Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 7. 15:05

Kép
Lilla ajándékkönyvek.Itt a számla.Szegeden van a központjuk.1 nap alatt megkaptam.Pick-Pack Ponton vettem át.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 7. 15:06

Paggy! :flower1:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 7. 15:07

Hú, de jó könyvek!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 7. 15:08

Most jön a puzzle!!! :))
Kép
Kép
Kép
Tokkal vonóval a szülinapi ajándék /még a csokoládé is belefért3 a virág a kertünkből/11000ft volt.Nem olcsó,de ilyenkor kap mindig nagyot,karácsonykor kb 6-7000 ft.Nem sajnálom tőle,csak minek a sok minden.Ez is sok!!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 7. 15:14

Anyák napi ajándék kutyuskép dicséret elmaradt. :-) Paggy, nagyon szép az a kép és szuperjól mutat a falon a napraforgók mellett!
A fiam emlékezetes ajándékot adott. Először is nem utólag, hanem előre. Megkérdezte jó lesz-e az a könyv, amit amúgy is rendelni szerettem volna, mert az első része megvolt. Amikor két nappal vasárnap előtt megérkezett délután bejön hozzám és mondja, hogy ő nem birja ki, ma szeretné odaadni nekem. Előtte kikötötte, hogy rá se nézhetek. :))

ami megvolt- szerintem nekem ez jobb, de amásik sem rossz-

Kép

ez a meglepetés:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 7. 15:16

Paggy, ez a puzzle, hát na ehhez sem volna türelmem. Kifolyna a szemem mire kész :)) Viszont nagyon tetszik! A könyv is!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 7. 15:17

HÚÚÚ,de klassz!!Majd kérünk benyomást a könyvről és néhány gondolatot belőle.A ma betett és a neten talált intelmeid,egy életre szólhatnak.Kíváncsi leszek erre a könyvre!!! :ymdaydream:
Kedves Festőnő Ágika!Köszönöm mégegyszer a képet.Neked is Kedves Ildikó :) ^:)^ :flower1: :littlehearth: úgyszintén.Most néztem meg mégegyszer Ildikó.Már megint társítom a képeid nagy festőkével.Irtó jó a kép .Mindjárt keresem a "párját"
https://hu.pinterest.com/fotowebg/magya ... C3%A9szet/
El kéne mélyülni benne!Köszönöm szépen Ildikó a képet!! :flower1:
Lányok!Kicsit lógok,filmezek,majd krumplis lángost sütök.Paggy :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 7. 20:15

Sziasztok Lányok! Hát annyi sok szép képet és olvasnivalót hoztatok, hogy csak lestem.!

Micsoda gyönyörűségek! Csoki és Ramos persze überelhetetlen, de a festésről szóló képek és az olvasnivaló illetve amit kijegyeztél nekünk, ha lenne nyomtatom, kiraknám a falra annyira jó az a szösszenet! :flower1: :littlehearth:

S tényleg, az ember annyit csináljon amit még elbír, de nem keseredik meg. Mert minden egyes újabb kihívás egyben azt is jelenti, hogy számítanak ránk mások, még ha úgy látszik nem is vagyunk annyira fontosak már sokaknak de ha már két embernek igen, akkor érdemes még élni!

Ma jól bevásároltam, Samunak és nekem is lettek nadrágaink zoknik gyümölcsök liszt cukor szóval simán elment 20ezer..de
megérte!
Holnap pörkölt, ma borsólevest csináltam míg Samu elaludt, és annyira finom lett, hogy két tányérral ettem.
Holnap folytatom... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Lillának Boldog Születésnapot!
Kép
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 7. 21:04

Koszonom szepen Kata a neveben is.Paggy :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 8. 18:40

Sziasztok,sziasztok!Megjottem Lilla szulinapi koszontesebol.Oltari szerencsenk volt,mert a lanyomeknal oriasi lakasfelujitas van es csak a kertben tudtunk unnepelni.ES, kepzeljetek ,az EGIEK kegyesek voltak,csak most zuhog mikor mar hazaertunk!.Nagyon kivancsi vagyok ra ,hogy hogy vagytok.Majd gyertek es neseljetek!Kesobb , meg ma ,teszek be kepeket.De orommel veszem ,ha hirt hallok ROLATOK :) Varom!UdvPaggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 8. 19:24

Paggy, hatalmas ölelés Lillának szülinapja alkalmából. :-)
Itt nem esik, gondoltam is ma Rátok, hogy lehetőleg eső nélkül megússzátok az ünneplést.
Készülök holnap a kardiológiára. Hát nagy szám lesz az biztos. Kiváncsi lezsek a dokinő mit szól a dolgaimhoz.
Megyek a mágnesre, aztán Ramoshoz, kaját megfőztem holnapra, festettem ma, de nem vagyok kibékülve az eredeti képpel sem, nemhogy az enyémmel. =))
Beteszem az eredetit, hátha elmentek rajta, nem úgy mint én.

Kép

Paggy, kiváncsian várom a képeket.
Ma lehet nem irok többet, készitem a dolgaim éspróbálok nyugiban elindulni holnap. Francba, ma még hajat kell mosnom...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 8. 19:55

Szia Ági!Mindjárt megnézem tüzetesen a képet.Előbb gyorsan felrakom Lilla "fotóját"
Itt látható Lilla.Azaz ebben a hintában van,olvasgat. :)) /KISKAMASZ,már nem lehet fényképezni!!/
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 8. 20:11

Ági!Ahogy nézem a képet,nehéznek tűnik.Annyira nem tetszik.Talán ködbe vesznek a sziklák,vagy hó van körülöttük?Hogy lehet ezt egyáltalán megfesteni.???-AHA!!!A CSÖNDDEL...A fehér szín csak sejteti,hogy ott van valami.Távolabbról nézve mit látsz?
Itt az izgalmas rész:
Kép
Kíváncsian várom,hogy oldod meg!!Hajrá!!! :ymdaydream:
A kardiológusról:Idegi izgalomra felmenő vérnyomást is tudnak kezelni?Mármint azt,hogy ne legyen izgalom??Nem hiszem.Az fizikai adottság,életkor,habitus és megélt sors következménye.De kell a kapaszkodó.ÉN ÁSVÁNYOKAT MARKOLÁSZOK,BACH VIRÁGKÉPEKET TESZEK KI,ha nagy bajban vagyok .Ja és citromfűteát iszom.
Sok szerencsét holnap!! %%- %%- :flower1: :littlehearth: :-bd Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 8. 20:48

Paggy, most csak a mai irásodra válaszolok, aztán pakolom az irományaim holnapra és filmezek. Meg Ramosnak befogom kint a száját....
Örülök,hogy jól sikerült a mai nap! Sokszor mondtam már, hogy Lillának gyönyörű szinű haja van, viszont most ahogy látom titkon a lányod haját, hát az övé a hullámaival fantasztikusan gyönyörű! :-)
Miylen volt a torta? Látom Lilla rávetette magát a könyvre. :-)

A kristályaim:
Kép

a dobozkája
Kép

Kép

a nyaklánc a pajzsmirigyre van, de jó olyankor a vérnyomásom is, ha hordom hosszútávon. A piros és szintelen szintén most jó vérnyomásra.
a zöld alatta pedig nyugtat, az is jó szokott lenni a vényomásra nálam.

Kép

Kép

Amikor akupunktúrára jártama kinai orvos mondta, hogy nem is gondoljuk hány embernek van ilyen fehér köpeny szindrómája. Mutatott a fülnél egy pontot hogy nyomogassam, ha orvoshoz megyek. Nyugtató pont.

A képnél amit betettél az felhő-pára.

Ne3m is azzal van a gond, hanem a szikla adja fel a leckét.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 8. 22:06

Ágika!Köszönöm az ásványbemutatót.Mint egy ékszermodell-olyan kecsesen tartod a kezed!! :flower1: :) Szépek a karkötők!Egy gyűrűt szeretnék a jövő hónapban.Jáde kövest.
Vettem tegnap a piacon Ametiszt függőt bőrláncra.Azt hordom most.
Kép
Na megyek tusolni.Beteszek viszont egy cikket is.Szép álmokat!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 8. 22:12

https://24.hu/tudomany/2022/05/08/chile ... iel-boric/
Először folyók és tavak tűnnek el, aztán elzárják a csapokat

Olvadó gleccserek, kiszáradó tavak, elzáródó csapok. Chile nagyon súlyos vízkrízissel néz szembe, amelynek hátterében a Pinochet-kor jogi öröksége, a pazarló fogyasztás, a szerencsétlen természetes folyamatok és a klímaváltozás áll. Az ország kiszolgáltatottsága tovább fokozódhat a globális felmelegedés hatására, nem véletlen, hogy az idén márciusban beiktatott elnök kampányát a környezeti átalakulás elleni harcra építette fel. Gabriel Boric kormányának négy éve lesz, hogy fordulatot hozzon a chilei politikában. Az esetleges kudarc beláthatatlan következményekkel járhat.
..........
Chile az egyetlen ország a világon, amely alkotmányos szinten határozottan védi a vizet, mint magántulajdont. Augusto Pinochet idején, 1981-ben született meg a vízügyi törvénykönyv, amely lehetővé tette, hogy :(( :(( :(( az állam vízjogokat osszon ki magánszemélyeknek és vállalatoknak. Ily módon egy egészen egyedi vízpiac született meg, az országban ma a vízipar elsőbbséget élvez a közösségekkel szemben. :(( :(( :(( :(( A privatizáció óta Chile vizeinek 80 százalékát túlhasználták veszélybe sodorva ezzel a lakosságot és az emberek megélhetését, esetenként egész ökoszisztémákat pusztítva el.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 9. 17:04

Sziasztok!Ehhez mit szóltok?Remélem bejutok szombaton és akkor fényképezek,ha lehet!Paggy
https://budapest100.hu/house/becsi-kapu-ter-2-4/
Kép
Kedves Lányok!Tudom,hogy messze van Budapest,azt is tudom,hogy mindenkit sokkal,de sokkal jobban érdekel a saját városa,faluja,környéke,DE AKKOR LÁSSUK AZT!!! \:D/ \:D/ \:D/ :-bd :-bd :-bd
Évente 1x van csak a budapesti épületek ünnepe ,a BUDAPEST 100.Évente 365 nap van ,ebből 363-n szívesen látnék máshonnan képeket.Hajrá Lányok!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 9. 17:12

Egy példa:
Budapest I.kerület Országház u 18.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Orsz%C3%A1gh%C3%A1z_utca
Kép
A bal oldali ház.Érdekes múltja van!!!

I. kerület, Országház utca 18.
A Stettner-Szeth-ház
ÁRVÁK HERCEGE
Meggyesi János udvari lovag egykori házát 1410-ben adta el Verebélyi András alországbíró és Pál kamaraispán Albisi Dávid zólyomi ispánnak. Két és fél hónappal később Zsigmond (1387-1437) német-római császár és magyar király oklevelével tanúsította, hogy Albisi Dávidtól 600 forintért megvette a házat azzal a feltétellel, hogy azt eladományozza Rozgonyi Simon országbírónak az általa neki kölcsönzött ugyanezen összeg fejében.
A bonyolult adásvétel és a király nagyvonalú gesztusa ellenére Verebélyi András 1403-ban – Zsigmond ellenfeléhez, László (1376-1414) nápolyi király pártjára állt, annak udvari lovagja lett. Hasonlóan cselekedett Rozgonyi Simon is, aki 1378-ban bár a magyar hadakkal megostromolja az itáliai Treviso városát, ám csakhamar ő is az egyik főszereplője lett a Zsigmond elleni felkelésnek. 1457-ben az ingatlan tulajdonosának Szalóki János altárnokmestert nevezték meg az oklevelek.
A török kiverése után az épületet Sayr Jákob ács és asztalos kapta meg. A gótikus elemek felhasználásával az 1770-es barokk stílusú átalakítást ifjabb Stettner Sebestyén budai aranyozó és festőművész bonyolította le, akinek híres apja többek között a szabadkai (ma Subotica, Szerbia) Szent Mihály templom főoltárát is megfestette.
A fiatalabbik Stettner 1784-ig volt az épület lakója. 1803-ban azonban az épület már nem a művészet géniuszait, hanem a társadalom „praktikusabb” kiszolgálóinak nyújtott menedéket: Szeth Antal, az árvák megmentője ugyanis itt élt. Könyvraktározási célra az épületet 1867-ben vette bérbe a József Ipartanoda, amely a későbbi Műszaki Egyetem jogelődje volt. Az épület régészeti feltárását 1950-ben Bertalan Vilmosné és Borsos László végezte el. Az ingatlant Tillai Ernő tervei szerint 1952-1954 között újították fel.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 9. 17:23

És tessék!/kiragadva az előbbiből/
A gótikus elemek felhasználásával az 1770-es barokk stílusú átalakítást ifjabb Stettner Sebestyén budai aranyozó és festőművész bonyolította le, akinek híres apja többek között a szabadkai (ma Subotica, Szerbia) Szent Mihály templom főoltárát is megfestette.
KI EZ A STETTNER SEBESTYÉN?????? :-??
:ymparty: „Stettner Sebestyén első írásos említése 1727-ből ismert, amikor először kérvényezi a budai polgárság közé való felvételét. ----TEHÁT-TEHÁT,végül majd megkapja,mert lett egy háza,ahol több mint 10 évig élt!!--- :ymparty: Budán nem volt festőcéh, ezért a festők működését polgárjoghoz kötötték. (…) 1727 augusztusában eredménytelenül folyamodik a budai városi tanácshoz a polgárjog elnyeréséért, melyet a hivatal teljesítene, ha a Budán való megélhetését biztosítva látná, hiszen az itt működő két festő is alig tudja megkeresni a kenyérre valót. A városatyák a budai festőtársak: Falkoner György és Landtrachtinger Gáspár beleegyezésétől teszik függővé jóváhagyásukat. Stettner 1732-ben, megegyezvén Falko­nerrel és annak fiával, újra folyamodványt nyújtott be ebben az ügyben, de a másik festő valószínűleg 1736-ig nem adta hozzájárulását a polgárjog elnyeréséhez. Schoen Arnold kutatásainak köszönhetően a budai Nagyboldogasszony-plébánia anyakönyveiből ismerhetjük meg Stettner Sebestyén és családtagjai életrajzi adatait. Stettner Sebestyén 1738-ban házasságot kötött Obergruber Keresztély építőmester özvegyével, született Seth Mária Teréziával (1716 k.–1789), Anton Hörger, Cetto, Egger és Riz szenátorok tanúskodásával. 1741-ben fiuk, János Sebestyén, 1743-ban leányuk, Anna Terézia (†1747) született. Mesterünknek 1740-ben már háza van a várban, a Szentháromság tér közelében, 1755-ben is a háztulajdonosok között szerepel. E ház, a vár 115-ös számú háza a korabeli Böckengassén, a pékek utcájában állt (ma Országház utca 18.), és felesége révén került Stettner tulajdonába. (…) Stettner Sebestyén tagja volt a budai polgári gyalogosgárdának Matthias Schervitz (1701 k.–1771) és Jan Fridrich Schultz (1711–1761) festőtársával együtt. Tüdősorvadás következtében halt meg 1758. november 7-én, ötvenkilenc éves korában, s a főtemplom mellett temettetett el.”
Stettner pest-budai működése mellett többek között szegedi, szabadkai, nagykanizsai, bajai, esztergomi és kalocsai megbízásokat kapott. Festett és aranyozott. Jellegzetes, kissé „naiv” stílusa, élénk szín- és formavilága XVII. századi itáliai hatást sejtet. Korhecz Papp Zsuzsanna szerint: „A XVIII. századi budai mesterek alkotásai, s közöttük Stettner művei természetesen nem mérhetőek össze a bécsi, az itáliai vagy németalföldi nagymesterek teljesítményével, de művészi ihlettel áthatott tevékenységük hozta létre az ország központi és déli, Duna-Tisza közti részein fellelhető legminőségibb oltárképeket, melyek e korszakhoz (1730–1760 között) köthetők.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 9. 17:30

Már csak megnézzük,hogy mit is alkotott a mester!
https://www.magyarszo.rs/hu/2012_10_07/ ... %A1ban.htm
Szóval és tehát :)) Lányok!Nagyon messzire el lehet juthat az ember,ha akar!Sziasztok.Paggy
Jelenleg tatarozzák az Országház u.18-t
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 10. 9:38

Sziasztok!Vegul is Stettner Sebestyen a felesege altal jutott ehhez a hazhoz.De hozzajutott! :)) Megyek a Csarnokba.Itt tuz a nap.Szep napot!Paggy
TomTom
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. május 9. 22:06

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: TomTom » 2022. május 10. 12:12

Paggy írta:Hogy miért választottam?2 dolog miatt.Ma hallgattam a Klasszik rádiót.Szeretem,mert egész nap jó zenét hallgathatok.ennek ellenére csak ritkán kapcsolom be.
Most azért kapcsoltam be,mert felment a vérnyomásom a méregtől.Bekapcsoltam és ez a zene szólt.mire a végére ért ,elmúlt a mérgem és még a könnyeim is eleredtek.Úgy érzem ez a lélek áradásáról szól.de ez csak az én érzésem. :ymdaydream:


Csak érdekességképp... Emlékeztem annoról a hozzászólásodra, valamiért megmaradt. (valószínűleg nem véletlen :-)
Tegnap dettó ugyan így jártam, szintén a Klasszik rádió adónál..
https://online-radio.hu/klasszik-radio/

Én ugyan kicsit gyakrabban hallgatom az online rádiót, de férfi létemre, kicsit még én is bekönnyeztem ugyanígy a végére, ráadásul én is épp elég mérges állapotban kezdtem hallgatni... 8-|
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 10. 17:37

Sziasztok lányok, ideértem!
Ma voltunk vérvételen, kicsit emelkedett a májfunkció és magas a koleszterin.
Samu Rendben!!!
Legalon -t javasolt a doki a májra! Miután kicsit nem hagytam nyugton hogy valamit azért kezdeni kellene, mert ez így nem oké
Megemlítettem a volt lim fertőzésemet, mire de jó hogy említem,.....
ugyanis az izületekre annak van utóhatása, mire én hát nem vágytam rá :)) :)) :)) .na mindegy amúgy előrelépés nincs ez ügyben junius 30-ig!

Hozom a mai képeket...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 11. 2:53

Sziasztok,akik ébren vagytok így hajnalban!
Kedves TomTom!Köszönöm a Klasszik Rádió linkjét.Megnyitottam és megpróbáltam eligazodni.Tanulmányoznom kell még,de roppant hasznos-fogom használni.Örülök,hogy olvasod a Fórumot.Szeretettel várunk máskor is.Pld.Örömmel venném,ha ajánlanál 1-1 zenei felvételt,ami NEKED tetszett.
Látom van Facebook oldala,ahol tájékozódni lehet az adásokról.
https://www.facebook.com/Klasszikradio/
Kata!égre sikerült eljutnod a laborba!!!Hála Isten,hogy Samunak nincs baja.De mi van az aluszékonyságoddal?
Kata!Ismét sikerült lefotóznod néhány érdekes "felhőeseményt".Megpróbálom bemásolni ide,amelye3k tetszettek,de nem lesz ugyanolyan minőségű,mint a Te fotóidon.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 11. 3:09

És itt van körbevágva:
Kép
Köszönöm Kata a fotókat. :flower1:
Szép reggelt,ha majd ébren lesztek!Paggy
Megnéztem újra ezt a képet.Ugye milyen szép!Ügyes vagy Kata!!! :-bd
Rájöttem,így jobb:
Kép
Nézzetek fel az égre,micsoda kavalkád van ott!!!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég