Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 13. 10:27

Mindenkinek minden JÓT!!
Itt most 1 fok van, de sokkal hidegebb a hőérzet. A fejem nem díjazza a szelet. Sikerült időpontot kérnem BB.be, úgyhogy teljesítve lesz az utalás! Már tegnap kellett volna, csak annyira nem voltam toppon, hogy biztonságosabbnak éreztem itthon maradni! Mellesleg be is jött a megérzésem, de a lényeg itthon voltunk! :D 8-|

Megyek is, mert el kell még készülni, bár én már rendben vagyok, de legénykém még pizsiben, de annyira szeretem rajta, hogy nálam simán elmegy szabadidőnek, persze, szigorúan itt bent :)) . Ritka jó anyaga van, annak ellenére hogy kínai.
Igaz, nem ezer ft. volt. Szerencsére kettőt vettem belőle anno!

Ági, ilyen időjárási körülmények és a többi között, azért nagyon meggondolandó a Pestre menetel! Nem is csodálom a hezitálásodat.
Jövök majd, nekem most start! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2022. január 13. 11:24

Avax Vérnyomás Napló az app neve. A körzeti orvosnál az aszisztens elkérte az app nevét, azt mondta ajánlani szeretnék másnak is. Nem ismerték. Jelentést készít az app a kijelölt időszakról és e-mail-be el lehet küldeni az orvosnak. Ha a vérnyomásmérő újabb és van benne bluetooth, akkor a telefonhoz lehet kapcsolni és az app minden mérést automatikusan bejegyez. Nekem régi a vérnyomásmérőm, ezért nem veszek újat. De sokkal egyszerűbb használni az appot, mint füzetbe írni és vinni az orvoshoz. Vérnyomásom sokat javult az új gyógyszerrel.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 13. 17:53

köszönöm Elthan, és nagyon örülök, hogy jobb már a vérnyomásod is! További szép délutánt! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 13. 19:56

Kevés furcsább látványt ismerni az állatvilágban, mint a hím ormányos majom. Az ember hajlamos azt gondolni, hogy ilyen majom nincs is, vagy ha nem photoshoppal készült, hát eléggé csúnyára alkotta meg a természet. De ezt csak mi emberek gondoljuk így. Orrmányos majoméknál ugyanis pont az ellenkezője igaz. A húsos, lelógó orrú hímek úgy vonzzák magukhoz a párjukat, mint a mágnes. Az ormányban képzett öblös hangjuk lenyűgözi a nőstényeket és megfélemlíti a rivális hímeket.
Kép
:) :) :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 14. 11:12

Ha valami egeszen csodasat akartok latni, ezen a forumon kivul,akkor mindenkeppen nezzetek bele a 2022-s Budapesti Nemzetkozi Dokumentumfilm Fesztival programjaba!.Ugyanolyan igazi mint ez a forum es telis tele izgalmasnal izgalmasabb filmekkel.Jo lenne nehanyat magyar felirattal a you tube- megnezni!Mindenkinek szep napot ,Elthannak sok szerencset!Paggy
Agi!Gyujtom a penzt a vizsgalathoz.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 14. 19:35


Lámpát ha gyújtok
Quimby
Bölcső csöngettyű és templom harang
A jelenlét annyi, mint posztón a rang
Kicsi pónikon lovagló kész életek
Vagy az arcomba prüszkölő véletlenek
No meg a gyerekkor kardfogú tigrisei
Apa taníts meg nagy vadat elejteni
És ha kérdik, hogy mi végre mennyi idő
Tán egy perc, egy óra, vagy pár esztendő
De utolér a múlt mint a mögöttünk hagyott jövő
Cicomázd fel a sorsot, az mégiscsak előkelő
Káprázat pusztán a történelem
Míg némán a vállára hajtom fejem
Elringat, marasztal, egésszé gyúr
Aztán únottan szétszed, mint legót az úr
Mi csak lessük a boldogság lábnyomait
És ha útközben találunk majd valamit
Arra kígyóbőrként húzzuk rá az időt
Még egy percet, egy órát, vagy pár esztendőt
De utolér a múlt, mint a mögöttünk hagyott jövő
Cicomázd fel a sorsot az mégiscsak előkelő
Lámpát ha gyújtok még jön rá bogár
De az utolsó fényevő csak sötétet talál
Csak sötétet talál
Mint egy cipősdobozba szórt marék arany
Elrejtve annyira haszontalan
Az az emberi elmében bújkáló zaj
A talpaink alatt nincs szilárd talaj
Ha a karodban nincsen már elég erő
És a szívéhez nem láncol egy szerető
Sem az Istenek gomblyukán nem látni át
Sem a nappal nem mutatja éjjel magát
De utolér a múlt mint a mögöttünk hagyott jövő
Cicomázd fel a sorsot az mégis csak előkelő
Lámpát ha gyújtok még jön rá bogár
De az utolsó fényevő csak sötétet talál
Csak sötétet talál
Forrás: Musixmatch
Dalszerzők: Tibor Kiss / Balanyi Szilárd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 14. 19:54

Szép estét mindenkinek!
sikerült ma totál kiütnöm magam. Volt jó és volt jobb is a történésekben, úgyhogy totál lemerültem.
Holnap munka, de jövök majd.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 14. 20:05

Ági,Kata,Rita,Elthan,Hesu,Ildikó,Éva. :flower1: :-h
Sok sok erőt és kedvet!!!!!!!Muszáj!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :) :) :) :) :)
Dorina!Jó munkát!!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Köszönöm szépen az új film fordítását.
Hesu
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2021. május 19. 8:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Hesu » 2022. január 14. 23:38

Kedves Paggy!
Köszönöm szépen a sok-sok videót, amit megosztol velünk. Nálunk a papa Quimby rajongó, így nagyon örült neki.
Az egyik edző társam zoológusnak tanul és tavaly nyáron az edzőtáborban említette az Ormányos Majmot, a lepke fajokat, a cicákról egy-két érdekességet stb...

Kedves Mindenki!
Kívánok szép hétvégét, adjon az Isten erőt, egészséget, kitartást, szerencsét és édes álmokat mindenkinek!!! %%- :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 15. 14:49

sziasztok! Most csak beköszönök, meghallgattam a zeneszámot, ezt az együttest nem ismertem, én tegnap meg Omega napot tartottam, pontosabban estét.
A beszélgetést meg majd meghallgatom, szoktam ilyen dolgokat hallgatni, sőt kitölteni is akár, ha éppen érdekel a vélemény-eredmény hogy éppen hogy is állok!
Bár nekem az Istentiszteletek és a dicséretek mindig megadják a kezdőlökést is akár, ha éppen valami miatt nem vagyok toppon, de sokszor erőt adnak az éppen kedvemre való sorozatok is.
Ma olyan álomkóros napom van, biztos az időjárás vacakol velem, pedig itt igencsak gyönyörű idő van "az ablakból" de legalább nincs szélvihar.
Mindenkinek pihentető nagyon kellemes hétvégét kívánok! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. január 15. 18:31

Jó estét.
Boldog vagyok, hogy hiányoltatok. Itt vagyok, de semmi új nincs nálam, amit megoszthatnék.
Ma csavarogtam, unokatesómnál voltam. Gyönyörű kézimunkákat, horgolásokat nézegettünk. Kaptam is belőle, akár többet is hozhattam volna, de én sem tudom használni.

Quimby számok, én szeretem őket, de ami fent most megjelent azt nem ismertem, és még biztos előfordul más is, ami ismeretlen. A majom, annyira csúnya, hogy már szép. Mi a szép, ami érdek nélkül tetszik. ????De vannak ilyen élőlények is. Olyan komoly morci formája van.

Itt aztán el lehetne lenni egész nap annyi olvasnivaló és videó van. Köszönöm szépen. /nem tudom mind megnézni/.
Ági pihend ki magad, nagyon szívedre vehettél valamit, hogy így kiütött.
Hesu szépek a téli képek, és hát a Foska is szép cica, /a neve kimondása is eléggé vicces/.
Paggy Ezeregy éjszaka mesés kertjébe majd be fogok lépni, lehet, hogy elvarázsolódok. Pogány Judit videóba is belekukkantottam, nem szeretem, hogy ennyire lekicsinyli magát. Kellene egy kis önbizalom, bár ami történt vele, nem csodálkozom, hogy most ez van.
Elthan jól felszaladt a vérnyomásod, lehet hogy az izgalom miatt. örülök, hogy bevált az új. Én nem szeretek új gyógyszert szedni, mert mindig valami nem stimmel, és persze felírják, vagy inkább beszedetik velem a bevált szokásos adagot, én meg haldoklom tőle. Legalább felére le kell vennem az adagot.

Rita nagyon köszönöm itt is a fordított sorozatot. Nagyon tetszik, mint ahogy írtam is. Közben nézek egy másikat is.
Festettem is egyet, de még nézegetnem kell, mert valahogy nem kerek. Lehet, hogy semmit sem tudok vele csinálni és így marad. Ebben is sok a zöld, én pedig most igazán nem vagyok zöldszerető állapotban. De zöldellenes sem vagyok. Na majd csak kiderül mi lesz a képpel.

Fáztam hazafele az úton, igaz várakoznom is kellett a buszra.
Mindenkinek kellemes szombat estét.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 15. 19:20

Lányok, itt vagyok és csak irok ami eszembe fog jutni.

Kata, nemrég vettem azt a hosszú fehér retket a LIDL-ben. Emlékeztem mikor irtad, hogy Samu csak úgy magában is képes volt enni. Hát tényleg annyira finom!!!
Paggy, megnéztem én is a vizsgálat árát, borzasztó, hogy mennyit elkérnek egy-egy komolyabbért.

Ma megnéztem a hóvirágom a kert végében. Betakargattam, mert megint fagyokat mond. Végre két virág lesz rajta! Nem tudom hogy csinálta, mert sokáig csak mindig egyet hozott.
Megint jönnek a minuszok...
Ma dolgoztam, jól el is fáradtam mire hazaértem. Kinyitom az ajtót, valami borzalmasan büdi égett szag fogadott. Gyanús volt a dolog, erre kiderült hogy kedves ház ura odaégette, vagyis szénné égette Ramos reggeli levesét a jó sok husival. Az edényt is ki kellett dobnia. Feltette melegedni, aztán elment wc-re és utána leült játszani a gép elé.
Hát nem dicsértem meg. Piszok büdi volt még déltuán is hiába szellőztettem.

Nem tudom irtam-e, de fáradt vagyok visszakeresni, hogy a szemész tanárnő modnta csütörtökön, mikor elmentem, hogy egyre többen jelentkeznek gyulladásos szemmel akik pfeizert kaptak. Hát az enyémre rátett még a vérnyomáscsökkentő, amit felirtak. A többiről ne is beszéljünk amit produkált... Amúgy a szememmel minden rendben, most már biztos, hogy zöldhályogra utaló jel nincs, amit az elején másfél éve mondott rám hozva a szivbajt.
Tegnap voltam a kinai orvosnál akupunktúrán. Hát szembesülnöm kellett azzal, amit eddig is tudtam, hogy az idő náluk nem az a fogalom, mint nálunk. Ha kettőre menj, akkor azt jelenti, hogy ülj le és várj. =))
Lényeg, hogy tanulhatják Kínán kivül az akupunktúrát, de amit ők tudnak az az igazi. Pulzusdiagnosztikával megnézte mindkét kezem, szemem és nyelvem, arcom. Kérdezett is. Aztán azt mondta halkan és fejét csóválva, hogy nagyon gyenge a szivem. Kétszer is elmondta. Mondtam neki az oltás utáni mellékhatásaim, meg a gyógyszerét. Csóválta csak a fejét. Ezután kaptam a tűket.
Totál olyan volt, mint egy sorozatban. Fehér függönnyel elválasztva nyolc ágy, sterilen letakarva párna a fej alatt, finom puha szőnyeg a földön.
Tudjátok sokat járok , már ha az sok, akupunktúrára Pestre, de ez valami más volt.
A szivemet , emésztőrendszert kezelte a puffadás miatt ami volt, meg a májat ezáltal. A sziv környékére nem is szúrt, se a májéra, csak a csuklóba, alsó lábszárba és köldök alá. Pár tűt. Viszont!
Ezek olyan pontokba lettek szúrva, hogy lüktetve éreztem, hogy áramlik minden. Nem hülyeség, tényleg. Na ezt a férjem nem tudja produkálni. :))
Közben odajött és azt mondta : meg fogom gyógyitani. Párszor elmondta, hogy ne szedje amiket gygóyszereket felirtak, ha oylanok a mellékhatásai. Rákérdeztem kétszer, hogy biztos?
Olyan erővel lökött meg a kezelés - meg szokott amúgy is-, hogy hazaérve semmire nem voltam fogható.
Az estém olyan szinten különleges volt éjszaka, hogy megmozdulni nem mertem annyira jó érzés volt feküdni és nem érezni a mellkasban a gyógyszer miatti szivdobogást pluszban.
_A vérnyomás nem tökéletes még, van mikor 140 felett van, de majd beáll. Heti két kezelés, aztán meglátjuk.
A rendelőben annyian voltak, hogy ledöbbentem. Többségében nálam idősebbek és folyamatosan jöttek.
Kaptam bogyókat is, várom mi lesz az eredmény. Valaminek jónak kell lennie, mert kezdett már nagyon elegem lenni. Szedem én a gyógyszert, de ha még attól is rosszul vagyok és mehetek vele orvoshoz, akkor ott valami nem stimmel.
Na ez volt tegnap, ma meg munka, igy megint lefáradva csak ezeket tudom irni.
A kinai orvoshoz meg a tanár úr által jutottam, aki rákérdezett van-e Szegeden.

Voltunk ellenanyagszintet nézetni csütörtökön és megnézetni átestünk-e a covidon. Mert ugye a háziorvos szentül meg volt győződve, hogy mivel 10 ezer fölött volt az ellenanyagszintem én bekaptam a virust. Mondjuk azon is csodálkozott, hogy 4000-es D-vitamin létezik....
A lényeg, nálam lassabban feleződik, mint a tudományos megállapitás mondja. 7000 az érték, az értékhatár pedig : 50-nél nagyobb legyen.
A szemész és a kinai orvos is azt modnta be ne oltassam magam. Hát nem is szeretném.
A férjemnek is nagyon jó az érték, a fiamnak fog március fele oltás gyanús lenni. Ő meg majd eldönti mit akar...
A férjemnek is adta volna már a háziorvos a 4.-et.
Ja és a covidon senki nem esett át nálunk. Szerintem a háziorvos ezt sem fogja elhinni.

Még várok a festéssel, aztán majd meglátjuk, remélem menni fog.
Ma leszedtem a karácsonyfánkat. Normann fenyő volt és úgy lehajoltak az ágak már a hét közepén, hogy nem látszottak a diszek. Ma meg már nem kegyelmeztemneki. Érdkees, hogy nem hullik a levele, csak törik az ága.
Na de már kint van, és rend a nappaliban.
Már nulla fok van.

Paggy, Csoki jól viselkedik??
A Quimby -t ismerem, de azt hiszem nem az én világom, de ugyanigy a Kowalsky meg a Vega sem.

Ma hajnal hétkor csörög a telefonom, a tojásos nénike volt aki tanyáról hozza a tojást és karácsony előtt volt legutoljára a piacon. Nagyon megörültem neki, már épp indultam volna öltözni, hogy megyek a piacra és utána dolgozni. Gazdagabb lettem 60 tojással, kellene tésztát csinálni, de lehet lusta lezsek még egy ideig.
Holnap még gyömbérét meg mandarinért, fehér hoszsú retekért el kellene menni a LIDL-be, de majd kiderül lesz-e kedvem hozzá.

Mára ennyi voltam, ennyi tellett töllem.
Jó éjt mindenkinek. :-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. január 15. 20:26

Köszönjük Ági a válaszodat. Úgy gondolom, kicsit talán megnyugodtál, és jobban vagy, és még jobban leszel. A gondolatok nagyon fontosak, befolyásolják a közérzetet, és egész napra meghatározzák. Ezért lenne fontos a negatív érzéseket törölni. Na ez nekem sem megy, de igyekszem.
Azért nem irigyellek az akupunktúráért.
Nálunk is volt egy orosz, aki nagyon jól csinálta, sajnos elköltözött az égiekhez. Nem voltam nála sohasem,csak hallottam róla.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 15. 21:45

Sziasztok Lányok!Most elolvastam mindent ,amit írtatok.Külön örülök,Ildikó,hogy jöttél!!! \:D/ \:D/ \:D/ Ági,hogy ilyen bőséges a beszámolód,Kata aggódom,hogy folyton álmos vagy.FOLYADÉK,FOLYADÉK,FOLYADÉK!!!!!!Nem csak kávé,hanem 2l minimum.Megiszod??Termoszban finom meleg tea a hideg napokon és szép csészében tessék kortyolgatni!!! :-bd :-bd :-bd
Lányok,Lányok!ÉVA IS!!!!!Hogy állsz a vizsgálatokkal????Ne hogy azt hidd elfelejtettünk,csak nem tudunk segíteni,amíg ki nem derül mi a bajod. :flower1:
Lányok!Nem hoztok fényképeket! :)) Mi az a hidegben beragadtak a telefon kamerái?Vagy utáljátok a telet?régen Rita olyan gyönyörű deres ágakat fotózott,meg ködös képeket hozott 3 verzióban színszűrővel.Tudom most fordítasz!Igazoltan :)) hiányzol!
Olvassatok,írjatok ide,ha van miről.Ági olyan élvezetesen ecseteled az életedet,hogy teljesen el tudom képzelni.Örülök,hogy végre találtál egya jó akupunktőrt.IGAZI KINCS!!!Ramos gyönyörű!!!Eszembe jutottál,mert van a futtatón egy németjuhász,aki összegyűjti mindenki labdáját és nem adja vissza.AZ IS EGY GYÖNYÖRŰ KUTYA,csak a gazdája hülye.Ő sajnos nem tudja elvenni az "50"labdát a kutyájától .Ramostól sikerül???Ne bántsd a párod,ha ottfelejt valamit.Nálam is már gyakran előfordul!4Majd meglátod!!! :)) :ymdaydream:
Szeretném látni Ildikó a szép kézimunkákat!!!!Kérlek fotózd le!Kata nagyon bírom az éterles képeid.De most pofátlan leszek,szeretnék egy szép teáscsészét látni,amiben gőzölög a tea!!!
Most már lassan én is megemberelem magam.
Az a baj ,hogy őszinte legyek,mindig visszaesem a diétában és nem vagyok jobban.Baromira sajnálom magam,hogy nem ehetek egy normális ételt.Most jól megismertem magam , el vagyok hűlve,mennyire fegyelmezetlen vagyok. :-?? Csak kritizálom a párom , kiderül ő sok mindenben jobb nálam,kivéve a borsószem királykisasszony hozzáállását dolgokhoz.Pontosan:
-Itt fáj egy picit,nem tudom mi lehet?Ott fáj egy picit jajj, jajj védeni kell magam!!!-gondolom,hogy ez van az agyában.A másik embernek már kilóg a bele és egész életében fájdalmai voltak,s nem panaszkodik állandóan.Így néha türelmetlen vagyok vele magamban .Nevetségesnek tarom a nyavalygását,de közben egyáltalán nincs igazam,mert neki az a nagy dolog.UNDOK VAGYOK,FUJJJJJJJJ!A női undokoktól MENTS ISTEN!!! [-x Így hát moderálom magam. :))
Hozok képeket a vidám Csokiról . Újra furulyázunk az egyik régebbi barátnőmmel,mert Lillának már más dolga van.Valamint kijön hozzánk/Csokihoz meg hozzám/ a MENTOROM és tanít minket egymáshoz idomulni.DE OLYAN TÜNDÉRI KUTYA CSOKI,HOGY EL SEM TUDOM MONDANI !! OKOS NAGYON!!!!!!!!
Nem vagyok elfogult,hiszen sok-sok nagyon nagyon szeretett kutyám volt. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:Most sajog a szívem,de nem hagyom,mert mégjobban belebetegszem. Csoki kedves és okos.Mint egy értelmes lény néz állandóan a szemembe.A PÁROM IS SZERETI NAGYON-felvidítja
A macskákat -Kobakon kívül-még megkergeti ,de nagyon megszidom,így azért Kitty már fent feküdhet az ágyamon,csak amikor ki akar menni,akkor kell figyelnem. Semmit nem rág el.Hiába nyomom a szájába a műcsontot,rágókát,csak az utcán rágcsálja a fadarabokat.Rengeteget sétálok vele.Jól elfáradok.Új emberekkel ismerkedtem meg általa :-bd Klassz dolog a kutyázás!!!!kerestem egy srácot,aki ha baj van ,pénzért, sétáltatja a kutyákat.Nagyon rendes ,jól bánik az állatokkal.Még a lányomék kutyáival nem szoktattuk össze,kicsit félek tőle.Csoki ivartalanított,a lányomék azen a hétvégén ivartalanították ROBINT/a bordert/
Lányok!Lassan jön a "Mit ültessek nyáron" döntés ideje.Idén szamócapalántáim vannak.Az indákról gyökereztettem,szépen alakulnak az erkélyemen.Kaptam a lányomtól különleges tökmagokat,majd megmutatom,de most a tökültetés elmarad.Ha kértek küldök belőle!!!
Most hozom a képeket.Mindenkinek szép álmokat!Üdv.Paggy %%- @};- :O3 :AR! 3:-o
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 15. 22:01

Kép
Kép
Kép
Kép
Tegnap vettem ezt a labdát.
Kép
Mindjárt többen "pártfogásukba vették" :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 15. 22:14

Megjött TOFI is,így lehetett kergetőzni.
Kép
Meg elrejteni a kincset/labda/ az avarban:
Kép
Hazafelé egy botot cipeltünk.
Kép
Végül egy vacak kép rólam :)) :)) :)) ,de nem bánom,mert azt szeretném mindig,hogy személyes legyen a beszámolóm.Rengeteg ruha van rajtam reggel,mert a mínuszokban kint álldigálok 1/2 8-kor a futtatón a kutyával.
Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 15. 22:24

itt pedig a tökmag,amiből,ha kértek,tudok küldeni levélben.
Kép
Most megyek .Sziasztok. :-h :-h :-h :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 16. 9:22

sziasztok Lányok És Elthan! :D ;) :movingflower: :-bd
-6, szélcsend és napsütés van per pillanat. Már rég fenn vagyok, Samu is megébredt már és túl vagyunk a lágytojásos reggelen.
Jó volt olvasni benneteket! :flower1: :littlehearth: ~o)

Ági, biztosan jót fog tenni az akupunktúra, és nagyon megnyugtató, hogy mennyi mindenre odafigyel. Jót nevettem az időérzéken! :)) :-bd

Én meg áttettem a reggeli gyógyszeremet estére, mert amikor megmérem mindig a magasban táncol illetve legtöbbször.
De azt se szedem rendszeresen. Most a borsmenta és a jázmintea valamint a hársfatea hármassal kísérletezem, hogy mikor melyik válik be jobban.
Nagy örömömre Samu mindegyiket megissza! Igaz egy kanál méz és fél citrommal még megspécelem az egészet.

Ildikó, örülök hogy viszonylag Te is jól vagy, vannak dolgok amiket nem tudunk letenni, ez van, ehhez kell alkalmazkodni, s milyen igazad van a gondolatokkal kapcsolatban.
Tegnap a sífutást néztem a német sporton, s ott kellett hagynom, mert úgy éreztem belém áll a hideg :)) :)) :)) .

Hiába na aki olyan nebáncsvirág lett mint én.. még a hűtőbe is meggondolom benyúljak e az üzletben keresgélni.
Ha lehet az eladót kérem meg.
biztosan nagyon szépek a terítők, már én sem használok semmi ilyesmit. Mégis jó dolog, jó érzés más kézügyességét és munkáját csodálni.

Lassan majd elteszem a fenyőfát én is, aztán majd nekiállok a szekrénysaroknak hogy rendbe tegyem. Utána már látom hogy mi merre, s talán meg tudom venni a polcot vagy a komódot. ez már régóta érik bennem, úgyhogy most már a tettek mezejére kell lépjek!

Paggy, nagyon aranyos a kép rólad, ilyenkor reggel de napközben is elkel a torok betakarása, úgyhogy mindegy milyen, ami kényelmes és megfelel a funkciójának az tökéletes. Akinek meg nem tetszik nem néz rá!
Sajnálom hogy a kis bordit ivartalanították,vajon a tenyésztője mit szól hozzá?
A furulya tanulás meg jó ötlet, erősíti egyébként a tüdőt is.!
Csoki egyre ügyesebb, magabiztos,, és látszik rajta, hogy nagyon jól érzi magát. Nagyon jók lettek a képek.

Nekem az itteni sorozaton kívűl van egy másik több is de itt most egyet emelnék ki amit érdemes még megnézni, a
Lovers in Blomm. Nagyon kedves történet, egy egyedülálló pontosabban megözvegyült rendőr anyukáról és környezetéről szól, még én is meglepődtem mennyire tetszik. Minden nap van új felirata! Igaz csak fél órás, de annyira tud szorítani a fiatal anyukának. Nagyszerű az életigenlése, az empatikus képessége, az akaratereje, és a segíteni akarása. Jó látni, ahogy a társai az idő múlásával szépen változnak!
Az esetek meg ... jól vannak megcsinálva!

az ételodaégetés már nem is olyan ritka, úgyhogy én azt vezettem be, hogy ilyenkor csak pasziánszozok, mert az 2-3 perc, és a 2. menet után már megyek is mindent lekapcsolni. Persze étele válogatja, de alapjáraton igen.
Hozok majd képeket, de mostanában szinte nagy ívben kerültem a facet.

Megyek lassan megnézem a lemaradt egy részt itt is, aztán ebédkészítés. A szomszédból meg kapunk rakott krumlit.
Tegnap nagyon finom húslevest és rántotthúst és zserbót is kaptunk! :-bd ~o)
Igaz süteményt is, s sajnos a Samu mindhármat megette kosarastól. Én meg cidrizek, hogy nehogy valami gond legyen vele, hiába papir, azt nem enni találták ki.!!!
Én voltam a hülye, azt hittem annyira jól van lakva, hogy talán nem nyúl érte, s mire eszembe jutott hogy mégis elteszem már sehol sem volt. :-q x_x :-q
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. január 16. 12:08

Sziasztok Lányok, Elthan!

Köszönöm, hogy mindig gondoltok rám is. Látom szinte mindenkinek elég komoly egészségügyi problémája van. Ez mellett az enyém már szinte nem is tűnik gondnak.

Paggy köszi a videót a vizsgálatról. A férjemnek is tetszik az ötlet. Utána jártam és itt a 13. kerületben is elvégzik. Még nem regisztráltam, így az árat sem tudom, de biztos nem olcsó. Az immunológián már 2x áttették az időpontom. Először 01.06-án mentem volna, átették 21.-ére és pénteken megint átették 02.07.-re. Kíváncsi leszek, hogy akkor bejutok-e végre. Hála ennek az Eucerin atopi kintroll kenőcsnek, már szerencsére javulok. Ma volt az első éjszaka, hogy nem kellett vakaróznom amikor felébredtem. Ez már hatalmas megkönnyebbülés, mert 2-3 óránként felébredtem rá. Szinte az egész pirosság elmúlt a bőrömről. Igaz, hogy a 2-3 napig tartott ki eleinte egy flakon testápoló, már 4-5 napig is bírja. Remélem már lesz a hátamon akkora folt nélküli terület, hogy meg tudják csinálni az allergia vizsgálatot. Kicsit húzta a száját a doki, hogy leálltam a szeroid kenőccsel, rá is írta a papíromra.
Spoiler: mutasd
Kép 12.13.
Képsaw mill close to me
Kép és ez a mai állapot.


Hát ég és föld.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. január 16. 12:16

Valahogy nem a legjobb a a megvilágítás. de a lényeg látszik. Most is vakarózok még, de már elviselhető.
A napokban vettünk a lehel piacon ilyen cákla színű répát.
Képimage hoster free pucolva
Kép és vágva.
Enyhén cékla íze is van és hát 1db-tól is feketelevest eszünk. :))
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. január 16. 12:24

KAta, hogy nektek milyen jó szomszédaitok vannak. Nekem is ezért hiányzik úgy a vidéki élet. Itt épp csak pár szót váltunk a közvetlen szomszéddal. Sőt nehezére esett ideadni az átjáró kulcsát, hogy lemásoljam, hogy a villanyórához hozzá tudjunk férni, amikor szükséges. Közvetlenül felettünk lakókkal voltunk jóban, de mindketten meghaltak. Az unokájuk költözött a lakásba, de velük már nem olyan a viszony. Még van pár ember a lépcsőházban akivel szót tudunk váltani, de ennyi.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 16. 15:10

szia Éva! De jó hogy bejelentkeztél. Én most ébredtem az ebéd utáni kómából, pedig csak egy egyszerű kelkáposztafőzeléket ettem, azt hoztak át, a rakottkrumpli is érkezik hamarosan. :)) . mondjuk a főzelékhez hoztak egy nagy adag virslit is.

Samu most ráadásnak a kifőzött tésztát darált mákkal ette meg, pont egy kis étkezésre való maradt a darált mákból.
Én meg csirkemell kockát csináltam, hogy majd mielőtt összekeverem a tésztával teszek hozzá egy kis tejfölt.
De ez most már majd a holnapi ebéd lesz, ennyit nem lehet enni!!!!De nem baj, hogy kész van, holnap összeforralva is ugyanilyen finom lesz, így viszont a délelőttöm, leszámítva a porszívózást és a törölgetést szabad lesz!
Nem voltam mindig így elkényeztetve, de most nagyon... :)) :)) :)) .

Éva, nem semmi ahogy kinéztél, s most máris gratulálok az eddigi elért eredményedhez, már képileg is látni, hogy mekkora megkönnyebülés lehet eddig is eljutni! Nagyon kíváncsi leszek majd az eredményre, ha eljutsz allergia vizsgálatra!
Mellesleg én sem néztem ki sokkal jobban mint te pár évvel ezelőtt, és 2-3 évig szedtem kétféle allergia gyógyszert mire szinte teljesen abbahagyhattam.

Azt tudom, hogy túl meleg víz sem jó rá, bármennyire kívánjuk a jó fürdőt. Egyébként az én bőrgyógyászom mikor meglátott majdnem elsírta magát és azonnal küldött jobbra - balra, csak a kovid jól keresztbe tett mindenhol.
De két helyre már eljutottam, kb még bő két hét mire lesz eredmény.
A fogászatot is meg kellene látogatnom, de a hátam közepére, mert tudom hogy fel kellene vágni a fogínyt, és a múltkori elfuserált foghúzást befejezni! brrrr.
Lapozzunk.
Nagyon érdekes az a lila sárgarépa, hogy miket ki nem találnak! nem génmódosított?
Lehet egy kicsit röghöz-kötött vagyok, de mindenben szeretem az eredeti natúr dolgokat.!

Várom a további híreket! További szép délutánt mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui.: Paggy, azt hiszem a patika magazinban vagy hol olvastam, hogyha 2-3 kávét iszunk, akkor mindenképp igyunk utána egy magnéziumot....
amúgy ma jázminteát csináltam, de valamiért ez most Samu részéről nem fogy annyira... :-?? ~o) Már nem sok van belőle,
talán majd a 2. tea jobb lesz! :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. január 16. 16:40

Kedves Éva, nagyon örülök, hogy javulás történt az állapotodban. Csak így tovább.
Csoki kutya nagyon aranyos, örülök, hogy ilyen jól sikerült a választás, és ennyire könnyen elfogadott benneteket. Öröm ránézni Csokira.
Kata, igazán rendes szomszédaid vannak, rakott krumplit már régóta csinálnék, de valamiért mindig tolódik. Ma sütit is sütöttem, diós, és mákos hókiflit. Nagyon fogy....... részemről. Meg kellene állni. Úgy vagyok mint Samu. Meglátom és megszeretem.
Paggy, majd holnap fényképezek csipkét, nem sokat tudok használni, mert nincs hova, így inkább a konyhaszekrénybe való kézzel horgolt szekrénycsíkot hoztam, és a konyha ablakra egy függönyt. Gallérok voltak még, de az nem kell, nézegettem mit lehetne belőle csinálni, de használható ötletem nem volt.
Én nem szeretek horgolni, felnőtt koromban megtanultam kötni, akkor több pulóvert kötöttem a lányomnak. De már nem fér bele az időmbe a kötés, elviszi a filmezés, és a festés a szabad időmet. Tudjátok az ember ilyenkor már nem olyan fürge, és minden tovább tart, főleg úgy mint ma is, hogy elaludtam délután...... de jólesett.
Késznek nyilvánítottam egy festeményemet. Leckéből készült, szeretném megnézni a többiekét is, de nem látom sehol sem, vagy csak én jelentkeztem volna a megfestésére?

Képbitcoin atm machine
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 16. 16:57

Helló de jó hogy idenéztem! Szia Ildikó! Nagyon szép a kép!

Egyből beugrott a gallérokról, hogy a ruhák szegélyén nagyon szépek, de még az egyszerű pólót is remekül fel lehet vele dobni!
csak ötletként!
Na megyek a facéra felteszek egy két képet...aztán hozom ide!addig is :x :ymhug:
Az egyikről jutott eszembe, hátha kedvet kapsz megfesteni! :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 16. 17:45

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

:-bd :flower1: :littlehearth:

Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég