amit Jézus felvitt, és odaszegeztetettet a keresztfára, hogy az ördög minden munkáját lerombolja ezáltal!
Ez az a pillanat, amikor Jézus utána mondja hogy elvégeztetett, mert nem megölték, hanem önként adta az életét értünk, mindenkiért!
Ezért a pillanatnyi felismerésért ad oda az Atya mindent minékünk, akik hisznek az Ő Fiának keresztáldozatának örökérvényű hatásának!
S majd ha eljön először az elragadtatás, és majd az 1000 éves királysága, az új föld és ég, akkor fogják sokan megérteni mind azt a csodát amit Ő felvállalt az övéiért!

Csodálatos, hogy nem csak az izrael népe számíttatik be ebbe a csoportba, hanem mindazok akik segítségül hívják az Ő Nevét és hisznek benne.
S olyan jó, hogy ebben nincs nála személyválogatás!!

Tényleg nagyon megérintettek a képek! Mindenesetre köszönöm! :x :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 15. 11:46

Változatlanul dupla kattintással ment el. :x :flower1: :littlehearth:
Gyönyörű Március 15. -ét kívánok mindenkinek! :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 16. 8:11

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 16. 10:19

Sziasztok Lányok!
Paggy, köszönöm a linket! A kis hölgy fremonális! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 16. 12:12

Sziasztok!

Ildikó, de cukker az a sárga primulácska! Pár éve, még dolgoztam, mi is primulát kaptunk nőnapon,
és az enyém pont ugyanilyen volt, mint a tiéd. Gondolom, kiülteted majd a kertbe.

Kata, annyira örülök, hogy ekkora hatást tettek rád Szabó Ottó képei. Nem véletlen, hogy egész templomokat
bíznak rá. Az alábbi rövidke videóban maga meséli el, hogy a restei templomban az egész templombelsőt az
ő tervei alapján alakították ki. Ő tervezte a padokat, az oltárt, a ministráns székeket, és ő festette meg a
keresztutat is.

Köszi a kiegészítést! Sajnos nem vagyok művelt vallási értelemben, amit néha nagyon sajnálok.



Paggy, ismerem ezt a festőkislányt, vagyis csak a műveit. Fantasztikus tehetség. Ha jól emlékszem korábban
már betetted őt ide. Az ő képeit is nagyon sokáig tudom nézegetni, annyira részletgazdagok, és a szememnek
is jólesik.

:flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:

Meghallgattatott a múltkori panaszkodásom, és ma már fel lehetett venni azokat a kis műanyag vödröket, amelyben
az élelmiszer hulladékot lehet gyűjteni. Biogáz lesz belőle. Ha tele lesz, egy barna színű kukába kell beleönteni a
tartalmát.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. március 16. 18:20

Mozilla, mert nem ment el 2x sem a másikban.
Sziasztok.
A primulácska él a földben,a cserépben hamar visszaesett. Pedig nem régen vettem, még egy hetes sem volt nálam.
A kereszt út. 15-én volt nálunk egy nagyon szép márc 15-i ünnepség, mindenféle náció megjelent. De ezt a szép műsort megirigyelhetné az egész ország fia lánya, pártállástól függetlenül. Annyira szép volt. Igaz nem volt ünnepi beszéd, mindenki értette miről is szól.
Most megpróbálom elküldöm. A kereszt útról majd a következőkben írok, ha ez elmegy.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. március 16. 18:28

2-ra sikerült elküldeni a mozillából.
Kereszt út, az ünnepség után hívtak menjek be a ha van kedvem a templomba "kereszt út lesz". Azt hittem sétálunk a templom körül.
Nem úgy ünnepeltek, vagyis készültek a húsvétra, hanem Jézus kereszt útjához kapcsolódó imákat, és ismertetőket kellett felolvasni felváltva. rám került a sor, de előtte meg kellett kérdeznem mit kell csinálni. Közben ima és ének volt.
Itt töltöttem még egy órát, nem lett volna semmi baj, ha nem fáztam volna. Az ünnepséghez nem öltöztem melegen, mert tudtam milyen hőmérséklet lesz. Dugig volt a kastély pincéje, /itt tartanak lakodalmakat, és ünnepségeket, ez a legnagyobb terem, a közösségi ház kisebb/. Na itt megvilágosodtam, mi is ez. Jól éreztem magam különben. Szemüvegem nem volt az olvasáshoz, az kissé zavart.

Ma a 2. fügebokrot kicsit megnyirbáltam, nem annyira mint az elsőt. Az majd csak szép zöld lesz biztos, szomszéd Imre szerint.
Vargabélest sütöttem, rizst és cs.mellet tejfölös mártásban. Holnapra is marad.
A képeket átfutottam, elég sötét, de élőben biztos nagyon szép lehet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 17. 7:25

Kobak eltavozott.Beteg lettem.Bocsanat, de nem tudok jonni.Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 17. 7:39

Nagyon sajnálom őt is, téged is, Csokit is. Átérzem a fájdalmadat.

Kép Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 17. 7:41

Kedves vagy.Pikk- pakk osszeszedem magam.Kuldok nehany vidam kepet masrol.
Keson ero tavalyrol, most nyilik:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 17. 7:52

Hamarosan jovok.Kobak nemcsak nagyon szereto szivu, de jofej cica volt.Baratsagos, bator es kivancsi.
A kornyekben mindenki szerette ot,kiveve az egereket es patkanyokat.Kijart az utcara, udvozolte az arra jarokat.A bolcsis gyerekek kulonosen szerettek.Nem cirmi mirmi volt, hanem egy vagany,kedves macska.Es Csoki legeslegjobb baratja. :littlehearth:Tegnap hozta haza az igen rendes hamvaszto egy kis agyagedenyben.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. március 17. 9:17

Nagyon sajnálom hogy ez történt. Te mindent megtettél Paggy.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 17. 10:33

Aranyos vagy Ildikó,köszönöm az együttérző szavakat. ^:)^ Hamarosan jövök olvasni.Még picit lázas lettem,de bevettem gyógyszert.Nem tudom Ti hoigy vagytok,de ha bánat ér,újabban rögtön lerobbanok.De KEJFELJANCSI a természetem,mert muszáj!
Ja és megmutatom a koreai papírkiállítást,melyhez Rita segítségét kérem majd,hiszen néhány szöveg angolul van.
Most mondják a rádióban Ildikó,hogy jövő héten fagyveszély!Nincs kint növényed?Szép napot!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 18. 9:22

Sziasztok!

Paggy, olyan régen fotóztál már konyhai csendéleteket, pedig ennek te vagy a mestere. A különlegessége
- a kompozíció mellett - a színekben rejlik. A színek pedig a jó kis konyhai lámpádnak köszönhetőek.

Milyen hangulatos ez a fotó is! Nagyon tetszik ahogy a mély zöldből kétfelé veszi az irányt a színvilág:
balra korallos-narancsosba, jobbra narancsos-sárgásba megy át.

Kép

Szívesen segítek a fordítással (csak ne legyen túl hosszú a szöveg).

:flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:

Közben nálunk lement a három napon át tartó Kocsonyafesztivál. Nem jött be a jóslatom, akkora tömeg volt,
hogy nem is mentem bele a közepébe, inkább másfelé vettem az irányt, hogy a napi menetemet megejtsem.

Hoztam pár kirakatfotót, amiket még a fesztivál előtt készítettem:

Kép

Kép

Kép

Ez egy fodrászat kirakata. Vajon vendégcsalogatónak szánták azt a kiégett, kivénhedt ocsmány hajszárítót? 8-| :))

Kép

Egy játékbolt kirakatai. Az utolsót csak a kirakat üvegében visszatükröződő utcarészlet miatt hagytam meg.

Kép

Kép

Kép

Kép

%%- %%- %%- %%- %%-

Kép

Még egy tükörkép. Jól látszik, hogy már elkezdték felállítani a fabódékat.

Kép

Kép

Kép

Utolsónak hagytam ezt vicces fotót, ahol az én kockás nadrágos jobb lábszáram a bábu lábfejében végződik.
Nem direkt csináltam. Most vettem észre, ahogy válogattam a képeket.
:))

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 18. 18:09

Kedves Lányok!Túl szeretnék lenni a "vállalásomon",mert még mindig lázas vagyok.Gyorsan felteszem a papírkiállítást,s ha jobban leszek,nyugodtan elolvasom és felfogom,hogy mit tettetek fel.Azt látom,nagyon érdekes,értékes :) :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: dolgok kerültek fel!
Előrebocsájtom sok kép lesz,gyorsan felteszem,nem válogatok.A lényeg:
1.rész a Virág Judit Galériából átmentünk gyalog a Margit hídon Budára a Koreai Kulturális Kp-ba.Útközben a hidegben "zsebből" laktózmentes sajtot majszoltunk.Kettőnknek Verával 1000ft lapult a zsebünkben.A kiállítás is ingyenes.Most ezek a képek jönnek egymás után.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 18. 18:11

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Itt a Koreai Kult.Kp.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 18. 18:37

. rész A kiállítás kezdete
A művész ,az első papírlámpák,az 1000 Buddha,a papírszekrénykék...
Nem értelmezem a kiállítást,mert hulla fáradt voltam,amikor készítettem a képeket.El lehet sok mindent olvasni a művészről és a végén lesz videó.
csak bemutatom a kiállítást.Nem értelmezem,nem keresek hozzá plusszokat,csak mutatom.Viszont majd megkérem Ritát,hogy a festőnövényekről szóló 3.résznél,esetleg néhányat fordítson le.Pár sor angolul.a 4. rész a kiállítás saját videója lesz.
Nem tudom mit jelent az 1000 Buddha.Biztos el lehet olvasni ott a falon.Bunkó módon,csak néztem,de nem láttam semmit.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 18. 18:53

Kép

Kép

Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 18 vendég