Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 14. 19:58

4. vacak kép:
Macska/Kobak/ ellenfényben kucorog a gang alsó polcán.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 14. 20:01

A "tárlat" utolsó képe:
Kiürült az utca,botorkálunk Lizivel.
Kép
Ennyi volt mára.Szép estét!Paggy :-h @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 14. 20:17

Ezt még gyorsan beteszem:Mintha én írtam volna,csask a párom már nyugdíjas,mégis....
https://nlc.hu/csalad/20200314/koronavi ... n=20200213
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7237
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 14. 20:36

Kép
na felöltöztetve..és beüzemelve az új matrac végre..+ matracvédővel.... :D

Paggy, milyen szépen nődögélnek a kis palánták! Nálam nem lehet semmit kitenni az ablakba, mert a huzat letépné!
Cicőka meg milyen élvezettel napozik! :D
Amúgy elég kihalt volt ma az utca,...nálunk is. tényleg csak az megy ki akinek nagyon muszáj.
:x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:
A linket most holnap reggelre hagyom... :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 15. 9:33

Kata! Remélem, nagyon jól ment az alvás!
Hű, most én is meg tudnék enni egy pár langyos palacsintát! Nagyon szerettem az almásat is.

Paggynak matraca, nekem meg matracvédőm van ugyanolyan, mint neked! :))

Spoiler: mutasd
Kép

Paggy!
Spoiler: mutasd
Azért nem egy családban van internet, meg okostelefon is mobilnettel, szóval ha nagyon akarnák
meg tudnák nézni a gyerekeik jegyeit, de az akarat hiányzik. Tavaly lefotóztam, lehet, hogy ide is
betettem, hogy hány gyereknek maradt egész nyáron az iskolába a bizonyítványa az évzáró után.

Nincsenek kiugrások, pedig vannak értelmes gyerekek is a mieink között. A család visszahúzó ereje
nagyon erős. Mérhetetlenül nehéz kitörni belőle, és ez nem a gyerek hibája. Ő csak úgy tud élni,
ahogy látja maga körül az életet. Nem tudja, hogyan kell másképp. Ugyanazt az életet fogja élni,
mint a szülei.

A tisztelettel nincs gondom. A gyerekek szüleit, nagyobb testvéreit, rokonait is tanítottam már,
ismernek, mint a rossz pénzt. Gondold el, majd negyven éve a családok életének részese vagyok.

Milyen palántákat ültettél?

De jó lett a lámpák fénye megörökítve! Nagyon tetszik!

Ági! Köszi a linket! Be is léptem az angol tanárok csoportjába. Talán ma már kapnak az igazgatók a
KlIK-től alaposabb tájékoztatást vagy iránymutatást, mert most egy kissé káosz van.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13514
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 15. 10:16

Tegnapi ebédem:

Brokkolikrém leves (önmagával sűrítve)

Turmixolás előtt kivettem pár brokkolit a levesből, hogy maradjanak egész darabok is benne.

Kép

Nyárson sült zöldségek hajdina rizibizivel, fermentált zöldségekkel, szívsalátával

A nyárson gomba, lilahagyma, háromszínű kalif. paprika és almaszeletkék sültek. Sülés előtt
olaj, szójaszósz, balzsamecet és pár csepp juharszirup keverékével lettek megkenve.

A hajdinának most csináltam lilahagymás alapot fokhagymával. Mikor üvegesek lettek a hagymák,
beleöntöttem egy közepes apróra vágott édesburgonyát, és fagyasztott borsót, apróra vágott
petrezselymet (legközelebb utólag, a kész ételbe fogom beletenni, mert így alig lehetett kiérezni
az ízét), meg az alaposan megmosott hajdinát. Kuktában 2 percre állítva az órát készre főztem.

Fermentált lilakáposzta-lilahagyma kombó és fermentált karfiol került mellé.

Kép

Liszt és cukormentes müzliszeletet is készítettem tegnap. A receptje nagyon egyszerű, és variálható.
20 deka olajos mag
20 deka aszalt gyümölcs
20 deka zabpehely
három nagy vagy négy közepes banán
+ fűszerek ízlés szerint

Az enyém ezekkel a hozzávalókkal készült (ezek voltak itthon):

20 deka dió+mandula+mogyoró+kesudió
20 deka datolya+aszalt szilva
20 deka zabpehely (én mindig a finomra őrölt változatot veszem)
négy közepes banán
+ egy kevés (3dkg) keserűcsoki
+fahéj

A magokat az aprítóban párszor megforgattam (maradtak benne nagyobb darabok is), az aszalt gyümiket
kisebb kockákra vágtam, a banánokat villával pépesítettem, a csokit apró kockákra vágtam. Egy tálban
összekevertem a hozzávalókat, majd egy sütőformába belesimítottam, jól lenyomkodva. Forró sütőben
kb. 15-20 percig sütöttem.

A kész müzlit kiborítottam egy deszkára és hűlni hagytam. Felszeletelve egy dobozban a fagyasztóban
várja, hogy "elcsipegessem". Nem túl olcsó, és nagyon kalóriadús desszert, de két szelet bőven elég volt
belőle. Egyébként az Aldiban mindig érdemes megnézni a leárazott termékeket, mert kincsekre lehet
bukkanni köztük. Így vettem a receptben szereplő datolyát és a kesudiót is. Mivel közel volt a lejárati idejük,
a fagyasztóban várták, hogy felhasználjam őket. Ott semmi bajuk nem lesz. Valamelyik nap a DM-ben
vásároltam 70%-ra leértékelt őrölt mogyorót (bio), az is a fagyasztóban van már.

Kép Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 15. 11:36

Kedves Lányok!Majdnem elköltöztem a lányomékhoz.Bepánikoltam az állatok miatt.Elképzeltem mi lenne velük a bezárt lakásban,ha mi .....
A lányom mondta,hétfőn jönnek értem és a páromra pedig haragszanak,de megértik.Egész éjjel filóztam mit csináljak.A macskák nincsenek veszettség ellen beoltva és a lányoméktól nincs messze egy rókamászkás természetvédelmi terület.RITA EZ NÁLATOK HOGY VAN A CICÁKKAL?Tehát gyorsan be kéne oltatni mindenkit.A lányomék is gondolom nem hónapokig fognak otthon dekkolni és akkor tőlük is el kell különülni,ez az otthonom és ha elmegyek mi lesz a párommal ,a fafejjel, meg mindennel.Hogy fogunk elférni a kis elkülöníthető szobában.DE EZT KIBÍRTAM VOLNA ÉS!!!!!!!!!Hosszútávon nem túl jó együttlakni a gyerekeinkkel.Erről nem írnék bővebben,mert Ritának más véleménye van.És itt vannak a barátaim,akikhez legalább tudok pár szót szólni,ott meg a szép táj és KÉSZ NO PERSZE A CSALÁDOM IS.NAGYON-NAGYON SZERETEM ŐKET,DE!!!!inkább kihagynám ,ha lehet.Mert fene tudja meddig tart ez az egész és utána a válság.Ami igazán észre térített és pici reményt adott,hogy a házban szeretik a macskákat és etetni fogják,a teknősök meg már idősek,akkor bekerülnek egy tóba/bár én soha soha nem nem vagyok ilyen!!!!hogy beereszteném egy tóba,a nyulak és kutyák gondja hárulna a lányomékra.Persze azt mondta rögtön a nászasszonyom,hogy TE HÜLYE VAGY,TÖRŐDJ MAGADDALés persze el is lehet altatni őket.Nem haragszom rá,ilyen.A másik gondolatot az albérlő srác mondta:HOVÁ MENEKÜLNÉL,NINCS HOVA.EZT EGYÜTT KELL ÁTÉLJÜK.
NEKEM IS ITT PESTEN VAN MOST JÓ DARABIG AZ OTTHONOM,MAJD ETETEM AZ ÁLLATAIDAT.Rendes,jóravaló srác.Sőt még a szomszédasszonyom fia is számba vette a macskákat,igazán szereti őket,náluk van az én cicám testvére,tehát figyel majd rájuk esetleg.Tehát ,úgy néz ki ,hogy maradok itthon.
A párom pedig a szobájában nyugiban szunyókál.Mire jó egy kötelességtudó ,fatalista ember!? :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 15. 11:43

Kata!Örülök a beüzemelt matracodnak.Erre már egy szép ágynemű kell és "hozzá" egy angyalka/ :)) :x /.
Rita!Guszta a brokkoli leves,megcsinálom.A szénhidrátbombát azonnal elfogadnám,de most semmit sem lehet.
Lányok!Szomorúan telek a szép ünnepünk.Minden évben vidám sokaság zsibongott az utcákon,MOST kihalt minden.HJAAAAAAA,majd csak megoldódik :ympray:
Az ablakban bazsalikom,paradicsom és őszirózsa palánta nevelődik.Azon is gondolkodtam az éjjel,hogy viszem ki a fréziákat és a palántákat.
Most nem hoztam képeket.Majd esetleg délután csinálok.Szép napot!Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7237
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 15. 14:39

Sziasztok! Még mindig esti báliruhában..lusta voltam felöltözni, de úgy döntöttem olyan gyönyörű idő van, hogy juszt is öltözünk és kimegyünk.
szó szerint sehol egy lélek, na egy biciklis felbukkant, de amúgy tényleg senki..a gyerekek sem fociznak kint és lent sem sehol... :-o
Megint milyen finomságokat hoztál Rita, mindegyik a kedvencem...már ami az alapanyagokat illeti, de pl a fügére allergiás lettem.
Mi most több gyümölcsöt eszünk, szomszédasszonyom hozott narancsot, nagyon finomat. A hálósat nem szabad megvenni mert olyan savanyú hogy észt veszejtő, a citrom elbújhat mögötte :-q .

Jót derültem hogy majdnem egyforma a kényelmi komfortunk. Szerintem éltünk már annyi mindent át, hogy ez a minimum, hogy legalább az alvásban legyen megadva magunknak ami megadható ;) :D :-bd .

Paggy, őszintén átérzem a dilemmádat...és megmondom őszintén a pesti barátnőmék is mennek a Mátrába, mert ott sok fa erdő van, mégiscsak más a levegő! És megtehetik. Bár mondjuk én is megtehetném...de nem akarok senki nyakára akaszkodni. :)
Mindenkinek más a biológiai szükséglete és órája, meg minden más is..óhatatlanul az ember azt érezné hogy teher a másik számára még akkor is, ha ezt nem mondja ki nyilvánvalóan. De minden család más ,minden közösség, úgyhogy mindenkinek magának kell pro kontra meghozni a döntéseket. ;) szóval nem lehetünk elég okosak.

azt hiszem a mostani fiataloknak még soha nem kellett ilyen kényszerhelyzettel szembesülni. És most még az elején vagyunk, majd a hosszú távú helyzetben derül ki mikor csináljuk jól a dolgokat és mikor enyhül. Éppen ma olvastam egy beszámolót Tajvanon milyen jól megoldották, vagy pl. az olaszoknál, mindenki megértette a fontosságát a karanténnak!

Bizonyos dolgok meg csak felgyorsították és megerősítették a dolgokat. Ez van. Alkalmazkodnunk kell. Holnap én is felhívom a labort és a másik két helyet, hogy menjünk e a vizsgálatra, vagy halasszunk egy hónapot..majd kiderül mit mondanak.

szép délutánt mindenkinek..ez az ünnep csendesre sikeredett, de legalább az idő jó! :x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:

ui : Csak a párnára használok huzatot...már belefáradtam az állandó paplanhuzogatásba...igazításba...amit Samu lerendez az alvásával :)) :(( :)) mellé külön éjszakai valaki kellene aki az összegubancolódott paplant a huzatban a helyére teszi. Így meg csak ki kell húzogatnom alóla... :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 15. 18:33

Lukrécia :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: FELMENT az égbe.Itt sírnak velem együtt a többi cicák és keresik.Ez van,ha az embernek sok állatszerette van.Még halála előtt 5 perccel dorombolt nekem,Tele volt fájó daganatokkal.Mindegyik ember -állat-élőlény egy különlegesség.Őt siratom.Paggy
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. március 15. 19:11

Paggykám együtt érzek veled. Nehéz elveszíteni egy állatot,de vigasztaljon,hogy Lukrécia már nem érez fájdalmat Az emlékeidben továbbra is a társad marad.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 15. 21:07

Úristen Paggy!!
Lukrécia drága, nagyon sajnálom! Szépséges cicmic voltál!
El sem merem képzelni a bandát, ahogy keresik....
Sajnálom Paggy!!! Legyőzte a szervezetét a kór.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7237
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 15. 21:30

Ledöbbentem, nem ilyen hírre számítottam. Szegénykém akkor ő már hazatalált az állatok birodalmába. :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Az embernek magának is fáj, ha elmegy valaki véglegesen, hát még az állatok, és nem tudod megmagyarázni, hogy Lukrécia elment. @};-
Milyen nehéz is ezt is átélni és látni...de talán annyiból szerencsés szegényke, hogy az utolsó pillanataiban mégis simogatásban, egymásra figyelésben történt..és az a drága kis doromboló hang mindig ott fog hangzani a szívünk mélyén... :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 16. 7:12

Kedves Lányok!Köszönöm MINDENKINEK a meleg szavakat. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: Elhatároztam,hogy mostantól csak jó dolgokról fogok írni,hogy ne fogyjon az energiánk.Ha esetleg majd nem lehet elhagyni csak kis időre a lakásunkat,milyen jól fog jönni egy you tubos jóga-torna.zumba videó!Ajánlom MINDENKINEK.Van itthon kártyánk,sakkunk,dobókockánk.Lehet nyelvet tanulni,keresztrejtvényt fejteni,olvasni,kertészkedni...és sok mást,CSAK ELKESEREDNI NEM!!!!!!!!
-Milyen jó,az alattunk lakó fiatal pár igazi kórusban énekel.Tök jó,mert gyönyörű hangjuk van.Talán még énekelni is lehet.-A rossz dolgok is összehozzák az embereket.Gyertyát vegyetek,hogy este egy bögre finom gyógytea mellett lehet üldögélni.Reméljük internet lesz és a rossz hirek ijesztgetése mellett lehet üzengetni egymásnak,kis otthoni videót készíteni. :ymparty:
Lányok,Lányok gyöngyvirágok kerti virágszálok!Ma szépen süt a nap és biztosan meleg is lesz.Jön a nyugdíj.Vajon az OTP kinyit?El kéne mennem befizetni anyukám cégébe az utolsó 4 hónap adósságának részletét.majd meglátjuk!Csinálok gyorsan egy reggeli fényképet.Mindjárt beteszem.Este jövök újra.Ja elfelejtettem:paradicsom,bazsalikom,törpe dália palánták nődögetnek az ablakban.Kérek szépen Rita,ha lehet ,képes helyzetjelentést ,hogy áll nálatok a természet!Angyali MinGi küldött nekem személyes képeket a fejlődő fréziáiról.CSAK EL NE FELEJTSD 2 naponta fokhagyma-zsurló főzettel az atkák ellen spriccelni a leveleket,valamint 6 hét után kálium-foszforban gazdag tápozás kell 1-2 hetente!Ezt MinGinek üzenem.Megyek fényképezni.Szép napot!Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 16. 7:16

RITA!BABA ÜGYBEN DRUKKOLOK ÉN IS!!!NAGYON KÍVÁNCS VAGYOK!Küldök Zsuzsinak egy kis melegséget. :flower1: :littlehearth: :flower1: %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- :flower1: :littlehearth: :flower1: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 16. 7:23

Hoztam néhány kukucskálós/közeli/ képet.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 16. 7:24

Ez a távoli:
Kép
Ez már közelít:
Kép
Ez se jobb,de majd du!!!Az utcánk egyik vége:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 16. 7:29

Ez a másik közeliben/VACAK!!/
Kép
Kép
JA PERSZE!!!Tegnap mézes lett a telefonom ,ezért ilyen homályos!Délután csinálok jobbakat és estére hozom!Sziasztok :-h
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. március 16. 7:48

Hoztam képet a Paggy tanácsai alapján ültetett fréziáimról és pár képet a kert éppen nyíló virágairól.
Kép KépKép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7237
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 16. 10:52

Sziasztok! Jól kialudva itt vagyok, jókat derültem a szövegeken, és gyönyörködtem a képekben! Külön derültem a mézes képen...eszembe sem jutott volna ilyen "külső homály" :)) . Mingi meg milyen ügyes, hogy már neki is ilyen szépen bújik a fréziája!

a kinti virágfotók is csodásak. Ma kaptam egy karton tejet! :)). Úgyhogy el vagyunk látva! De azt mondták a gyüliből, hogy ha kell valami szóljak, én ne lépjek ki a lakásból. Nagy az összefogás! :D Bevallom nagyon jólesett. ;;) :ympray: :-bd :littlehearth:
Mindenkinek jó egészséget, és sok humort, mert a nevetés is gyógyít. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: .

Zsuzsinak meg adjon az Úr könnyű szülést, és boldog egészséges kisbabát.! A családnak meg jó egészséget! :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 16. 14:39

Sziasztok!

Végre mindent elintéztem, hogy működjön a család kb. három hónapig minden téren. Remélem este már tudok jönni és irni is normálisan,d e holnap biztos.
Zsuzsinak szoritok nagyon, gondolok rá ezerrel, meg persze Rita Rád is, mert igy távolból megélni a nagyinak a picur születését , főleg, hogy iylen bolond világ van körülöttünk.
Picurka, várunk nagyon!!! :-)

Szép napsütés van Szegeden, megyek ki az ugatóbajnokunkhoz, mret kicsit el van hanyagolva tegnap óta.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 16. 19:27

Lányok, én igyekeztem, tényleg. De vagyok olyan hulla, hogy ma sem vagyok már használható semmire, hiába csináltam képeket gondolva rátok.
Spoiler: mutasd
Szegeden kaotikus állapotok uralkodnak.
kifosztva a boltok, tele köhögő, krákogó idősekkel, akiknek otthon lenne a helyük. Ma az egyikre nagon csúnyán néztem, mert a levegőbe köhögött, mintha az lenne a természet rendje.
A kiskaput azt tette be, mikor a gyógynövény boltban sem kaptam semmit. Előttem meg súlyos ezrekért - 50-60 - vásárolgattak.
Szerencsére máshol kaptam utifüvet, amit nekem a nyári parlagfű allergiám miatt folyamatosan innom kell.
Holnap még piac, mert Ramosnak a farhátból még nincs meg a kellő adag, bár 40 napnál többet nem tudok bespájzolni neki. Muszáj, mert tápot nem akarok neki adni...
A férjem a zt mondta nem akar hallani boltról, meg hogy bárhova is elmegyek mert elfogyott a pénze.
Anyuéknál sincs ez falun, én nem tudom, hogy itt miért vannak üres polcok. Ami viszont visszahozza az emberbe a lelket, az a pénztárosok mosolygó arca. Ja, és türelme. Minden tiszteletem az övéké, meg sok másé is, aki ezekben a helyzetekben helyt áll.
Nekünk csak az lenne a dolgunk, hogy türelmesek legyünk, segitőkészek - amit ma jól meg is szivtam-, és maradjunk most már lassan tényleg a fenekünkön otthon.
Na de miből fizetem a járulékot, ha nem doglozok?? Ezek nagy kérdések, de megoldódik minden.
Erre volt most erőm, fekszek le, filmezek és elalszok rajta, hajnalban felkelek, kikapcsolom a gépet, megiszom a maradék gyógyteát és reggel hatkor indul a nap, mert Ramos várja a levesét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7237
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 16. 19:42

Szia Ági, nem könnyíti meg a helyzetet, hogy mind komolyabbra fordul. Éppen hallgattam a parlamenti felszólalásokat, biztos hogy lesz megoldás a fizetendőkre, mert ezek annyira wis mayor helyzetek, hogy kell a rugalmasság.
Éppen most olvastam, hogy Csányi felajánlotta a magánkórházát a virusos betegek gyógyítására, az egész magánpraxist bezárta, és gyorstalpalóval felkészítette a nővéreket, orvosokat az új helyzetre, az operatív koll.-al együtt.

ennivalónk van nekünk is, holnapra hoz a szomszédasszonyom még kukorica konzervet, lisztet...stb. bár a lisztből is egy személy csak 2 kg -ot vihet el egyszerre....
Minden más nagyjából megvan..és megtaláltam a fránya teafaolajomat is..ez vésztartalékra volt eltéve!
Ja és a kórházból is felhívtak, hogy elmarad a vizsgálat..teljes zárlat, a rendelőknél kint állnak a nővérek, hogy nincs rendelés.
Remélem lesznek a magyarok olyan fegyelmezettek, hogy akinek kell otthon maradjon.
Pihenj te is, neked is talán nem is kellene kinyitnod..
Csak telefonos egyeztetés után...
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 16. 22:00

Kedves Lányok!Hiába írtam,hogy csak jóról "szólok",de sajna itt is bonyolódnak a dolgok.Bezárnak üzleteket,sokáig fog tartani és azt mondják súlyos lesz és a párom elment dolgozni.Na most elegem lett.Felhívtam a lányomat,hogy esetleg mégis kimegyek.De az sem jó,mert nem vihetem az összes állatot.Persze a macskákat elvállalták a szomszédok,de ha sokáig tart, mi lesz velük.Nagyon meredeket gondoltam kínomban,.Felhívtam az albérlőmet,hogy beköltöznék a kis szobába,amit el lehet szeparálni a többitől és nem használnám a konyhát és fürdőt,de akkor nem kell elköltözni az otthonomból.
Holnap reggel derül ki.ha a párom továbbra is akar dolgozni ,átmegyek és akkor nem lesz egy darabig internetem.Nagyon pici a szoba csak 1 ágy és 1 íróasztal fér be.A kis szekrény,ami ott van, kikerülne a folyosóra.Nem mondom,hogy örült neki az albérlőm,de mindenhogy kockázatos.Fogalmam sincs mi lesz,minden változik.Reménykedem.Lányok ,ezt én még soha nem éltem meg,hogy ennyire kés élen mozgunk.Talán csak így lehet megváltozni?Fene tudja!!!Biztos lesz valami jó is ,ha végigcsináljuk!!viszek magammal rádiót,mint a régmúltban.Emlékeztek a rádiójátékokra?viszek könyvet,nyelvkönyvet,kártyát/passziansz/,kutyát,macskát.Szemben van az én lakásom,ahová megyek esetleg.Viszek egy teaforralót,hogy legyen melegvízem.És szombaton jön haza az albérlőm vidékről.HJAAAA ,ez van???!!Most megyek aludni,Sziasztok. :-h @};- Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 16. 22:22

Paggy,
Spoiler: mutasd
ha az én párom lenne, azt modnanám, fafejű.
Nem akar pénz nélkül maradni, megértem. De hogy nem lehet rá hatni semmivel.....
A férfiak kevésbé vigyáznak magukra, ezt tudniuk kell.
Nekem is szólnom kell, mikor hazaér, hogy mosott-e kezet. Mos, de még leteszem ezt, meg leteszem azt, meg a kiskutya fülét....
Ha visszajársz fürödni, meg egyebek, ugyanúgy ott leszel a lakásban valamennyire. Aztán, hogy mi igaz abból mennyi ideig fertőzhet a virus, márha hazahozná... Na de ne beszéljünk erről igy, miért is hozná haza. Itt Szegeden már arról beszélnek, hogy a tömegközlekedést javasolták beszüntetni.
Nehéz döntés amire készülsz, nem is lehet beleszólni.
Szerencsére a pasik nálam itthon elfogadják a hülyeségeim, épp az előbb osztottam ki a D-vitamint, isszák a gyógyteákat, fertőtlenitik a kezüket.
Remélem, hogy normalizálódik a helyzet köztetek és belátja a dolgos ember, hogy most kicsit jobb, ha a fenekén marad. Nem dől össze a világ, ha pihen egy kicsit.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég