Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 11. 19:30

Sziasztok lányok..ma sikerült másfél órát aludnom délután csemetém meg még ráhúzott fél órát :D :)) .
Paggy, köszönöm a videót...egész jó lett...mondjuk Yang megérdemelte volna az első helyet.. :))
Szilvia Úgy örülök, hogy már írtál, anyukádnak sikeres és gyors varratszedést kívánok, és hogy elérjétek a buszt hazafelé!
Már nem is tudom ki mit tett fel, de ha most visszatekerek, megint nem fogok írni, és már este 7 óra van.bent 28 fokkal..ami elviselhető. Igaz ebédnél tetőtől talpig folyt rólam a víz olyan melegem volt :)) tojásleves, tejfölös csirke tésztával. puding, dinnye...este turmix... :))

Nagyon szépek a természetfotók, amúgy megvan a véleményem godiról hogy fontosabb volt neki a sziget, mint egy kortárs kiállító nyitásának támogatása...remélem ő is átélte a tömeghisztériát ami ott kitört!
Az uszodás beszámoló nagyon szép lett nekem is nagyon tetszett a kék a kékben színjátéka.. :D lILLÁCSKA NAGYON ÜGYES
A paradicsomlé nagyon guszta, meg is kívántam a paradicsom mártást, de azt majd holnap csinálok ma már semmit... pár képet tettem fel a facéra, azokat hozom, mert nem volt lelkierőm sem fizikai már ide is belépni, csak gondoltam ott biztonságban va..amíg ideérek velük. A facen is addig voltam csak ,amíg a telefonomon fekve lajkoltam egy két dolgot! Úgy elrohant ez a hétvége, hogy észre sem vettem. Igaz filmeztem is, két lemaradásomat próbáltam behozni de reménytelen...úgyhogy szép lassan. Ráadásul Jisung soriját meg nem lehet kihagyni! azzal naprakész vagyok, már mint a megnézéssel,
na megyek a facéra hozom a képeket...
Kép
ez a régi telómon készült! :D

Kép ez már az új

Kép

Kép

Kép

Kép
ablakból nézve...jön az ősz...

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
A barokk esküvő volt Győrben, és éppen ment már mindenki hazafelé...a csattanó, hogy Samu eltünt a fényképkészítés alatt, de szerencsére az arrabonába ment be! :-q :-q :-q x_x

Kép
Kép
Kép
véget is ért a mese mára... :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 11. 19:38

Rita, Paggy, köszönöm a csendélet képeket, és a receptet! Majd kipróbálom én is így a tarhonyás lecsót bár én még soha nem sütöttem és húztam le a héját...van valami jelentősége? :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. augusztus 11. 20:45

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a Sólyomlobogós infókat !!
Tarhonyás lecsót,mi is szoktunk csinálni,igaz a mienk nem ilyen mutatós mint Ritánké,mert mi az üvegben eltett lecsót szoktuk össze főzni a pirított tarhonyával.Ez is anyukám egyik idei újítása volt még Januárról,na meg a köleses paradicsomos gombóc,és a bulgurral töltött káposzta))

A cukkini nálunk nem terem,de burjánzik mint az őserdő...(régen)..!!! A tavalyi ültetés helyén kelt ki idén,mivel máshová akartuk a vetés forgó miatt,de ott fityiszt akart kikelni,megmutatta nekünk ki az úr a kertben ha cukkiniről van szó!! De nem csak nálunk,a cukkini az ismerőseim körében is mindenhol túlzott bőséggel terem,pedig nem is locsoltuk.
A gyümölcsökről még nem is szóltam ....Na szóval,cseresznye az idén csak a fán,mert a tetű máról holnapra ellepte a fát a permetezés kivitelezhetetlen volt az esőzések miatt.Mondhatni a férgek martaléka lett,max 10-20 szemet ha ettünk róla.A meggy arany árban kezdte mert elverte a jég ... Na majd a Kínai meggy .. ha azt meg el nem vitte az árvíz. Barack bőséggel,de az árkülönbségek nagyok.A városban 500 felett kezdődik a termelői piacon,vidéken megfizethető 350 forintos áron .. Dinnye újfent bőséggel,kilónkénti ár 190 forint,a sárga dinnye 350.Dió újfent hiánycikk,mert a diót leverte a jég,a vihar pedig néhol a fákat is derékba törte,vagy kicsavarta gyökerestől.

Ma a napon mért legmagasabb hőmérséklet 42 fok,árnyékban 34.5,a szobám jelenlegi hőmérséklete 29 fok.

Mindenkinek szép álmokat !!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 11. 22:05

szia Szilvia, köszi az infőkat, sogonőm férje holnap megy ki hozzám körülnézni mi újság...gondolom már embermagasságú a fű...dió nem tudom lesz e...itt is 29 fok van a szobában, masszívan tartja magát...Jó éjszakát neked is... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 15:36

Sziasztok!Itt 34C' van a szobában,mert kinyitottam az ablakot.Eddig a szigetelés miatt 27C' volt.Egy állami bőrgyógyászati rendelésre 5!!!!!!!!!hónapot kell várni!!!!!!Marad a maszek.
Csak tőmondatokban:
Fagyi helyett jól lehűtött őszibarack- :-bd ,hajnali szellőztetés-24c' volt,kutyaséta helyett-gyors pisilés a háztól 3 méterre/%mármint ők és nem én =)) /,munkálkodás helyett csak a nyugdíjasoknak!!!!!-jobbra-balra dőlés a fotelben-ÉS ERŐS EGYÜTTÉRZÉS A DOLGOZÓ FIATALOKKAL!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Evés ghelyett-kovászosuborka és a leve/epések :((
Végül,ami IGEN :
IMÁDKOZÁS AZ ENYHÜLÉSÉRT!!! :))
Lányok!Lehet online rendelni olyan minifánk sütöt,amit mutattam.1000ft.Szerintem nagyon jó,mert gondolom sós fánkot is lehet vele csinálni a karácsonyi vadashoz.A barátnőm rendelt,visszaigazolták.Szóljatok és megírom a címet,ha megérkezett a rendelésre nekünk.
Üdv Mindenkinek! %%- %%- %%- %%- %%- :flower1: Paggy
Szilvinek köszönöm a tájékoztatást. :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 12. 15:38

Ági! Nem értem, miért nem hoz termést nálad a cukkini, meg az uborka. Itt nálunk nagyon jól
megterem a tökkel és a csillagtökkel együtt. Annyi termést hoztak egy szezon alatt, hogy azt
képtelenség volt mindet megenni, pedig öten voltunk, és csak pár tövet ültettem mindegyikből.
Az uborkából több volt, mert télire is tettem el belőle.

Paggy, a két dinnyés képeden látszik, amiről én is sokszor írtam már, hogy mennyivel másabb
tud lenni ugyanaz a fotó, ha kicsit másabb szögben esik be a fényképező vagy a telefon lencséjébe
a fény. A fenti dinnyés kép esetében egy kicsivel több esett be, emiatt nem olyan határozottak a
gyümölcsök színei, és az összhatás is "szürkébb", emiatt nekem az alsó dinnyés tetszik jobban.
Szerintem nagyon jól sikerült. És nagyon tetszik a széktámla kékes árnyéka a te éppen fotózó
kezeddel.

Kata! Még soha nem pipáltam barokk esküvőt. Ez igazi esküvő volt, vagy csak bemutatták, hogy
milyen lehetett régen egy esküvő?

Még jó, hogy gyorsan meglett Samuka! Emlékszem, mikor Zsuzsi kicsi volt egy áruházban tűnt el,
de egy pillanat tört része alatt. Mindenütt kerestük, kint is, bent is, de sehol nem volt. Kint az utcán
én balra indultam keresi az apja jobbra. Nem sokat mentem, amikor látom, hogy egy ismerősöm
kezét fogva jönnek felém. Az történt, hogy az áruházban hallotta, amint a volt férjemmel arról
beszélünk, hogy a vásárlás után még a könyvesboltba is beugrunk, erre ő ott hagyott bennünket és
elindult a bolt felé. Az ismerősöm meglátta Zsuzsit, keresett volna minket is, erre a gyerek elmondta
neki, hogy mi még az áruházba vásárolunk, de mindjárt mi is jövünk a könyvesboltba. Ilyenek ezek
a lurkók!

Én azt gondoltam, ha nem a szokásos módon főzőm a paprikát, hanem így, ahogy csináltam, sokkal
másabb íze lesz a lecsónak, de nem lett sokkal másabb, viszont kicsit igen. Nekem így finomabb volt.
Az egész lecsónak selymesebb volt az íze. A másik észrevételem, hogy a paprika hajlamos elvizezni
a lecsót, de így, sütve nem került víz bele. Amikor csumáztam és magoztam ki a sült paprikákat,
a belsejükből jó sok víz folyt ki, de az a tányéron maradt, nem került bele a lecsóba. Én csak azért
húztam le a héját, mert sülés közben már félig-meddig levált magától. Egyébként van, akit puffaszt
a héja (a paradicsomé is) emiatt nem eszi a lecsót.

Szilvia! A vegánok kölesgombóccal veganizálják a töltött paprikát és nagyon jó túróhelyettesítő a vegán
túrógombócban. Már vettem kölest, de még felbontatlan. Mindenképp ki fogom próbálni. Mindig csak
egy új dolgot hozok be az étrendembe. Ma a fodros kel volt soron. Mindjárt mutatom.

Mindenütt nagyon felmentek a zöldség- és a gyümölcsárak. Én, aki sokkal több zöldséget veszek most,
mint régen, különösen érzem.

Láttatok már faszenes kenyeret? (nem a grillsütőknél használt faszénről van szó, hanem aktív növényi
szénről). A felirat az alatta lévő kenyérhez tartozott:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 15:57

AZÉRT PICIT ITTRAGADTAM és hoztam valamit.
Tehát ma reggel rámoltamaz ágyneműt,amikor is a takarón/turkált 1000ft volt/megláttam ezt a címkét:
BOCSÁNAT!!!ÉN RÁÉREK:MAJD JÖVÖK KÉSŐBB! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 12. 15:59

Paggy! Jól keresztbe kasba írtuk egymást. Törlöm a posztomat, majd kiteszem, ha
te befejezted a tiédet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 16:06

Na jó kiteszem,ha már nem vagy itt.
Kép
Így néz ki a takaró:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 16:19

Megnéztem ki ez a FRANCISCO JOVER.Övé egy nagy textilcég ÉS AMI A LÉNYEG ,ITT TALÁLHATÓ--Nézzetek körül gyönyörű hely,nemcsoda,hogy jók a takaróik!Üdv.Paggy
https://www.google.com/maps/place/Alica ... ontent.com
A fényképekre kattintva kinyílik .
Alicante (valenciai katalánul Alacant) város Spanyolországban, Alicante tartomány székhelye, a Costa Blanca legfontosabb városa. Az európai iparjogvédelem egyik központja, az EUIPO székhelye.
2018-ban második díjat nyert a cég az AITEX BUSSINESS AWARDS-on:
Díjnyertes cégek
Francisco Jover, SA, második díj a fenntarthatósági modalitásban. A társaság jelenleg megnyílik az új műszaki piacokon, és egyik fő célja a környezet tiszteletben tartása

Képupload image to share
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 12. 16:19

Mielőtt töröltem volna, nyitottam egy új lapot, átmásoltam az egész hozzászólásomat, és
elmentettem piszkozatba. Most csak vissza kellett helyezni ide, és kész is.

Most csupa olyat főztem, mint, amit már egyszer megcsináltam: Sütőben sült fűszeres batátát,
csicseriborsó curryt, csak most nem bébispenótot, hanem kimagozott, felkockázott paradicsomot
tettem bele. A zöld színt ma a fodros kel chips szolgáltatta.

Fodros kel chips:

Mosott, konyhakész, szeletelt fodros kelt vettem a Tescoban. Egész nagy zacskóban árulják, de
kell is, hogy sok legyen, mert bizony jól összesül a fodros kel, mire chips lesz belőle.

Egy tepsibe beleöntjük a vastag levélnyelüktől megszabadított leveleket. Picit, de tényleg csak
épphogy megsózzuk, és pici olajjal meglocsoljuk. Összeforgatjuk, és végigsimogatjuk a leveleket,
hogy mindenütt érje őket az olaj.

Kép

180-200 fokos előmelegített sütőben, kb. 10 percig sütjük. Ellenőrizgetni kell, mert nagyon hamar
készen van. Ha itt-ott megbarnulnak a levelek az még jó, de ne legyen az egész barna, mert égett
íze lesz.

Érdemes kipróbálni, mert igazán finom magában is:

Kép

Így nézett ki a múltkori curry a spenóttal:

Kép

Most ez lett a végeredmény:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 16:24

Kedves Rita!Kérlek,kérlek annyi klassz kaját raktál már fel,csinálj még egy külön részt is,hagy lássam egyben is!!!!Paggy
Már csorog a nyálam!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 12. 16:47

Paggy, még nem csinálok neki oldalt, de majd egyben csatolni fogom a recepteket. Az elején
mindig csatoltam, de senki nem töltötte le, ezért nem foglalkoztam vele tovább.

Én így szoktam lementeni az ide kitett ételeket és a leírásomat:

Megírom a hsz.-t, elküldöm, majd az egészet kijelölöm képestől, szövegestől:

Kép

Utána az egészet átmásolom Wordbe:

Kép

Mielőtt elmenteném, minden képet lekicsinyítek, mert így jobban látom egyben a receptet.
Utána elmentem az egészet.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 16:49

KÖSZÖNÖM. :flower1: :flower1: :flower1: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 17:00


ALICANTE TARTOMÁNY/ Spanyolország/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 17:18

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 12. 17:45

Egyik nap, még kint Angliában, esett az eső, nem is mentünk sehová. Aztán amikor kezdett
csendesedni, elindultunk a város határában lévő "szedd magad" gazdaságba epret és málnát
szedni. Tudom, hogy itthon is jó régóta van ilyen lehetőség, de én még csak most voltam
ilyen helyen először.

Az eper már nem volt szabad földön csak fólia alatt, a málnasorok a fóliák közt húzódtak:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A világon most már mindenütt forszírozzák, a csomagolás nélküli termékek vásárlását. A farm üzletében
is a magaddal hozott tárolóedényekben viheted el a fagyasztott zöldségeket, zöldségkeverékeket, gyümölcsöket.
Először le kell méretni a pénztárnál, majd ha beleraktad a szükséges mennyiséget, újra le kell méretni.

Nagyon karcos volt fagyasztók teteje, azért ilyen csúnyák a képek:

Kép

Kép

Kép

Én még soha nem láttam füstölt fokhagymát, ez az első:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 12. 18:26

Sziasztok!

Rita, ma megcsináltam újra a lecsós krumplit, de most a ropogós padlizsánt akartam mellé. Hát hogy ez nem akart ropogni az is biztos. -Csak a hozzávalókat mentettem ki, azt már nem, hogy légkeverésen, vagy hogy sütötted, de nem volt időm újra keresni a receptet, igy sütöttem, sütöttem....
Nem volt rossz, de a héját nem ettem meg, igy alig volt belőle mit kiszedni. Nem adom fel, egyszer ropogni fog!
A kép megforditásával már nem vesződtem.

Kép


Most nézem a gyönyörűséges fóliás málna és eperültetvényt. Én sem voltam még iylen szedd magad akciós helyen, de izgatja a fantáziám.
Mondjuk az eper nem hoz lázba, de a málnát azt nem hagynám ki. Nincs is annál finomabb, mikor az ember szemezgetve eszi. :-) Jó, ott bitzos rácsapnának a kezemre, hogy majd utána, ha hazamentem kóstolgathatom :-)

Nem rossz dolog ez a "vidd az edényt és szedj bele bármit "a boltokban, bár nincs még kiforrva ez nálunk, nem is találkoztam még olyan hellyel, ahol igy árulnak.

Gondolom készülsz ezerrel a szombati napra. Elfelejtettem, vagy nem is volt szó róla, hogy helyileg ott lesz nálatok a faluban, vag valahol máshol?

Kata, majd szivbajt kaptam, mikor ol vastam, hogy Samuka eltünt. Szerencsésen végződött az eset szerencsére.
Nekünk is van ilyen rémtörténetünk: Kicsi volt a Zoltán, akkora már, hogy a társasház ajtaját ki tudta nyitni és kiment. Egy idegen csengetett be mindenkihez, hogy egy gyerek ott sir a ház előtt. Pedig az udvaron voltunk, játszott és egy pillanat alatt megvolt a baj. Na ezután figyelő radar szemeink elől nem tévedhetett el. Olyan pici volt még, hgoy a nevét sem tudta megmondani.
Aztán másodjára meg az oviból vezsett el. Hozzátartozik, hogy akkor ez Szeged egyetlen maszek ovija volt. Átmásztak a szomszédba a kerités alatt egy másik gyerekkel.
Eszembe jutott az is most igy visszagondolva, hogy egyszer megyek érte és a gyrekem büntetésben ül a padon. Ez itt azért nem volt megszokott, azt hozzá kell tennem. Kiderült az én drága 4 éves gyerekem kinyitott szintén egy másik gyerekkel együtt minden csapot és ömlött az emeletről le a viz a lépcsőn. Az ovoda az épület emeletén volt, :-) Hát nem mertem vigyorogni, mert megkérdőjelezték volna a nevelési módszereim, mondjuk én meg azt, hogy hogy a bánatba figyelnek a gyerekekre.
Na ennyit a sztorikról.

Remélhetőleg kint minden rendben van a háznál.

Paggy, olyan jót vihogtam a pisilős mondatodon. :-) Nálunk is az a felállás, hogy rohanás ki, aztán rohanás be. Dög meleg van. Igy, hogy egész nap megy a klima finoman - Ödön jelzi a lihegéssel ha meleg van- elviselhető. Éjszaka tegnap még egykor ment, a fiam kapcsolta le, mikor én már aludtam. Reggel fél hatkor nyitottam ki mindent, akkor volt 24 fok kint.
Szép takarót sikerült találnod, tetszik a szine.

Holnap megyünk Ödönnel a kutyakozmetikushoz.

Remélem Szilviáék is szrencsésen hazaértek ebben a hőségben a varratszedésről.

Képzeljétek, ma a tanárunk - a kalligráfiás kinai festészetes szuper tanárunk- egy megjegyzést irt az egyik ismerős oldalára, amiből egy jó kis beszélgetés keletkezett. Feltett egy kérdést: Mit reggelizett Wu Zetian császárnő 706. esztendő kínai újévkor a reggelijén?
Aki megfejti, nagyon ügyes! :-)
Na és szerintetek ki tudta a megoldást? Itt ül a monitor előtt! :-)
Azt azért hozzá kell tennem, hgoy nagyon jó humora van a tanárunknak, ami párosult ebben az esetben egy csipetnyi rafináltsággal is. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 18:50

Jaj Ági,írd meg gyorsan!!!!Fúrja az oldalamat!!!!!!!!
Nagyon szépek a málnák és a FOTÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!Jó ötlet,benne lennék én is.Igyekszem a legkevesebb nejlont használni.Olyan vagyokmár mint Évea néni ,akire vigyáztam és sokat tanultam tőle.Mirelitzacskót nem eldomni ,kiöblíteni jó az sokmindenre,ha kiszárítod,mert jó erős.Cukroszacskó hűtő aljában őrzi és frissen tartja a répákat,nem penészedik.stb-stb.
Mindjárt olvasom mégegyszer,amit írtatok,csak jön a párom haza és vacsorát adok:
Tejföl+sajt+tojás+bazsalikom+só+kenyér=bundáskenyér,kínai káposztasaláta,görögdinnye lehűtve,jeges citromos tea+++++barátságos fogadtatás.Holnap hajnali 4ó 15-kor ismét megy./12órátd dolgozik/Majd jövök.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 18:54

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 12. 18:59

Paggy! Az első válaszom az volt,
Spoiler: mutasd
hogy semmit, mert fogyózott! :-) Ki a bánat tudja hogy mit evett ennyi idő után?
Mire a tanárunk azt irta, hogy majdnem jó és hogy a kinai gasztronómiába kutakodjunk, igy elővettem a magánnyomozói képesitásem - =)) - és elkezdtem keresni az újév ételeit. Nem lettem meggyőzve, ezért rákerestem a császárnőre, hogy mit ehetett.
Na és ekkor ért a meglepetés és nem csalódtam a tanárunkban! Ugyanis Wu Zetian császárnő 705. december 16.-án meghalt. Igy semmit sem reggelizett 706. év kinai újévi reggelijén.

Na erre varrjatok gombot :))

Hú, micsoda vacsit kap a párod! Szegény, ebben a melegben ennyit dolgozni! Kint, vagy bent vannak?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 12. 19:45

Ági, Miskolctól pár kilométerre, egy Edelény nevű város határában szőlős hegyek, vagyis inkább dombok
vannak, és a szőlők között van egy rendezvényekre szakosodott borpince, ami egyben étterem és hotel is.
Nagyon romantikus vidéken van, gyönyörű kilátással. Tavaly nyár végén, tehát egy éve, a helyszínnéző
körútjukon tetszett meg a gyerekeknek ez a hely. Később én is elmentem velük, amikor a foglalót fizették ki.
Akkor!!! tehát egy évvel ezelőtt, már csak egy időpont volt erre a nyárra, június 15.-e. Minden szombat és
vasárnap foglalt volt. A menyem szülei is pedagógusok, a lehető legrosszabb időpont volt számunkra, de nem
volt mit tenni. Közben ez a nap, augusztus 18.-a, ami egyébként vasárnap, felszabadult, és a tulaj emlékezett
rá, hogy a gyerekek augusztusban szerettek volna összeházasodni, szóval felhívta őket, hogy élnek-e a
lehetőséggel. Így került át erre a napra az esküvő.

Ott jártamban készültek ezek a fotók. Ha jó idő van, itt adják össze az ifjú párokat. Az nagyon jó, hogy a
református lelkész is kijön ide, úgyhogy az egyházi szertartás is ugyanitt lesz. Bent nem akartam fotózni,
mert épp akkor szedték le az előző napi esküvő dekorációit, és nem szerettem volna zavarni őket, de a netről
teszek be képeket.

A külső képeket még én csináltam:

Kép

A kép bal szélén láthatóak a szőlők és a gyümölcsfák:

Kép

Kép

Kép

Kép

Ilyen lesz, nekünk is (a netről szedtem):

Kép

Ha nem lenne jó az idő, akkor itt lesz a polgári és az egyházi szertartás:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 12. 19:46

Amit ezen a képen látni, az egy nagy terasz, amit vastag neylon függönyökkel lehet téliesíteni.

Kép

Nyáron így néz ki belülről a felhajtott függönyökkel:

Kép

Kép

Kép

Madártávlatból. A természet ölén:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 12. 19:55

Rita! Nem tudom miért emlékeztem szombatra....
Talán azért, mert felénk általában szombaton vannak az esküvők.
Nagyon-nagyon szép hely lett kiválasztva!! Az idő meg nem lehet rossz!
A függönnyel körbevett helyszin gyönyörű ,és az a kilátás, hát az valami pazar!
Mindig is tetszettek a szabadban megrendezett esküvők. Felénk is van több helyen, Mórahalmon és Kübekházán tudok róla, hogy kiszállnak a hivatalból és a pap is kimegy, ha kérik. Mennyivel másabb hangulata van az igy megrendezett esküvőknek! Szabadabb, talán lehet rá mondani, hogy kötetlenebb érzést ad, a természet meg még meghittebbé teszi az eseményt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 12. 20:53

Sziasztok!Visszakukkantottam egy sikeres kutyaséta után.Ágika!Köszönöm a megfejtést.Erre nem gondoltam volna.
Rita!Tényleg szép hely!!!!Nagyon tetszik a terasz a kerek asztalokkal.vajon szúnyog,eső esetén mi van?Nagyon-nagyon kiváncsi vagyok a menyasszonyra ,a fiadra és az esküvői ruhára.Ugye távolból azért láthatjuk őket spoilerben :ymparty: ?Zene-tánc lesz?Hány vendég jön? És titkos ajándékok?????
A lányomék esküvőjén minden barátjuktól az ők kedvenc könyveit kapták.Jó indulás volt!!!!!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég