Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 10. 7:55

Sziasztok Lányok! Szép reggelt mindenkinek! Itt is volt eső, de csak nyomokban látni!
A facéra mindig kiteszem a friss képeket, de ide még nem jutottam vele, hogy külön hozzam.
Voltam egy érdekes vizsgálaton, hát olyan rossz eredmény jött ki, hogy megijedtem. De sajnos engem igazolt,
és nincs igaza a háziorvosnak hogy nem küld el vizsgálatokra még. El voltak hűlve, hogy pl a cukorral és a zsibbadással hogy a két lefontosabbat mondjam nem foglalkoznak, mondván hogy ez még nem vészes.

Samuelt is megnézték, s hála Istennek, nála minden rendben.
az űrhajósokat vizsgálják ezzel a módszerrel. Pesten van a központ, de már több városban is van vizsgálati lehetőség, és a bevezető ár 4000.- Ft.

Viszont az eszközt nála majd szigorúan tilos használni az epilepszia miatt.
Még nem találtam ki az ebédet, közben meg kellene menni vásárolni is.

legyen szép napotok! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 10. 22:35

Sziasztok!Hat igen, ha az ember csak neha nez , erre akkor kimarad.
Ma hallgattam a radioban, hogy javitsuk meg a vilagot, alkossunk kis kozossegeket! :))igy megmenekulunk.
Koszonom szepen az utibeszamolot es a hozzaszolasokat.
Mindent elolvastam es megneztem.Udv:Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 12. 8:57

Sziasztok Kislányok!

Ott tartok most, hogy tegnap minden zsákot kicipeltünk a garázsba a menyemmel és a fiammal, plusz pár
felesleges bútort is.

Spoiler: mutasd
Leírom, hátha valamelyikőtöknek hasznos lesz, hogy milyen kálvária van a hulladékszállítás körül. Szóval
felhívtam a szeméttelepet, hogy hogyan tudnék megszabadulnia a több köbméter feleslegessé vált holmimtól.
Azt mondták, hogy egy öt köbméteres konténer (ami nekem nem lett volna elég) 80 ezer forintba kerül,
de be is lehet szállítani a hulladékot hozzájuk, akkor kilóját 24 forintért veszik be. Csak hétköznap veszik
át, délután négy óráig. Emiatt a fiamnak szabadságot kellett volna kivennie. Mindenféle dolgot, még építési
törmeléket is bevesznek, kivéve az elektromos dolgokat, azt a hulladékudvarba kell szállítani, természetesen
az is csak hétközben van nyitva. Van egy harmadik cég, akinek a szemétdíjat fizetjük, ahol egy évben
kétszer lomtalanítást lehet kérni. Ők ingyen elszállítják a lomodat, csak ki kell tenned a házad elé. Itt annyi
megkötés van, hogy üveg és fém dolgot nem visznek el (meg az elektromosat se). Mondtam a nőnek, hogy
mit csináljak a rengeteg feleslegessé vált fém edénnyel, serpenyővel, tepsivel. Mondta, hogy vigyem a
szeméttelepre, vagy ahová az elektromos dolgokat kell. Ez a lomtalanítás azért se lett volna jó nekem, mert
mivel nem lakom ott, már előző nap ki kellett volna mindent pakolni, hogy reggel elvihessék, és nem vagyok
benne biztos, hogy akár emberek, akár állatok nem szaggattak volna szét zsákokat, és nem húzgálták volna szét
a holmikat, meg amúgy is az a rengeteg dolog, nem is fért volna úgy ki a ház elé, hogy ne zavarjam a szomszédokat.

Szerencsére a nászasszonyom már járt hasonló cipőben és még megvolt neki egy "lomos" csapat száma, akik az
ilyen helyzetekre vannak "szakosodva". Ingyen elvisznek mindent válogatás nélkül. Jövő héten vasárnap le is tudjuk
a dolgot.


Paggy, amikor nem vették fel Lillát, én már akkor is azt írtam, hogy jobban járt így, a csalódás ellenére. Annyi
jó van az egészben, hogy ha mégsem jön be a suli, van visszaút, sőt nyolcadikban másik iskolába is felvételizhet
akár. Szerintem is kicsi még hozzá, hogy egyedül buszozzon. Jó lenne, ha lennének mások is ott a buszon, akik
ugyanabba a suliba járnak.

Ildikó, nekem nagyon tetszett a pác színe. Olyan jó hangulatot adott a festménynek.

Jót vigyorogtam a kukás sztoridon, de neked nagyon kellemetlen lehetett. Hogy elkerüljem a hasonló gikszereket,
azokat a zsákokat, amiket elköltöztetek magammal, fehér színű zsineggel kötöttem meg. Csak pár van ilyen, mert
amik kellenek, azokat már magammal vittem Miskolcra. Már csak könyvek, bútorok, és pár apróbb használati tárgy
van, amihez még ragaszkodom. A könyveim nagyobbik felét is kiszelektáltam. Van Miskolcon egy könyvfelvásárló,
ő átveszi. Ahogy öregszem, egyre kevesebb dolgot akarok birtokolni. Olyan jó érzés egyébként. Szabadabbnak
érzem magam így.

Az Ági videójánál be lehet állítani az automatikus fordítást, így egy "guglis" magyar fordítást fogsz kapni. Egyébként
sütőpapírt használnak a festmények vasalásához. Nem néztem végig, csak belekukkantottam.

Nagyon kellemes hangulata van az akvarellnek. Ezeket jobban szeretem, mint a komorakat.

Kata, Samukának már elege lehetett abból, hogy mindenféle idegenek vizsgálgatják az anyukáját. Nem csodálom,
hogy hősiesen meg akar védeni. :littlehearth:

Én a zöldségek és gyümölcsök áraitól megyek a falnak, mert leginkább ezeket vásárolom. De most egy húsbolt
előtt megláttam a húsárakat, és igen csak elkerekedett a szemem.

Hű, ezek nem jó hírek! Lesz akkor további vizsgálat is a cukorra? Az viszont jó hír, hogy Samunál minden rendben
van.

Dorina, nagyon cuki az a templomocska. Én egyszer voltam hasonlóban, még korban is megegyezik a tiéddel.
A Föld Napja alkalmából egy kolléganőmmel gyerekeket vittünk egy erdős részre, ahol megfigyelhették, hogy
a Madártani Egyesület munkatársai, hogyan fognak be, és hogyan gyűrűznek meg madarakat. Bérelt busszal mentünk,
így útba tudtuk ejteni ezt a templomot is. Sok fotót csináltam az iskolának, de akkor még nem volt meg ez a
fórum, szóval magamnak nem mentettem el őket sajnos. Ezeket a netről szedtem le. Egy Szalonna nevű pici faluban
található. XI. századi az eredeti, és később többször toldottak hozzá.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép


Az öko illemhely szó szerint olyan, mint egy trón. :D

Szerintem minden természetes domb gyógyít. A sok növény ereje ez. Az az erdő részlet bükkös-gyertyános lehet,
ott nincsen soha aljnövényzet. A természet közelsége az egyetlen dolog, ami itt a városban nagyon hiányzik.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 12. 9:23

Most megyek főzni, aztán fél kettőkor a fodrásszal randevúzok.

Nem tudom írtam-e már, de nagy poloskainvázióra kell számítani ősszel. A kertben a növényeken mindenféle
fejlődési stádiumban lévő zöld vándorpoloska lárvák hemzsegtek. Kedvenc helyük a csalán és a csipkebokor.

Fújt s szél, ezért nem minden fotó sikerült élesre. Kár, hogy nem vittem el a fényképezőgépemet.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A zengőlégy legalább éles lett:

Kép

Kép

Elbúcsúztam a madártetőmtől. Látszik, hogy megviselte a magányosan töltött másfél év.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 12. 9:34

Végre én is tudtam csinálni sötétben fotókat. Kifejezetten tetszenek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 12. 14:10

sziasztok Lányok! Kicsit elszaladt velem az idő ezekben a napokban, de mintha gyorsabban telne, vagy én vagyok lelassulva!

Rita, gyönyörűek az esti képeid, ahogy a régi templomépület is, milyen érdekes, biztosan nem véletlenül köralakú!
A poloskainvázión elszörnyedtem..még látványnak is iszonyat. :-ss

Örülök, hogy a neheze a dolgoknak megvan, én is sok mindent sajnos veszni kellett hagyjak, mert egyszerűen annyira kimerültem hogy nem bírtam már a még kellő dolgokért sem visszamenni! Most már késő bánat ez van.

Nagyon le vagyok döbbenve még mindig az eredményeken. Mindenesetre most várnom kell a jelentkezésükig.

Ja fel is hívom őket, hogy még az anyagot nem küldték át emilba!
:x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 12. 20:51

Jó estét.
Rita szépségesek a fotóid. Főleg az estiek? Az a szép fényesség, az esőtől, vagy másképp is ilyen lenne? Ezt most mivel fényképezted? Most ha azt mondom, hogy szépek a poloskák? Mit szóltok, de én nem láttam rajtuk ezeket a pöttyöket, vagy ez másfajta? A fényképezőgép felnagyítja.
Még ezután lesz meghirdetve a ház? Vagy már a vevő is megvan.
Kerestem diópácot, nem kaptam,helyette ajánlottak ruhafestéket, még nem próbáltam ki, de úgy gondolom, a ruhát is befogja a festék kívül belül, akkor a papírt is eláztatja foltokba megmarad a hátulján is. Azt mondták ezt viszik az asztalosok is, de hát egészen más egy fa, és egy papír. A videón nem tudom hogy kell a google fordítót beállítani. Lépéseket légy szíves megadni.

Nagyon tetszik a körépület, főleg a templom. Azt hiszem templomok sarka valahogy mindig hiányzik, mindig le van gömbölyítve egy kicsit, még ha nem is az egész.
A nádtollat még mindig nem fényképeztem le. Na majd hozom. Egyszer csak ideér. Belebolondultam egy esernyőfestésbe. Nem lett rossz, és ezek a színek nagyon tetszenek így együtt.
A paradicsomérés most kicsit lehanyatlott, már nem lesz olyan, csúfságnak tűnik, de hagyom mert még kapok egy-két - három db-ot minden nap. Megeszegetem. A füge viszont sztrájkol, nem érik, nem nő, pedig mostanában annyi esőt kapott, hogy hajjaj, minden nap többször elered.
Ági, Paggy nagyon hiányoztok.

Kép
hajnalka a komposztálóban.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 13. 6:20

Ildikó, szép reggelt, gyönyörű a hajnalka a komposztálón, látszik, hogy milyen jó helye van ott neki! Gyönyörű a belső árnyalata
is. Az esernyős képet mindig megcsodálom, mintha kérne abból a színkavalkádból, ami az ősz sajátossága! :D

Jó reggelt lányok, végre korán ébredtem! Samum még alszik, így kihasználom az időt egy kis olvasásra!
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
ui esti szórakozásként vagy 25o levelet töröltem a gmailból. ;;) :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 13. 8:46

Kata, tényleg szaladnak a napok, azt se tudom soha, hogy hányadika van. Ugyanez volt, amikor gyesen voltam,
de a nyári szünetek is így teltek.

Ahogy öregszem, egyre inkább a minimalizmus híve vagyok minden téren. Az új lakásba is csak azokat viszem
majd be, amire valóban szükségem van. Egyszer hallottam valakitől, hogy ha egy évig nem használ valamit, akkor
arra nincs is szüksége, annak mennie kell a lakásból. Így gondolom én is. Nyáron volt itt lomtalanítás. Alaposan
körbenéztem, mi az, amit kitehetnék, amire azt gondoltam, hogy kell majd, de mégse vettem elő egyszer se.
Nem volt ilyen egyelőre. Jól megválogattam, hogy mit hozok magammal Miskolcra.

Te is korán keltél? Én is. Mindig korán kelő voltam, gyerekkoromban is, de két hete körülbelül még a szokásosnál
is hamarabb - 3:30- 4:00 - kivet az ágy. Majd visszaáll, máskor is volt már ilyen. Normálisan 5 óra körül szoktam
megébredni.

Ildikó, az esti fotók engem is megdöbbentettek. Utólag jöttem rá, hogy mennyire sokat számított, hogy éjjel esett
az eső, és a vizes úton visszatükröződtek a város éjjeli fényei. Eső nélkül fele ilyen mutatósak lettek volna ezek a
fotók. Telefonnal, éjjeli módba kapcsolva készítettem a képeket.

Még nincs meghirdetve a ház, és az építési telek, de akikkel találkoztam a faluban, mindenkinek elmondtam, hogy
eladó lesz. Meg akarom várni, hogy a telekmegosztás megtörténjen, csak utána fogom meghirdetni mindkettőt.
Vannak már érdeklődők egyébként.

Milyen vidám őszi hangulatot áraszt az esernyőd! Nagyon nagyon tetszik. A hajnalka meg nagy kedvencem, bár nekem
nem volt, de a faluban sokszor fotóztam másokét.

A paradicsomot én is mindaddig meghagytam a kertben, amíg egy is beérett rajta, bármilyen barnák voltak is a
levelei.

Kérted, hogy mutassam meg, hogyan kell automatikus fordítást készíteni egy yt videó alá. Íme itt van, lépésről, lépésre:


A yt videóinak a jobb alsó sarkában van egy kis négyszögletes ábra (egy fogaskerék van mögötte). Ha szürke a színe,
nem lehet automatikus fordítást beállítani....


Kép

de ha fehér, akkor igen:

Kép

Ha ráklikkelsz erre a kis négyszögre, egy piros vonal jelenik meg alatta. Ilyenkor a képernyőn máris megjelenik a
feltöltő által beállított felirat. Csak ebben az állapotban lehetséges az "automatikus fordítás" funkciót elérni.

(Hihetetlen, hogy pont a egyik felhasználóneved jelent meg a képernyőn. A véletlen műve, mondanám, de ezek
szerint tényleg nincsenek véletlenek. :-o :)) )

Kép

Ezután ráklikkelünk a fogaskerékre, és a felugró ablakban kiválasztod a "Feliratok" sort:

Kép

Ráklikkelve megjelennek azok a nyelvek, amik elérhetőek az adott videóhoz. Mivel a magyar nincs köztük, letekerünk
a felugró ablak legaljára, ahol megtaláljuk az "Automatikus fordítás" opciót:


Kép

Rákattintasz, és kikeresed a magyar nyelvet. Ahogy arra is ráklikkelsz, máris megjelenik a magyar fordítás a képernyőn.
Igaz, google fordítás, sok nevetséges félrefordítás lehet benne, de nagyjából meg lehet érteni a videó tartalmát.


Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 13. 8:56

Na, megyek menni, és talán kocogni. A Népkertben kialakítottak egy futópályát, amit gyalogosan már
kipróbáltam. Ízületkímélő, rugalmas anyagból van megcsinálva. gyalogolni is élvezet volt rajta.

Utálok futni, fiatalon is utáltam, de most kifejezetten van kedvem hozzá. Vonaglás lesz az, amit ott
leművelek majd, de próbára akarom tenni magam, hátha fejlődőképes lennék még. Ha kudarcos lesz,
azt is megírom majd nektek. :D

Délután jó lenne képeket is kitenni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 13. 11:18

Köszönöm szépen ezt a kis szösszenetet Rita, neked is szép napot mára, nálunk is sétálós idő van. Egy két hivatalos dolgot el kell intézzek, meg megjött a hivatal felszólítása, hogy rendezzem a lakhatásomat.
Már beszéltem velük telefonon, úgyhogy innentől majd rendben lesz minden, csak a dolgokat be kell szerezzem , hogy nincs tartozásom semerre! :x :ymhug: :-bd :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 13. 20:22

Rita nagyon szépen köszönöm a betanítást. Még nem próbáltam ki.
Szép estét.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 14. 13:26

Újabb tapasztalatom van a mosódarával!

Ma ágyneműt mostam, és gondoltam kipróbálom úgy a darát, hogy előtte nem oldom fel forró vízben.
Nagyjából egy evőkanálnyit (nem púposan) tettem a dobra. 30 fokon mostam, de ez is elég volt ahhoz,
hogy szépen feloldódjon a dara.


Ildikó, elfelejtettem írni, hogy jól tudod, a kifejlett zöld vándorpoloskán nincs minta. Amiket a fotókon
betettem, azok különféle fejlettségi állapotban lévő lárvák.

Pár felhőkép: a legfelső autóablakon keresztül lett fotózva. Nem tudom, van-e valamilyen bevonat az
üvegen, hogy ilyen szép színe lett. Majd megkérdezem a fiamat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 14. 14:44

Sziasztok LÁnyok! Holnap pontot tehetek az i-re!
Rita csodás a felhőképek minden árnyalata! Kicsit majdnem angyalszárny! :flower1: :littlehearth:
Köszönöm a mosódara tippet! :x :D :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 14. 17:05

Mindent, amit főzök, több napig eszem. A legtöbbjét három napig, de van, hogy még a negyedikre is marad.
Olajat egy-két ritka esettől eltekintve nem használok, sóból is csak nagyon keveset.

Az ebédet egy nyers zöldségekből és bogyósgyümölcsűekből álló turmix előzi meg. Cékla, szárzeller, zellerzöld,
zöldleveles, eper, áfonya, ribizli, meggy a turmix állandó összetevői, ehhez jön még más zöldség is, attól függően,
mi van az ebédben.
Ezeket szoktam még nyersen a turmixba tenni: répa, cukkini, lilakáposzta, brokkoli, sütőtök, kelkáposzta,
karfiol.
Ha nem zabkása a vacsorám, akkor paprika, paradicsom, uborka, retek is szaporítja a nyers zöldségek sorát. Mára
elértem azt, hogy több zöldséget eszem nyersen, mint főve. Ez régóta nagyon nagy cél volt előttem.

Az ételeimet 85-90%-ban elektromos kuktában, magasnyomáson készítem.

Cukkinis brokkolikrém (brokkoli, cukkini, krumpli, hagyma, fokhagyma, sörélesztőpehely, szójajoghurt, só)
"Tejfölös" zöldséges-babos gomba (gomba, édeskrumpli, vesebab, újhagymaszár, hagyma, fokhagyma, szójajoghurt, só)
Zöldséges rizs (rizs, répa, borsó, újhagyma, petrezselyemzöld, só)

Kép

Kép

Babfasírt (gomba, répa, vesebab, hagyma, fokhagyma, zabpehely, csicseriliszt, füstölt pirospaprika, só)
Zöldséges árpa (árpatöret, zöldbab, borsó, répa, gomba, hagyma, fokhagyma, paradicsom, darált paprika, só)
Párolt lilakáposzta (lilakápi, lilahagyma, balzsamecet, ecet, só)

Kép

Kép

Párolt zöldségek (édeskrumpli, brokkoli, karfiol)
Zöldséges rizs (rizs, répa, borsó, petrezselyemzöld)
Füstölt tofu
Öntet (hummusz, szójajoghurt, sörélesztőpehely)
Madársaláta

Kép

Kép

Karfiolkrém (karfiol, karfiol levél, torzsa, krumpli, hagyma, fokhagyma, sörélesztőpehely, szójajoghurt, só)
Zöldséges tészta: Teljes kiőrlésű durum tészta, amit borsóval, répával, zöldbabbal főztem ki.
Utólag szórtam rá vesebabot, füstölt tofut és párolt sütőtököt

Kép

Csőben sült brokkoli és karfiol (brokkoli, karfiol, krumpli, édeskrumpli, hagyma, fokhagyma, sörélesztőpehely, szójajoghurt)
Zöldséges hajdina (pirított hajdina, zöldbab, répa, kápiapaprika)
Párolt lilakáposzta (lilakáposzta, lilahagyma, alma, balzsamecet, ecet)
Füstölt tofu
Párolt édeskrumpli

Kép

Gombás lecsó (paprika, paradicsom, hagyma, gomba)
Zöldséges bulgur (bulgur, borsó, zöldbab, kápia paprika, cukkini)
Feketebab

Kép

Szójaszószos gomba (gomba, fokhagyma, szójaszósz)
Zöldséges zab (zabtöret, borsó, zöldbab, répa, paradicsom)
Párolt lilakáposzta (lilakáposzta, lilahagyma, alma, balzsamecet, ecet)
Feketebab

Kép

Gombás-hagymás cukkini (gomba, hagyma, cukkini, szójaszósz)
Sütőben sült krumpli (pici olajat használtam hozzá)
Sütőben sült kápia paprika
Sütőtök

Kép

Zöldséges-csicseris vegán bolognai: Kétféle maradék tésztával együtt főztem ki cukkinit, répát, borsót, gombát, brokkolit,
majd ráöntöttem egy üveg DM-ben vásárolt bio vegán bolognai szószt, és egy leöblített mindenmentes csicseri konzervet.

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 14. 17:31

Azt az anyját! Rita, ezek csodaszépek, sőt biztos nagyon finomak.
Kedvest kaptam hozzá, tegnap valami színben hasonlót ettem.
Ugye nem egy nap főzted mind?
Ma szép idő van, de nem használtam ki. Néha rendezek szekrényrendezést. Későn ébredtem, keltem, így a délelőtt elment vele. Sikerült valami szanálnom is.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 14. 21:04

Jaj látom mit írtam. Kedvest írtam kedvet helyett. Jó, valamiféle kedvest is elfogadnék egy órácskára, ha tényleg kedves lenne hozzám. pl.felásná a kertet, vagy ilyesmit tenne.

Más ma nem történt, remélem nem is fog már semmi, ágyban leszünk alszunk pihenünk, és reggel frissen ébredünk.
Nagyon elfoglaltak vagytok ugye? Nálam is van mindig valami. A tegnap elkezdett akvarellt nem folytattam ma, nem volt hozzá kedvem. Nem biztos,hogy holnap folytatom, kellene rajzolnom hozzá, és az most nem megy. Kicsit filmeztem, elfáradtam bele, pedig jól indult.
Délelőtt még hűvösebb időt gondoltam, de délután megint meleg lett.
Mindenkinek jó éjszakát, aludjatok jól, aki akar álmodjon, álmodja meg a szép holnapját.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 15. 8:59

Ildikó, ahogy írtam fentebb, általában három napig eszek egy főzet kaját, szóval háromnaponta szoktam
főzni. Lehet, hogy valakinek ez furcsa, de nekem nem az. Csak olyat főzök, amit nagyon szeretek, emiatt
szívesen eszem három napig. Nem beszélve arról, hogy energiát is spórolok vele, ami a mostani helyzetben
még fontosabb, mint korábban.

Nem mindig megy az alkotás. Szerencsére nem sürget a tatár, bármikor folytathatod a festést, megvárhatod,
hogy legyen kedved hozzá. Ez egy nagyszerű hobbi neked. Az agyadat állandó mozgásban tartja.

Spoiler: mutasd
Nálam most nyugiban telnek a napok. Vasárnap elviszik a lomjaimat a házból, akkor már szabadabban haladhat
benne a munka, mert közben elkezdték belül kicsit kipofozni.

A délelőttöm a városban telik. Sokat megyek, nézelődöm, ha kell hazafelé vásárolok. Mindez azért, hogy mozogjak.
9 felé indulok el itthonról és 12 környékén érek haza. Ekkor már nagyon éhes vagyok, elkészítem a turmixomat,
várok vagy háromnegyed órát és megebédelek.
Hétközben kétszer, délután és este Lilykézek, de vannak rendkívüli bejelentkezések is, amikor ő kéri, hogy láthasson.
Tegnap például a játszótérről volt egyenes közvetítés. :)) De amikor a fogorvosnál (félévente viszik) kapott egy
matricát, akkor is fel kellett hívni, hogy megmutathassa. A fiaimmal telefonálni szoktunk, illetve videózni is, de nem
minden nap. Az itthoni fiammal csak hétvégén tudunk találkozni, mert későn ér haza.
Most újra kezdem a csiráztatást. Amikor hosszabb időre elmegyek itthonról, elfeledkezek róla, aztán egyszer csak eszembe jut, és
akkor nincs megállás a következő elutazásig. Szóval most november 5-ig fogok csírákat is enni. :)) A fermentálásról
is leálltam (valamikor májusban ettem meg az utolsó lilakáposztát), de ezt is újra elkezdem majd.
Olyan jó lenne újra kötni, vágyakozom utána, de csak Lilykének kötnék, mert nagyon drágák a fonalak. Ezen még
mindig gondolkodom, nem tettem egy lépést se még a megvalósítás felé.


Kata, remélem, tudtál intézkedni. Nálunk most egyre gyakrabban esik az eső. Szerencsére inkább éjjel
vagy kora reggel, így zavartalanul mászkálhatok. Egyébként mi a bajuk a lakhatásoddal?

Ha vannak friss képeid, küldd el nekem emailben, és kiteszem neked.


Mivel majdnem minden kajám az elektromos kuktában készül, vettem hozzá egy pót üstöt, így amikor készen
van a köret például, nem kell sietve kiöntenem és elmosogatnom az üstöt, hogy újra használhassam, hanem
máris előveszem a másikat, és készülhet a zöldségétel például.

A baglyos bögréből már csak ez az egy van. Legalább harminc éves. Vigyázok rá nagyon, mert ez a rizs mérő
(ma már bulgur, árpa, zab, hajdina mérő is) alkalmatosságom. Háromnegyed bögre gabona a három napi adagom.

Kép

Működés közben a kukta. Biztos, hogy zöldség párolódik benne, mert akkor állítom az óráját öt percre.

Kép

Elkészült a zöldséges fehér rizs (6 percre szoktam állítani az órát). Csak azért fotóztam le, mert olyan szép
jin-jangos lett, pedig főzés előtt összekevertem a rizst a zöldségekkel.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 15. 9:10

Tegnapelőtt fodrászhoz menet egy cicamentő akcióba botlottam. Először egy férfi próbálta leszedni őkelmét,
de mindig arrébb ment. Amikor elérte a párkány szélét, egy hölgy vállalta, hogy felmegy érte, egy kis darab
hússal a kezében. A cica keservesen sírt, rossz volt nagyon hallgatni.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 15. 9:28

Már a halloweenre emlékeztetnek, és nemsokára jönnek a karácsonyi dekorok is.

Kép

Olyan szép volt ez a cica (megtaláljátok?)! Gyönyörűen ült, a farkát maga köré csavarva. Kellő távolságban
megálltam, a telefonomat beizzítottam, és ekkor megreccsent egy ágacska a talpam alatt. Ez lett a vége. :))

Kép

Az Erzsébet térrel szemben áll ez az épület. Elég régóta folyik a felújítása. Edig azt hittem, hogy csak esztétikai
okokból vannak a védőhálóra ablakok, meg erkélyek rajzolva, egészen addig, amíg be nem kukkantottam a háló
alá. A hálón lévő rajz és ami alatta van megegyezik!

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 15. 10:02

Sziasztok!Rita nem latszanak a kepek.Koszonom mindenkinek a kepeit es elolvastam a hozzaszolasodrasokat.Orulok, hogy porog a forum.Jelenleg 7 kisgyereket felugyelek, korrepetalok, tanulom tovabb a furulyat es kutyazok❤❤❤.Szep napot Mindenkinek.Samunak kulon udvozlet . :-h Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 15. 10:04

Rita!Most mar latszanak.Koszi.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 15. 16:02

Sziasztok Lányok! Végre végére értem az egész mizériának!
Rita, majd küldöm az emailos képeket!
Nagyon guszta az ételkínálatod, nem is csoda ha több napig tudod enni, mindegyik ínycsiklandozó!
A cicamentés nagyon tetszett, hogy sikerrel jártak!
Ildikó, azt csináld amihez kedved van! Most itt is esik, szerencsére a vihar egy két csattanáson kívűl odébb ment és most csak szimplán esik!
Most megyek én is irány a konyha... a képek később jönnek!
Paggy, mi újság Csokival és a pároddal? De olvasom, hogy igencsak el vagy havazva... kérhetnénk azért egy kis kerti képet?
Mindenkinek további szép napot! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 17. 9:41

Sziasztok Kislányok!

Paggy, jó gyerekezést, kutyázást, furulyázást! Egyszerre vagy a hét gyerekkel vagy megosztódnak?

Kata, de jó, hogy mizériamentes lesz újra az életed! :)
Nálunk is csapadékosabb az idő, mint eddig volt, de ahogy írtam, szerencsére inkább este, meg éjjel esik.
Mindjárt ideteszem a tegnapi főztömet is, amit vasárnapig fogok enni. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 17. 9:59

Ez az a futópálya, ami a Népkertben található, és amit még nem próbáltam ki, pedig olyan szándékkal
indultam útnak valamelyik nap. =)) :))

Kép

Kép

Azt hiszem írtam, hogy van egy jó kis szabadtéri konditerem is ott, ahol mindig csak idősebb felnőtteket látok.
Most is voltak négyen.

Kép

Egyelőre még csak így sikerült lefotóznom egy őszapót, de legalább már nem vagyok irigy Ágira. :D
A szobából, a kanapén ülve kaptam lencsevégre.

Kép

Nem csak a Halloweenre, mindenszentekre is emlékeztetnek már bennünket.

Kép

Kicsit túlzásnak tartom, hogy a sertés bőrt snackként, nassolni valóként árulják.

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég