Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 26. 8:19

A kép a fentebbi link megnyitása után látható.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 26. 11:48

Ági, Paggy, olyan jót vigyorogtam, miközben olvastalak és néztelek benneteket! :littlehearth: :))
tudod Paggy, a sokszínűség az amitől mások vagyunk , de mégis emberek minden körülmények között. Nem mindenki mondhatja el magáról, hogy emberi lenne. Mert inkább eszébe jut a viselkedésről hogy inkább állati mint emberi..s mivel nem akarsz nagyon politizálni a fantáziádra bízom egynémely egyén kilétét :)) :)) :)) .
Mindenesetre olyan szinten vannak már, hogy lassan meg kell nyitni Lipótmezőt :)) :)) de ez legyen az ő gondjuk.
Mi elvagyunk egymással a sokszínűséggel, sőt, szerintem pont azért is vagyunk itt a neten barátnők is, mert ennek ellenére viszont sok minden össze is köt bennünket akkor is, ha személyesen még nem is találkoztunk! :x :ymhug:
És én ezt a barátságot nagyra értékelem. Mindenki vonatkozásában. Ági, Rita, Gyomár, Szilvia, Éva stb...nem tudok most mindenkit felsorolni, de remélem mindenki jól van...azért egy egy mondat erejéig be lehetne hetente kukkantani hogy jól vagyunk.../helló lányok/ remélem ebből sem lesz sértődés. Egyszerűen az van, hogy hiányzik a megszokott ritmus, és most még többet van az ember a net előtt.
Tegnap próbáltam itthon torna sétát csinálni, a youtubról, de nem tudom megtalálom e..de 6 percet tudtam csinálni..nagyon élveztem. nem engedte tegnap a facen sem megosztani.
Na mindegy, elvégre nekem sem sikerülhet minden!

Ági!!! Hogy én mekkorát derültem kettőtökön. Azt mondod nem jó a kép szerintem meg szuper, mert teljesen lejön a küzdelem a jó helyért! =)) =)) =)) =))

A rózsakép is nagyon átjött, olyan bazsarózsa illatot képzelek hozzá, attól hogy rózsaszin.
Mindenkinek további szép napot, jó egészséget! :x :ymhug: :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 26. 15:44

Sziasztok!
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 26. 15:46

Heti ,illetve jövő hétvégén készülő, finomság:
Jamaicai jerk csirke
Kép
Kép
Üdv Mindenkinek.Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 26. 16:33

Paggy, nagyon szép őszi képet hoztál, s az első fekete madarat is..itt 21 fok meleg lett, de mire hazaértünk, pont elbírtuk a hosszú ujjút, és a mellényt! Mentünk egyet a busszal, s bevásároltunk, hát meglátszott hogy nem kicsi áremelések voltak. na mindegy vettem két negyed sütőtököt, meg Nelli süteményét akarom majd megcsinálni hétvégére! ;)
Az almással meg mindig kifutok az időből, mert vagy megromlik, vagy több fogy a kelletténél el s úgy meg minek álljak neki. Mert nálam a töltelék akkor oké ha minimum két kiló alma van lereszelve!
Erről meg a töpörtyű jutott eszembe, hogy nem tudom szóltam e hogy kell . mert heti egyszer van szállítás.
A lifteseket az előbb hívtam, hogy lefelé és felfelé is úgy közlekedik mintha hajókürtöt fújnának egyfolytában!
Megköszönték hogy szóltam, s mondták hogy hamarosan megnézik. Ha én hivom őket, mindig viszonlag gyorsan megcsinálják. Tudják hogy szavahihető ember vagyok, nem vágom át őket. S mindig nagyon udvariasan meg is köszönöm nek :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: ik!

Paggy, micsoda finomságot találtál ki hétvégére! Biztosan nagyon finom lesz. a citromos, limes dolgokkal mostanában egy picit hadilábon állok, de annyira szeretem hogy nem érdekel.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 26. 18:39


egy kis jókedvű benti séta... :)) :)) :))
6 percig bírtam :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 27. 9:27

Köszi Kata,igazán jó ötlet. \:
A reggeli fény:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 27. 9:31

Sétálunk:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 27. 9:34

Beültetik a magaságyásokat:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 27. 9:41

Hétvégi jerk csirke mégegyszer: Cookt


Az úgynevezett "jerk" csirke egy Amerikában nagyon kedvelt és karibi, pontosabban jamaikai gyökerekkel bíró csípős és tüzes pácolt hús, ami készülhet bármilyen húsfélével, de legnépszerűbb a csirkés változat. A pác tele van fűszerekkel, csípős, édeskés és citrusos egyszerre, sütőben és grillen is készíthető, a hús maga pedig istenien omlós és szaftos.
A másik recept.Forrás:

https://gasztrokibic.blog.hu/2014/02/04 ... erk_csirke

Spoiler: mutasd
Jamaicai "JERK" csirke


Nem megszokott egzotikum. A recept eredtileg a Jamie Oliver 30 perces kajái című filmsorozatban volt látható, ez úton is köszönet érte!
Mi kell hozzá?

A csirkéhez:

4 fél csirkemell (lehetőleg bőrös)
1 evőkanál méz
rozmaring, kakukkfű, só, bors
oliva olaj
A mártáshoz:

4 szál zöldhagyma
3 friss babérlevél (vagy 4 szárított a szára nélkül)
6 evőkanál rum
6 evőkanál fehérborecet
1 evőkanál méz
4 gerezd fokhagyma
1 db nagyon csípős chili
őrölt szegfűszeg, szegfűbors, szerecsendió
kakukkfű
Köret gyanánt:

250 gramm rizs
1/2 liter csirkehúsleves alaplé (vagy egy kockaleve)
1 rúd fahéj
1 konzerv vörös vagy fekete bab
2 szál zöldhagyma
Mikor készül? Mennyi ideig?

Ha nagyon ráuntunk a hazai ízekre és ennénk valami igazán különlegeset, vagy ha csak belekóstolnánk a karibi (amúgy nem elhanyagolhatóan zseniális) konyhába. Ez egy igazi 30 perces kaja, És jó hír, hogy ebben a mosogatás is benne van. Egyszerűen imádom.

Hogyan készül?

Tőlem már-már megszokható módon, most is az időzítés a legfontosabb, tehát rögtön az elején kapcsoljuk a sütőt 220 fokra, tegyük oda a két közepes rózsára a kicsi- és a nagyobb fazekat, a legnagyobbra pedig mehet a serpenyő. A kicsibe öntsünk fél liter meleg vizet és kezdjük el forralni, ha forr mehet bele a kocka, és keverjük el. 5 percig forrjon aztán zárjuk el. Értelemszerűen akinek van otthon csirkehús alapleve (oda jár a pacsi!) az ezt hagyja ki, csak melegítsen fel belőle fél litert. Amíg a leves felmelegszik gyújtsunk alá a serpenyőnek, hagy melegedjen.

Egy deszkán vágjuk félbe a csirkéket, de ne teljesen a vastagabbik végén maradjon egyben, így egy fajta patkó formát kapunk. Ezt sózzuk borsozzuk és locsoljuk meg némi olivaolajjal, majd az egészet masszírozzuk bele. Ha a serpenyő tűz forró mehet bele a madár, mi meg áljunk neki a mártásnak.

Akinek van turmixgépe az vegye elő azt, akinek nics az egy mély keverőpohárba tegye a hozzávalókat és a botmixerrel aprítsa fel. Vágjuk durvára a zöldhagymákat, majd dobjuk őket a turmixgépbe az őrölt szegfűszeggel, szegfűborssal, babérlevéllel és szerecsendióval együtt (ha esetleg nem kapunk őröltet, egy mozsárral összetörhetjük magunk is, vagy ha mozsarunk sincs [mint ahogy nekem sincs egyik se] akkor a klopfoló kalapáccsal zuzzuk porrá a fűszereket de nagyon óvatosan, és tegyünk rá egy papírszalvétát, mert akkor nem száll össze-vissza). Fordítsuk meg a csirkét! Ezek után tépkedjük bele a turmixgépbe a kakukkfüvet (mehet bőven, ne sajnáljuk), nyomjuk bele a fokhagymákat (ne pucolj, mert elfáradsz), tegyük bele a chilit és öntsük rá a méz-rum-ecet triót. Ha minden benne van dolgozzuk össze. Abban az esetben, ha túl darabos lenne lazítsuk fel egy kevés oliva olajjal (egységes állagú mártást kell kapnunk).

A mártást öntsük bele egy kis tepsibe, és tegyük bele a csirkét bőrös oldalával lefelé. locsoljunk rá egy kevés mézet és dobjunk rá még némi rozmaringot és kakukkfüvet is. Toljuk a sütőbe a legfelső rácsra 15 percre.

Csináljunk rendet, kicsit pakoljunk össze mert sok a hozzávaló.

Aprítsuk finomra a két zöldhagymát, és a fahéj némi só és bors társaságában tegyük a nagy lábosba, majd löttyintsünk rá egy pici oliva olajat. Közepes tűz és hagy dolgozzon egy percet. Közben szűrjük le a babot és mérjük ki a rizst (igen mérjük ki, mert különben nem biztos, hogy megfő és pergős lesz!). Öntsük a hagymára a rizst, majd a babot, kevrejük össze, öntsük nyakon a levessel, adjunk a gáznak keményen és amint felforr mehet rá a fedő, közepes láng és 12 perc. Bumm kész a Chocapic!

Amíg a csirke még pirul mi mosogassunk el, ha lejárt az idő, kivesszük, és pihentetjük mert tudjuk, hogy a hús állagának ez jót tesz. Mire minden edény és a pult is tiszta, kész lesz a rizs is. Szedjük ki tányérokra és tegyük mellé a csirkét. Bontsunk ki egy jó hideg sört és érezzük magunkban a karibi pezsgést mialatt megesszük ezt a szenzációs ételt.

Egészségünkre!

Az ételek négy főre készülnek.
Üdv Mindenkinek.Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 27. 10:07

köszi a receptet kedves Paggy, valamilyen módon biztosan megcsinálom! Hasonlót régebben csináltam, és az is finom volt!
Csak annyiban más, hogy minden fűszer száraz...tehát nem idényhez kötött! :-bd :flower1:
Lizike milyen aranyosan baktat...
Most várom a postást, utána öltözünk majd és kihasználjuk a mai napsütést is. remélem már tényleg csak sétálunk... ;) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 28. 6:41

Jó reggelt!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 28. 6:56

Ébresztő az erkélyen lévő fréziáknak is!!!!!
Kép
Szép napot!Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 28. 10:27

szép reggelt mindenkinek! Már jó régen fenn vagyok, Úgyhogy szerintem délben biztosan lefekszem...
Milyen aranyos a cicóka...nálad is ez az utálatos radiátor van? Hú de utálom. nem is igazán melegszik fel, villámgyorsan kihűl, a takarításról már nem is beszélve. brr.

A kávézáson már én is túl vagyok, de most megkívántam, úgyhogy megyek is majd csinálni egy frisset, mert reggel még a tegnapi maradékot ittam ;;) :D .
Hogy nekiindultak a fréziák! :movingflower:
végre kisüt a nap...tegnap nem tudtam rávenni a Samut hogy kimozduljunk, de majd talán délután. Amúgy nem lesz hű de
nagy meleg, de még így is szerintem tökéletes lesz. holnaptól már több eső várható!

Megyek, szép napot mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 28. 14:35

Sziasztok! Jövök majd, csak füvet vágok. :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 28. 16:21

sziasztok!Megjöttünk egy körről, de legalább ennyit sikerült kimozdulni! :D ;)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/123136211_3686384618073119_1045365636216444599_o.jpg?_nc_cat=105&cb=846ca55b-ee17756f&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ABS5NuYwvDcAX9AW9Q_&_nc_oc=AQmwZus_f0PhJf2HjlC2KO12UPPgXycILSpvR3RwkXoVH-x-ojBnVTaUbKtsacnfOkc&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=3f31c7eeb2d09e3078f2bae58178c60b&oe=5FC10029
[/img]
Kép

Kép
Kép

Na ennyi a történet képekben... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 28. 17:19

Sziasztok!Kedves Kata!Nagyon szépek a képek.Mindjárt megnézem tüzetesen.Leírok röviden pár mondatot.Elkeserítő itthon az állapot Lizi kutyám borzasztó gyengesége miatt.Nem vagyok állatkínzó,de nem beteg csak öreg , eszik és iszik,valamint megnyalja a kezem. Muszáj eltereljem a figyelmem és persze kínlódok a betegségemmel is.DE!!!!!!!!!az élet már csak ilyen,ez is az is egyszerre.Senki se higgye ,hogy a nagy járvány idején,miközben embereknek nincs munkájuk,pénzük ,sokan súlyos betegek és néhányan meghalnak,aközben én itt nyavalygok az öreg kutyám miatt.Mindenkivel őszintén és komolyan együttérzek.Viszont, nem tudok állandó szomorúságban élni,Így,az alap elfoglaltságaim mellett, keresek érdekes ,jövőt sejtető dolgokat.
Tehát, hétvégére valószínűleg hozok egy összeállítást az engem érdeklő témában.
Most jöjjenek Kata szép képei! :) :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 28. 17:35

Kiválasztottam 2 -t.Előtte azonban,köszönöm szépen,hogy Samukáról teszel fel képeket.
Kép
Ennél a képnél nekem csak az volt a bajom,hogy nem fér bele függőlegesen a képernyőmbe ,így tekernem kell,hogy az egészet láthassam.
Kukucskálós kép.Közelről látom a az őszi fa gyönyörűséges leveleit.Mint egy aranyhajú szépség,olyan .Sokféle árnyalatát látjuk az sárgának,barnának.Jó lenne ecsettel mellétenni a színskálát,hogy hányfélét!Mindjárt meg is nézem még egyszer.És milyen színű az égbolt?Milyen zöldeskék ez?Mi van a képen előtérben?Egy ág,rajta különböző állapotú levelekkel,rozsdabarna gubacsokkal. Rozsdabarna keveredve a zölddel,háttérben pedig az aranysárga.Ettől az előtérben lévő ágtól lesz "személyes" .
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 28. 17:48

Hú,ez nagyon tetszik!!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: \:D/ \:D/ \:D/
Kép
Szép és többjelentésű./szerintem/.Köszönöm Kata,hogy feltetted őket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 28. 18:07

SMART CITY:
http://www.urb.bme.hu/segedlet/varos1/e ... ivonat.pdf

Az okos város vagy smart city fogalmára nincs általánosan elfogadott meghatározás.
Spoiler: mutasd
Ezt pedig a kifejezés magyar fordítása is tükrözi. Ehhez a témakörhöz kapcsolható legelterjedtebb három fogalom a digitális város (digital city), az intelligens város (intelligent city) és az okos város (smart city). Ezek mindegyike döntően a fenntartható városfejlesztéshez, illetve az IKT iparágak által kínált döntéstámogató szolgáltatásokhoz köthető. Ezek elsősorban a digitális technológiai megoldások széles körű - különböző ágazatokat integráló - alkalmazását nevezik így a városok fejlesztésében és a városi rendszerek (közművek, közlekedés, szolgáltatások, döntéshozatal, szabályozás stb.) működtetésében. A smart city kezdeményezések lényegi eleme a Public-Private-People Partnership (PPPP) azaz, hogy az állam, a magántőke és a civilek közös munkájaként valósuljanak meg a fejlesztések, ezzel biztosítva a transzparenciát és azt, hogy minden érdekcsoport érdeke szem előtt legyen tartva. A jövő városai valószínűleg kinézetre nem fognak jelentősen eltérni a ma ismert megjelenési formáiktól. Ami viszont jelentősen eltér majd, az a bennük működő rendszerek és szolgáltatások működése, és ezeken keresztül a városokat használók kapcsolata a településeikhez. A világ városai jelenleg ennek a folyamatnak az elején vannak, a fejlett és a fejlődő országokban egyaránt./Wikipédia/
HOLNAP ONLINE KONFERENCIA !!
XIII. kerület - Budapest
38 p. ·
❗️❗️❗️Holnap SMART Konferencia❗️❗️❗️
Az Önkormányzat holnap rendezi meg 1. nemzetközi konferenciáját, melyet az érdeklődők az alábbi linken követhetnek majd élőben 9 és 12 óra között⬇️
https://www.budapest13.hu/13k.../smartx ... ncia-2020/
⬆️A konferencia programját és előadóit szintén a linken nézhetik meg az érdeklődők.
A konferencia során megismerhetjük a világ vezető smart city programjait Bécs, Barcelona, Oulu, Amszterdam, valamint az ausztráliai Newcastle előadójának segítségével. A konferencia során a szinkrontolmácsolás biztosított, így az eredeti angol nyelv mellett magyarul is hallgatható.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 28. 19:16

Sziasztok!

ÚÚÚgy fájnak a lábaim, lábfejeim - még jó, hogy kettő van, mi lenne, ha három lenne... -, hogy majd megveszek.
Mert nem tudom a határt. Most is levágtam a füvet, de azért a fűnyiróval összeszedtem a nagyja lehullott levelet a gyümölcsfák alatt, hagyva Ramosnak a kerités mellett egy sávot, ha futkározik ne legyen nyakig saras, aztán még az utcán is összefűnyiróztam mindent. A fiúktól tanultam, akik a nagy mérnöki agyukkal, na meg a lustaságukkal gereblye helyett fűnyirót használtak. Na én most ugyanezt csináltam a járdán az utcán. Remélve, hogy kevesen látnak. Aztán még a ház elején a tulipánfa leveleit, meg oldalt a füvet is. Úgyhogy k.o. vagyok. Elolvaslak , megnézem a képeket, de lehet, hogy érdemben nem úgy irok, ahogy szeretnék.

Kata, nagyon jó, hogy kimozdultatok! Olyan jó idő volt, hogy Samuka csak ilyen lengén volt felöltözve? Nálunk süt a nap, de azért lehet érezni a hideget. Nagyon tetszett Samuka bevásárló szatyra. Egyre kevesebb műanyagot használok, sok textil - jó, azért nem olyan sok- ilyen izékém van.
A múltkor Ramosnak vettük a kullancs elleni ecsetelőt és kaptunk táskát vele. Szeretem.

Kép
Másik oldala:

Kép

aztán egy kutyás, ez a dolgozósom, mikor a házat is be kell vinnem magammal az üzletbe:

Kép

Meg egy kicsi, amit nem igen használtam még.

Kép

Ilyenkor mindig eszembe jut RIta, mikor irta mennyi ilyen táska van a táskájában összecsomagolva a saját tartójában.

Amit Paggy betett a faleveles képeid közül, azt ooolyan jóóól lehetne pacázva megfesteni! :-)
Szép őszi szinek. Nem is tudom melyiket szeretem jobban az őszt, vagy a tavaszt. Meg a falevél összetakaritást. :-)
Múltkor úgy megkivántam a káposztás tésztát. Ma az volt. A fiúk szerették, alig maradt estére egy kistányérral. Nálunk is cukros.

Kép

El is csúsztam az ebéddel - még tésztát is kellett gyors csinálni a káposztás tésztához-, mert szerda Ramosnak a húsbeszerző napja, meg még a piac után elmentünk vásárolni. Gyógynövénybe, mert bemolyosodott a párom tönkölykorpája. Pipa is voltam. Kettőt kellett kidobnom. Venni akartam D-vitamint, persze ami szinezék meg minden mentes az nem volt, csak 2000 IU-s. szerencsére a neten tudtam rendelni és kihozzák ingyen a cinkkel, meg a szelénnel együtt. Pénteken már itt is van.
Vettem kinai kaját is vacsira, mert a fűnyirás után már nem lett volna erőm még azt is csinálni. elég volt a zöldséglé.
Bambuszos csirke és pekingi kacsa volt a menű csirkés tésztával. Hát a pekingi kacsa az nyomában sem ér a kintinek. Mondjuk ez várható volt. Azért nem volt rossz.
Kép

A piacon kaptam birsalma sajtot. Imádom. Mindig elcsábulok. Egyszerre befalnám, de mazohista módon három napig elég a kis kocka. Van egy pasas a piacon, akinél mindenféle reform bizéke kapható. Különböző fűszerek, bab, köles és társai kimérve, déligyümölcsök a ritkább fajtákból is. Pl. sütni való banán.Egyszer meg is kérdezem, hogy sárkány gyümölcsöt nem-e hozna valamikor? Házi mézek, szörpök, vegyszer mentes citrom és száritott , aszalt gyümölcsök. Amióta az övét vezsem, pl. nem fáj a gyomrom ahogy eszek a sütiből.
Ültetni való fűszernövények, batáta, tengeri sók, nyirfalé és sorolhatnám még. Ezt a sajtot is Hódmezővásárhelyen csinálja neki valaki.

Kép

Kata, egyszer irtad, hogy a sorozatokban mennyi festmény van, amit le lehetne festeni. mentem is őket el :-)

Kép

De most elküldöm, mert ha elszáll akkor én is vele szállok :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 28. 19:31

Ma ahogy a piacon voltunk, találkoztunk egy távoli ismerőssel. Talán még nem is az, csak egy nagyon nagoyn távoli. Lényeg idősek, és szépen védekeznek is a virus ellen. Normálisan hordják a maszkot, még gumikesztyű is volt rajtuk. Egy helyen vásároltunk. Azonban! Még a csúnya nézésemet sem volt időm elővenni, mikor odajön és kesztyűs kézzel elkezdi tapogatni a kabátomat, hogy jajj de régen találkoztunk. Kicsit morcos lettem azért.

Paggy, teljesen megértelek, tudod irtam már, Lizike miatt.
Most ahogy kerestem a telefonról áthozott képeket a gépemen szembejött velem Ödön képe, ahogy a tuskabinban mossuk a fenekét.
Szegénykém úgy tudta, hogy fürdés van. Jött szépen és be is lépett a tusba, hogy nekem ne keljen a 45 kilóját emelnem.
Lizikének nagy szerencséje, hogy te vagy mellette. Más lehet nem igy fogná fel a dolgokat.
Fruzsival és a cicákkal mi van?
Szépen bújkálnak ki a fréziák.
A jamaicai fűszerkeveréket még akkor megnéztem miből áll. Szeretem magam megcsinálni és nem megvenni a boltban egyben.

Ma beüzemeltem a madáretetőt. Ez a szoktatás időszaka már. A felső az én kreálmányom, még esővédője is van :-) A szokásos bolti fa a verebeknek figyelemelterelésnek és a vizes edény. Ha hidegebbre fordul jóval, akkor jönnek még a cinkegolyók. Ha meg jönnek a tengelicek, akkor még egy kis etető sajátból megy fel a fára. Egyenlőre a széncinegék és verebek látogatják. még nem sűrűn. Reggel és amikor már hűvösödik. Volt egy zöldike is a fán.

Kép

Igy kukkolom a gép elől őket. Csak a szúnyogháló miatt nem lehet normális képet csinálni.

Kép

Van egy terménybolt, ahol fekete napraforgó magot, kölest és búzát - a verebeknek- lehet venni.

Na mára ennyi voltam azt hiszem, megyek filmezni, meg nézem Ramost, mert horkol a konyhában.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 28. 19:48

Lányok! látom mindenkinek tevőleges napja volt! Örülök, hogy örömöt szerezhettem a képekkel. Mindig lutri, hogy hogyan sikerül, mert a nap miatt nem mindig látom jól. Samut majdnem megzabáltam, mikor elfordul, hogy juszt se tudjak egy jó képet csinálni róla. Na mindegy, a ballag a katona nem is lett olyan rossz, de amikor mutatja hogy menjünk busszal, s még az irányt se véti el ennivaló!/ehhez van esze/de ezt most jóindulattal írom, és gondolom. Ma kimaradt a karácsonyi versolvasás, majd holnap reggel pótolom neki. Azért nem most, mert már javában megy a prédikáció, csak nem akartam teljesen szó nélkül elmenni a másik szobában, Samu már ott ágyból hallgatja a Sándor pásztort! Annyira édes ahogy figyel.
Aztán persze bealszik...hoppá az esti gyógyszer..Gyerekek megyek, mert a lényeg lemarad az estéből.

Egyébként köszönöm a beszámolótokat, Ági, nem semmi ahogy fájhat a lábad, én ritkábban mozgok így ez a jó órás séta is éppen elég volt. mindenesetre ma nem tornáztam, de tegnap igen, és egy picivel tovább bírtam.

Holnap nézem meg a linkeket tüzetesebben, mert engem is érdekelnek az új városi megoldások! Valahol olvastam, hogy két ovodában csinálnak egy kisérleti immunitás erősítő játszóteret...azt hiszem Dánia vagy hol...és az erdő avarjával és tőzeg, meg moha alapzattal csinálták a területet, megszüntették a betont ...egy hónap alatt jelentős javulást mutattak a gyerekek, főleg a hiperaktívak, autisták stb. Mert teljesen természetközeli környezetet csináltak!
puszim majd jövök! :x i-) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
reggel folytatom amit írni és válaszolni akartam.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 29. 9:15

Szép napot mindenkinek! Igaz hogy itt nagyon lóg az eső lába.Pedig nem igazán hiányzik, kicsit sok volt a mostani.
Én is igyekszem mostanában ha lehet nem műanyag bevásárló dolgokat használni és venni. DE egyet nem vegyetek, a Tshibóét, mert bár nagyon jól néz ki, de olyan pocsék minőség hogy felháborító. pedig majd 1ooo.Ft. vagy lehet picit felette. Muszáj volt még egyet venni belőle,mert az első rekord idő alatt tönkrement. Még jó hogy hazaértem vele.
Pedig nem volt túlterhelve!
Milyen jó neked Ági, ezt most abszolűte jó értelemben írom, hogy ki tudsz tenni madáretetőt! Várom majd az izgalmas madárképeket. Persze remélem ilyennel még az idén Rita is meglep bennünket!
Paggy, nálatok lenne erre lehetőség?

A birsalma lekvár nekem is nagy kedvencem, bár a fogam mindig megfájdul..talán mert túl édes!
Mostanában annyi jó recepthez lehet jutni, hogy az ember a fejét kapkodja.

Nálatok milyen árak vannak? Kicsit égnek állt tegnap a hajam a zöldségesnél. Ma sütőtököt fogok sütni!
Most megint mennem kell, gyorsan kiporszívózok, mert mindig halogatom..de most elhatároztam addig nem indulunk hazulról amíg ez nincs meg.!
Legyen szép napotok... :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 29. 9:38

Sziasztok!

Kata, a birsalmasajttól nekem is belerándul a fogam. Modnjuk nálam a csontvesztészesek reagálnak igy. Egy idény alatt talán két kis kockasajtot szoktam venni 700 Ft most. Kb. 5x5-ös méretű.
Ma két vendégem mondta le a holnapi napot. A héten csak akkor lett volna munka. Az egyik kontakt, de nincs tünete, a másiknak a férje pozitiv.
Mondtam itthon, fel fogom venni a KN95-ös maszkot most már. Eddig halogattam, de azt hiszem itt az ideje.
Nagyon jó árban 300 Ft alatt sikerült megvennia neten.
A madárkáim jönnek szépen. Még tvan levél a tulipánfán, de mostmár a később hullajtós is besárgult. Ahogy lehull szerintem jobban fogják látni.
Ha itt a hideg akkorra igéri a net a tengeliceket. Tavaly is úgy jöttek. Várom már őket nagyon :-)
A szúnyoghálótól sajnos nem lehet jó képeket csinálni, de próbálkozom majd.
Itt jó ködös idő volt reggel. Szerencsére a kert szép lett fűvágás után, de ezek a disznó vakondok megint kitúrtak. Egyet Ramos is megnézett. Egy hatalmas vakondtúrás totál kiásott. Mekkora lyuk volt alatta! Még a tarackot is szedte a szájával úgy el akarta kapni.

Na megint itt a cinege sereg az etetőnél. Szeretem őket kukkolni. Működik a flakon nyilása fölötti tető. Nem vizesedett át az eleség.
Kisütöttem Ramos farhátjánka a hájas bőrét. Holnap elviszem a szeretet ládába. ma nincs kedvem biciklizni ezért külön. Főleg igy, hogy nem lesz vendég annyi, mint terveztem.
Ma hurka-kolbász kombó a menű.

Paggy, tegnap elfelejtettem a rózsákról irni: Itt a Fűvészkertben is van egy rész, ahol régi fajta - a pontos leirás most nem jut eszembe- rózsák vannak. Valahogy sose volt még időm megnézni, mikor kint voltunk.
A betett képeid nagyon szépek róluk!
A pálcikákat még nem fejtettem meg, hogy mi a funkciójuk a cserépben.
A betett linkeket is nézem majd meg, csak nem volt még rá időm.

Mindenkinek szép napot!

Ahogy befjeeztem az irást, mentem megnézni Ramost, mert a konyhában hagytam feküdve. Akkor ette meg a reggeli húslevesét hússal, répával. ez langyos. Ilyenkor pihi van utána fél órát. Hát hol volt? A mágnesen a nappaliban. Horkolt. :-)
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég