Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 23. 7:39

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Hajnalok hajnalán... :-bd ;) :D :ymhug:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 23. 13:02

Sziasztok!
Kata, én is nagyon utálom, mikor várok valakire és nem jön. Ez általában a férjem munkája kapcsán szokott előfordulni, mikor megbiz, hogy várjam, mert ő elmegy és csinálja a dolgát. Vannak tiltólistásak nálam. :-)
Munkámba meg már megtanulták, ha késés van, ami több mint tiz perc, akkor nyergelj-fordulj. Ebből egy nap pár darab és azt büntetik, aki pontosan jött.
Nagyon jók ezek a felhőképek, bár nem lehet őket igy totál " élőben " lefényképezni. Ez akkor csodás ott fent.

Hozok pár képet, ami itt lapul már mióta a gépemen. Most is van négy percem, gyors leszek, mert aztán mosom le a hajam és remélhetőleg megyünk egy németjuhászt megsimogatni. Látni kellett volna a fiam képét, mikor ebédnél megkérdeztem a párom mikor megyünk megnézni A kutyát.?
Azt hitte még egy ugatóbajnokunk lesz. :))

Kata, kérdezted a hőlégballon EB. Azt hiszem az volt. Hát az időjárás miatt vovlt két nap , mikor nem mentek, aztán le is fújták.Lehetett a neten követni őket egy szűk időintervallumban.
Sajnáltam, mert pont akkor volt lefújva, mikor felénk jöttek volna. Éjszaka kilenc felé is hallottam a fújásukat, de azt hittem nem jól hallom. Aztán kiderü.lt ők voltak. Kár, hogy nem mentem ki leellenőrizni. Most már mindegy.

Olyan érdekes, hogy mindig másmilyen lesz a kenyér teteje

Kép

Na, kikapcsolom a gépet és inditás újra, mert egyszerűen nem tölt amiről letölteném a képeket.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 23. 13:24

Hát nem fog menni a kép feltöltés nagyja, igy csak amit megtalál a rendszer és kép nélkül tudom azonositani, az jön most.
Majd a fiam ha ráér....

Ez az egyik vendégem iskolájának átköltöztetése utáni olvasószoba képe. Most jött rájuk szeptemberben, hogy tetőcsere és az osztályok három helyre vannak átirányitva. Nooormálisak???, és még nem csináltak semmit!!!

Kép

Kép

Na, csak meglett az egyszer lufi is amit sikerült lekapni az egyik reggel piacra menet a házak felett

Kép

Nem tudom irtam-e, hogy a lufinap előtt volt a repülőnap és a nagy tüzijátékozás kezdetén már kigyullasztották a gyepet. Másnap ugyanez volt, igy a tüzoltók vetettek véget a mókának. Hát nem is mondok semmit.

Egyszer a körúton hazafelé jövet biciklivel láttam a Vadaspark melletti tónál - a mienk folytatása csak az út másik oldala- hattyúkat. A felvétel azért ilyen, mert messze voltak. Apa-anya-gyerekek. :-) Itt csak anya látszik :-)

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 23. 13:30

Itt a Kinai Őszközépünnep.
A festéses padtársam Pestről hozott holdsütiket.

Babpasztás:
Kép
Kép

Macha-s -nekünk ez a legfinomabb

Kép
Kép

Egy környező buszmegállót pingáltak ki igy a kétfarkú kutyák :-)

Kép

Egyszer jöttünk haza Pestről....

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 23. 14:17

Sziasztok!Futásban vagyok,viszem az unokám úszni,de bekukkantottam.Este jövök.Ágika!!!!! :-bd :-bd Nagyon jók a képek!!!!Készül a bélyegződ?Nemsokára itt a karácsony!!!De szeretnék egy igazi festményt a művésznőtől!!! :littlehearth: :flower1: Gondolom más is szívesen feltenne egyet a falra!!!És HÁT PERSZE!!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: Ildikó!!!!Az az utolsó 2 alakos kép,milyen jó lenne,ha kinyomtathatnám!!!!!! :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
https://fidelio.hu/plusz/boseg-teljesse ... 65967.html
Kata!HŰ+HA!!!!!!Az esti képek!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Kép
Itt egy ember rejtőzik!!!
Lányok!Dorina filmje nagyon jó!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :flower1: :-bd A hőstenor!!!Nézzétek meg mindenképpen!!És Biri Hunani lánya is!!!!!!!! :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: :-bd :-bd Itt a Koreai Filmfesztivál,ne hagyjatok egyedül!!!3 filmre megye:az irodalomkedvelő nagyik,A mester és a halász és a búvárnőkről szólóra.Majd jövök este. :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 23. 14:29

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 23. 14:34

Szia Paggy! De jó, megint lehetsz Lillával! :-)
Mivel mentek? Messzire?
Fruzsinak nem csütörtök volt a dokis napja? Még mindig vissza kell olvasnom, de muszáj lepihennem, mert készülök a festés újrakezdésére és agyilag ez hiányzik most, a pihenés.
Nem lesz foyltatása úgy néz ki a tájképfestészetnek, mert hárman vagyunk rá jelentkezők. Káosz van kicsit, tartom a lelket pl. a padtársamban is, talán kicsit jobban vettem a hirt, mert személyesen tudtam beszélni az intézővel és átbbeszéltünk mindent. Keressük a kiskapukat, mert nem csak én szeretném továbbvinni. Madarakkal, kisállatokkal folytatódna a dolog. Sok téma van persze, de kérds, hogy akik lemorzsolódtak, azok vajon ebbe ami könnyebb visszakapcsolódnak-e? Nem fognak, azt hiszem....
Na majd kiforrja magát. Sok mindent megéltünk már ezalatt a három év alatt és nem adjuk fel akkor sem!! És még ott a kalligráfia is!
Amit betettél Paggy, ott ott van az intézet igazgató úrja is. Fent vagyok a facebookon több kinai magyar oldalon is, ott is megvan a video. :-)

Mentem vizszintbe, hogy kezdjem utána a késő délutáni műszakot. Jajj, tésztát is kellene csinálni...., Holnap dolgozom, aztán szombat piac. , vasárnap meg megyünk kutyasimogatóba, le van beszélve. :-)
Süt a nap, aránylag jó idő van. Viszont éjszaka olyan világos van, hogy kilátok a tóig. Azt irták a nappalok és az éjszakák hossza most egyforma.

Nagyon, de nagyon kevés filmet nézek legyen az kinai, vagy koreai. Valahogy ez a kezdetektől igy van. Legjobban a jó hosszú sorozatokat szeretem.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 23. 14:41

:-) :-) Paggy, a bélyegzőm még sehogysem áll, a régi van meg, de hát jobb hiján az is jó. :-)
Próbáltam itthon Jysk keretbe betenni a kész festményt. Tragédia! Vétek!
Ha csináltat az ember hozzá, akkor meg olyat kell, ami nem tükröződik. De hát az meg egy vagyon. Igy amiket akartam halasztva vannak keretezés terén. Újat kellene festenem, mert bitzos küldenék egyet, de mindig a meglévőket csinálom, abból meg egyet... Nehéz ügy..... :-)

Nagyon jó az elszabadult hold-labda. Szegény autósok a frászt hozta volna rám, ha felém közelitett volna. :-)

Tegnap még eső előtt reggel leszedtem a fűszeresből a száritani valókat. Majd megőrlöm és üvegbe teszem télire. Sok kis kakukkfű kezdeményezés volt, abból is ültettem el a csipetke levesbe jó lesz, ha elfogyna amit száritok.
Fent az emelet nagyon jó száritásra. Az egyik részben semmit nem csinál senki, nem dolgozik a férjem, a gyerek nem társasozik a haverokkal, igy hiába nem használjuk az emeletet semmire, akkor is van mozgás. Na ez a szoba kinevezve tabunak és a sarokban az ágy mellett egy nyugágyon száradnak a növénykék.

Kép

sorban: kakukkfű, borsmenta, tárkoyn, citromfű, oregánó, bazsalikom

Kép

Japán nevem

Kép

Még pár kép a mozdonyról, mert csak izgatta a fantáziánkat, jobban a férjemét, igy másnap egykor kimentünk egy elhagyatott részre és többedmagunkkal vártuk a gőzös érkezésést. hatalmas csalódás volt... Éjszaka ahogy irtam sokkal, de sokkal sejtelmesebb és szebb volt.

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 23. 15:12

Lányok! Egy kérdés: Ivott valaki mostanában cikóriából készült kávét? Anyunak magas a cukra, meg akarom lepni vele, de nem tudom iható-e? Én nem kávézom, kapuccinózom....
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 23. 18:05

Ági! Éppen mostanában akarok én is venni, gyerekkorom kedvenc tejeskávéja abból készült! Csak a főzésnél kell vigyázni, mert hamar kifut... :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 23. 18:24

De jó sok nézni és olvasnivalót is hoztál Ág, annyira örültem neki!
Remélem Paggynak is szuperül sikerült a mai unokázás. :x Paggy, a mostani képeim hajnali fél 6kor készültek, de olyan gyorsan mentek a felhők, hogy alig győztem elkapni egy egy pillanatot! Amit igazon akartam volna, amíg kinyújtottam a kezem már el is ment odébb...

Ágí, nagyon szép a hőlégballonos kép, nekem a mozdonyok is tetszettek. De nagyon szuper a japán neved is!
Milyen Klassz ha az embernek lehet egy tabu szobája, és oda azt és úgy rak ahogy szeretné, s úgy is marad!Nagyon ügyes vagy, mint mindig. Még én sem sütöttem soha ugyanolyan kenyeret! De hát nem is baj. A lényeg hogy finom és szép legyen, már amennyire rajtunk áll!

Milyen lesz ez a kutyasimogatós? biztos hogy nem lesztek eggyel többen? HÁt........ :))
A hattyus kép is nagyon tetszik, sajnos mi nem láttunk a múltkor egyet sem. Majd átmegyünk a másik tóhoz legközelebb hátha sikerül.
Ma elindultunk az Aldiba de megint elkezdett remegni, így hátraarc és hazajöttünk! Majdnem elsírtam magam.
Most hallom pöröl valamelyik mesejelenettel! jó a kritikája, nagyon birom mikor ilyeneket csinál, legalább levezeti így a streszt . Két napja fáj a feje, hullámzóan, de mindegy is, majd megnézem a vérnyomást! Bár most úgy érzem viszonlag ok.

Mindenkinek szép estét, Izgatottan várom Rita bejelentkezését hogy megérkezett!!!! :x ;) :D :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 23. 20:08

Kata, nagyon jó, hogy visszafordultatok! Nem történt semmi baj és ez már fél siker. Megint ez a bolond idő, hogy megy fel a hőmérséklet, aztán jövő héten meg megint le. Reggel befagy az ember seneke. Lehet ez is megviseli a szervezetét, mert gondolom nem mondtak semmit amikor a gyógyszert felirták neki, hogy mitől lehet rosszul, ha rosszul van.
Ma a fiam mutatott két fogást, hogy hogy lehet kiszabadulni amikor az embert lefogják. Látta interneten egy küzdősport bemutatón és kipróbálta az apjával meg velem. :-)
Elfáradtam estére, most nyolckor legalább tiz órát érzek. Igaz, jött a fiam barátnője egyenesen órákról az egyetemről, nem is ment haza, addigra kész volt a vacsi is, mondjuk ő hozott magának, de mi belaktunk, igy most jön a pihi végre.
A férjem, ahova jár egy megszokott társaságba kártyázni, ott van egy német juhász lány kutya. Imádja és várja mikor megérkezik és ott udvarol neki. Mondtam neki, meg akarom nézni, és oda megyünk vasárnap.
Kedden meg manuálterápia-akupunktúra végre és rendberaknak félig, következő héten ismét, akkor meg elől akupunktúrázik a doktornő és végre remélem az oltás utáni haspuffadás is javulni fog.
De a rosszban is van jó, mármint hogy a festészet , ha indul online órák lesznek, igy nem kell feszengve végig ülnöm hasfájósan három órát.
Nagyon sokat javult már, hála a mágnesnek, meg a teáknak, az akupunktúra meg hab lesz a tortán.
A DunaPanda áruházba is el akarunk menni, hátha lesz rizspapir. Ez egy naaagy kinai áruház, onnan kaptam a rizssütiket is.

Jó éjt és pihenést mindenkinek!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 24. 8:34

Sziasztok! Jó korán megébredtem, így egy kicsit tudtam olvasgatni, körülnézni máshol is. :)
Igen, szerencsére nem volt baj később sem, de azért megáll az ütő az emberben pár pillanatra. Gyorsan ettünk, aztán ment tévézni én meg a net elé vissza! Pedig komolyan, olyan örömmel kapcsoltam ki! Ráadásul ő mondta, hogy menjünk az
Aldiba! Viszont mi is találkoztunk egy tündéri kis szőrgombóccal, aki meg odáig volt értünk is. Most nem jut eszembe
a neve, Nagyon mini kutyus. Samu csak egyszer simogatta meg, nem kötődött hozzá, csodálkoztam is, hogy úgy kellett mondani, hogy megsimogathatja... s akkor vettem észre a remegést!Először azt hittem csak rosszul érzem.

Legközelebb csinálok a kutyuskáról képet, a gazdijával együtt, ha megengedi.Ahhoz túl pici, hogy a földön fényképezzem le. Most 4 hónapos a pöttöm. :D :littlehearth:
Ha én nem lennék annyira instabil a járásban és az egyensúlyozásban, lenne nekünk is egy ilyen kis zsebkutyánk, de így hogy rálépjek és megnyomorodjon vagy elbotoljak benne.... brrrr.

A Dunapanda hol található? Én már annak is örülök, ha baj nélkül eljutunk az Árkádba! S úgy néz ki megint kezdhetjük a maszk hordását!
Még nem döntöttem a 3. oltás mellett, ráadásul nem is vagyok jól én sem. Folyamatosan fáj a torkom és a fejem. Utálom ezt a helyzetet, de majd eldöl merre hány méter. De megpróbálunk majd délelőtt kimozdulni.
De először el akarom készíteni a levest, hogy mire hazaérünk, legyen meleg étel.
Megyek is lassan. Mindenkinek kellemes napot kívánok, és jó egészséget!
Tegnap olvastam, hogy a földeken rohad a sok finom dinnye! Vérlázító! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui.: Megyek a gyógynövényboltba én is cikória kávét venni, meg édesítőt, én stevia-eritrit combót használok.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 24. 8:57

Kedves Lányok!
Még a munkám elkezdése előtt írok, mert a végén még megint csak elmarad, már nagyon sok mindenre van reakcióm, válaszom, de lehet, hogy már okafogyottá is vált. Elhalasztom a válaszokat estére, arra meg már igazán fáradt vagyok. Este vannak programjaim amiket el kell végeznem, meg kell hallgatnom, meditáció.... a festőleckék is este jönnek.... stb.
Szóval lehűlt a levegő, este már fázom, be kell kisit fűteni. Mai feladat a leszedett paradicsom befőzése, zöldségek elrakása télire, azt hiszem a fagyasztóba megy, nem fogok már szárítani. Azt gondoltam egyáltalán nem lesz nekem már ilyen az idén. Némi rendrakás, ágynemű mosás, le és felhuzatolás /nem szeretem munka/ hogy főzésre sor kerül-e nem tudom. Ja és egyik munka hozza a másikat. A gesztenyeérést is ellenőriznem kéne, de az már sok lépés, így ma elmarad. Már napok óta selejtezek cipőket, ruhákat, és más holmikat. Az nagy koncentrációt igényel tőlem, és nagy odafigyelést is, mert akár vissza is szállíngózhat több minden és nem sikerül szanálni.

Paggy nyugodtam másold amit szeretnél, most kezdődik egy újabb keményebb leckesorozat, hogy tudom megcsinálni az majd kiderül. Örül, hogy unokázhatsz, és folytatódik a zenei vonal is. Nagyon szépek a piacos fotók, a termények is. Olyan áron mozognak talán mint nálunk. Lenéztem én is a tetőteraszról. Jó nagy, széles. A temetői csontgyűjtéshez annyit, én is láttam ilyet, hetekig rakták össze, mivel a munkahelyem is így terjeszkedett, az előtte lévő temetői mozzanatokat, munkálatokat végig láttuk. Nem volt egy vidám jelenet. Zsidó temető volt, - egy része megmaradt, oda kerültek a felszedett csontok- előtt egy szép emlékmű van, elvesztett cipőkkel, ruhákkal, gyertyatartóval, - sajnos a cipőket megrongálták, és fel kellett szedni belőlük - . Én is laktóz érzékeny vagyok, így én is megjártam a héten, a túrós rétes miatt. Csináltam ugyan magamnak mentesből is, de azt hiszem kicsit összekeveredett a szeletelés után. Ne bánd, hogy jöttél, nagyon jó nekünk, akik szeretjük a hozott anyagot, igaz lehet, hogy később kerül megnézésre, vagy nincs éppen reakció erről. DE láttuk, tudjuk, hogy általad sok mindenről értesülünk. Köszönjük szépen.

Én is sajnálom, hogy Ritának haza kell jönnie, az elválás nagyon nehéz, itt nem kis időről van szó, de remélem majd csak megszűnik ez a hülye helyzet, amit emberek teremtette, így ugyanúgy meg lehetne szüntetni, és akadálytalanul lehet, majd közlekedni az országok között. Talán már jössz hazafele, belegondolok, biztos nagyon nehéz az "elköszönés" a családtól, szerencsés utat neked. A "művészetednek" utána néztem, már csak azért is, mert valamikor vettem egy határidőnaplót, aminek hasonló technikával készült a borítója. Nagyon szeretem, abban vannak az idézeteim. Te fordításaidból is van benne, és még mostanában is szoktam bele írni, soha nem használtam másképp.Csodaszép fotóid mindig elkápráztatnak.

Kata megkapod tőlem a felhő mesterfotós rangot. Sajnálom, hogy Sámuel még nem tudott kijönni a bajából. Talán az idővel, majd javulni fog. Nagyon tetszenek a kacsáid is. De finom sütiket eszik Samu, bár lehet, hogy én nem ehetném meg.

Ági kiváncsi leszek a véleményedre, hogy tetszik majd neked a kutyasimogató. Milyen a te tanfolyamod, ha online, többször visszanézhető-e, vagy csak egy alkalommal, meg kell-e vásárolni a videót és úgy kapsz hozzáférést, vagy valami más mód van. A videóról, eszembe jutott Moldova, Akit a mozdony füstje megcsapott c. regénye. Nagyon szép kép a mozdonyról. Nálunk egy régi mozdony kiállítási darab a vasút állomáson. Jól néznek ki a sütik, egyszer egy rizssütit szeretnék megkóstolni. Nem tudom az én szűkebb hazámba lehet-e ilyet kapni. Cikóriát ittam már én is, de tejeskávéként. Amúgy csak tisztán nem szerettem.

Lehet, hogy még volna mondani, ill. irnívaló, de mennem kell, az elhalasztódott munka vár, ma valahogy meg kell csinálni. Mindenkinek szép napot. Egy próbálkozásomat azért elküldöm. Talán majd lesz más fotó is.
Virág nektek
Kép

Kálvin János szobra Zegi Reform. templom előtt.

Kép
Ágas-bogas fűzfa alulról.
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 24. 9:00

Lemaradt a virág.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 24. 9:36

JuhéééIldikó! Köszönöm szépen a szépséges beszámolókat! :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Már nagyon vártam egy kis szösszenetet tőled is, de tényleg annyira elaprózza magát az ember, s akkor még a filmezésről nem is beszéltem. Csodaszépek a képek! Milyen régen láttam csavartfűz ágakat..remek pillanatkép!
Ahogy a végén a virág is! Nálunk nem lenne hova tenni felborulás nélkül. Így marad az általatok kitett gyönyörködnivaló!
A Kálvin szobor is milyen jól mutat!
A Zsidó temetővel kapcsolatban, milyen megrendítő, hogy talán már nincsenek is kapcsolódó utódok, vagy lehet nem is tudnak róla! MIndenesetre, az aki tisztelettel bánik ezekkel az emlékekkel, már az is áldást hoz rá, akár tudja, akár nem.

Nálunk most viharos lett a szél, már csak azért is bánom, hogy nem sikerült a tegnapi kiruccanás.
A sütemény amit és ahol esszük most legutóbb, ott van mentes sütemény is! Legközelebb én megint olyat kérek majd
és lefényképezem, meg kiírom a nevét is. Hátha megtaláljuk a receptjét.
Amúgy van itthon laktozérzékenységre tablettám, mindenhol lehet kapni, Rossmann, stb. most a másik neve nem ugrik be.

Szortírozással kapcsolatban én is így vagyok, de nálam a lepedők különösen, mert Samuel a rengeteg stíkelésével, szinte kilyukasztotta őket. Na meg el is fáradnak az anyagok! ;) :(
Magasságra nem nőtt, de alkatilag kicsit férfiasabb lett, már majdnem szükek neki a pólók amiket eddig hordott!
De amíg nem találok jó minőségű felsőt addig nem dobom el, csak időnként megy egy egy darab a szemétbe!

Képzeljétek nagy a csalódás a Tscibós ruhatár területén is. Tudjátok hogy a zöld kis kabátokat nem sokat hordtuk még, és neki az ujjánál vissza kellett hajtani. Namost ott jól kidörzsölődzik, rongyosodik. s nem kevés pénz volt érte!

Csak kellemetlen hogy éppen látszik, de ez van. ahogy a nadrágok lábköze is. Van olyan itthon, igaz hogy török, hogy 3 felvétel után már utálat felvenni, mert mintha smirglit vettél volna fel csomós kivűlről.

Na mindegy ez van. ezen kár merengeni, de azért egy kicsit bosszantó!

Mindenkinek kellemes hétvégét majd , remélem lesz még részünk kellemes időjárásban.
Én is elővettem a melegebb paplanokat, és lassan tehetjük el a szandálokat is!
Megyek fürdőszobát takarítani, aztán meglátjuk! Várom én is Rita bejelentkezését a megérkezésről! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 24. 11:37

Lányok!Ezer bocsánat,tegnap este nem tudtam jönni,de ma délután jövök mindenképpen.Üdv:Paggy %%- @};-
Ildikó!!! :littlehearth: :-bd Köszönöm az engedélyt.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 24. 16:14

Ildikó! Gyönyörűek a festményeid!!
Az online óráink zoomon keresztül tartódtak a Konfúciusz Intézet tanfoylama álltal. Egy jelszó, meg mittudomén még :-) és tudtuk nézni. Felvették, újranézhető.
Ritának lemaradtam milyen technikával fog dolgozni, de úgyis irni fogja, vagyis remélem. :-)

Kata! Megnéztem, Győrben is van KIK. Én ott s zoktam venni az itthoni nadrágjaim, amit Ramos ha összeszőröz, vagy bármi van vele akkor nem sajnálok. Van vastagabb télies minőségbenis most, meg vékonyban is. Kb. 3 ezer körül, mert a férjemnek most akartam venni dolgozósat fúráshoz.
- de nem kellett neki-
Jó minőség, már második évben használom, mivel három ilyen van, napi egy használatban, ezért jócskán van mosva is, de a lábközének semmi baja és kivül sem rongyolódik a többi részen sem. Egy próbát megér.
A DunaPanda áruház Pesten van a Jegenye utcában a kinai negyedben. Ecsetek is vannak, nagyon kiváncsi leszek milyen minőségben. Meg tus is van, csak a rizspapir lesz karcos, lesz-e.

Paggy mindig elfelejtettem kérdezni, hogy működik a munkabeosztás és az új élet a pároddal? Lefoglalja magát, nem unatkozik?

Itt olyan szél van, meg napsütés, meg öregség kezdete, hogy a migrénből nem látok ki. Fáj a tarkóm ezerrel, szerencsére a szivem és vérnyomásom rendben.
Fekvés van, még filmet sem tudok nézni. Na ez már ilyenkor a vég.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 24. 17:24

Sziasztok,sziasztok!megjöttem egy "átlógott" nap után.Megvallom őszintén,nem így terveztem,ugyanis "szoros" időbeosztással dolgozom.Minden napra előírok magamnak némi teendőt.1 lényegest,1 közepesen lényegest-ez átvihető más napra és egy kicsit,amit még a pihenőnapon is meg lehet tenni.tehát reggel kutyázás közben találkoztam a 3 gyerkőcös tanítványommal.A legkisebbet az utcánkba hozz bölcsibe.Mindjárt beugranak hozzám a legnagyobbal,ha nem zavarnak-mondta.--PERSZE ,HOGY NEM.Gyorsan készítettem teát,húszsíros kenyeret édeshagymával,kekszet,almát és 3db vajkaramellát,amit a párom hozott magának/ egy zacskóval :(( :(( :(( :(( /Már csak pár db.maradt,mert tegnap vittem Lillának is 3-t,ma elvettem 3-t,még így is rengeteget evett belőle. :(( :(( :(( //mondtam neki,hogy nem fogom ápolni,ha levágják a lábát vagy tolószékes lesz,ha legalaább valamennyire nem diétázik-de hiába.Most sajnálja magát , "ÉN MÁR ÖREG EMBER VAGYOK-délig pizsamában mászkálhatok,sok mindent megtehetek.Hú,de mérges voltam!!!!.Ma kaptam tőle egy csokor gerberát-csak úgy-DE NEM KERESETT HOZZÁ VÁZÁT,amíg én az udvaron voltam,hanem beletette egy vödör vízbe.-Ez már nem az én dolgom-mondta :)) Jól elkalandoztam.Tehát bejöttek a tanítványomék :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :) és elúszott a napom.Most itt vagyok.
Kép
A párom gyönyörűen mosogat-csillog villog minden esténként az edényszárítón!!! :-bd :-bd :-bdÉs könyvtárba,vásárolni jár.Még próbálgatja az új életét.Ami viszont feldühít,hogy bár nagyon szereti a lányomat és ő is őt,nem akar segíteni neki a nagy kertjükben.És nem azért mert fáradt!!!Fene tudja miért nem?Talán ,mert "egyék meg ,amit főztek"azaz a nagy kertet.Nem tudom.Tegnap isteni volt Lillával-villamosoztunk az uszodába,majdnem elkéstünk,almát és kekszet majszoltunk+ ő még a titkos 3 vajkaramellát :)) Szóval jó volt. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 24. 17:38

MOST TÉNYLEG BELEKEZDEK A KOMMENTBE!!!! :ymparty: Kedves Rita!Hát ez már csak így van,hogy sokat betegeskedik a kicsike,amíg meg nem szokja a szervezete az összes ottani vírust és bacit.Nagyon-nagyon édes Lilyke,amikor mosolyog!!!
Spoiler: mutasd
Kép
Az összes kép tetszik.Főleg,amiken látszik a személyisége:a mikulásos kisszatyros,a repülő- pilótása mászóka közül kikukucskálós,a nem is olyan pici már a lábikós-könyvnézegetős....és sorolhatnám.Igazán köszönöm,hogy beteszed a fotóit.Zsuzsi nem haragszik?
Katának írtad,hogy 6337 lépés nem túl sok.Nekem nincs lépésszámlálóm,hanem lemértem,hogy 2 villamosmegálló között 450-500 lépést kell megtenni.Kb 6 villamosmegállót megyek-jövök gyalog 2 naponta .Ha nem akkor 5850 lépéssel körbesétálom a környéket + kutyatipegés naponta 4x+ háztartási munka+ zumba heti 2x+ esti csendben ,zokniban-halkan 50x konyha-szoba oda-vissza.Ennyi fér bele az életembe.Te kint Angliában mennyit mész a lépésszámlálód szerint?
Az unokázásomról írtam.Kicsit javult a helyzetem,de erről most a "babonaság miatt" :)) :)) :)) ,nem írok.majd,ha tényleg rendesen javul és láthatom többet a lányomat és Lillát.BÁR!!!!a nászasszonyom most szanatóriumba megy 3 ,hétre,így én viszem heti 2x Lillát úszni. \:D/
A BÁLNÁS PROGRAMRÓL,Te nem biztos,hogy szeretni fogod,mert az ART MARKET nemzetközi modernművészeti kiállítás és vásár.
https://artmarketbudapest.hu/hu/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 24. 18:07

Rita!nagyon kíváncsi vagyok a leendő művészetedre!!!!!A lényeg,hogy élvezze az ember,amit csinál!!Ugyanez a kertészkedés is.Vicces itt Budapesten egy erkélyen,balkonon,zsebkendőnyi kis kertben zöldséget termeszteni-én tudom,de nagyon élvezem.Milyen büszke vagyok a "TÖKEIMRE" =)) =)) =))
Egyébként NEKED ott volt a fordítás,sorra jönnek majd az unokák-lesz tennivalód!! :littlehearth: :-bd :littlehearth: :flower1: Nekem muszáj valami "teremtéssel" elfoglalnom magam majdnem 66 évesen.Lilla már nagylány-meg egyebek...,a kutyáim......Szóval,nem szeretnék búskomor lenni!Nagyon jó,hogy vannak az embernek barátai is.Meg persze és nem elhanyagolhatóan van PÁROM.Mindketten kicsit öntörvényűek vagyunk.Nem nagyon változtunk alapvetően a 32 év alatt.De így jó nekünk.
Szóval Rita ,én is várlak haza .Várom az itthoni életed bemutatását.vajon milyen lesz??,Biztosan érdekes is meg-néha nehéz is.Viszont itthon is van gyereked!!!Köszönöm szépen a képeket .
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 24. 18:13

Ágika!
Visszaolvastam,amit írtál-a borotválásról.Nagyon vicces történet mindkettő. :)) Igazad van a saját borotvával!!!
27 éves voltam,amikor szültem.Engem egy nagyon fiatal operaénekesnek tanuló műtősfiú borotvált.Fekszem ott "kiterítve" és közben ezt a dalt énekelte,miközben borotvált/Verdi:Rigoletto A herceg áriája/
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. szeptember 24. 18:20

ÚÚÚristen Paggy! Ezt az élményt!!! :-) :-)
Mik ki nem derülnek! Szuper lehetett! :-)
Amikor Zoltán fiam még 3 sem volt, akkor vették ki a mandulám. egy idős, neves fül-orr-gégész. Megkérdezte milyen zenét tegyen be közbe, és hogy a most tanulók megnézhetik-e a torkom. Hát most mit mondjak műtét előtt a műtőben? Persze. Voltak vagy hatan. Azért , mert én olyan nagyra tudom nyitni a számat. =))
Na erre az egyik srác mondja: Tessék mondani, hogy: ÁÁÁ. Nem harap a bácsi. Hát nem tudtam, hgoy sirjak, vagy röhögjek. Léyneg, jó hangulatban telt a műtét.:-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 24. 18:24

Ági!meggyógyult a lábujjad?Nehéz állni,hiszen az ember a testsúlyát az 1. és 5. ujján és azokon a lábcsontokon hordja,ha nem lúdtalpas.Milyen jó,hogy már a férjed miatt sem kell izgulnod,mert jó az antigén szintje!!!--A szürrealista képekről--persze-persze nem a legkellemesebb-de az I. és a II. Világháború borzalmai után,nem lehet már "babás"képeket festeni.Már MARSJÁRMŰVET készítünk és innen irányítjuk,akkor aigazi művészek-nem a művészként élők-teljesen elvont dolgokat készítenek.Nekem sem tetszik egy csomó kép.DE AZÉRT ELMEGYEK a fnet említett ART MARKETRE.Nem sznobságból-hiszen a sznobsághoz is tudás kell-hanem érdekel.Valamint beteszem egy másik híres magángaléria linkjét.Itt biztosan találnál kedvedre valót!!!
https://www.kieselbach.hu/aukciok
Ez egy régebbi aukció
Vagy ez:
https://www.kieselbach.hu/aukcio/aukcio_1661
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 24. 18:34

Nagyon szépek a fotók,amiket betettél.Gyönyörűek a Pestről hazafelé-felhők.A HOLDSÜTIBE szívesen beleharapnék,de én nem a marcipánosba/?/.
Sajnálom-nagyon-nagyon-nagyon,hogy a tájképfestés nem folytatódik.Úgy vágynék egy olyan szép hegyes-emberes-ágis képre!!Milyen büszkén lógatnám fel a falra és dicsekednék vele!!!!Állatos festés lesz:Az is jó,de azért a másik a szívem csücske.Sokat nézegetek régi kínai képeket a neten.Bár eddig is tudtam,hogy az élet ott nem idilli,de a képek a kultúra csodás.---Most le kell menjek a kutyával-majd jövök vissza.
Megjöttem-közben gyorsan megfőztem a gombapörköltet holnapra +krumpligombócot hozzá.Sül a sütőtök,ázik a lében a saláta,az állatok megetetve,kész a gyógyteám,kiteregettem és itt vagyok.
Szóval kedden Pestre jössz Te kis hamis.Egyszer szólhatnál és végre találkozhatnánk!!!! :) :) :)
Száradnak a fűszereid-de jó.Én a bazsalikomot fagyasztva szeretem,mert úgy majdnem olyan ízű mint a friss.
Tényleg azt hittem ,hogy a lábujjadat vágtad be,hiszen a kézen azt hüvelykujjnak hívják!!! =))
Fruzsival jövő hónapban megyünk kontrollra és erről többet nem írnék......
Mielőbbi gyógyulást és jó pihengetést!!!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég