Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 16:20

Tehát,kezdem:
Rita!Elmondhatatlan sok munkát fektettél bele,hogy mi is Veled utazzunk.SIKERÜLT,VELED NÉZTEM MEG LIVERPOOLT.Nagyon tetszik,él benne minden.Szeretem a városokat,persze csak azokat ,ahol még lehet élni.Nagyon klassz volt a sétahajózás.Mekkora egy dög ez az óceánjáró!Planetárium is van rajta!Elképzerlem,hogy kint a végtelen óceánon éjszaka az égboltot kémlelem \:D/ \:D/ \:D/ Vajon a hajó nem dől fel a viharokban???Nagyon izgalmas minden abban a városban!.......Majd a Lyme Park:Csak szavak ,amit felírtamGyönyörű kertek,méggyönyörűbb szőnyegek ,önkéntesség/mindenki adakozik,ruhát varr-így mégjobban vigyáznak rá,képek a lépcsőházban/ENNEK A MINTÁJÁRA LESZ NÁLUNK IS LÉPCSŐHÁZKIÁLLÍTÁS!! =)) =)) =)) ,kutyával is lehet sétálni a parkban!!!! :littlehearth: :littlehearth: ,vigyáznak a vadlibákra,inkább a turista menjen arréb,vagy lapátolja a trágyát,mert az állatok itt hasznosak!!!!!Ja és a menyezet!!!HŰ meg HA!!!!!!Micsoda CIRKALOM!!!Gyönyörű virágos fotók a kertről!CSUPA FELKIÁLTÓJELLEL tudok csak írni erről a szuper utinaplóról.Köszönöm szépen Rita. ^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Ágika!Nahát,mennyi megpróbáltatás!A körömvágás nálunk cirkusz,mert Lizike mindentől fél/ráadásul szerintem picit együgyű szegénykém.Nagyon-nagyon szeretem/Micsoda jófej Ödön,ha kibírja!Nem kell rá szájkosarat tenni? --Az egeres affért kihagytam volna.Nekem talán szerencsém van a macskáimmal,mert ők lerendezik a dolgot.SAJNÁLOM AZ EGERET IS!!!!!!!!Ági!Mi a hosszú házasság titka???Szerintem/bár én elváltam 1x ,a jelenlegi párommal 30 éve vagyunk együtt/a KÜLÖN SZOBA.Saját tér kell.
Gabóci!Szörnyű,hogy milyen idő volt Nálatok!!!!!!Nem folyt be a víz a házatokba?Villámlás,Hogy értél haza a moziból?
Kata!Remélem sikerült feltenni a képeket.Milyen jü,hogy gyakrabban kimozdultok!!!!
Ritára hajazva én is hajós videót hoztam.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 1. 16:23

ez volt az ebéd...
Kép
Kép
itt ügyintéztünk ma is...
Kép
rálátva az új szinházra...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
;) :D :x :ymhug:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 16:26

Na jó KATA EZ MERÉNYLET!!!!!!Ennyi finomságot feltenni!!!!!!!
Mindjárt megnézek mindent,csak a páromnak picit segítenem kell.hamarosan jövök vissza.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 1. 16:52

és még a felhők, de előbb ki kell tennem a facéra..
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
Kép

phüüüü elfáradtam...megyek főzni... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 1. 17:01

Kinéztem az ablakon... =)) =)) =)) még a felhő is azt mondja hogy kérem az ebédemet... =)) =)) =)) =))
Kép
=)) =)) =)) =)) =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 17:49

Kata!Megnéztem a képeket.Rengeteg,már ez is hatalmas teljesítmény+még a melegben samukával bolyongani!!!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ :flower1:
Nagyon tetszenek a zöldségképek,mert a kukoricának és az őszibaracknak megmaradt az eredeti színe.A sok finom gyümölcslevet szívesen kiemeltem volna a fotókbül.Kata nagyon huncutul mosolyogsz samuka mellet,aki viszont komoly!!!Pedig az írtad tegnap,hogy teszel be róla vidám képet!!!Megnéztem a címereket is és a Szt László domborművet.Van valami köze neki/mármint Sztb Lászlónak Győrhöz?A sok finomságról készített kép pedig SZUPER,A mogyoróst kérem!!!!!!!!!!!!!
Kata!Válogatok majd az új felhős képeidből.Nem akaros megtatulni hogy kell aPIXIZ re feltenni?Ngyon egyszerű,megmutatom,ha akarod/lépésenkéni!!!/Köszönöm az összes fotót. :flower1: :flower1: :flower1:
Hozom a mai fényképeimet és videóimat.
Ma egyedül mentem a csarnokba,mert a párom a csavarügyét délutánra tette.nekem meg az állatoknak kaját kellett venni.Közben gyalogoltam 3 megállót/direkt/.Mikor a hídhoz értem,ezt láttam:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 17:52

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 17:54

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 17:56

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 17:56

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 17:57

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 17:58

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 1. 20:30

Sziasztok!

Paggy! Nagyon szép lett a házatok!
Rögtön kiszúrtam a férjed ablakát a virágok miatt :-)
Micsoda kitámasztója van az ablaknak belülről! Épp ma volt egy vendégem, aki mutatta az ilyen virágját a kertjükben. Hatalmas volt, felette árnyékoló kihúzva a nap ellen - :-) -, ami miatt ezt irom és nem tudtam róla, hogy ez a nagy zöld leveles szépség virágzik is. Anyunak is volt, de sose lett virágja.
Más: Végre valaki azt mondja rajtam kivül, hogy a két hálószobát szereti! :-) Mikor mondom valakinek, látom a döbbenetet a szemükön. Magamban persze jót vidulok rajta :-)

Kata! Szuper kiránduláson voltatok ma Samukával! Köszi a képeket! Amit Samuka a kezében tart, azok frissen facsart gyümölcslevek, jól látom?
Sose ittam még ilyen shake-et, de megkóstolnám. A fánkok valahogy nem izgitottak fel, ezek a cukros változatok nekem túl édesnek tűnnek. Viszont azokat a barna bogyósokat megkóstolnám. Meg a pohárban lévő gyümölcsös tetejű valamiket. :-)
Mézdinnyét még nem láttam. Ahogy nézem Felétek is jó ára van mindennek. A kápia paprikának is jól megeresztették az árát.

Gabóci! Gondoltam Rád tegnap, ahogy néztem a facebookon a viharvadász oldalát. Volt Csabáról, meg Apácáról is fent kép. Anyuéknál fél óra alatt 5 cm esett. Nem sok ez lemérve, de mikor mindenhol ekkora a viz, az azért már sok. Nálunk is esett kevés, de abba is hagyta rövid idő alatt.

A Quenn Mary 2 - vel kapcsolatban: Megnéztem ma, 2014-ben kaptam az egyik vendégemtől képeslapot a hajóról. Azon dolgozott. Most egy másik volt hajós úton nyáron, hozott fényképeket a luxus őrült nagy hajóról. Hát megmondom őszintén látványnak szép, de nem hozott lázba.
Ha beirjátok a keresőbe: MSC Meraviglia és ott a képekre kattintotok fent, aztán a felugró képeknél nem a hajóra, hanem a belső térre mentek, láthatjátok azt a luxust, ami ezeken a hajókon van. Egy utazás egy szeméylre egy millió volt. Igazán majdnem egy hét alatt a hajón élték az életüket, mert ott aztán minden volt, kimenni a szárazföldre szétnézni pedig panorámás busz által nézelődtek. Ezt Szentpéterváron felháboritónak tartottam ennyi pénzért. Na, de mindenkinek más a fontos, legalább láthattam a fényképeit, mert legyen az bármi érdekel ki merre jár.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 2. 9:53

Sziasztok lányok...míg megy a mosógép, az ebéd előkészítve, addig gondoltam benézek! Köszi Paggy a videót, nem semmi, nekem is a Hableány jutott eszembe, az az egy áldozat már nem tudom mikor kerül elő, de borzasztó érzés, hogy még nincs meg szegény, bár neki mindegy már, de a hozzátartozóknak meg nagyon fontos lenne a megtalálása :( . Gondolom ha nagyobb hajóforgalom lett volna nem tudta volna ezt a manővert megcsinálni.!

Ágikám nálunk is csak szemernyi eső volt, még csak tócsát sem látok, viszont most rendesen be van borulva. Hát majd meglátjuk...mindenkinek szép hétvégét! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 2. 12:00

Gabi, szörnyű ez az idei időjárás! Rossz nézni a képeidet. Itt meg megint jön a nagy meleg. Vasárnap
reggel utazom haza.A transzferrel kb. három felé leszek otthon. De tavaly is fél hét lett belőle a három
órás késés miatt.

Nem írtad meg, hogy tetszett a film.

Megfogod az egeret? Jó ég! Én a szagától is hányingert kapok, de szó szerint. Kevés ilyen undorító
szagot ismerek. Meg persze félek is tőle.

Ági! Én is nagyon sok mindent leadtam már. Fiatal koromban a törülközőtől kezdve a konyharuháig
mindent kivasaltam. Órákig tartott. Először az ágyneműt adtam le, aztán szép lassan a többit is.
Mióta nincs férfi-fiú a háznál már inget sem kell vasalnom. Az marad utoljára. Ma már nagyon ritka,
ha előveszem. Inkább alacsony fordulatszámon centrifugázok, és azonnal kiteregetek, de előtte jól
kirázom, kihúzogatom a holmikat (már amit lehet), hogy szépen száradjanak meg. A takarítást meg
beosztom, ahogy a múltkor írtam.

A Lyme Parkot feltenni egy egész délelőttbe tartott. Mindig elolvasom előre, hogy hová megyünk, és
mit fogunk látni, mert akkor más szemmel nézi az ember a dolgokat, de mire idekerülök, addigra az
adatok már nem pontosan vannak meg az agyamban, ezért újra elolvasgatom az infókat, hogy nektek
se írjak ide lükeségeket. Szóval képfeltevés+info=egy délelőtt (a képek már ki voltak válogatva). :))

Nálam késő ősszel kerül be valahogy egy-egy egér. Egyszerűen nem értem, hogy hogyan, mert mindenütt
szúnyogháló van, ahol szellőztetek, a kis ablakokon is. Annyira utálom, de úgy látszik, ez a falusi lét
velejárója.

Nekem csak a saját sorozataim és filmjeim vannak külső tárolókon (kettőn, de még van hely rajtuk),
ez is csak azért, hogy ha valami történne a megával, akkor pótolni tudjam őket, ne kelljen keresgélni
és újra leszedegetni a videókat innen-onnan. Mindig szoktam mondni, hogy csak azt nézem, amit fordítok.
Volt, aki kétkedve fogadta ezt, pedig így van. Amióta befejeztem a Because of Meeting You-t, nincs
jelen Ázsia az életemben, sem sorozatot, sem filmet nem nézek. Most rákaptam a Váratlan utazásra.
Tudtam, hogy a lányom szokta nézni, de nekem eszembe sem jutott. Itt viszont megnéztem vele egy
részt, és ennyi elég is volt, hogy behúzzon. Ha hazamegyek leszedem az nCoreról jó minőségben, addig
marad a yt. De sokat néztük, amikor a gyerekek kicsik voltak.

Én nemcsak az anyagiak miatt nem töltenék el egy napot sem szívesen ezeken a luxus hajókon, hanem
azért se, mert nem töltene el kellemes érzéssel, hogy a nyílt tengeren vagyunk, és semmi "kapaszkodó"
sincs a közelünkben baj esetére. Érdekes, hogy ugyanez van a repülőn is, ott mégsem jön elő bennem
ez a kellemetlen érzés.

Angliában minden arról szól, hogy a másságot elfogadjuk, toleráljuk és együtt élünk vele. Itt egy félkarú
is lehet tévés személyiség, ha megfelel a posztra (a képet egy hete készítettem):

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 2. 12:02

Paggy, jó, hogy végre befejeződtek a nagy munkák. Szépek lettetek! Nem csináltál képeket a tajvani
ebédről?

Jaj, ezek a férfiak! Egy kicsit azért meg tudom érteni, mert én is nagyon nehezen vettem idegen
ételeket a számba, de már alakulok.

Liverpool egészen nagy város, de ez egyáltalán nem látszik rajta. Nem értem, hogy hogyan csinálják,
de így van. "A 2002-es népszámlálás adatai szerint a városnak 441 477 lakosa van, Merseyside grófsággal
együtt - ami a közigazgatásilag hozzá tartozó területeket jelenti - pedig 1 362 026 fő tartozik hozzá.
Bennem csak jó érzéseket kelt a város. Mindig nagy boldogság, ha kirándulunk egyet oda. Nincs nyüzsgő
emberáradat, de mégis forgatagos, mindig van mire rácsodálkozni. Mióta elveszítette jelentőségét,
mint kikötőváros, azóta a kultúra és a turizmus a fő ágazat. Nagyon jól teszi a dolgát a városvezetés.
Nagyon kellemes, semmihez sem hasonlítható érzés Liverpoolban lenni. Nem tudom szavakba önteni ezt
az érzést, mert még magamban sem tudom pontosan megfogalmazni, hogy mi az, mik azok, ami, amik
kiváltják belőlem. Egy biztos, hogy a lányomék is nagyon gyakran beruccannak, csak úgy, semmi cél nélkül
is.

Amit még nagyon szeretek itt, az a gyerekek munkáinak kihelyezése, előtérbe nyomása, reklámozása.
A Chesteri Katedrálisban is ott voltak a környezetvédelemmel kapcsolatos munkáik, de máshol is ki vannak
állítva. Ha lesz rá időm, ma is hozok erre egy jó példát. Így lehet motiválni, jóra buzdítani a gyerekeket,
nem beszélve a szemléletformálásról.

Nagyon tetszenek a nagy hajós fényképek! Mikor először mentem Liverpoolba, azt hittem, hogy fogok egy
csomó hatalmas hajót látni (emlékszem, itt a fórumban is írtam róla), de nem így lett, mivel már nincs
teherforgalom a kikötőiben. Szeretem a hatalmas hajókat is. Egyszer szívesen felülnék (ingyen) egyre
de csak annyira, hogy kiélvezzem, hogy a tetejéről milyen fantasztikus látvány tárul elém.

Kata! De jó lett a közös szelfitek! Samuka arca nyugodt, látszik, hogy jól érezte magát, és az is, hogy
szereti a turmixot. Nekem is ez lesz a következő dolog, ha hazamegyek. Zöld leveles turmixokat
szeretnék kipróbálgatni.

Azt a zöld színű márványos mézdinnyét még nem mertük kipróbálni. A pakisztáni boltban két font egy
darab (kb. 750-800 forint). Ahogy látom a képeden az árát, otthon is annyi körül jön ki darabja.

Azonnal feltűnt, hogy a The Box nevű üzlet képeit mitha én készítettem volna itt, Angliában. Mindenütt
angol feliratok, a falon, a fánkos dobozon. Hihetetlen! A falon lévő szöveg: Bármikor Bárhol Bármilyen okból
Igazán magyarul is kiírhatták volna.

Ezek a fánkok Amerikából gyűrűztek be. De ha még csak sima fánkok lennének, de ezek annyira nagyon
cukrosak, hogy még fénykoromban, amikor faltam az édességeket sem tudtam megenni. Itt Angliában is
ilyeneket lehet kapni. Veszik, mint a cukrot.

Ahogy végignéztem a sétátok képeit, ismét meg kell állapítanom, hogy Győr is nagyon szép város.
Szuperek lettek a képek minőségben is és a kompozíciót illetőleg is! De jó, hogy csak úgy, kedvtelésből
is ki tudtatok mozdulni!

A legelső rózsaszínes felhőkép nagyon különleges, a többiből azt olvasom ki, hogy nem nem volt valami
jó idő, amikor készítetted. Szépek lettek.

Némelyik fánknak még a lyukába is töltenek valamiket.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 2. 12:07

A vejem kocsijában baja lett a féknek, így egyik reggel két kocsival elindultunk a Warringtontól nem
messze lévő, Irlamba, a szervizbe. Ő továbbhajtott a lányom autójával Manchesterbe a munkahelyére,
mi meg vonattal hazajöttünk. A szervíz úgy nyitott ki, hogy pont csúcsforgalomban kellett odamennünk,
így az út majdnem 50 percig tartott, míg vonattal 15 perc alatt Warringtonban voltunk (két megálló).

Jó, hogy így alakult az a napunk, mert kevés ilyen cuki vasútállomást láttam eddig... talán nem is láttam
még. Itt nincs személyzet, jegyet is csak automatából lehet venni, az online vásároltat is. Már ezt nagyon
érdekesnek találtam. Az állomás honlapján azt írják, hogy ők nem csak egy állomás a sok közül, hanem
a falu életének szerves része. Nemcsak az utazni vágyókat fogadják tárt karokkal. Az épületben helyet
kapott egy kis étterem, ahol reggelit, ebédet és vacsorát is felszolgálnak, de lehet kávézni és teázni is itt.
Az éttermet esküvőkre, temetésre, bármilyen rendezvényre le lehet foglalni. Hatvan kocsi fér el a parkolójában.

Ha előre tudtam volna, hogy ilyen aranyos ez az állomás, előre elolvastam volna a honlapját, és akkor nem
csak itthon derül ki, hogy van egy vasutas parkja is, és az étterem emeletére is felmentem volna szétnézni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Még sürgősségi defibrillátor is van itt, és persze víz a kutyáknak:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 2. 12:07

Az épület kevésbé díszes hátulja és pár kép még az udvarról:

Kép

Kép

Kép

Nem ilyen látványra számítottam odabent, ami egyben múzeumszerűség is. Ja, a pulton letakarva
ott van az elmaradhatatlan scone. Sajnos vettünk itt is, de csak egyet és megfeleztük:

Kép

Kép

A pult baloldalán beljebb lehet menni. Ott található ez a cukker első osztályú "étkező kocsi" és
a poggyásztartó:

Kép

Kép

Még beljebb található az egykori széntároló:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 2. 12:07

És most jöjjenek a gyerekek munkái. Nem mindegyik szép, nem mindegyik tökéletes darab,
de a gyerekek büszkén mutogathatják a szüleiknek a saját munkáikat. Ország-világ láthatja,
hogy ők milyen ügyesek. Ezáltal növekszik az önbizalmuk, az önbecsülésük, és nem utolsó sorban,
lelkes hívévé válik a természet- és a környezetvédelemnek.

A téma az újrahasznosítás. Gumicsizma oké, esernyő oké, neylon szatyor oké, de az a farmeros
kompozíció....!! Nem fotóztam le, de emlékszem rá, hogy általános iskolások készítették. Az állomás
melletti füves parkocskában láthatóak:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 2. 13:03

Az állomással szemben lévő peron nem annyira díszes, ezért hogy azt is feldobják ide is
gyerekek műveit pakolták ki. Ez olvasható a papíron:

"Az újrahasznosított kertünk

Kedves utasok, úgy gondoltuk, hogy az állomásnak ez az oldala lehetne díszesebb. Mivel itt nem
áll rendelkezésre víz, ezért nem igazi virágokból készült ez a függőleges kert.

Reméljük, önöknek is tetszik."

Alatta megjelölték a két általános iskolát, ahol készültek a művek. 2.-ok és 5.-ek az elkövetők,
ez nincs rajta, de olvastam egy másik kiíráson:

Ezek a virágok kupakokból és flakonokból készültek, és még azt is kiírták, hogy a kupakokat
a Katolikus Klub gyűjtötte, ők is hadd örüljenek:

Kép

Kép

Kép

A következő kiírásban az olvasható, hogy a következő munkákhoz a fonalat az egyik templom
kötő klubja, míg az elhasználódott dísztárcsákat a helyi garázs (ahová mi is vittük az autót)
adta. Ők is hadd örüljenek.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 2. 16:21

Szia Rita! Csak ámulok a jó kis bemutatón, a gyerekek nagyon ötletes kreativitásán! Nagyon tetszett az állomás, erre mondják, hogy minden rosszban van valami jó! így legalább oda is eljutottatok! :))
Hozom a lemaradt képeket...
Kép
aranyom egyfolytában ott állt míg én a képeket készítettem...nem volt hajlandó beljebb jönni... :)
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67441178_2578535078858084_8285962409089171456_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQkwznWxjan1KUSwV2Vw0sa4EYL_AKTkwPwn4j4XmpV960AVxU08hUlf-CnU4ELrSz8&_nc_ht=scontent-vie1-[img]1.xx&oh=accb2f46df1605311c0df8c2bd4ce7ab&oe=5DD467ED[/img]
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5DEEB7B0[/img]
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 2. 17:24

Sziasztok!

Paggy! Szegény férjed, micsoda megpróbáltatáson kellett túlesnie a vacsorán :-) Az enyém azt szokta mondani, mikor valami újdonságot főzök, hogy jól néz ki, de neki jó lesz a másik is. Mert ugyanis olyankor kétfajtát csinálok, nehogy szegény éhen vesszen. :-)
Az pedig, hogy békülésként a csavarboltba akartál vele menni, hát erre csak mi nők vagyunk képesek. :)) Nálunk a csavarboltot a csirkepaprikás helyettesiti :-)

Kata, nagyon jó Samukának az utolsó előtti képe a kék felsőben. Nem is csodálom, hogy abba a boltives alagútszerűségbe nem akart bemenni. Jól láttam ugye, hogy oda akartad becsalni? Olyan, jó, hogy ki tudtatok mozdulni! Jövő hétre felénk mondja nagyon az esőt, kiváncsi leszek mi lesz belőle.
Közben ma megnéztem a piacon a legdrágább helyen a szeletelt dinnye kilóját. 150 Ft volt.
Sajnos én nem ehetem, mert szétszakad a gyomrom tőle, és keresztallergiát csinál a parlagfűvel. Nem kisértek semmit, igy ha megkivánom, mert a férjem ugyanúgy, mint Paggyé a meleg péksüteményt, kinálja ezerrel, akkor csak egy - két falatot szoktam enni. Attól nincs semmi bajom.

Rita! nAGYON tetszett a hangulatos pályaudvar. Külsőleg is, belsőleg is. Belül legjobban az, amikor a vonatbelsőt meghagyták. A gyerekek alkotásaiból az esernyő állt hozzám legközelebb. Mondjuk én a gumicsizma hosszából vágtam volna le, de az is mutatós volt.

Egy kis érdekesség:

" A JÓ ECSET TITKA
Yu Pil-mu, a hagyományos koreai kalligráfia ecsetkészítés nagymestere úgy vallja, hogy az igazán jó ecset az, amely a kalligráfusnak szolgája, nem pedig vezetni kívánja. A kemény ecset pedig vezetni akar. Ezért úgy véli, az ecset maga a művész szabadsága, amely akár váratlan, meglepő fordulatokat is enged a kalligráfus ecsetvezetésében, saját utat jár, de soha nem térhet le a harmónia ösvényéről.
A valamirevaló ecsetet ma is kézzel készítik és hosszú évek munkája. Már a megfelelő szőrzet összegyűjtése, összeválogatása, szortírozása is hónapokba telhet. Utána jön egy szükséges, hosszadalmas, de cseppet sem látványos művelet: a szőrszálak eredeti zsírtól, faggyútól való teljes megtisztítása. Ha ez nem tökéletes, az ecset nem képes megfelelő módon magába szívni, raktározni, eloszlatni és adagolni a tust. Ez hagyományosan így zajlik: megperzselt rizshéj-hamuval kell beszórni a szőrszálakat, hanji papír közé kell lerakni, és így kb. egy éven át kemény kövekkel prés alá szorítani. Bizony, a mester műhelyébe csak úgy léphetünk, ha elsőbb végigsétálunk az ilyen küszöbön…

A 4 KRITÉRIUM
1. a középső sörtéknek tartásuk van, de hajlékonyak
2. a hüvelynél a sörték teljes kör alakban, tömören és szorosra fogva helyezkednek el
3. a tussal átitatott szálak egyenletesen terjednek szét a papíron
4. a tussal átitatott ecset hegyes pontban végződik, a pontot képes tartani

HONNAN TUDJUK MÉG, HOGY JÓ-E AZ ÚJ ECSETÜNK?
Van ennek egy nagyon egyszerű módja: Első lépésként mosd ki jól az összetartó enyvet, majd hagyd természetes úton megszáradni. Tartsd függőlegesen az ecset szárát, esetleg akaszd fel. Mutató és középső ujjaddal szorítsd össze az ecset fejét, és ha alul vízszintes, tömör a szőrszálak képe, akkor az ecseted jó! Ha ez az ecset mégsem írna szépen, akkor még TE vagy az, akinek sokat kell gyakorolnia.
A mellékelt képeken láthattok példát a jó és a „szalajtós” ecsetre is, de minél több van belőlük, annál nagyobb a szerelem "

Akkor jöjjenek az én jó és " szalajtós " ecseteim :-)

Jók:
Ez a kedvenc:
Kép

Kép

szalajtós:

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 2. 20:24

szuperek na képek... :x szépek az ecsetek..nem tudom tegnap miért nem ment el a többi képpel, a facéra is külön kellett kitenni. ez a Vár egy részlete...legközelebb szeretnék eljutni a Kovács Margit kiállításra. ;) .
Lányok ma meg van keveredve a net...olvasok és visszaugrik oda ahol már olvastam a facen és itt is úgy jártam többször. Mi ez a fura jelenség?! mindenesetre újraindítottam a gépet.Találtam egy jó krimit egy másik kedvencemmel, Justice. Még nincs fordítója...de most lesem a Wanted befejező részét...nagyon nagy kedvenc! És mindig mosolyra áll a szám ahányszor eszembe jut Jusin És Zambó vagy mi volt a neve...itt is együtt játszottak. :)) :)) :))
Időjárás előrejezés állítólag fekete péntek éjszaka jön a váratlan viharral, hát nem hiányzik hogy valósággá váljon, ennyi is sok volt belőle, pedig Győrt hála Istennek elkerülte eddig a katasztrófát- :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd

ablak
Kép
Kép
Kép :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 3. 9:33

Kata! Nem győzöm elégszer leírni, hogy mennyire örülök, hogy egyre többször tudtok sétálni
Samukával! Igaz, itt most látszik rajta, hogy olyasmit várnak tőle, amihez neki nincs kedve, de
úgy ismerjük meg őt igazán, ha több arcát is látjuk. Amint mondtam korábban, a képeid is sokat
alakultak, egyre jobban élesednek. Folytassátok a kirándulásokat!

Ági! Kész szakértője vagy már a festésnek! Nagyon érdekes volt, amit írtál, Bizony arra nem is
gondoltam, hogy ilyen alaposan elő kell készíteni az állat szőrét ahhoz, hogy később festésre lehessen
használni. Úgy látom, te már nem fogod abbahagyni a festést. Milyen jó ötlet volt annak idején
jelentkezni erre a tanfolyamra. Irigy vagyok.

Most hirtelen eszembe jutott a Love Me If You Dare-ből az a nőcsábász pasi, aki a meghódított
lányok hajából mindig levágott egy darabot és ecsetet készíttetett belőle. Brrr...

Legközelebb már csak otthonról fogok jelentkezni. Sziasztok!

Egy könyvesboltban fotóztam. Memóriajáték. Címe: Ki kakált ide? Ez is jellemző az angolokra. :))

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 3. 11:33

Halihó!Csak beugrottam piac után,DE NAGYON MEGÉRTE!!!!JÓT RÖHÖGTEM,tényleg nem vihogtam!!!,a memóriajátékon.SZUPER!!!!Hoztam szedett-vedett képeket.Este jövök nézelődni.Paggy
Reggeé piacra menet találkoztam ezzel a vidám esküvöre készülő párral:
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég