Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 7. 17:12

Fől a töltött paprika:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 7. 17:14

Jól esik egy meleg tea:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 7. 17:16

Tavalyi kép a kezdőképernyőn,az utcánkban lévő ecetfa :
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 7. 17:22

Megyek vissza a "főzőkanál mellé".Illetve megcsinálom a nagyon-nagyon finom/már ismeritek/ céklasalátát.
Cékla,savanyú alma,sárgarépa,aszalt szilva ,fokhagyma,tejföl vagy joghurt,majonéz,kis só.A cékla kivételével minden nyers.Bár Ági ,azt hiszem,nyersen tette bele azt is.Olyan finom,hogy IHAJ!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ !Később jövök belehallgatok Kata műsorába.Üdv:Paggy @};-
Az aszaltszilvát kis ideig meleg vízbe kell áztatni!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 7. 17:27

Itt egy másik verzió.De az enyém finomabb,mert nem édes!!!
https://www.mindmegette.hu/aszaltszilva ... ta.recept/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 7. 17:29

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 7. 19:33

Hú milyen finom lesz a töltött káposzta! Gyönyörűek a képek is! Fázom, pedig most éppen nem esik, de amíg úton voltunk éppen elkezdett szemerkélni.
Vettem egy elegáns sportos kabátot magamnak. Bőrhatású 1o ezer Ft -ért. Majd meglátom holnap milyen idő lesz, tudok e menni boltba, akkor felveszem. Igaz a hátizsákot nem merem mert félek hogy kidörzsöli.
Hosszú ujjú pólókat akarok magamnak venni.
Ja jut eszembe..mennyi pénzt költöttem a Keto porra és a tablettára arra jó hogy nem vagy éhes utána de semmit sem fogytam, mert ami lemegy az vissza is jön..az a fél kilogramm oda vissza az a víz visszatartástól is lehet.
Hát nem vagyok elragadtatva!
Amennyire a régi módszerre emlékszem még a Cserháti féle teakeverék volt az egyik legjobb.
Viszont most Paggy teájától megkívántam hársfateát! Megyek is csinálok egyet.
A képernyőképedre emlékszem és olyan csodás őszies színkavalkád van rajta, hogy öröm nézni.
A salátát is megcsinálom, végre minden van hozzá itthon! Kíváncsi leszek majd a véleményedre a műsor kapcsán.

Nagyon szeretem a műsoraikat, remek interjúk, stb készülnek benne. Fel vagyok a Youtubon iratkozva, így bármikor meg tudom hallgatni egyik másik témát, ha éppen nem tudok bekapcsolódni. De ha igen, akkor meg lehet kérdezni, beírni, és válaszolnak is az adott téma kapcsán. A Facebokon is be szoktam jelentkezni!

Mindenkinek szép estét, finom sütögetést , főzöcskézést, legfőképpen pedig jó egészséget, a betegnek pedig gyógyulást!
Azt hiszem beoltatom magam influenza ellen..Samut is. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 7. 19:36

Paggy írta:https://csaladireceptkonyv.hu/markos/recept/aszalt-szilvas-cekla-salata

Valahol olvastam meg is osztottam a telefonon egyik éjjel, hogy a szezámmagot, lenmagot, köménymagot A koriender magot is. szárazon pirítsuk meg, és úgy daráljuk le sokkal finomabb vele minden! :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 7. 19:48

bár a csevegőbe betettem, de mégis annyira fontosnak tartom hogy ide is beteszem!

https://www.hetek.hu/cikkek/online/tran ... oi-jogokat
:-bd :flower1: :littlehearth:
A kedvenc heti újságom egy cikke! Szerintem létfontosságú! :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 7. 21:55

Kedves Kata!A fentebb betett cikkről én azt gondolom,hogy nem a népszerűsítésen múlik az ember nemi identitása.Engem gyerekkoromban sokféle rettenetes inzultus ért férfiaktól és ettől nem lettem homosexuális.Volt néhány tanítványom az életem folyamán,akik főleg fiúk,akik már kamasz korukban teljesen lányosak voltak ,a többiek csúfolták őket.Nem találom gusztusosnak ,ha a heterók a tömött buszon a nyakamban csókolóznak,de azt sem, ha ezt melegek teszik.Sem túlhangsúlyozni,sem pedig letagadni nem szeretem.Kell,hogy a gyerekek tudjanak róla,de nem kell reklámozni és terendivé tenni.VISZONT FÉLNI SEM KELL TŐLE.sőt ijesztgetni sem vele a többieket.Sőt most jut az eszembe,egy kutyás ismerősöm lányét 14 évesen 5 fiú megerőszakolta,ettől kezdve férfialkkal nem is mert kezdeni.Most Londonban él egy hasonló sorsú lánnyal és elég jól megvannak.képzelheted az anyját mit érzett,hogy megerőszakolták a lányát.Ehhez képest,hogy el kell fogadja a leszbikusságát az semmi.Ez a véleményem a dologról.Szép estét kívánok!Paggy :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1:
Egyébként meg azt hiszem,hogy MŰCSONTOT/felháborodnivalót dobnak a népnek/,hogy ne foglalkozzon a saját jólétével.Hol az a hír,hogy amikor sok embernek nincs munkája, helikoptereznek,hol a miniszter felesége fitnesz bajnokságot csinál ilyen időkben.CIRKUSZ és KENYÉR kell a népnek,hogy elfoglalja magát.GONDOLJÁK A VILÁG IRÁNYÍTÓI és szerintem , van benne valami kicsi igazság,hiszen úgy sem értünk a legtöbb dologhoz.NBagyon bonyolultz a világ.Csak azt tudjuk,amit a médiában tálalnak.Ebből,hogy tudsz igazságosan dönteni?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 8. 7:12

Kedves Paggy, Köszönöm hogy meghallgattad... :) :-bd :flower1:
De nem értek egyet a műcsont megfogalmazással. Mármint figyelemelterelésként. Egyik újságírói fórumon, miniszteri találkozón szegezte Szijártónak a kérdést, hogy mi van a helikopterezéssel! Még a külföldi kolléga arcán is látszott a megütközés és utálat a kedves 4444 újságírója kérdésén, mert nem a témával kapcsolatban, az aláírt, szerződések stb kapcsán kérdezett..persze aztán percre pontosan leírta hogy azon a napon mennyi mindent kellett megoldani! Oda vissza voltam a válaszért! Hát nem tudom én tudtam e volna ennyire korrektül pontosan válaszolni! Ez csak a sok közül.
És igen legyen fitneszbajnokság még annak ellenére is, hogy én pl. nem tudom csinálni, és nem mehetek ilyen helyre, mégis tisztelem, és örülök azoknak akik ennyire ügyesek. Tudnak tenni az egészségért. És ha már csak kedvet is kapnak a fiatalok az ilyesmihez, addig is nem a devienciák felé fordulnak!
Spoiler: mutasd
engem is bántalmaztak többször is igy, mégis normális maradtam És még csak nagykorú sem voltam akkor. De annyira féltem, hogy nem mertem a szüleimtől segítséget kérni!

Az óvodai érzékenyítésről annyit, hogy én nagyon felháborítónak tartom! Mindenkinek meg kell adni a segítséget, de nem bátorítani a nemváltásra! tudom hogy vannak szülők akik csalódván a gyerek nemében ellentétesként neveli, a gyereknek ha szerencséje van visszatalál a saját identitására!
Én speciel sokkal fiúsabb voltam az átlagnál, előbb volt a kalapács véső a kezemben, mint bármi más. Jobban szerettem kardozni, focizni, mint kötni vagy mosogatni a felmosásról nem is beszélve :)) . Mégis Csak a Megtérésem segített abban, hogy elfogadjam és még örülni is tudjak női mivoltomnak, és a bibliai értékek mentén meglássam hogy mennyire szép dolog és jó a férfi támasza lenni és persze viszont. Csak ez tud segíteni azoknak az embereknek akik ilyen téren meg vannak tévesztve. És hála Istennek, nem egy ember van már, akinek azóta gyökeresen megváltozott az élete, és normális családi életet él. Nagyon inspiráló a példamutató életük. Bátran elmondják azt is, hogy milyen traumák vezettek a megtévedt viselkedéshez. Hát még ha jön ehhez a kábítószer...

Rengeteg nagyon értékes ember van akik segítségre bátorításra szorulnak! Én nem az embert vetem meg, hanem a cselekedetet utasítom el, hogy az normalitásnak akarják bevezettetni! Ennek ellen kell állni, amíg lehetőség van rá. Ide minden 1o év késéssel gyűrűzik be.

Mindenkinek szüksége lenne egészséges és jó példamutató együtt élő családra. Tudom hogy ez vágyálom, de amig az ember mindent megtesz a maga mikroterületén, addig nincs miért szégyenkeznie. Az hogy a dolgok hogyan alakulnak az pedig mindig két emberen, habtuson, körülményen, stb . múlik. A lényeg az akarat, hogy mit kezdünk az ismerettel, melyik oldalra tesszük oda az életünket ismeretünket.

S ha az ember tud jó alternatívát adni, pl. ne az abortuszt vállalja, hanem ott van a "Várvavárt Alapítvány " pl. ahol védelmet lehet találni, és ha mégis úgy dönt hogy nem tudja felvállalni a gyermeknevelést, akkor is örökbe adhatja már csecsemőként, neki is esélyt adva. S akkor mégis nem kell azzal a tudattal élnie, hogy eldobta a gyermeket, hanem szerető családot biztosított a számára. s ez olyan szívmelengető! Mert a gyermeknek nem bűne hogy megfogant bármilyen okból kifolyólag.

Jó hosszú lett a monológom, remélem senki nem veszi rossz néven. :x :D :ymhug: :-bd :flower1:

ui: tényleg, ha valaki krízisben van, nyugodtan keresse meg az alapítványt!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 8. 7:19

Paggy írta:https://csaladireceptkonyv.hu/markos/recept/aszalt-szilvas-cekla-salata


Szuper ez a családi receptkönyv, remek saláták vannak benne!
:-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 8. 12:26

Kedves Kata! Elfogadom egy másik ember véleményét és megtartom a sajátomat.Hála Istennek nem kell döntenünk abban,a teljesen abszurd dologban,hogy kinek van igaza.MERT IGAZA SENKINEK NINCS.MÁSKÉPP LÁTJUK,mert MÁSOK VAGYUNK.Sőt még bizonyos határok között a politikában is elfogadomm,hogy akit éppen megválasztott a nép ,annak a véleménye jobban érvényesül.A BIZONYOS HATÁR PEDIG A NEMZETI MINIMUMBAN VALÓ MEGEGYEZÉS LENNE.SAJNOS MOST ----------EGYIK POLITIKAI ERŐ SEM KÉPES ERRE-------- NAGYON HARAGSZOM RÁJUK!!!!!!!!!!!A FENE EGYE MEG ŐKET!!!!!!!!! [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x
Még úgy is,hogy tudom nehéz egy országot vezetni. ^:)^ ^:)^
Most pedig szia,megyek takarítani.Üdv.Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 8. 15:09

Köszönöm a kedves szavaidat, ebben viszont teljesen igazad van! Puszi, és békességes szép hétvégét majd :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 9. 13:18

:ymhug: :-h :D
Kép
Kép
Kép
ez már csak emlék..
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 9. 16:47


Ma elcsíptem ezt a műsort! Olyan kellemes, oldott hangulatú volt hogy én is örültem ahogy hallgattam őket! :flower1: :littlehearth: :flower1: Az utolsó 1o percet nem hallottam csak, de azt is hamar pótolom. :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 11. 16:47

Halihó!Mi újság Lányok?
Kata!Köszönöm szépen a képeket.Hirtelen ,ahogy ránéztem a templomos képre, azt hittem,hogy Vácon készítetted/ott laktak a nagyszüleim/,közben pedig tudom ,hogy Győrben .Győr is barokk város és a templom is innen hasonlít.Biztosan fáj a szíved a telek után,de hidd el ,nem lenne rá időd.Szép városban laksz és ott a Duna,jókat lehet sétálni!Irigylésre méltó a nagy víz látványa.Belehallgattam a műsorba.Sokat foglalkoztam a mesékkel,sőt még egy pályázatra küldtem is be.Kiemelném a számomra legfontosabbat,ami a műsorban is elhangzott
A meseolvasással minőségi időt tölthetünk a gyerekünkkel,magyarul ,közösen szárnyalunk,izgulunk,örülünk.Meghitt pillanatok.Olyan érdekes,hogy a lányommal a kitalálós mesélés volt,jókat vihogtunk,mert mindig valami kis vicces dolog történt a szereplőkkel,még a komoly mesékben is.Lilla szerette a kiszámítható meséket és az énekeket.Hja!Szép idők voltak! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Most picit elmegyek,mert jött egy vendég,de előtte teszek fel pár képet,majd később jövök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 11. 16:51

A kertem beültetve:
Kép
A komposztáló,EGYÁLTALÁN NEM BÜDÖS,MERT HETENTE ÁTFORGATOM és a kartonpapírcsíkok elveszik a szagot:
Kép
Az új egyhónapos komposzt:
Kép
A 2 hetes komposzt:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 11. 16:56

Ilyen dúsan nő a komposzton a SARKANYTYÚKA:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 11. 17:00

Nagyon finom lett az azeri töltött kel,ami a heti választott menü volt.Majd este beteszem a jövő heti választékot.Most megyek...
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 11. 17:35

Köszi Paggy, hogy meghallgattad a beszélgetést, nagyon érdekfeszítő sok gondolatébresztővel, mégis oldott, vidám volt!
Szuper a komposztálód, és nagyon szép a kertecskéd is. :-bd :movingflower: :flower1:
Nem mertem ma kimozdulni mert annyira mondta hogy ilyen meg olyan rossz idő, hogy inkább lefeküdtem aludni egyet ebéd után. Mindegy, lesz még jó idő, és ha csak finoman esik, attól még kimozdulhatunk, csak nem szakadó esőben és szélviharban. Na meg ha fáj a fejem pláne nem.
Samu ma nem aludt el velem de hagyott pihenni! Igazán annyira kedves tőle! :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Örülök, hogy sikerült a menüd, én meg a megmaradt rántásból ma krumplilevest főztem meg túróstészta volt az ebéd!
Holnap pedig megcsinálom a csirkepörköltet!
Szép vasárnap délutánt kívánok mindenkinek!
Meglehetőst hűvös van és lengedezik a szél, nincs is kint szinte semmi mozgás, még kutyásokat sem igen látni. :-?? :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 11. 19:40

Sziasztok,megjöttem!
Hoztam néhány képet.De előbb:
Kata!Hát persze,hogy vigyázz nagyon ,ne hogy megfázzál!Bár a mai vendégem, egy 60 éves volt kutyás társam/férfi/,aki a 90 éves édesanyjával él,ő mondta ,hogy az eddig tevékeny anyukája,már eléggé lelassult/MILYEN CSODA,HOGY eddig JL VOLT, Kint a kertben fel;l;nk-lt.valami gond van a billentz\yettel
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 11. 19:44

Esti k;pek>;
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 11. 19:49

Megindul a hagzm'kban ay :LET<<<
Kép
Kép
SYIASYTOK :-h Paggz @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 11. 21:34

Paggykám, lehet hogy a Win frissítés bezavart...indítsd újra hátha megszünik a zavar. Mert lehet valamiért nem ismeri fel a betüket. Cicóka milyen aranyos. Azok hagymák vagy mik voltak, mert nem teljesen értettem. :x :ymhug: :-bd
Na visszanézve megértettem, a hagymákban megindul az élet!:movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég