Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 14. 19:04

Kata! A két utolsó felhőképen kívül, mindegyik régi képre emlékszem. De még csak nem is
halványan. Elevenen él bennem mindegyik.

Samuka azokkal a műszerekkel... szegény, nem csoda, hogy lógatja a fejét.

Nagyon meglódultak a paradicsomaid! És szép egészséges a növény! Vettél csilit is? Mennyi
van rajta! Akkor ti is szeretitek a csípőset? Én is, de nem a méregerőset.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 14. 20:22

Visszajöttem egy kicsit, azt hittem zuhé lesz aztán semmi. Éjjel is csak egy kicsi volt, mert elment mellettünk, a dörgésre se ébredtem fel, igaz előző éjjel nem sokat aludtunk..hát most bepótlódott. :D
Ági, éreztem én hogy nincs minden okés helyzetben, de igazán írhattál volna mert tudtunk volna érted imádkozni, hogy megszabadulj azokból a kötöttségekből, amik kiváltották a jelenlegi problémát. Megmondom őszintén hogy tényleg éreztem hogy gond van, akkor már imádkoztam mindenkiért, nem csak Rita hazatéréséért! Van még két alternatív javaslatom is . Az egyik a CBD olaj, nekem már egy ideje szedem csak ritkán kell vérnyomás csökkentőt bevennem..A másik meg a Varga gomba spray..viszont ma találkoztam egy hölggyel, aki elmesélte, hogy átesett egy strókon, de mióta használja a életkristály sprayt, azóta normalizálódott a vérnyomása, és az erekről megy le a lerakódás.. és mindig orrfújáskor vérrögöket talál, és annyira örül, hogy nem kap tüdőembóliát meg egyéb dolgot, mert amit felold a szer így jön ki. Meg nem mondtam volna, mert ahhoz képest nagyon jól tartotta magát, igaz fogyott 25kg, fél évig nem tudott felkelni...hát ehhez képest a kis bevásárló kocsiját használta mankónak, ha megállt. Remélem még tudok vele majd a parkban találkozni...éppen boltba készült. De nagyon boldog, hogy már tud járni, mos főz magára stb. Hiába na a nálunk idősebb generáció bármin mennek is keresztül, valami fantasztikusak! Olyan jó beszélgetni egyik másikkal.
Még ha van is gondja, azt is olyan derüvel néha, hogy szabályosan kineveti magát.
Ami a legfontosabb most, hogy ne cipekedj, mert most az is teher a szemnyomásnak! Pihenj amikor teheted, mert te mindig egy örökmozgó tipus vagy, nem igazán szereted a tétlenséget. Hát azt hiszem itt az ideje egy kicsit önzőnek lenni, és kényeztetni magadat.
Mindenkinek jó éjszakát, kellemes hétvégét kívánok! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 14. 21:46

Sziasztok!Csak az utolsó pár sort olvasom, Rita azt írta,hogy frusztráló a lemaradásokat olvasni,mert nincs idő a saját képeket feltölteni.megfogadom a tanácsát :Ágika!nagyon sok mindenen mentél keresztül,kívánom mielőbb gyógyulj %%- %%- %%- %%- meg és legyél jókedvű!Üdv:Paggy @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 15. 6:28

Paggy, olvasni, és a képeket megnézegetni nagyon szeretem, és az megy is gyorsan.
Ami lassan megy az az, hogy minden hsz.-ra írjak valamit. Mert sok minden eszembe
jut, és mindent le akarok írni, de az meg órákig tart. Látod milyen litániákat szoktam
írni. A nem saját videókat, meg a nem saját bemásolt hosszú leírásokat szoktam csak
kihagyni. A saját dolgokat mindig megnézem. Azok személyesek, rólatok, rólunk
szólnak.

Amit most írtam arra az esetre vonatkozik, amikor több oldal lemaradásban vagyok.
Ha minden nap beugrok, akkor olvasok is, nézek is, és írok is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 15. 7:05

Többször sétáltunk a Mersey-folyó partján. Nem messze laknak a gyerekek, és itt mégis több zöldet
látni, meg nagyobb a csend is.

Kép

Kép

Amikor kimentem, még le voltak zárva a játszóterek. Zsuzsi mondta, hogy a gyerekek megoldották,
a játszótér mellett játszottak. :)) Két kislány ettől függetlenül birtokba vette a játékokat. Pár nap
múlva, már nyüzsögtek bent a gyerekek.

Kép

Kép

A folyóparton ücsörögtek páran, főleg kisgyerekesek. A lépcsőről pár lépést be lehetett menni a
vízbe. Jól játék volt a lábáztatás.

Kép

Tavaly írtam róla, hogy ahol folyó van, ott evezős klubok is vannak. Itt is elkezdték az edzéseket:

Kép

Egy helyes kis tábla figyelmezteti a közterület fenntartókat, hogy itt vadvirágok vannak, ne nyírják
le őket.

Kép

A hidat elhagyva, kis hobbitelkekhez érünk. Bérelni lehet csak őket. Valamikor a tél folyamán már
írtam, hogy a lányomék is akarnak kivenni egyet, de ők a folyó másik oldalán lévő kiskertekre adták
be a pályázatukat, mert azok zöldövezetben vannak, míg ezeknek a kiskerteknek a másik oldalán
forgalmas négysávos út van.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 15. 7:31

szép reggelt mindenkinek, már túl a két kávén, az első tegnapi maradék volt, a másik friss..mert a barátnőm hozott Cserpes tejszint és muszáj felhasználni, mert mai lejáratú..úgyhogy most gondolkodom, de már eszembe is jutott kapormártás...az egyik üveg letudva..de a másik... ;) :-?? Pillanatnyilag elképzelésem sincs..annyi kávét meg nem akarok inni.
Nagyon szépek az angliai képek, kíváncsi leszek , mennyit sikerül az elképzelésekből megvalósítani. Mindenesetre jó ráismerni helyzetekre, gondolok itt a evezésre.! :D .
Mindenkinek kellemes hétvégét ... :x :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 15. 16:33

Sziasztok!Rita!Nagyon kedvesek,békét,csendet sugárzók a képek a Mersey folyó partjáról.Jó lesz,ha a lányodék is "gazdálkodók" lesznek.!
Apropó most jut az eszembe,[spoiler]amit Orbán Viktor mondott/elnézést,de nekem vicces!/:
-A magyar férfiember archetípusa a gazda-Mondtam rögtön a páromnak,hogy nem elég férfias,mert világ életében műszaki ember volt,sőt az apám vasúti főtiszt,a nagyapám postás ,a másik orvos,a dédpapám zenetanár,a vejem apukája orvos,a nagypapája hajóskapitány.SAJNOS a mi családunkban senki sem felel meg az archetípusnak.De azért értem és igyekszem én is megfelelni a követelményeknek,mert "gazdálkodom a majorságomban".Az erkélyemen érnek a paradicsomok,az utcánkban terjesztem a mételyt,azaz a komposztálást.....stb.stb...Tehát Rita!Az idegenbe szakadt hazánk fiai a lányodék,viszik tovább a magyar módit.Nem gúnyolódom,csak egy kicsit!!!MERT tényleg csodás országban élünk,még akkor is boldogság tölt el,ha kimegyek az erkélyemre és látom a gyönyörű zöld lombokat.Nyugodtan nevessetek ki,de hálás vagyok az ÉGIEKNEK ,hogy itt lakhatok.
Visszatérek a képekhez.Minden puritán,még a folyópart is.Várom a többi fotót,ha felteszed!!!Köszönöm szépen.Üdv.Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 16. 6:39

sziasztok szép reggelt mindenkinek, itt kellemesen lehűlt a levegő, Samu még alszik, én meg már nem akartam visszafeküdni. Begyűjtöttem az éppen aktuális feliratokat, még a Geomby-t nem néztem meg de majd mindjárt, mert Itemen hozza a 11-12. részt is, lassan végez ezzel a sorozattal is, és egy igen jónak ígérkezőnek is belekezdett már, egyik kedvencemmel. :D

Paggy, egyetértek veled a mi "kertészkedős " véleményeddel, mert látod végre én is sikerrel vettem a paradicsom termesztést, persze hozzáteszem, hogy amelyik elpusztult, az volt maga majd 3e Ft, és nem az első dolog ami elpusztult nálam, de a lényeg, hogy legalább ez sikerült! És is csodálom, és gyönyörködöm a zöldben, amikor lejutok, tegnap hála Istennek nem mentünk sehova, mert a T-hom váratlanul bejelentkezett és ki kellett cserélni nálam a dobozt, mert annyira elöregedett hoz az okozta a kalamajkát! :-o
De ma szeretnék legalább a Marcal 2.re kimenni, és képeket csinálni, ha minden igaz ma nem lesz eső! Igaz napsütés se nagyon!

vagy legalább az Árkádba! Mert amíg odaérnénk is hatalmasat sétálnánk! Hát majd meglátom!
Szép vasárnapot mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 16. 8:48

Jó reggelt!Szia Kata!Nagyon örülök,hogy sikerült a paradicsomtermesztésed,főleg azért,mert Neked nagy kerted volt és így,gondolom,még jobban hiányozhat egy kis friss zöldség!Csak így tovább!/MONDJA EZT egy "nagyon tapasztalt" MEKKELEKKERTÉSZ =)) =)) =)) =)) =)) :flower1:
Most jöjjenek a saját tapasztalatok!Mindjárt, csak Kitty cica itt hízeleg-simogatni-enni adni kell-
Jövök nemsokára,csak közben lemerült a telefonom,amin a képek vannak./ 1 óra múlva /Üdv.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 16. 9:15

RITA!LÉGYSZÍVES EZT TEDD BE AVATÁRNAK-köszönöm.Paggy
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 16. 9:36

Lányok!Ez az én 2020.évi nyári kertem:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 16. 9:42

Kata, Paggy! Főleg azok után fogalmazódott meg a lányomban, hogy jó lenne egy kis kert,
amióta megtapasztalta a kinti viszonyokat. Ott a városukban a piacon sincsenek helyi
termelőktől zöldségek, gyümölcsök. Marad a szupermarketek éretlen-ízetlen választéka.
Mondjuk a helyi magyar, lengyel, szlovák üzletek kínálnak normálisabb zöldségeket és
gyümölcsöket, de azokat hamar elkapkodják. Na, meg van egy pakisztáni bolt is, ahol még
érett gyümölcsöket tudnak venni. Úgyhogy mostanában azt csinálják, hogy két hetente
egyszer vesznek egy nagyobb adag zöldárut ezekben a boltokban, és azt eszik.

Én 31 évig városban éltem, és bár hiába volt anyukáméknak egy egész nagy hobbikertjük
a város szélén, az öcsémmel nem szerettünk oda kijárni. Úgyhogy amikor felépítkeztünk,
a magam kárán, meg a falusi kolléganők okosításai alapján tanultam ki a kertészkedés
alapjait. De az én gyerekeim ugyanazt csinálták, mint én és az öcsém annak idején. Nem
szerettek kijönni a kertbe, úgyhogy Zsuzsi is távoktatással fog elkezdeni kertészkedni. :))

Most meg már Lilyke miatt is nagyon akarják. Szeretnék, ha nemcsak a boltok polcain látná
a zöldségeket. Már beadták az igényüket. Nem tudom mikor kapnak választ. Annyit tudok,
hogy limitált a lehetőség. Önös érdekből is szeretném, ha sikerülne nekik, mert akkor én is
újra kertészkedhetnék egy kicsit. Addig csak irigykedem a ti finom házi paradicsomjaitokra.
Nem is gondoltam volna, hogy cserépben is milyen jól érzi magát ez a növény.

Majd ha ott tartok a fényképek feldolgozásában, teszek be képet arról a zöldövezeti helyről,
ahol az övéké lesz majd.

Nálunk már most nagyon meleg van, lassan be is csukom az ablakokat.

Kata! Remélem le tudtok menni, akár vásárolni, akár sétálni!

Paggy! Sajnos, ez a nyugalom, ami a képeken sugárzik, nem esett jól az ottlétemkor. Nem volt
jó látni a kihalt utcákat. Azt tudni, hogy ott lassabban lazítanak a szigorításokon. Rengeteg
kis üzlet már soha többé nem nyit ki, mert tönkrement. Én már egy viszonylag nagyobb szabadságból
érkeztem oda, mert itt már kezdtünk éledezni, de ott még csak akkor kezdtek engedményeket
tenni. Hazajövetelemkor (egy hónapig voltam ott), még mindig nem nyüzsögtek úgy az utcákon
és az üzletekben az emberek, mint itthon a kiutazásomkor. Zsuzsiék tegnap elmentek egy nagy
parkba (ott is kánikula van), és azt mondta, hogy végre már kezdenek látszódni az emberek.
Pedig ott mindig sokan vannak a parkokban. Tudjátok írtam, hogy a városokban a füves részekre
nagyon szeretnek kiülni, kifeküdni az emberek.

Angol unokatestvérek közt, rövid naciban, új csörgő labdával. :))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 16. 9:42

Becsúszott egy tavaszi kép a tulipánokkal,de most már nem veszem ki.
Lányok!Csodás a komposztálás,mert nem vész kárba a zöldhulladék és fantasztikus táp a talajnak.
Csodás az AQAPÓNIA-azaz én a teknősök elhasznált vizét hígítva locsolok és ilyen dús kertem lesz illetve a szobanövények is gyönyörűel lettem.Mindjárt mutatom.Hozzá kell tennem,hogy főtt krumpli/nem sós!/ levével kiegészítem a locsolást.Kb 10 naponta kapják,a többi napon állottvízzel.
KÖSZÖNÖM ZSÍROS DESZKA BLOGJÁNAK és a BIOKERTÉSZ TANFOLYAMNAK,valamint annak a rengeteg sok embernek,aki megosztotta a tapasztalatát és tudását a NETEN ^:)^ :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 16. 9:43

Ó, de szép ez a válogatás, Paggy! Büszke lehetsz rá.

Azonnal megcsinálom az avatarodat. Egy pillanat!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 16. 9:46

Ilyen dúsak lettek a szobanövények:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 16. 9:48

Készen van. Szép lett nagyon!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 16. 9:53

Lányok!Folytatom a komposztálás terjesztését.Igazi fura csajként néha behívok anyukákat az udvarba és megmutatom a komposztálót.Mellette van az új ,amit a párom csinált,így megnézhető a most induló és a már majdnem kész.kérem,hogy fogják meg a keletkezett földet.Adok virágot 1-1 szálat,aki erre jár,hogy nézzék meg,mit jelent a csalános-kamillás öntözés a fokhagyma-csalán tetűírtás és persze a sarkantyúka és büdöske,melyek risztják a kártevőket.persze tudom illetve nem tudom ezt nagyban hogy lehetne csinálni.Most tanulok tovább,mert nagy terveim vannak,ugyanis el kell űzzem a szomorúságomat az öregedő állatok és persze magam miatt.Lányok!Az anyai nagyim még 81 évesen kertészkedett/kicsiben!
Ennyit mára.szép napot.Olvasom Rita bejegyzését.Amit eddig átfutottam az tényleg szörnyű-én azt hittem ilyen csendes lett a környék-de most olvasom részletesebben.Sziasztok,szép vasárnapot!Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 16. 9:54

Kedves Rita!Nagyon köszönöm az új avatárt. :littlehearth: \:D/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 16. 15:17

Kedves Rita!Köszönöm szépen Lillyke képeit ,elolvastam mindent.Hát.sajnálom,hogy nem volt akkora élmény ,a családodon kívül ,az angliai látogatás.Fogalmam sincs mi lesz a vírussal,mert ez így tragikus.Elsősorban a munkahelyek megszűnése-anyagi biztonság hiánya-félelem és szorongás.ÉS A GYEREKEKNEK,főleg a kisiskolásoknak ,is nagy sokk.CSAK REMÉNYKEDNI LEHET,hogy elviszi a fene !A FENE VIGYE EL!!!!!!! :(( :(( :(( :ympray:
Hoztam szép,nem saját képeket.Érdemes megnézni:
https://www.origo.hu/sport/galeria/2020 ... =hirkereso
Üdv:Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 16. 18:42

itthon maradtunk, de nem baj,mert eláztunk volna. Paggy, csodaszép a nyári képkavalkádod, valamint az avatarod is teljesen Te vagy...szerintem nagyon jót választottál, s Milyen jó hogy Rita meg kitette. :D ;) . Csodaszépek a szobanövények is, látni hogy nagyon jól érzik magukat nálad! :ymhug: :-bd :x
Kicsit irigy voltam a balatoni képekre, mert én is imádtam az evezést, de azért egy kicsit megdöbbentő volt látni hogy a magyarok nagy része mennyire túlsúlyos...Éppen ma osztottam meg a facen egy cikket, hogy 6 féle elhízási tipus van, én a metabolikusba tartozom, de nem lettem okosabb, olyan nesze semmi fogd meg jól...Majd megkérdezek egy diadetikust.
Összefügg a kevés mozgással, inzulin rezisztenciával stb.

Rita! Olyan édes az a kislány, nem is tudtam hogy az unokatesók lányok, akkor ott most 3 grácia van? szegény férfiak :)) :)) :)) .
Köszönöm az angliai beszámolókat! Otthon nálatok mi újság? Mert az idén olyan össze vissza vannak viharok stb...és annyi baleset hogy borzasztó! Egyet nem tudok megérteni, hogy mi a fészkes fenét keres egy autó a sineken, mert akár ég a lámpa akár nem, mindig úgy kell megközelíteni és körülnézni hogy baj esetén meg lehessen állni még időben! Pláne a két páros sin van! mert amíg az egyik oldalon elrobog a vonat, szembe már jöhet is a következő és ha nem észleli akkor annyi.

Másrészt az olyan utak, ahol vannak házak de járda nincs, mint pl nálunk anno Örkényben, nagyon nehezen lehetett közlekedni az út szélén, mindig a forgalommal szemben mentem és mindig megálltam. De volt hogy majdnem leszorítottak minket az árokba! :(
Ezek nagyon rossz emlékek, és sötétben munkába menet és jövet az autósok nincsenek tekintettel a buszról leszálló emberekre!
Tényleg! szólok is a rendőrségen, hogy csináljanak már egy két ellenőrzést arrafelé is.!
Lassan szép estét mindenkinek! :x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 17. 6:14

Paggy, tényleg csodás a komposztálás. Margitka komposztjára hordom át a saját konyhai
hulladékomat, de mióta ennyi zöldséget eszem, úgy megnőtt a halom, amit átviszek,
hogy az már neki is nagyon sok. Annyi komposztra neki sincs szüksége. Nekem meg azért
nincs, mert az évek alatt tudatosan leépítettem a szobanövényeket, készülve a nyugdíjas
utazónagyi szerepemre. Sokat nem leszek itthon, nem lesz aki öntözze, gongozza őket.
Ezért nem művelek kertet se. Meg azért se, mert nyáron mindig elmentem itthonról
hosszabb időre.

Viráglocsolásra a krumplimosó víz is nagyon jó. Tehát amikor még nyersen, felszeletelve
megmosod.

Ha a lányoméknak meglesz a kiskertjük, én is újra belevetem magam a biokertészkedésbe.
Annak idején se permeteztem soha.

Igen, a fene már elvihetné ezt a vírusőrületet!

Kata! Náluk tegnap is töretlen volt a jó idő.

Az angolok némelyikét látnád! Rettentő kövérek! De az évek alatt azt is megfigyeltem, hogy
az alsó középosztályba tartozó emberek a legkövérebbek. Ők azok, akik mindent elhisznek
a reklámoknak, és falják a cukros-zsíros készételeket. Nem tudnak főzni, és eszik az ízfokozókkal,
tartósítószerekkel, minden káros (de legális) anyaggal készült feldolgozott élelmiszereket, amit
csak a sütőbe vagy a mikróba kell bedugni és már ehetik is. A kínálat eszméletlenül hatalmas.
Csábító színű csomagolásban kínálnak sz@rságokat. Odakint például alig lehet valamiből egy
darabot venni. Össze vannak csomagolva a kaják hatosával vagy négyesével. De ott erre van
pénz.
A tehetősebb réteghez tartozók nem kövérek, jól néznek ki, és látszik, hogy sportolnak valamit.
Ők egészségtudatosabbak, akiket nem olyan könnyű az orruknál fogva vezetni. Nem veszik be
a sok maszlagot, amit a reklámok rájuk öntenek.

Lilykének van egy fiú unokatestvére is. Egyelőre csak angol unokatesói vannak. :))

Egy hónapig voltam kint, úgyhogy fogalmam sincs, mi történt itthon. Őszintén szólva annyira
Lilyke bűvkörében éltem, hogy alig volt bekapcsolva a laptopom, és a telefonomra is ritkán
vetettem pillantást.

A vonatbalesetről hallottam, de bővebb információm nincs róla.

Mikor megérkeztem (a nagy melegből) két hétig így felöltöztetve kellett sétáltunk Lilykével:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép


Egy ilyen nap volt, amikor leszakadt az ég (dörgés, villámlás nélkül). Még süt a nap, de már gyülekeznek
a fekete felhők:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 17. 6:35

Indulok a fodrászhoz, aztán a városba vásárolni. Holnap már mennem kell dolgozni.

Ahogy írtam, a hortenziák nagyon kedvelik az angol időjárást. hatalmas bokrok vannak
mindenfelé.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 17. 7:46

Szép reggelt mindenkinek! Éjjel esett egy kis eső, most napos félig felhős az ég és kellemesen hűvös van! :D
Rita, köszönöm Lillykéről ezeket a bájos képeket, csodálatos milyen béke, nyugalom szeretet árad belőle, akár alszik akár ébren van, beszél a tekintetével. :x :ymhug: :littlehearth:

Micsoda kontraszt a még napsütés, és a gyülekező fekete felhők..brrrr. Félelmetes, és egyben gyönyörű. Milyen tud lenni az ember, hogy ilyen dolgokban is tud gyönyörködni, kissé bizarr :)) .

A hortenziák tényleg nagyon szépek ott, mintha direkt valami növekedővel lenne táplálva, pedig biztosan nem. Csak ennyi az éghajlat különbség! :D
Rita, a komposztot hordjátok a gyümölcsfák alá, meg fogják hálálni...Kíváncsi leszek az első munkanapodra, vajon milyen dolgokra kell felkészülni? Hányadikosokkal leszel? stb....szóval minden érdekel! :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 18. 9:44

FONTOS!
https://www.elobolygonk.hu/En_mit_tehet ... eto_a_fold
ÉS ITT RETTENTŐ SOK JÓ CIKK VAN.KATTINTS RÁ JOBB OLDALT! :littlehearth: :movingflower: @};- Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 18. 15:47

Ezt Ti tudtátok?
Hogyan válassz mézédes sárgadinnyét?
hobbikertész
2013. augusztus 07.
Találatok: 20776 0
Hogyan válassz mézédes sárgadinnyét?
0

Segítünk a fantasztikusan sokféle fajta, héjszín és forma, hússzín és aroma közötti választásban. Íme, a hazai dinnyeválaszték.



A sárgadinnye (Cucumis melo) Afrikából származik, onnan terjedt el földünk minden részén (a fagyos sarkokat kivéve). Mivel a dinnyék egymással könnyen kereszteződnek, rengeteg változatuk - közel 700 - alakult ki világszerte. Nem meglepő, hogy kevesen ismerik ki magukat köztük. Néhány divatos, hazánkban is kapható fajtáját bemutatunk.

Kantalup dinnyék
A kantalup (cantaloupes) dinnyék (lásd fent) kimondottan nyáriak, korai érésűek. Közepes méretűek, általában gömbölyded termésűek (de létezik banán alakú is), héjuk erősen barázdált. Európában elterjedt csoport. Legjobb éretten vásárolni (mikor puha és illatos), lehűteni és azonnal elfogyasztani, de a hűtőszekrényben akár négy hétig is eláll.

Cukordinnyék
A második legdivatosabb a cukordinnyék csoportja. A cukordinnye külsőre abban tér el a hagyományos sárgadinnyétől, hogy a héja nem bordázott, hanem egyenletesen sima, a felülete enyhén rücskös. Az alakja általában kissé lapított gömb. A mézdinnye a cukordinnyék közül a legfinomabb és sajnos a legdrágább változat.





Léteznek a cukordinnyék és a sárgadinnyék között ovális, tojás alakú változatok is. Ezeknek a hibrid fajtáknak az íze többnyire erősen fűszeres, muskotályos vagy ananászra emlékeztető.Lássuk néhány képviselőjüket:

Galia

Izraelből származó, muskotályos ízű nyári dinnye, amely nálunk is nagyon népszerű. Kérges, rovátkolt héjáról könnyen felismerhető. Van zöldesebb, aranysárgább változata is. Nagyon lédús, édes, ízes.


Ananász dinnye

Ovális alakú, közepes méretű (1-1,5 kilós), sima felületű, fehér vagy narancs bélű fajta, rendkívül édes, jellegzetes ízű

Kanári dinnye

Ovális alakú, kicsi, élénksárga héjú fajta, húsa krémes színű, rendkívül lédús, illata nem olyan erős. Téli fajta.

Kanári
[url=https://postimg.cc/34VbDGZj]Kép[/url
Balra fent KANTALUO---jobbra fent Cukordinnye---balra lentGalia---jobbra lent Kanári

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég