Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 28. 19:06

Sziasztok LÁnyok és Elthan!
Elthan, én is jobbulást és teljes felépülést kívánok a feleségednek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: !
Remélem a kollégák egy kicsit kényeztették, ha már erre került a sor. :)

Nagyon örültem a Paggy-Ági találkozónak én is, milyen jó hogy ilyen szuper lett minden, s valóban remekül átjött minden a képeken! :flower1: :littlehearth: :-bd

Ma meg akkor Paggy- Biri találkozó lett! várom majd a képeket.
Paggy, a frontok mindig egy kicsit jobban megkínozzák az ember azon testrészeit, ahol valamikor vagy akár most volt törés, vagy rándulás. Úgyhogy ne gondold, hogy érzékenyebb vagy, ez a korral is jár. Én mindenféle gyógynövényes kenceficével s sprayjal próbálkozom.

Nagyon visszeres lett a lábfejem és a bokám, nagyon nem tetszik ez nekem de ez van. Igyekszem többször egy kicsit magasabban tartani a lábamat...

Megnéztem Rita a videókat, s nagyon tetszenek, s vannak dolgok amiket át lehet venni, sőt, van amit már gyakrabban használok. pl fahéj.

Ildikó vagy Ági írt a steviáról. én azt cseppekben használok, de a legjobb az eritrit. meg a méz.
Sajnos van amelyikre kicsit allergiás vagyok, mármint mézfajtára, pl gesztenye.. így olyankor kénytelen vagyok gyógyszert bevenni rá! De legalább már nem kell mindenre szednem .

Írtó szimpatikus volt az alma zab fahéj kombó is, majd visszanézem a videót. Biztosan megcsinálom.

A B12 rendkívűl fontos, mi is szedjük, olyan kiszerelésben vettem amiben 4oo db van és 1ooo umg mennyiség van benne.
A FutuNaturánál rendeltem meg ahogy a nagy kiszerelésű fahéjat is.

A légtisztító megjavítva, kitisztítva, így most még nem kellett fizetnem. Úgyhogy addig meg spórolok, hogy legyen tartalék pénz, ha valami javításra szorulna!

Én és Samu sem tudnánk teljesen lemondani a húsfélékről, de igyekszem nagyon beosztani, és csökkenteni.
Mivel kapunk ajándékba halat, most az élvez elsőbbséget. szendvicsként . Egy egy lapnyi kettőnknek bőven elég akár
délelőtt akár délután esszük meg.
Én pl. csak megkostolom a kolbászt amit adok neki, de én anélkül eszem meg a vajaskenyeret, inkább jégcsapretket szeletelek és adok még azt is mellé de én persze abból meg dupla mennyiséget eszem.
Ma egy kicsit levesesebbre sikeredett a gombapörkölt, de semmi gond, így is belapátoltuk a felét. s holnapra is az lesz az ebéd, délutánra meg egy kis csirkemájat csinálok!
Mészi és Szoky konyhája a kedvenceim, sokat inspirálódok onnan is az éppen aktuális alapanyagok terén.

Rita, a te ételeidet is nagyon szeretem, csak egy két dolgot még be kell szerezzek. Vissza kell majd mennem és pontosan leírni a hozzávalókat, meg azt is mi meddig áll el a hűtőben.
Ez is nagyon fontos információ, nehogy azt gondoljuk valamikről hogy kidobandók.

Na megyek, és majd írok is majd, de éppen a barátnőm mondta, hogy a havas tájat még nem tettem ki.
Sajnos másnap már nem is volt belőle semmi.

Jó éjszakát mindenkinek! Máris teszem ki a facéra mert megint elmarad! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 28. 19:09

Ildikó, éppen egymásra írtunk, Úgy kell spoilerbe tennk, hogy először a spoiler szót az Emotikonok felett van arra katt,
és a kettő szó közé billeszted a kurzort és a sorközzel csinálsz egy kis helyet, hogy kényelmes legyen az írás.
Spoiler: mutasd
.......
a spoiler után ha akarsz még írhatsz..ha nem akarsz mindent abban írni. :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 19:22

Feltöltődött valamennyire a telefonom.Kezdem:
Érkezés-hideg-tömeg-a szervezők hiába hagynak ki nagy helyet egy szobor körül,hogy majd a nép körbeállja és a körön belül meg folyik az oroszlán- majd a sárkánytánc-felügyelet nincs-a nép élelmeskedik-felborul a rend.Semmit nem látunk ,illetve a lényeget nem.Oldalt gyülekeznek a sárkányosok,így később mégis látunk.Ezek a képek következnek:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 19:34

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 19:36

Még egy darabig álltunk a tömegben,hogy hátha látunk valami mást is.Az emberek között,a réseken át fényképeztem:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 19:46

Kép
Kép
Ezek után Biri javaslatára,mivel mindenhol 1000méteres sorok álltak és megláttunk,hogy ennek a sok népnek milyen kis épületben lesz a kultúrprogramja.Úgy döntöttünk,hogy előbb veszünk kaját,mert ,ha végre a sorállás után bejutunk az épületbe ,onnan nem jövünk ki,amíg vége nem lesz.Tehát, sorban álltunk a bódéknál,ahol ételt lehetett venni.Mindenki kedves volt,mármint a kiszolgálók,de képzeljétek el kb 80 ember állt sorban kínai palacsintáért és 1 azaz egy platnin sütötték a bűbájos kiszolgáló lánykák.Szerencsére ,kivételesen rájöttem,hogy a palacsintázó még nem nyitott meg,amikor odaértünk,Biri kávéért és csirkéért állt be, én pedig a 80 közül a 2. voltam/utánam ért oda 78 ember :)) 38 perc után megkaptam az isteni finom palacsintát.Birinek cékla volt a tésztájában és rengeteg sajt ment közé,nekem meg szokványos,fene tudja mi,de finom.Az étellel még álltunk fél órát a "kultúrház" előtt,ami kb 120 embert volt képes egyszerre befogadni.No jó,szűken kb 150-t,de nem mondjuk 1000-t.Lényeg hogy agyon fagyva bejutottunk.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 20:02

Az épület 2 emeletes volt.Az elsőn kézműves foglalkozások,a másodikon beöltözősdi és egy nagyobb helység,ahol majd előadás lesz.
Leírom mit csináltunk az elsőn:Jobbra mindjárt egy árus volt.Birivel nézgelődtünk.Ő nincs annyira oda a kínai dolgokért,ezért nem is vásárolt./BIRI ELKÖTELEZETT KOREASZERETŐ(én is,de azért sok jó kínai sorozatot láttam )
Lampion szerettem volna venni,nagyot,pirosat és szerencsehozó trarisznyácskát.Megmutatom miket vettem:
Kép
Kép
Minilampion jelképként/a piros szín azt jelenti,hogy az új év élénk lesz/
Egy legyezőt a lányomnak:
Kép
Hát nem a vásárlás miatt mentünk oda,de ezt meg akartam venni.Láttunk,kaligráfiát,festést/meg sem közelíti Ágiét/Sok mindenfélét.Majd bementünk egy kis szobába,ahol feledatokat kellett megoldani és jutalmul ajándékot kaptunk.Fényképek és videók mutatják.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 20:20


Biri ilyent kapott:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 20:27

Fotózkodtam egy szépen beöltözött hölggyel:
Kép
Ezután bementünk a feladatos szobába,ahol 2x is "nyertünk".biri látszik,mert én olyan nyanyás vagyok,hogy inkább kevésszer szeretnék "szem előtt" lenni.Tehát az első feladat az volt,hogy egy kínai szót lemásoljunk .Azaz mi mondtuk,hogy mit szeretnénk írni,egy lányka lefordította kínaira és mi egyenként lemásoltuk:

Kaptunk ajándékként egy kis noteszt.
A másik dolog sokkal izgalmasabb volt.Igen büszke vagyok magamra,mert nekem könnyen ment a kínai szavak utánmondása.Tehát,5 képet ki kellett választani az asztalon,a lány elmondta a nevüket kínaiul és nekünk utána kellett mondani.2x ismételtük.nekem azt mondta SZUPER!!! :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 20:41

Kép
Kép
Az én nyereményem kék,mert Lillának a kedvenc színe,hiszen az övé lesz.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 20:55

Ezután sorban álltunk a teaszertartásra,ám a szertartás helyett a tömeg miatt,csak fehér teakortyolás lett.
]
Spoiler: mutasd
https://youtu.be/ELmpoEnT2LY


Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 21:10

Majd felmentünk a 2. emeletre.A lépcső tetején állt a kívánságfa,amire rá lehetett akasztani a kívánságunkat.Azt később meg is tettük,de előbb bementünk a terembe.
Kép
Itt az én kívánságom:
Kép
Kép
Most már az én kívánságom is fent van a fán:
Kép
Közben kinéztem az ablakon,még mindig jönnek az emberek.Lent az étkezőbódék láthatók:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 21:26

Itt a nagyterem.Mindjárt kezdődik az előadás:
Kép
Lányok!Az előadásokból részleteket hoztam.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 21:43

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 21:53

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 28. 22:09

Paggy nagyon szépen köszönöm a videókat, a fotókat. Láttál is remélem valamit, mert hogy videóztál ment vele a saját időd.
Jó sok program volt.
Birivel jó páros vagytok. Nyugodtan mutasd magad, nem vagy nyanyás, szép ki arcod van, és kedves hangod.
Egyetértek a kívánságoddal, így legyen, a hogy kérted.

Sajnálom hogy fáztatok, bár ma én is így voltam, fene tudja miért éreztünk ilyen hideget.
Holnap még megnézem még egyszer ezt a színes forgatagot.

:flower1: :littlehearth:
Spoiler: mutasd
kipróbálva.

Köszönöm szépen Kata.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 28. 22:53

Ez az utolsó videó lányok.Jó éjszakát kívánok!Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. január 28. 23:27

Paggy!
Csodás képeket, videókat tettél fel!
Holnap újra nézem, mert az előbb ülve arra ébredtem a gép előtt, hogy a kezemből kiesett a biotron lámpa és csattant egyet- elaludtam.
Közben a pajzsmirigyem kezeltem az orgonterápiával, meg sorozatot néztem volna, ha nem alszok el.
Igy inkább jöttem és gépelek, de jövök holnap, mert érdekel.
Köszönöm a dicséretet a képeimmel kapcsolatban :-)
Jó éjszakát mindenkinek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 29. 7:45

Sziasztok Lányok és Elthan! Paggy, köszönöm a remek képeket, majd a videókat is megnézem, mert Samu még alszik, én meg közben készítem az új kenyeret.
Amit viszont láttam és el tudtam olvasni, minden nagyon tetszett! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. január 29. 8:31

Szép jó reggelt mindenkinek!
Újra elolvastam mindent és kigyönyörködtem magam. Paggy, de jó,hogy elmentél és gondoltál ránk a képekkel.
Az arcváltást egyszer itt nálunk láttuk egy nem tudom honnan jött előadók előadásában.
Érdekes volt. Akkor tettem is be képet, videókat.

Az arcváltó technika főbb formái:

arc kenés (抹脸): az előadó arcfesték elkenésével változtatja kinézetét

arcfúvás (吹脸): az előadó tenyeréből arcát elfedő, elhomályosító port fúj s ezalatt cserél maszkot

műszakáll technika (髯口功夫): a 髯口 a kínai operában használatos műszakáll, e módozat során az előadó szakállának színe változik, az érzelmeket kifejezvén feketétől szürkén át a fehérig

archúzás (扯脸): az előadó a feje tetejére húzott maszkot húzza az arcára, különböző színeket, szintén az érzelmeinek váltakozását kifejezve (piros- zöld- kék- fekete = boldogság- gyűlölet- harag-szomorúság)

Jajj, a kivánságfa! Meg a teaivás.... :-) A kintről jött teák érdekes módon nagyon finomak. Ezt szóvá is tettem a KOnf. Int. által régebben rendezett teaház rendezvényeken. Pedig nekem itthon több fajta zöldtea és fehér teám is van.
Gyönyörű volt az a teáscsésze készlet, de 5000 Ft darabja? Hát piszok sok és akkor szép jelzőt irtam. Mert ugye kettő kell belőle a teteje és a csésze.

Amiket kaptál, nyertél, mind nagyon tetszik!!
Ügyes voltál a kiejtéssel kapcsolatban. Kiváncsi lennék milyen szavakat kellett mondani. :-)
Azon is jót mosolyogtam, hogy a kislányt megkérdezted milyen iskolába jár. lHiába na, aki tanárnő az az is marad :-)

Köszönöm szépen a beszámolót!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 29. 10:17

Sziasztok! Nemsokára olvasok, de előbb ideteszem a tesztfőzésem eredményét, hátha kedvet hozok Ildikónak. Ti is
kipróbálhatjátok. Egyszerű, és gyors, mint a növényi ételek általában, és számomra nagyon finom is, mint a növényi
ételek általában. :)) Nem kuktában főztem, hogy Ildikónak el tudjam mondani a tapasztalataimat.

Spoiler: mutasd
Ildikó kérdezte, hogy a sima krumpli tiltólistás-e. Nem, a növényi alapú táplálkozásban pont az a lényeg, hogy sok
zöldséget és gyümölcsöt együnk, meg persze még sok minden mást, kivéve az állatokat, és a nagyon feldolgozott,
finomított élelmiszereket.

Ebben az ételben is használhatjuk a jóval olcsóbb étkezési krumplit. Mivel a krumpli és az édeskrumpli még távolról
sem rokonok, más-más hasznos anyag van bennük, tehát mindkettőnek helye van az étkezésünkben. Pont ez a lényege
a sokféle zöldségevésnek.

Ildikó kérdezte, hogy milyen hiánybetegségek léphetnek fel a növényevés során. Ha jól csináljuk semmilyen, míg ha
csak hús, rizs, krumpli, tarhonya, galuska, cukros savanyúságok, finomlisztből készült sütik, és zsíros ételek azok,
amiket nap, mint nap fogyasztunk, nagyon kevés zöldség és gyümölcs mellett, betegségekhez vezet, ahogy a világ
legtöbb embere tapasztalja magán. 45 éves koromban sokkal, de sokkal lepusztultabb voltam, mint most, tele
problémával, ízületi fájdalmakkal, magas vérnyomással... nem is sorolom. Ma nem fáj semmim, nem betegeskedem,
nem kell gyógyszert szednem. Ezt a növényeknek köszönhetem, mert akkor kezdtem jól lenni, amikor elhagytam
az állati eredetű kajákat, meg a cukros és fehér lisztes dolgokat. Az i-re a pontot a téné tette fel. Azóta tökéletesen
érzem magam a bőrömben.

A növényevést akkor lehet rosszul csinálni, ha bedőlünk a kereskedelem által kínált vegán agyon feldolgozott élelmiszereknek.
A vegán sajtok, vegánföl, vegán "hússzeletek", vegán virslik, vegán majonéz, vegán szószok ugyanolyan kártékonyak,
mint a legtöbb nem vegán társuk. Tele vannak sóval, cukorral, növényi zsíradékkal, ízfokozóval, tartósítószerrel.

Ági kérdezett a mindenmentes ételízesítőről. Van olyan, és nem is egy féle. Tudjátok, én mindig az összetevőket
nézem meg, ha valami felkelti az érdeklődésemet, és ezekben valóban csak aszalt zöldségek vannak, semmi más.

A zabot ne daráld túl finomra, sokkal jobb ételek születnek a darabosra hagyottból (olyan legyen, mintha zabliszt
és pici zabpehelydarabok lennének összekeverve). Én már nem is veszek a boltban, hanem így darálom magamnak.

Az étel nagyon finom lett! Az a kis indiai ízvilág, amit én nagyon szeretek, nagyon jól áll neki. Leírom, hogy végül
hogy alakult nálam a recept.

1 közepes édeskrumpli felkockázva
1/2 kaliforniai paprika felkockázva
1 1/2 fej lilahagyma felkarikázva (a fél lilahagyma a tegnapi vacsimból maradt vissza)
2 gerezd fokhagyma
1/2 bögre quinoa
1 csokor újhagyma
1/2 doboz szeletelt paradicsom konzerv
1 doboz kukorica konzerv
1 doboz vesebab konzerv (nekem sk. készítésű volt, több volt egy kicsit szerintem)
1 1/2 bögre víz
1/2 teáskanál őrölt curry, őrölt kömény, őrölt római kömény, őrölt kurkuma, bors, só, fahéj

Kép

Forró serpenyőbe dobtam a hagymát és a fokhagymát, megsóztam, és pár percig pirítgattam. Majd a tűzről lehúzva,
rászórtam a fűszereket, ezzel is pirítottam egy rövid ideig, majd egy kevés vízzel felöntöttem, hogy a pörzsanyag
felváljon az edény aljáról, majd újra félrehúztam a serpenyőt.

Kép

Kép


Minden hozzávalót beletettem, felöntöttem vízzel, összekavartam, megkóstoltam, egy pici sót és curryt még tettem
hozzá, és fedő alatt megfőztem. Mikor majdnem készen volt már, beleforgattam a hagyma zöld leveleit.

Első emelet:

Kép

Második emelet:

Kép

Összekavarva, vízzel felöntve:

Kép

Mindjárt kész. Beleforgatom a hagymalevelet. Itt még van egy kis leve:

Kép

Minden puha. Itt már nagyon kevés lé van alatta:

Kép

Jelenleg már nincs lé.

Kép

Számomra nagyon finom, de én nem vagyok mérvadó, csak a magam számára. Olyan régóta nem eszem ízfokozós
ételeket, hogy nagyon felelősödött (visszaerősödött) az ízérzékelésem, meg amiatt is, hogy kevés sót használok.

Még jó, hogy feleztem a legtöbb hozzávalót, mert így is minimum három napig eszem majd. Mondjuk ez nálam
nem probléma. :D

Biztos, hogy többször is készítem majd. Legközelebb egy marék spenótot is keverek a forró kész ételbe.

Sokszor eszem zabkását, amibe nélkülözhetetlen a fahéj (nekem), ezért ceyloni fahéjat használok. Amire nincs
külön ráírva, hogy ceyloni, az cassia fahéj (minden üzletben ez kapható), aminek magas a kumarin tartalma.
Ha nem eszünk gyakran fahéjat, és az is kevesebb, mint egy kiskanálnyi adag, akkor nincs különösebb gond, de
ha gyakran esszük, akkor érdemes beruházni a ceylonira. Nem sok helyen lehet kapni. A Müllerben van, azt tudom,
de sima élelmiszerboltokban, vagy nagy áruházakban nem láttam még. Én egy biobolt szerűségben vettem.
A leírás szerint 100%-ban bio ceyloni fahéj. Más adalékanyag nincs benne.

Mivel a kurkumát is minden nap fogyasztom, abból is minőséget veszek. A képen szereplő is 100%-ban csak
kurkumát tartalmaz.

Ezek nem olcsók, de sokáig kitartanak, és míg a legtöbb helyen kapható fűszerek egészségre ártalmas alkotókat
tartalmaznak, addig ezek támogatják az egészségünket.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. január 29. 10:28

Szia Rita!
Köszönöm a receptet, mentem.
Nézem is meg a fűszereim mik vannak benne, bár nem irja,hogy más is lenne pl. a kukrumában.
Úgy emlékszema korriandert helyettesitetted a curryvel. Próbáld ki a korriandert is, nagyon finom izt, illatot ad neki. Kicsit meg szoktam pörkölni, mert más izt ad neki, úgy darálom a kis golyókat utána.
Én viszont nem tudok még estére sem megenni egy idő óta olyan ételt amit pl. délre csináltam. Okot ne kérdezzétek.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 29. 12:25

Köszönöm Rita.
Itt most annyira egyszerűnek tűnik.
quinoa = még nem mentettem el semmit sem, így emlékszem valahol olvastam DE MI is EZ? Helyettesítő van?
Pár dolgom van a fentihez, de fele hiányzik.
Én meg tudom enni vacsira is, amit délben ettem, főleg, ha szeretem.
Van nálunk is biobolt, de eléggé drága. Szóval utána kell járni mindennek, addig meg próbálok a meglévőből valamit csinálni.

Mindent főzünk, és semmit sem sütünk?
Szép napot.
Mára még van hagyományos ételem, felében egészséges.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. január 29. 15:05

Sziasztok.
Szép vasárnapot mindenkinek.
Itt ugyancsak hűvös az idő, éppen mint tegnap.
Ma átnéztem a kazánt, amennyire én értek hozzá. kicsit megkapargáltam, hogy a lerakódott akármiket kihuzzam belőle, és a hamut.

Kitaláltam a mentés módját is.
Egy részét kimásoltam, és ahol videók vannak odairtam az oldalszámot, így visszatalálok.
Ha jól leszek, holnap indulok ezt-azt venni, szanaszét vannak a boltok, amiket meglátogatnék, mindenhova nem érek oda. Majd lassacskán.

:movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 29. 15:37

Sziasztok Lányok és Elthan!
Rita, megint igencsak klassz ételt tettél ki, én ma kenyeret sütöttem, de kicsit ráfáztam, mert nem a fémsütőben sütöttem, de majd letesztelem hogy milyen lett az íze.
A húsleves is kész, ebédre tegnapi maradékot ettünk. Most meg sül a kevert túrós.
fahéjat én a FuturNaturából szereztem be én is direkt ceylonit.
Mivel szeretjük a tejberízst és a grízt is, valamint az almás dolgokat, nálam kihagyhatatlan a fahéj. Néha a kávéba is teszek, na meg szilvával is szívesen párosítom.
Nagyon tetszik a mostani étel is amit készítettél. Nagyon guszta végeredmény lett.
Azt a gao-guo akármit lehetne mással helyettesíteni?
Mi is igyekszünk mindenfélével tarkítani az étkezést, de néha a hűtőtartalom kicsit borítja a menetrendet..Mentvén a menthetőt. Ugyanis akármilyen figyelmes az ember, csak csak becsúszik egy egy lejárt ételféle amit gyorsan fel kell dolgozni, s ilyenkor max. főzött vagy sütött állapot jöhet szóba. Ha nagyon kétesélyes akkor inkább kuka! Persze ilyenkor gondolatban jól s...rúgom magam fejbekólintással karöltve!

Na hívom a Samut egy kis fazonigazításra! :x :D ;;) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég