Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 19:59

Lányok!10 perc szünet,aki álmos nézze meg holnap.A másik telefonon keresnek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 25. 20:05

sziasztok Lányok! Ma is aludtam..de már nekem is van hőemelkedésem, a szomszédom egyik család-baráti tagja covidos! Úgyhogy a gyerekeket is soron kívűl kellett hazahozniuk az iskolából! Ma próbáltam volna beszélni a háziorvossal, de nagy sokára vették fel és az asszisztens. Azt mondta holnap hívjam, mert most oltanak!... :-o Ide meg várjuk a mentősöket, akik a családot letesztelik, az egyiknek az oltópontra kell mennie...ki érti, én nem.

Na szóval nem unatkozunk! Sikerült gyorsan leszaladni tojásért meg kenyérért, s vettem egy kicsi pizzát is Samunak, hadd örüljön!

Köszönöm a sok csodás képet, és beszámolót, milyen jó hogy van türelmed ezeket így kigyűjteni, irogatni. Cicók látom kitesznek magukért, még egy új lakót is szereztek neked! Nehogy egyedül érezd magad! :)) :)) :)) .

Én is örültem Éva Hisztamin stb . beszámolójának, azt még újra kell olvassam, s ráadásul kijegyzetelni, mert elfelejtem!

A videókat most becsülettel bevallom kihagytam, de mindenképp látni akarom, de most fontosabb volt hogy legalább az olvasással meglegyek! szép estét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

íui: Ritát meg szégyenszemre kifelejtettem, bocsánat! Csodaszép az angliai környék, és a macsek képek! :x
De azért ha lehet kicsit bővebben a kinti helyzetről! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 20:16

William Tierney Clark (Bristol, 1783. augusztus 23. – London, 1852. szeptember 22.) angol mérnök. Elsősorban hidak tervezésével és építésével foglalkozott, az elsők között tervezett függőhidakat.

Széchenyi István és Andrássy György 1838-ban Londonban bízta meg a pest-budai Lánchíd tervezésével, melynek építésekor több alkalommal is járt Pesten. A Lánchíd építési munkáit irányító Clark Ádámnak csak névrokona.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 20:19

Clark Ádám (Adam Clark, Edinburgh, 1811. augusztus 14. – Buda, 1866. június 23.)[3] skót mérnök, a budapesti Széchenyi lánchíd építésének vezetője és a budai Váralagút tervezője.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 25. 20:20

Paggy, olyan jó, hogy folytatod, jövök majd holnap...remélem... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 20:27

VÉGÜL ÉS ELSŐSORBAN A NAGY MAGYAR,A LÁNCHÍD ÉPÍTÉSÉNEK KEZDEMÉNYEZŐJE:
GRÓF SZÉCHENYI ISTVÁN
Kép
Széchenyi Istvánnak 1820 telén édesapja temetésére Bécsbe kellett utaznia, azonban a jégzajlás megakadályozta átkelését a Dunán, ekkor írta naplójába 1821. január 4-én, hogy „Ma azt mondtam Brudernnak, hogy egyévi jövedelmemet fordítom rá, ha Buda és Pest közt híd épül, s hogy ezért, jóllehet Pesten lakni alkalmasint sohasem fogok, egyetlen krajcár kamatot vagy akár visszafizetést sem fogok követelni. Az a gondolat, hogy hazámnak fontos szolgálatot tettem, majd bőségesen kárpótol.”
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 20:29

Megyünk tovább Pestre.Képbest free image hosting
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 20:39

Kép
Kép
Átmegyünk alatta a másik oldalra,ott megyünk vissza.
Még mielőtt felteszem a másik képet.
LÁNYOK!HÁT NEM GYÖNYÖRŰ HÍD?????
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 20:45

Kép
Átértünk a híd alatt,most felmegyünk a lépcsőn.
Kép
Kép
Lenézünk.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 20:50

Ez nem túl jó kép,de sütött a nap a szemünkbe.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 20:51

Most kb 3 perc múlva jön a videó
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 21:00

Kép
Távolban a hajókatasztrófa színhelye,ahol a sok koreai ember életét vesztette,a Margit híd.
Kép
Mindjárt átérünk Budára.
Kép
A hegyen a Mátyás templom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 21:11

A budai hegyek a Batthyányi téri templom tornyai mögött.
Kép
Visszaértünk a Clark Ádám térre ,ahonnan indultunk.Még megmutatom a Sikló lenti állomását.A fentit, a Várban lévőt, már láttátok
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 21:19

Kép
Átmegyünk a zebrán, ott a VÁRHEGY alatti ALAGÚT és mellette a Sikló.

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 21:25

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 21:30

Ez a "0" km.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 21:33

18 hónapra elbúcsúzok a szép Lánchídtól és megyek haza.

Kép
Itt a villamosmegálló.
Kép
Jön már a villamos.SZIASZTOK.Paggy %%- @};-
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 26. 5:56

Paggy, köszi az alapos ismertetőt. Ahogy írtam, szerintem nekem jó sokára lesz lehetőségem növényekkel
foglalkozni - a csíráztatáson és a mikrozöldeken kívül - de azért van rá igényem. Ezt a kihajtott hagymadarabot
tegnap vízbe tettem, hogy minél gyorsabban hozza a friss leveleit. Nyersen fogom eszegetni.

Kép

Kata, igen, a sörélesztőpehely magában is ehető. Nagyon fincsi. Amikor használom valamibe, a számba is mindig
jut belőle... :))

Ági, nagy gyakorlatot, teljes odafigyelést és koncentrációt igényel a festés, ezt eddig is sejtettem, de a leírásod
tette biztossá számomra. Az a millió árnyalat... és mind egy ecsetvonással... és ha lehet ne is folyjon szét...
Hát nem semmi!

Mostanában nagyon ködösek voltak a reggelek, én meg elérkezettnek láttam az időt, hogy még egy szűrőt kipróbáljak
a telefonomon. Ennek a neve a "kemény". Még soha nem használtam, mert túl erősnek tartottam benne a fekete színt.
(A fenti sorban a középső az. A kedvenc snoopys pizsim a bordó színével nem a legjobb választás volt a lehetőségek
bemutatására, de mindegy. :D )

Spoiler: mutasd
Kép

Mikor megláttam az eredményt, rögtön az jutott eszembe, hogy olyan "kínai festményes". Nagyon tetszik.

Kép

Ugyanez másik három szűrővel fotózva:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 26. 6:09

Majd folytatom még az olvasgatást, de ma reggel csak eddig jutottam.
Tegnap újra lefotóztam az utat, amit a "lenti" buszmegállóig meg kell tenni. A jó idő ellenére, még
mindig vannak hófoltok. Mondanom se kell, hogy az olvadás miatt, újra a kiöntés határán van a Sajó.
Annyira "örülök"! Ezt a maradék nyolc napomat jobban szeretném nyugiban, izgalmaktól mentesen
eltölteni.

Kép

Tegnap készen lett a vöröshere csírám. Ez még a lányom szülinapi rendeléséből van. Azt gondoltam,
"vad" íze lesz, de kellemesen csalódtam. Kellemes, semleges íze van. Itt négy napos, de már három
naposan is ehető. Ez a mennyiség egy evőkanálnyi magból lett. Bedobozoltam a maradék görögszéna
csíra mellé, amit azóta már meg is ettem.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 26. 8:12

sziasztok Lányok! Szerencsére jó nagyot tudtam aludni, mert este másfél óra alvás után megébredtem, de aztán sikerült visszaaludni és szinte egyfolytában! Köszönöm Paggy, a remek képeket, hihetetlen hogy nem voltam a libegőn! Pedig mentem arra nem is egyszer. :-bd

Rita, csodás lett a színjátékod a telefonnal, és tényleg olyan kínais lett a legfelső! :D ;;) .
A csíráztatást még nem tudtam elkezdeni, mert nem jutottam el a gyógynövényeshez!
Ott akarom megvenni a sörélesztőt is.
Hihetetlen hogy elrepült az idő, hogy már tényleg finisben vagy nyugdíjazást és a költözést illetően! Hiányozni fognak a naplementés képeid onnan! De majd az új helyen meg lesz majd más! Nagyon izgulok minden téren, hiszen elég nagy életmód váltás vár rád! Bár egy részére már van rutinod! S hétfőtől már március van! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. február 26. 10:14

Jó reggelt.
Nem volt éppen jó éjszakám.
Paggy nagyon szép képeket hoztál, és az ismertető is nagyon jó. Sokat dolgoztál vele, hogy ide feltedd. Azt hiszem nekem is még egyszer át kell nézni.
Kata, remélem eljutsz az orvosig valahogy, legalábbis a konzultációig.
Rita annyira szép a fotózott fa, és hogy több képet is felraktál, nagyon tetszik. Mi ma festünk közösen Zoom keretében. Ez bele tartozik az előfizetésbe.
Mennyi idő mulva költözöl? Onnan is nagyon várom a híreket, sok szerencsét hozzá. Lilykével való találkozás koronázza majd meg az életmódváltásodat.
Legyen szép napotok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 26. 17:10

sziasztok Lányok, sikerült ide visszajönnöm!
Samu 37,9 de már kivételesen adtam neki fél algopirint, már jobb a kedve.!Persze hogy nem sikerült elérni az orvost!

Más hozom a képeket, de hogy még véletlenül se unatkozzak, elszakadt a fregoli két szála, naná hogy mikor...

Kép
Kép
ilyen szép lett az alja is...
Csak úgy natur egyszerűen, nem lacafacáztam vele...
Kép
azt szeretem amikor már itt tartunk...
Kép

Kép
Kép
Kép

HÁt ez megint nagyon finom lett...de legalább nem dolgoztam hiába! :)) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 26. 19:34

Egy csomó ismerősömet már beoltották ezzel:SINOPHARN
EGY KIS HUMOR.
Megvan az alkalmazási előírás magyar fordítása:



"Nagyon üdvözöl vetted kici kínai ótász, kici mocok dög ellen. Doboz nyissad óvatos . Veszed ki kici ótasz, tesze asztal, de ne túl széle , mer lees és összetör. Szól patiensz, kéred üle a székbe bele. Veszed kici otasz kezedbe es szúra bele patiensz karja, de vigyáz, kupak előtte levesz! Nem fél mellékhatás, ha patiensz szeme ferde lesz, nem baj. 1.5 milliárd +-10 millió nem számíta, van rizsa doszt!"
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 27. 16:02

=)) =)) =)) =)) =))
elfér a humor... =)) =)) =)) =)) :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 28. 10:18



szerintem csúcs és bármilyen töltelékverzió szóba jöhet..sajtilag meg esetleg kenhető sajt és trappista keverékkel...
és bármilyen kiengedett mirelit zöldséggel.
:D

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég