Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 11. 18:55

sziasztok!
Talán van egy szusszanásnyi időm, olvasni nem tudok még, mert robogok tovább, de remélem nemsokára rendeződnek a dolgok és visszatér minden a normálisnak nem nevezhető kerékvágásba nálunk.
Hirtelen kellett kiköltö zni az üzletből, átadni, takaritani, csinálni itthon az emeleten a birodalmam. A kezem tropa a sok vikszolástól, de a héten már tudtam dolgozni. Paradicsom eltevés van, szrencsére megtaláltam a nénikét aki a nagyon sűrű paradicsomlét produkáló paradicsomot hozza. 58. üvegnél tartok. Pénteken folyt köv.
Ezezk voltak a nagy dolgok, plusz még a kicsik amik jöttek.
Ritához társulok, mert ha kicsit nincs az ember, akkor tényleg órák mig olvas és ir.
Most irok képek nélkül, pedig vannak.
Most láttam, hogy Rita új sorozatba kezdtél. Hát szégyen, de lemaradtam erről is. Most még öt percet sem tudok végignézni az aktuális sorozatból, mert azonnal elalszok éjfél felé, mikor odajutok reggel hatos kezdéssel.
Kata, Samukáról irj! Jól van? Jól vagytok?
Ildikó, nézem a fügéd, hát fantasztikus mit produkálsz vele. :-)
A paradicsomosat is kipróbálom majd.
Találtam a paradicsomról nagyon jó dolgokat, majd beteszem, de most tényleg mennem kell.
Jegyzetelnem kellene mi ne maradjon ki, mikor normálisan tudok majd irni.
Legyetek jók és egészségesek!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 11. 18:56

Akkor csókolom.
Én is mentem, majd alkalomadtán talán benézek.
Jó egészséget. Engem az sem érdekel ha valaki nem olvas, hisz mindenkit minden nem érdekelhet.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 11. 19:31

Én maradok, és amikor tudok jönni, jövök. Már alig várom, hogy leírhassam az ecettel, a citromsavval,
a szódabikarbónával, a mosódarával és a mosószódával kapcsolatban a tapasztalataimat.

És új kajafotóim is vannak. :))
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 11. 19:36

Rita, szódabikarbónával nekem is van közelebbi kapcsolatom, most tényleg mennem kell, de le fogom irni. :-)
várom az élményket és a kajafotókat, hátha megjön a kedvem most már a normális zöldséges ételek iránt is, mert a nagy pakolászásban és rendezgetésben a gyors kaják csinálása részesült előnyben, persze figyelve arra ne keljen hatfele főznöm.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 11. 21:29

Rita én várom a tapasztalatokat.
Az öblitő is érdekelne.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 11. 21:46

Csatlakozom Ildikóhoz, engem is érdekel a mosódara, mert azt nem tudom micsoda. És az öblítő is.
A héten várom a citromsavat, és a többit, aminek betettem a linkjét valamelyik nem olyan régi kommentnél.
MOST MEGINT OLYAN A TÖRÜLKÖZŐ MINT A SMIRGLI! :-o
holnap kivasalom, kíváncsi leszek, hogy csak az hiányzik e a puhasághoz!
Mindenesetre botrány!
A mosószódával gyönyörű fehérek lettek a dolgok, igaz előtte az egyik matrachuzatnál használtam folttisztítót...

Na mentem, én is várom mások ételfotóit. sok a lemaradásom sok területen, de olyannyira, hogy ma még a szemetet sem vittem le..
Atyaég Ágí, ahogy elképzelem azt a rengeteg üveget....Maj a receptet kéremszépen a paradicsomhoz...is többek között :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 12. 7:20

szép reggelt mindenkinek
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 12. 11:06

Ildiko!Megjott a level.Itt is nagyon koszonom a paradicsommagokat, es a gyonyoru kepeket!Irtam gmailt.Gyorgyi
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 12. 12:51


egy aktuális , de nagy példaképek!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 12. 17:23

Sziasztok!
79 üveg paradicsom eltéve. Lekvárok minden nélkül eltéve, még kevés széles zöldbab van amit meg kell pucolnom, meg majd kukoricát eltenni és kész a téli feltöltés.
Ildikó, a paradicsom sütés közben a lé is megy ki belőle és sűrűbb lesz, ugye?
Kata, elfelejtettem irni, hogy Marcsival nem szoktam találkozni a LÓtusz napokon, most sem láttam.
Leirom a tapasztalataim a szódabikarbónáról.
Amikor Pekingben voltunk a hugom frissen festett haja befogta a fehér párnahuzatot. Csodálkoztam is, mi a bánatért kell neki vizes hajjal lefeküdni.
Utolsó nap reggel mondta akivel voltunk, hogy a szállodában felhivták a figyelmét, ha valami befogná az ágyneműt, azért fizetni kell felárat.
Gondolom megunták a tisztittatást, meg ki sem jön.
Na volt pánik, igy odaadtam a szódabikarbónát, amiből volt egy zacsival, átdörzsöltük kicsit vizzel és mire hazaértünk késő délután addigra jó is lett az eredmény.
A bükki füvesember mondta egy előadásán, hogy izzadásgátló dezodor helyett tökéletes. Igy én azt használom már nagyon régen. Nem tömiti el úgy a pólusokat, mint a stiftek, nincs benne aluminium meg egyebeke.
A wc-ben nálunk a mosdókagyló körül tiszta zöld vizköves volt a kagyló széle. Na fogtam egy fogkefét és pici vizzel felhigitva szépen rátettem. Egy idő után dörzsölgettem a fogkefével, meg tettem még rá. Hát nem lett tökéletes, tovább kellett volna vele szórakozni, de sokat leszedett a vizkőből.
Paradicsom:
Az egyik ismerős mondta, hogy apukájáék nagyon sokat tesznek el télire, mert isszák. Apukája rákos volt, szivével is gond van és ez nagyon jó rá.
A napokban jött egy cikk velem szembe a neten ahol ezeket meg is lettek erősitve. Úgyhogy belendültem és szépen paszirozok még.

https://www.mindmegette.hu/ez-tortenik- ... n=ott_a_08

Kata, belehallgattam a videóba. Az az igazság, hogy nem idegesitem magam a változásokkal, legyen bármilyen és ez változatlanul nem struccpolitika, de a szivem megsinyli, mert ez egyre rosszabb lesz. Mit tudunk tenni? Semmit. Mész és csinálod a dolgod, próbálsz felkészülni arra amire nem tudsz, mert a tartalékaid és minden véges egy idő után.

Ildikó koreás videóját is megnéztem. Szeretem ezeket az utifilmeket. Sokáig néztem egy fiatal pár blogoldalát Kinában tett utazásaikról. Ott amerre mentek végig mondták mik a tapasztalataik, mik tetszettek és mik nem, milyenek az emberek, ételek... Jó volt.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 12. 17:44

tanár úr épp bemutatót tart a Füvészkertben

Kép

Eltünésem okai, bár lehet a lótuszt betettem már. Muszáj volt valamit produkálni a Lótusz napokra, amit ki lehetett tenni az asztaloknál levő nagy fára
Kép

Ez is, meg a következő is keretezve lesz, csak jussak oda

Kép

gyönyörűséges kék lepkék a Lepkeházban

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 12. 17:53

néha van ilyen gyönyörű naplementénk

Kép

Úristen, rohannom kell, feltettem a vizet a gyógyteáknak én meg leültem a gép mellé....

Valamelyik nap a kitett cserépalátétben levő vizhez a fák alatt odament inni az örvös galamb. Örültem neki, hogy megtalálta. Aztán rájárt. :-)

Ramosnak sikerült egy " kis " medencét venni. Szegény alig fért bele.


Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 12. 18:11

Ildikó, megnéztem az absztrakt képed.
hÁT VAlami fantasztikus!! Gyönyörű forma és szinvilág. Nem szeretem az absztraktot, nem az én világom, szerintem a képed csak súrolja a határát, de borzalmasan tetszik! Nagyon ügyes vagy!

A Lótusz napokon a standunkkal szemben volt egy nagy kémény és a gólyák ott kelepeltek. Mire rájöttem mi a zaj forrása...:-)
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 12. 19:09

Sziasztok! kiélveztem magam Ági képein meg a csodaszép lepkén! A paradicsom is nagyon jó, na meg ugye Ramos, akit semmi és senki nem tud überelni!
végre kaptunk tőled is egy csodás naplementét! Szuper! :x
Én éppen a vacsorát készítem most, cukkinis lecsót olaszos füszerezéssel. Csak éppen most jövök rá hogy kenyér majd csak Samunak lesz elég!
Nem baj ha nem tudtad meghallgatni, én is csak az elejét hallottam, nem maradt rá több időm, de ha találok benne érdekeset, majd beírom perctől percig, hogy ne kelljen az egésszel foglalkozni.

Egyébként a Hetek klubrádiójában meg egy érdekes másik beszélgetés volt, a 8o-as évek nosztalgiázásáról. Ez jó órás volt, de annyira érdekes volt, hogy ottragadtam. több oldalról volt megvitatva a kérdés , ezért is volt érdekes. :D

Kicsit várnom kell most az evéssel, jól elszámítottam magam! Most dilemmázom, hogy álljak e neki most kenyeret sütni, vagy hagyjam holnapra, mert akkor vasárnapra viszont csak másnapos lesz a kenyér! Na majd beosztom ezt a kicsit!
Kicsit tömörebb, kisebb lett a kenyér, ennyit számít, hogy lespórolod a vizet egy picit belőle..na meg persze lisztfüggő!
Az illat már terjed a lakásban, hiába, azért a lecsó az lecsó! :))

Samum meg itt dekkol már mögöttem, hogy mikor szólok, hogy lehet menni enni! :)) :)) :))
Jó éjszakát majd mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui.: A gólyák is nagyon tetszenek, ahogy a sztori is... :)) :))
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 12. 21:24

Ma esti fények

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 13. 9:37

Szép jó reggelt mindenkinek! Igaz, hatkor kelek minden nap, de szép folyamatosan jutnak eszembe dolgok, igy jöttem leirni.
A Lótusz napok előtt a nagy hajtástól kijött pont ott ahogy megérkeztem a herpeszem. HÁt totál kétségbe voltam esve, mert lézer, vagy orbáncfűolaj az persze nem volt nálam. Jött a kedves barátnőmtől a tanács, tegyek rá c-vitamint. Hát mivel vitaminjaimmal felszerelkezve érkeztem, volt c-vitamin cinkkel- ami jó a bőrre pluszban- Kettétörtem, kis nyálazás és bekentem a szám sarkát. Lássatok csodát, egy óra mulva nem éreztem a feszülést, nap végére pedig totál jó lett.
Tegnap megint a nagy hajtás, költözés és paradi csom eltevés hatására végkimerülés, herpesz ismét megjelent. Na nem varriáltam, elő a c-vitamint és ugyanaz történt. Hozzáteszem évezredek óta nem volt herpeszem. Most úgy látszik túl sok körülöttem minden....
Tehát akinek - ne legyen- ilyen gondja lenne, nyugodtan fordulhat a c-vitaminhoz.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 13. 12:02

Na lám Ági mit elő nem hoz a szükség, és milyen jól jártál vele, na meg persze a bevált trükkel.! !!
Csodaszép az esti kép is, a tuják teteje még rá is tesz a hangulatra rendesen. Olyan mintha 3 tornádó akarna jönni! huh távol legyen!
Na megyek főzni, mert elfilmeztem az időt..ilyenkor nem szoktam, de most így alakult!
Gyönyörű hétvégét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kép
Kép
Kép
Reggel csináltam.. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 13. 15:31

Kata, szép lett a kenyered, mint mindig! Nálunk változatlanul a kenyered a favorit. :-)
Ma ez a bölcsesség jött velem szembe:

" Nem szükséges egyetértenünk mindenben, de módot kell találnunk arra, hogy úgy kezeljük a különbségeinket, hogy azok ne álljanak közénk" (Gary Chapman)

Megyek vasalok, közben a foszlós kalácsom is megsült, csinálom a cérnametéltet, meg két tojásból csigát, mert mindenből kifogytunk> Ma hoztam a nénikétől tojást. nagymosás volt, a fiamnak mivel nincs itthon a párnáit, paplant, mindent leszedtem az ágyról. Nem akartam a száritógépbe mindet tenni, igy volt ami kint szárad a teraszon.
Kata, nem a kemény viztől olyanok a ruháid? Amióta száritógépet használok, pihe-puha minden. Ezért se teregetek ki nyáron. Kiváncsi leszek majd Rita öblitőjére.
Irtam már, hogy én száműztem minden öblitőt, mert egyszer lefújta a szél a törölközőket és kiöblitettem a kagylóba. Hát tiszta tejfehér lett majdnem a viz. Megfogadtam soha többet öblitőt. Aztán az egyik vendégem mesélte, hogy nem tudja mi van az öblitőben, de a sapkája amit ugye nem mos naponta az ember, folyamatosan árasztja az illatot. Az egyik vegyész ismerős mesélt aztán az öblitőkről, igy társultam hozzá és én sem használok. Ezért is lezsek kiváncsi Rita új szerzeményére.
Na mentem vasalni,mert megint éjfél mire ágyba kerülök.
Talán lóg az eső lába. Ramos is bekéredzkedett már az előbb.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 13. 15:35

A Lótusz napokon kölcsönvettük a koreai teaszertartás helyszinét, mig nem volt ott senki :-)

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 13. 19:16

Ó de szép a teaszertartás helye is..köszönöm a remek kis képet, s te is aranyos vagy mint mindig... :D ;)
Hiába na aki fotogén annak mindig sikerül... :D
A törülközőre most direkt vettem mosóparfümöt, az állapot ugyanaz. Ja és használok calgonhoz hasonló vízlágyítót is... úgyhogy végképp nem értem mi a helyzet, viszont ide ha akarnék se tudnék szárítógépet venni. Sem tenni.

Na mindegy ez van..majd a foszlós kalácsról is kérekszépen képet, már ha van még belőle na meg a receptet is...
Már régóta érik bennem hogy csinálni kellene nekem is de még nem bírtam rávenni magam.
Pár hónapja találtam a Spárban a napkalácsot, citrusosat! Azóta már többször vettem és eszméletlen finom.
S naná hogy nem lehet kapni! Ilyesfélét szeretnék csinálni, de majd eritrit stevia combóval, hogy ne hizlaljon!
Mert az tuti nem sokáig marad belőle... :))
Na megyek is, kezdődik az Istentisztelet, s előtte fürdés stb.
(Gary Chapman) https://www.libri.hu/szerzok/gary_chapman.html
Imádom a könyveit! Érdemes böngészni belőle, sok onlinen is olvasható! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Amit idéztél tőle az is jellemző rá, a tisztaszívűség, önzetlenség, igazságérzet.
Soha nem fogja egy rossz dologra azt mondani hogy jó! és ahogy fordítva sem. Az emberi szellemet az ember legbensőbb lényét nem szabadna soha megerőszakolni, csak azért hogy pl. a fősodorral legyek összhangban pl gender stb.

soha senki gyerekének nem kívánnék ilyen kifordult ideológiát! Neki is nagyon világos látásmódja van róla, ahogy a gyereknevelésről is! Bírom a humorát is, ahogy rávezeti az embert a saját tévedéseire is esetenként, hiszen egyikünk sem burokban született, s esetlegesen mindegyikünk hoz valamit az ősöktől! Ez kikívánkozott belőlem... :-bd :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 15. 10:36

Kata, itt a foszlós kalács receptje.
Egy másikra esküdtem, de mióta ezt csinálom, a fiúk jobban szeretik az új verziót. Én is.

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 15. 12:51

Fogok jönni Kislányok, már nem sokáig tart a fordítás. Ha nem abban állapodtam volna meg magammal,
hogy naponta egy feliratot megcsinálok, jobban maradna időm, viszont most ebben a tempóban esik jól
fordítani. Most számoltam ki, jövő vasárnap teszem ki az utolsó részt, ha semmi nem jön közbe. Utána
a fórum lesz az első. Mondanivalóm is van, és még az angliai képek zömét se tettem ki. Nagy lemaradásban
vagyok.

Puszi!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 15. 13:06

Szia Rita!
Majd jössz, fordits csak! :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 15. 13:25

Köszönöm Ági, kipróbálom majd...annyira aranyosan csinálják egymás mellett!! ;) :D
Rita, csak nyugodtan, az élvezet mindenkor jókor jön! :x
Kép
Kép
Kép

Kis hősöm... :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 15. 14:57

Sziasztok.
Rekkenő hőség van, bár tegnap volt egy kis harmatos eső.
Mai idő valahogy nem esik jól nekem.
reggel megint paradicsomoztam. Azt hiszem több nem kell, bár nem tudom mi lesz a meglévő paradicsommal.
Csak lakna valamelyikőtök közelebb.
Rita, még nem kezdtem el a fordításodat, még van az előzőből, befejezem, már nem olyan sok van hátra. Bár mostanában kevesebbet nézek.
Képzeljétek mit láttam, telefon nem volt nálam, két darázs harcolt egymással, mindkettő be akart menni a csapdába, és összeakaszkodtak. Melyik győzött nem tudom, mert otthagytam őket, nehogy én legyek az áldozat. ezek azok a lódarazsak. Szeretik a fügét ők is. Ma pótolnom kellett a cukros vizet is.
Rita várom a fotóidat is.
Jól néz ki a foszlós kalács.
Tetszik Samu kék nyuszija. Most kapta?
Ma kisázsián kisérleteztem egy letöltéssel, sajnos nem sikerült, pedig sok időt eltöltöttem vele.
Az Avast is közbeszólt, többször is. Még meg sem néztem mi lehet a karanténban.
Szép napot mindenkinek.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég