Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 21. 13:20

Szép napot Lányok. Itt az éjjel megint csak viharos idő volt. Villámokat szórt az ég, megvilágítva mindent. A dörgés messzebbről jött, de ilyenkor nem szokott ilyen éles fény lenni. Jött egy kis eső,és lehet, hogy apró jég is, mert kopogott.
Paggy, a múltkori jég megcincálta a paradicsomot, szegénynek a levelei csak lógtak. Ezt nem is vettem észre másnap csak még utána időben. Kevés a levélzet, így elért egypár termést is. Az enyém nem ilyen szép mint a tiéd, nem is pirosodik még. Szabadföldi és nincs óvva semmitől sem.
Én is visszafele haladok. A torta biztos finom volt, bár én a habcsókos részét nem annyira szeretem. Az oldalas is nagyon guszta, azt viszont szeretem, és örülök a kis zsiros részének is.
Tetszik a parkban készített fotómontázs.
Csoki hogy maradt meg mindjárt, nem volt vele semmi gond. Mivel töltöttétek az időt? Nem olvastam róla. Már oly régen voltam nyaralni.
Jobban vagyok, volt már rosszabb is. A viharokat nehezen viselem.
A hacukákról? Olyan semmilyen ruhára szokták ezt mondani, vagy valami különlegesre. Lógtak a plafonról, vállfán, és az anyaguk is valami fényes anyag / a kínai császár is megirigyelhette volna a fényességét/. Szerintem hordhatatlan, mint a plasztok, csak inkább látványosság volt.
Tetszik a pszichológusnál való viselkedésed, biztos jól felszabadulsz, és kiadod magadból a vidámságot. Nagyon aranyosak vagytok a fotón, mindnyájan, de nekem a páros kép tetszik a legjobban. Életvidám nő vagy, csak maradj ilyen.
A cukorvásárlásról: több boltban nem lehetett kapni, ma mondjuk volt egy helyen. Nem tudom, hogy ma mennyiségre mennyit lehetett vásárolni, mert csak 2 kg-ot hoztam. Liszt és étolaj is éppen ilyen, boltonként különböző a vásárolható mennyiség. Igen, háborús viszonyok uralkodnak. bár én nem voltam még életben a régi háborús időkben, de most már azt hiszem elmondható, hogy azt sem tudjuk, most mi van.
Rita szandija nekem is nagyon tetszik. Biztos jól esne a lábamnak, /hehe/ azon keresztül az egész testemnek.
Nekem is van egy kis banyatankom, ami tulajdonképpen egy kis húzós utazótáska /narancs színben/ ha üres karon lehet vinni, tehát nem kell végigzörögni az utat.
Gondolkodtam a festményküldésen, de hogyan hová, címet hova lehet írni?

Ezen kívül természetesen. Kata fotói.Az a kenyér, annak elkérném a recijét, annyiszor látom már, és egyszer meg kell sütnöm. Régen én is sütöttem magunknak, de másfélét.
Lilyke édes képeiben is gyönyörködtem.
Tegnap lett kész egy festemény, ami egy naplemente.
Paggy azt hiszem megválaszoltam a kérdéseket. Ha még van írjál, majd fotózok a paradicsomról, ami meg sem közelíti a tiédet.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 21. 18:48

Sziasztok Lányok, most gyorsan írok, mert mennem kell teregetni, és utána megszegjük az új kenyeret.



ez a másik kedvenc

https://www.kochbar.de/rezept/428576/Ru ... sbrot.html

https://kalcirecept.hu/feher-cipo-vasedenyben-sutve/

Ildikó, itt most nem volt vihar, vagy legalábbis nem vettem észre, de akkora szél volt hogy néztem ki a fejemből.
Mikor a neten azt írják hogy 3o, akkor még legalább 10-15 km -es sebességet nyugodtan hozzá lehet tenni.

Kint van a facen a mai sütésű kenyerem + a tegnap kapott paradicsom és paprika palánták.

Valahogy az idén szinte viharsaroknak lehetne nevezni a nálatok levő időjárásanomilákat.
Kelet Kínában meg akkora áradások vannak azt hiszem Hunnangban hogy borzasztó! Ahhoz képest mi összetehetjük a kezünket hálaadásra!

vigyázzatok magatokra, megyek teregetni meg vacsora! S még van egy sori, pontosabban több de az egyiket még meg szeretném nézni alvás előtt!

Bori küldött csomagot, mézeket borsót meg csokikat , és az egyik üveg eltörött. A többit hozzáképzelhetitek!
:x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 22. 7:17

Kedves Ildiko!
A festmenykunyerbalassal nagyot hibaztam, hiszen az elinditana egy lavinat,ezert vettem le a forumrol a keresemet.Nagyon koszonom a kedvesseged,de ne csinalj MAGADNAK gondot belole.!Tavolbol is oszinten csodalom az ugyessegeteket es a kitartasotokat abban,hogy egyre jobb amator festok legyetek.:-bd :ymdaydream: Udv Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 22. 8:30

Sziasztok Kislányok!

Kata, elég drága szandál még így féláron is (24 ezer ft), de ezeket a túrázós, futós, gyaloglós holmikat olyan erősre
csinálják, hogy egyszerűen nem kopnak el, ezért engedtem meg magamnak. De annyira meg vagyok vele elégedve,
hogy az őszi leértékeléskor fogok venni még egyet. Egy zöld színűt néztem ki. Kell hogy legyen még egy váltásnak.
Ezzel a kettővel sok-sok évig elleszek. :D

Nálunk az iskolában is olyan sötétítőfüggöny volt, amilyenről írsz. Nagyon jó volt.

Szerintem a fb megelégelte, hogy az oda kitett képeket linkelgetik más oldalakra is, ezért azt találták ki, hogy
pár nap után megszűnnek az onnan áthozott fotók. Ha továbbra is ez lesz, akkor majd azt csináljuk, hogy nekem
elküldöd a képeket, és én kiteszem neked.

Most olvasom, hogy a fb-ra tettél ki új képeket. Tedd ki ide is, hogy megnézzük, megint eltűnnek-e. Mert az is
lehet, hogy csak átmeneti zavarról volt szó. A június 17-i kenyérfotóid még láthatóak ma is.

Paggy, a mesekönyves magokért nem a módszer miatt ágálok, hanem az ára, és a silány mese miatt. Távol áll a
valóságtól, hogy egy mesekönyv fedőlapját elültetve saláták nőnek ki a földből, ráadásul egy vagyonért.

Az ültetőszalagos megoldás nagyon klassz, főleg, ha a gyerek a szülővel együtt készíti el. legalább látja a magot
a maga valójában.

Angliában annyira drága a földterület, hogy mindenütt aprók a kertek elől és hátul is.

Nem válasz a párod morgására, és ne is vedd magadra, amit írni fogok, csak a te hsz.-d kapcsán jutott eszembe.
Könnyű nekem békésnek lennem, amikor egyedül élek. Elég volt 25 év egy "nagyokos", mindent is jobban tudó
férjből. Újabb 25 évbe tart, míg kiheverem. Álmomban se jöjjön elő. Nagy szerencsém, hogy szeretek egyedül
élni. Szeretek a magam ura lenni. Mondjuk biztosan másként látnám ezt a dolgot, ha harmonikus házasságban
éltem volna, vagy élnék, egy olyan emberrel, akivel maximálisan passzolunk egymáshoz. Akkor azért lennék békés.

Lilyke takarítási mániája lassan már egy éve tart. Mi se tudjuk ezt hová tenni, vagy mire vélni, de jól szórakozunk
a lelkesedésén. :D

A velencei tavi Titkos kert, teljesen olyan, mintha Angliában lenne. Ott látni ehhez hasonlókat. Nagyon szép.

Isten éltesse a vejedet is. Mindkét tortát örömmel megkóstoltam volna. :D

Szépen terem a kiskerted a balkonon. Az idén is jó sokáig fogjátok szüretelni a paradicsomot.

A Lilyke szandija az enyém, csak ő bontotta fel a csomagot, és azonnal bele is bújt.

Vannak vastagabb talpú túraszandik is, de nekem ez tetszett. Már régóta nem járok magas/magasabb sarkú cpőkben.
A téli bakancsok, a gyaloglócipőm is ennyire lapos sarkú. Hosszú távon ezekben a legkényelmesebb gyalogolni.
Felemeltem a napi adagomat 12 000 lépésre. Nem muszáj teljesítenem, de minden 10 000 feletti lépésnek nagyon
örülök.

A képes összeállításod (Park 2022), egy idei naptár előlapja is lehetne. Nagyon tetszik!

De jó, hogy te is csináltál kajafotókat! Én soha nem csináltam lebbencslevest (pedig imádtuk), mert drága apósom
gyakran főzött, és akkor ránk is gondolt. Ő mindig laskatésztával készítette, de milyen jól néz ki a pirított
csavart tészta is! Amúgy is ez a kedvencem.

Ildikó! Na, egy jó hír! Hanem is tökéletes minden, de jobban érzed magad. Maradjon is így!

Nálunk még felhő se volt tegnap az égen, igaz, én az ország másik végében élek. Amióta hazajöttem egyszer esett az
eső, igaz, két napig, azóta semmi.

A szabadföldi paradicsomjaidról jut eszembe, hogy a fiam csinált három pici magas ágyást a nászasszonyomék kertjében.
Újra füvesítette a nem túl nagy kertecskét, és akkor kihasználta az alkalmat, és összeállította deszkákból az ágyást.
Már három paradicsomot leszüretelhettek. Nagy volt az öröm. Majd teszek fel képeket is róla.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 22. 8:59

A lányom egyik régi barátnője tengerjáró hajókon zongorázik. Most épp Alaszkában, egy Ketchikan nevű
városban kötöttek, amely Alaszka első városa:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 22. 11:30

Jaj de szep kepek!Most nem irok bovebben, mert a varosban vagyokazaz villamosozok.2 dolog csak vasarnap jovok.Addig is l :-h Viszont kiderult, csak varosi tyuk vagyok,mindjart kifehtem csak leszallok a villamosrol..
Elhivtak a lanyomek ejszakai turara .Fajo szivvel visszautasitottam.1 Nem latok jol ejjel a sotet erdoben2.Ket ora gyorstempoju gyal9glas mar nem megy.Kb 1 ora egyszerre majd kis uldogeles ismet 1 ora gyaloglas menne, de nem a sotetben.Sajnalom nagyon :(( .Szent Janos bogar rajzast mennek nezni.
A masik.A hetvegen megyunk a Koreai Kult.Kpba egy kiallitast megnezni+ filmvetites lesz.Biri es Dorina is jonnek.Mindez a Muzeumok Ejszakaja kereteben.Ha lehet fotozok.

Udv es koszonom a kepeket.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 22. 15:46

Sziasztok lányok, hát tényleg nyár van, de itt nyüglődök egy szemtelen házilégy miatt. eddig nem sikerült agyoncsapnom, de a kezem már fáj.
Hozom akkor a képeket.
Csodásak az alaszkai képek, az ember el sem tudja képzelni, hogy milyen lehet ott az élet. Mondjuk nekem sem az északot sem a délt nem nekem találták ki, nem bírom sokáig a túl hideget és a meleget sem!
De a látvány maga tetszik!
Az a hatalmas hajó!!! Bár én magamat ismerve rengetegszer eltévednék egy ilyen helyen is :)) :(( :)) .
Majd kikeresem ahol írtad hogy hol vetted a szandit, annyit azt hiszem Samura is érdemes lenne beruházni.

Paggy nem vagy egyedül, én már vásárolni sem megyek sötétedéssel. De még a szemetet sem viszem ki.

Közben volt itt a hölgy csinált az eredményekről egy két fotót, meg kérdezgetett, aztán elmondta hogy hogyan lesz a bírálat.
Samu már kifáradt mire megérkezett,így nem volt kedve kijönni, csak köszönt miután bementünk hozzá és csokival
kellett kicsalogatnom a másik szobából.

Elmondtam hogy mindenben segítségre szorul, és nagyon visszahúzódott. Látta is, és mondta, hogy sajnos őnáluk ez a domináns.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
eltünt az idővonalam s rajta minden! Az összes képem! :(( :(( :(( :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 22. 18:07

Gratulálok Kata a palántákhoz!!!! :) Egy probléma lesz esetleg,hogy sok napsütést igényelnek és némi szelet a termés beporzásához.Úgy emlékszem tavaly "félkész" paradicsomnövényt vettél,azaz már voltak gyümölcsei.Itt még virágoznia kell és termést érlelni.Biztosan sikerülni fog \:D/ \:D/ \:D/ ,csak a fenti dolgok kellenek.Igaz szerintem Te ezt jobban tudod, mint én,hiszen NEKTEK nagy kertetek volt az apukáddal.Nekem csak pár éve vannak magról nevelt növénykéim.Nekem pont a túlzott napfénytől kell védenem őket,mert az erkélyre hajnaltól 1-ig tűz a nap.A friss növénykének még sok,de a kifejlett elbírja..Volt olyan év,hogy magnézium hiány miatt leestek a virágok és nem kötött meg/nem termékenyült meg/.Ekkor keserűsót ajánlottak azaz magnéziumvegyületet,amit vízzel elkeverve/pár grammot/ öntöztem.Azután sikerült. :) :-h Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 22. 20:31

Szia Paggy, remélem lesz valami belőle, bár igen nagy ez a palánta s mintha nem lett volna visszacsípve! Mindegy, egy próbát megér! Látod egész idáig nem jutottam ki a csarnokba, aztán mégis lett palánta! Én zöldséges tápoldattal öntözöm majd őket meg kávézaccot meg majd szárított porított tojáshéjat kapnak! Ja jut eszembe, a novényeid mellé amelyeket nagyon szeretnek a csigák, tegyél tört nem porított hanem tört tojáshéjat! nagyon utálják.

Várom a többiek jelentkezését, mi újság a facebokkal! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
újraindítottam a gépet és megjelent ...azt a macska bajszát............... :-q :-bd :-ss :ymapplause:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 24. 8:49

Paggy, én se mennék sötétben túrázni. Nem szeretek éjjel, sötétben kint lenni, főleg nem erdőben. Volt egy
ismerősöm, akinek három műszakban dolgozott a férje. Sokszor panaszkodott, hogy ha éjszakás a férje, ő is
keveset alszik. Ugyanis félt éjjel egyedül lenni a házban, ezért inkább kint ücsörgött a kertben a sötétben. :-o
Mondtam neki, hogy én pont fordítva vagyok. Ki nem mennék éjjel, vaksötétben a kertbe.

Várom a beszámolódat a filmről és a kiállításról. Nekem tegnap múzeumok délutánja volt. Séta közben, egy
kerítésen bekukkantva, véletlenül vettem észre egy jelentéktelen épületen lévő táblát, miszerint ott egy
ortodox múzeum rejtőzik. A kerítés egyébként egy templomot és a kertjét vette körbe. A templom maga nem
tűnt különösebben érdekesnek, és le is van egy kicsit pukkanva, szóval eddig nem néztem utána, pedig közép-európa
legnagyobb ikonosztázát rejti magában. A múzeum az egyház iskolájának épületében található. Délután hozok
fotókat.

Kata, a képek még mindig láthatóak szerencsére, reméljük, hogy így is marad, és csak átmeneti volt a probléma.

Én se kívánnék se túl melegben, se túl hidegben élni. Elég nekem a saját telünket kibekkelni. Nagyon nem szeretem
a hideget.

Az angol Amazonról rendeltük a szandálomat. Itthon a Mountexben volt kapható.

Bő termést a paprika és a paradicsom palántára!

Újabb guszta kenyérke! Lassan pékséget nyithatsz! :D

A fiam által, hulladék fákból összeácsolt ágyáskák. A füvesítés előtti tereprendezés során keletkezett földdel
töltötte fel őket. Paradicsom, zeller, petrezselyem, hagyma, paprika van bennük.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 24. 16:06

Sziasztok Lányok! Bevásároltunk, igaz nem mindent, ahhoz elég, hogy változatos ebédet csinálhassak hétvégére!
17-et hagytunk ott úgy hogy több minden Tescos klubkártyával fizetve jóval olcsóbb volt. A cukornál nagyon észnél kell lenni, mert 3-4 polcon van kirakva, s az egyiknél még az enyhe ár a másiknál majdnem 800 Ft. volt kitéve, s nagyon becsapós hogy kg-osat emelsz e le! Elhoztam 5 kg. Hátha főzök be majd valamit, meg vannak kaják, amiket egy picit meg kell turbóznom vele.

Másodjára már nem volt hajlandó kimenni a lakásból. Sikerült árnyékban menni, s kellemesen szellős volt a levegő!
A gyümölccsel nem volt szerencsém sem az ára sem a kinézete nem volt szimpatikus, úgyhogy passzoltam. Inkább nem veszek.

el akartam menni még zöldségeshez, de amikor meg leültem írni ide pár sort, közben úgy begörcsölt a lábam a talpammal együtt hogy ihaj. Csak azért nem sikogattam, nehogy a Samura ráhozzam a frászt!

Rita! Micsoda jó helyet találtál! Remélem majd azt a helyet is szépen helyrehozzák! Köszönöm a cipős puskát..most már majd nem felejtem el. Mindenképp benézünk oda nálunk is a Baross úton van ilyen üzlet!
Nem érdekel az ára addig, amíg tudok menni benne! A hegymászó cipőt is ott vettem.

Milyen ügyes fiad van, remek kis minikert alakul ott is! Paggy a múltkori betett videón az a petrezselyem dolog annyira megtetszett, hogy mindenképp megoldom hogy télire legyen így friss.


hogy legyen pozitív téma is.. egy rövid reklámmal kezdődik!
:x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Végre meghallgattam, s könnyekig meghatódtam.. beteszek egy másikat is!

ez a műsor is egyébként egy gyöngyszem, s szerintem remekül csinálták hogy minden napra van valami érdekes felfedezni való vagy akár meghallgatni való! :-bd :movingflower: :flower1:
Én mindegyikre szinte fel vagyok iratkozva! Sokat le is töltöttem!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 24. 16:56

https://femina.hu/gyerek/kviz-versek-al ... iskolabol/ PRÓBÁLD KI TE IS!!! :)
Egy vers,mely nem volt a helyes megfejtések között,ÁM érdekes és egy másikat juttat eszembe:

Berzsenyi Dániel: Osztályrészem
Partra szállottam. Levonom vitorlám.

A szelek mérgét nemesen kiálltam.

Sok Charybdis közt, sok ezer veszélyben

Izzada orcám.

Béke már részem: lekötöm hajómat,

Semmi tündérkép soha fel nem oldja.

Oh te, elzárt hely, te fogadd öledbe

A heves ifjút!

Bár nem oly gazdag mezeim határa,

Mint Tarentum vagy gyönyörű Larissza,

S nem ragyog szentelt ligetek homályin

Tíburi forrás;

Van kies szőlőm, van arany kalásszal

Biztató földem: szeretett Szabadság

Lakja hajlékom. Kegyes istenimtől

Kérjek-e többet?

Vessen a végzet, valamerre tetszik,

Csak nehéz szükség ne zavarja kedvem:

Mindenütt boldog megelégedéssel

Nézek az égre!

Csak te légy velem, te szelíd Camoena!

Itt is áldást hint kezed életemre,

S a vadon tájék kiderült virány lesz

Gyenge dalodra.

Essem a Grönland örökös havára,

Essem a forró szerecsen homokra:

Ott meleg kebled fedez, ó Camoena,

Itt hüves ernyőd.
Berzsenyi Dániel
Osztályrészem című költeménye korai versei közé tartozik (1808 előtti), a költő első pályaszakaszának végén keletkezett, az 1816-os kötet első könyvében szerepel. A vers műfajisága vitatható: ódai elemeket tartalmaz, de ars poeticaként is értelmezhető. A sztoikus belenyugvás, a megtalált nyugalom verse.....TÁN EZ KÉNE NEKÜNK IS!!!! :) :flower1: :ymdaydream:
https://cultura.hu/kultura/berzsenyi-da ... ai-remete/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 24. 17:07

Hogy mi az ami az eszembe jutott?Hát ez,roppantul szeretem.Édes,gyönyörű,régi ,de azért nagyjából érthető
https://mek.oszk.hu/00400/00408/html/
Így kezdődik:
Férfiuról szólj nékem, Múzsa, ki sokfele bolygott
s hosszan hányódott, földúlván szentfalu Tróját,
sok nép városait, s eszejárását kitanulta,
s tengeren is sok erős gyötrelmet tűrt a szivében,
menteni vágyva saját lelkét, társak hazatértét.
......Nekünk még volt időnk és kedvünk olvasni és voltak /nekem legalábbis/jó irodalomtanáraink,akik megszerettették velünk a verseket.Nem mindet.De biztosan akadt az iskolai éveid alatt olyan,amelyiket különösen szeretted.Úgy emlékszem ,Kata, Te Radnótit szeretted.
Most viszont a neten erre lettem figyelmes:
-Valaki nagyon röviden, érthetően le tudná írni az odüsszeia tartalmát?

Nem kell részletesen, csak annyit ,h ha érettségin rákérdeznek akkor egy 5-6 mondatot tudjak róla mondani.---Na mit szóltok,ezt kérték az érettségire készülők? :)) :(( :)) :((
Odüsszeia az életrevalóság dícsérete, de miért? :-bd :ymdaydream:
Egy válasz.
Odüsszeusz útjának célja, hogy hazaérjen, és ezáltal megtalálja boldogságát. A hős útközben megváltozik, megismer új világokat és népeket, ezáltal személyisége is formálódik. Minden utazás célja egyben a tanulás és a tapasztalatszerzés is. Az utazás során az utazó megváltozik, máshogy látja a világot és önmagát is.
Kata betett egy néhány videót sorsokról.Jelképesen Odüsszeuszok vagyunk mi is a mi világunkban.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 24. 17:25

Nézzünk egy példát az Odüsszeából:
........8. kaland: Továbbhajóznak és a Szirénekkel kell szembenézniük. Odüsszeusz az egyetlen, aki hallhatja éneküket, mert már ellent tud mondani vágyainak. Ennek ellenére odakötteti magát az árbóchoz, a társak fülét pedig viasszal tömi be. A Szirének pontosan tudták mi Odüsszeusz gyenge pontja és megígérik, hogy olthatatlan tudásszomját csillapítani fogják.


Odüsszeia: Hogyan éltük túl a szirén kalandot?........
Isteni Szírének hangjától int legelőször
óvakodásra az istennő, s viruló mezejüktől.
Én egyedül halljam csak a dalt, de kemény kötelékkel
kössetek engem a bárkához, moccanni se tudjak;
árboca talpához, s a kötélzet rátekeredjék.
És ha könyörgök hozzátok, ha parancsot adok, hogy
oldjatok el - csak kössetek akkor mégszorosabbra.«

Míg nekik ezt mind elmondtam, sorjába haladva,
jólácsolt bárkánk ezalatt el is érte suhanva
Szírének szigetét: mivel űzte előre a jó szél.
Ekkor a szél el is állt tüstént, szélcsöndben a tenger
szép sima lett: hullámait elfektette a daimón.
Társaim álltak föl, vonták be a vásznat a bárkán
és a hajó üregébe helyezték, majd evezőkhöz
ülve, a tengert fodrozták a fenyőfalapáttal.
S én a viasz nagysúlyu korongját szeltem az éles
érccel kis darabokra s utána erős tenyeremmel
nyomkodtam: meglágyult nyomban, mert nagy erőmet
s Éeliosz Hüperíonidész sugarát befogadta;
és fülüket betapasztottam vele sorban azonnal.
Ők meg az árbochoz fűzték a kezem meg a lábam,
ott álltam, s a kötél végét törzsére tekerték;
sorba leülve az ősz tengert evezőkkel ütötték.
Majd, mikor ott jártunk, ahová még ér a kiáltás,
gyorsan hajtva hajónk, meglátták, hogy közelükbe
fürge hajó ért, hát éles dalukat fölemelték:
»Jer, te dicső Odüszeusz, jer, akhájok nagynevü dísze,
állítsd csak meg a bárkádat, hogy halljad a hangunk.
Senki se húzott el még erre a barna hajóval,
míg mézes dalait meg nem hallgatta a szánknak;
benne gyönyörködvén ment el, gyarapodva tudásban:
mert mi tudunk mindent, mit a tágterü trójai síkon
tűrtek az argoszi és trósz küzdők isteni szóra,
és mindent, mi az élet adó földön megesik még.«

Így szóltak, gyönyörűszép hangon zengve, s a szívem
vágyott hallani: kértem a társakat, oldjanak el már,
intve szemöldömmel, de azok nekidőlve eveztek.
És föl is állt nyomban Perimédész Eurülokhosszal,
és mégtöbb kötelékkel fűzött mégszorosabbra.
És eleveztek a földjük mellett, majd miután már
nem hallottuk a két Szírén szavait, dalolását,
kedves társaim ott a viaszt szedték ki fülükből,
mit beletömtem előbb, s kötelékeim is kibogozták.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Hom%C3%A9rosz
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 24. 17:34

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 24. 17:56

Meghallgattam Gergő és Niki rádiós beszélgetését, brutál jó volt! :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :-bd

Odüsszeusz az egyik kedvencem, Iliász már egy kicsit nehezebb. Valóban jó a meglátás , hogy mindegyikünkben benn van egy kicsit belőle, de a lényeg, hogy a Mindenható ajándékozott meg bennünket a hűséggel, és pont azért köttette magát az Árbóchoz is, hogy ellen tudjon állni a kísértésnek! A másik oldalon meg a szerető feleség hűsége és szeretete, hogy nem adja fel a reményt a férj hazaérkezésére! Egyszerűen csodás!!! Mind a mai napig szinte a szemem előtt van a film erről a csodás eposzról!
Ugyanígy vagyok Dante poklával is, rendkívűl jó meglátással, Isteni kijelentéssel bírnak a sorai!
Valamint Madách az Ember Tragédiája is! Ember higgy, és küzdve küzdjél! Nem lehet a feladás opció!

Így utólag visszagondolva az irodalmi ráhatások is milyen csodálatosan vezették az én életutamat, is, pedig már a születéskori életben maradásom is maga volt a csoda!!! Dicsőség az Úrnak érte!
Köszönöm a linkeket jövök majd vissza meghallgatni azokat is, de most uzsonna, s közben a rádióriport is leülepedik bennem, mert valami fantasztikus volt, pozítivan nyers és őszinte! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 24. 18:02

+ érdekességek:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Berzsenyi ... 9n%C3%A1rd
https://berzsenyi.org/hirek/nikla/
Hol játszódik az Odüsszea? Az Odüsszeia nagy része az Égei-tengeren és környékén játszódik, mielőtt Odüsszeusz Ithaka királyságában fejeződik be.
Az Égei-tenger a Földközi-tenger egyik nyúlványa, mely a görög félsziget és Anatólia között helyezkedik el. A Márvány-tengerrel a Dardanellák, a Fekete-tengerrel a Boszporusz köti össze.
Az Égei-tenger bonyolult konfigurációjú, és a Földközi-tenger keleti medencéjén belüli öbölnek tekinthető, amelyhez Krétától nyugatra és keletre fekvő szorosok kapcsolódnak. A nyugati Jón-tengerrel is jó kapcsolat van, a Görögország Peloponnészosz- félszigete és Kréta között fekvő szoroson keresztül . Gyakorlatilag az Égei-tenger egész területén számos nagy és kicsi sziget emelkedik ki a tiszta kék vizekből. Ezek az Aegeis hegycsúcsai, ezt a nevet egy ma már elmerült szárazföldnek nevezik. Az európai történelem hajnalán ezek a szigetek megkönnyítettékkapcsolatok a térség és három kontinens lakói között. Az egész Égei-tenger partvidékén - vagyis mind az Égei-tengert körülvevő kontinentális partokon, mind a szigeteken - öblök, kikötők és menedékpatakok is bőségesek. Ezek megkönnyítették az Égei-tengeren utazó tengerészek feladatát is, lehetővé téve a hosszabb utak idejét, amikor a hajóépítés gyerekcipőben jár. Méretéből adódóan a Földközi-tenger egyetlen más tengeri területe sem fejlõdik ki hasonlóan.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 24. 18:31

:ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymdaydream:
https://kretasziget.hu/az-egei-tenger/
Itt szó van a KRÉTAI LEGENDÁRÓL!!!!!! :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
Miért hívjuk a tengert Égei-tengernek????Ha elolvasod,megtudod,mint ahogy én is!! :))
A Kükládok (görögül Κυκλάδες [Kikládesz], olaszul Cicladi) szigetcsoport az Égei-tenger középső részén, Görögországban. A név eredete a „körül” (görögül κυκλάς) szó, a Délosz szent szigete körül fekvő szigetekre utal. Talán a két legismertebb Míkonosz és Szantorini.
Kép
Kép
MYKONOS, AZ EGYIK LEGELEGÁNSABB ÉS LEGDIVATOSABB SZIGET
Képimage hosting services
ELLENVÉLEMÉNY!!!!! :ymparty:
https://travelhacker.eu/utazas-mykonos- ... utazz-ide/


https://hu.wikipedia.org/wiki/Szantorini.. A Kükládok szigetcsoportjának legdélebbi tagja.lKép
Szantorini alapvetően egy irdatlan erejű vulkanikus robbanás maradványa, amely megsemmisítette a korabeli településeket az eredetileg egyetlen szigeten; ez alakította ki a jelenlegi, nagyrészt vízzel feltöltött kalderá./A kaldera vulkáni eredetű felszíni képződmény, a kráterhez hasonló horpadály, amit a vulkán kirobbanása és önmagába roskadása hoz létre. Tévesen gyakorta egyfajta vulkáni kráternek tekintik. Neve az ’üst’, ’kazán’ jelentésű spanyol caldera szóból ered, amely az azonos jelentésű latin caldaria szóra vezethető vissza./
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 24. 18:36

Vasárnap jövök olvasni és nézelődni és esetleg hozok képeket a kiállításról.Üdv.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 24. 21:31

Érdekes volt látni a szóban forgó eposz helyszíneit! Köszönöm! Jó éjszakát! :x ;;) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 25. 23:57

Sziasztok és szép álmokat azoknak,akik már alszanak!
Hazatérve a Múzeumok Észajája KOREAI KUL.kP.FILMVETÍTÉSÉRŐL ÉS AZ OTT MEGRENDEZETT KIÁLLÍTÁSRÓL
Nézd meg a filmet először,ha nem ismered a költőt!Másképp látod,másképp gondolod utána a Jun Dongzsu Korea nemzeti költőjének kiragedott szavai által ihletett kiállítást.
https://snitt.hu/filmek/egy-kolto-portreja-2016

DÉL-KOREA NEMZETI KÖLTŐJE ÉS ÁBÉCÉJE IHLETTE KIÁLLÍTÁS NYÍLIK BUDAPESTEN
T
Dél-Korea nemzeti költője és ábécéje ihlette kiállítás nyílik BudapestenDél-Korea nemzeti költője és ábécéje köré épül a budapesti koreai intézet április 11-én nyíló tárlata. A kortárs koreai művészet kiemelkedő alkotói, médiaművészek, szobrászok, festők csoportos kiállításán olyan nevekkel találkozhatunk, mint Lee Lee Nam, akit gyakran hasonlítanak a 2006-ban elhunyt Nam June Paikhoz (magyaros átírással Pek Namdzsun) a videóművészet atyjához; a helyspecifikus performanszairól ismert Kim Seung Young, akit történelmi, valamint személyes szinten is az emlékezet és a határok foglalkoztatnak. Ő volt az, aki egy japán művésszel együtt pikniket tartott a Csendes-óceánon, és amelynek dokumentációját a New York-i Modern Művészeti Múzeum is kiállította. A kiállítók között szerepel a divatperformanszokat bemutató Dabal Kim, aki három másik művésszel együtt exkluzív tárlatvezetést is tart a budapesti kiállításon.
A szöuli Savina Kortárs Művészeti Múzeum és a budapesti Koreai Kulturális Központ tizenkét kiemelkedő alkotót felvonultató csoportos kiállítása a koreai írás egyediségének bemutatására tesz kísérletet Dél-Korea legkedveltebb szerzőjének költészetén keresztül.

Jun Dongdzsu 1917-ben, a japán gyarmatosítás idején született. Korán elkezdett verseket írni, első költeményeit, gyermekverseit 1936-ban több folyóirat és napilap is közölte. Felsőfokú tanulmányait a koreai Jonhui Főiskolán (ma Yonsei Egyetem) kezdte meg, majd Japánba utazott, ahol angol nyelv és irodalom szakon tanult. 1943-ban letartóztatták, azzal vádolták, hogy részt vett a koreai diákok japánellenes mozgalmában. Két év börtönre ítélték Fukuokában, ahol 1945-ben, betegségben elhunyt.

Egyetlen verseskötete jelent meg halála után, Az ég, a szél, a csillagok és a vers címmel, ennek ellenére a koreai irodalom egyik legfontosabb költőjeként tartják számon. A fiatalon elhunyt alkotó nemcsak lírai, de hazafias, ellenzéki költészetéről is ismert, melyet a koreai társadalom japán megszállás alatt átélt élményei, többek között a koreai nyelv eltörlésére tett kísérletek határoznak meg. Jun Dongdzsu koreai ábécével, azaz hangullal írt versei így váltak a koreai nemzeti és kulturális identitás jelképévé.t

A Közös ihlet – hangul Jun Dongdzsu költészete nyomán kiállítás
A kiállítás 2022. április 8. és július 29. között ingyenesen látogatható minden hétköznap 12 és 20 óra között a II. kerületi Koreai Kulturális K
:ymparty: A XX. században japán közvetítéssel kialakult európai stílusú koreai szabadversben is fel-
felbukkannak rímek, így például a japán gyarmati idők életérzését kifejező Jun Dongdzsu ( :ymparty:
„서시 (序 詩)
죽는 날 까지 하늘 을 우러러 한 점 없기 를
잎새 에 나는 바람 에도 나는 괴로와 했다
별 을 하는 마음 으로 모든 죽어 가는 것을 사랑
을 걸어 가야 겠다
오늘 밤 에도 에 스 치운다 »

.
„Előszó:
Halálig nézz az égre, és ne szenvedj szégyent.
Szívemet egyszer a levelek közé szivárgó szél suhogása kínozta.
A csillagokat éneklő lélekkel imádni fogom az élet minden formáját.
Csak az marad számomra, hogy kövessem a számomra bejárt utat,
Ezen az éjszakán ismét csillagokkal van tele az ég "


A nyolc boldogság
Máté evangéliuma 5,3-12

Boldogok, akik sírnak.
Boldogok, akik sírnak.
Boldogok, akik sírnak.
Boldogok, akik sírnak.
Boldogok, akik sírnak.
Boldogok, akik sírnak.
Boldogok, akik sírnak.
Boldogok, akik sírnak.

Örökké sírni fognak.



Hegyi patak

Megkínzott ember, gyötrődő ember,
a ruhád szegélyének hajtásában,
még a lelked mélyén is forrásvíz csörgedezik,
ami az éjszakával együtt leírhatatlan.
Az utca zaja és az ének eljátszhatatlan.
Tégy úgy, mintha a patak parton ülnél,
hagyd a szerelmet és a munkát az utcára,
és csendben, csak csendesen,
menjünk a tengerhez,
menjünk a tengerhez!



Vigasz

Egy póknak nevezett állat a kórház hátsó kertjében, aljas szívvel hálót szőtt a korlátoszlop és a virágágyás közé. Egy olyan helyre, ahol az emberek keveset járnak, és ahová a szabadban gyógyuló fiatal férfi fekvőhelyéről odalátott.

Egy pillangó a virágoskertben szálldosott, majd a pókhálóba akadt. Csapkodnak, csapkodnak a sárga szárnyak – mindhiába, a pillangó csak még jobban beleakadt. A pók nyílként kilőtt helyéről, és végtelen, végtelen hálójával a pillangó egész testét körbefonta. A férfi mélyen felsóhajtott.

Nem tudtam, mivel vigasztalhatnám a férfit, aki fiatal kora ellenére túl sokat szenvedett, és nem lesz már elég ideje, mert megbetegedett. Szétziláltam a pókhálót.

fel
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 1:39

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 1:42

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 1:52

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 1:55

Kép
Itt a költő fejszobra látható töviskoronával.Párhuzam Jézussal/???/

FOlyt.köv.holnap azaz délelőtt,mert nagyon álmos vagyok. :-h Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 17 vendég