Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 6. 7:34

sziasztok Lányok! Mennyi csodálatos képet hoztatok, s alig lehetett bírni a sok sok olvasnivalót! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Teljes egy órám ráment, mire a végére értem. :D ;;) :ymhug: :x
Paggy, először is a Word kiállításról az jut eszembe, hogy megkapó, megrendítő, gyönyörű, és megindító. :movingflower: :-bd
Hihetetlen pillanatképek vannak megörökítve! Lillával az uszodában pedig irtó aranyosak vagytok! Szerintem is csodaszép kislány Lilla, most még kiskamasz, de egy két pillanat, és gyönyörű kis hölggyé fog alakulni. A nagypapa most kapott tőlem gondolatban 1o derest! :-q Ilyent még viccből sem mondunk, ...

Ági, csodaszépek a rózsáid, remélem még azelőtt levágod és megszárítod őket hogy teljesen ledobnák a leveleiket, és csinálsz egy két illatzacskót a szárításból.
Ági, most szembesültem vele, hogy milyen sok idő előállítani 1 kg tésztát, még akkor is, ha a szárítást nem számítjuk bele. rengeteg munka!Nálunk a cérnametélt nem vált be, mert Samu nehezen teszi a kanalára, még akkor is ha négybe töröm.
A sziklafestés a fák után a másik kedvencem, mert szinte hihetetlen milyen hatással tud lenni az emberre, s szinte minden ecsetvonás mesél.

A kutyák elvesztése sajnos egyik pillanatról a másikra tud megtörténni.Nálunk anno a kaukázusi juhászkutyánk szaladt ki az uttestre, mert apu nem csukta be a kaput, és neki meg kölykei voltak, és azt védendő kirohant. Hát a skoda sem köszönte meg amelyikkel összeütközött. Nem is élte túl.

Rita, milyen jó, hogy ilyen hamar sikerül belakni a miskolci otthonodat, és felfedezni a környéket. Én meg a kenyérfesztiválról felejtkeztem el. Na majd jövőre, ha megadatik és még itt leszünk. ;;)
Elfelejtettem írni, hogy sok mindent vettünk, s kivételesen mogyorókrémet is. hogy amikor palacsintát sütök azzal is izesíthessek pár szeletet. Lekvárokat és olívaolajat meg itthonit is.

De mivel mindent akciósan vettem, igencsak sokaltam .
Tegnap az Arrabonában elcsíptem a burgurt, addig kísérletezem vele, míg nem lesz egészen finom!8oo Ft volt1 kg.
Viszont lehet kapni, mint az előfőzött rizst, 25dkg csomagolásban, de majd annyiba került volna mint a kg-os ár, úgyhogy inkább az előbbit vettem.

Ma kelkáposzta leves és palacsinta lesz az ebéd!
Ildikó, édes az anyamacska látszik rajta, mennyire boldog a kis cicókákkal. Na és az a kicsi kis tarkabarka azokkal a nagy
csodálkozós kis tekintetével :movingflower: :littlehearth:

Csak megkérdezem, hogy szed e valaki Pentaprazolt, mert a kell elküldöm van 4 dobozzal. Nekem már nem hasznél, most Esomeprazolt szedek 4o mg-at, és azóta már embernek érzem magam.
Hozok majd egy két képet a mostani pár napból, s van amit még a facéra sem tettem ki, Samu porszívózott tegnap!!!
Micsoda áttörés!!!
Na megyek, mert reggeli idő s a gyógyszerét is be kell adjam, jövünk majd hozom én is a képeket!
:x :ymhug: :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy, elfelejtettem válaszolni, hogy pihenésképpen olvasok, ha már kivan a szemem a géptől. De most a Hetek újsággal is le vagyok maradva, pedig azt két nap alatt ki szoktam olvasni!
győzött most egyik másik sorozat, amit újra néztem, na meg az Istentiszteletek is. Ma is lesz, lévén szerda! Addigra már túl vagyunk a vacsorán , fürdésen stb. hogy nyugodtan bekapcsolódhassak a meghallgatásába!
Annyira érdekfeszítő, hogy bizony többször visszahallgatok egy egy témát, mert Sándor pásztor sem és a többiek sem kerülgetik a forró kását, kimondják amit ki kell mondani. Másként nem megy a helyreállás sem egyéni sem közösségi sem országos szinten!
Na irány a konyha! :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 6. 14:26

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. október 6. 15:47

Kedves Lányok, most csak átfutottam a hozott anyagot.
Már megemlíthettem volna sok minden, de tüzetesen szeretném megnézni a képeket is, és majd utána talán írok róla.
Én most ráakadtam Zalaegerszeg videójára.
Akit érdekel és lesz ideje kukkantson bele.



Majd jövök később.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 6. 17:10

NINCSENEK VÉLETLENEK!!!!!!!!!!!!
Ildikó ,a zalaegerszegi városi sétát ugyanaz a srác készítette,mint a fenti amerikait!!! :o) :o) :o)
Ildikó !Megnéztem KÖSZÖNÖM. :x :x :x
Benyomások spoilerben,de ott is rejtve,hogy csak az értse,aki látta a 21 perces videót.
Van egy műsor,aminek az a címe,hogy a SZAVAKON túl.Ott a riportalanynak 20 szót mondanak,melyet a riporter a riportalaqny életére jellemző kifejezésekből állított össze.Most én is ilyent csinálok.15 kifejezés.
Spoiler: mutasd
ARANYRÓZSADÍJ
TELEFONTÖLTŐ
FÖLDÖN JÁRÓ TORONYÓRA
HÜLYE CSAJ,aki ruhát vesz egy várostnépszerűsítő filmben
PIACI NÉNI
CSIPKEHÁZAK
SZARVASHAMBURGER
SZOBOR-SZOBORHÁTÁN
DEÁK SZOBOR
TÁJÉKOZÓDÁST SEGÍTŐ APP
VACAK IDŐ
MÁRIA MAGDOLNA templom
KÉSEKET vagy BÁRDOKAT ÁRULÓ FÉRFISZOBOR????
ALSÓERDŐ
GYÖNYÖRŰ TÁJ!!!!!!

Benyomásom:
Spoiler: mutasd
Jobb lett volna jó időben menni!Szivesen néztem volna szép virágokat és a gyógyfürdőt!.Bemehetett volna egy múzeumba,a színházba,beszélgethetett volna többet az ottani lakosokkal,vendéglőssel.A város ÉRDEKES :-bd :-bd :-bd :-bd ,sok minden van,de a film nem hangulatos,NEM MUTATJA MEG AZ IGAZÁN SZÉPSÉGÉT,CSAK LELTÁRBA VESZI.MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM A VIDEÓT.REMÉNYKEDEM,HOGY EGYSZER LÁTOK tőled EGY VIRÁGOS VÁROST,MIVEL,HOGY ARANYRÓZSADÍJAT NYERT .NAGYON-NAGYON KÍVÁNCSI VAGYOK ERRE A VÁROSRA EMBERKÖZELIBBEN! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 6. 17:12

Spoiler: mutasd
Virágos Magyarország: Zalaegerszegnek ítélték az Arany Rózsa díjat

Spoiler: mutasd
Kép

https://mtu.gov.hu/cikkek/viragosmagyarorszag
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. október 6. 18:46

csak úgy bekukkantottam. Köszönöm szépen Paggy

A késeket áruló ember ........ a kefekötő, örök életében keféket készített mindenhez, igazi szőrből. Sokan vásárolták, az üvegmosókat, és más nagyobb gépekhez is való keféket is készített. Cégünk is tőle szokott vásárolni. Mivel ugye kőből van az élethű szobra, és a tárgyak is, így nem lehet jól felismerni. Van vele egy fotóm is. Mármint a szoborral.

Közben sütöm a lekvárt. Füge, szilva, alma, zöme füge.
Remélem jó lesz vegyesen még nem csináltam.
Hogy ki eszi meg, ezt még nem tudom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 6. 20:04

:)Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 7. 9:13

Ezt a szép képet az időjárás .hu-n találtam:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 7. 9:15

Most pedig hozok egy házi feladatot ./Fotózz Instagramra c. könyv/EZEK A SAJÁT KÉPEIM-feladatmegoldások
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 7. 9:46

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 7. 18:13

Kedves Lányok!Meg vagyok döbbenve.Hogy miért?Hát a következő...
Spoiler: mutasd
Ma az Andrássy úton lévő,szép szecessziós portálú épületről ,A DIVATCSARNOKRÓL,olvastam.A múltjáról és a jelenéről.Pár éve anyukámmal elmentünk egy előadásra a gyönyörű Lotz -terembe.Nem is ez a lényeg,hanem olvastam,hogy a DIVATCSARNOK azaz a régi PÁRIZSI NAGYÁRUHÁZ egy vezető politikusunk tulajdonrésze.És nem csak ez,hanem képzeljétek, az egész ANDRÁSSY úti csodálatos és hatalmas paloták,MIND MIND A MAI BÁRMELYIK OLDALI PÁRTOK TAGJAINAK A TULAJDONRÉSZEI.Na mit szóltok??????????Hiába volt itt a Kádár-korszak,hiába adtak a népnek koncot ,a régi korok uraihoz hasonlóan ,most is az urak birtokolják az országot.Sőt, még azt is olvastam,hogy a Divatcsarnok tulajdonrészét :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: EGY VADÁSZAT SORÁN :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: szerzett ismeretség után szerezte meg a politikus.HÁT LÁNYOK,a VILÁG NEM VÁLTOZIK.URIZÁLNAK AZ URACSKÁK.Most megnézem,hogy ez a politikus honnan jött.Vajon milyen család szerezte neki a beugró tőkét?Vajon géplakatos és takarítónő,vagy könyvelő és tanár adhatott össze annyi pénzt,hogy az Andrássy úti milliárdokat érő ingatlanban tulajdonrész szerezzen?Ő csak egy példa.Tudom és emlékszem,hogy a KÁDÁR-korszakban is jártak vadászni.De hülyék az emberek!Azt hiszik, attól lesz valaki VALAKI,ha VADÁSZIK,milliós órát hord,helikopterrel közlekedik.Teljesen megértem,hogy mindenki törekszik a jobb életre és gürcöl,kicsit ügyeskedik.De vajon a közvagyon elügyeskedése még belefér ebbe?De jó,hogy nem kell ezt az életet élnem!!!
Igaz viszont,hogy könnyen beszélek,mert van hol laknom és van mit ennem.Sőt még a "hobbimnak" is hódolhatok.Jónéhány állatot tartok el/most már egyre kevesebbet-sajnos/.Tehát Lányok,az úgynevezett URALKODÓ osztály mindig ugyanaz marad-gátlástalan,törtető,magamutogató,nagyképű SENKIK.Persze tisztelet a kivételnek,akik a tudásukkal,szorgalmukkal és természetesen a szerencséjükkel lettek gazdagok.Először gazdag akar lenni-majd bejutni a politikába,azután azt hiszi ,hogy Ő AZ ORSZÁG.---Nagyon megdöbbentem és csak most esett le a tantusz-tényleg így van.Elosztják az ország vagyonát egymás között és nekünk adományként adnak ilyen olyan összeget.Na most ki az ország? Vajon ki az ország?Ők????Lányok!Azért írtam ezeket a sorokat,mert mélyen fel vagyok háborodva,hogy tényleg a vezető réteg egymás kezét mossa.Nem irigylem a kormányzást,de nem kéne MÉRTÉKET TARTANI????Bár sajnos a mai fiatalokat nem érdekli a politika.Kiábrándultak belőle.Most tényleg megnézem,hogy ki honnan jött.Már csak kíváncsiságból is.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 7. 18:37

Lányok!
Spoiler: mutasd
Nem részletezem,de majdnem mindenki/nem a komoly bankárok,hanem a politikusok/normál,hétköznapi,egyszerű családból jött.Többen vidéki gimnáziumokban végeztek,néhányan KISZ-tagok is voltak/én is,de nálunk Sopronban isteni volt a KISZ-élet-kirándultunk,közösségi munkát végeztünk/szoc otthonban pld/MAJD A KÖZGÁZON vagy a SZÁMVITELI FŐISKOLÁN esetleg az ELTE JOGI KARÁN végeztek és hogyhogy nem,hát mindenki nagyon vagyonos lett.Itt van a 2020-as vagyonnyilatkozat egy darabja.Van FIDESZES,DK-s,JOBBIKOS......és rengeteg nagyértékű ingatlanjuk van és sok sok képviselőnek ,akiről ebben a szemelvényben nincs is szó,pedig PALOTA RÉSZTULAJDONOS.
NO COMMENT TOVÁBB LÁNYOK
https://www.vg.hu/kozelet/2021/02/kitet ... a-vagyonuk
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 7. 18:40

És hogy legyen valami értelmes dolog is a mai hozzászólásomban.Itt a DIVATCSARNOK TÖRTÉNETE:
https://welovebudapest.com/cikk/2021/10 ... -tortenete
Sziasztok,iszom egy jó kis gyógyteát és leviszem a kutyát.Hagy marakodjanak az "URAK" a "KONCON" de sajnos az a mi országunk!!!! x_x Paggy %%- @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. október 7. 20:34

Sziasztok Lánykák!
Csak gyors benéztem a kezelés utáni pihi után, mert lélekben kés zülök a hétvégi workshopra. Testileg nem vagoyk képes normálisat alkotni. Igaz ma ecsetet is fogtam már a kezembe, de nem volt sikerélményem.
Jó sok s zurit kaptam, elleszek velük egy darabig remélem.

Paggy, nagyon hangulatos még mindig a növényeid fényfürdője. :-)
Elolvasom mindig ami kiüti nálad a biztositékot és arra jutok, milyen jó, aki helyettem is foglalko zik ilyesmivel!
Ahogy né ztem a Divatcsarnokról-Párisi áruházról betett cikket rájöttem, hogy 100 éve megismerkedésünk után a párom elvitt oda és egy szuper overál együttest vett nekem. :-)
Megyek pihenek, ha már alkotni nem tudtam. Agyalok a déli ellátmányon szombatra, meg vasárnapra amikor dolgozom délelőtt, bár a fiúk a zt mondták rendelnek halászlevet. Igy legyen.
Ma szuper esős időt fogtunk ki Pestig, aztán szerencsére hazafele már tiszta volt az út. Ramos nagyon várt bennünket a mágneses matracon. :-)
Jók legyetek és egészségesek!
Majd jövök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 7. 20:42

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 7. 20:58

Spoiler: mutasd
https://epa.oszk.hu/00800/00804/00300/44532.html

A spoiler alatt:Hazafi Zsolt
Egy generáció útja a hatalomba
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. október 7. 21:54

Azt a mindenit, jó kis olvasnivalók, de kikezdik az idegeimet.
Nem az irigységtől leszek ilyen állapotban.
Emlékeztető: hazaszeretet, szív, lélek, és együttérzés egymás iránt, segítség nyújtás, ne maradjunk az út szélén. Még sorolhatnám.

Ma én is ecsetet ragadtam, nem voltam éppen sikeres, azért befejeztem, ha már elkezdtem.....talán a következő majd jobb lesz.
Jó éjt.
A fényterápia nekem is tetszik, sőt a fotók is, sőt Ági rózsái is. Most az enyémeket a szél rázza az eső veri.
Talán holnap jobb idő lesz. %%-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. október 7. 22:40

Paggy, lemaradt, hogy az egyedüli tökszelet nagyon nagyon tetszik! Minden jó rajta, a fények, a szinek...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 8. 23:09

Sziasztok!Itt egy régi kép a Divatcsarnokról 1954-ben.Még én isígy láttam 8 éves koromban1963-ban.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 8. 23:11

juhhééééé!Képzeljétek a mi kerületünkről írták!!!!!!
https://welovebudapest.com/cikk/2021/10 ... ut-szerint
Az én egyik kedvenc helyem ,itt a Bartók Béla úton,a MITZI,ahol a kínai festészeti kiállítás is volt.
https://welovebudapest.com/cikk/2019/12 ... tt-a-mitzi
Kedves Lányok!Várom Ildikó új képeit.Hangulat kell mindenhez,pláne,gondolom a festéshez.Az alkotás elmélyülés eredménye,de rosszidőben,esetleg fejfájással,nem hiszem,hogy megy.Kíváncsi leszek azokra a felhőképekre!El sem tudom képzelni hányféle színből lesz a viharfelhő,a bárányfelhő,az esőfelhő.......???
Kedves Ági!Remélem sikerült belenyugodni,hogy holnap nem a Te főztödet eszik a FIÚK!Milyen finom a szegedi halászlé!!!Bevallom őszintén,csak "halkan"írom,hogy ne sértsem meg a volt házlakónkat,aki rengetegszer megkínált a bajaival,szóval nekem a szegedi jobban ízlik.Biztosan már alszol a holnapi nap előtt.Szép álmokat!Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 9. 20:14

Most csak egy két kép, holnap talán jövök... :x
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
:movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 9. 21:05

JUJJJJJJJJJJJ,JUJJJJJJJJ!Kata!Micsoda szuper az utolsó kép!!!PANORÁMA!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Finomnak néznek ki a sütemények.Különlegesek,húha!!!Samu is mosolyog.Kata!Kérünk hozzá történetet!!!Kis mesét,hogy kerültetek oda,ki az a kislány Samuval,akire igencsak mosolyog? :x Milyen kapu van a háttérben?Direkt nem nézek utána,hogy mi az,mert Tőled szeretném hallani,attól lesz személyes. :) :littlehearth: :flower1: :movingflower: Köszönöm a jó képeket ,várom a beszámolót!
Lányok,Lányok Gyöngyvirágok!Hogy telt a mai szép napsütéses nap?
Nálunk lezajlott a LAKÓGYŰLÉS.Hoztam egy képet.Kicsit homályos. :(( A kupis udvarunk közepén,ahol a tökök voltak,a komposztáló közelében tartottuk.Isteni idő volt,napoztunk a megbeszélés közepette.ÉS MINDEN RENDBEN,BÉKESSÉGBEN ZAJLOTT.
Kép
Nem lesz felkövezés,ajánlatot kérünk a sufni bontására ÉS KOMPOSZTÁLHATOK-azzal a kikötéssel,ha majd lebontjuk a sufnikat és csicsásítjuk a kertet/nekem mindegy milyen virágok lesznek,csak zöld maradjon/,akkor azt mondták,hogy lefestjük a komposztáló deszkáit/rózsaszínre :)) /vagy egy tüllfüggöny kerüljön elé,hogy senkit se zavarjon a látvány :)) :)) :)) :)) Mindenben benne vagyok,mert a jó légkör,a zöld gondolat és a komposztálás a lényeg,még ha közben rózsaszín virágokat pingálunk a deszkákra ,akkor is.Biztos jópofa lesz,hangulatos. :flower1: :-bd
Az egyik lakótársunk azt az ötletet hozta,amin jót vigyorogtunk,de ő is csak viccelt/szerintem/,hogy ültessünk tujákat a sufnik elé és akkor nem látszanak a romos sufnik.Erre a párom javasolt egy hosszú keskeny ponyvát,amire fessünk növényeket,az mégis csak =)) =)) =))hamarabb elkészül,minthogy a tuja megnő, nem foglal el annyi helyet az amúgy is kicsi hátsókertből.Hát Lányok,nálunk ez történt.Holnap reggel megyek az OBI-ba.Ja elfelejtettem írni,hogy kész az előkertem. 85 tulipán 35 jácint,45 fürtös gyöngyike elültetve. Kell még néhány nárcisz a kimaradt helyekre.Remélem Ti is jól töltöttétek a mai napot!Szép estét!Paggy %%- @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. október 10. 0:49

Sziasztok!
Felriadtam az álmomból és gyors jöttem olvasni, hogy majd visszafekszek utána és alszok tovább. Mostis csukva a szemem, úgy égpelek. :-)
Viszont csak irnom kell, mert társulok Paggyhoz, kérek én is történetet Samu mosolyáról a kislány , nagylány felé. Nagyon életvidám, aranyos a mosolya. Olyan igazi Samus, nagybetűvel. :-)
Paggy, a linkjeid majd olvasom, de tegnap sem volt időm, mert este tizig készültem a workshopra, ma meg hulla vagyok, voltam ismét ahogy hazaértem.
Jót mosolyogtam a rózsaszin komposztálón, a párod tujapótló ötletén. Milyen igzaa van. A nagy tujákat, ami másfél méter volt és igazán vékonykák voltak, hogy bármit eltakarjanak sok-sok évvel ezelőtt is drágán vettük. Ödön még akkor jött hozzánk, tehát tiz év körül nőtték be magukat úgy, hogy a szomszéd nem lát át. Örülök, hogy megoldódtak a gondok és nevelheted a virágaid. :-)

Ma a workshop fantasztikus volt. Szerintem mindenki kinyúlt mire hazaért.
Csak taná rúr dolgozott.
Hú, még mindig csukva a szemem, remélem olvasható lesz, de én aztán ki nem nyitom :-)
A padtársam irta , hogy milyen kajákat hoz, mivel nem mennek haza azrra az egy órás ebédszünetre. Irtam neki, hogy én meg akkor nem száarzat viszek, hanem a fiúknak főzött normál ebédből a rizsescsirkéből. Meg készültünk kis csokikával a tanár úrnak. :-)
Ebből hatalmas lakoma lett, mert volt kétfajta leves, csipős-savanyú kinai,meg kinai marhahúsleves, meg pirittott ttésztás csirke, meg megint szószos csirke, meg még valami másmilyen. Csináltam kakaós fonott nagyon finom kalácsot, aminek itthon is mindig sikere van, vittem körtekompótot, meg volt még húsos táska és jázmintea, ja és gyömbért főztem le tettem bele akácmézet és citromot. Megteritettünk, volt tűzhely, mert ott főznek is bemutatókon, igy meleg volt minden, teritő, kinai teáskészlet, jénaik, hú hatalmas lakoma volt.
Mindenből kicsit ettőnk, kaja után teáztunk, és kezdődött azóra. Igaz, hét emberrelkezdtünk, de aki későbbre igérte ebédszünet utánra, az is megjelent jóval előtte, igy plusz három ember volt még az asztal körül, de igy is jutott mindenkinek.
ELőször kalligráfia volt és ebéd utána festészet. Festészetet másfél óráig birtuk, akkor szünet és ismét süti, meg akkor ettük meg a kompótot. Megint kis szünet után meg a húsos táskát. Hát mit mondjak, isteni volt. A kenyeret amit vittem odaadtam a padtársamnak, külön kérte, hogy vigyek, mivel előző este sütöttem. Ők jót vacsiztak belőle. Én meg örültem. :-)
Sok-sok információt kaptunk tanár úrtól igy, hogy végig ő beszélt. A meghirdetettt fél öt helyett ötig voltunk.
Na ezt csinálja utánunk a pesti konf. intézet. :-) Tanár úr kedvese is ott volt, de már a Lótusz napokra is jött vele. Mig mi tanultunk, ő mosogatott. Kedves, aranyos nő, nagyon összeillenek szerintem.
Na megyek vissza aludni. Holnap dolgozom. Jajj nekem. Vagyis ma. Brrr
Hát hiányzik, mint púp a hátamra. Olyan fáradt vagyok.
nem olvasom vissza, remélem el lehet olvasni. :-)
Szép álmokat mindenkinek, majd jövök...
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 10. 6:56

Sziasztok Lányok, végig nézve, olvasva minden! Szerencsére nem szűkmarkoskodott senki, így mindenféle értelemben élvezkedtem. több mint egy órám ráment, de megérte! :-bd :D
Paggy, az a kapu a megmaradt vár éttermének bejárata, csak most még felújítás alatt van, s nagyon várom hogy kinyissanak, mert isteni ebédeket szoktak ott csinálni! \:D/
Ha már kaja..egyből ráleltem a csodaszép sütőtökre, remek a kép a kollázs és éppen valahol olvastam, hogy akkor jó a sütése, ha majdnem fekete a széle és a teteje, de sütés előtt egy kicsit meg kell sózni, mert az adja ki az édes ízt!
Nagyon várom hogy kipróbálhassam!De most pillanatnyilag szőlő alma szilva avokádó van itthon, de hogy aztán mik lesznek belőle...az még rejtély. Az avokádót ajándékba kaptuk! Viszont a szőlő nagyon finom édes és magnélküli volt, majdnem egy kiló egy fürt. de már csak a harmada van meg, úgy nekiestünk!
Tegnap palacsintát sütöttem újra. viszont ma is lesz valamennyi, mert egy két alma meg akar romlani, s almás palacsintára gondoltam, mert ahhoz tehetek rá egy kis fahéjas cukrot!

Ildikó gratulálok a városod díjához a legszebb virágos város címhez! Nagyon jó, hogy ezt is el lehetett érni! Ahogy Paggy, kedves kis kerületének bemutatásához is gratulálok! :-bd :flower1:

Ági, szuper hogy minden ilyen jól sikerült, megérte összhozni azt a worköt, mert mindenki jól érezte magát, s s még egy kicsit rá is húztatok az időtöltésre, ami megint csak azt bizonyítja hogy nagyon érdekes /persze fárasztó is /volt az egész
tanulás.. :-bd ~o) :flower1:

Mégis, annyira örülök, hogy egyik siker a másik után.
Paggy, jókat derültem a beszámolódon, de legalább sikerült a kárenyhítés, nem lesz lebetonozva az udvar. Viszont jót vigyorogtam az elképzeléseken, a komposztálót illetően. A lényeg, hogy végül is egy hangulatos beszélgetéssel ért véget. nem egy haragszomrád cetera így biztosan a következő lakógyülés is kellemes lesz még akkor is, ha időnként vannak kellemetlen témák. :-bd

Lassan érik nálam is a helyzet a kenyérsütésre, bár most van, de majd a jövő héten gondoltam valamelyik nap, mert szeretném kipróbálni a szárított kovászt!

a legutóbbi cukrászdás látogatáskor éppen gyógyszer stb. vadászatunk volt a belvárosban, az ígéretemhez híven készítettem azokat a pillanatképeket. én az épületen még belül voltam, csak odaléptem az ablakhoz, s megláttam Samu boldog mosolyát így villámgyors egy-két katt, az a kislány Samuval egyidős, de nem egy osztályba jártak.
Aranyos az egész társaság. Nem tudom ha az idő engedi, elmegyünk e ma mert elfelejtettem a telefonszámot, így majd csak a facen tudom megkérdezni majd hogy nyitva vannak - e.

Most csak ennyire tellett, amint tudok jövök is! Mindenkinek kellemes vasárnapot!
ui.: Az időkép radarjait megnézve nem voltam elragadtatva, mindenki vigyázzon magára! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 10. 16:23

Sziasztok Kislányok!

Itt ma is nagyon szép idő van. Kora reggel óta süt a nap. Reggel kicsit csípős volt a levegő, de délutánra
mindig klasszul felmelegszik az idő, napos járdán rövid ujjú blúzban lehet sétálni. Amióta hazajöttem
(ma van két hete) csak egyszer esett az eső, de az se tartott sokáig.

Ildikó, igen, a vásárban lehetett itt-ott képkereteket is kapni. Ágihoz hasonlóan, nálunk is a volt férjem
miatt mentek ki a kutyák az udvarról, amikor állt ki az autóval. Annyira haragudtam rá mindig. Ő elhajtott,
mi meg oldjuk meg a helyzetet.

Belenéztem a zalaegerszegi videóba (lapozgattam). Az elején, amikor a várost körülvevő domborzatot
mutatják, otthon éreztem magam. Hasonló dimbes-dombos környéken laktam/lakom én is. Nem tudtam,
hogy ennyire csapadékos helyen laksz (a videóban mondták).

Paggy Szavakon túl listájából kimaradt a Békaetetés. Nagyon jó interaktív játék, akár városok között is.

Ági,
Spoiler: mutasd
a fodrásznál gondoltam rád. Te is ugyanilyen jó értelemben vett "régi vágású" szakember lehetsz,
aki nem csapja össze a hajmosást meg a vágást, szárítást, hanem megadod a módját. A régi falubeli fodrászom
csak három évvel volt fiatalabb tőlem. Nagyon szerettem. Amikor meghalt, egy 35 éves fiatalasszony vett
át, aki nagyon kedves, aranyos, de a hajmosást pár pillanat alatt elintézte, és igazából a hajvágást is. Nagyon
rövid a hajam, nem igényel nagy nyirkálást, ezért nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, és végül is
nem lett rossz a végeredmény, szóval még örültem is, hogy legalább továbbra is helyben van a fodrászom.
Viszont ennél a korombeli hölgynél újra megtapasztalhattam, hogy milyen is az, amikor azon van valaki,
hogy a vendége elégedetten távozzon. És a rövid hajam ellenére, a végeredmény sokkal, de sokkal jobb
lett, mint korábban. Nagyon elégedetten álltam fel a székből, és nem is rejtettem véka alá, hogy mennyire
jól éreztem magam a kezei között, és mennyire tetszik a hajam is. És semmi mást nem tett, csak jó alaposan
megmosta a hajam, megmasszírozta a fejbőrömet, majd nagy műgonddal levágta a hajamat. Nem sajnálta
a fejemre az időt, és ez meg is látszott a végén. Örülök nagyon, hogy rátaláltam.


Most nem megyek célzottan felfedező utakra. Napjában kétszer teszem ki a lábam a lakásból. Reggel a piacra
megyek, délután meg egy jóval hosszabb sétára a városba. Ekkor a mozgás a lényeg, de ha esetleg kell még
valami a másnapi főzéshez, azt is beszerzem hazafelé menet. Ezek már csak apróságok (növényi joghurt,
hummusz, fűszerek), a zöldségeket, gyümölcsöket letudom reggel a piacon.

Az én véleményem is ugyanaz a kemóról, mint neked.

A lakásban nem hordom magamnál a telefont, ezért nekem csak a kinti lépéseimet méri.

Lézer vágott bugyiról még nem is hallottam. Rákerestem a neten, és a képeket látva rájöttem, hogy a lányomnak
is vannak hasonló darabjai.

Nagyon tetszik a játékos vezeték! Véletlenül lett ilyen emberforma vagy tényleg ilyen volt?

4,5 óra? Mit csinálsz közben? Hallgatsz valamit?

Remélem gyorsan és hosszan fogod érezni a kezelések hatását!

Csak rótta a szemem a sorokat, amikor a workshopról írtál. Jókat somolyogtam a sormintán: munka-evés-munka-
ivás-munka-evés... Jó így tanulni. :))

Paggy, a férfiak néha tényleg tapintatlanok. Az idősebbekre meg főként igaz. Apukámra is sokszor rá kellett
szólnom.

Hiába a másik nagymamájára hasonlít jobban, a szája és az orra környékén téged is látlak Lillában, főként, ha
mosolyog.

Hogy a csudába csináltad azt az uszodás fotót! El se tudom képzelni. Nagyon-nagyon tetszik!

Igen, ilyen marad a hortenzia, csak a száradással fakul egy kicsit a színe. Csak bele kell tenni a vázába, és
úgy hagyni. Takarításkor a nyitott ablaknál szoktam megrázogatni, meg leporolgatni. Margitka le is zuhanyoztatta,
ha nagyon poros volt. Nem ártott neki.

A Hajfonatok és a Család c. képek tetszettek a legjobban. A covidosak nagyon lehangoltak. Mondjuk nincs is
semmi ebben a hülye járványban, ami feldobná az embert. Most hallok elsőzör az üvegbékáról. Nagyon érdekes.

A Tök a fényben montázs nagyon jól sikerült, és az egyedülálló tök fotó is. Hangulatos a megvilágításuk. Biztosan
a konyhában készítetted. :D

Na, de jó, hogy maradhat a komposztáló! Miért nem a zöld szín jutott az eszükbe a lefestéshez? Egyébként rá is
lehetne futtatni valamit, ami beárnyékolja és eltakarja.

Kata, mielőtt elmentem Angliába csak egy hónapig laktam itt. Mire hazajöttem, egy pár dolognak elfelejtettem
a helyét. Például a kisollót és a szemöldökcsipeszt is kerestem egy ideig, de a házam kulcsát se tudtam elsőre,
hogy melyik fiókba tettem. A környék üzleteiben újra tanulom az árakat. Fél év alatt is sokat változtak...felfelé...

800 forint nem sok a bulgurért. A jövő héten megpróbálom tűzhelyen megfőzni. Majd megírom, hogy sikerült.

Samuka porszívózott? Ez igen! Úgy gondoltam, hogy tart a hangos eszközöktől.

Paggyhoz hasonlóan már én se olvasok sajnos. Nagyon szomorú ez! Az internet teljesen átvette a hatalmat a
könyv fölött.

Jaj, megint finom sütikék! Ki az a leányzó a fotókon? Samuka hogy mosolyog rá! Ezt a mosolyát még nem is ismerem.
Most jutottam el az utolsó hsz.-hoz, így már tudom, ki is az a kislány. Ő ott dolgozik?

Hű, de csodás az utolsó bárányfelhős fotód!!

Itt most majdnem fél öt van, de még mindig szépen süt a nap.

Mindjárt hozok képeket is, de még át kell tölteni a telefonomról a laptopra.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég