Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 7:20

Fréziahagymák-indul az élet.Köszönöm :flower1: Kata,most jó a billentyűzet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 7:28

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 7:44

https://marieclaire.hu/eletmod/2016/10/ ... initeszta/
Sajnos most már nincs mese, diétáznom kell !!!Ez a 2 recept ezért került fel ide.mert semmi élesztős,semmi hisztamin tartalmú étel.Egész éjjel fent voltam,mert tegnap megettem 2 fánkot.Tehát DIÉTA!!!!!Találtam egy német oldalt,ahol viszonylag elfogadható receptek vannak,majd néha beteszek 1-2-t.Vége a kilengéseknek számomra!!!!dE MAJD MEGMUTATOM MIT FŐZÖK A CSALÁDNAK.FELTESZEM MINDJÁRT A HETI VÁLASZTHATÓT.A LÁNYOM DÖNTI EL,HOGY HETENTE 1X, MI LEGYEN.RENGETEG MUNKÁJUK VAN,ezért a nászasszonyommal ketten hetente 2x főzünk.Ő többet,mert a vejem az ő főztjét szereti,DE UDVARIAS és nem mondja,hogy az enyém nem jó.Sőt ,meg is kóstolja,de a mamájáét jobban szereti.Nem udvariatlanságból,hanem nagyon igényes.Ehhez szoktatta hozzá az orosz nagymamája.Vele volt sokáig , minden nap finomságokkal várta,úgy hogy nem is evett menzán.Így nőtt fel.Egyébként egy nagyon kedves ember. Van néhány dolog,amit megeszik nálam is.Nem sért meg vele ,mert a lányom szereti,amit készítek =)) =)) =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 7:50

A heti választék:

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 7:55

Ez egy fűszeres oldalas/sűrített paradicsom,olaj,chilli,fokhagyma,koriander,só,bors/hülyén fényképezve:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 7:56

A harmadik.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 8:06

Ehhez képest az én ebédemet, a fagyasztott hekktörzset, megfőztem.Ha kihűl, befűszerezem , kis vajon átforgatom.Most még nagyon-nagyon kezdő vagyok az antihisztaminos ételekben,úgy hogy, csak az egyszerűt készítem,ami nem tart sokáig.Sőt!!!Olyan ellenállás van bennem!!!Jól kiszúrtam magammal az évek alatti habzsolással/rágás nélküli étkezés-ZSUPSZ LE! :(( :(( :((
Ja ,a lényeg,csak friss húst ehetek vagy vákumfóliásat,mert ha áll a hús egyre több hisztamin szabadul fel.Tehát a halasnál veszek halat vagy a fagyasztottat megfőzöm és 1 órán belül el kell fogyasztani.Jó sok türelem és odafigyelés kell hozzá!!! :(( :(( :((
Semmi csoki,semmi alkohol és semmi narancsjuice!!! :(( :(( :(( :((
Lányok! A héten 2x kiruccanok,gyalog és villamossal.Majd fotózok.Itt zuhog és hűvös van.Most megyek teregetni és vajban megsütöm a hekket.
Szép napot!Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 8:52

Csak egy pillanatra visszajöttem-MEGLEPŐEN FINOM LETT!!
Kis vajon lepirítottam a vízben főtt fagyasztott hekket,nagyon pici zellerdarabok,só fűszerek.Igazán finom!!
Kép
:-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 12. 11:19

Finomabbnál finomabb kaják! A karfiolrizs is fantasztikus! ki fogom próbálni! Paggy, én 3 hónap múlva mertem csak fokozatosan bővíteni a repertoárt! A narancs és grepfu még mindig gondot okoz, olyankor olyan mintha csalánnal csapkodnának! brrrr.
Még az allergia gyógyszer is a 4. 5. vált be, de már hanyagolom, s csak vészhelyzetben kapok be egyet egyet. De pl. a sima töpörtyűtől semmi bajom, ha nem lépem át a 1o-es számot. DE pl . ha pogácsát eszem vele, hát vitustáncot tudok járni.
Auuu.
Ja és amibe tejföl kell egyre gyakrabban görög joghurtot használok, főleg salátákba. Hát nem könnyű az étkezés!
Ja elfelejtettem mondani hogy semminek sem ehettem meg a héját uborka, alma mind tiltva volt illetve csak párolva!!! sőt sokáig még a fahéj is tiltólistás volt Pedig imádom...de most is vannak napjaim amikor nem tolerálja a szervezetem hogy ilyesmit ettem. ezért is navigáltam a vaníliához, de abból is a pennys, vagy a cba-s...a dr.otkeres kizárásos alapon még a szirup is mert keserű!
Remélem már jobban vagy te is ...csak legyél türelmes magaddal.. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 13:30

Esik."Városnézés"a villamosról és gyalog a Vásárcsarnokba.
Deák tér:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 13:40

Kép
Madách tér:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 13:42

Távolban a Zsinagóga:
Kép
Rákóczi út a Keleti pu. felé nézve:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 13:46

A Nemzeti Múzeum:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 13:48

Kálvin tér:
Kép
És innen gyalog a Vásárcsarnokig:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 13:49

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 13:51

Kép
A budapesti Kálvin téri református templom a református egyház legismertebb fővárosi temploma. Budapest legnagyobb református temploma. A Deák téri evangélikus templom után pedig a második legnagyobb protestáns templom a fővárosban. A IX. kerületben pedig a Bakáts téri templom után a második legnagyobb templom. A Kálvin tér és a környező utcák nevei a református egyház közel két évszázados jelenlétét tanúsítják. A templom épülete ma műemlék.
Kép
A templom klasszicista stílusban, 1816-tól 1830-ig épült Hild Vince tervei alapján. Építészeti érdekessége, hogy eredetileg két toronnyal tervezték. A soha meg nem épült két torony két külön alapja ténylegesen el is készült, s a középen álló torony ennek a két külön alapnak a belső széleire támaszkodik.[/Forrás:Wikipédia/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 14:00

Belül:
Kép
Most nem lehetett bemenni.A képek forrása a Wikipédia.
Oldalsó olomüveg ablak:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 14:01

Előtte áll Kálvin János szobra:
Kép
http://regi.reformatus.hu/mutat/kalvin- ... -kalvinon/
Részlet a cikkből:
Kép

A kéBúza Barna (1910-2010) a XX. századi magyar szobrászat kiemelkedő személyisége volt, hosszú munkásságának egyik legszebb gyümölcseként megbízást kapott a Dunamelléki Református Egyházkerülettől egy egész alakos Kálvin szobor megformálására. Az alkotást Budapest egyik fontos tömegközlekedési csomópontján, a Kálvin téren helyezték el, közel a főváros egyik legrégibb református templomához.t és fél méter magas bronzszobor mintegy három és fél mázsa finom minőségű bronzból készült. Az öntés kényes munkáját az érdi Fémplaszt bronzöntöde végezte, amelynek a vezetője Domonkos Béla szobrászművész.

A szobor posztamensen található a felirat: „KÁLVIN JÁNOS GENFI REFORMÁTOR NOYON, 1509-GENF 1564." Hátoldalán: „EMELTE A DUNAMELLÉKI REFORMÁTUS EGYHÁZKERÜLET A MILLENNIUM ÉVÉBEN, A MAGYAR REFORMÁTUSOK IV. VILÁGTALÁLKOZÓJA ALKALMÁBÓL 2000. JÚNIUS 30."
A szobor leleplezése a világtalálkozó megnyitójának egyik kiemelt ünnepi eseménye volt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 14:17

Séta zuhogó esőben a Vásárcsarnok felé.Hogy miért?Mert nekem naponta 3-4 km-t sétálnom kell a lábam miatt/vérkeringés-visszér,így "várostnézek".
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 14:19

Mivel már milliószor bemutattam Nektek a Csarnokot,sőt videóztam is,most csak kukkantási képek jönnek,nekem meg vásárolni kellett :
KépEz az oldala
A főbejárat.
Képhost pic
Nem voltak sokan.
Kép
Csak ennyit vásároltam,így nem tudok felszállni a villamosra.Átgyalogolok a hídon és ott felszállok az alacsonypadlósra.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 14:25

A híd Pestről nézve jobb oldalán megyek át:
Kép
Utolsó kép következik,mert megfőtt a krumpli,megyek szilvásgombócot csinálni.Üdv.Paggy @};-
Kép
Sokat csinálok,mert a házban a fiatalok is szeretik és ők lusták ilyen dologgal foglalkozni,viszont nagyon kedvesek velem/újabban :)) :)) :)) /
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 12. 14:29

Szuper finom szilvát kaptam és puha,omlós gombóc lesz.Sajnos nekem csak 1 db!!Diéta!!!a szilva tiltva!!! :(( :(( :(( :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 12. 14:40

Nahát! Képözön esőben! Köszönöm Paggy, igencsak bevállalós vagy! :)) :-bd
Úgy látom ott jobban esik mint itt! Egy árnyalattal világosabbak a felhők viszont elég kellemetlen a szél. Külön külön elviselem mindkettőt, de együtt és nagy széllel nem igazán. /Nem bírjuk egymás társaságát/ :)) Olyannyira zavar, hogy ha látnád mennyit hibázok írás közben, majdnem minden szót javítanom kell, el sem akarnád hinni! :( ;) :-q :-??
ez van amikor nem vagyok szinkronban a dolgokkal. Lehet túl sok kávét ittam ma.. Lehet le is dőlök egy röpke időre, mert úgy érzem szétfeszülök! Valami nem esett jól. Lehet hogy a tejszin a kávéba! :((

A szilvás gombócot én is nagyon szeretem, de valami miatt legalábbis a mirelit változat nekem gyomorégést okoz, tán még a cigaretta is meggyulladna olyankor a másik végén. Úgy hogy csak ábrándozom róla! De örülök, hogy a fiatalokkal legalább ilyen formán kicsit jobb a kapcsolat. :D ;) :-bd :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 13. 11:07

Sziasztok!Itt szakad és 8 fok van,így a fréziák kis része,amit már elültettem,nem kerülhetett ki a szabadba/erkélyem/ illetve kivéve egy vödörnyit ,amit próbaként tovább tartok kint.
Először megmutatnám a rövid ideig nálunk tartózkodó hívatlan vendéget.Ma reggel áttelepítettem a gangról a szobámba a paprikapalántákat s NICSAK-NICSAK, MIT VETTEM ÉSZRE, az ablakpárkányon ,A FAHÉJ ILLATÚ BAZSALIKOMOn?
Mutatom:
Kép
A sejtelmes lény összegömbölyödve szunyókált az egyik levélen.
Kép
Kép
És mivel úgy gondoltam,hogy nem szeretném,ha a fejlődő kis paprikákat megrágcsálná,szegénykéket leröptettem a hátsó kert felé,ahol esetleg még van esélye életben maradni.Vagy nem?
De, hogy ne egy ilyen egyszínű fotót tegyek csak be,gyorsan lefényképeztem az előkert másik részében,már lekókadt állapotból felhozott, egyszerű kis őszirózsácskákat.Az előkert másik részét nem én gondozom,illetve most fogja az új lakó betelepíteni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 13. 11:21

Kép
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég