Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 31. 18:18

Elkészült az első adag töpörtyűs,a többi holnap kerül sorra,mert a forró sütő ,a meleg,a meleg mosogatóvíz miatt elkezdett kalimpálni a szivem.Most pihenek estig.Sziasztokb Paggy @};- %%-
Kép
A töpörtyűs Borbás Marcsi receptje,nagyon finom a tésztája,csak nem hajtogattam,hanem,ahogy a medvehagymás pogácsát csinálja,feltekertem a tésztát.Mint a rétesnél feltekered a töpörtyűvel beborított tésztát és a tekercset hajtod egymásra.3x ismételed:kinyújtod vékonyra,feltekered,egymásra hajtod,majd 15 percet pihen egy letakart tálban/szobahőn/.Azután sütöd-230 fokon 15-20 perc/előtte bevagdosod és megkened tojással/.CSAK VIGYÁZZ,NE EGYÉL SOKAT,MERT HŰŰŰŰŰ,MILYEN FINOM!!!1-t megkóstoltam melegen :(( -többet nem lehet.Még tudtam volna 5-t enni.Most megyek ledőlök, :-h
Borbás Marcsi blogja: Egy.hu Itt nagyon sok jó dolog van!!!
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2021. március 31. 18:58

Kellemes készülődést !
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 31. 19:55

Halihó Mingi de jó hogy te is megjöttél és micsoda finomságokkal. Én megkésve Paggy után szabadon fogom csinálni a dolgokat. Nem fut el előlem semmi! De legalább amit akartam azt meg befejeztem. S a sok finomság után amit képileg küldtetek, hozom én is a képeket, ezek nem kajásak még, nem tudom olyat hozok e majd egyáltalán. De a tegnapi leruccanásom képeit /kisbolt!/ hozom!
Szerda lévén persze Istentisztelet, de előtte vacsora, karalábélevest főztem. Olyan finom lett, hogy még tejföl sem kívánkozik hozzá!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

majdnem nem találtam a képeket...phűűűűű
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 31. 20:08

Paggy, a lakás berendezése a gyerekek itt hagyott, és az én idehozott bútoraimból áll. Az már a véletlen
műve, hogy mindkét bútorzat jól kiegészíti egymást, a tojáshéj színűtől, a sötétbarnáig terjednek a fő színek.
Ez a nagyszobára jellemző csak. A kék rojtos plédecske ki fog cserélődni színben a bútorhoz illő pléddel.
A kanapénak azt a részét, ahol a legtöbbet tanyázok, mindenféleképpen le akarom takarni, mert nem
szeretek közvetlenül a műbőrhöz érni, főként nyáron, csupasz bőrrel. Nem jó érzés.

A nászasszonyomék kertes házban laknak, a fiamék meg egy volt laktanya területén, ahol a tiszti lakásokat
civil emberek lakják most már. Az épület be van kerítve, és a befüvesített részen kialakítottak a katonáknak
sütögető részt. Látszik, hogy nem új építésű, de a célnak nagyon jól megfelel. Van két fiatal pár, akivel a
fiamék szoktak grillezni, de szombaton például csak szalonnát sütöttek.

A nászoméknál se túl nagy a kert, de a szomszédok is szoktak kint bográcsozni, grillezni, úgyhogy elviselik
egymás füstjét. :D

Erre az égre gondoltál? Igen, ez az eredeti színe, ezt fényképezőgéppel fotóztam, de az erőteljes zoomolás
mindig erősít a színeken.

Spoiler: mutasd
Kép

Azt elfelejtettem írni, hogy amikor az ibolyát fotóztam, megkérdezte egy idősebb férfi, hogy mit fényképezek.
Mondom neki, hogy a növényeket. Erre azt kérdezte, hogy minek. Mondom neki, hogy azért, mert szépek.
"Hát, ha magának szépek..." mormogta, és elment. Ki az, akinek ez a kis csoport ibolyka nem tetszik?

Spoiler: mutasd
Kép

Hülyeséget írtam korábban, nem hajópadló van lerakva, hanem szalagparketta. Papucsban járok, nem szeretek
mezítláb lenni. Nem karcolódik nagyon könnyen.

Hű, nagyon szerettem én is a csipkelekvárt!

A mi családunkban apukám, meg apósom hallgatott csak rádiót, de ők is csak halkan, a maguk szórakoztatására.
Mindkettőnek volt egy kis Sokol táskarádiója. Emlékszem milyen gyakran kellett bele elemet venni. Apósom imádta
a magyar nótát is. Nahát azzal anyósomat ki tudta volna kergetni a világból. :))

Én youtube-ot hallgatok főzés, teregetés, takarítás közben, meg akkor, amikor este már nem csinálok semmit.
A yt-ban azt szeretem, hogy nincs időponthoz kötve, hogy mikor hallgatom meg azt a műsort, ami érdekel.
Feliratkozom azokra a csatornákra, ami érdekel, és kapom az értesítést, ha új videót töltöttek fel. Ha megszaporodna
az új feltöltések száma, és tudom, hogy nem lesz időm mindet megnézni/meghallgatni, akkor megjelölöm őket
"megnézendő videó"-ként, és bármikor vissza tudok térni hozzájuk, nem tűnnek el a nagy forgatagban. Amit még
szeretek, hogy a videókat el tudom menteni, illetve le is tudom tölteni, ha olyan a tartalmuk, amire még szükségem
lehet.

Látom, minden készen áll már az erkélyen is. Kíváncsian várom, mi minden fog teremni az idén.

Lilyke holnapután lesz egy éves. Három napja próbálkozik az önálló járással. Eddig három lépés a rekord. Ennyit
tud megtenni kapaszkodás nélkül. Annyira édes, ahogy fáradhatatlanul gyakorol. Három lépés után leereszkedik
négykézlábra, vagy lehuppan a popsijára, majd odamászik valamihez, ami mellett fel tud állni, és megint elindul.
Nagyon élvezi az új tudást.

Nagyon fincsi a tepertős pogácsa. Jobban szerettem a sajtosnál is. Én a Lajos Mari féle változatot sütöttem meg
annak idején. Imádtuk. A 99 sütemény és torta c. könyvében volt benne:

https://lajosmari.hu/recept/351/leveles-tepertos-pogacsa

Kata, most én is úgy vagyok, mint a nyári szünetekben, meg a GYES-ek alatt voltam, nem tudom, milyen nap, és
hányadika van. =)) Most szoktatom magam arra, hogy reggel, amikor felkelek, tudatosítom magamban a dátumot
és a napot.

Na, kivirított a kedvenc fád! Csodaszép! Mi itt északkeleten késésben vagyunk. Az aranyvessző is csak most
kezd virítani, és a gyümölcsfák sincsenek még tele virágokkal. Az a fehér virágú fagyal bokor. Épp ma néztem,
hogy nálunk még csak pár zöld levélke van rajta. Nagyon szép mindegyik!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 31. 20:41

A református Deszkatemplomról hoztam ma képeket. A város szívében a Petőfi-tér mellett áll. Mint a neve is mutatja,
minden porcikája, még a "cserepei" is fából vannak.
A mai templom helyén már három fatemplom állt ezelőtt, az első 1637-ben épült. Amikor annak az állapota nagyon
leromlott, 1724-ben újat emeltek a helyére. A felújítás ellenére a 20. század elején már ez a templom is menthetetlenné
vált, ezért lebontották, és új, monumentális, és az erdélyi, szatmári népi építészet formavilágát megjelenítő templomot
építettek. A templomot 1938. szeptember 19-én avatták fel. A Deszkatemplomot 1997-ben felgyújtották, és a mai épület
– az eredeti formavilágát megtartva – közadakozásból és állami támogatásból épült újjá. 1999. május 2-án avatták fel.

A temetőben nyugszik Szabó Lőrinc édesanyja. A temetés a költőt megrendítő vers írására késztette, amely a Tücsökzene-ciklus
utolsó kötetében (Helyzetek és pillanatok) jelent meg 1957-ben. A költemény címe: A miskolci „deszkatemplom”-ban.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Deszkatemplom

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 1. 7:09

Szia Zsike! Neked is jó húsvéti készülődést kívánok!

Nálam nem lesz különösebben más a kaja, mint máskor, mert már csak az a lényeg, hogy vegán
és ha lehet, a teljes értékű növényi étrend kritériumainak megfelelő legyen. De egy új desszerten
gondolkodom.

Ha kinézek az ablakon, biztosan látok egy kutyust a gazdájával. Eddig őket sikerült lefotóznom.
Az utolsó képen azt hiszem vadászgörény lehet. Kinagyítottam, hátha valaki felismeri.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 1. 7:50

A tegnapi reggelimhez nem a szokásos narancsot, mandarint vagy almát fogyasztottam, hanem
mézdinnyét és mangót. Mindkettőt leértékelve vettem. A karalábévájót direkt tettem a fotóra.
Nem tudom megmondani, hogy milyen régen vásároltam, de soha nem használtam. Most költözéskor
került elő a fiók mélyéről. Végre hasznosnak érezhette magát. Aranyos kis halmokat lehetett vágni
vele a dinnyéből.

Kép

Többször is főztem már ezt a nagyon gyorsan elkészíthető ételt. Csak gomba és cukkini kell hozzá,
fűszerként meg só, szójaszósz, és fokhagyma reszelve. Most medvehagymát is vágtam bele. Szezonja
van, és nem volt drága az Intersparban. Este a maradékot serpenyőben melegítettem meg, de úgy,
hogy szórtam rá sörélesztőpelyhet, és szójajoghurtot, egy picike vízzel. Nagyon-nagyon finom lett.
Jól illik egymáshoz a szójaszósz, a sörélesztő (inaktív), és a növényi joghurt.

Kép

Lehet, hogy már betettem a hamis bundás kenyeremet. Nagyon fincsi! A búzatéren van egy pékség,
ahol kaptam majdnem nagyon jó összetevőkkel teljes kiőrlésű kenyeret (sajnos nem tudok itt sütni,
mert nem olyan jó a sütő, mint otthon, ha visszajövök Angliából, fogok venni egy tűzhelyet).
Felszeleteltettem, és betettem a fagyasztóba. Ha bundás kenyérként akarom fogyasztani, ki se kell
engedni a szeleteket, csak beleforgatom a masszába, és már mehet is a serpenyőbe. Olaj nélkül is
süthető, de én vékonyan kikentem a serpenyőt sütés előtt.
A massza a következő: csicseriliszt és víz 1:1 arányú keveréke, fokhagymapor és fekete só. Ebből
a masszából szokták készíteni a vegán hamis rántottát is. A fekete só az indiai konyha elmaradhatatlan
fűszere. Fekete-barna tömbökben bányásszák. Színét vasoxid tartalmának köszönheti. Kéntartalma
miatt ad egy enyhe fűszeres, füstös ízt az ételeknek. Íze hasonlít a tojás ízéhez, ezért szokták annak
helyettesítésére is használni. ha megszagoljuk, vagy megnyaljuk a fekete sót, azonnal érezni lehet
a kénes ízt, ami az ételben átalakul tojásos ízzé. Ami még meglepő, hogy sokkal sósabb, mint a
finomított fehér sók.
A lányom úgy szokta adni Lilykének ezt a bundás kenyeret, hogy még meg is keni hummusszal. A
gyerek imádja (amúgy is nagy kedvence a hummusz). Én is kipróbáltam, csak én mártogattam. Igaza
volt Zsuzsinak, csoda finom a kettő együtt.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 1. 9:39

Sziasztok! Köszönöm a csodás képeket, beszámolókat. :movingflower: :flower1: :littlehearth: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Igen, az vadászgörény és nagy ellensége a patkánynak!
Ha tudtam volna akkor apuval azt tenyésztettettem volna. Na mindegy. Nagyon elaludtam ma reggel a barátnőm hívott, s Samu hozta oda a telefont. 9 órakor, s még akkor is kóválygott a fejem s már fél tíz. Ki is hagyom a tízórait, hogy időben ebédeljünk. Pontosabban csak gyümölcsöt eszünk, tegnap hozott a barátnőm narancsot!

További szép napot mindenkinek!Itt olyan viharelőtti színe van az égnek, amiből minden lehet... :-q :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. április 1. 22:59

Csoda szép képeket hoztatok mindnyájan!
Nekem a legjobban mégis a Deszkatemplom képei tetszettek.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. április 1. 23:01

Kép

KELLEMES HÚSVÉTOT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 2. 8:32

sziasztok! Szép reggelt mindenkinek! :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Nekem is nagyon tetszett a deszkatemplom, meg hogy ilyen szépen felújították! :flower1: :flower1: :flower1:
Áldott Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek! :ymhug: :x :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 2. 12:49

KELLEMES ÜNNEPEKET MINDANNYIUNKNAK!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 2. 15:20

Készül a fészek. Az erkéllyel szemben lévő fenyő magas ugyan, de igencsak vékonydongájú.
Vékonyka ágacskáira szállva le-fel hintáznak a galambok. Úgy látom, hogy ez nagyon tetszik
nekik. Amíg ez a galamb két száraz faágat is begyűjtött (az első képen lévőt leejtette, úgy
törte a második képen lévőt), addig a párja ide-oda röppenve hintáztatta magát.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 2. 15:38

de szépek a galambok! Köszönöm a képeket! :x :ymhug: :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 2. 16:28

Dorina, Kata, a Deszkatemplom mellett van az úgynevezett Deszkatemető. Tervezem, hogy ott is
szétnézek majd. Morbidnak hangzik, de szeretek a temetőkben járkálni. Angliában is sokat fotóztam
temetőkben. Most jut eszembe, hogy a tavalyi képeimet még ki se tettem.

Élénken él bennem, mennyire megdöbbentünk, amikor megtudtuk, hogy felgyújtották. A város egyik
nevezetessége volt, mindig láttuk, ha Miskolcra mentünk. Elképzelhetetlen volt, hogy nincs többé.
A miskolciak egy pillanat alatt összefogtak, és rengeteg adomány érkezett az újjáépítéshez. A város
ragaszkodott hozzá, hogy a leégett pontos mását építsék meg. Másfél év után el is készült az új templom.

Láttatok már befogadó játszóteret? Én eddig még nem, de mióta itt lakom, minden nap elmegyek egy
ilyen mellett.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 2. 17:57

Lilyke ma egy éves.

Spoiler: mutasd
Délelőtt: "egy éves vagyok" feliratú pólóban, az ajándékbontásra várakozva

Kép

Először elolvasom az angol nagyimtól kapott üdvözlőlapot.

Kép

Már játszok is. (Karácsonyhoz hasonlóan, adagolva fogja megkapni a játékokat.)

Kép

"Ünnepi" ebéd (TÉNÉ).

Kép

Jelenleg Walton Hall Gardensben piknikezem. (Warringtontól 15 perc autóval.)

Kép

Kép

Anyukám sütött nekem kekszet uzsonnára (szezámmagkrém, mandulaliszt, zabliszt, datolyaszirup,
sütőpor, só)

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 2. 20:08

Ildikó, köszönöm szépen az unokám nevében! Hamarosan élőben is láthatom! Már csak két hét.

Itt, a ház előtt is kibújt már a keltike, csak lila színű a virága. Fehéret talán még nem is láttam soha.
Nagyon szép a tüdőfű is a csokrodban. A szomszédasszonyomnak is volt a kertjében, az erdőből hozta.

Ha lesz kedved, tedd ki ide is a fotóidat, légyszi. Szívesen megnézném.

A szülinapi pikniken készült ez a kép:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 2. 21:03

Basszus Ildikó! valahogy kitöröltem a hozzászólásodat! Nem tudom, mit csináltam! Megpróbálom
megkeresni!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 2. 21:06

Nem tudom, mi történt! Az én hozzászólásom, amit a tiédre válaszként írtam, belekerült a te
hozzászólásodba. El se tudom képzelni, mit csinálhattam! Nem tudom visszacsinálni SAJNOS!

Ne haragudj!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 2. 21:07

Kis tündérnek nagyon boldog születésnapot! :ymparty: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Köszönöm a bájos képeket!
Spoiler: mutasd
Ezek szerint oltás nélkül kimehetsz?! vagy már közben megkaptad? Ottkint nem lesz ebből karantén?

:x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 2. 21:09

Szerintem a frissités amit megint csináltak nekem ma nem működik az avista... 6 hibát jelez, az utolsó kapcsolódás nem él állítólag .... :-q :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Tegnap semmi baja nem volt és nem is nyúltam hozzá!
:(
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 2. 21:21

Kata, köszönöm szépen! ha kaptam volna oltást, ha nem, akkor is két hét karantén vár rám odakint,
annak ellenére, hogy csak negatív teszttel utazhatok csak ki. A karantén második, és nyolcadik napján
odakint is csináltatnom kell majd tesztet, forintra átszámítva kb. 81 ezerért.

Nekem a messenger vacakolt egész nap. Megnéztem az AvistaZ-t, nekem működik rendesen.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 3. 8:29

Sziasztok! Rita, akkor nem semmi költségek várnak majd ott is rád! Remélem minden rendben lesz.
Közben az Avista is megjavult késő estére magától, már nincs ott a hibánál a 6-os szám, s talán rá is tudnék menni a honlapjukra mert tegnap még azt sem engedte.

További szép hétvégét, és kellemes időtöltést az utazásig itthon is. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 3. 8:36

Boldog, áldott húsvéti ünnepeket kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 3. 11:36

Ildikó, köszi, hogy visszatetted azt a szép csokrot!

Kata, azt a két oltást a lányomék fogják kifizetni, én az itthoni tesztért, és az angol nyelvű
igazolásért fogok fizetni (21 500 Ft).


Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég